Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

Kalender

 Year View of 2020
Logga in
Aktiviteter mellan den 6 augusti 2020 och den 7 augusti 2020

Händelse: augusti 2020
HD17
Date:den 4 augusti 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller vid Rödstu hage, 2x1500 + 2x1000 + 4x400 + 4x200

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 8 augusti 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:

Privat fest

Times:13:00 - 21:00
Länk:NONE

Distans OL
Date:den 9 augusti 2020
Title:Distans OL
Description:

Distans OL Vårdberget - Ragnarök, samling längs grusvägen in till Vårdberget (tag Fitunavägen, sväng höger mellan Fituna Säteri och Gudby, se länk).

Hela banan ca 14 km (avkortningsbar), medtag egen vätska, badkläder/ombyte.

Ingen föranmälan.

Times:10:00 - 12:00
Länk:https://www.hitta.se/kartan!~59.04058,17.76737,13.22637664262146z/tr!i=yDUDT6RA/search!st=plc!q=Rangsta!b=53.95609:-9.49219,69.73333:25.00488!t=weblist/geocode!l=59.03956:17.76238?search=Rangsta&sst=plc&st=weblist

Skattjakt/Checkpoint
Date:den 10 augusti 2020
Title:Skattjakt/Checkpoint
Description:

Corona-säkrat barn/ungdomsläger. 

På grund av rådande Corona situation kommer det inte finnas möjlighet till dusch och omklädning i klubbstugan. Vi kommer hålla oss utomhus så mycket som det bara går så kläder efter väder är väldigt viktigt. Om något barn skulle känna av några som helst symptom ska man stanna hemma och märker vi att något barn får symptom under dagen kommer vi behöva skicka hem det barnet.

Kom ihåg att tvätta händerna och hålla avstånd.

Times:09:00 - 15:00
Länk:NONE

Bokar mötesrum vid storstugan
Date:den 10 augusti 2020
Title:Bokar mötesrum vid storstugan
Description:

Ledarträff (9-12 gruppen)

Times:18:30 - 20:00
Länk:NONE

Skattjakt/Checkpoint
Date:den 11 augusti 2020
Title:Skattjakt/Checkpoint
Description:

Corona-säkrat barn/ungdomsläger. 

På grund av rådande Corona situation kommer det inte finnas möjlighet till dusch och omklädning i klubbstugan. Vi kommer hålla oss utomhus så mycket som det bara går så kläder efter väder är väldigt viktigt. Om något barn skulle känna av några som helst symptom ska man stanna hemma och märker vi att något barn får symptom under dagen kommer vi behöva skicka hem det barnet.

Kom ihåg att tvätta händerna och hålla avstånd.

Times:09:00 - 15:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 11 augusti 2020
Title:13-16
Description:

Terminens första träning!!

Vi välkomnar 12-åringarna till gruppen och kör lite keps-/stjärn-OL på berget vid Stockmossvägen.

Ta med OL-skor och kompass samt plastficka

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

HD17
Date:den 11 augusti 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller vid Rödstu hage,
2x (1000-800-600), vila 75' + 10x 200, vila 60'

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

UngKom Månadsmöte
Date:den 11 augusti 2020
Title:UngKom Månadsmöte
Description:

Bokar stugans bortre del för corona-säkrat möte

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Skattjakt/Checkpoint
Date:den 12 augusti 2020
Title:Skattjakt/Checkpoint
Description:

Corona-säkrat barn/ungdomsläger. 

På grund av rådande Corona situation kommer det inte finnas möjlighet till dusch och omklädning i klubbstugan. Vi kommer hålla oss utomhus så mycket som det bara går så kläder efter väder är väldigt viktigt. Om något barn skulle känna av några som helst symptom ska man stanna hemma och märker vi att något barn får symptom under dagen kommer vi behöva skicka hem det barnet.

Kom ihåg att tvätta händerna och hålla avstånd.

Times:09:00 - 15:00
Länk:NONE

Terräng-OL teknik
Date:den 13 augusti 2020
Title:Terräng-OL teknik
Description:

Kombinerad terränglöpning och OL-teknik. Början och avslutning lätt orientering i skiftande terrängtyper, mittendelen svårare orientering av medeldistans karaktär (nytt område). Två banlängder, ca 6 resp 8 km. Gemensam start, gafflade banor, kontroller utmärkta med blå/vita snitslar.

Avfärd från Brantan kl 17.45, träningen är längs Pålamalmsvägen, ont om parkeringen så bra om vi samåker.

Anmälan via eventor klubbaktiviteter.

Times:17:45 - 19:30
Länk:NONE

Minitroll
Date:den 18 augusti 2020
Title:Minitroll
Description:

Uppstart för hösten.

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Träsktrollen
Date:den 18 augusti 2020
Title:Träsktrollen
Description:

Barn födda 2012-2013

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

9-11
Date:den 18 augusti 2020
Title:9-11
Description:

Poäng-OL med mera.

Vi syns vid vanliga samlingsplatsen vid stakethörnet bakom utegymmet. 

Välkomna :-) 

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 18 augusti 2020
Title:13-16
Description:

Zick-zack-intervaller, ta med OL-skor, kompass och plastficka.

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 18 augusti 2020
Title:Grp 4 träning
Description:

Välkomna till höstens första grupp 4 träning. Vi kör "städ-intervaller" i Riksten, område 35-36-37 för att förena nytta med nöje. Efter detta är grupp 4 nästan helt klara med sitt beting! Samling bakom klubbstugan för gemensam jogg till startpunkten där genomgång och utdelning av kartor skala 1:5000. Det blir 12 olika korta banor (500-1500 m långa) där man går i skog för att ta hand om gamla snitslar och skräp och springer fort på väg tillbaka!

Ansv Peter Bergman och Daniel Ekenstedt

Ref: https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

 

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 18 augusti 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller vid Rödstu hage, 4x1000 + 4x600 + 4x200, vila 60'

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Städ
Date:den 18 augusti 2020
Title:Städ
Description:

Städ: G Längheim/T Hultqvist/J+C Olsson

Städ Dam: Sara Lundblad och Johanna Bylund 

Städ Herr: Lars Lönnkvist och Piero Sannicolo

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Ek-möte
Date:den 18 augusti 2020
Title:Ek-möte
Description:

Lilla konferensrummet

Times:19:30 - 20:30
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 18 augusti 2020
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:19:45 - 21:30
Länk:NONE

OL intervaller
Date:den 19 augusti 2020
Title:OL intervaller
Description:

6-8 st OL intervaller, fokus på OL flyt i tävlingsfart. Varje intervall startar med längre sträcka 600-800m som avslutas med kort riktningsändring.

Samling/avfärd från Brantan kl 17.40 alt kl 18 vid start, se länk nedan.

Ont om parkeringsyta så samåk gärna.

Ingen föranmälan, välkomna.

Times:17:40 - 19:30
Länk:https://www.hitta.se/kartan!~59.13018,17.95488,13z/tr!i=m8sejIjK/geocode!l=59.13207:17.96643?usergeo=1

MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Date:den 19 augusti 2020
Title:MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Description:
Times:17:50 - 19:30
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 20 augusti 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:
Times:09:00 - 15:00
Länk:NONE

Ol-skola/teknikträning
Date:den 20 augusti 2020
Title:Ol-skola/teknikträning
Description:

Samling Storvretsbadets parkering 

Vit till svart bana, 2 till 7 km

Ta med eget plast plastfodral!

 

Times:18:00 - 19:30
Länk:https://eventor.orientering.se/Activities/Show/12697

Alla ungdomar (-16år)
Date:den 25 augusti 2020
Title:Alla ungdomar (-16år)
Description:

Ungdomsserien Kungens Kurva/Segeltorp
(Arr. OKÄÖ) 
Ingen träning vid Brantan

Times:00:00 - 00:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Events/Show/31825

Grp 4 träning
Date:den 25 augusti 2020
Title:Grp 4 träning
Description:

Ansvariga: Lennart Hävren och Ingemar Larsson

Ref: https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 25 augusti 2020
Title:HD17
Description:

OL-intervaller på heden (tot 4,2 km)

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Städ
Date:den 25 augusti 2020
Title:Städ
Description:

Städ: T+J Junegard/D Ekenstedt/G Ehn/I Larsson/P Dahlström 

Städ Dam: Lina Matthews och Maria Ehn

Städ Herr: Jacob Dix och Rickard Andersson

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Date:den 26 augusti 2020
Title:MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Description:
Times:17:50 - 19:30
Länk:NONE

Ol-skola/teknikträning, Gömmaren
Date:den 27 augusti 2020
Title:Ol-skola/teknikträning, Gömmaren
Description:

Samling: https://kartor.eniro.se/m/AlHdf

Orange-svart: korridor-ol, 3-7,5 km

Vit-Gul: gena-snedda, kompassövning, 2,5-3 km

Anmälan i eventor senast onsdag.

Ta med eget plast plastfodral!

Times:18:00 - 19:30
Länk:https://eventor.orientering.se/Activities/Show/12750

Träningsläger 12-20 Rånäs
Date:den 29 augusti 2020
Title:Träningsläger 12-20 Rånäs
Description:
Times:09:00 - 00:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Activities/Show/12698

Träningsläger 12-20 Rånäs
Date:den 30 augusti 2020
Title:Träningsläger 12-20 Rånäs
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Activities/Show/12698

Träning Lida - Brunbild
Date:den 30 augusti 2020
Title:Träning Lida - Brunbild
Description:

Vi använder Sydsamarbetets kontroller ute vid Lida. Anmälan via kommentar på nyhetssida

Times:10:00 - 00:00
Länk:NONE

Händelse: september 2020
Minitroll
Date:den 1 september 2020
Title:Minitroll
Description:

Terräng-KM

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

9-11
Date:den 1 september 2020
Title:9-11
Description:

Vi kör Terräng-KM. 

Vi samlas på ordinare samlingsplats för gemensam uppvärmning innan. 

Medtag sportident-pinne om ni har.

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 1 september 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

Terräng KM- Markkos minne
Date:den 1 september 2020
Title:Terräng KM- Markkos minne
Description:
Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

HD17
Date:den 1 september 2020
Title:HD17
Description:

Terräng-KM

INFO: https://www.tullingesk.se/index.asp?z=4540

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Städ
Date:den 1 september 2020
Title:Städ
Description:

Städ: M Hoffsten-Arkäng/Ö Arkäng/S+E Sylvan/A+J Dix

Städ Dam: Ann-Sofie Nybäck och Anna Myrberger

Städ Herr: Hasse Sundqvist och Mikael Sundqvist

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

UngKom Månadsmöte
Date:den 1 september 2020
Title:UngKom Månadsmöte
Description:

Bokar bortre delen av stugan för ett corona-säkrat möte kl 20.00-21.30

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Stugan bokad för kartplock DM
Date:den 2 september 2020
Title:Stugan bokad för kartplock DM
Description:
Times:17:00 - 00:00
Länk:NONE

EMSS träning Bogesund
Date:den 2 september 2020
Title:EMSS träning Bogesund
Description:

Elitmiljö Stockholm-Södertälje (EMSS) Teknikträning #1 hösten 2020. Anmälan se länk nedan.

https://www.svenskorientering.se/Distrikt/stockholmsorienteringsforbund/elitutvecklingsmiljo/pagangiemss/flerelittraningarunderhosten/?source=0

 

Times:17:30 - 19:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Events/Show/32480

MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Date:den 2 september 2020
Title:MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Description:
Times:17:50 - 19:30
Länk:NONE

Ol-skola/teknikträning
Date:den 3 september 2020
Title:Ol-skola/teknikträning
Description:

Ol-intervaller, Hågelby

Samling: https://kartor.eniro.se/m/SAkNt

Anmälan: https://eventor.orientering.se/Activities/Show/12777

Ta med eget plastfodral!

Instruktioner: David N (13-16) /Stefan W (9-12)

Närvaro: Stefan Ferdman (13-16)/ Fam Näsman (9-12)

 

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

TSK arrangerar lång-DM
Date:den 5 september 2020
Title:TSK arrangerar lång-DM
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Minitroll
Date:den 8 september 2020
Title:Minitroll
Description:
Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Träsktrollen
Date:den 8 september 2020
Title:Träsktrollen
Description:

Födda 2012-2013

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

12-16
Date:den 8 september 2020
Title:12-16
Description:

Vi utför vårt första uppdrag i Stjärnkampen, Snabbhet - terrängintervaller.

Ta med kompass, plastficka och klocka (för tidtagning)

Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.orientering.se/stjarnkampen/uppdrag/1/snabbhet/

Grp 4 träning
Date:den 8 september 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

9-11
Date:den 8 september 2020
Title:9-11
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

HD17
Date:den 8 september 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret, 2x 4 min, vila 2 min + 10x 60/60

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Städ
Date:den 8 september 2020
Title:Städ
Description:

Städ: Y Andersson/B Axelsson/A-K+G Ohlsson

Städ Dam: Lena och Elina Sundqvist

Städ Herr: Anders Ställberg och P-O Melinder

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

EMSS träning Granby
Date:den 9 september 2020
Title:EMSS träning Granby
Description:

Teknisk medeldistans i slingor, sportident. Start fr 17.30

Anmälan via eventor, se länk.

Times:17:30 - 19:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Events/Show/32590

MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Date:den 9 september 2020
Title:MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Description:
Times:17:50 - 19:30
Länk:NONE

Ol-skola/teknikträning
Date:den 10 september 2020
Title:Ol-skola/teknikträning
Description:

Kontrollplockning, Brosjön

Samling: https://kartor.eniro.se/m/lMmvn

Vit, gul, orange, violett och violett lång bana.

Anmälan: https://eventor.orientering.se/Activities/Show/12804

Ta med eget plastfodral!

Instruktioner: Lovisa H (13-16) /Rickard A (9-12)

Närvaro: Mia Hessle (13-16)/ Fam Persson (9-12)

GPS/livelox på alla banor!

  

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

9-16: Grillning, prisutdelning och städning
Date:den 12 september 2020
Title:9-16: Grillning, prisutdelning och städning
Description:

Som ni säkert redan har sett på hemsidan så ska vi städa skogen runt om vår klubbstuga. Skogen har delats upp i områden och vi har fått områdena närmast klubbstugan och några höjder nordöst om klubbstugan. Vi samlas kl 11 för att dela upp oss i mindre grupper och vi städar i ca 1,5 timme och sen grillar vi lite efteråt.

Detta ger poäng till Stora prisbordet men även lite andra priser kommer att delas ut.

Times:11:00 - 13:30
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=4535

9-11
Date:den 15 september 2020
Title:9-11
Description:

Tema höjdkurvor 

Medtag gärna kompass och sportidentpinne

Efter träningen går vi in i klubbstugan för att fika och göra några aktiviteter tillsammans. Ta med er ett helt tort ombyte. Slut 20.15. 

Times:08:00 - 20:15
Länk:NONE

EMSS träning Tyresö
Date:den 15 september 2020
Title:EMSS träning Tyresö
Description:

Info och anmälan se länk

Times:17:30 - 19:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Events/Show/32591

Minitroll
Date:den 15 september 2020
Title:Minitroll
Description:
Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Träsktrollen
Date:den 15 september 2020
Title:Träsktrollen
Description:

Födda 2012-2013

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 15 september 2020
Title:13-16
Description:

vi kör lätta OL-slingor i hög fart

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 15 september 2020
Title:Grp 4 träning
Description:

OL-bana

Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

HD17
Date:den 15 september 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret, (3x 90/90 + 3x 75/75 + 3x 60x60, vila 60 + 2 min + 3x45/45 + 3× 30/30 + 3x 15/15)

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Städ
Date:den 15 september 2020
Title:Städ
Description:

Städ: M Bratt/R Nilsson/P-O Melinder/L Agén/M Hessle 

Städ Dam: Carina Stensson och Gunilla Eriksson 

Städ Herr: Björn Axelsson och Emil Andersson 

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Date:den 16 september 2020
Title:MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Description:
Times:17:50 - 19:30
Länk:NONE

Styrelsemöte - utvidgat
Date:den 16 september 2020
Title:Styrelsemöte - utvidgat
Description:

Storstugan

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Ol-skola/teknikträning
Date:den 17 september 2020
Title:Ol-skola/teknikträning
Description:

Vanliga banor Vit-Gul, stafetträning gafflade banor Orange-Violett

Samling: Ersboda, Rönninge https://kartor.eniro.se/m/uRm2x

Parkering vid slutet av Rönningevägen

Anmälan: https://eventor.orientering.se/Activities/Show/12832

Ta med eget plastfodral!

Instruktioner: Calle A (13-16) /Björn N (9-12)

Närvaro: Daniel H (13-16)/ Fam Herstad (9-12)

 

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Ungdomsserie #2
Date:den 19 september 2020
Title:Ungdomsserie #2
Description:

TSK arrangerar den andra deltävlingen i Ungdomsserien och vi kommer att hålla till vid klubbstugan.

Anmälan i Eventor senast söndag 13/9.

Times:10:00 - 13:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Events/Show/32338

Söndagsträning
Date:den 20 september 2020
Title:Söndagsträning
Description:

Bara från lördagens ungdomsserie. 4,5km med avkortningsmöjligheter.

Samling vid klubbstugan kl 10.

Anmälan senast lördag kl 18: https://eventor.orientering.se/Activities/Show/12841

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Minitroll
Date:den 22 september 2020
Title:Minitroll
Description:
Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Träsktrollen
Date:den 22 september 2020
Title:Träsktrollen
Description:

Födda 2012-2013

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

9-11
Date:den 22 september 2020
Title:9-11
Description:

Ta med ett litet pannlyse, kan bli skumt mot slutet.

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 22 september 2020
Title:13-16
Description:

Stjärnkampen "Kontrolltagning". Orienteringsskor om man har och kompass.

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 22 september 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

HD17
Date:den 22 september 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret, 4x 4 min, vila 90 + 5x 60/30

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Städ
Date:den 22 september 2020
Title:Städ
Description:

Städ: J+A Aasa/C Stenson/Å Rimsjö Sand/P Sannicolo

Städ Dam: Mari Heijkenskjöld och Anna Perneby

Städ Herr: Alfred och Göran Längheim och Johnny Junegard

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Extra årsmöte - INSTÄLLT
Date:den 22 september 2020
Title:Extra årsmöte - INSTÄLLT
Description:

Mötet är inställt p.g.a. vi inte har några kandidater till valberedning. 

Beslut om ändrade stadgar får vänta tills vi samtidigt kan besluta om valberedning.

Times:20:15 - 21:00
Länk:https://us02web.zoom.us/j/84916410873?pwd=ei8yeXVoMXJrMWdITkswNllYK2Y1dz09

EMSS träning Sprint Järfälla OK
Date:den 23 september 2020
Title:EMSS träning Sprint Järfälla OK
Description:

Info och anmälan se länk nedan

Times:16:30 - 18:30
Länk:https://eventor.orientering.se/Events/Show/32592

MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Date:den 23 september 2020
Title:MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Description:
Times:17:50 - 19:30
Länk:NONE

OL-skola/teknikträning OBS! Parkering vid Mekonomen!
Date:den 24 september 2020
Title:OL-skola/teknikträning OBS! Parkering vid Mekonomen!
Description:

Sprintträning, korta och långa sträckor. Variera tempo efter vägval. Spring 1-3 banor. Maxtid 1½ timme.

Samling: Masmovägen/Örbrinken https://kartor.eniro.se/m/Eh0h8

Parkering vid Mekonomen / Max.

Anmälan: https://eventor.orientering.se/Activities/Show/12846

Ta med eget plastfodral!

Instruktioner: Andreas A (13-16) / Fredrik F (9-12)

Närvaro: Fam Mattila (13-16) / Fam Brandenburg From (9-12)

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Lång-KM
Date:den 27 september 2020
Title:Lång-KM
Description:
Times:09:00 - 12:30
Länk:https://eventor.orientering.se/Events/Show/32519

Minitroll
Date:den 29 september 2020
Title:Minitroll
Description:
Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Träsktrollen
Date:den 29 september 2020
Title:Träsktrollen
Description:

Födda 2011-2012

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

9-11
Date:den 29 september 2020
Title:9-11
Description:

Tema kompass 

 Medtag egen kompass om ni har

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 29 september 2020
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 29 september 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

HD17
Date:den 29 september 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret (Mer info kommer)

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Städ
Date:den 29 september 2020
Title:Städ
Description:

Städ: K Håland/M Heinrup/L Hävren/G Eriksson/A Perneby

Städ Dam: Tina och Frida Junegard och Malin Sundqvist

Städ Herr: Markus Fredlund och Lucas Arkäng

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

13-16 Tisdagshäng
Date:den 29 september 2020
Title:13-16 Tisdagshäng
Description:

Vi kommer bl.a. att köra dragningarna i Nattugglan-lotteriet och Corona Cup-lotteriet.

Times:19:15 - 20:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=4553

UngKom Månadsmöte
Date:den 29 september 2020
Title:UngKom Månadsmöte
Description:

Bokar bortre delen av klubbstugan för corona-säkrat möte

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Date:den 30 september 2020
Title:MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Description:
Times:17:50 - 19:30
Länk:NONE

Händelse: oktober 2020
Stugan bokad
Date:den 1 oktober 2020
Title:Stugan bokad
Description:
Times:08:00 - 15:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 2 oktober 2020
Title:Stugan bokad
Description:
Times:08:00 - 05:00
Länk:NONE

EMSS Sprintträning Hagsätra
Date:den 3 oktober 2020
Title:EMSS Sprintträning Hagsätra
Description:

Info och anmälan, se länk nedan

 

Times:11:00 - 13:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Events/Show/32593

EMSS sprintträning Skarpnäck
Date:den 4 oktober 2020
Title:EMSS sprintträning Skarpnäck
Description:

Info och anmälan se länk

Times:15:00 - 17:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Events/Show/32594

Minitroll
Date:den 6 oktober 2020
Title:Minitroll
Description:
Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Träsktrollen
Date:den 6 oktober 2020
Title:Träsktrollen
Description:

Födda 2011-2012

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 6 oktober 2020
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 6 oktober 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

HD17
Date:den 6 oktober 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret (Mer info kommer)

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 6 oktober 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: Å+F Flodmark/L Matthews/L+E Näsman

Städ Dam: Carolina Andersson och Sara Pousette

Städ Herr: Kent Berggren och Tintin Karlberg 

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 7 oktober 2020
Title:Stugan bokad
Description:
Times:08:00 - 15:00
Länk:NONE

MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Date:den 7 oktober 2020
Title:MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Description:
Times:17:50 - 19:30
Länk:NONE

Storstugan bokad
Date:den 7 oktober 2020
Title:Storstugan bokad
Description:

Tullinge segelsällskap möte

 

 

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 8 oktober 2020
Title:Stugan bokad
Description:
Times:08:00 - 15:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 9 oktober 2020
Title:Stugan bokad
Description:
Times:08:00 - 15:00
Länk:NONE

Sprint SM Örebro
Date:den 10 oktober 2020
Title:Sprint SM Örebro
Description:

Individuellt, kval & final

Times:08:00 - 17:00
Länk:NONE

Sprint SM Örebro
Date:den 11 oktober 2020
Title:Sprint SM Örebro
Description:

Stafett

Times:09:00 - 15:00
Länk:NONE

Minitroll
Date:den 13 oktober 2020
Title:Minitroll
Description:
Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 13 oktober 2020
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 13 oktober 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

HD17
Date:den 13 oktober 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret (Mer info kommer)

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 13 oktober 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: A Kärrström/F+K+P-A Forsberg/C Tärnrot

Städ Dam: Ellinor Fryxell och Elin Nygren Wåhlin

Städ Herr: Robin Grankvist och Tomas Herstad

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 13 oktober 2020
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:19:45 - 21:30
Länk:NONE

MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Date:den 14 oktober 2020
Title:MTB träning för barn, ungdom och vuxna
Description:
Times:17:50 - 19:30
Länk:NONE

Storstugan bokad
Date:den 14 oktober 2020
Title:Storstugan bokad
Description:

Infokväll naturpasss

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 17 oktober 2020
Title:Stugan bokad
Description:

Konferens 10 milastyrelsen

Times:08:00 - 17:00
Länk:NONE

EMSS träning
Date:den 17 oktober 2020
Title:EMSS träning
Description:

Plats ej bestämd, info kommer

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

EMSS träning
Date:den 18 oktober 2020
Title:EMSS träning
Description:

Plats ej bestämd, info kommer

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Ungdomarnas Natt-KM
Date:den 20 oktober 2020
Title:Ungdomarnas Natt-KM
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 20 oktober 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

HD17
Date:den 20 oktober 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret (Mer info kommer)

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 20 oktober 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: L+K Berggren/K Jönsson/M Åhgren/T Karlberg

Städ Dam: Jennifer och Åsa Rimsjö Sand och Yvonne Andersson

Städ Herr:  Jonas Lundblad och Lennart Agén

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

EK - månadsmöte
Date:den 20 oktober 2020
Title:EK - månadsmöte
Description:

Månatliga EK-mötet, via Teams

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

MTB KM
Date:den 21 oktober 2020
Title:MTB KM
Description:
Times:17:50 - 19:30
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 23 oktober 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:
Times:17:00 - 23:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 27 oktober 2020
Title:13-16
Description:

Höstlov / Getaren runt

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 27 oktober 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

HD17
Date:den 27 oktober 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret (Mer info kommer)

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 27 oktober 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: A-K+M Sundqvist/M Heijkenskjöld/E+J Leandersson/K Wåhlin

Städ Dam: Carina Stensson och Gunilla Eriksson

Städ Herr: Robert Lidström och Gunnar Ehn 

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Händelse: november 2020
13-16
Date:den 3 november 2020
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 3 november 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

Soppa/städ
Date:den 3 november 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: K+P Bergh/Å Hansson/H Trofast/J Brandefelt/ J Branzell Hertz

Städ Dam: Åsa Hansson och Sara Sylvan 

Städ Herr: Jacob Bohlin och Magnus Wallqvist Pousette

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

13-16 TIsdagshäng
Date:den 3 november 2020
Title:13-16 TIsdagshäng
Description:
Times:19:15 - 20:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=4553

Stugan uthyrd
Date:den 9 november 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:

Årsmöte 

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 10 november 2020
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 10 november 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

Soppa/städ
Date:den 10 november 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: L+P Leickt/L Evjen/D Nygren/M+T Herstad

Städ Dam: Kerstin Håland och Carin Mattila

Städ Herr: Daniel Ekenstedt och Felix och Örjan Arkäng

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte - utvidgat
Date:den 11 november 2020
Title:Styrelsemöte - utvidgat
Description:

Storstugan

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Elit kick-off-helg för 2021
Date:den 14 november 2020
Title:Elit kick-off-helg för 2021
Description:

Preliminär helg. För alla HD17- som satsar mot de stora stafetterna.

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 14 november 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:

P07 TTP

Times:17:00 - 22:00
Länk:NONE

Elit kick-off-helg för 2021
Date:den 15 november 2020
Title:Elit kick-off-helg för 2021
Description:

Preliminär helg. För alla HD17- som satsar mot de stora stafetterna.

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 17 november 2020
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 17 november 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

Soppa/städ
Date:den 17 november 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: L+T Sundberg/C Mattila/P Hentschke/M Svärd

Städ Dam: Jenny Aasa och Lin Normark

Städ Herr: Fredrik och Per Arne Forsberg

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

13-16 TIsdagshäng
Date:den 17 november 2020
Title:13-16 TIsdagshäng
Description:
Times:19:15 - 20:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=4553

EK Månadsmöte
Date:den 17 november 2020
Title:EK Månadsmöte
Description:

Månatliga EK-mötet, via Teams

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 22 november 2020
Title:Stugan bokad
Description:

 Stora prisbordet

Times:13:00 - 00:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 24 november 2020
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 24 november 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=3405

Soppa/städ
Date:den 24 november 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: L+B Normark/S+H Bladh/J Ohlin/K Lundberg

Städ Dam: Sofia Lönnkvist och Ellinor Eriksson

Städ Herr: Ingemar Åkerman och Joakim Lönnkvist

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Händelse: december 2020
13-16
Date:den 1 december 2020
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 1 december 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 1 december 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: P Emanuelsson/I+R Hersén/T Svensson/D Helander

Städ Dam: Elisabeth Stålhammar och Anna Dix 

Städ Herr: Wilhelm och Peter Bergman 

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 8 december 2020
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 8 december 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 8 december 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: J Rydenius/F Johansson/C+R Andersson/J Björklund/F Hermander 

Städ Dam: Maria Kärrström och Anna Ställberg

Städ Herr: Rikard Imark och Tomas Hultqvist

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 8 december 2020
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:19:45 - 21:30
Länk:NONE

13-16
Date:den 15 december 2020
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 15 december 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 15 december 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: S+J Lundblad/H Persson/A+A Ställberg 

Städ Dam: Sofia Sundström och Lina Berggren

Städ Herr: Andreas Aasa och Johan Ställberg

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

EK Månadsmöte
Date:den 15 december 2020
Title:EK Månadsmöte
Description:

Månatliga EK-mötet, via Teams

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Stugan + gym bokad hela dagen
Date:den 16 december 2020
Title:Stugan + gym bokad hela dagen
Description:

Luffarligan

Times:08:00 - 18:00
Länk:NONE

Händelse: januari 2021
Styrelsemöte
Date:den 12 januari 2021
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:19:45 - 21:30
Länk:NONE

Styrelsemöte - utvidgat
Date:den 27 januari 2021
Title:Styrelsemöte - utvidgat
Description:

Storstugan

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Händelse: februari 2021
Styrelsemöte
Date:den 9 februari 2021
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:19:45 - 21:30
Länk:NONE

Årsmöte
Date:den 23 februari 2021
Title:Årsmöte
Description:

Storstugan

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Händelse: mars 2021
Det finns inga händelser denna dag.

Händelse: april 2021
Det finns inga händelser denna dag.

Händelse: maj 2021
Det finns inga händelser denna dag.

Händelse: juni 2021
Det finns inga händelser denna dag.

Händelse: juli 2021
Det finns inga händelser denna dag.
juni 2021
  Ti On To Fr
V   12345
V 6789101112
V 13141516171819
V 20212223242526
V 27282930   

juli 2021
  Ti On To Fr
V     123
V 45678910
V 11121314151617
V 18192021222324
V 25262728293031

augusti 2021
  Ti On To Fr
V 1234567
V 891011121314
V 15161718192021
V 22232425262728
V 293031    

 

Tullinge Sportklubb, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2012