Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

Kalender

 Year View of 2020
Logga in
Aktiviteter mellan den 16 februari 2020 och den 17 februari 2020

Händelse: februari 2020
Tröskelpass från Brantan
Date:den 1 februari 2020
Title:Tröskelpass från Brantan
Description:

4-14km

Löparskor är för dagen den optimala skon

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Stugan/Omkläd rum bokade
Date:den 1 februari 2020
Title:Stugan/Omkläd rum bokade
Description:
Times:14:00 - 18:00
Länk:NONE

TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Date:den 2 februari 2020
Title:TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Description:

Tipspromenad med barn och vuxenfrågor samt trimbingo. Start 10-12

Fikaserveringen öppen 10-13.

Godis- och skraplotterier i klubbstugan. 

Ta med vänner och bekanta på en skön promenad i skogen.

Times:09:00 - 13:00
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=1791

Långpass fr Brantan
Date:den 2 februari 2020
Title:Långpass fr Brantan
Description:

Banor 5 - 15 km med vätska

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Träsktrollsträning
Date:den 3 februari 2020
Title:Träsktrollsträning
Description:

Barn födda 2011-2012

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 3 februari 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:
Times:19:00 - 00:00
Länk:NONE

Gympa
Date:den 3 februari 2020
Title:Gympa
Description:
Times:19:00 - 20:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 4 februari 2020
Title:9-12
Description:

Ta med pannlampa

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 4 februari 2020
Title:13-16
Description:

Korta intervaller

Tränings- eller orienteringsskor

Pannlampa!

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 4 februari 2020
Title:Grp 4 träning
Description:

Bocksjörundan. Pannlampa, ol-skor och kompass behövs. Kartor delar vi ut kl 18.00

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 4 februari 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret  10x750m vila 60

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 4 februari 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: Å+F Flodmark/L Matthews/P+L Bergman

Städ Dam: Lovisa Höglund och Marie Heinrup

Städ Herr: Lennart Hävren och Kenneth Jönsson

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Årsmöte supporterklubben
Date:den 4 februari 2020
Title:Årsmöte supporterklubben
Description:

Alla medlemmar i supporterklubben är välkomna på årsmötet. 

Times:20:00 - 21:00
Länk:NONE

Bokar mötesrum - Årsmöte supporterklubben
Date:den 4 februari 2020
Title:Bokar mötesrum - Årsmöte supporterklubben
Description:

Supporterklubben bokar styrelerummet - Hästhagen

Times:20:00 - 22:00
Länk:NONE

Natt OL fr Brantan
Date:den 6 februari 2020
Title:Natt OL fr Brantan
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Bokar mötesrum
Date:den 6 februari 2020
Title:Bokar mötesrum
Description:

9-12 ledare

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

EMSS träning + Stof 15-16 proj
Date:den 8 februari 2020
Title:EMSS träning + Stof 15-16 proj
Description:

EMSS träning + 15-16 proj norrort/Sollentuna.

Fm träning - lunch - em aktivitet.

Info/anmälan EMSS se länk.

Times:09:00 - 15:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Activities/Show/11544

10mila teknik
Date:den 8 februari 2020
Title:10mila teknik
Description:

Teknikträning, samling kl 10 parkeringen Botkyrka GK mellan Vårsta - Rosenhill.

Times:10:00 - 11:30
Länk:NONE

TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Date:den 9 februari 2020
Title:TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Description:

Tipspromenad med barn och vuxenfrågor samt trimbingo. Start 10-12

Fikaserveringen öppen 10-13.

Godis- och skraplotterier i klubbstugan. 

Ta med vänner och bekanta på en skön promenad i skogen.

Times:09:00 - 13:00
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=1791

Långpass Södra getaren
Date:den 9 februari 2020
Title:Långpass Södra getaren
Description:

Samling vid rikstens golfbana.

Banor 5 - 15 km med vätska

Medtag egna plastfickor!!

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Medlemsmöte om O-ringen
Date:den 9 februari 2020
Title:Medlemsmöte om O-ringen
Description:

Storstugan

Times:14:00 - 16:30
Länk:NONE

Träsktrollsträning
Date:den 10 februari 2020
Title:Träsktrollsträning
Description:

Barn födda 2011-2012

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Gympa
Date:den 10 februari 2020
Title:Gympa
Description:

Parkhemsskolan

Times:19:00 - 20:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 11 februari 2020
Title:9-12
Description:

Höjdkurvor och kordination står på schemat. Vi håller till på och nära eljusspåret men det är bra att ha en pannlampa ändå. 

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 11 februari 2020
Title:13-16
Description:

OL-intervaller i skog, ta med pannlampa, kompass och plastficka!

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 11 februari 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 11 februari 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret: 10 min, vila 3 + 10x60'' vila 60

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 11 februari 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: A Kärrström/F+K+P-A Forsberg/C Tärnrot

Städ Dam: Josefin och Ingela Hersen

Städ Herr: Tobias Forsén och Fredrik Johansson

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Mötesrummet v entrén bokad
Date:den 11 februari 2020
Title:Mötesrummet v entrén bokad
Description:

25manna

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Prova nya Ol-kläder
Date:den 11 februari 2020
Title:Prova nya Ol-kläder
Description:

Prova kläder från den nya klubbkollektionen för att se vilken storlek som passar dig bäst.

Times:19:30 - 20:30
Länk:NONE

UngKom bokar Styrelserummet
Date:den 11 februari 2020
Title:UngKom bokar Styrelserummet
Description:

Månadsmöte

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Mila By Night #4
Date:den 12 februari 2020
Title:Mila By Night #4
Description:

Anmälan via eventor senast 6 feb, se länk

Times:18:30 - 20:30
Länk:https://eventor.orientering.se/Events/Show/27739

Infokväll - utskrift av kartor
Date:den 13 februari 2020
Title:Infokväll - utskrift av kartor
Description:

Skrivare, filer, färger, felsökning mm.

Times:18:30 - 20:00
Länk:NONE

Intervaller
Date:den 15 februari 2020
Title:Intervaller
Description:

Tornetrundan

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 15 februari 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:

Privat fest

Times:13:00 - 08:00
Länk:NONE

TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Date:den 16 februari 2020
Title:TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Description:

Tipspromenad med barn och vuxenfrågor samt trimbingo. Start 10-12

Fikaserveringen öppen 10-13.

Godis- och skraplotterier i klubbstugan. 

Ta med vänner och bekanta på en skön promenad i skogen.

Times:09:00 - 13:00
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=1791

Långpass från Brantan
Date:den 16 februari 2020
Title:Långpass från Brantan
Description:

Banor 5 - 15 km med vätska

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Storstugan bokad
Date:den 16 februari 2020
Title:Storstugan bokad
Description:

9-16 grupperna

Times:14:00 - 17:00
Länk:NONE

Träsktrollsträning
Date:den 17 februari 2020
Title:Träsktrollsträning
Description:

Barn födda 2011-2012

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Gympa
Date:den 17 februari 2020
Title:Gympa
Description:

Parkhemsskolan

Times:19:00 - 20:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 18 februari 2020
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Hela klubben träning
Date:den 18 februari 2020
Title:Hela klubben träning
Description:

Gemensam träning 13-16 gruppen, H/D17 och grupp 4.

Tempoväxlingsbana, 5,5 - 8,5 - 10,0 km.

Utrustning: pannlyse, OL-skor och kompass.

Gemensam uppvärmning.

Långa- och mellanbanan har 5 bon medan korta banan har 3 bon.

Kontroller är markerade med reflexer.

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

13-16
Date:den 18 februari 2020
Title:13-16
Description:

Vi kör såklart hela-klubben-träningen med Grp4!

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Grp 4 träning - se "Hela klubben träning"
Date:den 18 februari 2020
Title:Grp 4 träning - se "Hela klubben träning"
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 18 februari 2020
Title:HD17
Description:

Vi kör hela klubben träningen!

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 18 februari 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: L+K Berggren/K Jönsson/M Åhgren/T Karlberg

Städ Dam: Maria Bratt och Anna Nilsson

Städ Herr: Adam Bratt och Rolf Nilsson

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Årsmöte
Date:den 18 februari 2020
Title:Årsmöte
Description:

Storstugan

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Mötesrum vid entrén bokad
Date:den 19 februari 2020
Title:Mötesrum vid entrén bokad
Description:
Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Nattugglan #4
Date:den 19 februari 2020
Title:Nattugglan #4
Description:

Hågelby

Times:18:30 - 20:00
Länk:NONE

Lida Loop storstugan
Date:den 20 februari 2020
Title:Lida Loop storstugan
Description:
Times:19:00 - 20:30
Länk:NONE

10mila teknik
Date:den 22 februari 2020
Title:10mila teknik
Description:

Teknikträning i 10mila lik terräng. Två banalternativ, 9,6 km och 7,9 km (avkortningsbar). Ca 500m till start, kontroller markerade med snitslar, välkomna.

Samling 09.50 Rosenhill Cafe.

Times:10:00 - 11:30
Länk:NONE

TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Date:den 23 februari 2020
Title:TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Description:

Tipspromenad med barn och vuxenfrågor samt trimbingo. Start 10-12

Fikaserveringen öppen 10-13.

Godis- och skraplotterier i klubbstugan. 

Ta med vänner och bekanta på en skön promenad i skogen.

Times:09:00 - 13:00
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=1791

Långpass - Brantan
Date:den 23 februari 2020
Title:Långpass - Brantan
Description:

Banor mellan 5-15 km med vätska 

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Gympa
Date:den 24 februari 2020
Title:Gympa
Description:

Parkhemsskolan

Times:19:00 - 20:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 24 februari 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:

Årsmöte

Times:19:00 - 22:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 25 februari 2020
Title:13-16
Description:

Sportlov, egen träning!

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 25 februari 2020
Title:Grp 4 träning
Description:

Spontanträning- Sportlov

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 25 februari 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret 6x4 min, 90 vila

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 25 februari 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:  J+S Lönnkvist/I Åkerman/C Eriksson/A Riseth

Städ Dam: Maria Hessle och Kerstin Imark

Städ Herr:  Hugo Backlund och Erik Sylvan och Stefan Visborg

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Mötesrum v entrén bokad
Date:den 26 februari 2020
Title:Mötesrum v entrén bokad
Description:
Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Natt-OL från brantan
Date:den 27 februari 2020
Title:Natt-OL från brantan
Description:

Banor mellan 5-12 km

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Intervaller
Date:den 29 februari 2020
Title:Intervaller
Description:

Tornetrundan

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Händelse: mars 2020
TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Date:den 1 mars 2020
Title:TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Description:

Tipspromenad med barn och vuxenfrågor samt trimbingo. Start 10-12

Fikaserveringen öppen 10-13.

Godis- och skraplotterier i klubbstugan. 

Ta med vänner och bekanta på en skön promenad i skogen.

Times:09:00 - 13:00
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=1791

Långpass från Brantan
Date:den 1 mars 2020
Title:Långpass från Brantan
Description:

Banor 5 - 15 km med vätska.

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Träsktrollsträning
Date:den 2 mars 2020
Title:Träsktrollsträning
Description:

Parkhemskolan

Barn födda 2011 & 2012

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Gympa
Date:den 2 mars 2020
Title:Gympa
Description:

Parkhemsskolan

Times:19:00 - 20:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 3 mars 2020
Title:13-16
Description:

Backintervaller asfalt, reflexväst.

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 3 mars 2020
Title:9-12
Description:

Tarzanbana med mera. 

Medtag pannlampa. 

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 3 mars 2020
Title:Grp 4 träning
Description:

Rödmosse-rundan.

Linje OL 6-9,5 km

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 3 mars 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret, 12x 2min, 1min vila

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 3 mars 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: K+P Bergh/Å Hansson/H Trofast/P-L Putkonen/A Karlsson

Städ Dam: Tilda och Yvonne Andersson

Städ Herr: Johannes och Henrik Bladh och Björn Normark

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

EK-möte i lilla rummet vid entrén.
Date:den 3 mars 2020
Title:EK-möte i lilla rummet vid entrén.
Description:

Månatliga mötet.

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelserummet bokad
Date:den 3 mars 2020
Title:Styrelserummet bokad
Description:

25manna

Times:19:30 - 21:00
Länk:NONE

Natt OL från Brantan
Date:den 5 mars 2020
Title:Natt OL från Brantan
Description:

Linje-OL med olika slingor. Vi springer i olika grupper med varierande fart. Finns något för alla!

Pannlampa och bra OL-skor gör denna kväll lite enklare...

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 5 mars 2020
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:19:00 - 20:30
Länk:NONE

Uppstartskväll 13-16
Date:den 6 mars 2020
Title:Uppstartskväll 13-16
Description:

Uppstartskväll med 13-16.

Times:15:00 - 00:00
Länk:NONE

Klubbgemensam Uppstartdag
Date:den 7 mars 2020
Title:Klubbgemensam Uppstartdag
Description:

10.00 Träning: tvåmannastafett i skogen, passar för alla åldrar.

Lätt lunch fr. kl. 11.15

12.00 presentation av verksamheten, provning av klubbkläder, bytesmarknad m.m.

12.40 Klurig och rolig inomhusaktivitet - för alla åldrar

14.00, cirka, Slut

Times:10:00 - 14:00
Länk:NONE

TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Date:den 8 mars 2020
Title:TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Description:

Tipspromenad med barn och vuxenfrågor samt trimbingo. Start 10-12

Fikaserveringen öppen 10-13.

Godis- och skraplotterier i klubbstugan. 

Ta med vänner och bekanta på en skön promenad i skogen.

Times:09:00 - 13:00
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=1791

Långpass från Brantan
Date:den 8 mars 2020
Title:Långpass från Brantan
Description:

Banor 5 -15 km med vätska

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Styrelserummet bokad
Date:den 8 mars 2020
Title:Styrelserummet bokad
Description:

25manna

Times:15:00 - 17:00
Länk:NONE

Träsktrollsträning
Date:den 9 mars 2020
Title:Träsktrollsträning
Description:

Parhemskolan

Barn födda 2011-2012

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Gympa
Date:den 9 mars 2020
Title:Gympa
Description:

Parkhemsskolan

Times:19:00 - 20:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 10 mars 2020
Title:9-12
Description:

Ta med pannlampa

Springskytte och reflexkull

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 10 mars 2020
Title:Grp 4 träning
Description:

OL-banor 3½ km, 4 km, 5½ km, 6 km, 7 km, 7½ km. Medtag plastficka A4.

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

13-16
Date:den 10 mars 2020
Title:13-16
Description:

Ol-intervaller skog/stig.

Skor f skog/terräng. Pannlampa.

 

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 10 mars 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret, 10 min, vila 4 + 10x(60/30)

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 10 mars 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: L+P Leickt/L Evjen/D Nygren/T Herstad

Städ Dam: Frida och Karin Forsberg

Städ Herr: Björn Nygren och Jörgen Däckfors

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

UngKom bokar Styrelserummet
Date:den 10 mars 2020
Title:UngKom bokar Styrelserummet
Description:

Bokar Styrelserummet

20.00-21.30

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Styrelserummet bokad
Date:den 11 mars 2020
Title:Styrelserummet bokad
Description:

25manna

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Mila By Night final
Date:den 11 mars 2020
Title:Mila By Night final
Description:
Times:18:30 - 20:30
Länk:NONE

13-16
Date:den 12 mars 2020
Title:13-16
Description:

Vi plockar in kontrollerna från MBN-finalen

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Träning
Date:den 12 mars 2020
Title:Träning
Description:

Intag av kontroller från MBN. 

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Styrelserummet bokad
Date:den 12 mars 2020
Title:Styrelserummet bokad
Description:

25manna

Times:19:00 - 20:30
Länk:NONE

Storstuga/kök uthyrd
Date:den 14 mars 2020
Title:Storstuga/kök uthyrd
Description:

Sumpan upptaktsdag. Omklrum samsas med TSK-träning.

Times:09:00 - 17:00
Länk:NONE

Träningsdag inför 10-mila
Date:den 14 mars 2020
Title:Träningsdag inför 10-mila
Description:

Träningsdag inför 10-mila tillsammans med SNO. Vi nyttjar 10milas träningspaket runt Kungsängen.

Träning 1. OL-teknik dag, samling 11.15 Ängsjö friluftsgård

Träning 2. Stafett träning natt, start ca kl 18

Anmälan via eventor senast 23/2, se länk.

Times:11:45 - 19:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Activities/Show/11703

TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP - Säsongsavslutning
Date:den 15 mars 2020
Title:TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP - Säsongsavslutning
Description:

Tipspromenad med barn och vuxenfrågor samt trimbingo. Start 10-12

Fikaserveringen öppen 10-13.

Godis- och skraplotterier i klubbstugan. 

Ta med vänner och bekanta på en skön promenad i skogen.

Times:09:00 - 13:00
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=1791

OL-intervaller
Date:den 15 mars 2020
Title:OL-intervaller
Description:

Gafflade OL-intervaller.

Samling kl 10 Uringe grustag, se länk, grusväg in höger i skarpa svängen.

Inget utsatt men fin terräng och kul orientering utlovas.

Ta med egen vätska och torrt ombyte.

Times:10:00 - 11:30
Länk:https://www.hitta.se/kartan!~59.12697,17.84125,13.571904604435941z/tr!i=epffOdcm/search!i=3006845698!q=uringe!t=single!st=plc/geocode!l=59.12660:17.84024?search=uringe&st=combined&sst=plc&sids=3006845698&srb=0

EMSS + 15-16 proj Stof träning Haninge
Date:den 15 mars 2020
Title:EMSS + 15-16 proj Stof träning Haninge
Description:

Fm: Träning i form av gafflade sprint-ol-intervaller.

Em: föreläsning för 15-16. Junior: Avkortningsbart långpass.

Plats: Fredrika Bremergymnasiet

Föranmälan via eventor

Times:10:00 - 15:00
Länk:NONE

Träsktrollsträning
Date:den 16 mars 2020
Title:Träsktrollsträning
Description:

Parkhemskolan

Barn födda 2011-2012

 

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 16 mars 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:

Årsmöte segelklubben

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Gympa
Date:den 16 mars 2020
Title:Gympa
Description:

Parkhemsskolan

Times:19:00 - 20:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 17 mars 2020
Title:9-12
Description:

Stafetter och kontrollbeskrivningar! 

Medtag pannlampa! 

Vi ses på tisdag! Samling på vanliga platsen bakom utegymet. 

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 17 mars 2020
Title:13-16
Description:

Korta intervaller med hopp på elljusspåret

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 17 mars 2020
Title:Grp 4 träning
Description:

Blir en gammal MBN-bana från 2017 runt och kring flygfältet. Avkortningsbar på flera ställen. Pannlampa och OL-skor. Samling kl 18.00 bakom klubbstugan.

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 17 mars 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret, 10x3 min, vila 1 min

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppan INSTÄLLT!
Date:den 17 mars 2020
Title:Soppan INSTÄLLT!
Description:

Städ Dam: Anna Karin Ohlsson och Barbro Lönnkvist

Städ Herr: Bengt och Anders Kärrström

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Mötesrum v entrén bokad
Date:den 17 mars 2020
Title:Mötesrum v entrén bokad
Description:

Minitrollsplanering

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Nattugglan #5
Date:den 18 mars 2020
Title:Nattugglan #5
Description:

Plats Lida friluftsgård

Times:18:30 - 20:30
Länk:NONE

OL intervaller
Date:den 21 mars 2020
Title:OL intervaller
Description:

Samling kl 10 parkeringen Botkyrka GK.

Gafflade OL intervaller 10mila lik terräng.

OBS Även för 1316-gruppen. Välkomna!

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Löppass i skog
Date:den 22 mars 2020
Title:Löppass i skog
Description:

Samling kl 10 Brantan. Långa bush intervaller planerade.

Vill man köra lite lugnare löppass gör man det.

Times:10:00 - 11:30
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 23 mars 2020
Title:Stugan bokad
Description:

Ungdomskomm. INSTÄLLD

Times:17:00 - 21:00
Länk:NONE

Gympa - INSTÄLLD
Date:den 23 mars 2020
Title:Gympa - INSTÄLLD
Description:

Parkhemsskolan

Times:19:00 - 20:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 24 mars 2020
Title:9-12
Description:

Olika stafetter

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 24 mars 2020
Title:13-16
Description:

Intervaller i skog och på stig.

Pannlampa!

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 24 mars 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 24 mars 2020
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret  4,5,6,6,5,4 vila 90

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppan INSTÄLLT!
Date:den 24 mars 2020
Title:Soppan INSTÄLLT!
Description:

Städ Dam: Carina Ronge och Terri Lindholm

Städ Herr:  Ingemar Larsson och Anders Karlsson

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Mötesrum v entrén bokad
Date:den 24 mars 2020
Title:Mötesrum v entrén bokad
Description:

25 manna

Times:19:00 - 21:30
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 24 mars 2020
Title:Styrelsemöte
Description:

Digitalt möte

Times:19:45 - 21:30
Länk:NONE

Storstugan bokad
Date:den 25 mars 2020
Title:Storstugan bokad
Description:

DM möte

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Xtra ol-skola f 13-16
Date:den 26 mars 2020
Title:Xtra ol-skola f 13-16
Description:

Kontrollplock/medeldistans fr klubbstugan

Obs tiden 17.30! (kom i tid - vi har bara 45 min på oss...sommartid först nästa vecka)

Times:17:30 - 18:45
Länk:NONE

Lida Loop storstugan
Date:den 26 mars 2020
Title:Lida Loop storstugan
Description:
Times:19:00 - 20:00
Länk:NONE

Natt OL fr Brantan
Date:den 27 mars 2020
Title:Natt OL fr Brantan
Description:

Natt OL, samling Brantan

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Landslags-intervaller
Date:den 28 mars 2020
Title:Landslags-intervaller
Description:

Samling 10.30 Eklidsskolans parkering utanför gympasalen Obs tiden!

Gafflade OL intervaller 6st totalt ca 6km. Lite längre (enkel orientering) första sträcka på varje slinga men med tuff löpning, därefter gafflad orintering till gemensamt mål.

Finns också en något kortare variant med samma start/mål. Kontroller markerade med snitslar, kartskala 7500.

OL skor och kompass rekommenderas.

Alla träningssugna välkomna!

Times:10:30 - 12:00
Länk:NONE

Stafett träning Brosjöbadet
Date:den 29 mars 2020
Title:Stafett träning Brosjöbadet
Description:

Samling kl 10 parkeringen Brosjöbadet.

Gemensam start, gafflade banor, varvning på arenan för vissa klasser.

5 banalternativ; Lång ca 9km, Mellan ca 7km, Kort ca 5km, KortKort ca 3,5 km (orange) samt KortLätt ca 2,5 km (gul).

Skriv gärna en kommentar med namn och önskad bana (se nyhet), kartor kommer finnas till alla även om man inte anmält sig.

Medtag torrt ombyte. Kanske även eget fika om fint vårväder?

Alla träningssugna välkomna!

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Gympa - INSTÄLLD
Date:den 30 mars 2020
Title:Gympa - INSTÄLLD
Description:

Parkhemsskolan

Times:19:00 - 20:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 31 mars 2020
Title:13-16
Description:

Backintervaller

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

9-12
Date:den 31 mars 2020
Title:9-12
Description:

Vi kör några korta orienteringsbanor med mera. 

Medtag gärna kompass om ni har. 

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 31 mars 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppan INSTÄLLT!
Date:den 31 mars 2020
Title:Soppan INSTÄLLT!
Description:

Städ Dam: Ella och Jessica Sjöberg och Lovisa Svensson

Städ Herr: Lars Sjöberg och Magnus Svensson

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Händelse: april 2020
Ol-skola, Flottsbro
Date:den 2 april 2020
Title:Ol-skola, Flottsbro
Description:

Detaljer kommer!

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Grymnatta Väsby
Date:den 3 april 2020
Title:Grymnatta Väsby
Description:
Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Gymmet & Arrangemangs förrådet
Date:den 4 april 2020
Title:Gymmet & Arrangemangs förrådet
Description:

Inventering och rensning av Arrangemangs förrådet.

Gymmet behöver användas och kommer inte att vara tillgängligt.

Times:08:00 - 14:00
Länk:NONE

Teknikträning
Date:den 4 april 2020
Title:Teknikträning
Description:

Samling kl 10 Sadelmakartorp (lilla pakeringen vid bommen 300m in på grusvägen).

Momentbana totalt 7,2 km, träningen öppen för alla, violett/svart svårighet.

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Stafett träning Fituna heden
Date:den 5 april 2020
Title:Stafett träning Fituna heden
Description:

Samling Fituna heden, se länk, skärm vid vägen.

Gemensam start, gafflade banor, varvning på arenan.

Lång 9km, mellan 7km och kort (orange) ca 4,5km. Ingen föranmälan, medtag torrt ombyte och egen vätska. Kanske även eget fika efteråt om det är en fin vårdag?

Kartan är inte den nyaste men terrängen är grym (tallhed och berghällar).

Alla träningssugna välkomna!

 

Times:10:00 - 11:00
Länk:https://www.hitta.se/kartan!~59.08270,17.78471,14.574518017092865z/tr!i=6MhzITzS/search!i=3006623144!q=fituna!t=single!st=plc/geocode!l=59.08192:17.78004?search=fituna&st=combined&sst=plc&sids=3006623144&srb=0

Rånässtafetten INSTÄLLD
Date:den 5 april 2020
Title:Rånässtafetten INSTÄLLD
Description:
Times:10:00 - 13:00
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 7 april 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppan INSTÄLLT!
Date:den 7 april 2020
Title:Soppan INSTÄLLT!
Description:

Städ Dam: Pia-Lena Putkonen och Ulrika Visborg

Städ Herr: David Törnqvist och Jacob Bohlin och Magnus Wallqvist Pousette

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

EK-möte i lilla rummet vid entrén.
Date:den 7 april 2020
Title:EK-möte i lilla rummet vid entrén.
Description:

Månatliga mötet.

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Stigtomtakavlen INSTÄLLD
Date:den 10 april 2020
Title:Stigtomtakavlen INSTÄLLD
Description:
Times:20:00 - 23:00
Länk:NONE

Stigtomtakavlen INSTÄLLD
Date:den 11 april 2020
Title:Stigtomtakavlen INSTÄLLD
Description:
Times:09:00 - 13:00
Länk:NONE

Medeldistans Rangsta
Date:den 11 april 2020
Title:Medeldistans Rangsta
Description:

Samling kl 10, se länk

Medeldistans, ind start och tidtagning, 2 banor 5 resp ca 6km.

Times:10:00 - 11:30
Länk:NONE

OL teknik
Date:den 12 april 2020
Title:OL teknik
Description:

Samling kl 10, lilla parkeringen innan Hemfosa gärdet, se länk.

Långsträckor + kontrollplock/riktningsändring, 7-11 km.

Träningen riktar sig till äldre ungdomar, juniorer och seniorer.

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 14 april 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Tiomilarepet Älvsjö-Örby OK
Date:den 14 april 2020
Title:Tiomilarepet Älvsjö-Örby OK
Description:
Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 14 april 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:  K Håland/M Heinrup/L Hävren/G Eriksson/A Perneby 

Städ Dam: Linda Bergman och Alva och Sarah Bladh

Städ Herr: Carl-Johan Arewång och Olof Lindblad

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte - utvidgat
Date:den 15 april 2020
Title:Styrelsemöte - utvidgat
Description:

Digitalt möte

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Ol-skola/teknikträning, Brosjöbadet
Date:den 16 april 2020
Title:Ol-skola/teknikträning, Brosjöbadet
Description:

Detaljer kommer!

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Natt SM SL#2 OK Österåker
Date:den 17 april 2020
Title:Natt SM SL#2 OK Österåker
Description:
Times:18:00 - 23:00
Länk:NONE

Täby OK medel
Date:den 18 april 2020
Title:Täby OK medel
Description:
Times:10:00 - 13:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 18 april 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:

Privat fest

Times:13:00 - 21:00
Länk:NONE

Täby OK lång
Date:den 19 april 2020
Title:Täby OK lång
Description:
Times:10:00 - 13:00
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 21 april 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 21 april 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: A+E Myrberger/T+O Lindholm/S Pousette/M Wallqvist Pousette

Städ Dam: Katja och Wilma och Lisa Leickt

Städ Herr: Patrik Leickt och Jörgen Rydenius

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Ol-skola, vattentornet Skyttbrink
Date:den 23 april 2020
Title:Ol-skola, vattentornet Skyttbrink
Description:

Detaljer kommer!

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 28 april 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 28 april 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: A-K+M Sundqvist/M Heijkenskjöld/E Sundquist/J Leandersson/K Wåhlin 

Städ Dam: Lina Matthews och Maria Ehn

Städ Herr: Lars Lönnkvist och Piero Sannicolo

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Händelse: maj 2020
Stugan uthyrd
Date:den 2 maj 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:

Privat fest

Times:13:00 - 09:30
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 5 maj 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Ol-skola klubbstugan
Date:den 5 maj 2020
Title:Ol-skola klubbstugan
Description:

Detaljer kommer!

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 5 maj 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: J+S Ferdman/X+M Svensson/A+M Flodman

Städ Dam: Ann-Sofie Nybäck och Anna Myrberger

Städ Herr: Jacob Dix och Rickard Andersson

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 12 maj 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 12 maj 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: M+B Kärrström/J Ställberg/S Sundström/C Ronge

Städ Dam: Carina Stensson och Gunilla Eriksson

Städ Herr: Hasse Sundqvist och Mikael Sundqvist

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

EK-möte i lilla rummet vid entrén.
Date:den 12 maj 2020
Title:EK-möte i lilla rummet vid entrén.
Description:

Månatliga mötet.

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 12 maj 2020
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:19:45 - 21:30
Länk:NONE

Ol-skola, Kaffestugan Söderby
Date:den 14 maj 2020
Title:Ol-skola, Kaffestugan Söderby
Description:

Detaljer kommer!

 

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 19 maj 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 19 maj 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: E+P Stålhammar/L+N Södervall/U+S Visborg

Städ Dam: Magdalena Hoffsten-Arkäng och Anna Flodman

Städ Herr: Björn Axelsson och Emil Andersson

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Ol-skola/teknikträning, Bovallen
Date:den 20 maj 2020
Title:Ol-skola/teknikträning, Bovallen
Description:

Detaljer kommer!

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Lida loop förberdelser
Date:den 21 maj 2020
Title:Lida loop förberdelser
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Lida loop förberedelser
Date:den 22 maj 2020
Title:Lida loop förberedelser
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Lida loop helg
Date:den 23 maj 2020
Title:Lida loop helg
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Lida loop helg
Date:den 24 maj 2020
Title:Lida loop helg
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 26 maj 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 26 maj 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: J+L Sjöberg/N+J Däckfors/A-S+B Nybäck

Städ Dam: Lena och Elina Sundqvis

Städ Herr: Ludvig och Stefan Ferdman och Magnus Flodman

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

stugan uthyrd
Date:den 27 maj 2020
Title:stugan uthyrd
Description:

Årsmöte

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Händelse: juni 2020
Grp 4 träning
Date:den 2 juni 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 2 juni 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: M+E Fryxell/K+E Berggren/L Nordin/Elin Nygren-Wåhlin 

Städ Dam: Tina och Frida Junegard och Malin Sundqvist

Städ Herr: Anders Ställberg och P-O Melinder

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Ol-skola, Möllebadet
Date:den 4 juni 2020
Title:Ol-skola, Möllebadet
Description:

Detaljer kommer!

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 6 juni 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:

Privat fest. Lör kl.13- Sön 09.30

Times:13:00 - 00:00
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 9 juni 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 9 juni 2020
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: K+R Imark/B+L Lönnkvist

Städ Dam: Carolina Andersson och Sara Pousette

Städ Herr: Alfred och Göran Längheim och Johnny Junegard

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

EK-möte i lilla rummet vid entrén.
Date:den 9 juni 2020
Title:EK-möte i lilla rummet vid entrén.
Description:

Månatliga mötet.

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte - utvidgat
Date:den 10 juni 2020
Title:Styrelsemöte - utvidgat
Description:

Storstugan

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Ol-skola/teknikträning, Lida
Date:den 11 juni 2020
Title:Ol-skola/teknikträning, Lida
Description:

Detaljer kommer!

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 16 juni 2020
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Händelse: juli 2020
Stugan uthyrd
Date:den 3 juli 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:

Förberedelser privat fest

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 4 juli 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:

Privat fest

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 5 juli 2020
Title:Stugan uthyrd
Description:
Times:00:00 - 13:00
Länk:NONE

Händelse: augusti 2020
Terräng KM- Markkos minne
Date:den 18 augusti 2020
Title:Terräng KM- Markkos minne
Description:
Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 18 augusti 2020
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:19:45 - 21:30
Länk:NONE

Händelse: september 2020
TSK arrangerar lång-DM
Date:den 5 september 2020
Title:TSK arrangerar lång-DM
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Styrelsemöte - utvidgat
Date:den 16 september 2020
Title:Styrelsemöte - utvidgat
Description:

Storstugan

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Händelse: oktober 2020
Styrelsemöte
Date:den 13 oktober 2020
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:19:45 - 21:30
Länk:NONE

Händelse: november 2020
Styrelsemöte - utvidgat
Date:den 11 november 2020
Title:Styrelsemöte - utvidgat
Description:

Storstugan

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Händelse: december 2020
Styrelsemöte
Date:den 8 december 2020
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:19:45 - 21:30
Länk:NONE

Händelse: januari 2021
Styrelsemöte
Date:den 12 januari 2021
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:19:45 - 21:30
Länk:NONE

Styrelsemöte - utvidgat
Date:den 27 januari 2021
Title:Styrelsemöte - utvidgat
Description:

Storstugan

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

december 2020
  Ti On To Fr
V   12345
V 6789101112
V 13141516171819
V 20212223242526
V 2728293031  

januari 2021
  Ti On To Fr
V      12
V 3456789
V 10111213141516
V 17181920212223
V 24252627282930
V 31      

februari 2021
  Ti On To Fr
V  123456
V 78910111213
V 14151617181920
V 21222324252627
V 28      

 

Tullinge Sportklubb, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2012