Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

Kalender

 Year View of 2019
Logga in
Aktiviteter mellan den 15 juni 2019 och den 16 juni 2019

Händelse: juni 2019
Träsktrollen
Date:den 4 juni 2019
Title:Träsktrollen
Description:

Orientering & skogslek för 7-8 åringar

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 4 juni 2019
Title:9-12
Description:

Medtag kompass

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16:
Date:den 4 juni 2019
Title:13-16:
Description:

OL-intervaller i 3-manna lag.

Vi delar upp oss i lag och springer en OL-Bana.

OL skor och kompass behövs!

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 4 juni 2019
Title:Grp 4 träning
Description:

Orienteringsbana där det vid kontrollerna finns "bo-kontroller" på ett uppförstorat kartklipp. Man anpassar antalet bo-kontroller så att de snabbaste tar flest och på så sätt kan gruppen hålla ihop lättare.
Kompass och orienteringsskor är att föredra.
Banlängder: 5,5  - 8,5 - 10 km
Välkomna!

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 4 juni 2019
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret från klubbstugan.

3x8min, 90sek vila.

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 4 juni 2019
Title:Soppa/städ
Description:

LIDA LOOP GRILL: S Lundblad/H Persson/A+A Ställberg  

Städ Dam: Elin Törnqvist och Maria Hessle

Städ Herr: Stefan Ferdman och Magnus Flodman  

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Lida Friluftsfest
Date:den 8 juni 2019
Title:Lida Friluftsfest
Description:

Vi deltar som arrangör av Lida Frilufsfest. Kom och delta!

Times:10:00 - 17:00
Länk:http://www.lida.nu/att-gora/evenemang-pa-lida/lida-friluftsfest/tullinge-sk/

Träsktrollen - våravslutning
Date:den 11 juni 2019
Title:Träsktrollen - våravslutning
Description:

Orientering & skogslek för 7-8 åringar

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 11 juni 2019
Title:9-12
Description:

"Mästarnas Mästare" uppdrag i lag...

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 11 juni 2019
Title:13-16
Description:

OL-intervaller, lätta och tunga.

OL skor och kompass behövs!

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 11 juni 2019
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 11 juni 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: Å+F Flodmark/L Matthews/P+L Bergman

Städ Dam: Anna Karin Ohlsson och Barbro Lönnkvist

Städ Herr: Johannes och Henrik Bladh

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

HD17
Date:den 11 juni 2019
Title:HD17
Description:

Korta intervaller på spåret.

Times:20:00 - 00:00
Länk:NONE

Mötesrum vid entré bokat
Date:den 11 juni 2019
Title:Mötesrum vid entré bokat
Description:
Times:20:00 - 00:00
Länk:NONE

UngKom bokar styrelserummet
Date:den 11 juni 2019
Title:UngKom bokar styrelserummet
Description:
Times:20:00 - 22:00
Länk:NONE

Jukolasamling damer
Date:den 12 juni 2019
Title:Jukolasamling damer
Description:

Snart dags för Jukola och då vill vi ju såklart peppa igång oss tjejer lite extra! 

Samling 18.00 i brantan för träning. Tanken är lite kortare OL intervaller för att få fart på benen och huvudet. Efter det mat, snack och pepp.

Times:18:00 - 20:30
Länk:NONE

Styrelsemöte - utvidgat
Date:den 12 juni 2019
Title:Styrelsemöte - utvidgat
Description:

Storstugan

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 18 juni 2019
Title:13-16
Description:

Melkers minne

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 18 juni 2019
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Lång KM
Date:den 19 juni 2019
Title:Lång KM
Description:

Farstanäsets friluftsgård (OK Södertörns klubbstuga)

Times:18:00 - 20:00
Länk:https://www.tullingesk.se/index.asp?z=4376

Grp 4 träning
Date:den 25 juni 2019
Title:Grp 4 träning
Description:

Sponträning (Sommarlov)

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Händelse: juli 2019
Grp 4 träning
Date:den 2 juli 2019
Title:Grp 4 träning
Description:

Spontanträning (sommar/semester)

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

OL intervaller
Date:den 30 juli 2019
Title:OL intervaller
Description:

OL intervaller på kuperad tallhed. Ca 6km, förkortning möjlig, samling/parkering ovanför Norsborgs skola/"Draget", se länk, alla träningssugna välkomna.

Times:18:00 - 19:00
Länk:https://kartor.eniro.se/?c=59.245148,17.782885&z=16&r=car;F00;-1;59.245105;17.782874;Draget;0;0;

Händelse: augusti 2019
OL intervaller
Date:den 6 augusti 2019
Title:OL intervaller
Description:

OL-intervaller fr Brantan.

8st ca 6,5km + uppvärmn, avkortningsbart.

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

EK-möte i lilla rummet vid entrén
Date:den 6 augusti 2019
Title:EK-möte i lilla rummet vid entrén
Description:

Månatliga EK-mötet

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Teknikträning vid Brosjöbadet
Date:den 7 augusti 2019
Title:Teknikträning vid Brosjöbadet
Description:
Träningen är vid Brosjön med samling vid badet klockan 18. Hela banan är 5.0 km och det finns avkortningsmöjligheter. Tanken är att de som vill springa längre kan köra en del 2 ggr för att verkligen öva in förenkling/optimering av sträckor. 
 
OL- momentet kommer att vara kontrolltagning – kontrollplock i sekvenser om ca 5 x 10 kontrolltagningar. Paus mellan med kort reflektion vad gjorde jag bra – är det något som jag vill förändra?

 

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

13-18 Aug. STOF Utvecklingsläger till WOC
Date:den 13 augusti 2019
Title:13-18 Aug. STOF Utvecklingsläger till WOC
Description:

Några ungdomar (15-16) åker till Norge med STOF, 13-17 Augusti

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Sprint intervaller
Date:den 13 augusti 2019
Title:Sprint intervaller
Description:

Intervaller på sprintkartan Brantbrink - Riksten, underlag övervägande del skog-stig, väg/asfalt ca 20%.

8 intervaller, totalt ca 5 km, avkortningsbart.

Samling kl 18 klubbstugan

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 13 augusti 2019
Title:13-16
Description:

Vi kör sprintintervallerna som Jacob anordnar

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Backbana Männö
Date:den 15 augusti 2019
Title:Backbana Männö
Description:

Kuperad OL-bana i 3 slingor, totalt 8 km. Mestadels fin tallhed och bergällar mot Bornsjön, mycket fin och speciell terräng med kuperad tallhed, dödisgropar etc.

Samling kl 18, se länk. Obs! Mycket begränsad möjlighet till parkering, samåk! Det kommer nog bli fullt vid samlingsplatsen, finns ytterligare parkeringsplatser längs vägen, några hundra meter ifrån.

Times:18:00 - 19:30
Länk:https://kartor.eniro.se/?c=59.224514,17.784355&z=15&r=car;F00;-1;0;0;;59.227653;17.785192;M%C3%A4nn%C3%B6v%C3%A4gen

Helgläger Köping 13-16 och 15-20
Date:den 17 augusti 2019
Title:Helgläger Köping 13-16 och 15-20
Description:

Kortläger till Köping med träning/tävling

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Helgläger Köping
Date:den 18 augusti 2019
Title:Helgläger Köping
Description:

Dag 2

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

MTB-O SM ledningsgruppsmöte Brantan
Date:den 18 augusti 2019
Title:MTB-O SM ledningsgruppsmöte Brantan
Description:
Times:16:00 - 18:00
Länk:NONE

OL-Teknik, kontrollplock, Mörtsjön
Date:den 19 augusti 2019
Title:OL-Teknik, kontrollplock, Mörtsjön
Description:

Sydsamarbetet, Anmälan via Eventor under klubbaktiviteter. När du är anmäld får du en länk till kartan (pdf) som du skriver ut på egen hand.

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Bokar storstugan för Uppstart av 1520-projekt
Date:den 19 augusti 2019
Title:Bokar storstugan för Uppstart av 1520-projekt
Description:

Vi bjuder in ungdomar och juniorer mellan 15 och 20 år till en uppstart av det sk 1520-projektet, se hemsidan för mer info!

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Tullinge Teamsprint-skog kartplock
Date:den 19 augusti 2019
Title:Tullinge Teamsprint-skog kartplock
Description:
Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Träsktrollen
Date:den 20 augusti 2019
Title:Träsktrollen
Description:

Orientering och lek för födda 2011-2012

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

HD17
Date:den 20 augusti 2019
Title:HD17
Description:

Intervaller på gamla elljusspåret. 8*800m med 90' vila. 

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 20 augusti 2019
Title:9-12
Description:

Vi tränar på hur man springer en orienteringsstafett. Ta med kompass om du har.

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 20 augusti 2019
Title:13-16
Description:

Stjärn-OL (ol-intervaller i skog)

Kompass och skor för skogslöpning.

 

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 20 augusti 2019
Title:Grp 4 träning
Description:

Välkomna på höstens första grupp 4 träning nu på tisdag kväll!
Det blir en traditionell OL-bana. Medtag KARTFODRAL (A4), kompass och sist men inte minst ett glatt humör.
Hälsar Kerstin och Mari😊

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 20 augusti 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: K+P Bergh/Å Hansson/H Trofast/P-L Putkonen/A Karlsson

Städ Dam: Sara Lundblad och Ida Forsén

Städ Herr: Lars Lönnkvist och Piero Sannicolo                 

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 20 augusti 2019
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

UngKom bokar rummet vid entrén
Date:den 20 augusti 2019
Title:UngKom bokar rummet vid entrén
Description:

Bokar rummet vid entrén

Times:20:00 - 22:00
Länk:NONE

Tullinge TeamSprint-Skog
Date:den 21 augusti 2019
Title:Tullinge TeamSprint-Skog
Description:

2 löpare springer 3 sträckor var på Blickaberget. 100% orientering, hela vägen in i mål.


TSK:are uppmanas att cykla eller gå så blir det mera plats för våra gäster att parkera.

Times:18:00 - 21:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Events/Show/24742

Teknikträning Lida
Date:den 22 augusti 2019
Title:Teknikträning Lida
Description:

Teknikträning, samling Lida friluftsgård kl 18.

Långsträckor/vägval; Vit, gul, orange, violett & Violett+ bana (2,6-7,8km).

Alla välkomna, egen träning och/eller uppföljning.

Bad vid Lida efter träning för alla badsugna.

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

MTB-O SM planerings och bemanningsmöte kl 19.00
Date:den 22 augusti 2019
Title:MTB-O SM planerings och bemanningsmöte kl 19.00
Description:
Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Kurvbild
Date:den 26 augusti 2019
Title:Kurvbild
Description:

Sydsamarbetet, Anmälan via Eventor under klubbaktiviteter. När du är anmäld får du en länk till kartan (pdf) som du skriver ut på egen hand.

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Grupp 4
Date:den 27 augusti 2019
Title:Grupp 4
Description:

Idag kör vi Terräng KM -Markkos minne. För er som inte vill späka er på 4 km slingan går det bra att köra på egen hand.

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Minitrollen
Date:den 27 augusti 2019
Title:Minitrollen
Description:
Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 27 augusti 2019
Title:9-12
Description:

Vi springer Terräng-KM

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 27 augusti 2019
Title:13-16
Description:

Terräng-KM, Markkos Minne

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Terräng KM Markkos minne
Date:den 27 augusti 2019
Title:Terräng KM Markkos minne
Description:
Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 27 augusti 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: J+S Lönnkvist/I Åkerman/C Eriksson/A Riseth

Städ Dam: Carina Stensson och Gunilla Eriksson

Städ Herr: Jacob Dix och Rickard Andersson

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

EK arb möte
Date:den 27 augusti 2019
Title:EK arb möte
Description:

Bokar lilla rummet vid entrén

Times:19:30 - 21:00
Länk:NONE

Lida Loop möte
Date:den 27 augusti 2019
Title:Lida Loop möte
Description:

bokar styrelserummet kl 20

Times:20:00 - 21:00
Länk:NONE

U-serie 3
Date:den 28 augusti 2019
Title:U-serie 3
Description:

Regionfinal SV

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Teknikträning Möllebadet
Date:den 29 augusti 2019
Title:Teknikträning Möllebadet
Description:

Samling kl 18 Möllebadet, TMOK banläggare

Kontrollplock, vit-violett bana

Alla välkomna

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Händelse: september 2019
Kurvbild
Date:den 2 september 2019
Title:Kurvbild
Description:

Sydsamarbetet, Anmälan via Eventor under klubbaktiviteter. När du är anmäld får du en länk till kartan (pdf) som du skriver ut på egen hand,

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Träsktrollen
Date:den 3 september 2019
Title:Träsktrollen
Description:

Orientering och lek för barn födda 2011-2012

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 3 september 2019
Title:9-12
Description:

Räv-OL - Ta med SI-pinne och dina snabbaste ben!

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 3 september 2019
Title:13-16
Description:

Zick-zack-intervaller i grupper om tre. Ta med kompass och skor för löpning i skog

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 3 september 2019
Title:Grp 4 träning
Description:

OL intervaller

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 3 september 2019
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret, 5-4-3-2-1-30sek med hälften vila. 

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 3 september 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: L+K Berggren/K Jönsson/M Åhgren/T Karlberg

Städ Dam: Ann-Sofie Nybäck och Anna Myrberger

Städ Herr: Hasse Sundqvist och Mikael Sundqvist                           

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Arrangemangskommittén
Date:den 3 september 2019
Title:Arrangemangskommittén
Description:

Möte lilla rummet vid entrén 

Times:19:30 - 20:30
Länk:NONE

Ol-skola/teknikträning Bovallen Tumba
Date:den 5 september 2019
Title:Ol-skola/teknikträning Bovallen Tumba
Description:

Samling kl 18, Bovallen Tumba

Vit/gul: Gena/snedda (2,0-2,7 km)

Orange/violett: Kurvbild (3-6,8 km)

 

Times:18:00 - 19:15
Länk:https://kartor.eniro.se/?c=59.169474,17.824244&z=15&q=%22bovallen,%20tumba%22;geo

Storstuga/entré/kök uthyrd
Date:den 7 september 2019
Title:Storstuga/entré/kök uthyrd
Description:

Geocashevent 9-19

Times:09:00 - 19:00
Länk:NONE

Kurvbild, Flatenbadet.
Date:den 9 september 2019
Title:Kurvbild, Flatenbadet.
Description:

Sydsamarbetet, Anmälan via Eventor under klubbaktiviteter. När du är anmäld får du en länk till kartan (pdf) som du skriver ut på egen hand.

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Träsktrollen
Date:den 10 september 2019
Title:Träsktrollen
Description:

Orientering och lek för barn födda 2011-2012

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 10 september 2019
Title:9-12
Description:

Vi tränar på kompassen

Ta med din kompass (om du har en, vi har med lånekompasser)

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 10 september 2019
Title:13-16
Description:

Kort stjärn-ol + backintervaller

Skor för skog/stig

 

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 10 september 2019
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 10 september 2019
Title:HD17
Description:

Intervaller på spåret

(3+2+1)x3 hälften vila

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 10 september 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: L+P Leickt/L Evjen/D Nygren/T Herstad

Städ Dam: Lina Matthews och Maria Ehn

Städ Herr: Björn Axelsson och Emil Andersson                     

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

EK-möte i lilla rummet vid entrén
Date:den 10 september 2019
Title:EK-möte i lilla rummet vid entrén
Description:

Månatliga EK-mötet

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Teknikträning Hågelby
Date:den 12 september 2019
Title:Teknikträning Hågelby
Description:

Samling kl 18 Botkyrka ridsällskap Hågelby.

TMOK banläggare

Ta med plastficka!

 

Times:18:00 - 19:15
Länk:https://kartor.eniro.se/m/uMBNA

Stugan uthyrd
Date:den 14 september 2019
Title:Stugan uthyrd
Description:

FBI flickor2010

Times:09:00 - 16:00
Länk:NONE

Sprint-OL
Date:den 16 september 2019
Title:Sprint-OL
Description:

Sydsamarbetet, Anmälan via Eventor under klubbaktiviteter. När du är anmäld får du en länk till kartan (pdf) som du skriver ut på egen hand.

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Träsktrollen
Date:den 17 september 2019
Title:Träsktrollen
Description:

Orientering och lek för barn födda 2011-2012

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 17 september 2019
Title:9-12
Description:

Spök- och Bäver-OL mm  

Medtag gärna kompass

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 17 september 2019
Title:13-16
Description:

Hela klubbenträningen, sprintintervaller

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Hela klubben träning
Date:den 17 september 2019
Title:Hela klubben träning
Description:

Ungkom håller i hela klubben träning.

Ta på er era snabba skor för det blir sprintintervaller på heden!!!

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 17 september 2019
Title:Grp 4 träning
Description:

Hela klubben-träning

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 17 september 2019
Title:HD17
Description:

Vi kör hela klubben träningen!

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 17 september 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: L+T Sundberg/C+P Mattila/P Hentschke

Städ Dam: Lena och Elina Sundqvist

Städ Herr: Anders Ställberg och P-O Melinder                     

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Supporterklubbsmöte
Date:den 17 september 2019
Title:Supporterklubbsmöte
Description:

Lilla rummet vid entrén

Times:20:00 - 21:00
Länk:NONE

Bokar Styrelserummet. UngKom Månadsmöte
Date:den 17 september 2019
Title:Bokar Styrelserummet. UngKom Månadsmöte
Description:

Bokar Styrelserummet.

Times:20:00 - 22:00
Länk:NONE

Styrelsemöte - utvidgat
Date:den 18 september 2019
Title:Styrelsemöte - utvidgat
Description:

Storstugan

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Teknikträning Tullinge Gymnasium
Date:den 19 september 2019
Title:Teknikträning Tullinge Gymnasium
Description:

Samling kl 18 Tullinge Gymnasium

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Sprint-OL (Huddinge centrum)
Date:den 23 september 2019
Title:Sprint-OL (Huddinge centrum)
Description:

Sydsamarbetet, Anmälan via Eventor under klubbaktiviteter. När du är anmäld får du en länk till kartan (pdf) som du skriver ut på egen hand.

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 24 september 2019
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 24 september 2019
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 24 september 2019
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 24 september 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: L+B Normark/S+H Bladh/J Ohlin/K Lundberg

Städ Dam: Tina och Frida Junegard och Malin Sundqvist 

Städ Herr: Alfred och Göran Längheim och Johnny Junegard    

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Teknikträning Flottsbro
Date:den 26 september 2019
Title:Teknikträning Flottsbro
Description:

Samling kl 18, TMOK banläggare

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Sprint-OL
Date:den 30 september 2019
Title:Sprint-OL
Description:

Sydsamarbetet, Anmälan via Eventor under klubbaktiviteter. När du är anmäld får du en länk till kartan (pdf) som du skriver ut på egen hand.

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Händelse: oktober 2019
9-12
Date:den 1 oktober 2019
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 1 oktober 2019
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 1 oktober 2019
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 1 oktober 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: J Rydenius/E Svenningsson/G Egerup/F Johansson/C+R Andersson

Städ Dam: Mari Heijkenskjöld och Anna Perneby

Städ Herr: Markus Fredlund och Lucas Arkäng                     

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Teknikträning Brantbrink
Date:den 3 oktober 2019
Title:Teknikträning Brantbrink
Description:

Skymning/natt OL, ta med lampa.

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 4 oktober 2019
Title:Stugan bokad
Description:

Friluftsdag OL

Times:08:00 - 15:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 5 oktober 2019
Title:Stugan uthyrd
Description:
Times:13:00 - 00:00
Länk:NONE

Natt-OL (Ågesta värmeverk)
Date:den 7 oktober 2019
Title:Natt-OL (Ågesta värmeverk)
Description:

Sydsamarbetet, Anmälan via Eventor under klubbaktiviteter. När du är anmäld får du en länk till kartan (pdf) som du skriver ut på egen hand.

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 7 oktober 2019
Title:Stugan bokad
Description:

Friluftsdag OL

Times:08:00 - 15:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 7 oktober 2019
Title:Stugan uthyrd
Description:

Hammerstaskolan-övernattning

Times:15:00 - 00:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 8 oktober 2019
Title:Stugan bokad
Description:

Friluftsdag OL

Times:08:00 - 15:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 8 oktober 2019
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 8 oktober 2019
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 8 oktober 2019
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 8 oktober 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: P Emanuelsson/I+R Hersén/T Svensson/D Helander

Städ Dam: Carolina Andersson och Sara Pousette

Städ Herr: Kent Berggren och Tintin Karlberg                      

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 9 oktober 2019
Title:Stugan bokad
Description:

Friluftsdag OL

Times:08:00 - 15:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 10 oktober 2019
Title:Stugan bokad
Description:

Friluftsdag OL

Times:08:00 - 15:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 11 oktober 2019
Title:Stugan bokad
Description:

Friluftsdag OL

Times:08:00 - 15:00
Länk:NONE

Natt-OL (Järlagården)
Date:den 14 oktober 2019
Title:Natt-OL (Järlagården)
Description:

Sydsamarbetet, Anmälan via Eventor under klubbaktiviteter. När du är anmäld får du en länk till kartan (pdf) som du skriver ut på egen hand.

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 15 oktober 2019
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 15 oktober 2019
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 15 oktober 2019
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 15 oktober 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: K Håland/M Heinrup/L Hävren/G Eriksson/Anna Perneby

Städ Dam: Ellinor Fryxell och Elin Nygren Wåhlin

Städ Herr: Peter Mattila och Tomas Herstad                     

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

EK-möte i lilla rummet vid entrén
Date:den 15 oktober 2019
Title:EK-möte i lilla rummet vid entrén
Description:

Månatliga EK-mötet

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 15 oktober 2019
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Natt-OL
Date:den 21 oktober 2019
Title:Natt-OL
Description:

Sydsamarbetet, Anmälan via Eventor under klubbaktiviteter. När du är anmäld får du en länk till kartan (pdf) som du skriver ut på egen hand.

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Planeringskväll inför 2020
Date:den 21 oktober 2019
Title:Planeringskväll inför 2020
Description:

Storstugan

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 22 oktober 2019
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 22 oktober 2019
Title:13-16
Description:

Natt-KM?

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 22 oktober 2019
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 22 oktober 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: A+E Myrberger/T+O Lindholm/S Pousette/M Wallqvist Pousette

Städ Dam: Jennifer och Åsa Sand och Gabriella Egerup 

Städ Herr: Jonas Lundblad och Lennart Agén                     

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 29 oktober 2019
Title:13-16
Description:

Höstlov, egen träning

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 29 oktober 2019
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 29 oktober 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: A-K+M Sundquist/M Heijkenskjöld/E Sundquist/J Leandersson/K Wåhlin

Städ Dam: Johanna och Jenny Lönnkvist     

Städ Herr: Robert Lidström och Gunnar Ehn                        

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Händelse: november 2019
9-12
Date:den 5 november 2019
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 5 november 2019
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 5 november 2019
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 5 november 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: M+B Kärrström/J Ställberg/S Sundström/C Ronge 

Städ Dam: Åsa Hansson och Sara Sylvan 

Städ Herr: Alf Andersson och Rudolf Hersen                  

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 12 november 2019
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 00:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 12 november 2019
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 12 november 2019
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 12 november 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: J+L Sjöberg/N+J Däckfors/A-S+B Nybäck 

Städ Dam: Kerstin Håland och Carin Mattila  

Städ Herr: Daniel Ekenstedt och Felix och Örjan Arkäng                

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Storstugan bokad
Date:den 18 november 2019
Title:Storstugan bokad
Description:

10mila möte

Times:18:00 - 00:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 19 november 2019
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 19 november 2019
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 19 november 2019
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 19 november 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: M+E Fryxell/K+E Berggren/L Nordin/Elin Nygren-Wåhlin

Städ Dam: Jenny Aasa och Lin Normark

Städ Herr: Fredrik och Per Arne Forsberg                        

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte - utvidgat
Date:den 20 november 2019
Title:Styrelsemöte - utvidgat
Description:

Storstugan

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Träning #1 Elit kick-off 2020. Natt träning
Date:den 22 november 2019
Title:Träning #1 Elit kick-off 2020. Natt träning
Description:

Träning #1 Elit kick-off 2020.

Natt orientering, gemensam start, gafflade banor 5 resp 7,5 km (Ca) med sportident.

Arena Älgenstorp mellan Tumba och Vårsta.

Öppen för alla, separat anmälan under klubbaktiviteter.

Välkomna!

 

Times:19:30 - 21:00
Länk:NONE

Stugan bokad. Kick-off HD17- 2020
Date:den 23 november 2019
Title:Stugan bokad. Kick-off HD17- 2020
Description:

Vi kickar igång OL-året 2020.

För alla som vill springa de stora stafetterna samt Swedish League, SM m.m. junior och seniortävlingar samt vara med på våra träningsläger.

Mer info kommer senare. Kanske även söndagsaktivitet.

 

Times:10:00 - 20:00
Länk:NONE

Träning #2 Elit kick-off 2020. Intervallträning
Date:den 23 november 2019
Title:Träning #2 Elit kick-off 2020. Intervallträning
Description:

Träning #2 Elit kick-off 2020. Intervallträning stig/skog

Kombinerad stiglöpning + orientering ca 4 min intervaller. 5-8 st

Alla välkomna att deltaga!

 

Times:10:30 - 12:00
Länk:NONE

Träning #3 Elit kick-off 2020 Långpass
Date:den 24 november 2019
Title:Träning #3 Elit kick-off 2020 Långpass
Description:

Långpass från Brantan.

Alternativ 5-16 km, vätska finns

Times:10:00 - 12:30
Länk:NONE

9-12
Date:den 26 november 2019
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

9-12
Date:den 26 november 2019
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 26 november 2019
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 26 november 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: K+R Imark/B+L Lönnkvist

Städ Dam: Sofia Lönnkvist och Malin Dahlström 

Städ Herr: Ingemar Åkerman och Joakim Lönnkvist           

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd prel.
Date:den 30 november 2019
Title:Stugan uthyrd prel.
Description:
Times:13:00 - 00:00
Länk:NONE

Händelse: december 2019
9-12
Date:den 3 december 2019
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 3 december 2019
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 3 december 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: A-L+G Längheim/T Hultqvist/L+H Sundquist

Städ Dam: Elisabeth Stålhammar och Anna Dix   

Städ Herr: Robin Björklund och Wilhelm och Peter Bergman             

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

em/ kväll flrberd Luciarejs
Date:den 7 december 2019
Title:em/ kväll flrberd Luciarejs
Description:
Times:13:00 - 00:00
Länk:NONE

Luciarejset/Årsdragning supporter.lotteri
Date:den 8 december 2019
Title:Luciarejset/Årsdragning supporter.lotteri
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 10 december 2019
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 10 december 2019
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 10 december 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: T+J Junegard/D Ekenstedt/G Ehn/I Larsson/P Dahlström

Städ Dam: Sofia Sundström och Lina Berggren

Städ Herr: Rikard Imark och Tomas Hultqvist                  

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Stugan bokad hela dagen
Date:den 11 december 2019
Title:Stugan bokad hela dagen
Description:

Luffarligan

Times:08:00 - 00:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 14 december 2019
Title:Stugan uthyrd
Description:

Lör kl.13- sön 09

Times:13:00 - 00:00
Länk:NONE

9-12
Date:den 17 december 2019
Title:9-12
Description:
Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 17 december 2019
Title:13-16
Description:

Mer info kommer

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 17 december 2019
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: M Hoffsten-Arkäng/Ö Arkäng/S+E Sylvan/A+J Dix

Städ Dam: Maria Kärrström och Anna Ställberg

Städ Herr: Andreas Aasa och Johan Ställberg                       

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 17 december 2019
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Händelse: januari 2020
Styrelsemöte - utvidgat
Date:den 15 januari 2020
Title:Styrelsemöte - utvidgat
Description:

Storstugan

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 28 januari 2020
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Händelse: februari 2020
Årsmöte
Date:den 18 februari 2020
Title:Årsmöte
Description:

Storstugan

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Händelse: mars 2020
Det finns inga händelser denna dag.

Händelse: april 2020
Det finns inga händelser denna dag.

Händelse: maj 2020
Det finns inga händelser denna dag.
april 2020
  Ti On To Fr
V    1234
V 567891011
V 12131415161718
V 19202122232425
V 2627282930  

maj 2020
  Ti On To Fr
V      12
V 3456789
V 10111213141516
V 17181920212223
V 24252627282930
V 31      

juni 2020
  Ti On To Fr
V  123456
V 78910111213
V 14151617181920
V 21222324252627
V 282930    

 

Tullinge Sportklubb, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2012