Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Resultat Ungdomsserien regionfinal syd 2005


Skrivet av TSK Inlagt  2021-02-15 20:57:24
Uppdaterad 2021-02-15 20:57:13

2005-08-23

Ungdomsserie - Regionfinal Syd, Klassresultatlista

2005-08-23

Sträcktider Winsplits Online



H16   5040 meter   36 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Olle Boström Järla IF OK 33:10 0:00
2 Kent Ohlsson Haninge SOK 36:31 3:21
3 Mathias Hellman Haninge SOK 38:39 5:29
4 Jonas Sandström Järla IF OK 40:00 6:50
5 Axel Mattsson Järla IF OK 41:00 7:50
6 Jesper Eriksson OK Ravinen 41:13 8:03
7 Martin Lundholm Söders SOL Tyresö 41:56 8:46
8 Oliver Lindblad Petersen Söders SOL Tyresö 42:56 9:46
9 Anders Boström Nynäshamns OK 42:57 9:47
10 Peter Almroth Haninge SOK 43:03 9:53
11 Daniel Steen Haninge SOK 43:31 10:21
12 Anton Krögerström OK Ravinen 44:27 11:17
13 Jonas Kärrström Tullinge SK 44:35 11:25
14 Niels Hedberg Snättringe SK 46:10 13:00
15 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 46:49 13:39
16 Markus Fredlund Tumba-Mälarhöjden OK 48:56 15:46
17 Adam Ivarsson Haninge SOK 49:59 16:49
18 Johan Kärrström Tullinge SK 50:50 17:40
19 Anders Svärd IFK Enskede 51:03 17:53
20 Jesper Retsloff SoIK Hellas 51:46 18:36
21 Jonas Hellman Haninge SOK 52:25 19:15
22 Erik Brandhorst Järla IF OK 52:41 19:31
23 Alexander Silwén Snättringe SK 52:47 19:37
24 Claes Ek SoIK Hellas 55:22 22:12
25 Johan Brandhorst Järla IF OK 56:07 22:57
26 Roland Eklund SoIK Hellas 58:50 25:40
27 Rasmus Behrenfeldt Skarpnäcks OL 61:59 28:49
28 Anders Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 63:17 30:07
29 Jonatan Engvall OK Ravinen 78:56 45:46
30 Björn Holgersson Snättringe SK 81:32 48:22
Gustav Bergman OK Ravinen Disk.
Stefan Bjursäter Snättringe SK Ej start
Johan Sundvall Järla IF OK Ej start
Jesper Dalgren OK Ravinen Ej start
Björn Bylund Skarpnäcks OL Ej start
Erik Forsberg OK Ravinen Ej start



H14   4120 meter   41 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Martin Larsson Tullinge SK 28:28 0:00
2 Jonas Nordström OK Älvsjö-Örby 30:19 1:51
3 Rickard Ohlsson Haninge SOK 30:32 2:04
4 Harry Jordås Snättringe SK 31:26 2:58
5 Jacob Svensson Söders SOL Tyresö 32:13 3:45
6 Joel A. Skantze Järla IF OK 32:19 3:51
7 Manfred Axelsson OK Ravinen 32:46 4:18
8 Oskar Hektor Järla IF OK 32:49 4:21
9 Kalle Bergman OK Ravinen 33:15 4:47
10 Emil Kretz OK Ravinen 34:29 6:01
11 Patrik Nilsson Snättringe SK 34:43 6:15
12 Kalle Zetterström Skarpnäcks OL 35:53 7:25
13 Torbjörn Kölzow OK Ravinen 38:47 10:19
14 André Sahlsten Skarpnäcks OL 39:51 11:23
15 Christoffer Borg Haninge SOK 40:37 12:09
16 Joakim Westblad OK Ravinen 40:42 12:14
17 Patrik Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 41:21 12:53
18 Tommy Batz Skarpnäcks OL 41:29 13:01
19 Adam Bäckström SoIK Hellas 41:42 13:14
20 Hugo Nissar Järla IF OK 41:55 13:27
21 Erik Einarsson Tullinge SK 42:04 13:36
22 Tobias Steen Haninge SOK 43:02 14:34
23 Mikael Olovsson OK Ravinen 45:20 16:52
24 Fredrik Forsberg Tullinge SK 47:29 19:01
25 Markus Hjort OK Ravinen 47:34 19:06
26 Joel Söderberg Skarpnäcks OL 49:51 21:23
27 Manne Norman Tullinge SK 50:38 22:10
28 Christian Kollberg Järla IF OK 52:12 23:44
29 Thomas Collins Westergren Nynäshamns OK 55:49 27:21
30 Gustaf Lidberg Haninge SOK 58:23 29:55
31 Martin Ek SoIK Hellas 60:07 31:39
32 Hampus Nord Nynäshamns OK 69:12 40:44
33 Björn Friström Skarpnäcks OL 80:45 52:17
34 Erik Lystad Nynäshamns OK 84:25 55:57
Nils Råstander Skarpnäcks OL Ej start
Jonas Eklund SoIK Hellas Ej start
Victor Karlsson Järla IF OK Ej start
Björn Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK Ej start
Michael Refors Järla IF OK Ej start
Mattias Lindbohm Skarpnäcks OL Ej start
Olle Carlsson Söders SOL Tyresö Ej start



H12   3060 meter   42 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jakob Ivarsson Haninge SOK 22:04 0:00
2 Tintin Karlberg Tullinge SK 23:36 1:32
3 Tobias Forsén Tullinge SK 23:38 1:34
4 Assar Hellström Skarpnäcks OL 24:41 2:37
5 Olle Forsberg OK Ravinen 25:31 3:27
6 Albin Björk Söders SOL Tyresö 25:35 3:31
7 Love Ottosson Haninge SOK 25:57 3:53
8 Martin Dahlgren-Rosén Järla IF OK 26:17 4:13
9 Sebastian Svärd Haninge SOK 27:08 5:04
10 Gusten Stellborn SoIK Hellas 27:33 5:29
11 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 27:51 5:47
12 Elias Stefansson Tumba-Mälarhöjden OK 28:45 6:41
13 Krister Kölzow OK Ravinen 29:33 7:29
14 Tim Solem Haninge SOK 30:09 8:05
15 Per Nyberg OK Ravinen 30:18 8:14
16 Rasmus Knutmejer Söders SOL Tyresö 31:22 9:18
17 Karl Enberg Tullinge SK 31:48 9:44
18 Nils Karanta Skarpnäcks OL 31:53 9:49
19 Jakob Bjelkeborn OK Ravinen 32:10 10:06
20 Max Brandhorst Järla IF OK 32:14 10:10
21 Johan Önerud OK Ravinen 32:50 10:46
22 Mikael Önnberg Haninge SOK 34:46 12:42
23 Tiemo Schramm Snättringe SK 38:17 16:13
24 Jim Larsson Snättringe SK 47:46 25:42
25 Erik Berglund SoIK Hellas 48:07 26:03
26 Hugo Nord Nynäshamns OK 49:56 27:52
Markus Westblad OK Ravinen Ej godk.
Rasmus Karlsson OK Södertörn Ej godk.
Isak Andersson SoIK Hellas Ej godk.
Axel Eriksson OK Södertörn Ej godk.
Max Jansson OK Södertörn Ej start
Hannes Lidbrink Skarpnäcks OL Ej start
Eric Fornander Järla IF OK Ej start
Johan Bengtsson OK Ravinen Ej start
Sture de Vries Skarpnäcks OL Ej start
Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö Ej start
Emil Englid Tumba-Mälarhöjden OK Ej start
Hampus Renberg-Nilsson Skarpnäcks OL Ej start
Elis Åström Skarpnäcks OL Ej start
Tobias Hultqvist Tullinge SK Ej start
Rasmus Larsson Snättringe SK Ej start
Erik Fonser Skarpnäcks OL Ej start



H10   2660 meter   23 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Oskar Greilert Haninge SOK 18:18 0:00
2 Andreas Hultqvist Tullinge SK 19:12 0:54
3 Joel Pettersson Tullinge SK 19:27 1:09
4 Emil Andersson Tullinge SK 19:37 1:19
5 Morgan Hjort OK Ravinen 21:00 2:42
6 Emil Granqvist OK Ravinen 23:24 5:06
7 Alfred Häger Snättringe SK 23:36 5:18
8 Emil Hössjer Haninge SOK 23:49 5:31
9 Niklas Sundqvist Tullinge SK 24:13 5:55
10 Viktor Berggren Tullinge SK 24:29 6:11
11 Anders Nyberg OK Ravinen 24:54 6:36
12 Johan Karlsson Järla IF OK 25:30 7:12
13 Niklas Enberg Tullinge SK 27:46 9:28
14 Hannes Aspåker Snättringe SK 29:36 11:18
15 Pontus Lindberg Snättringe SK 30:12 11:54
16 Daniel Bengtsson Haninge SOK 31:45 13:27
17 Måns Hellgren OK Södertörn 32:07 13:49
18 Edvin Dahlström Snättringe SK 35:01 16:43
Martin Nilsson Snättringe SK Ej godk.
Håkan Torbacke Söders SOL Tyresö Ej start
Mattias Engel OK Ravinen Ej start
Jakob de Vries Skarpnäcks OL Ej start
Jesper Andersson Snättringe SK Ej start



D16   3900 meter   35 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Emeli Pettersson Tullinge SK 29:40 0:00
2 Elin Ström Tullinge SK 32:03 2:23
3 Eva Englid Tumba-Mälarhöjden OK 32:08 2:28
4 Moa Wijkmark Söders SOL Tyresö 32:57 3:17
5 Frida Forsberg OK Ravinen 33:57 4:17
6 Ellen Jansson Järla IF OK 34:43 5:03
7 Sanna Batz Skarpnäcks OL 34:56 5:16
8 Anna Johansson Haninge SOK 35:09 5:29
9 Linnea Längberg Järla IF OK 35:20 5:40
10 Malin Leijon-Lind Haninge SOK 35:55 6:15
11 Jenny Asztalos Tumba-Mälarhöjden OK 36:13 6:33
12 Ida Andersson Järla IF OK 36:18 6:38
13 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 36:49 7:09
14 Siri Engberg Järla IF OK 36:54 7:14
15 Erica Hellgren OK Älvsjö-Örby 37:25 7:45
16 Anna Movin Snättringe SK 37:34 7:54
17 Yvonne Rogell Järla IF OK 39:42 10:02
18 Johanna Einarsson Tullinge SK 40:34 10:54
19 Karin Egeltoft Skarpnäcks OL 40:38 10:58
20 Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK 42:08 12:28
21 Emelie Lindgren SoIK Hellas 44:52 15:12
22 Matilda Lagerholm Tumba-Mälarhöjden OK 45:32 15:52
23 Jenny Dahlström Snättringe SK 46:24 16:44
24 Emma Zetterström Skarpnäcks OL 46:51 17:11
25 Karin Carlsson Skarpnäcks OL 48:09 18:29
26 Frida Ottosson Haninge SOK 48:35 18:55
27 Emelie Bringsäter Haninge SOK 48:42 19:02
28 Elina Wännman Nynäshamns OK 52:43 23:03
29 Maria Lövdahl Haninge SOK 54:04 24:24
Linnéa Svensson Tumba-Mälarhöjden OK Ej godk.
Emma Carlsson Skarpnäcks OL Ej start
Maria Movin Snättringe SK Ej start
Helena Nyman OK Ravinen Ej start
Eveline Molin Järla IF OK Ej start
Karin Härberg Järla IF OK Ej start



D14   3560 meter   24 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Karolin Ohlsson Tullinge SK 27:07 0:00
2 Malin Sandström Järla IF OK 30:44 3:37
3 Lovisa Adolfsson Tullinge SK 31:56 4:49
4 Elin Sundqvist Tullinge SK 32:47 5:40
5 Klara Hall Järla IF OK 34:03 6:56
6 Rebecka Heinrup Järla IF OK 34:27 7:20
7 Annie Forsberg OK Ravinen 34:51 7:44
8 Beatrice Köhler Tullinge SK 35:40 8:33
9 Johanna Persson Tullinge SK 36:04 8:57
10 Kathrin Svanberg OK Södertörn 37:22 10:15
11 Gabriella Holmström OK Ravinen 38:17 11:10
12 Kajsa Eriksson SoIK Hellas 38:44 11:37
13 Louise Markstedt OK Södertörn 39:37 12:30
14 Anette Önerud OK Ravinen 41:36 14:29
15 Ida Forsén Tullinge SK 43:51 16:44
16 Anna Lindmark Skarpnäcks OL 43:52 16:45
17 Angelica Wännman Nynäshamns OK 46:31 19:24
18 Åsa Johansson Haninge SOK 50:42 23:35
19 Erika Berggren Tullinge SK 56:01 28:54
20 Hanna Käll Tumba-Mälarhöjden OK 59:38 32:31
Michaela Lindgren SoIK Hellas Ej godk.
Linnea Fornander Järla IF OK Ej start
Anna Nylund OK Södertörn Ej start
Linn Johansson OK Ravinen Ej start



D12   3130 meter   28 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Linnea Adolfsson Tullinge SK 24:06 0:00
2 Hilda Mattsson Järla IF OK 24:13 0:07
3 Mathilda Holmström OK Ravinen 24:34 0:28
4 Moa Leijon-Lind Haninge SOK 25:49 1:43
5 Helena Markstedt OK Södertörn 27:46 3:40
6 Linnea Almroth Järla IF OK 28:46 4:40
7 Cecilia Imark Tullinge SK 30:47 6:41
8 Minna Sahlsten Skarpnäcks OL 32:08 8:02
9 Emma Risby OK Ravinen 32:46 8:40
10 Matilda Hektor Järla IF OK 34:18 10:12
11 Josefin Dalgren OK Ravinen 36:02 11:56
12 Elin Margareta Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 36:44 12:38
13 Moa Nissar Järla IF OK 37:13 13:07
14 Karin Friström Skarpnäcks OL 39:37 15:31
15 Klara Mattsson OK Älvsjö-Örby 40:08 16:02
16 Hanna Hamrell IFK Enskede 41:56 17:50
17 Sofia Forsberg OK Ravinen 43:35 19:29
18 Hedvig Henrekson Tumba-Mälarhöjden OK 47:30 23:24
19 Agnes Björk SoIK Hellas 49:29 25:23
20 Moa Heijkenskjöld Tullinge SK 64:18 40:12
21 Embla Hjulström IFK Enskede 74:07 50:01
Frida Jansson OK Södertörn Ej godk.
Louise Berzins Tullinge SK Ej godk.
Sofia Kuhner Skarpnäcks OL Ej start
Channa Lönne Skarpnäcks OL Ej start
Erica Perneby Tullinge SK Ej start
Malin Carlsson Söders SOL Tyresö Ej start
Sofia Wännman Nynäshamns OK Ej start



D10   2510 meter   8 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Linnéa Engstedt Tullinge SK 22:58 0:00
2 Jennifer Andersson Haninge SOK 25:40 2:42
3 Ronja Bergman Tullinge SK 26:20 3:22
4 Hanna Söderqvist OK Ravinen 26:45 3:47
5 Boel Sundberg OK Södertörn 27:34 4:36
6 Ida Kallur OK Ravinen 41:55 18:57
7 Lovisa Forsberg OK Ravinen 47:51 24:53
Matilda Axelsson OK Ravinen Ej start



U4   3520 meter   11 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Henrik Österman IFK Enskede 34:15 0:00
2 André Fredin Schaffuss OK Ravinen 35:33 1:18
3 Martin Nordin-Westerlund Söders SOL Tyresö 43:41 9:26
4 Endre Stjernström Järla IF OK 49:28 15:13
5 Marcus Carlberg IFK Enskede 50:13 15:58
6 Christian Forsberg IFK Enskede 51:22 17:07
7 Anna Kain Wyatt Nynäshamns OK 64:59 30:44
8 Linus Retsloff SoIK Hellas 66:19 32:04
Mårten Norman Tullinge SK Ej godk.
Jesper Karlsson IFK Enskede Ej start
Arvid Ramberg Järla IF OK Ej start



U3   2960 meter   29 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 David Viberg Tumba-Mälarhöjden OK 28:36 0:00
2 Ellinor Fryxell Tullinge SK 28:54 0:18
3 Erika Haegermark Nilsson Järla IF OK 29:01 0:25
4 Moa Braakman Tullinge SK 30:52 2:16
5 Markus Blomqvist Skarpnäcks OL 31:39 3:03
6 Erik From Tumba-Mälarhöjden OK 31:42 3:06
7 Malin Backman Tullinge SK 32:27 3:51
8 Anna Martin Snättringe SK 33:23 4:47
9 Elina Sundqvist Tullinge SK 34:02 5:26
10 Lovisa Karlevall Haninge SOK 34:03 5:27
11 Per Johansson Snättringe SK 35:31 6:55
12 Beatriz Mendoza Snättringe SK 35:54 7:18
13 Marie Mårts Snättringe SK 39:59 11:23
14 Jonas Hedman Snättringe SK 40:07 11:31
15 Cajsa Söder Skarpnäcks OL 40:51 12:15
16 Joel Bjelkeborn OK Ravinen 42:06 13:30
17 Emil Wendin Tumba-Mälarhöjden OK 45:45 17:09
18 Johnny Rahlén OK Ravinen 46:42 18:06
19 Martin Zakardissnehf OK Ravinen 78:05 49:29
Mattias Zetterström Haninge SOK Ej godk.
Therese Wilhelmsson OK Södertörn Ej start
Anton Bernhard-Hjelm Skarpnäcks OL Ej start
Fredric Spjut Järla IF OK Ej start
Simon Fröjd Snättringe SK Ej start
Malin Enqqvist Haninge SOK Ej start
Line Stjernström Järla IF OK Ej start
Felix Djuphammar Järla IF OK Ej start
Johanna Kronqvist OK Ravinen Ej start
Martin Moks Järla IF OK Ej start



INSKOLNING   2050 meter   18 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
Amanda Blomdahl Tullinge SK Godkänd
Ellen Engberg Tumba-Mälarhöjden OK Godkänd
Evely Nord Nynäshamns OK Godkänd
Frida Hektor Snättringe SK Godkänd
Isabelle Enroth Tumba-Mälarhöjden OK Godkänd
Jonas Engstedt Tullinge SK Godkänd
Mattias Kallhauge Snättringe SK Godkänd
Mikaela Eifrém Tumba-Mälarhöjden OK Godkänd
Moa Hill Tumba-Mälarhöjden OK Godkänd
Ofelia Östlund OK Ravinen Godkänd
Oskar Emanuelsson Tullinge SK Godkänd
Pelle Bergman Tullinge SK Godkänd
Rasmus Achren Tullinge SK Godkänd
Rebecka Figueroa Haninge SOK Godkänd
Trine Karlberg Tullinge SK Godkänd
Viggo Klasson OK Ravinen Godkänd
Vilma Nyqvist Tumba-Mälarhöjden OK Godkänd
Wilma Karlsson Snättringe SK Godkänd



U2-Röd   2550 meter   43 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Sara Hellgren OK Älvsjö-Örby 21:19 0:00
2 Hanna Börjesson OK Älvsjö-Örby 21:46 0:27
3 Anton Blomdahl Tullinge SK 22:25 1:06
4 Olle Skog Tullinge SK 23:16 1:57
5 Åsa Johansson OK Älvsjö-Örby 23:26 2:07
6 Max Lötberg OK Ravinen 23:40 2:21
7 Jesper Jederlund Skarpnäcks OL 23:59 2:40
8 Anna Lötberg OK Ravinen 24:24 3:05
9 Isak Kjerf OK Ravinen 24:31 3:12
10 Ebba Pegestam OK Ravinen 25:07 3:48
11 Veronica Köhler Tullinge SK 25:27 4:08
12 Amanda Emanuelsson Tullinge SK 25:48 4:29
13 Olle Andersson Tullinge SK 26:23 5:04
14 Axel Simonsson IFK Enskede 26:52 5:33
15 Elin Tengelin OK Ravinen 29:51 8:32
16 Linus Behrenfeldt Skarpnäcks OL 30:17 8:58
17 Ella Bogstedt Tullinge SK 31:35 10:16
18 Caroline Berglind OK Södertörn 32:02 10:43
19 Nathalie Lybert OK Ravinen 32:11 10:52
19 Emelie Sundman OK Södertörn 32:11 10:52
21 Rasmus Nykvist Tumba-Mälarhöjden OK 32:38 11:19
22 Frida Forsberg Tullinge SK 32:43 11:24
23 Johanna Fryxell Tullinge SK 33:05 11:46
24 Petter Carlquist Skarpnäcks OL 33:43 12:24
25 Rebecca Sjöberg Tumba-Mälarhöjden OK 35:11 13:52
26 Leia Truedson Skarpnäcks OL 37:27 16:08
27 Måns Söder Skarpnäcks OL 39:43 18:24
28 Ellen Åström Wessel Tumba-Mälarhöjden OK 47:23 26:04
29 Sara Tynong Tullinge SK 54:29 33:10
Johanna Ivarez OK Södertörn Disk.
Maria Fredlund Tumba-Mälarhöjden OK Disk.
Elin Söder Tullinge SK Ej godk.
Jesper Hernesten OK Ravinen Ej godk.
Erik Sätterqvist Snättringe SK Ej godk.
Filip Wiljander OK Ravinen Ej start
Henrik Nyman OK Ravinen Ej start
Vida Johansson Tullinge SK Ej start
Julia Nilsson-Klinga Tumba-Mälarhöjden OK Ej start
Axel Frejd OK Ravinen Ej start
Noak Lönne Skarpnäcks OL Ej start
Victor Oscarsson OK Ravinen Ej start
Axel Martling OK Älvsjö-Örby Ej start
Ella Svahn OK Ravinen Ej start



U2-Blå   2690 meter   34 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Felicia Borg Haninge SOK 22:56 0:00
2 Jonathan Schubeis IFK Enskede 23:05 0:09
3 Arvid Eklund IFK Enskede 23:29 0:33
4 Denise Landén Järla IF OK 25:36 2:40
5 Caroline Strömberg Söders SOL Tyresö 26:59 4:03
6 Manne Frändén Järla IF OK 27:05 4:09
7 Adrian Blanco IFK Enskede 27:41 4:45
8 Karin Wetterberg IFK Enskede 28:02 5:06
9 Emma Käll Tumba-Mälarhöjden OK 29:07 6:11
10 Fredrik Karlén Snättringe SK 29:16 6:20
11 Linnea Paulsson Snättringe SK 29:19 6:23
12 Katja Ives Snättringe SK 29:43 6:47
13 Marina Ström Seez Snättringe SK 29:44 6:48
14 Filip Eifrém Tumba-Mälarhöjden OK 31:57 9:01
15 Widar Johansson Haninge SOK 32:11 9:15
16 Niklas Wickander IFK Enskede 33:25 10:29
17 Emma Sundvall Järla IF OK 36:55 13:59
18 Jonas Kallhauge Snättringe SK 37:21 14:25
19 Sean Andersson SoIK Hellas 38:22 15:26
20 Anna Engberg Järla IF OK 39:20 16:24
21 Frida Walan IFK Enskede 42:04 19:08
22 Ellen Simmerlein Haninge SOK 45:24 22:28
23 Nils Amberg Järla IF OK 45:55 22:59
24 Jonas Enroth Tumba-Mälarhöjden OK 58:12 35:16
Robert Lindgren SoIK Hellas Ej godk.
Lina Brinkman Järla IF OK Ej godk.
Erica Sohlberg-Andersson IFK Enskede Ej start
Emelie Corbett Järla IF OK Ej start
Josefin Pihl IFK Enskede Ej start
Cornelia Hermansson IFK Enskede Ej start
Dirk Postol-Dissel IFK Enskede Ej start
Åsa Rogell Järla IF OK Ej start
Linnea Hermansson IFK Enskede Ej start
Henrik Bark Snättringe SK Ej start



U1-Röd   2110 meter   64 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Simon Imark Tullinge SK 16:13 0:00
2 Marcus Lodén OK Ravinen 16:31 0:18
3 Pontus Achren Tullinge SK 17:11 0:58
4 Sandra Jansson OK Södertörn 17:51 1:38
5 Edwin Östlund OK Ravinen 17:55 1:42
6 Frida Junegard Tullinge SK 18:24 2:11
7 Daniel Hellgren OK Älvsjö-Örby 18:56 2:43
8 Victor Imark Tullinge SK 19:19 3:06
9 Axel Ydenius Tullinge SK 19:28 3:15
10 Dennis Jansson OK Södertörn 19:45 3:32
11 Filippos Pliatskas OK Ravinen 19:57 3:44
12 Ian Hernesten OK Ravinen 20:02 3:49
13 Birk Bergman Tullinge SK 20:13 4:00
14 Erik Engstedt Tullinge SK 20:15 4:02
15 Johanna Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 20:44 4:31
16 Moa Westblad OK Ravinen 20:56 4:43
17 Albin Andersson Tullinge SK 20:58 4:45
18 Märta Skog Tullinge SK 21:18 5:05
19 Robin Hultqvist Tullinge SK 21:43 5:30
20 Amanda Berggren Tullinge SK 21:51 5:38
21 Emma Stålberg Tumba-Mälarhöjden OK 22:17 6:04
22 Elias Krook OK Älvsjö-Örby 22:18 6:05
23 Tone Albrektsson OK Ravinen 22:29 6:16
24 Max Klasson OK Ravinen 22:37 6:24
25 Maja Bergman OK Ravinen 25:39 9:26
26 Lovisa Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 25:45 9:32
27 Caroline Längheim Tullinge SK 26:52 10:39
28 Mattias Ivarez OK Södertörn 27:12 10:59
29 Adrian Blomqvist Skarpnäcks OL 28:30 12:17
30 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 28:36 12:23
31 Hanna Tynong Tullinge SK 30:52 14:39
32 Yngve Rahlén OK Ravinen 31:13 15:00
33 Kalle Bogstedt Tullinge SK 31:39 15:26
34 Gustav Klingström Tullinge SK 32:10 15:57
35 Linus Backlund OK Södertörn 35:35 19:22
36 Pontus Egerberg Tumba-Mälarhöjden OK 35:46 19:33
37 Pernilla Carlquist Skarpnäcks OL 39:18 23:05
Linnea Söderqvist OK Ravinen Ej godk.
Linus Karlsson OK Södertörn Ej godk.
Mikael Nicklasson OK Södertörn Ej start
Gustav Ström Skarpnäcks OL Ej start
Asterix Ekerow OK Ravinen Ej start
Maria Nicklasson OK Södertörn Ej start
Silje Straum OK Södertörn Ej start
Martin Wallin OK Södertörn Ej start
Julia Frejd OK Ravinen Ej start
Emelie Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK Ej start
Matilda Kronqvist OK Ravinen Ej start
Ludvig Bjärkeback OK Ravinen Ej start
Alexandra Lengquist Tullinge SK Ej start
Marcus Wigren OK Södertörn Ej start
Marcus Hellgren OK Södertörn Ej start
Jonatan Östlund Tumba-Mälarhöjden OK Ej start
Lyon Portolani OK Södertörn Ej start
Will Wetterqvist OK Södertörn Ej start
Matilda Forsberg OK Ravinen Ej start
Linnea Eriksson OK Södertörn Ej start
Filip Lindholm OK Södertörn Ej start
Jakob Amelin OK Ravinen Ej start
Elias Attemark OK Ravinen Ej start
Felix Hellgren OK Ravinen Ej start
André Wilhelmsson OK Södertörn Ej start
Loke Sundberg OK Södertörn Ej start
Victor Berglind OK Södertörn Ej start



U1-Blå   2100 meter   45 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Otto Brinkman Järla IF OK 14:08 0:00
2 Erik Haegermark Nilsson Järla IF OK 15:27 1:19
3 Kasper Ives Snättringe SK 15:28 1:20
4 Alva Schiöler Järla IF OK 15:29 1:21
5 Runa Torbacke Söders SOL Tyresö 16:47 2:39
6 Anna Dahlgren-Rosén Järla IF OK 17:17 3:09
7 Hanna Korhonen Haninge SOK 18:09 4:01
8 Rasmus Mörtberg Järla IF OK 18:41 4:33
9 Simon Hektor Snättringe SK 18:43 4:35
10 Jimmy Wickander IFK Enskede 19:17 5:09
11 Fredrik Siljebäck Haninge SOK 19:32 5:24
12 David Hektor Snättringe SK 20:02 5:54
13 Philip Forsberg Haninge SOK 20:08 6:00
14 Elenor Svärd Haninge SOK 20:33 6:25
15 Roderick Johansson Haninge SOK 20:44 6:36
16 Arvid Henriksson Järla IF OK 20:49 6:41
17 Linnea Almlöf Haninge SOK 22:13 8:05
18 Lucas Myrby Haninge SOK 22:20 8:12
19 Nora Hall Järla IF OK 22:39 8:31
20 Klara Simmelein Haninge SOK 23:01 8:53
21 Filip Lindberg Snättringe SK 23:19 9:11
22 Lisa Engberg Järla IF OK 23:36 9:28
23 Wendela Hilldoff Snättringe SK 24:26 10:18
24 Johanna Wallen Haninge SOK 24:29 10:21
25 Totte Malmgård Haninge SOK 25:02 10:54
26 Märta Fröjd Snättringe SK 25:47 11:39
27 Emelie Johansson Haninge SOK 26:34 12:26
28 Jenny Hamrell IFK Enskede 26:44 12:36
29 Henrik Karlén Snättringe SK 27:35 13:27
30 Emil Andersson Haninge SOK 29:04 14:56
31 Markus Johansson Haninge SOK 30:33 16:25
32 Agnes Hektor Järla IF OK 31:12 17:04
33 Sara Kuhner Skarpnäcks OL 32:34 18:26
34 Alva Karlsson Snättringe SK 34:21 20:13
35 Norea Larsson Järla IF OK 37:47 23:39
36 Maja Almlöf Haninge SOK 47:20 33:12
Harald Henriksson Järla IF OK Ej start
Oskar Gustavsson Järla IF OK Ej start
Jimmy Wickander IFK Enskede Ej start
Oscar Wiberg Järla IF OK Ej start
Robin Mao Järla IF OK Ej start
Kristoffer Jansson Snättringe SK Ej start
Tobias Svensk Haninge SOK Ej start
David Björelind Järla IF OK Ej start
Erik Weilow Haninge SOK Ej start

Skapad 2005-08-23 21:29:54 med OLA version 3.4.1


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020