Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Resultat Botkyrkakavlen 2000


Skrivet av TSK Inlagt  2021-02-15 20:41:33
Uppdaterad 2021-02-15 20:41:17

Söndag 3 september

Lilla

Total pl. Klubb Totaltid
1 19 Snättringe SK lag 1 32.19
Str 1 Alexander Silwén, 10.14 ( 5 )
Str 2 Stefan Bjursäter,  22.20  Martin Nyberg, 23.37  ,  ( 1 )
Str 3 Mikael Nilsson, 32.19 ( 1 )
 
2 15 Södertälje/Nykvarn lag 1 33.11
Str 1 Johan Willamo, 11.28 ( 10 )
Str 2 Jesper Serrander,  22.51  Andreas Ansta, 24.13  Robert Lindahl, 24.32 ( 2 )
Str 3 David Nyqvist, 33.11 ( 2 )
 
3 6 IFK Lidingö SOK lag 1 33.24
Str 1 Johan Aldor, 10.03 ( 3 )
Str 2 Nikita Belevich,  22.51  Gustav Aldor, 24.13  Emil Nilsson, 24.32 ( 2 )
Str 3 Simon Mattus, 33.24 ( 3 )
 
4 3 Haninge SOK lag 1 34.44
Str 1 Christoffer Eskilsson, 9.56 ( 1 )
Str 2 Peter Almroth,  24.29  ,   ,  ( 9 )
Str 3 Kent Ohlsson, 34.44 ( 4 )
 
5 1 OK Klemmingen lag 1 34.48
Str 1 Olle Andersson, 10.09 ( 4 )
Str 2 Julia Davidsson,  22.54  ,   ,  ( 4 )
Str 3 Julia Pramlid, 34.48 ( 5 )
 
6 24 Rånäs OK lag 1 34.59
Str 1 Malin Williamsson, 12.11 ( 23 )
Str 2 Alexandra Bjärrenholt,  24.35  Per Andersson, 24.59  ,  ( 10 )
Str 3 Kristian Johansson, 34.59 ( 6 )
 
7 31 Tullinge SK lag 3 35.00
Str 1 Emil Jansson, 10.19 ( 6 )
Str 2 Charlotte Andersson,  23.41  Jonas Kärrström, 28.27  , 28.29 ( 7 )
Str 3 Elin Ström, 35.00 ( 7 )
 
8 20 Snättringe SK lag 2 35.06
Str 1 Wilhelm Mellergård, 10.30 ( 8 )
Str 2 Robin Pettersson,  23.26  Mattias Sjöström, 28.26  ,  ( 5 )
Str 3 Edvin Mellergård, 35.06 ( 8 )
 
9 5 Haninge SOK lag 2 35.43
Str 1 Rickard Olsson, 10.00 ( 2 )
Str 2 Emil Greilert,  25.01  Anna Greilert, 25.10  ,  ( 12 )
Str 3 Adam Ivarsson, 35.43 ( 9 )
 
10 12 OK Ravinen lag 1 35.53
Str 1 , 10.24 ( 7 )
Str 2 ,  23.34  ,   ,  ( 6 )
Str 3 , 35.53 ( 10 )
 
11 33 Rotebro IS / Enebybergs IF 37.37
Str 1 Teodor Tuijnman, 11.33 ( 13 )
Str 2 Stefan Asplund,  28.06  ,   ,  ( 23 )
Str 3 Olle Boström, 37.37 ( 11 )
 
12 16 Södertälje/Nykvarn lag 2 39.18
Str 1 Eric Molin, 12.03 ( 21 )
Str 2 Sofia Ek-Larsson,  27.10  Sara Eriksson, 27.11  ,  ( 19 )
Str 3 Matteus Willamo, 39.18 ( 12 )
 
13 22 Snättringe SK lag 4 39.29
Str 1 Anna Movia, 12.02 ( 20 )
Str 2 Marie Mårta,  26.10  Maria Movin, 27.35  ,  ( 16 )
Str 3 Maria Waernberg-Björk, 39.29 ( 13 )
 
14 26 Rånäs OK lag 3 39.55
Str 1 Sofie Karlsson, 13.47 ( 26 )
Str 2 Rebecca Bjärrenholt,  26.02  Caroline Standal, 31.10  ,  ( 14 )
Str 3 Karin Wiberg, 39.55 ( 14 )
 
15 7 IFK Lidingö SOK lag 2 40.00
Str 1 Emelie Genarp, 11.42 ( 17 )
Str 2 Charlotte Ihrfors,  26.05  Elina Grefberg,   ,  ( 15 )
Str 3 Tove Brattgård, 40.00 ( 15 )
 
16 13 OK Ravinen lag 2 40.52
Str 1 Frida Forsberg, 10.32 ( 9 )
Str 2 Emil Kretz,  26.01  ,   ,  ( 13 )
Str 3 Vilgot Kretz, 40.52 ( 16 )
 
17 8 OK Älvsjö-Örby 41.26
Str 1 Patrik Westergren, 12.07 ( 22 )
Str 2 Viktor Mattsson,  26.10  ,   ,  ( 16 )
Str 3 Jonas Nordström, 41.26 ( 17 )
 
18 18 Södertälje/Nykvarn lag 3 41.55
Str 1 Ludvig Persson, 13.44 ( 24 )
Str 2 Johanna Sandberg,  28.45  Linnea Kilås, 28.46  Linus Eriksson, 30.29 ( 26 )
Str 3 Tomas Werme, 41.55 ( 18 )
 
19 9 OK Södertörn lag 1 42.14
Str 1 Sebastian Tegnebratt, 11.29 ( 11 )
Str 2 Johanna Yttermo,  27.28  Malin Blomqivst, 27.40  Leopold Hjalmarsson, 28.25 ( 21 )
Str 3 Elisabeth Westerlund, 42.14 ( 19 )
 
20 14 OK Ravinen lag 3 42.55
Str 1 Ilona Höglund, 11.31 ( 12 )
Str 2 Filip Bjerkeback,  28.17  Joakim Westblad, 28.19  ,  ( 24 )
Str 3 Jonathan Engvall, 42.55 ( 20 )
 
21 25 Rånäs OK lag 2 42.56
Str 1 Glenn Karlsson, 11.35 ( 14 )
Str 2 Tove Westerman,  24.40  Daniel Stavdal, 27.55  ,  ( 11 )
Str 3 Elisabet Åhman, 42.56 ( 21 )
 
22 28 Turebergs IF lag 2 45.10
Str 1 Marcus Sone, 13.52 ( 28 )
Str 2 Anna Nygren,  31.51  ,   ,  ( 28 )
Str 3 Anna Hallmén, 45.10 ( 22 )
 
23 27 Turebergs IF lag 1 45.12
Str 1 Erik Pettersson, 11.56 ( 18 )
Str 2 Johan Nygren,  24.06  Fredrik Nygren, 24.20  ,  ( 8 )
Str 3 Tobias Karlsson, 45.12 ( 23 )
 
24 30 Tullinge SK lag 2 45.14
Str 1 Martin Larsson, 11.37 ( 15 )
Str 2 Rickard Lidberg,  28.31  Tobias Jarnemyr, 28.32  ,  ( 25 )
Str 3 Johan Kärrström, 45.14 ( 24 )
 
25 21 Snättringe SK lag 3 45.23
Str 1 Patrik Nilsson, 13.49 ( 27 )
Str 2 Björn Holgersson,  27.06  Tobias Parnvall, 27.17  ,  ( 18 )
Str 3 Per Tiderman, 45.23 ( 25 )
 
26 29 Tullinge SK lag 1 45.29
Str 1 Johanna Persson, 11.39 ( 16 )
Str 2 Jennifer Andersson,  27.41  ,   ,  ( 22 )
Str 3 Elin Sundqvist, 45.29 ( 26 )
 
27 11 Tumba Mälarhöjden OK 51.31
Str 1 Emma Englid, 14.09 ( 29 )
Str 2 Ronja Hill,  31.50  Mikaela Zetterqivst, 36.32  ,  ( 27 )
Str 3 Eva Englid, 51.31 ( 27 )
 
23 Snättringe SK lag 5 Ej start
Str 1 Ej start,  (  )
Str 2 ,    ,   ,  ( Ej start )
Str 3 , Ej start (  )
 
32 Järla IF OK / Gustavsbergs IF Ej start
Str 1 Ida Andersson, 12.00 ( 19 )
Str 2 Klara Hall,  27.19  ,   ,  ( 20 )
Str 3 Yvonne Rogell, Ej start (  )
 
2 OK Klemmingen lag 2 Ej start
Str 1 Ej start,  (  )
Str 2 ,    ,   ,  ( Ej start )
Str 3 , Ej start (  )
 
48.39 10 OK Södertörn lag 2 Felst
Str 1 Emelie Yttermo, 13.46 ( 25 )
Str 2 Elina Tegnebratt,  Felst  Lovisa Hjalmarsson, 37.39  Linnea Hjalmarsson,  (  )
Str 3 Anna Westerlund, Felst ( 48.39 )

Stora

Total pl. Klubb Totaltid
1 42 Järla IF OK / Gustavsbergs IF lag 1 141.08
Str 1 David A Skantze, 18.59  Elin A Skantze, 25.31 ( 5 )
Str 2 Kristin André,  37.44  Anna Hall, 42.24 ( 5 )
Str 3 Johan Strandberg,  82.03  Dan Wester, 82.07 ( 1 )
Str 7 Erik Mattsson,  114.17  ( 1 )
Str 8 Anders Holmberg,  141.08 ( 1 )
 
2 48 Södertälje/Nykvarn lag 1 152.53
Str 1 Anna Nykvist, 21.26  Niclas Serrander, 23.21 ( 4 )
Str 2 Maria-Therese Persson,  39.21  Emma Fridh, 39.33 ( 1 )
Str 3 Joakim Werme,  84.28  Pontus Olsen, 85.24 ( 2 )
Str 7 Tommy Engvall,  120.33  ( 2 )
Str 8 Tobias Eriksson,  152.53 ( 2 )
 
3 37 Rotebro IS 160.31
Str 1 Erik Malm, 20.31  Karin Rohlen, 40.44 ( 15 )
Str 2 Rebecca Hansson-Järnving,  40.45  Karin Härberg, 63.19 ( 15 )
Str 3 Pontus Karlsson,  84.32  Johan Lindahl, 103.41 ( 7 )
Str 7 Anders Frisk,  132.19  ( 4 )
Str 8 Martin Härberg,  160.31 ( 3 )
 
4 45 OK Södertörn lag 1 166.28
Str 1 , 20.35  , 25.59 ( 6 )
Str 2 ,  38.58  , 41.54 ( 3 )
Str 3 ,  84.35  , 89.47 ( 3 )
Str 7 ,  125.05  ( 3 )
Str 8 ,  166.28 ( 4 )
 
5 39 Haninge SOK lag 1 174.15
Str 1 David Ivarsson, 20.34  Sara Eskilsson, 33.19 ( 14 )
Str 2 Jessica Vuori,  43.25  Sandra Leijon-Lind, 52.19 ( 12 )
Str 3 Kenneth Hanning,  102.39  Olle Pettersson, 107.55 ( 8 )
Str 7 Christoffer Brosell,  141.26  ( 5 )
Str 8 Jakob Eriksson,  174.15 ( 5 )
 
6 49 Södertälje/Nykvarn lag 2 176.27
Str 1 Magnus Karlsson, 21.27  Anna Nilsson, 29.28 ( 9 )
Str 2 Malena Andrén,  37.46  Angelica Cronlund, 46.29 ( 7 )
Str 3 Erik Mårsell,  109.29  Fabian Andén, 109.32 ( 9 )
Str 7 Erik Skoglund,  141.27  ( 6 )
Str 8 Markus Kilås,  176.27 ( 6 )
 


Följande lag har deltagit i omstarten

7 44 OK Älvsjö-Örby 176.19
Str 1 Tomas Unestad, 21.54  Eva Nordström, 22.15 ( 1 )
Str 2 Christoffer Holmstedt,  41.53  Dan Pedersen, 42.01 ( 4 )
Str 3 Erik Larsson,  91.22  Björn Larsson, 95.04 ( 6 )
Str 7 Cecilia Wadin,  155.09  ( 10 )
Str 8 Karin Boström,  176.19 ( 7 )
 
8 43 Järla IF OK / Gustavsbergs IF lag 2 181.38
Str 1 Axel Mattsson, 23.25  Sara Larsson, 26.06 ( 7 )
Str 2 Celia Svedhem,  43.24  Siri Engberg, 48.27 ( 8 )
Str 3 Jonas Larsson,  110.48  Johan Andersson, 139.16 ( 14 )
Str 7 Kalle Andersson,  182.17  ( 13 )
Str 8 Anders Platt,  181.38 ( 8 )
 
9 50 Snättringe SK 182.11
Str 1 William Blomqvist, 19.59  David Pettersson, 27.58 ( 8 )
Str 2 Marie Bjursäter,  50.12  Anna Tiderman, 61.34 ( 14 )
Str 3 Sofia Persson,  102.08  Peter Granath, 109.54 ( 11 )
Str 7 Therese Persson,  154.08  ( 9 )
Str 8 Fredrik Holgersson,  182.11 ( 9 )
 
10 38 OK Klemmingen 186.21
Str 1 Matilda Davidsson, 22.16  Max Andersson, 32.16 ( 11 )
Str 2 Maria Ålund,  41.40  Niklas Hallebro, 52.12 ( 11 )
Str 3 Tomas Andersson,  102.08  Björn Pramlid, 111.40 ( 12 )
Str 7 Jenny Hallebro,  152.56  ( 7 )
Str 8 Edvin Berg,  186.21 ( 10 )
 
11 41 IFK Lidingö SOK 188.34
Str 1 Anders Tarandi, 28.12  Maxim Belevich, 32.23 ( 12 )
Str 2 Sofie Sihvez,  46.31  Anna Starkenberg, 50.29 ( 9 )
Str 3 Carl Emanuelsson,  99.24  Andreas Edlund, 124.07 ( 13 )
Str 7 Carin Emanuelsson,  176.01  ( 12 )
Str 8 Peter Edlund,  188.34 ( 11 )
 
12 47 OK Ravinen 190.34
Str 1 Thomas Sjöberg, 21.30  Erik Strandberg, 22.51 ( 3 )
Str 2 Niklas Westblad,  40.00  Emeliy Novotny, 42.49 ( 6 )
Str 3 Joachim Wansölin,  93.11  Niklas Wansölin, 93.20 ( 5 )
Str 7 My Folkesson,  160.49  ( 11 )
Str 8 Julia Dalgren,  190.34 ( 12 )
 
36 Bromma-Vällingby OK Felst (182.53)
Str 1 Henrik Wiklund, 21.32  Philip von Rosen, 22.17 ( 2 )
Str 2 Henrik Berg,  40.03  Caroline Tollstadius, 40.38 ( 2 )
Str 3 Katarina Alm,  95.16  Magdalena Galle, Felst (  )
Str 7 Linda Berg,  160.46  (  )
Str 8 Erik Lindberg,  Felst (182.53) (  )
 
46 OK Södertörn lag 2 Utgått
Str 1 Johan Nyqvist, 26.02  Patrik Norén, 30.33 ( 10 )
Str 2 Jack Larsson,  42.02  John Svanberg, 51.24 ( 10 )
Str 3 Fredrik Setterqvist,  91.26  , 92.18 ( 4 )
Str 7 ,  Utgått  (  )
Str 8 ,  Utgått (  )
 
40 Haninge SOK lag 2 Utgått
Str 1 Joel Ericsson, 27.57  Rickard Crookston, 32.24 ( 13 )
Str 2 Malin Leijon-Lind,  50.56  Jesper Falk, 54.10 ( 13 )
Str 3 Andrew Crookston,  109.32  Tobias Almroth, 109.43 ( 10 )
Str 7 Camilla Nysten,  154.07  ( 8 )
Str 8 Susanna Larsson,  Utgått (  )
 

Öppna banor - direktanmälan

Plac. Löpare Klubb Tid
Bana 1
1 Heidi Bjerkhaud OK Ravinen 27.38
2 Sabina Carlsson Rånäs OK 45.36
3 Elin Nyberg Rotebro IS 67.35
 
Bana 2
1 Frida E N Södertälje/Nykvarn 37.56
2 Johan Lagerstrand Rotebro IS 40.15
3 Margaretha Hallmén Turebergs IF 64.13
4 Virve Berg Bromma-Vällingby SOK 82.16
Felst Anita Tollstadius Bromma-Vällingby SOK Felst
 
Bana 3
1 Anders Hallmén Turebergs IF 39.18
2 Peder Karlsson Rånäs OK 44.57
3 Björn Nykvist Södertälje/Nykvarn 45.25
4 Thomas Wester Gustavsbergs IF 46.12
5 Erik Boström Enebybergs IF 51.54
6 Eva-Lena Eriksson Södertälje/Nykvarn 56.00
7 Tomas Pettersson Haninge SOK 67.23
Felst Joel Stenfalk Täby Orienteringsklubb Felst
Felst Ulf Stenfalk Täby Orienteringsklubb Felst


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020