Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Resultat ungdomskavle 99

Skrivet av TSK Inlagt  2021-01-18 10:35:31
Uppdaterad 2021-01-18 10:35:24
Sidan visad 8375 gånger

Söndag 26 september 1999

R E S U L T A T L I S T A
UNGDOMSKAVLE                        990926  
========================================================================
KLASS LILLA              35 anmälda lag  3 sträckor  0 sträckor gafflade
========================================================================
Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                             tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

   1  SNÄTTRINGE SK Lag 1           
      ERIK PAULSSON             9.40     5                9.40    5
      FREDRIK HOLGERSSON        9.17     5               18.57    4
      WILLIAM BLOMQVIST         9.13     1               28.10     

   2  SÖDERS SOL-TYRESÖ Lag 1       
      VIKTOR NORELL             9.41     6                9.41    6
      RASMUS DAHLSTRÖM          8.53     1               18.34    1
      JESPER ÖHRMAN             9.38     3               28.12     

   3  HANINGE SOK Lag 2             
      KENT OLSSON               9.25     3                9.25    3
      VANESSA BORRMAN           9.34     8               18.59    5
      CHRISTOFFER ESKILSSON     9.21     2               28.20     
      ADAM IVARSSON            10.31    16              Str.  2
      MALIN LEIJON-LIND        10.08    12              Str.  2

   4  JÄRLA IF OK Lag 1             
      AXEL MATTSSON             9.20     1                9.20    1
      HANNES LARSSON            9.40     9               19.00    6
      KALLE ANDERSSON           9.43     4               28.43     
      IDA ANDERSSON            10.46    17              Str.  2

   5  SKARPNÄCKS OL Lag 1           
      NILS SÄFSTRÖM             9.44     7                9.44    7
      ANTON KARLSSON            9.11     4               18.55    3
      KRISTINA LANGELS         10.02     5               28.57     
      STEFAN LINDBOHM           9.18     6              Str.  2

   6  HANINGE SOK Lag 1             
      JOEL ERIKSSON             9.33     4                9.33    4
      RICKARD CROOKSTON         9.01     2               18.34    1
      SARA ESKILSSON           10.53     6               29.27     
      SANDRA LEIJON-LIND       10.00    11              Str.  2
      JESPER FALK              10.21    14              Str.  2

   7  OK SÖDERTÖRN Lag 1            
      STEFAN NORDENBERG        10.30    13               10.30   13
      VAKANT                    9.42    10               20.12    8
      SEBASTIAN TEGNEBRATT     12.26     8               32.38     
      MARTIN JUHLIN            12.02    25              Str.  2

   8  SÖDERS SOL-TYRESÖ Lag 2       
      MARTIN LUNDHOLM          10.31    14               10.31   14
      JOAKIM DAHL               9.08     3               19.39    7
      GRETA NORDIN             13.04    12               32.43     
      DANIEL KÖRLING            9.28     7              Str.  2

   9  SKARPNÄCKS OL Lag 2           
      EDVIN LINDMARK           10.00     9               10.00    9
      KATJA SJÖBLOM            10.16    13               20.16    9
      SANNA BATZ               12.35     9               32.51     

  10  OK RAVINEN                    
      NIKLAS WESTBLAD           9.23     2                9.23    2
      DANIEL SWENSSON          11.14    18               20.37   10
      JESPER DANIELSSON        13.00    11               33.37     
      FRIDA FORSBERG           11.29    20              Str.  2

  11  ROTEBRO IS Lag 1              
      ANNA EMANUELSSON         14.54    21               14.54   21
      EMILIE MALM              11.33    21               26.27   18
      SARA STRÖMQVIST          11.38     7               38.05     

  12  SÖDERS SOL-TYRESÖ Lag 3       
      LARS ENGSTRÖM            10.39    15               10.39   15
      TOMAS ENGSTRÖM           14.01    32               24.40   15
      PETRA KOPP               14.01    13               38.41     
      JOHAN VIRDESTEN          14.05    33              Str.  2

  13  TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK Lag 1    
      EMMA ENGLID              15.05    25               15.05   25
      MIKAEL MANTERE           12.05    27               27.10   19
      ERIK KARLSSON            12.42    10               39.52     

  14  SÖDERS SOL-TYRESÖ Lag 5       
      JONAS CARNBY             10.28    12               10.28   12
      KARIN ÖHRMAN             14.07    34               24.35   14
      FREDRIK LARSSON          15.18    16               39.53     
      ROSALIE EGLI             14.10    35              Str.  2
      HELEN KASAY              14.16    36              Str.  2

  15  ROTEBRO IS Lag 2              
      ANDERS LINDAHL           10.12    10               10.12   10
      BJÖRN IVARSSON           12.17    29               22.29   12
      LINUS ÖSTBERG            18.49    19               41.18     

  16  TUREBERGS IF                  
      ROBIN GELINDER           10.23    11               10.23   11
      DANIEL ALMQVIST          12.01    24               22.24   11
      ERIK PETTERSSON          20.23    22               42.47     
      TOBIAS KARLSSON          12.02    25              Str.  2

  17  SNÄTTRINGE SK Lag 6           
      STEFAN BJURSÄTER         14.55    22               14.55   22
      JOHAN PAULSSON           15.01    38               29.56   23
      BJÖRN HOLGERSSON         14.42    14               44.38     

  18  SNÄTTRINGE SK Lag 4           
      ALEXANDER SILWÉN         10.45    16               10.45   16
      RASMUS KARLSSON          12.51    30               23.36   13
      PER TIDERMAN             21.04    23               44.40     

  19  SNÄTTRINGE SK Lag 5           
      MATS MORÉN               14.55    22               14.55   22
      WILHELM MELLERGÅRD       11.19    19               26.14   17
      ROBIN PETTERSON          19.44    21               45.58     

  20  TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK Lag 2    
      DANIEL WEDBERG           14.58    24               14.58   24
      MATHIAS SJÖSTRÖM         13.13    31               28.11   20
      ELIN OLSSON              18.47    18               46.58     

  21  SNÄTTRINGE SK Lag 2           
      SANNA MORÉN              17.40    26               17.40   26
      MALIN DAHLSTRÖM          12.14    28               29.54   22
      JENNY DAHLSTRÖM          17.09    17               47.03     

  22  OK SÖDERTÖRN Lag 2            
      MALIN BLOMQVIST          14.44    20               14.44   20
      ELISABETH WESTERLUND     15.50    39               30.34   24
      CECILIA TEGNEBRATT       19.13    20               49.47     

  23  SNÄTTRINGE SK Lag 3           
      MARIE BJURSÄTER          17.40    26               17.40   26
      ANNA MOVIN               26.28    42               44.08   26
      ANNA TIDERMAN            14.58    15               59.06     

      JÄRFÄLLA OK Lag 1             
      JOEL BERGLUND            14.15    18               14.15   18
      CHRISTIAN DAHLSTRÖM      11.58    22               26.13   16
      Felstämplat                                                  

      OK ÄLVSJÖ-ÖRBY Lag 2          
      CHRISTOFFER HOLMSTEDT    14.21    19               14.21   19
      SANDRA HOFFMEIER         14.25    37               28.46   21
      Felstämplat                                                  

      TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK Lag 3    
      FILIP SNÄLL              12.36    17               12.36   17
      MIKAELA ZETTERQVIST      18.31    41               31.07   25
      Felstämplat                                                  

      OK ÄLVSJÖ-ÖRBY Lag 1          
      JONAS NORDSTRÖM           9.55     8                9.55    8
      Felstämplat                                                  

      JÄRLA IF OK Lag 2             
      Ej start                                                     

      SÖDERS SOL-TYRESÖ Lag 4       
      Ej start                                                     

      JÄRFÄLLA OK Lag 2             
      Ej start                                                     

      SOIK HELLAS                   
      Ej start                                                     

      ROTEBRO IS Lag 3              
      Ej start                                                     

      ROTEBRO IS Lag 4              
      Ej start                                                     

      TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK Lag 4    
      Ej start                                                     

      OK ÄLVSJÖ-ÖRBY Lag 3          
      Ej start                                                     
    LILLA KAVLEN Sträcka: 1
       
Plac Löptid Namn Klubb
       
1 9.20 AXEL MATTSSON JÄRLA IF OK LAG 1
2 9.23 NIKLAS WESTBLAD OK RAVINEN
3 9.25 KENT OLSSON HANINGE SOK LAG 2
4 9.33 JOEL ERIKSSON HANINGE SOK LAG 1
5 9.40 ERIK PAULSSON SNÄTTRINGE SK LAG 1
6 9.41 VIKTOR NORELL SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 1
7 9.44 NILS SÄFSTRÖM SKARPNÄCKS OL LAG 1
8 9.55 JONAS NORDSTRÖM OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 1
9 10.00 EDVIN LINDMARK SKARPNÄCKS OL LAG 2
10 10.12 ANDERS LINDAHL ROTEBRO IS LAG 2
11 10.23 ROBIN GELINDER TUREBERGS IF
12 10.28 JONAS CARNBY SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 5
13 10.30 STEFAN NORDENBERG OK SÖDERTÖRN LAG 1
14 10.31 MARTIN LUNDHOLM SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 2
15 10.39 LARS ENGSTRÖM SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 3
16 10.45 ALEXANDER SILWÉN SNÄTTRINGE SK LAG 4
17 12.36 FILIP SNÄLL TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 3
18 14.15 JOEL BERGLUND JÄRFÄLLA OK LAG 1
19 14.21 CHRISTOFFER HOLMSTEDT OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 2
20 14.44 MALIN BLOMQVIST OK SÖDERTÖRN LAG 2
21 14.54 ANNA EMANUELSSON ROTEBRO IS LAG 1
22 14.55 MATS MORÉN SNÄTTRINGE SK LAG 5
22 14.55 STEFAN BJURSÄTER SNÄTTRINGE SK LAG 6
24 14.58 DANIEL WEDBERG TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 2
25 15.05 EMMA ENGLID TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 1
26 17.40 SANNA MORÉN SNÄTTRINGE SK LAG 2
26 17.40 MARIE BJURSÄTER SNÄTTRINGE SK LAG 3
       
    LILLA KAVLEN Sträcka: 2
       
Plac Löptid Namn Klubb
       
1 8.53 RASMUS DAHLSTRÖM SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 1
2 9.01 RICKARD CROOKSTON HANINGE SOK LAG 1
3 9.08 JOAKIM DAHL SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 2
4 9.11 ANTON KARLSSON SKARPNÄCKS OL LAG 1
5 9.17 FREDRIK HOLGERSSON SNÄTTRINGE SK LAG 1
6 9.18 STEFAN LINDBOHM SKARPNÄCKS OL LAG 1
7 9.28 DANIEL KÖRLING SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 2
8 9.34 VANESSA BORRMAN HANINGE SOK LAG 2
9 9.40 HANNES LARSSON JÄRLA IF OK LAG 1
10 9.42 JOHN SVANBERG OK SÖDERTÖRN LAG 1
11 10.00 SANDRA LEIJON-LIND HANINGE SOK LAG 1
12 10.08 MALIN LEIJON-LIND HANINGE SOK LAG 2
13 10.16 KATJA SJÖBLOM SKARPNÄCKS OL LAG 2
14 10.21 JESPER FALK HANINGE SOK LAG 1
15 10.27 MIKAEL HÖRLÉN SKARPNÄCKS OL LAG 2
16 10.31 ADAM IVARSSON HANINGE SOK LAG 2
17 10.46 IDA ANDERSSON JÄRLA IF OK LAG 1
18 11.14 DANIEL SWENSSON OK RAVINEN
19 11.19 WILHELM MELLERGRD SNÄTTRINGE SK LAG 5
20 11.29 FRIDA FORSBERG OK RAVINEN
21 11.33 EMILIE MALM ROTEBRO IS LAG 1
22 11.58 VAKANT JÄRFÄLLA OK LAG 1
23 12.00 CHRISTIAN DAHLSTRÖM JÄRFÄLLA OK LAG 1
24 12.01 DANIEL ALMQVIST TUREBERGS IF
25 12.02 MARTIN JUHLIN OK SÖDERTÖRN LAG 1
25 12.02 TOBIAS KARLSSON TUREBERGS IF
27 12.05 MIKAEL MANTERE TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 1
28 12.14 MALIN DAHLSTRÖM SNÄTTRINGE SK LAG 2
29 12.17 BJÖRN IVARSSON ROTEBRO IS LAG 2
30 12.51 RASMUS KARLSSON SNÄTTRINGE SK LAG 4
31 13.13 MATHIAS SJÖSTRÖM TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 2
32 14.01 TOMAS ENGSTRÖM SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 3
33 14.05 JOHAN VIRDESTEN SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 3
34 14.07 KARIN ÖHRMAN SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 5
35 14.10 ROSALIE EGLI SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 5
36 14.16 HELEN KASAY SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 5
37 14.25 SANDRA HOFFMEIER OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 2
38 15.01 JOHAN PAULSSON SNÄTTRINGE SK LAG 6
39 15.50 ELISABETH WESTERLUND OK SÖDERTÖRN LAG 2
40 16.01 JENNIFER WEINESJÖ OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 2
41 18.31 MIKAELA ZETTERQVIST TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 3
42 26.28 ANNA MOVIN SNÄTTRINGE SK LAG 3
       
    LILLA KAVLEN Sträcka: 3
       
Plac Löptid Namn Klubb
       
1 9.13 WILLIAM BLOMQVIST SNÄTTRINGE SK LAG 1
2 9.21 CHRISTOFFER ESKILSSON HANINGE SOK LAG 2
3 9.38 JESPER ÖHRMAN SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 1
4 9.43 KALLE ANDERSSON JÄRLA IF OK LAG 1
5 10.02 KRISTINA LANGELS SKARPNÄCKS OL LAG 1
6 10.53 SARA ESKILSSON HANINGE SOK LAG 1
7 11.38 SARA STRÖMQVIST ROTEBRO IS LAG 1
8 12.26 SEBASTIAN TEGNEBRATT OK SÖDERTÖRN LAG 1
9 12.35 SANNA BATZ SKARPNÄCKS OL LAG 2
10 12.42 ERIK KARLSSON TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 1
11 13.00 JESPER DANIELSSON OK RAVINEN
12 13.04 GRETA NORDIN SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 2
13 14.01 PETRA KOPP SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 3
14 14.42 BJÖRN HOLGERSSON SNÄTTRINGE SK LAG 6
15 14.58 ANNA TIDERMAN SNÄTTRINGE SK LAG 3
16 15.18 FREDRIK LARSSON SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 5
17 17.09 JENNY DAHLSTRÖM SNÄTTRINGE SK LAG 2
18 18.47 ELIN OLSSON TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 2
19 18.49 LINUS ÖSTBERG ROTEBRO IS LAG 2
20 19.13 CECILIA TEGNEBRATT OK SÖDERTÖRN LAG 2
21 19.44 ROBIN PETTERSON SNÄTTRINGE SK LAG 5
22 20.23 ERIK PETTERSSON TUREBERGS IF
23 21.04 PER TIDERMAN SNÄTTRINGE SK LAG 4
  Öppen 1    
1 Björn Dahlström Söders SOL 41.32
2 Kristin Morén Snättringe SK 70.34
       
       
  Öppen 2    
1 Jens Hansen Söders SOL 30.33
2 Classe Ekberg Järfälla OK 40.04
3 Pelle Lind Järfälla OK 40.30
4 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 43.29
5 Erik Mattsson Järla IF 44.56
6 Marianne Backman Tullinge SK 62.01
7 Bo Rock Tullinge SK 65.14
8 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 88.34
8 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 88.34
       
  Kerstin Sandström Järla IF Felstämplat


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020