Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Resultat Tullingeruset 2005

Skrivet av TSK Inlagt  2021-01-18 08:50:47
Uppdaterad 2021-01-18 08:50:41
Sidan visad 8377 gånger

Filer
 sträcktider ruset (.html-format)
 sträcktider öppen 1 (.html-format)
 sträcktider öppen 2 (.html-format)
 sträcktider öppen 3 (.html-format)

2005-08-24

------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2005                                         sö 2005-08-28 18:11
Resultat
--------------------OS2003 Sverige © Stephan Kraemer 2004---------------------

   Pl tartnr Lag                                                              Tid 
             Namn                        Tid  StrPl Gaffl BanPl    VäxlTid  VäxPl 


A - Öppen  (40)          

    1     38 Järla IF OK 1                                                1:51:29 
             Richard Wass              28:29      4 A         4      28:29      4 
             Jakob Jansson             29:39      5 A        16      58:08      4 
             Olle Boström              21:42      1 A         1    1:19:50      1 
             Anders Holmberg           31:39      2 A         2    1:51:29        

    2      1 OK Ravinen 1                                                 1:51:30 
             Peter Jacobsson           28:26      3 A         3      28:26      3 
             Martin Lindskog           29:46      8 A        19      58:12      5 
             Carsten Jörgenssen        23:03      3 A         3    1:21:15      3 
             Hans Mård                 30:15      1 A         1    1:51:30        

    3      3 Huddinge Brand 1                                             1:54:47 
             Staffan Wennerstad        28:39      9 A         9      28:39      9 
             Henrik Jonsson            29:43      6 A        17      58:22      8 
             Jonathan Alm              23:07      5 A         5    1:21:29      6 
             Jens Molin                33:18      3 A         3    1:54:47        

    4     37 IFK Lidingö SOK                                              1:55:08 
             Linus Kaisajuntti         28:37      8 A         8      28:37      8 
             Mårten Frendelius         29:26      2 A        13      58:03      1 
             Johan Granath             23:12      6 A         6    1:21:15      3 
             Petter Haraldsson         33:53      4 A         4    1:55:08        

    5     23 Täby OK                                                      1:58:34 
             Robert Johansson          28:36      6 A         6      28:36      6 
             Andreas Kallin            29:38      4 A        15      58:14      6 
             Martin Asp                23:04      4 A         4    1:21:18      5 
             Sebastian Wiman           37:16      6 A         6    1:58:34        

    6     26 Gustavsbergs IF                                              1:58:56 
             Martin Bellander          28:48     11 A        11      28:48     11 
             Erik Kropf                29:17      1 A        12      58:05      3 
             Thomas Hirter             22:02      2 A         2    1:20:07      2 
             Stefan Zingg              38:49      8 A         8    1:58:56        

    7     39 Järla IF OK 2                                                2:07:38 
             Johan Strandberg          28:20      2 A         2      28:20      2 
             Petter Jönsson            29:57     10 A        21      58:17      7 
             Dan Engberg               23:39      8 A         8    1:21:56      8 
             Erik Boström              45:42     16 A        16    2:07:38        

    8     35 Turebergs IF                                                 2:09:59 
             Robin Gelinder            30:51     13 A        23      30:51     13 
             Andreas Fredriksson       34:53     20 A        43    1:05:44     14 
             Jonas Kastenholm          25:36     13 A        13    1:31:20     14 
             Fredrik Sone              38:39      7 A         7    2:09:59        

    9      6 Södertälje-Nykvarn Orientering 666                           2:10:09 
             KK                        31:05     15 A        25      31:05     15 
             Bomber                    33:01     17 A        36    1:04:06     11 
             FC                        24:08     11 A        11    1:28:14     11 
             Saucepan                  41:55     12 A        12    2:10:09        

   10     20 OK Ravinen 2                                                 2:11:09 
             Christian Hansen          28:36      6 A         6      28:36      6 
             Magnus Johansson          29:27      3 A        14      58:03      1 
             Erik Forsberg             24:49     12 A        12    1:22:52      9 
             Kent Bergman              48:17     21 A        21    2:11:09        

   11     24 IFK Enskede 1                                                2:12:03 
             Mats Eriksson             31:59     16 A        30      31:59     16 
             Patric de Boussard        32:19     15 A        34    1:04:18     13 
             Ove Hedlund               24:00     10 A        10    1:28:18     12 
             Fredrik Hedin             43:45     14 A        14    2:12:03        

   12     36 Ärla IF                                                      2:13:02 
             Emil Andersson            28:32      5 A         5      28:32      5 
             Tomas Knutsson            29:53      9 A        20      58:25      9 
             Niklas Olofsson-Bierfel   23:20      7 A         7    1:21:45      7 
             Calle Carlsson            51:17     26 A        26    2:13:02        

   13     13 Söders SOL-Tyresö 2                                          2:18:04 
             Göran Thimberg            28:43     10 A        10      28:43     10 
             Jan Norling               29:45      7 A        18      58:28     10 
             Christer Ivarsson         25:55     15 A        15    1:24:23     10 
             Peter Andersson           53:41     30 A        30    2:18:04        

   14      5 Tumba-Mälarhöjden OK 1                                       2:23:47 
             Håkan Edman               38:35     28 A        54      38:35     28 
             Ulrik Englund             31:26     12 A        27    1:10:01     20 
             Arne Karlsson             30:26     20 A        20    1:40:27     17 
             Per Samuelsson            43:20     13 A        13    2:23:47        

   15     19 Strängnäs-Malmby OL                                          2:23:50 
             Christofher Ramström      38:00     26 A        52      38:00     26 
             Mats Sundbüe              31:16     11 A        26    1:09:16     19 
             Carina Sundbüe            33:22     25 A        25    1:42:38     20 
             Urban Hallberg            41:12     10 A        10    2:23:50        

   16     16 Sundbybergs IK 1                                             2:24:19 
             Anders Kolmskog           36:46     25 A        49      36:46     25 
             Stefan Hellberg           33:18     18 A        37    1:10:04     22 
             Daniel Andersson          32:27     23 A        23    1:42:31     19 
             Johannes Falk             41:48     11 A        11    2:24:19        

   17     12 Hammarby IF OF                                               2:25:01 
             Stefan Carlsson           30:55     14 A        24      30:55     14 
             Johan Ericsson            36:07     24 A        47    1:07:02     15 
             Joacim Tingstorp          27:13     17 A        17    1:34:15     15 
             Tobias Spång              50:46     25 A        25    2:25:01        

   18     11 Huddinge Brand 2                                             2:30:42 
             Robin Josefsson           34:37     22 A        40      34:37     22 
             Jocke Nyberg              35:26     22 A        45    1:10:03     21 
             Mikael Åhgren             32:03     22 A        22    1:42:06     18 
             Lennart Bjursäter         48:36     22 A        22    2:30:42        

   19     40 Järla IF OK 3                                                2:31:36 
             Henrik Carlsson           30:47     12 A        22      30:47     12 
             Dan Wester                37:40     26 A        51    1:08:27     17 
             Mattias Nordin            29:51     19 A        19    1:38:18     16 
             Erik Amberg               53:18     29 A        29    2:31:36        

   20      8 Järfälla OK                                                  2:32:51 
             Johan Risberg             34:14     20 A        38      34:14     20 
             Erik Larsson              34:49     19 A        42    1:09:03     18 
             Frank Steiner             39:42     30 A        30    1:48:45     23 
             Anders Boström            44:06     15 A        15    2:32:51        

   21     15 Skarpnäcks OL                                                2:33:18 
             Bengt Langels             36:42     24 A        48      36:42     24 
             Niclas Behrenfeldt        36:50     25 A        50    1:13:32     24 
             Edvin Lindmark            33:36     26 A        26    1:47:08     21 
             Joel Ahlqvist             46:10     17 A        17    2:33:18        

   22      4 Söders SOL-Tyresö 1                                          2:33:51 
             Martin Norling            54:08     32 A        69      54:08     32 
             Mattias Abelsson          32:32     16 A        35    1:26:40     30 
             Nils Björke               27:48     18 A        18    1:54:28     26 
             Niklas Å Wrane            39:23      9 A         9    2:33:51        

   23     27 Söders SOL-Tyresö 3                                          2:37:36 
             Per Kallhauge             32:04     17 A        31      32:04     17 
             Viktor Norell             35:28     23 A        46    1:07:32     16 
             Pär Svensson              23:47      9 A         9    1:31:19     13 
             Hans Vedin              1:06:17     33 A        33    2:37:36        

   24     28 OK Älvsjö-Örby 1                                             2:40:39 
             Henrik Almkvist           41:39     30 A        61      41:39     30 
             Jonas Nordström           41:17     31 A        60    1:22:56     29 
             Magnus Nordström          25:36     13 A        13    1:48:32     22 
             Stefan Nordström          52:07     27 A        27    2:40:39        

   25     33 Tullinge SK                                                  2:40:42 
             Anders Ohlsson            32:12     19 A        33      32:12     19 
             Jonas Kärrström           46:02     33 A        63    1:18:14     26 
             Johan Kärrström           32:41     24 A        24    1:50:55     25 
             Olle Karlsson             49:47     24 A        24    2:40:42        

   26      7 SoIK Hellas 2                                                2:53:13 
             Håkan Tärnroth            34:45     23 A        41      34:45     23 
             Jan Retsloff              38:59     28 A        57    1:13:44     25 
             Samuel Storkitt           37:10     28 A        28    1:50:54     24 
             Jan Dahlin              1:02:19     31 A        31    2:53:13        

   27     31 Snättringe SK 1                                              2:53:32 
             Johan Hasselmark          50:22     31 A        67      50:22     31 
             Jonas Nyman               39:08     29 A        58    1:29:30     32 
             Mats Fransson             36:52     27 A        27    2:06:22     28 
             Peter Granath             47:10     19 A        19    2:53:32        

   28     32 Snättringe SK 2                                              3:08:17 
             Niels Hedberg             54:10     34 A        71      54:10     34 
             Patrik Nilsson            44:38     32 A        62    1:38:48     33 
             Fredrik Johansson         42:21     33 A        33    2:21:09     32 
             Anders Bergmark           47:08     18 A        18    3:08:17        

   29     29 OK Älvsjö-Örby 2                                             3:26:51 
             Oskar Hällström           54:09     33 A        70      54:09     33 
             Christer Nordström        47:14     34 A        64    1:41:23     34 
             Mats Zackrisson           39:43     31 A        31    2:21:06     31 
             Conny Ekstrau           1:05:45     32 A        32    3:26:51        

   30     21 Tumba-Mälarhöjden OK 3                                       4:08:38 
             Staffan Törnros           58:21     36 A        74      58:21     36 
             Ulrik Lindström           56:47     38 A        73    1:55:08     36 
             Marcus Fredlund           26:28     16 A        16    2:21:36     33 
             Mats Törnros            1:47:02     36 A        36    4:08:38        


          14 SoIK Hellas 3                                                j godk. 
             Jesper Retsloff         j godk.        A                             
             Roland Eklund           1:06:57     39 A        75                   
             Claes Ek                  39:41     29 A        29                   
             David Andersson         1:12:57     34 A        34                   

          17 Sundbybergs IK 2                                             j godk. 
             Ronny Falk              j godk.        A                             
             Magnus Sterner            35:11     21 A        44                   
             Peter Ehrlin              39:43     31 A        31                   
             Hans Olsén                49:23     23 A        23                   

          18 Sundbybergs IK 3                                             j godk. 
             Magnus Asplund            38:09     27 A        53      38:09     27 
             Jan Kihl                  49:28     35 A        65    1:27:37     31 
             Gunnar Bramsten           49:08     35 A        35    2:16:45     30 
             Kurt Maxé               j godk.        A                             

           2 SoIK Hellas 1                                                j godk. 
             Calle Bohman              32:11     18 A        32      32:11     18 
             Vidas Armalis             31:57     14 A        29    1:04:08     12 
             Anders Turesson         j godk.        A                             
             Liutauras Bilevicius      35:24      5 A         5                   

           9 Tumba-Mälarhöjden OK 2                                       j godk. 
             Conny Axelsson          j godk.        A                             
             Mats Käll               j godk.        A                             
             Anders Käll                            A                             
             Patrik Adebrant           53:07     28 A        28                   

          22 Tumba-Mälarhöjden OK 4                                       j godk. 
             Mats Adolfsson            54:49     35 A        72      54:49     35 
             Mario Matanovic           53:36     37 A        68    1:48:25     35 
             Per Ericsson            j godk.        A                             
             Fredrik Huldt           1:13:26     35 A        35                   

          10 OK Södertörn                                                 j godk. 
             Johan Markstedt           34:36     21 A        39      34:36     21 
             Henrik Erlandsson         38:36     27 A        55    1:13:12     23 
             Paul Norén              j godk.        A                             
             Peter Jakobsson                        A                             

          30 Bromma Vällingby SOK                                         j godk. 
             Simon Hollbeck          j godk.        A                             
             Jan Hollbeck              31:30     13 A        28                   
             Ola Holgersson            30:44     21 A        21                   
             Henrik Wiklund            48:06     20 A        20                   

          34 Söders SOL-Tyresö 4                                          j godk. 
             Roland Norell             38:36     29 A        55      38:36     29 
             Maria Clevnert            39:44     30 A        59    1:18:20     27 
             Anna Larsson              42:48     34 A        34    2:01:08     27 
             Matts Björke            j godk.        A                             

          25 IFK Enskede 2                                                 fullf. 
             N.N.                      28:19      1 A         1      28:19      1 
             N.N.                      50:03     36 A        66    1:18:22     28 
             N.N.                      49:56     36 A        36    2:08:18     29 
             N.N.                    j start        A                             




B - Damer  (23)      

    1     55 Söders SOL-Tyresö 2                                          1:25:55 
             Marie Malmborg            24:08      7 A         7      24:08      7 
             Kristina Bergstrand       27:06      8 A        18      51:14      6 
             Nataliya Potopalska       34:41      2 A         2    1:25:55        

    2     62 Järfälla OK                                                  1:25:59 
             Louise Göthfors           23:57      2 A         2      23:57      2 
             Sofia Pålsson             26:33      5 A        15      50:30      3 
             Karin Boström             35:29      3 A         3    1:25:59        

    3     54 Söders SOL-Tyresö 1                                          1:26:15 
             Erika Nilsson             23:53      1 A         1      23:53      1 
             Natalie Egli              26:28      4 A        14      50:21      1 
             Elisabeth Nilsson         35:54      5 A         5    1:26:15        

    4     61 Tullinge SK                                                  1:26:31 
             Emeli Pettersson          24:05      5 A         5      24:05      5 
             Johanna Lönnkvist         26:37      7 A        17      50:42      5 
             Elin Ström                35:49      4 A         4    1:26:31        

    5     57 Södertälje-Nykvarn Orientering                               1:28:15 
             Jeanette Enckell          24:08      7 A         7      24:08      7 
             Sofia Heldt               26:33      5 A        15      50:41      4 
             Maria Kleijn              37:34      8 A         8    1:28:15        

    6     73 Järla IF OK                                                  1:28:32 
             Malin Sandström           25:30     10 A        11      25:30     10 
             Siri Engberg              29:08      9 A        22      54:38      9 
             Elin A. Skantze           33:54      1 A         1    1:28:32        

    7     52 Strängnäs-Malmby OL                                          1:32:50 
             Lisa Hallberg             29:28     14 A        23      29:28     14 
             Annica Gustafsson         24:21      1 A        10      53:49      8 
             Anna Garin                39:01     10 A        10    1:32:50        

    8     58 Sundbybergs IK                                               1:35:16 
             Annika Lundström          27:28     11 A        19      27:28     11 
             Anna Falk                 31:45     11 A        25      59:13     12 
             Karolina Samuelsson       36:03      6 A         6    1:35:16        

    9     67 Rånäs OK                                                     1:35:30 
             Malin Williamsson         24:01      3 A         3      24:01      3 
             Rebecca Bjärrenholt       31:56     12 A        26      55:57     11 
             Elisabeth Åhman           39:33     11 A        11    1:35:30        

   10     72 Turebergs IF                                                 1:36:18 
             Annika Lindberg           27:32     12 A        20      27:32     12 
             Terese Herlin             26:11      3 A        13      53:43      7 
             Ulla Molin                42:35     12 A        12    1:36:18        

   11     59 Skarpnäcks OL                                                1:44:20 
             Fanny Deckner             24:06      6 A         6      24:06      6 
             Sanna Batz                30:52     10 A        24      54:58     10 
             Malin Lönnqvist           49:22     14 A        14    1:44:20        

   12     60 Tumba-Mälarhöjden OK 1                                       1:45:35 
             Eva Englid                28:43     13 A        21      28:43     13 
             Emma Englid               38:31     16 A        33    1:07:14     13 
             Elsa Törnros              38:21      9 A         9    1:45:35        

   13     68 Snättringe SK 1                                              2:03:04 
             Elin Svensson             35:57     16 A        30      35:57     16 
             Marie Bjursäter           42:13     19 A        37    1:18:10     17 
             Sofia Persson             44:54     13 A        13    2:03:04        

   14     64 Tumba-Mälarhöjden OK 3                                       2:17:20 
             Carina Hill               33:02     15 A        27      33:02     15 
             Lotta Östervall           43:32     20 A        40    1:16:34     14 
             Linda Ruthström         1:00:46     15 A        15    2:17:20        

   15     56 SoIK Hellas 2                                                2:21:42 
             Emelie Lindgren           42:40     19 A        38      42:40     19 
             Kajsa Eriksson            35:22     14 A        29    1:18:02     16 
             Ylva Winsnes            1:03:40     16 A        16    2:21:42        

   16     63 Tumba-Mälarhöjden OK 2                                       2:26:31 
             Kristina Broberg          43:01     20 A        39      43:01     20 
             Jenny Asztaloz            35:00     13 A        28    1:18:01     15 
             Diana Sarmiala          1:08:30     17 A        17    2:26:31        

   17     65 Tumba-Mälarhöjden OK 4                                       2:42:23 
             Camilla Svensson          52:36     21 A        41      52:36     21 
             Monika Nygren             39:26     18 A        35    1:32:02     19 
             Annica Sundeby          1:10:21     18 A        18    2:42:23        


          53 OK Ravinen                                                   j godk. 
             Thérès Ericsson           24:17      9 A         9      24:17      9 
             Julia Dalgren             26:09      2 A        12      50:26      2 
             Kristina Aneland        j godk.        A                             

          51 SoIK Hellas 1                                                j godk. 
             Lotta Thureson            24:04      4 A         4      24:04      4 
             Eva Gustavsson          j godk.        A                             
             Inga Kazialaute           37:30      7 A         7                   

          66 OK Älvsjö-Örby                                               j godk. 
             Erica Hellgren            40:31     18 A        36      40:31     18 
             Britt Marie Hellgren      37:50     15 A        32    1:18:21     18 
             Elisabeth Larsson       j godk.        A                             

          69 Snättringe SK 2                                              j godk. 
             Gunilla Kallhauge       j godk.        A                             
             Jenny Dahlström           38:39     17 A        34                   
             Sanna Morén             j godk.        A                             

          71 Snättringe SK 4                                              j godk. 
             Agneta Holgersson         36:01     17 A        31      36:01     17 
             Kristin Morén           1:04:51     21 A        42    1:40:52     20 
             Ylva Nilsson            j godk.        A                             

          70 Snättringe SK 3                                              j start 



C - H14  (20)    

    1    414 Järla IF OK 1                                                  40:27 
             Victor Karlsson           18:50      3 A         3      18:50      3 
             Michael Refors            21:37      9 A        24      40:27        

    2    401 Rotebro IS/Tullinge SK                                         40:36 
             Love Berzell              18:53      4 A         4      18:53      4 
             Fredrik Forsberg          21:43     10 A        26      40:36        

    3    405 Sundbybergs IK                                                 40:38 
             Joakim Carlsson           18:48      1 A         1      18:48      1 
             Fredrik Carlsson          21:50     12 A        29      40:38        

    4    412 Söders SOL-Tyresö                                              40:46 
             Jacob Svensson            19:00      5 A         5      19:00      5 
             Olle Carlsson             21:46     11 A        28      40:46        

    5    408 OK Ravinen 1                                                   41:14 
             Kalle Bergman             20:25     11 A        11      20:25     11 
             Emil Kretz                20:49      2 A        15      41:14        

    6    420 Ärla IF                                                        41:18 
             Tobias Olofsson-Bierfel   20:22      8 A         8      20:22      8 
             Magnus Fransson           20:56      3 A        16      41:18        

    7    415 Snättringe SK                                                  41:19 
             Harry Jordås              20:36     13 A        13      20:36     13 
             David Theo                20:43      1 A        14      41:19        

    8    404 Skarpnäcks OL                                                  41:25 
             Tommy Batz                20:12      6 A         6      20:12      6 
             Kalle Zetterström         21:13      5 A        18      41:25        

    9    402 Mälarö SOK/Bromma-Vällingby                                    41:30 
             Joel Lenell               20:23     10 A        10      20:23     10 
             Joakim Berg               21:07      4 A        17      41:30        

   10    407 Strängnäs-Malmby OL                                            41:31 
             Jens Sundbüe              20:16      7 A         7      20:16      7 
             Marcus Ramström           21:15      6 A        20      41:31        

   11    406 Tullinge SK 1                                                  41:51 
             Tintin Karlberg           20:22      8 A         8      20:22      8 
             Tobias Forsén             21:29      8 A        22      41:51        

   12    416 Tullinge SK 2                                                  42:27 
             Martin Larsson            18:49      2 A         2      18:49      2 
             Manne Norman              23:38     15 A        34      42:27        

   13    413 Södertälje-Nykvarn Orientering                                 42:41 
             Linus Ericsson            21:13     14 A        18      21:13     14 
             Jonas Borg                21:28      7 A        21      42:41        

   14    409 OK Ravinen 2                                                   43:13 
             Markus Hjort              20:27     12 A        12      20:27     12 
             Joakim Westblad           22:46     14 A        31      43:13        

   15    418 OK Klemmingen/Strängnäs Malmby 1                               43:39 
             Christian Tingström       21:43     17 A        26      21:43     17 
             Anton Sundin              21:56     13 A        30      43:39        

   16    417 Järla IF OK 2                                                  45:49 
             Christian Kollberg        21:36     15 A        23      21:36     15 
             Hugo Nissar               24:13     16 A        35      45:49        

   17    411 Tumba-Mälarhöjden OK                                           51:19 
             Patrik Axelsson           22:46     18 A        31      22:46     18 
             David Viberg              28:33     18 A        37      51:19        

   18    410 OK Ravinen 3                                                   51:30 
             Olle Forsberg             23:00     19 A        33      23:00     19 
             Markus Westblad           28:30     17 A        36      51:30        

   19    419 OK Klemmingen/Strängnäs Malmby 2                               58:04 
             Conrad Tingström          28:53     20 A        38      28:53     20 
             Petter Sundin             29:11     19 A        39      58:04        

   20    403 SoIK Hellas                                                    58:29 
             Adam Bäckström            21:42     16 A        25      21:42     16 
             Martin Ek                 36:47     20 A        40      58:29        




D - D14  (16)  

    1    452 Tullinge SK/Täby OK                                            46:24 
             Elin Sundqvist            26:40      4 A        10      26:40      4 
             Johanna Olsson            19:44      1 A         1      46:24        

    2    459 Järla IF OK/Tullinge SK                                        46:26 
             Rebecka Heinrup           24:32      1 A         5      24:32      1 
             Lovisa Adolfsson          21:54      3 A         3      46:26        

    3    460 Tullinge SK                                                    46:35 
             Karolin Ohlsson           25:53      3 A         9      25:53      3 
             Johanna Persson           20:42      2 A         2      46:35        

    4    463 Mälarö SOK/OK Södertörn                                        52:53 
             Helena Karlsson           28:45      8 A        15      28:45      8 
             Louise Markstedt          24:08      4 A         4      52:53        

    5    461 Tullinge SK/OK Södertörn                                       53:56 
             Beatrice Köhler           28:23      5 A        12      28:23      5 
             Kathrin Svanberg          25:33      6 A         8      53:56        

    6    458 Järla IF  OK / Täby OK 1                                       59:14 
             Matilda Hektor            32:31     13 A        21      32:31     13 
             Hilda Forsgren            26:43      7 A        11      59:14        

    7    455 OK Ravinen 2                                                 1:01:50 
             Gabriella Holmström       30:40     10 A        17      30:40     10 
             Mathilda Holmström        31:10      8 A        19    1:01:50        

    8    457 Rånäs OK                                                     1:04:09 
             Anna Åhman                38:56     14 A        25      38:56     14 
             Alexandra Bjärrenholt     25:13      5 A         7    1:04:09        

    9    464 OK Södertörn/Söders SOL Tyresö                               1:04:38 
             Helena Markstedt          28:26      6 A        13      28:26      6 
             Malin Carlsson            36:12      9 A        22    1:04:38        

   10    451 Tullinge SK/IFK Lidingö SOK                                  1:06:52 
             Ida Forsén                28:42      7 A        14      28:42      7 
             Cecilia Emanuelsson       38:10     11 A        24    1:06:52        

   11    454 OK Ravinen 1                                                 1:06:54 
             Annie Forsberg            28:49      9 A        16      28:49      9 
             Linn Johansson            38:05     10 A        23    1:06:54        

   12    462 Järla IF OK 2                                                1:16:43 
             Hilda Mattsson            31:37     12 A        20      31:37     12 
             Moa Nissar                45:06     12 A        26    1:16:43        

   13    456 Tumba-Mälarhöjden OK                                         1:18:25 
             Hanna Käll                30:53     11 A        18      30:53     11 
             Elin Eriksson             47:32     13 A        27    1:18:25        


         465 Södertälje-Nykvarn Orientering                               j godk. 
             Malin Pettersson          24:38      2 A         6      24:38      2 
             Linda Eriksson          j godk.        A                             

         453 SoIK Hellas                                                   fullf. 
             Michaela Lindgren         51:30     15 A        28      51:30     15 
             Anges Björk             j start        A                             

         466 Södertälje-Nykvarn Orientering                               j start 


------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2005                                         sö 2005-08-28 18:11
Resultat
--------------------OS2003 Sverige © Stephan Kraemer 2004---------------------

   Pl tartnr Lag                                                              Tid 
             Namn                        Tid  StrPl Gaffl BanPl    VäxlTid  VäxPl 


A - Öppen  (40)          

    1     38 Järla IF OK 1                                                1:51:29 
             Richard Wass              28:29      4 A         4      28:29      4 
             Jakob Jansson             29:39      5 A        16      58:08      4 
             Olle Boström              21:42      1 A         1    1:19:50      1 
             Anders Holmberg           31:39      2 A         2    1:51:29        

    2      1 OK Ravinen 1                                                 1:51:30 
             Peter Jacobsson           28:26      3 A         3      28:26      3 
             Martin Lindskog           29:46      8 A        19      58:12      5 
             Carsten Jörgenssen        23:03      3 A         3    1:21:15      3 
             Hans Mård                 30:15      1 A         1    1:51:30        

    3      3 Huddinge Brand 1                                             1:54:47 
             Staffan Wennerstad        28:39      9 A         9      28:39      9 
             Henrik Jonsson            29:43      6 A        17      58:22      8 
             Jonathan Alm              23:07      5 A         5    1:21:29      6 
             Jens Molin                33:18      3 A         3    1:54:47        

    4     37 IFK Lidingö SOK                                              1:55:08 
             Linus Kaisajuntti         28:37      8 A         8      28:37      8 
             Mårten Frendelius         29:26      2 A        13      58:03      1 
             Johan Granath             23:12      6 A         6    1:21:15      3 
             Petter Haraldsson         33:53      4 A         4    1:55:08        

    5     23 Täby OK                                                      1:58:34 
             Robert Johansson          28:36      6 A         6      28:36      6 
             Andreas Kallin            29:38      4 A        15      58:14      6 
             Martin Asp                23:04      4 A         4    1:21:18      5 
             Sebastian Wiman           37:16      6 A         6    1:58:34        

    6     26 Gustavsbergs IF                                              1:58:56 
             Martin Bellander          28:48     11 A        11      28:48     11 
             Erik Kropf                29:17      1 A        12      58:05      3 
             Thomas Hirter             22:02      2 A         2    1:20:07      2 
             Stefan Zingg              38:49      8 A         8    1:58:56        

    7     39 Järla IF OK 2                                                2:07:38 
             Johan Strandberg          28:20      2 A         2      28:20      2 
             Petter Jönsson            29:57     10 A        21      58:17      7 
             Dan Engberg               23:39      8 A         8    1:21:56      8 
             Erik Boström              45:42     16 A        16    2:07:38        

    8     35 Turebergs IF                                                 2:09:59 
             Robin Gelinder            30:51     13 A        23      30:51     13 
             Andreas Fredriksson       34:53     20 A        43    1:05:44     14 
             Jonas Kastenholm          25:36     13 A        13    1:31:20     14 
             Fredrik Sone              38:39      7 A         7    2:09:59        

    9      6 Södertälje-Nykvarn Orientering 666                           2:10:09 
             KK                        31:05     15 A        25      31:05     15 
             Bomber                    33:01     17 A        36    1:04:06     11 
             FC                        24:08     11 A        11    1:28:14     11 
             Saucepan                  41:55     12 A        12    2:10:09        

   10     20 OK Ravinen 2                                                 2:11:09 
             Christian Hansen          28:36      6 A         6      28:36      6 
             Magnus Johansson          29:27      3 A        14      58:03      1 
             Erik Forsberg             24:49     12 A        12    1:22:52      9 
             Kent Bergman              48:17     21 A        21    2:11:09        

   11     24 IFK Enskede 1                                                2:12:03 
             Mats Eriksson             31:59     16 A        30      31:59     16 
             Patric de Boussard        32:19     15 A        34    1:04:18     13 
             Ove Hedlund               24:00     10 A        10    1:28:18     12 
             Fredrik Hedin             43:45     14 A        14    2:12:03        

   12     36 Ärla IF                                                      2:13:02 
             Emil Andersson            28:32      5 A         5      28:32      5 
             Tomas Knutsson            29:53      9 A        20      58:25      9 
             Niklas Olofsson-Bierfel   23:20      7 A         7    1:21:45      7 
             Calle Carlsson            51:17     26 A        26    2:13:02        

   13     13 Söders SOL-Tyresö 2                                          2:18:04 
             Göran Thimberg            28:43     10 A        10      28:43     10 
             Jan Norling               29:45      7 A        18      58:28     10 
             Christer Ivarsson         25:55     15 A        15    1:24:23     10 
             Peter Andersson           53:41     30 A        30    2:18:04        

   14      5 Tumba-Mälarhöjden OK 1                                       2:23:47 
             Håkan Edman               38:35     28 A        54      38:35     28 
             Ulrik Englund             31:26     12 A        27    1:10:01     20 
             Arne Karlsson             30:26     20 A        20    1:40:27     17 
             Per Samuelsson            43:20     13 A        13    2:23:47        

   15     19 Strängnäs-Malmby OL                                          2:23:50 
             Christofher Ramström      38:00     26 A        52      38:00     26 
             Mats Sundbüe              31:16     11 A        26    1:09:16     19 
             Carina Sundbüe            33:22     25 A        25    1:42:38     20 
             Urban Hallberg            41:12     10 A        10    2:23:50        

   16     16 Sundbybergs IK 1                                             2:24:19 
             Anders Kolmskog           36:46     25 A        49      36:46     25 
             Stefan Hellberg           33:18     18 A        37    1:10:04     22 
             Daniel Andersson          32:27     23 A        23    1:42:31     19 
             Johannes Falk             41:48     11 A        11    2:24:19        

   17     12 Hammarby IF OF                                               2:25:01 
             Stefan Carlsson           30:55     14 A        24      30:55     14 
             Johan Ericsson            36:07     24 A        47    1:07:02     15 
             Joacim Tingstorp          27:13     17 A        17    1:34:15     15 
             Tobias Spång              50:46     25 A        25    2:25:01        

   18     11 Huddinge Brand 2                                             2:30:42 
             Robin Josefsson           34:37     22 A        40      34:37     22 
             Jocke Nyberg              35:26     22 A        45    1:10:03     21 
             Mikael Åhgren             32:03     22 A        22    1:42:06     18 
             Lennart Bjursäter         48:36     22 A        22    2:30:42        

   19     40 Järla IF OK 3                                                2:31:36 
             Henrik Carlsson           30:47     12 A        22      30:47     12 
             Dan Wester                37:40     26 A        51    1:08:27     17 
             Mattias Nordin            29:51     19 A        19    1:38:18     16 
             Erik Amberg               53:18     29 A        29    2:31:36        

   20      8 Järfälla OK                                                  2:32:51 
             Johan Risberg             34:14     20 A        38      34:14     20 
             Erik Larsson              34:49     19 A        42    1:09:03     18 
             Frank Steiner             39:42     30 A        30    1:48:45     23 
             Anders Boström            44:06     15 A        15    2:32:51        

   21     15 Skarpnäcks OL                                                2:33:18 
             Bengt Langels             36:42     24 A        48      36:42     24 
             Niclas Behrenfeldt        36:50     25 A        50    1:13:32     24 
             Edvin Lindmark            33:36     26 A        26    1:47:08     21 
             Joel Ahlqvist             46:10     17 A        17    2:33:18        

   22      4 Söders SOL-Tyresö 1                                          2:33:51 
             Martin Norling            54:08     32 A        69      54:08     32 
             Mattias Abelsson          32:32     16 A        35    1:26:40     30 
             Nils Björke               27:48     18 A        18    1:54:28     26 
             Niklas Å Wrane            39:23      9 A         9    2:33:51        

   23     27 Söders SOL-Tyresö 3                                          2:37:36 
             Per Kallhauge             32:04     17 A        31      32:04     17 
             Viktor Norell             35:28     23 A        46    1:07:32     16 
             Pär Svensson              23:47      9 A         9    1:31:19     13 
             Hans Vedin              1:06:17     33 A        33    2:37:36        

   24     28 OK Älvsjö-Örby 1                                             2:40:39 
             Henrik Almkvist           41:39     30 A        61      41:39     30 
             Jonas Nordström           41:17     31 A        60    1:22:56     29 
             Magnus Nordström          25:36     13 A        13    1:48:32     22 
             Stefan Nordström          52:07     27 A        27    2:40:39        

   25     33 Tullinge SK                                                  2:40:42 
             Anders Ohlsson            32:12     19 A        33      32:12     19 
             Jonas Kärrström           46:02     33 A        63    1:18:14     26 
             Johan Kärrström           32:41     24 A        24    1:50:55     25 
             Olle Karlsson             49:47     24 A        24    2:40:42        

   26      7 SoIK Hellas 2                                                2:53:13 
             Håkan Tärnroth            34:45     23 A        41      34:45     23 
             Jan Retsloff              38:59     28 A        57    1:13:44     25 
             Samuel Storkitt           37:10     28 A        28    1:50:54     24 
             Jan Dahlin              1:02:19     31 A        31    2:53:13        

   27     31 Snättringe SK 1                                              2:53:32 
             Johan Hasselmark          50:22     31 A        67      50:22     31 
             Jonas Nyman               39:08     29 A        58    1:29:30     32 
             Mats Fransson             36:52     27 A        27    2:06:22     28 
             Peter Granath             47:10     19 A        19    2:53:32        

   28     32 Snättringe SK 2                                              3:08:17 
             Niels Hedberg             54:10     34 A        71      54:10     34 
             Patrik Nilsson            44:38     32 A        62    1:38:48     33 
             Fredrik Johansson         42:21     33 A        33    2:21:09     32 
             Anders Bergmark           47:08     18 A        18    3:08:17        

   29     29 OK Älvsjö-Örby 2                                             3:26:51 
             Oskar Hällström           54:09     33 A        70      54:09     33 
             Christer Nordström        47:14     34 A        64    1:41:23     34 
             Mats Zackrisson           39:43     31 A        31    2:21:06     31 
             Conny Ekstrau           1:05:45     32 A        32    3:26:51        

   30     21 Tumba-Mälarhöjden OK 3                                       4:08:38 
             Staffan Törnros           58:21     36 A        74      58:21     36 
             Ulrik Lindström           56:47     38 A        73    1:55:08     36 
             Marcus Fredlund           26:28     16 A        16    2:21:36     33 
             Mats Törnros            1:47:02     36 A        36    4:08:38        


          14 SoIK Hellas 3                                                j godk. 
             Jesper Retsloff         j godk.        A                             
             Roland Eklund           1:06:57     39 A        75                   
             Claes Ek                  39:41     29 A        29                   
             David Andersson         1:12:57     34 A        34                   

          17 Sundbybergs IK 2                                             j godk. 
             Ronny Falk              j godk.        A                             
             Magnus Sterner            35:11     21 A        44                   
             Peter Ehrlin              39:43     31 A        31                   
             Hans Olsén                49:23     23 A        23                   

          18 Sundbybergs IK 3                                             j godk. 
             Magnus Asplund            38:09     27 A        53      38:09     27 
             Jan Kihl                  49:28     35 A        65    1:27:37     31 
             Gunnar Bramsten           49:08     35 A        35    2:16:45     30 
             Kurt Maxé               j godk.        A                             

           2 SoIK Hellas 1                                                j godk. 
             Calle Bohman              32:11     18 A        32      32:11     18 
             Vidas Armalis             31:57     14 A        29    1:04:08     12 
             Anders Turesson         j godk.        A                             
             Liutauras Bilevicius      35:24      5 A         5                   

           9 Tumba-Mälarhöjden OK 2                                       j godk. 
             Conny Axelsson          j godk.        A                             
             Mats Käll               j godk.        A                             
             Anders Käll                            A                             
             Patrik Adebrant           53:07     28 A        28                   

          22 Tumba-Mälarhöjden OK 4                                       j godk. 
             Mats Adolfsson            54:49     35 A        72      54:49     35 
             Mario Matanovic           53:36     37 A        68    1:48:25     35 
             Per Ericsson            j godk.        A                             
             Fredrik Huldt           1:13:26     35 A        35                   

          10 OK Södertörn                                                 j godk. 
             Johan Markstedt           34:36     21 A        39      34:36     21 
             Henrik Erlandsson         38:36     27 A        55    1:13:12     23 
             Paul Norén              j godk.        A                             
             Peter Jakobsson                        A                             

          30 Bromma Vällingby SOK                                         j godk. 
             Simon Hollbeck          j godk.        A                             
             Jan Hollbeck              31:30     13 A        28                   
             Ola Holgersson            30:44     21 A        21                   
             Henrik Wiklund            48:06     20 A        20                   

          34 Söders SOL-Tyresö 4                                          j godk. 
             Roland Norell             38:36     29 A        55      38:36     29 
             Maria Clevnert            39:44     30 A        59    1:18:20     27 
             Anna Larsson              42:48     34 A        34    2:01:08     27 
             Matts Björke            j godk.        A                             

          25 IFK Enskede 2                                                 fullf. 
             N.N.                      28:19      1 A         1      28:19      1 
             N.N.                      50:03     36 A        66    1:18:22     28 
             N.N.                      49:56     36 A        36    2:08:18     29 
             N.N.                    j start        A                             




B - Damer  (23)      

    1     55 Söders SOL-Tyresö 2                                          1:25:55 
             Marie Malmborg            24:08      7 A         7      24:08      7 
             Kristina Bergstrand       27:06      8 A        18      51:14      6 
             Nataliya Potopalska       34:41      2 A         2    1:25:55        

    2     62 Järfälla OK                                                  1:25:59 
             Louise Göthfors           23:57      2 A         2      23:57      2 
             Sofia Pålsson             26:33      5 A        15      50:30      3 
             Karin Boström             35:29      3 A         3    1:25:59        

    3     54 Söders SOL-Tyresö 1                                          1:26:15 
             Erika Nilsson             23:53      1 A         1      23:53      1 
             Natalie Egli              26:28      4 A        14      50:21      1 
             Elisabeth Nilsson         35:54      5 A         5    1:26:15        

    4     61 Tullinge SK                                                  1:26:31 
             Emeli Pettersson          24:05      5 A         5      24:05      5 
             Johanna Lönnkvist         26:37      7 A        17      50:42      5 
             Elin Ström                35:49      4 A         4    1:26:31        

    5     57 Södertälje-Nykvarn Orientering                               1:28:15 
             Jeanette Enckell          24:08      7 A         7      24:08      7 
             Sofia Heldt               26:33      5 A        15      50:41      4 
             Maria Kleijn              37:34      8 A         8    1:28:15        

    6     73 Järla IF OK                                                  1:28:32 
             Malin Sandström           25:30     10 A        11      25:30     10 
             Siri Engberg              29:08      9 A        22      54:38      9 
             Elin A. Skantze           33:54      1 A         1    1:28:32        

    7     52 Strängnäs-Malmby OL                                          1:32:50 
             Lisa Hallberg             29:28     14 A        23      29:28     14 
             Annica Gustafsson         24:21      1 A        10      53:49      8 
             Anna Garin                39:01     10 A        10    1:32:50        

    8     58 Sundbybergs IK                                               1:35:16 
             Annika Lundström          27:28     11 A        19      27:28     11 
             Anna Falk                 31:45     11 A        25      59:13     12 
             Karolina Samuelsson       36:03      6 A         6    1:35:16        

    9     67 Rånäs OK                                                     1:35:30 
             Malin Williamsson         24:01      3 A         3      24:01      3 
             Rebecca Bjärrenholt       31:56     12 A        26      55:57     11 
             Elisabeth Åhman           39:33     11 A        11    1:35:30        

   10     72 Turebergs IF                                                 1:36:18 
             Annika Lindberg           27:32     12 A        20      27:32     12 
             Terese Herlin             26:11      3 A        13      53:43      7 
             Ulla Molin                42:35     12 A        12    1:36:18        

   11     59 Skarpnäcks OL                                                1:44:20 
             Fanny Deckner             24:06      6 A         6      24:06      6 
             Sanna Batz                30:52     10 A        24      54:58     10 
             Malin Lönnqvist           49:22     14 A        14    1:44:20        

   12     60 Tumba-Mälarhöjden OK 1                                       1:45:35 
             Eva Englid                28:43     13 A        21      28:43     13 
             Emma Englid               38:31     16 A        33    1:07:14     13 
             Elsa Törnros              38:21      9 A         9    1:45:35        

   13     68 Snättringe SK 1                                              2:03:04 
             Elin Svensson             35:57     16 A        30      35:57     16 
             Marie Bjursäter           42:13     19 A        37    1:18:10     17 
             Sofia Persson             44:54     13 A        13    2:03:04        

   14     64 Tumba-Mälarhöjden OK 3                                       2:17:20 
             Carina Hill               33:02     15 A        27      33:02     15 
             Lotta Östervall           43:32     20 A        40    1:16:34     14 
             Linda Ruthström         1:00:46     15 A        15    2:17:20        

   15     56 SoIK Hellas 2                                                2:21:42 
             Emelie Lindgren           42:40     19 A        38      42:40     19 
             Kajsa Eriksson            35:22     14 A        29    1:18:02     16 
             Ylva Winsnes            1:03:40     16 A        16    2:21:42        

   16     63 Tumba-Mälarhöjden OK 2                                       2:26:31 
             Kristina Broberg          43:01     20 A        39      43:01     20 
             Jenny Asztaloz            35:00     13 A        28    1:18:01     15 
             Diana Sarmiala          1:08:30     17 A        17    2:26:31        

   17     65 Tumba-Mälarhöjden OK 4                                       2:42:23 
             Camilla Svensson          52:36     21 A        41      52:36     21 
             Monika Nygren             39:26     18 A        35    1:32:02     19 
             Annica Sundeby          1:10:21     18 A        18    2:42:23        


          53 OK Ravinen                                                   j godk. 
             Thérès Ericsson           24:17      9 A         9      24:17      9 
             Julia Dalgren             26:09      2 A        12      50:26      2 
             Kristina Aneland        j godk.        A                             

          51 SoIK Hellas 1                                                j godk. 
             Lotta Thureson            24:04      4 A         4      24:04      4 
             Eva Gustavsson          j godk.        A                             
             Inga Kazialaute           37:30      7 A         7                   

          66 OK Älvsjö-Örby                                               j godk. 
             Erica Hellgren            40:31     18 A        36      40:31     18 
             Britt Marie Hellgren      37:50     15 A        32    1:18:21     18 
             Elisabeth Larsson       j godk.        A                             

          69 Snättringe SK 2                                              j godk. 
             Gunilla Kallhauge       j godk.        A                             
             Jenny Dahlström           38:39     17 A        34                   
             Sanna Morén             j godk.        A                             

          71 Snättringe SK 4                                              j godk. 
             Agneta Holgersson         36:01     17 A        31      36:01     17 
             Kristin Morén           1:04:51     21 A        42    1:40:52     20 
             Ylva Nilsson            j godk.        A                             

          70 Snättringe SK 3                                              j start 



C - H14  (20)    

    1    414 Järla IF OK 1                                                  40:27 
             Victor Karlsson           18:50      3 A         3      18:50      3 
             Michael Refors            21:37      9 A        24      40:27        

    2    401 Rotebro IS/Tullinge SK                                         40:36 
             Love Berzell              18:53      4 A         4      18:53      4 
             Fredrik Forsberg          21:43     10 A        26      40:36        

    3    405 Sundbybergs IK                                                 40:38 
             Joakim Carlsson           18:48      1 A         1      18:48      1 
             Fredrik Carlsson          21:50     12 A        29      40:38        

    4    412 Söders SOL-Tyresö                                              40:46 
             Jacob Svensson            19:00      5 A         5      19:00      5 
             Olle Carlsson             21:46     11 A        28      40:46        

    5    408 OK Ravinen 1                                                   41:14 
             Kalle Bergman             20:25     11 A        11      20:25     11 
             Emil Kretz                20:49      2 A        15      41:14        

    6    420 Ärla IF                                                        41:18 
             Tobias Olofsson-Bierfel   20:22      8 A         8      20:22      8 
             Magnus Fransson           20:56      3 A        16      41:18        

    7    415 Snättringe SK                                                  41:19 
             Harry Jordås              20:36     13 A        13      20:36     13 
             David Theo                20:43      1 A        14      41:19        

    8    404 Skarpnäcks OL                                                  41:25 
             Tommy Batz                20:12      6 A         6      20:12      6 
             Kalle Zetterström         21:13      5 A        18      41:25        

    9    402 Mälarö SOK/Bromma-Vällingby                                    41:30 
             Joel Lenell               20:23     10 A        10      20:23     10 
             Joakim Berg               21:07      4 A        17      41:30        

   10    407 Strängnäs-Malmby OL                                            41:31 
             Jens Sundbüe              20:16      7 A         7      20:16      7 
             Marcus Ramström           21:15      6 A        20      41:31        

   11    406 Tullinge SK 1                                                  41:51 
             Tintin Karlberg           20:22      8 A         8      20:22      8 
             Tobias Forsén             21:29      8 A        22      41:51        

   12    416 Tullinge SK 2                                                  42:27 
             Martin Larsson            18:49      2 A         2      18:49      2 
             Manne Norman              23:38     15 A        34      42:27        

   13    413 Södertälje-Nykvarn Orientering                                 42:41 
             Linus Ericsson            21:13     14 A        18      21:13     14 
             Jonas Borg                21:28      7 A        21      42:41        

   14    409 OK Ravinen 2                                                   43:13 
             Markus Hjort              20:27     12 A        12      20:27     12 
             Joakim Westblad           22:46     14 A        31      43:13        

   15    418 OK Klemmingen/Strängnäs Malmby 1                               43:39 
             Christian Tingström       21:43     17 A        26      21:43     17 
             Anton Sundin              21:56     13 A        30      43:39        

   16    417 Järla IF OK 2                                                  45:49 
             Christian Kollberg        21:36     15 A        23      21:36     15 
             Hugo Nissar               24:13     16 A        35      45:49        

   17    411 Tumba-Mälarhöjden OK                                           51:19 
             Patrik Axelsson           22:46     18 A        31      22:46     18 
             David Viberg              28:33     18 A        37      51:19        

   18    410 OK Ravinen 3                                                   51:30 
             Olle Forsberg             23:00     19 A        33      23:00     19 
             Markus Westblad           28:30     17 A        36      51:30        

   19    419 OK Klemmingen/Strängnäs Malmby 2                               58:04 
             Conrad Tingström          28:53     20 A        38      28:53     20 
             Petter Sundin             29:11     19 A        39      58:04        

   20    403 SoIK Hellas                                                    58:29 
             Adam Bäckström            21:42     16 A        25      21:42     16 
             Martin Ek                 36:47     20 A        40      58:29        




D - D14  (16)  

    1    452 Tullinge SK/Täby OK                                            46:24 
             Elin Sundqvist            26:40      4 A        10      26:40      4 
             Johanna Olsson            19:44      1 A         1      46:24        

    2    459 Järla IF OK/Tullinge SK                                        46:26 
             Rebecka Heinrup           24:32      1 A         5      24:32      1 
             Lovisa Adolfsson          21:54      3 A         3      46:26        

    3    460 Tullinge SK                                                    46:35 
             Karolin Ohlsson           25:53      3 A         9      25:53      3 
             Johanna Persson           20:42      2 A         2      46:35        

    4    463 Mälarö SOK/OK Södertörn                                        52:53 
             Helena Karlsson           28:45      8 A        15      28:45      8 
             Louise Markstedt          24:08      4 A         4      52:53        

    5    461 Tullinge SK/OK Södertörn                                       53:56 
             Beatrice Köhler           28:23      5 A        12      28:23      5 
             Kathrin Svanberg          25:33      6 A         8      53:56        

    6    458 Järla IF  OK / Täby OK 1                                       59:14 
             Matilda Hektor            32:31     13 A        21      32:31     13 
             Hilda Forsgren            26:43      7 A        11      59:14        

    7    455 OK Ravinen 2                                                 1:01:50 
             Gabriella Holmström       30:40     10 A        17      30:40     10 
             Mathilda Holmström        31:10      8 A        19    1:01:50        

    8    457 Rånäs OK                                                     1:04:09 
             Anna Åhman                38:56     14 A        25      38:56     14 
             Alexandra Bjärrenholt     25:13      5 A         7    1:04:09        

    9    464 OK Södertörn/Söders SOL Tyresö                               1:04:38 
             Helena Markstedt          28:26      6 A        13      28:26      6 
             Malin Carlsson            36:12      9 A        22    1:04:38        

   10    451 Tullinge SK/IFK Lidingö SOK                                  1:06:52 
             Ida Forsén                28:42      7 A        14      28:42      7 
             Cecilia Emanuelsson       38:10     11 A        24    1:06:52        

   11    454 OK Ravinen 1                                                 1:06:54 
             Annie Forsberg            28:49      9 A        16      28:49      9 
             Linn Johansson            38:05     10 A        23    1:06:54        

   12    462 Järla IF OK 2                                                1:16:43 
             Hilda Mattsson            31:37     12 A        20      31:37     12 
             Moa Nissar                45:06     12 A        26    1:16:43        

   13    456 Tumba-Mälarhöjden OK                                         1:18:25 
             Hanna Käll                30:53     11 A        18      30:53     11 
             Elin Eriksson             47:32     13 A        27    1:18:25        


         465 Södertälje-Nykvarn Orientering                               j godk. 
             Malin Pettersson          24:38      2 A         6      24:38      2 
             Linda Eriksson          j godk.        A                             

         453 SoIK Hellas                                                   fullf. 
             Michaela Lindgren         51:30     15 A        28      51:30     15 
             Anges Björk             j start        A                             

         466 Södertälje-Nykvarn Orientering                               j start 

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2005                                                          to 2005-08-25 14:59
Resultat
-----------------------------OS2003 Sverige © Stephan Kraemer 2004-----------------------------

   Pl tartnr Namn                      Lag                            Tid    Diff.      Tid Gaffling   


A - Öppen  (40)    Sträcka  1     

    1     25 N.N.                      IFK Enskede 2                28:19     0:00    28:19 A          
    2     39 Strandberg Johan          Järla IF OK 2                28:20     0:01    28:20 A          
    3      1 Peter Jacobsson           OK Ravinen 1                 28:26     0:07    28:26 A          
    4     38 Richard Wass              Järla IF OK 1                28:29     0:10    28:29 A          
    5     36 Emil Andersson            Ärla IF                      28:32     0:13    28:32 A          
    6     20 Christian Hansen          OK Ravinen 2                 28:36     0:17    28:36 A          
    6     23 Robert Johansson          Täby OK                      28:36     0:17    28:36 A          
    8     37 Linus Kaisajuntti         IFK Lidingö SOK              28:37     0:18    28:37 A          
    9      3 Staffan Wennerstad        Huddinge Brand 1             28:39     0:20    28:39 A          
   10     13 Göran Thimberg            Söders SOL-Tyresö 2          28:43     0:24    28:43 A          
   11     26 Martin Bellander          Gustavsbergs IF              28:48     0:29    28:48 A          
   12     40 Henrik Carlsson           Järla IF OK 3                30:47     2:28    30:47 A          
   13     35 Robin Gelinder            Turebergs IF                 30:51     2:32    30:51 A          
   14     12 Stefan Carlsson           Hammarby IF OF               30:55     2:36    30:55 A          
   15      6 KK                        Södertälje-Nykvarn Orient    31:05     2:46    31:05 A          
   16     24 Mats Eriksson             IFK Enskede 1                31:59     3:40    31:59 A          
   17     27 Per Kallhauge             Söders SOL-Tyresö 3          32:04     3:45    32:04 A          
   18      2 Calle Bohman              SoIK Hellas 1                32:11     3:52    32:11 A          
   19     33 Anders Ohlsson            Tullinge SK                  32:12     3:53    32:12 A          
   20      8 Johan Risberg             Järfälla OK                  34:14     5:55    34:14 A          
   21     10 Johan Markstedt           OK Södertörn                 34:36     6:17    34:36 A          
   22     11 Robin Josefsson           Huddinge Brand 2             34:37     6:18    34:37 A          
   23      7 Håkan Tärnroth            SoIK Hellas 2                34:45     6:26    34:45 A          
   24     15 Bengt Langels             Skarpnäcks OL                36:42     8:23    36:42 A          
   25     16 Anders Kolmskog           Sundbybergs IK 1             36:46     8:27    36:46 A          
   26     19 Christofher Ramström      Strängnäs-Malmby OL          38:00     9:41    38:00 A          
   27     18 Magnus Asplund            Sundbybergs IK 3             38:09     9:50    38:09 A          
   28      5 Håkan Edman               Tumba-Mälarhöjden OK 1       38:35    10:16    38:35 A          
   29     34 Roland Norell             Söders SOL-Tyresö 4          38:36    10:17    38:36 A          
   30     28 Henrik Almkvist           OK Älvsjö-Örby 1             41:39    13:20    41:39 A          
   31     31 Johan Hasselmark          Snättringe SK 1              50:22    22:03    50:22 A          
   32      4 Martin Norling            Söders SOL-Tyresö 1          54:08    25:49    54:08 A          
   33     29 Oskar Hällström           OK Älvsjö-Örby 2             54:09    25:50    54:09 A          
   34     32 Niels Hedberg             Snättringe SK 2              54:10    25:51    54:10 A          
   35     22 Mats Adolfsson            Tumba-Mälarhöjden OK 4       54:49    26:30    54:49 A          
   36     21 Staffan Törnros           Tumba-Mälarhöjden OK 3       58:21    30:02    58:21 A          
          14 Jesper Retsloff           SoIK Hellas 3             Ej godk.          Ej godk. A          
          17 Ronny Falk                Sundbybergs IK 2          Ej godk.          Ej godk. A          
           9 Conny Axelsson            Tumba-Mälarhöjden OK 2    Ej godk.          Ej godk. A          
          30 Simon Hollbeck            Bromma Vällingby SOK      Ej godk.          Ej godk. A          



B - Damer  (22)    Sträcka  1     

    1     54 Erika Nilsson             Söders SOL-Tyresö 1          23:53     0:00    23:53 A          
    2     62 Louise Göthfors           Järfälla OK                  23:57     0:04    23:57 A          
    3     67 Malin Williamsson         Rånäs OK                     24:01     0:08    24:01 A          
    4     51 Lotta Thureson            SoIK Hellas 1                24:04     0:11    24:04 A          
    5     61 Emeli Pettersson          Tullinge SK                  24:05     0:12    24:05 A          
    6     59 Fanny Deckner             Skarpnäcks OL                24:06     0:13    24:06 A          
    7     55 Marie Malmborg            Söders SOL-Tyresö 2          24:08     0:15    24:08 A          
    7     57 Jeanette Enckell          Södertälje-Nykvarn Orient    24:08     0:15    24:08 A          
    9     53 Thérès Ericsson           OK Ravinen                   24:17     0:24    24:17 A          
   10     73 Malin Sandström           Järla IF OK                  25:30     1:37    25:30 A          
   11     58 Annika Lundström          Sundbybergs IK               27:28     3:35    27:28 A          
   12     72 Annika Lindberg           Turebergs IF                 27:32     3:39    27:32 A          
   13     60 Eva Englid                Tumba-Mälarhöjden OK 1       28:43     4:50    28:43 A          
   14     52 Lisa Hallberg             Strängnäs-Malmby OL          29:28     5:35    29:28 A          
   15     64 Carina Hill               Tumba-Mälarhöjden OK 3       33:02     9:09    33:02 A          
   16     68 Elin Svensson             Snättringe SK 1              35:57    12:04    35:57 A          
   17     71 Agneta Holgersson         Snättringe SK 4              36:01    12:08    36:01 A          
   18     66 Erica Hellgren            OK Älvsjö-Örby               40:31    16:38    40:31 A          
   19     56 Emelie Lindgren           SoIK Hellas 2                42:40    18:47    42:40 A          
   20     63 Kristina Broberg          Tumba-Mälarhöjden OK 2       43:01    19:08    43:01 A          
   21     65 Camilla Svensson          Tumba-Mälarhöjden OK 4       52:36    28:43    52:36 A          
          69 Gunilla Kallhauge         Snättringe SK 2           Ej godk.          Ej godk. A          



C - H14  (20)      Sträcka  1     

    1    405 Joakim Carlsson           Sundbybergs IK               18:48     0:00    18:48 A          
    2    416 Martin Larsson            Tullinge SK 2                18:49     0:01    18:49 A          
    3    414 Victor Karlsson           Järla IF OK 1                18:50     0:02    18:50 A          
    4    401 Love Berzell              Rotebro IS/Tullinge SK       18:53     0:05    18:53 A          
    5    412 Jacob Svensson            Söders SOL-Tyresö            19:00     0:12    19:00 A          
    6    404 Tommy Batz                Skarpnäcks OL                20:12     1:24    20:12 A          
    7    407 Jens Sundbüe              Strängnäs-Malmby OL          20:16     1:28    20:16 A          
    8    406 Tintin Karlberg           Tullinge SK 1                20:22     1:34    20:22 A          
    8    420 Tobias Olofsson-Bierfeldt Ärla IF                      20:22     1:34    20:22 A          
   10    402 Joel Lenell               Mälarö SOK/Bromma-Välling    20:23     1:35    20:23 A          
   11    408 Kalle Bergman             OK Ravinen 1                 20:25     1:37    20:25 A          
   12    409 Markus Hjort              OK Ravinen 2                 20:27     1:39    20:27 A          
   13    415 Harry Jordås              Snättringe SK                20:36     1:48    20:36 A          
   14    413 Linus Ericsson            Södertälje-Nykvarn Orient    21:13     2:25    21:13 A          
   15    417 Christian Kollberg        Järla IF OK 2                21:36     2:48    21:36 A          
   16    403 Adam Bäckström            SoIK Hellas                  21:42     2:54    21:42 A          
   17    418 Christian Tingström       OK Klemmingen/Strängnäs M    21:43     2:55    21:43 A          
   18    411 Patrik Axelsson           Tumba-Mälarhöjden OK         22:46     3:58    22:46 A          
   19    410 Olle Forsberg             OK Ravinen 3                 23:00     4:12    23:00 A          
   20    419 Conrad Tingström          OK Klemmingen/Strängnäs M    28:53    10:05    28:53 A          



D - D14  (15)      Sträcka  1     

    1    459 Rebecka Heinrup           Järla IF OK/Tullinge SK      24:32     0:00    24:32 A          
    2    465 Malin Pettersson          Södertälje-Nykvarn Orient    24:38     0:06    24:38 A          
    3    460 Karolin Ohlsson           Tullinge SK                  25:53     1:21    25:53 A          
    4    452 Elin Sundqvist            Tullinge SK/Täby OK          26:40     2:08    26:40 A          
    5    461 Beatrice Köhler           Tullinge SK/OK Södertörn     28:23     3:51    28:23 A          
    6    464 Helena Markstedt          OK Södertörn/Söders SOL T    28:26     3:54    28:26 A          
    7    451 Ida Forsén                Tullinge SK/IFK Lidingö S    28:42     4:10    28:42 A          
    8    463 Helena Karlsson           Mälarö SOK/OK Södertörn      28:45     4:13    28:45 A          
    9    454 Annie Forsberg            OK Ravinen 1                 28:49     4:17    28:49 A          
   10    455 Gabriella Holmström       OK Ravinen 2                 30:40     6:08    30:40 A          
   11    456 Hanna Käll                Tumba-Mälarhöjden OK         30:53     6:21    30:53 A          
   12    462 Hilda Mattsson            Järla IF OK 2                31:37     7:05    31:37 A          
   13    458 Matilda Hektor            Järla IF  OK / Täby OK 1     32:31     7:59    32:31 A          
   14    457 Anna Åhman                Rånäs OK                     38:56    14:24    38:56 A          
   15    453 Michaela Lindgren         SoIK Hellas                  51:30    26:58    51:30 A          


-----------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2005                                                          to 2005-08-25 14:59
Resultat
-----------------------------OS2003 Sverige © Stephan Kraemer 2004-----------------------------

   Pl tartnr Namn                      Lag                            Tid    Diff.      Tid Gaffling   


A - Öppen  (40)    Sträcka  2     

    1     26 Erik Kropf                Gustavsbergs IF              29:17     0:00    58:05 A          
    2     37 Mårten Frendelius         IFK Lidingö SOK              29:26     0:09    58:03 A          
    3     20 Magnus Johansson          OK Ravinen 2                 29:27     0:10    58:03 A          
    4     23 Andreas Kallin            Täby OK                      29:38     0:21    58:14 A          
    5     38 Jakob Jansson             Järla IF OK 1                29:39     0:22    58:08 A          
    6      3 Henrik Jonsson            Huddinge Brand 1             29:43     0:26    58:22 A          
    7     13 Jan Norling               Söders SOL-Tyresö 2          29:45     0:28    58:28 A          
    8      1 Martin Lindskog           OK Ravinen 1                 29:46     0:29    58:12 A          
    9     36 Tomas Knutsson            Ärla IF                      29:53     0:36    58:25 A          
   10     39 Jönsson Petter            Järla IF OK 2                29:57     0:40    58:17 A          
   11     19 Mats Sundbüe              Strängnäs-Malmby OL          31:16     1:59  1:09:16 A          
   12      5 Ulrik Englund             Tumba-Mälarhöjden OK 1       31:26     2:09  1:10:01 A          
   13     30 Jan Hollbeck              Bromma Vällingby SOK         31:30     2:13 Ej godk. A          
   14      2 Vidas Armalis             SoIK Hellas 1                31:57     2:40  1:04:08 A          
   15     24 Patric de Boussard        IFK Enskede 1                32:19     3:02  1:04:18 A          
   16      4 Mattias Abelsson          Söders SOL-Tyresö 1          32:32     3:15  1:26:40 A          
   17      6 Bomber                    Södertälje-Nykvarn Orient    33:01     3:44  1:04:06 A          
   18     16 Stefan Hellberg           Sundbybergs IK 1             33:18     4:01  1:10:04 A          
   19      8 Erik Larsson              Järfälla OK                  34:49     5:32  1:09:03 A          
   20     35 Andreas Fredriksson       Turebergs IF                 34:53     5:36  1:05:44 A          
   21     17 Magnus Sterner            Sundbybergs IK 2             35:11     5:54 Ej godk. A          
   22     11 Jocke Nyberg              Huddinge Brand 2             35:26     6:09  1:10:03 A          
   23     27 Viktor Norell             Söders SOL-Tyresö 3          35:28     6:11  1:07:32 A          
   24     12 Johan Ericsson            Hammarby IF OF               36:07     6:50  1:07:02 A          
   25     15 Niclas Behrenfeldt        Skarpnäcks OL                36:50     7:33  1:13:32 A          
   26     40 Dan Wester                Järla IF OK 3                37:40     8:23  1:08:27 A          
   27     10 Henrik Erlandsson         OK Södertörn                 38:36     9:19  1:13:12 A          
   28      7 Jan Retsloff              SoIK Hellas 2                38:59     9:42  1:13:44 A          
   29     31 Jonas Nyman               Snättringe SK 1              39:08     9:51  1:29:30 A          
   30     34 Maria Clevnert            Söders SOL-Tyresö 4          39:44    10:27  1:18:20 A          
   31     28 Jonas Nordström           OK Älvsjö-Örby 1             41:17    12:00  1:22:56 A          
   32     32 Patrik Nilsson            Snättringe SK 2              44:38    15:21  1:38:48 A          
   33     33 Jonas Kärrström           Tullinge SK                  46:02    16:45  1:18:14 A          
   34     29 Christer Nordström        OK Älvsjö-Örby 2             47:14    17:57  1:41:23 A          
   35     18 Jan Kihl                  Sundbybergs IK 3             49:28    20:11  1:27:37 A          
   36     25 N.N.                      IFK Enskede 2                50:03    20:46  1:18:22 A          
   37     22 Mario Matanovic           Tumba-Mälarhöjden OK 4       53:36    24:19  1:48:25 A          
   38     21 Ulrik Lindström           Tumba-Mälarhöjden OK 3       56:47    27:30  1:55:08 A          
   39     14 Roland Eklund             SoIK Hellas 3              1:06:57    37:40 Ej godk. A          
           9 Mats Käll                 Tumba-Mälarhöjden OK 2    Ej godk.          Ej godk. A          



B - Damer  (22)    Sträcka  2     

    1     52 Annica Gustafsson         Strängnäs-Malmby OL          24:21     0:00    53:49 A          
    2     53 Julia Dalgren             OK Ravinen                   26:09     1:48    50:26 A          
    3     72 Terese Herlin             Turebergs IF                 26:11     1:50    53:43 A          
    4     54 Natalie Egli              Söders SOL-Tyresö 1          26:28     2:07    50:21 A          
    5     57 Sofia Heldt               Södertälje-Nykvarn Orient    26:33     2:12    50:41 A          
    5     62 Sofia Pålsson             Järfälla OK                  26:33     2:12    50:30 A          
    7     61 Johanna Lönnkvist         Tullinge SK                  26:37     2:16    50:42 A          
    8     55 Kristina Bergstrand       Söders SOL-Tyresö 2          27:06     2:45    51:14 A          
    9     73 Siri Engberg              Järla IF OK                  29:08     4:47    54:38 A          
   10     59 Sanna Batz                Skarpnäcks OL                30:52     6:31    54:58 A          
   11     58 Anna Falk                 Sundbybergs IK               31:45     7:24    59:13 A          
   12     67 Rebecca Bjärrenholt       Rånäs OK                     31:56     7:35    55:57 A          
   13     63 Jenny Asztaloz            Tumba-Mälarhöjden OK 2       35:00    10:39  1:18:01 A          
   14     56 Kajsa Eriksson            SoIK Hellas 2                35:22    11:01  1:18:02 A          
   15     66 Britt Marie Hellgren      OK Älvsjö-Örby               37:50    13:29  1:18:21 A          
   16     60 Emma Englid               Tumba-Mälarhöjden OK 1       38:31    14:10  1:07:14 A          
   17     69 Jenny Dahlström           Snättringe SK 2              38:39    14:18 Ej godk. A          
   18     65 Monika Nygren             Tumba-Mälarhöjden OK 4       39:26    15:05  1:32:02 A          
   19     68 Marie Bjursäter           Snättringe SK 1              42:13    17:52  1:18:10 A          
   20     64 Lotta Östervall           Tumba-Mälarhöjden OK 3       43:32    19:11  1:16:34 A          
   21     71 Kristin Morén             Snättringe SK 4            1:04:51    40:30  1:40:52 A          
          51 Eva Gustavsson            SoIK Hellas 1             Ej godk.          Ej godk. A          



C - H14  (20)      Sträcka  2     

    1    415 David Theo                Snättringe SK                20:43     0:00    41:19 A          
    2    408 Emil Kretz                OK Ravinen 1                 20:49     0:06    41:14 A          
    3    420 Magnus Fransson           Ärla IF                      20:56     0:13    41:18 A          
    4    402 Joakim Berg               Mälarö SOK/Bromma-Välling    21:07     0:24    41:30 A          
    5    404 Kalle Zetterström         Skarpnäcks OL                21:13     0:30    41:25 A          
    6    407 Marcus Ramström           Strängnäs-Malmby OL          21:15     0:32    41:31 A          
    7    413 Jonas Borg                Södertälje-Nykvarn Orient    21:28     0:45    42:41 A          
    8    406 Tobias Forsén             Tullinge SK 1                21:29     0:46    41:51 A          
    9    414 Michael Refors            Järla IF OK 1                21:37     0:54    40:27 A          
   10    401 Fredrik Forsberg          Rotebro IS/Tullinge SK       21:43     1:00    40:36 A          
   11    412 Olle Carlsson             Söders SOL-Tyresö            21:46     1:03    40:46 A          
   12    405 Fredrik Carlsson          Sundbybergs IK               21:50     1:07    40:38 A          
   13    418 Anton Sundin              OK Klemmingen/Strängnäs M    21:56     1:13    43:39 A          
   14    409 Joakim Westblad           OK Ravinen 2                 22:46     2:03    43:13 A          
   15    416 Manne Norman              Tullinge SK 2                23:38     2:55    42:27 A          
   16    417 Hugo Nissar               Järla IF OK 2                24:13     3:30    45:49 A          
   17    410 Markus Westblad           OK Ravinen 3                 28:30     7:47    51:30 A          
   18    411 David Viberg              Tumba-Mälarhöjden OK         28:33     7:50    51:19 A          
   19    419 Petter Sundin             OK Klemmingen/Strängnäs M    29:11     8:28    58:04 A          
   20    403 Martin Ek                 SoIK Hellas                  36:47    16:04    58:29 A          



D - D14  (14)      Sträcka  2     

    1    452 Johanna Olsson            Tullinge SK/Täby OK          19:44     0:00    46:24 A          
    2    460 Johanna Persson           Tullinge SK                  20:42     0:58    46:35 A          
    3    459 Lovisa Adolfsson          Järla IF OK/Tullinge SK      21:54     2:10    46:26 A          
    4    463 Louise Markstedt          Mälarö SOK/OK Södertörn      24:08     4:24    52:53 A          
    5    457 Alexandra Bjärrenholt     Rånäs OK                     25:13     5:29  1:04:09 A          
    6    461 Kathrin Svanberg          Tullinge SK/OK Södertörn     25:33     5:49    53:56 A          
    7    458 Hilda Forsgren            Järla IF  OK / Täby OK 1     26:43     6:59    59:14 A          
    8    455 Mathilda Holmström        OK Ravinen 2                 31:10    11:26  1:01:50 A          
    9    464 Malin Carlsson            OK Södertörn/Söders SOL T    36:12    16:28  1:04:38 A          
   10    454 Linn Johansson            OK Ravinen 1                 38:05    18:21  1:06:54 A          
   11    451 Cecilia Emanuelsson       Tullinge SK/IFK Lidingö S    38:10    18:26  1:06:52 A          
   12    462 Moa Nissar                Järla IF OK 2                45:06    25:22  1:16:43 A          
   13    456 Elin Eriksson             Tumba-Mälarhöjden OK         47:32    27:48  1:18:25 A          
         465 Linda Eriksson            Södertälje-Nykvarn Orient Ej godk.          Ej godk. A          
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2005                                                          to 2005-08-25 14:59
Resultat
-----------------------------OS2003 Sverige © Stephan Kraemer 2004-----------------------------

   Pl tartnr Namn                      Lag                            Tid    Diff.      Tid Gaffling   


A - Öppen  (39)    Sträcka  3     

    1     38 Olle Boström              Järla IF OK 1                21:42     0:00  1:19:50 A          
    2     26 Thomas Hirter             Gustavsbergs IF              22:02     0:20  1:20:07 A          
    3      1 Carsten Jörgenssen        OK Ravinen 1                 23:03     1:21  1:21:15 A          
    4     23 Martin Asp                Täby OK                      23:04     1:22  1:21:18 A          
    5      3 Jonathan Alm              Huddinge Brand 1             23:07     1:25  1:21:29 A          
    6     37 Johan Granath             IFK Lidingö SOK              23:12     1:30  1:21:15 A          
    7     36 Niklas Olofsson-Bierfeldt Ärla IF                      23:20     1:38  1:21:45 A          
    8     39 Engberg Dan               Järla IF OK 2                23:39     1:57  1:21:56 A          
    9     27 Pär Svensson              Söders SOL-Tyresö 3          23:47     2:05  1:31:19 A          
   10     24 Ove Hedlund               IFK Enskede 1                24:00     2:18  1:28:18 A          
   11      6 FC                        Södertälje-Nykvarn Orient    24:08     2:26  1:28:14 A          
   12     20 Erik Forsberg             OK Ravinen 2                 24:49     3:07  1:22:52 A          
   13     28 Magnus Nordström          OK Älvsjö-Örby 1             25:36     3:54  1:48:32 A          
   13     35 Jonas Kastenholm          Turebergs IF                 25:36     3:54  1:31:20 A          
   15     13 Christer Ivarsson         Söders SOL-Tyresö 2          25:55     4:13  1:24:23 A          
   16     21 Marcus Fredlund           Tumba-Mälarhöjden OK 3       26:28     4:46  2:21:36 A          
   17     12 Joacim Tingstorp          Hammarby IF OF               27:13     5:31  1:34:15 A          
   18      4 Nils Björke               Söders SOL-Tyresö 1          27:48     6:06  1:54:28 A          
   19     40 Mattias Nordin            Järla IF OK 3                29:51     8:09  1:38:18 A          
   20      5 Arne Karlsson             Tumba-Mälarhöjden OK 1       30:26     8:44  1:40:27 A          
   21     30 Ola Holgersson            Bromma Vällingby SOK         30:44     9:02 Ej godk. A          
   22     16 Daniel Andersson          Sundbybergs IK 1             32:27    10:45  1:42:31 A          
   23     33 Johan Kärrström           Tullinge SK                  32:41    10:59  1:50:55 A          
   24     19 Carina Sundbüe            Strängnäs-Malmby OL          33:22    11:40  1:42:38 A          
   25     15 Edvin Lindmark            Skarpnäcks OL                33:36    11:54  1:47:08 A          
   26     31 Mats Fransson             Snättringe SK 1              36:52    15:10  2:06:22 A          
   27      7 Samuel Storkitt           SoIK Hellas 2                37:10    15:28  1:50:54 A          
   28     14 Claes Ek                  SoIK Hellas 3                39:41    17:59 Ej godk. A          
   29      8 Frank Steiner             Järfälla OK                  39:42    18:00  1:48:45 A          
   30     17 Peter Ehrlin              Sundbybergs IK 2             39:43    18:01 Ej godk. A          
   30     29 Mats Zackrisson           OK Älvsjö-Örby 2             39:43    18:01  2:21:06 A          
   32     32 Fredrik Johansson         Snättringe SK 2              42:21    20:39  2:21:09 A          
   33     34 Anna Larsson              Söders SOL-Tyresö 4          42:48    21:06  2:01:08 A          
   34     18 Gunnar Bramsten           Sundbybergs IK 3             49:08    27:26  2:16:45 A          
   35     25 N.N.                      IFK Enskede 2                49:56    28:14  2:08:18 A          
          11 Mikael Åhgren             Huddinge Brand 2          Ej godk.          Ej godk. A          
           2 Anders Turesson           SoIK Hellas 1             Ej godk.          Ej godk. A          
          22 Per Ericsson              Tumba-Mälarhöjden OK 4    Ej godk.          Ej godk. A          
          10 Paul Norén                OK Södertörn              Ej godk.          Ej godk. A          



B - Damer  (22)    Sträcka  3     

    1     73 Elin A. Skantze           Järla IF OK                  33:54     0:00  1:28:32 A          
    2     55 Nataliya Potopalska       Söders SOL-Tyresö 2          34:41     0:47  1:25:55 A          
    3     62 Karin Boström             Järfälla OK                  35:29     1:35  1:25:59 A          
    4     61 Elin Ström                Tullinge SK                  35:49     1:55  1:26:31 A          
    5     54 Elisabeth Nilsson         Söders SOL-Tyresö 1          35:54     2:00  1:26:15 A          
    6     58 Karolina Samuelsson       Sundbybergs IK               36:03     2:09  1:35:16 A          
    7     51 Inga Kazialaute           SoIK Hellas 1                37:30     3:36 Ej godk. A          
    8     57 Maria Kleijn              Södertälje-Nykvarn Orient    37:34     3:40  1:28:15 A          
    9     60 Elsa Törnros              Tumba-Mälarhöjden OK 1       38:21     4:27  1:45:35 A          
   10     52 Anna Garin                Strängnäs-Malmby OL          39:01     5:07  1:32:50 A          
   11     67 Elisabeth Åhman           Rånäs OK                     39:33     5:39  1:35:30 A          
   12     72 Ulla Molin                Turebergs IF                 42:35     8:41  1:36:18 A          
   13     68 Sofia Persson             Snättringe SK 1              44:54    11:00  2:03:04 A          
   14     59 Malin Lönnqvist           Skarpnäcks OL                49:22    15:28  1:44:20 A          
   15     64 Linda Ruthström           Tumba-Mälarhöjden OK 3     1:00:46    26:52  2:17:20 A          
   16     56 Ylva Winsnes              SoIK Hellas 2              1:03:40    29:46  2:21:42 A          
   17     63 Diana Sarmiala            Tumba-Mälarhöjden OK 2     1:08:30    34:36  2:26:31 A          
   18     65 Annica Sundeby            Tumba-Mälarhöjden OK 4     1:10:21    36:27  2:42:23 A          
          53 Kristina Aneland          OK Ravinen                Ej godk.          Ej godk. A          
          66 Elisabeth Larsson         OK Älvsjö-Örby            Ej godk.          Ej godk. A          
          69 Sanna Morén               Snättringe SK 2           Ej godk.          Ej godk. A          
          71 Ylva Nilsson              Snättringe SK 4           Ej godk.          Ej godk. A          


-----------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2005                                                          to 2005-08-25 14:59
Resultat
-----------------------------OS2003 Sverige © Stephan Kraemer 2004-----------------------------

   Pl tartnr Namn                      Lag                            Tid    Diff.      Tid Gaffling   


A - Öppen  (37)    Sträcka  4     

    1      1 Hans Mård                 OK Ravinen 1                 30:15     0:00  1:51:30 A          
    2     38 Anders Holmberg           Järla IF OK 1                31:39     1:24  1:51:29 A          
    3      3 Jens Molin                Huddinge Brand 1             33:18     3:03  1:54:47 A          
    4     37 Petter Haraldsson         IFK Lidingö SOK              33:53     3:38  1:55:08 A          
    5      2 Liutauras Bilevicius      SoIK Hellas 1                35:24     5:09 Ej godk. A          
    6     23 Sebastian Wiman           Täby OK                      37:16     7:01  1:58:34 A          
    7     35 Fredrik Sone              Turebergs IF                 38:39     8:24  2:09:59 A          
    8     26 Stefan Zingg              Gustavsbergs IF              38:49     8:34  1:58:56 A          
    9      4 Niklas Å Wrane            Söders SOL-Tyresö 1          39:23     9:08  2:33:51 A          
   10     19 Urban Hallberg            Strängnäs-Malmby OL          41:12    10:57  2:23:50 A          
   11     16 Johannes Falk             Sundbybergs IK 1             41:48    11:33  2:24:19 A          
   12      6 Saucepan                  Södertälje-Nykvarn Orient    41:55    11:40  2:10:09 A          
   13      5 Per Samuelsson            Tumba-Mälarhöjden OK 1       43:20    13:05  2:23:47 A          
   14     24 Fredrik Hedin             IFK Enskede 1                43:45    13:30  2:12:03 A          
   15      8 Anders Boström            Järfälla OK                  44:06    13:51  2:32:51 A          
   16     39 Boström Erik              Järla IF OK 2                45:42    15:27  2:07:38 A          
   17     15 Joel Ahlqvist             Skarpnäcks OL                46:10    15:55  2:33:18 A          
   18     32 Anders Bergmark           Snättringe SK 2              47:08    16:53  3:08:17 A          
   19     31 Peter Granath             Snättringe SK 1              47:10    16:55  2:53:32 A          
   20     30 Henrik Wiklund            Bromma Vällingby SOK         48:06    17:51 Ej godk. A          
   21     20 Kent Bergman              OK Ravinen 2                 48:17    18:02  2:11:09 A          
   22     17 Hans Olsén                Sundbybergs IK 2             49:23    19:08 Ej godk. A          
   23     33 Olle Karlsson             Tullinge SK                  49:47    19:32  2:40:42 A          
   24     12 Tobias Spång              Hammarby IF OF               50:46    20:31  2:25:01 A          
   25     36 Calle Carlsson            Ärla IF                      51:17    21:02  2:13:02 A          
   26     28 Stefan Nordström          OK Älvsjö-Örby 1             52:07    21:52  2:40:39 A          
   27      9 Patrik Adebrant           Tumba-Mälarhöjden OK 2       53:07    22:52 Ej godk. A          
   28     40 Erik Amberg               Järla IF OK 3                53:18    23:03  2:31:36 A          
   29     13 Peter Andersson           Söders SOL-Tyresö 2          53:41    23:26  2:18:04 A          
   30      7 Jan Dahlin                SoIK Hellas 2              1:02:19    32:04  2:53:13 A          
   31     29 Conny Ekstrau             OK Älvsjö-Örby 2           1:05:45    35:30  3:26:51 A          
   32     27 Hans Vedin                Söders SOL-Tyresö 3        1:06:17    36:02  2:37:36 A          
   33     14 David Andersson           SoIK Hellas 3              1:12:57    42:42 Ej godk. A          
   34     22 Fredrik Huldt             Tumba-Mälarhöjden OK 4     1:13:26    43:11 Ej godk. A          
   35     21 Mats Törnros              Tumba-Mälarhöjden OK 3     1:47:02  1:16:47  4:08:38 A          
          18 Kurt Maxé                 Sundbybergs IK 3          Ej godk.          Ej godk. A          
          34 Matts Björke              Söders SOL-Tyresö 4       Ej godk.          Ej godk. A          


Tullingeruset - Öppna klasser, Klassresultatlista

2005-08-24


ÖPPEN 3   3360 meter   3 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Morten Norman Tullinge SK 31:52 0:00
2 Henrik Grahn Färjestads BK 43:23 11:31
3 Johanna Grahn OK Södertörn 64:48 32:56


ÖPPEN 7   3610 meter   24 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Stefan Wångberg OK Ravinen 34:24 0:00
2 Roger Bergman Stigfinnarna 35:24 1:00
3 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 35:52 1:28
4 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 36:45 2:21
5 Dag Sundin Strägnäs Malmby OL 36:51 2:27
6 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 38:36 4:12
7 Emma Carlsson Sundbybergs IK 39:16 4:52
8 Åke Samuelsson Tumba-Mälarhöjden OK 42:56 8:32
9 Karl-Erik Bäckström SoIK Hellas 43:33 9:09
10 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 44:44 10:20
11 Thomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 45:54 11:30
12 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 50:12 15:48
13 Jonas Isaksson Tumba-Mälarhöjden OK 50:52 16:28
14 Kerstin Loenberg Stigfinnarna 51:02 16:38
15 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 51:38 17:14
16 Bo Davidsson Solna OK 53:26 19:02
17 Torbjörn Svensson Klubblös . 59:24 25:00
18 Ann Storkitt SoIK Hellas 59:52 25:28
19 Annika Svensson Solna OK 62:37 28:13
20 May-Britt Svensson Västerviks OK 72:32 38:08
21 Rune Tjörnfors Ågesta OK 75:00 40:36
Lotta Stenström Strängnäs-Malmby OL Disk.
Elisabet Hallberg Strängnäs Malmby Ej godk.
Alf Lundkvist OK Tor Ej godk.


ÖPPEN 8   5550 meter   12 anmälda

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Robert Tellvik Tumba-Mälarhöjden OK 47:14 0:00
2 Anders Nissar Järla IF OK 52:53 5:39
3 Staffan Zilling OK Södertörn 53:50 6:36
4 Susanne Sjöö Eksjö SOK 53:52 6:38
5 Arne Johansson OK Ravinen 54:44 7:30
6 Stina Banck IF Hagen 56:39 9:25
7 Stefan Ljungdahl Hässleby SOK 58:25 11:11
8 Claes Lundin Söders SOL Tyresö 61:11 13:57
9 Magnus Nygren Klubblös 68:43 21:29
10 Olle Laurell Tumba-Mälarhöjden OK 77:26 30:12
11 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 84:53 37:39
Lars Almqvist OK Triangeln Ej godk.

Skapad 2005-08-25 07:13:54 med OLA version 3.4.1


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020