Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Resultat Tullingeruset 2004

Skrivet av TSK Inlagt  2021-01-18 08:46:31
Uppdaterad 2021-01-18 08:46:22
Sidan visad 8374 gånger

Filer
 sträcktider html (.html-format)
 sträcktider direktanm (.html-format)

Onsdag 18 augusti

-----------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset                                                   to 2004-08-19 17:14
Resultat
-----------------------OS2003 Sverige © Stephan Kraemer 2004-----------------------

   Pl tartnr Lag                                                                   Tid 
             Namn                      År     Tid  StrPl Gaffling  BanPl  VäxlTid  VäxPl 


Öppen  (37)              

    1      8 OK Ravinen 1                                                      1:45:07 
             Nick Barrable             74   24:38      3 A             3    24:38      3 
             Christian Hansen          79   26:27      3 A             3    51:05      2 
             Magnus Johansson          73   22:01      1 A             1  1:13:06      1 
             Hans Mård                 70   32:01      1 A             1  1:45:07        

    2     17 SOIK Hellas 1                                                     1:48:53 
             Liutauras Bilevicius           24:36      1 A             1    24:36      1 
             Paulius Kudriavcevas           25:18      2 A             2    49:54      1 
             Vidas Armalis                  25:02     10 A            10  1:14:56      4 
             Edgaras Voveris                33:57      2 A             2  1:48:53        

    3     12 IFK Lidingös Skid o OK 1                                          1:50:28 
             Casper Giding             73   24:37      2 A             2    24:37      2 
             Mattias Balck             71   27:42      8 A             8    52:19      5 
             Mårten Frendelius         79   22:31      3 A             3  1:14:50      3 
             Martin Johnsson           76   35:38      4 A             4  1:50:28        

    4     14 Söders SOL Tyresö 1                                               1:50:37 
             Göran Thimberg                 25:03      6 A             6    25:03      6 
             Niklas Wrane                   26:28      4 A             4    51:31      3 
             Peter Andersson                22:22      2 A             2  1:13:53      2 
             Peter Juthberg                 36:44      5 A             5  1:50:37        

    5     10 Tumba-Mälarhöjden OK 1                                            1:55:30 
             Mikael Hill               62   26:11     10 A            10    26:11     10 
             Ulrik Englund             68   28:46     11 A            11    54:57      8 
             Mattias Allared           80   23:27      5 A             5  1:18:24      5 
             Per Samuelsson            72   37:06      7 A             7  1:55:30        

    6     36 Södertälje-Nykvar 666                                             1:58:36 
             Henrik S Nord             71   30:20     25 A            25    30:20     25 
             Anders B Axelsson         70   25:13      1 A             1    55:33     13 
             Håkan L Jerning           78   24:18      6 A             6  1:19:51      9 
             Håkan B Malmström         70   38:45     11 A            11  1:58:36        

    7     21 SOIK Hellas 2                                                     1:59:05 
             Calle Bohman                   27:44     19 A            19    27:44     19 
             Anders Thureson                27:28      6 A             6    55:12      9 
             Johan Lindbom                  26:13     15 A            15  1:21:25     13 
             Micke Nyberg                   37:40      8 A             8  1:59:05        

    8      9 Järfälla OK 1                                                     1:59:41 
             Robert Pedersen           76   26:32     11 A            11    26:32     11 
             Erik Roller               61   31:51     19 A            19    58:23     14 
             Sofia Pålsson             74   26:32     16 A            16  1:24:55     18 
             Magnus Cederlöf           74   34:46      3 A             3  1:59:41        

    9     24 Tumba-Mälarhöjden OK 2                                            1:59:43 
             Pavel Kosarek                  25:02      5 A             5    25:02      5 
             Lars Strid                69   27:11      5 A             5    52:13      4 
             Anders Käll               70   28:23     18 A            18  1:20:36     12 
             Patrik Adebrandt          78   39:07     13 A            13  1:59:43        

   10     18 OK Södertörn 1                                                    1:59:49 
             Henrik Hellman            77   27:50     21 A            21    27:50     21 
             Johan Sisell              70   27:42      8 A             8    55:32     12 
             Sten Svanberg             68   23:15      4 A             4  1:18:47      7 
             Peter Jakobsson           79   41:02     19 A            19  1:59:49        

   11     27 IFK Lidingös Skid o OK 2                                          2:00:03 
             Håkan Nyberg              75   26:07      9 A             9    26:07      9 
             Martin Larbo              81   27:29      7 A             7    53:36      7 
             Martin Terry              76   26:53     17 A            17  1:20:29     10 
             Nils Malm                 75   39:34     14 A            14  2:00:03        

   12     13 IFK Enskede 1                                                     2:00:32 
             Patric de Boussard        72   26:34     12 A            12    26:34     12 
             Ove Hedlund                    28:47     12 A            12    55:21     11 
             Pär Hedlund                    24:26      7 A             7  1:19:47      8 
             Fredrik Hedin             73   40:45     17 A            17  2:00:32        

   13      7 Sundbybergs IK 1                                                  2:00:48 
             Javier Gomes                   24:59      4 A             4    24:59      4 
             Henrik Persson                 27:42      8 A             8    52:41      6 
             Torbjörn Olsson                26:00     14 A            14  1:18:41      6 
             Ronny Falk                     42:07     23 A            23  2:00:48        

   14     11 Södertälje-Nykvar 1                                               2:01:00 
             Mats Liwell                    27:37     16 A            16    27:37     16 
             Gustav Hedin                   31:20     16 A            16    58:57     17 
             Niklas Henriksson              25:15     13 A            13  1:24:12     17 
             Lars Bygdén                    36:48      6 A             6  2:01:00        

   15     23 Sundbybergs IK 2                                                  2:01:43 
             Magnus Sterner                 28:02     22 A            22    28:02     22 
             Hans Olsen                     30:57     15 A            15    58:59     18 
             Krister Gumaelius              24:49      8 A             8  1:23:48     15 
             Jan-Olof Bogren                37:55      9 A             9  2:01:43        

   16     32 IFK Lidingös Skid o OK 3                                          2:05:03 
             Erik Lennartsson          82   26:02      7 A             7    26:02      7 
             Ulf Öjebo                 78   32:31     22 A            22    58:33     15 
             Andrew Quin               78   25:12     11 A            11  1:23:45     14 
             Nicholas Mulder                41:18     21 A            21  2:05:03        

   17      2 Hammarby IF OF 1                                                  2:05:38 
             Stefan Carlsson           75   26:35     13 A            13    26:35     13 
             Johan Ericsson            79   32:21     20 A            20    58:56     16 
             Lars-Göran Stenberg       64   24:54      9 A             9  1:23:50     16 
             Tobias Spång              70   41:48     22 A            22  2:05:38        

   18      3 Snättringe SK 1                                                   2:10:31 
             Jonas Nyman               76   27:36     15 A            15    27:36     15 
             Fredrik Holgersson        87   33:34     28 A            28  1:01:10     23 
             Erik Paulsson             87   30:34     23 A            23  1:31:44     20 
             Anders Jarl               69   38:47     12 A            12  2:10:31        

   19      6 Huddinge Brandförsvar 1                                           2:10:41 
             Rickard Corlin                 27:41     18 A            18    27:41     18 
             Mikael Åhgren                  31:39     17 A            17    59:20     19 
             Henrik Persson                 32:41     27 A            27  1:32:01     22 
             Reto Flückinger                38:40     10 A            10  2:10:41        

   20     28 Eskilstunafors OL 2                                               2:11:59 
             Robert Hagström           82   28:28     24 A            24    28:28     24 
             Urban Risberg             67   34:06     30 A            30  1:02:34     25 
             Jan Viklund               64   29:23     20 A            20  1:31:57     21 
             Bengt Andersson           66   40:02     15 A            15  2:11:59        

   21      1 Haninge SOK 1                                                     2:13:28 
             Christoffer Eskilsson     89   26:04      8 A             8    26:04      8 
             Rickard Ohlsson           91   29:12     13 A            13    55:16     10 
             Peter Almroth             89   25:14     12 A            12  1:20:30     11 
             Jesper Falk               87   52:58     32 A            32  2:13:28        

   22     20 Haninge SOK 2                                                     2:15:42 
             P-O Ivarsson              51   27:40     17 A            17    27:40     17 
             Henrik Nyström            68   34:03     29 A            29  1:01:43     24 
             Jan Eskilsson             57   29:37     21 A            21  1:31:20     19 
             Jonas Bergström           75   44:22     26 A            26  2:15:42        

   23      5 Strängnäs-Malmby OL 1                                             2:15:49 
             Christoffer Ramström           31:00     26 A            26    31:00     26 
             Mats Sundbüe                   29:18     14 A            14  1:00:18     21 
             Dag Sundin                     35:05     30 A            30  1:35:23     27 
             Urban Hallberg                 40:26     16 A            16  2:15:49        

   24     29 Järfälla OK 2                                                     2:15:54 
             Gustav Larson             89   27:34     14 A            14    27:34     14 
             Frank Steiner             56   32:41     23 A            23  1:00:15     20 
             Kristin Löfgren           89   34:50     29 A            29  1:35:05     26 
             Anders Löfgren            64   40:49     18 A            18  2:15:54        

   25     33 Sundbybergs IK 3                                                  2:15:56 
             Magnus Andersson               31:11     28 A            28    31:11     28 
             Anders Kolmskog                33:29     25 A            25  1:04:40     28 
             Jan Kihl                       28:37     19 A            19  1:33:17     23 
             Peter Ehrlin                   42:39     25 A            25  2:15:56        

   26     25 Snättringe SK 2                                                   2:16:48 
             Alexander Silwén          89   31:07     27 A            27    31:07     27 
             Stefan Bjursäter          89   33:31     27 A            27  1:04:38     27 
             Björn Holgersson          89   30:55     24 A            24  1:35:33     28 
             Göran Nilsson                  41:15     20 A            20  2:16:48        

   27      4 Skarpnäcks OL 1                                                   2:19:29 
             Joel Ahlgren                   28:26     23 A            23    28:26     23 
             Micke Zetterström              32:25     21 A            21  1:00:51     22 
             Jörgen Stogard                 33:31     28 A            28  1:34:22     24 
             Malte Guteland                 45:07     27 A            27  2:19:29        

   28     16 OK Älvsjö-Örby 1                                                  2:19:33 
             Magnus Nordström               31:26     29 A            29    31:26     29 
             Stefan Nordström               33:29     25 A            25  1:04:55     31 
             Christer Nordström             32:20     26 A            26  1:37:15     29 
             Karl Mårtensson                42:18     24 A            24  2:19:33        

   29     26 IFK Enskede 2                                                     2:33:24 
             Mats Eriksson             75   27:44     19 A            19    27:44     19 
             Johan Mellkvist           73   37:06     31 A            31  1:04:50     30 
             Peter Albinsson           68   29:38     22 A            22  1:34:28     25 
             Fredrik Sjökvist               58:56     33 A            33  2:33:24        

   30     30 Tumba-Mälarhöjden OK 3                                            2:44:57 
             n n                       69   31:59     33 A            33    31:59     33 
             Conny Axelsson            76   32:41     23 A            23  1:04:40     28 
             Jonas Isaksson            58   50:44     32 A            32  1:55:24     30 
             Mats Käll                 70   49:33     30 A            30  2:44:57        

   31     35 IFK Enskede 3                                                     2:47:59 
             Marin Alström             75   31:53     32 A            32    31:53     32 
             Lindell Jonatan                44:46     34 A            34  1:16:39     33 
             Bo Hedlund                80   43:13     31 A            31  1:59:52     32 
             Erik Sisell               67   48:07     28 A            28  2:47:59        

   32     34 Tumba-Mälarhöjden OK 5                                            2:55:51 
             Staffan Törnros           79   43:26     35 A            35    43:26     35 
             Fredrik Huldt             72   40:49     32 A            32  1:24:15     34 
             Ulrik Lindström           67   31:22     25 A            25  1:55:37     31 
             Thomas Eriksson           52 1:00:14     35 A            35  2:55:51        

   33     22 OK Älvsjö-Örby 2                                                  2:56:49 
             Anders Mattson                 31:46     31 A            31    31:46     31 
             Tomas Unestad                  42:54     33 A            33  1:14:40     32 
             Ivar Nordberg                  52:12     33 A            33  2:06:52     33 
             Mats Zackrisson                49:57     31 A            31  2:56:49        

   34     37 OK Ravinen 2                                                      3:00:40 
             Jesper Eriksson           89   31:30     30 A            30    31:30     30 
             Kent Bergman              72   31:42     18 A            18  1:03:12     26 
             Jesper Dalgren            89 1:08:59     34 A            34  2:12:11     34 
             Tomas Albinsson           66   48:29     29 A            29  3:00:40        

   35     31 Tumba-Mälarhöjden OK 4                                            3:39:04 
             Mats Törnros              84   36:22     34 A            34    36:22     34 
             Bo Skoog                  65   50:54     35 A            35  1:27:16     35 
             Mats Adolfsson            70 1:12:15     35 A            35  2:39:31     35 
             Harald Nordlund           73   59:33     34 A            34  3:39:04        


          19 Huddinge Brandförsvar 2                                           j godk. 
             Staffan Wennerstad           j godk.        A                               
             Jocke Nyberg                  fullf.        A                               
             Lennart Bjursäter            j godk.        A                               
             Jonathan Alm                 j godk.        A                               

          15 Eskilstunafors OL 1                                               j start 



Damer  (26)              

    1     53 SOIK Hellas 1                                                     1:25:53 
             Geidre Voverine                28:05      2 A             2    28:05      2 
             Aliya Sitdikova                29:15      7 A             7    57:20      1 
             Tanja Ryabkina                 28:33      2 A             2  1:25:53        

    2     75 Strängnäs-Malmby OL 1                                             1:25:58 
             Nataliya Potopalska       80   27:53      1 A             1    27:53      1 
             Carina Sundbüe            62   30:30      8 A             8    58:23      7 
             Anna Garin                66   27:35      1 A             1  1:25:58        

    3     54 OK Ravinen 1                                                      1:26:26 
             Thérès Ericsson           71   28:40      4 A             4    28:40      4 
             Helen Palmer              82   29:12      6 A             6    57:52      6 
             Dainora Alsauskaite       77   28:34      3 A             3  1:26:26        

    4     59 Söders SOL Tyresö 1                                               1:32:17 
             Marie Malmborg                 29:04      7 A             7    29:04      7 
             Kristina Bergstrand            28:46      5 A             5    57:50      5 
             Allison Jones                  34:27      6 A             6  1:32:17        

    5     56 Turebergs IF 1                                                    1:32:20 
             Madeleine Limpar               29:11      8 A             8    29:11      8 
             Annika Lindberg           68   28:35      4 A             4    57:46      4 
             Terese Herlin             86   34:34      7 A             7  1:32:20        

    6     52 IFK Enskede 1                                                     1:34:37 
             Carina Hallendal          76   30:43     14 A            14    30:43     14 
             Nina de Boussard          79   26:58      2 A             2    57:41      3 
             Elin Isgren               76   36:56      8 A             8  1:34:37        

    7     55 Södertälje-Nykvar 1                                               1:34:44 
             Jeanette Enckell          71   28:52      5 A             5    28:52      5 
             Eva-Lena Ericson          57   31:26      9 A             9  1:00:18      8 
             Jo Stevenson                   34:26      5 A             5  1:34:44        

    8     72 OK Ravinen 2                                                      1:35:15 
             Tina Söderqvist                28:38      3 A             3    28:38      3 
             Sara Olsson               75   33:05     12 A            12  1:01:43      9 
             Jenny Tirén               73   33:32      4 A             4  1:35:15        

    9     63 Skarpnäcks OL 1                                                   1:43:23 
             Malin Lönnqvist           85   29:38     10 A            10    29:38     10 
             Emma Carlsson             89   27:53      3 A             3    57:31      2 
             Sanna Batz                89   45:52     18 A            18  1:43:23        

   10     57 Tumba-Mälarhöjden OK 1                                            1:44:13 
             Emelie Axelsson           85   32:42     24 A            24    32:42     24 
             Diana Sarmiala            77   32:06     10 A            10  1:04:48     12 
             Iva Hrazdirova                 39:25     11 A            11  1:44:13        

   11     64 Sundbybergs IK 1                                                  1:44:57 
             Anna Falk                      36:42     25 A            25    36:42     25 
             Karolina Samuelsson            26:50      1 A             1  1:03:32     11 
             Lina Lövhammer                 41:25     15 A            15  1:44:57        

   12     73 Tullinge SK 2                                                     1:45:17 
             Johanna Persson           91   29:03      6 A             6    29:03      6 
             Malin Sundqvist           88   35:49     18 A            18  1:04:52     13 
             Linn Pettersson           87   40:25     13 A            13  1:45:17        

   13     71 Södertälje-Nykvar 2                                               1:45:42 
             Annika Bygdén             71   29:52     13 A            13    29:52     13 
             Ingela Liwell                  36:41     21 A            21  1:06:33     14 
             Anna Windevall            78   39:09     10 A            10  1:45:42        

   14     61 IFK Lidingös Skid o OK 1                                          1:46:40 
             Charlotta Lundgren        82   31:38     18 A            18    31:38     18 
             Charlotte Ihrfors         89   35:55     20 A            20  1:07:33     22 
             Anna Tarandi              80   39:07      9 A             9  1:46:40        

   15     62 Snättringe SK 1                                                   1:46:43 
             Anna Tiderman             87   31:37     16 A            16    31:37     16 
             Sanna Morén               87   35:38     16 A            16  1:07:15     19 
             Anna Movin                89   39:28     12 A            12  1:46:43        

   16     74 Tumba-Mälarhöjden OK 2                                            1:48:12 
             Helena Adebrant           68   29:41     11 A            11    29:41     11 
             Carina Hill               63   36:57     22 A            22  1:06:38     16 
             Maria Mikaelsson          76   41:34     16 A            16  1:48:12        

   17     70 IFK Enskede 2                                                     1:48:29 
             Anna Svärd                88   31:43     19 A            19    31:43     19 
             Elisabeth Svärd           51   35:29     14 A            14  1:07:12     18 
             Karin Lindskog            80   41:17     14 A            14  1:48:29        

   18     51 OK Älvsjö-Örby 1                                                  1:54:14 
             Britt-Marie Hellgren           31:56     22 A            22    31:56     22 
             Margareta Wadin                35:45     17 A            17  1:07:41     23 
             Sandra Karnebrink              46:33     19 A            19  1:54:14        

   19     65 OK Älvsjö-Örby 2                                                  1:54:23 
             Erica Hellgren                 31:35     15 A            15    31:35     15 
             Ingrid Mattson                 35:49     18 A            18  1:07:24     20 
             Anna Wallen                    46:59     20 A            20  1:54:23        

   20     69 OK Ravinen 3                                                      1:55:53 
             Sara Johansson            88   31:54     21 A            21    31:54     21 
             Anna Skoog                74   34:43     13 A            13  1:06:37     15 
             Malin Olsson              73   49:16     21 A            21  1:55:53        

   21     66 Tumba-Mälarhöjden OK 3                                            1:56:48 
             Marie Bentinger                31:57     23 A            23    31:57     23 
             Malin Sandberg            76   35:33     15 A            15  1:07:30     21 
             Annica Sundeby            77   49:18     22 A            22  1:56:48        

   22     67 Snättringe SK 2                                                   2:00:56 
             Emily South               86   31:37     16 A            16    31:37     16 
             Jenny Dahlström           89   39:45     24 A            24  1:11:22     24 
             Nadja Dahlström           72   49:34     23 A            23  2:00:56        

   23     76 Tumba-Mälarhöjden OK 4                                            2:04:04 
             Kristina Moberg           89   31:45     20 A            20    31:45     20 
             Helen Törnros             50   49:29     25 A            25  1:21:14     25 
             Linda Ruthström           76   42:50     17 A            17  2:04:04        

   24     60 Haninge SOK 1                                                     2:07:29 
             Malin Leijon-Lind         89   29:43     12 A            12    29:43     12 
             Malin Gustafsson               37:03     23 A            23  1:06:46     17 
             Nina Lager                85 1:00:43     24 A            24  2:07:29        

   25     68 Snättringe SK 3                                                   3:03:46 
             Kristin Morén             57 1:02:02     26 A            26  1:02:02     26 
             Marie Bjursäter           59   51:39     26 A            26  1:53:41     26 
             Ylva Nilsson              61 1:10:05     25 A            25  3:03:46        


          58 Tullinge SK 1                                                      fullf. 
             Elin Ström                90   29:24      9 A             9    29:24      9 
             Johanna Lönnkvist         90   32:48     11 A            11  1:02:12     10 
             N.N                       90 j start        A                               




H-14  (17)               

    1    404 Tullinge SK 1                                                       55:34 
             Johan Kärrström           90   27:15      1 A             1    27:15      1 
             Jonas Kärrström           90   28:19      3 A             3    55:34        

    2    408 OK Ravinen 1                                                        55:54 
             Kalle Bergman             92   28:42      5 A             5    28:42      5 
             Gustav Bergman            90   27:12      1 A             1    55:54        

    3    405 OK Älvsjö-Örby 1                                                    56:26 
             Jonas Nordström                28:49      6 A             6    28:49      6 
             Viktor Mattsson                27:37      2 A             2    56:26        

    4    402 Strängnäs-Malmby OL 1                                               57:24 
             Tim Sundbüe               91   28:58      8 A             8    28:58      8 
             Anton Sundin              91   28:26      4 A             4    57:24        

    5    403 Skarpnäcks OL 1                                                     57:59 
             Tommy Batz                91   29:15     10 A            10    29:15     10 
             Kalle Zetterström         91   28:44      5 A             5    57:59        

    6    414 Tullinge SK 2                                                     1:00:13 
             Erik Einarsson            92   29:25     11 A            11    29:25     11 
             Fredrik Forsberg          92   30:48      6 A             6  1:00:13        

    7    411 OK Ravinen 2                                                      1:01:33 
             Axel Krögerström          91   28:56      7 A             7    28:56      7 
             Emil Kretz                91   32:37      7 A             7  1:01:33        

    8    417 Turebergs IF 1                                                    1:04:24 
             Erik Pettersson           90   28:25      3 A             3    28:25      3 
             Robin Gelinder            90   35:59     10 A            10  1:04:24        

    9    401 Tumba-Mälarhöjden OK 1                                            1:04:37 
             Markus Fredlund           90   27:15      1 A             1    27:15      1 
             Patrik Axelsson           91   37:22     11 A            11  1:04:37        

   10    407 Söders SOL Tyresö 1                                               1:08:51 
             Jacob Svensson            91   28:29      4 A             4    28:29      4 
             Oliver Lindblad-Peterse   90   40:22     13 A            13  1:08:51        

   11    415 Tullinge SK 6                                                     1:18:43 
             Gustav Ågren              92   44:15     15 A            15    44:15     15 
             Manne Norman              92   34:28      8 A             8  1:18:43        

   12    416 Tullinge SK 3                                                     1:18:45 
             Tintin Karlberg           93   44:08     13 A            13    44:08     13 
             Tobias Forsén             93   34:37      9 A             9  1:18:45        

   13    413 OK Ravinen 3                                                      1:19:04 
             Markus Hjort              92   29:11      9 A             9    29:11      9 
             Joakim Westblad           92   49:53     14 A            14  1:19:04        

   14    412 Tullinge SK 5                                                     1:23:13 
             Tobias Andersson          93   44:11     14 A            14    44:11     14 
             Martin Larsson            91   39:02     12 A            12  1:23:13        

   15    406 IFK Lidingös Skid o OK 1                                          1:47:42 
             Rickard Scharp                 46:52     16 A            16    46:52     16 
             Petter Granli                1:00:50     15 A            15  1:47:42        

   16    409 Tullinge SK 4                                                     2:28:39 
             Mårten Norman             93   42:53     12 A            12    42:53     12 
             Kalle Engberg             93 1:45:46     16 A            16  2:28:39        


         410 Tullinge SK 7                                                     j start 



D-14  (14)               

    1    454 OK Ravinen 1                                                      1:03:02 
             Annie Forsberg            92   33:03      5 A             8    33:03      5 
             Frida Forsberg            90   29:59      1 A             1  1:03:02        

    2    455 Tullinge SK 1                                                     1:04:41 
             Erika Berggren            92   33:15      6 A             9    33:15      6 
             Lovisa Adolfsson          92   31:26      2 A             3  1:04:41        

    3    464 Tullinge SK 2                                                     1:04:49 
             Ida Forsén                91   32:43      2 A             5    32:43      2 
             Elin Sundqvist            91   32:06      3 A             4  1:04:49        

    4    452 Tumba-Mälarhöjden OK 1                                            1:06:50 
             Eva Englid                90   30:45      1 A             2    30:45      1 
             Jenny Asztalos            90   36:05      5 A            11  1:06:50        

    5    457 OK Ravinen 2                                                      1:09:16 
             Gabriella Holmström       92   32:55      3 A             6    32:55      3 
             Mathilda Holmström        93   36:21      6 A            12  1:09:16        

    6    453 Strängnäs-Malmby OL 1                                             1:12:21 
             Inda Garin                92   37:36      7 A            13    37:36      7 
             Lisa Hallberg             90   34:45      4 A            10  1:12:21        

    7    460 Tullinge SK 3                                                     1:17:07 
             Karolin Ohlsson           91   37:37      8 A            14    37:37      8 
             Beatrice Köhler           91   39:30      7 A            15  1:17:07        

    8    456 Snättringe SK 1                                                   1:25:37 
             Maria Movin                    32:57      4 A             7    32:57      4 
             Marie Mårts                    52:40     12 A            24  1:25:37        

    9    451 IFK Lidingös Skid o OK 1                                          1:32:36 
             Hanna Sandborah           90   41:46      9 A            16    41:46      9 
             Rebecka Hallerby          90   50:50      9 A            21  1:32:36        

   10    462 OK Ravinen 3                                                      1:34:10 
             Linn Johansson            91   41:58     10 A            17    41:58     10 
             Helena Nyman              90   52:12     10 A            22  1:34:10        

   11    458 IFK Lidingös Skid o OK 2                                          1:34:18 
             Ida Drougge               90   49:38     12 A            20    49:38     12 
             Fanny Scharp              90   44:40      8 A            19  1:34:18        

   12    459 IFK Lidingös Skid o OK 3                                          1:34:55 
             Cecilia Emanuelsson       91   42:18     11 A            18    42:18     11 
             Jane Ihrfors              90   52:37     11 A            23  1:34:55        


         463 Tumba-Mälarhöjden OK 2                                            j start 
         461 Tullinge SK 4                                                     j start 





------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset                                              sö 2003-08-24 20:35
Resultat
---------------------OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2003---------------------

   Pl Namn                       Klubb                               Tid Tvlmärke  



Direkt 1  (17) 3400 m                      

    1 Sebastian Tegnebratt       OK Södertörn                      31:34 B         
    2 Tommy Batz                 Skarpnäcks OL                     31:54 B         
    3 Michel Humla               Solna OK                          32:13 B         
    4 Liselott Retsloff          SOIK Hellas                       38:25 B         
    5 Max Brandhorst             Järla IF OK                       42:36           
    6 Kerstin Paulsson           Snättringe SK                     43:08           
    7 Solveig Humla              Solna OK                          43:36           
    8 Per Johansson              Snättringe SK                     47:18           
    9 Mats Johansson             Snättringe SK                     47:21           
   10 Lasse Westling             Hammarby IF                       47:34           
   11 Klara Mattsson             OK Älvsjö-Örby                    55:21           
   12 Eva Viberth                Bromma-Vällingby SOK              57:44           
   13 Marianne Söderlund         Klubblös                          57:45           
   14 Bo Landarv                 Klubblös                        1:03:53           

      Fredrik Ahnsjö             Klubblös                         Felst.           
      Linda Rylander             Söders SOL - Tyresö           ej fullf.           
      Pontus Rylander            Söders SOL - Tyresö           ej fullf.           



Direkt 2  (13) 3800 m                      

    1 Tage Sandberg              Bromma-Vällingby SOK              31:39 B         
    2 Line Nybakken              Ås-NLH Orientering                31:58 B         
    3 Kenneth Berglund           SoIK Hellas                       35:54 B         
    4 Mario Matanovic            Västerviks OK                     39:00 B         
    5 Anders Lundbäck            Stensättra IF                     40:38 B         
    6 Tommy Ljungkvist           Ärla IF                           41:16 B         
    7 Christian Beutler          OK Södertörn                      41:23 B         
    8 Anette Linnersjö           Gustavsbergs IF                   42:35           
    9 Camilla Svensson           Västerviks OK                     47:34           
   10 Torbjörn Svensson          Klubblös                          47:44           
   11 Anki Landarv               Klubblös                          49:35           
   12 Sven-Åke Svensson          Snättringe SK                     57:03           

      Robert Rylander            Söders SOL - Tyresö           ej fullf.           



Direkt 3  (19) 4600 m                      

    1 Dan Giberg                 Södertälje-Nykvarn Orienteri      29:37 B         
    2 Urban Hallberg             Strängnäs-Malmby OL               30:05 B         
    3 Christer Casselsjö         OK Kolmården                      30:59 B         
    4 Björn Larsson              Järla IF OK                       31:44 B         
    5 Axel Mattsson              Järla IF OK                       31:52 B         
    6 Henrik Trofast             Skarpnäcks OL                     35:04 B         
    7 Paul Norén                 OK Södertörn                      36:25 B         
    8 Sofia Olsson               OK Skogsfalken                    37:54 B         
    9 Mikael Åström              Umedalens IF                      39:00 B         
   10 Johan Scharp               IFK Lidingös Skid O OK            39:14           
   11 Lars Segerqvist            Skarpnäcks OL                     41:05           
   12 Bo Skoog                   Tumba-Mälarhöjden OK              42:27           
   13 Björn Linder               Gustavsbergs IF                   42:51           
   14 Tomas Hammer               OK Södertörn                      43:20           
   15 Håkan Linderoth            Sundbybergs IK                    46:30           
   16 Jonas Sjöberg              Umedalens IF                      47:59           
   17 Kurt Maxé                  Sundbybergs IK                    48:33           
   18 Olle Laurell               Tumba-Mälarhöjden OK              52:05           
   19 Mats Ola Öberg             Sundbybergs IK                    59:55           


---------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset                                           to 2004-08-19 17:14
Resultat
-------------------OS2003 Sverige © Stephan Kraemer 2004-------------------

   Pl tartnr Namn                      Lag                                  Tid 


Öppen  (36)        Sträcka  1     

    1     17 Liutauras Bilevicius      SOIK Hellas 1                      24:36 
    2     12 Casper Giding             IFK Lidingös Skid o OK 1           24:37 
    3      8 Nick Barrable             OK Ravinen 1                       24:38 
    4      7 Javier Gomes              Sundbybergs IK 1                   24:59 
    5     24 Pavel Kosarek             Tumba-Mälarhöjden OK 2             25:02 
    6     14 Göran Thimberg            Söders SOL Tyresö 1                25:03 
    7     32 Erik Lennartsson          IFK Lidingös Skid o OK 3           26:02 
    8      1 Christoffer Eskilsson     Haninge SOK 1                      26:04 
    9     27 Håkan Nyberg              IFK Lidingös Skid o OK 2           26:07 
   10     10 Mikael Hill               Tumba-Mälarhöjden OK 1             26:11 
   11      9 Robert Pedersen           Järfälla OK 1                      26:32 
   12     13 Patric de Boussard        IFK Enskede 1                      26:34 
   13      2 Stefan Carlsson           Hammarby IF OF 1                   26:35 
   14     29 Gustav Larson             Järfälla OK 2                      27:34 
   15      3 Jonas Nyman               Snättringe SK 1                    27:36 
   16     11 Mats Liwell               Södertälje-Nykvar 1                27:37 
   17     20 P-O Ivarsson              Haninge SOK 2                      27:40 
   18      6 Rickard Corlin            Huddinge Brandförsvar 1            27:41 
   19     21 Calle Bohman              SOIK Hellas 2                      27:44 
   19     26 Mats Eriksson             IFK Enskede 2                      27:44 
   21     18 Henrik Hellman            OK Södertörn 1                     27:50 
   22     23 Magnus Sterner            Sundbybergs IK 2                   28:02 
   23      4 Joel Ahlgren              Skarpnäcks OL 1                    28:26 
   24     28 Robert Hagström           Eskilstunafors OL 2                28:28 
   25     36 Henrik S Nord             Södertälje-Nykvar 666              30:20 
   26      5 Christoffer Ramström      Strängnäs-Malmby OL 1              31:00 
   27     25 Alexander Silwén          Snättringe SK 2                    31:07 
   28     33 Magnus Andersson          Sundbybergs IK 3                   31:11 
   29     16 Magnus Nordström          OK Älvsjö-Örby 1                   31:26 
   30     37 Jesper Eriksson           OK Ravinen 2                       31:30 
   31     22 Anders Mattson            OK Älvsjö-Örby 2                   31:46 
   32     35 Marin Alström             IFK Enskede 3                      31:53 
   33     30 n n                       Tumba-Mälarhöjden OK 3             31:59 
   34     31 Mats Törnros              Tumba-Mälarhöjden OK 4             36:22 
   35     34 Staffan Törnros           Tumba-Mälarhöjden OK 5             43:26 
          19 Staffan Wennerstad        Huddinge Brandförsvar 2         Ej godk. 



Öppen  (36)        Sträcka  2     

    1     36 Anders B Axelsson         Södertälje-Nykvar 666              25:13 
    2     17 Paulius Kudriavcevas      SOIK Hellas 1                      25:18 
    3      8 Christian Hansen          OK Ravinen 1                       26:27 
    4     14 Niklas Wrane              Söders SOL Tyresö 1                26:28 
    5     24 Lars Strid                Tumba-Mälarhöjden OK 2             27:11 
    6     21 Anders Thureson           SOIK Hellas 2                      27:28 
    7     27 Martin Larbo              IFK Lidingös Skid o OK 2           27:29 
    8     18 Johan Sisell              OK Södertörn 1                     27:42 
    8      7 Henrik Persson            Sundbybergs IK 1                   27:42 
    8     12 Mattias Balck             IFK Lidingös Skid o OK 1           27:42 
   11     10 Ulrik Englund             Tumba-Mälarhöjden OK 1             28:46 
   12     13 Ove Hedlund               IFK Enskede 1                      28:47 
   13      1 Rickard Ohlsson           Haninge SOK 1                      29:12 
   14      5 Mats Sundbüe              Strängnäs-Malmby OL 1              29:18 
   15     23 Hans Olsen                Sundbybergs IK 2                   30:57 
   16     11 Gustav Hedin              Södertälje-Nykvar 1                31:20 
   17      6 Mikael Åhgren             Huddinge Brandförsvar 1            31:39 
   18     37 Kent Bergman              OK Ravinen 2                       31:42 
   19      9 Erik Roller               Järfälla OK 1                      31:51 
   20      2 Johan Ericsson            Hammarby IF OF 1                   32:21 
   21      4 Micke Zetterström         Skarpnäcks OL 1                    32:25 
   22     32 Ulf Öjebo                 IFK Lidingös Skid o OK 3           32:31 
   23     30 Conny Axelsson            Tumba-Mälarhöjden OK 3             32:41 
   23     29 Frank Steiner             Järfälla OK 2                      32:41 
   25     16 Stefan Nordström          OK Älvsjö-Örby 1                   33:29 
   25     33 Anders Kolmskog           Sundbybergs IK 3                   33:29 
   27     25 Stefan Bjursäter          Snättringe SK 2                    33:31 
   28      3 Fredrik Holgersson        Snättringe SK 1                    33:34 
   29     20 Henrik Nyström            Haninge SOK 2                      34:03 
   30     28 Urban Risberg             Eskilstunafors OL 2                34:06 
   31     26 Johan Mellkvist           IFK Enskede 2                      37:06 
   32     34 Fredrik Huldt             Tumba-Mälarhöjden OK 5             40:49 
   33     22 Tomas Unestad             OK Älvsjö-Örby 2                   42:54 
   34     35 Lindell Jonatan           IFK Enskede 3                      44:46 
   35     31 Bo Skoog                  Tumba-Mälarhöjden OK 4             50:54 
          19 Jocke Nyberg              Huddinge Brandförsvar 2        ej fullf. 



Öppen  (36)        Sträcka  3     

    1      8 Magnus Johansson          OK Ravinen 1                       22:01 
    2     14 Peter Andersson           Söders SOL Tyresö 1                22:22 
    3     12 Mårten Frendelius         IFK Lidingös Skid o OK 1           22:31 
    4     18 Sten Svanberg             OK Södertörn 1                     23:15 
    5     10 Mattias Allared           Tumba-Mälarhöjden OK 1             23:27 
    6     36 Håkan L Jerning           Södertälje-Nykvar 666              24:18 
    7     13 Pär Hedlund               IFK Enskede 1                      24:26 
    8     23 Krister Gumaelius         Sundbybergs IK 2                   24:49 
    9      2 Lars-Göran Stenberg       Hammarby IF OF 1                   24:54 
   10     17 Vidas Armalis             SOIK Hellas 1                      25:02 
   11     32 Andrew Quin               IFK Lidingös Skid o OK 3           25:12 
   12      1 Peter Almroth             Haninge SOK 1                      25:14 
   13     11 Niklas Henriksson         Södertälje-Nykvar 1                25:15 
   14      7 Torbjörn Olsson           Sundbybergs IK 1                   26:00 
   15     21 Johan Lindbom             SOIK Hellas 2                      26:13 
   16      9 Sofia Pålsson             Järfälla OK 1                      26:32 
   17     27 Martin Terry              IFK Lidingös Skid o OK 2           26:53 
   18     24 Anders Käll               Tumba-Mälarhöjden OK 2             28:23 
   19     33 Jan Kihl                  Sundbybergs IK 3                   28:37 
   20     28 Jan Viklund               Eskilstunafors OL 2                29:23 
   21     20 Jan Eskilsson             Haninge SOK 2                      29:37 
   22     26 Peter Albinsson           IFK Enskede 2                      29:38 
   23      3 Erik Paulsson             Snättringe SK 1                    30:34 
   24     25 Björn Holgersson          Snättringe SK 2                    30:55 
   25     34 Ulrik Lindström           Tumba-Mälarhöjden OK 5             31:22 
   26     16 Christer Nordström        OK Älvsjö-Örby 1                   32:20 
   27      6 Henrik Persson            Huddinge Brandförsvar 1            32:41 
   28      4 Jörgen Stogard            Skarpnäcks OL 1                    33:31 
   29     29 Kristin Löfgren           Järfälla OK 2                      34:50 
   30      5 Dag Sundin                Strängnäs-Malmby OL 1              35:05 
   31     35 Bo Hedlund                IFK Enskede 3                      43:13 
   32     30 Jonas Isaksson            Tumba-Mälarhöjden OK 3             50:44 
   33     22 Ivar Nordberg             OK Älvsjö-Örby 2                   52:12 
   34     37 Jesper Dalgren            OK Ravinen 2                     1:08:59 
   35     31 Mats Adolfsson            Tumba-Mälarhöjden OK 4           1:12:15 
          19 Lennart Bjursäter         Huddinge Brandförsvar 2         Ej godk. 



Öppen  (36)        Sträcka  4     

    1      8 Hans Mård                 OK Ravinen 1                       32:01 
    2     17 Edgaras Voveris           SOIK Hellas 1                      33:57 
    3      9 Magnus Cederlöf           Järfälla OK 1                      34:46 
    4     12 Martin Johnsson           IFK Lidingös Skid o OK 1           35:38 
    5     14 Peter Juthberg            Söders SOL Tyresö 1                36:44 
    6     11 Lars Bygdén               Södertälje-Nykvar 1                36:48 
    7     10 Per Samuelsson            Tumba-Mälarhöjden OK 1             37:06 
    8     21 Micke Nyberg              SOIK Hellas 2                      37:40 
    9     23 Jan-Olof Bogren           Sundbybergs IK 2                   37:55 
   10      6 Reto Flückinger           Huddinge Brandförsvar 1            38:40 
   11     36 Håkan B Malmström         Södertälje-Nykvar 666              38:45 
   12      3 Anders Jarl               Snättringe SK 1                    38:47 
   13     24 Patrik Adebrandt          Tumba-Mälarhöjden OK 2             39:07 
   14     27 Nils Malm                 IFK Lidingös Skid o OK 2           39:34 
   15     28 Bengt Andersson           Eskilstunafors OL 2                40:02 
   16      5 Urban Hallberg            Strängnäs-Malmby OL 1              40:26 
   17     13 Fredrik Hedin             IFK Enskede 1                      40:45 
   18     29 Anders Löfgren            Järfälla OK 2                      40:49 
   19     18 Peter Jakobsson           OK Södertörn 1                     41:02 
   20     25 Göran Nilsson             Snättringe SK 2                    41:15 
   21     32 Nicholas Mulder           IFK Lidingös Skid o OK 3           41:18 
   22      2 Tobias Spång              Hammarby IF OF 1                   41:48 
   23      7 Ronny Falk                Sundbybergs IK 1                   42:07 
   24     16 Karl Mårtensson           OK Älvsjö-Örby 1                   42:18 
   25     33 Peter Ehrlin              Sundbybergs IK 3                   42:39 
   26     20 Jonas Bergström           Haninge SOK 2                      44:22 
   27      4 Malte Guteland            Skarpnäcks OL 1                    45:07 
   28     35 Erik Sisell               IFK Enskede 3                      48:07 
   29     37 Tomas Albinsson           OK Ravinen 2                       48:29 
   30     30 Mats Käll                 Tumba-Mälarhöjden OK 3             49:33 
   31     22 Mats Zackrisson           OK Älvsjö-Örby 2                   49:57 
   32      1 Jesper Falk               Haninge SOK 1                      52:58 
   33     26 Fredrik Sjökvist          IFK Enskede 2                      58:56 
   34     31 Harald Nordlund           Tumba-Mälarhöjden OK 4             59:33 
   35     34 Thomas Eriksson           Tumba-Mälarhöjden OK 5           1:00:14 
          19 Jonathan Alm              Huddinge Brandförsvar 2         Ej godk. 



Damer  (26)        Sträcka  1     

    1     75 Nataliya Potopalska       Strängnäs-Malmby OL 1              27:53 
    2     53 Geidre Voverine           SOIK Hellas 1                      28:05 
    3     72 Tina Söderqvist           OK Ravinen 2                       28:38 
    4     54 Thérès Ericsson           OK Ravinen 1                       28:40 
    5     55 Jeanette Enckell          Södertälje-Nykvar 1                28:52 
    6     73 Johanna Persson           Tullinge SK 2                      29:03 
    7     59 Marie Malmborg            Söders SOL Tyresö 1                29:04 
    8     56 Madeleine Limpar          Turebergs IF 1                     29:11 
    9     58 Elin Ström                Tullinge SK 1                      29:24 
   10     63 Malin Lönnqvist           Skarpnäcks OL 1                    29:38 
   11     74 Helena Adebrant           Tumba-Mälarhöjden OK 2             29:41 
   12     60 Malin Leijon-Lind         Haninge SOK 1                      29:43 
   13     71 Annika Bygdén             Södertälje-Nykvar 2                29:52 
   14     52 Carina Hallendal          IFK Enskede 1                      30:43 
   15     65 Erica Hellgren            OK Älvsjö-Örby 2                   31:35 
   16     62 Anna Tiderman             Snättringe SK 1                    31:37 
   16     67 Emily South               Snättringe SK 2                    31:37 
   18     61 Charlotta Lundgren        IFK Lidingös Skid o OK 1           31:38 
   19     70 Anna Svärd                IFK Enskede 2                      31:43 
   20     76 Kristina Moberg           Tumba-Mälarhöjden OK 4             31:45 
   21     69 Sara Johansson            OK Ravinen 3                       31:54 
   22     51 Britt-Marie Hellgren      OK Älvsjö-Örby 1                   31:56 
   23     66 Marie Bentinger           Tumba-Mälarhöjden OK 3             31:57 
   24     57 Emelie Axelsson           Tumba-Mälarhöjden OK 1             32:42 
   25     64 Anna Falk                 Sundbybergs IK 1                   36:42 
   26     68 Kristin Morén             Snättringe SK 3                  1:02:02 



Damer  (26)        Sträcka  2     

    1     64 Karolina Samuelsson       Sundbybergs IK 1                   26:50 
    2     52 Nina de Boussard          IFK Enskede 1                      26:58 
    3     63 Emma Carlsson             Skarpnäcks OL 1                    27:53 
    4     56 Annika Lindberg           Turebergs IF 1                     28:35 
    5     59 Kristina Bergstrand       Söders SOL Tyresö 1                28:46 
    6     54 Helen Palmer              OK Ravinen 1                       29:12 
    7     53 Aliya Sitdikova           SOIK Hellas 1                      29:15 
    8     75 Carina Sundbüe            Strängnäs-Malmby OL 1              30:30 
    9     55 Eva-Lena Ericson          Södertälje-Nykvar 1                31:26 
   10     57 Diana Sarmiala            Tumba-Mälarhöjden OK 1             32:06 
   11     58 Johanna Lönnkvist         Tullinge SK 1                      32:48 
   12     72 Sara Olsson               OK Ravinen 2                       33:05 
   13     69 Anna Skoog                OK Ravinen 3                       34:43 
   14     70 Elisabeth Svärd           IFK Enskede 2                      35:29 
   15     66 Malin Sandberg            Tumba-Mälarhöjden OK 3             35:33 
   16     62 Sanna Morén               Snättringe SK 1                    35:38 
   17     51 Margareta Wadin           OK Älvsjö-Örby 1                   35:45 
   18     65 Ingrid Mattson            OK Älvsjö-Örby 2                   35:49 
   18     73 Malin Sundqvist           Tullinge SK 2                      35:49 
   20     61 Charlotte Ihrfors         IFK Lidingös Skid o OK 1           35:55 
   21     71 Ingela Liwell             Södertälje-Nykvar 2                36:41 
   22     74 Carina Hill               Tumba-Mälarhöjden OK 2             36:57 
   23     60 Malin Gustafsson          Haninge SOK 1                      37:03 
   24     67 Jenny Dahlström           Snättringe SK 2                    39:45 
   25     76 Helen Törnros             Tumba-Mälarhöjden OK 4             49:29 
   26     68 Marie Bjursäter           Snättringe SK 3                    51:39 



Damer  (25)        Sträcka  3     

    1     75 Anna Garin                Strängnäs-Malmby OL 1              27:35 
    2     53 Tanja Ryabkina            SOIK Hellas 1                      28:33 
    3     54 Dainora Alsauskaite       OK Ravinen 1                       28:34 
    4     72 Jenny Tirén               OK Ravinen 2                       33:32 
    5     55 Jo Stevenson              Södertälje-Nykvar 1                34:26 
    6     59 Allison Jones             Söders SOL Tyresö 1                34:27 
    7     56 Terese Herlin             Turebergs IF 1                     34:34 
    8     52 Elin Isgren               IFK Enskede 1                      36:56 
    9     61 Anna Tarandi              IFK Lidingös Skid o OK 1           39:07 
   10     71 Anna Windevall            Södertälje-Nykvar 2                39:09 
   11     57 Iva Hrazdirova            Tumba-Mälarhöjden OK 1             39:25 
   12     62 Anna Movin                Snättringe SK 1                    39:28 
   13     73 Linn Pettersson           Tullinge SK 2                      40:25 
   14     70 Karin Lindskog            IFK Enskede 2                      41:17 
   15     64 Lina Lövhammer            Sundbybergs IK 1                   41:25 
   16     74 Maria Mikaelsson          Tumba-Mälarhöjden OK 2             41:34 
   17     76 Linda Ruthström           Tumba-Mälarhöjden OK 4             42:50 
   18     63 Sanna Batz                Skarpnäcks OL 1                    45:52 
   19     51 Sandra Karnebrink         OK Älvsjö-Örby 1                   46:33 
   20     65 Anna Wallen               OK Älvsjö-Örby 2                   46:59 
   21     69 Malin Olsson              OK Ravinen 3                       49:16 
   22     66 Annica Sundeby            Tumba-Mälarhöjden OK 3             49:18 
   23     67 Nadja Dahlström           Snättringe SK 2                    49:34 
   24     60 Nina Lager                Haninge SOK 1                    1:00:43 
   25     68 Ylva Nilsson              Snättringe SK 3                  1:10:05 



H-14  (16)         Sträcka  1     

    1    401 Markus Fredlund           Tumba-Mälarhöjden OK 1             27:15 
    1    404 Johan Kärrström           Tullinge SK 1                      27:15 
    3    417 Erik Pettersson           Turebergs IF 1                     28:25 
    4    407 Jacob Svensson            Söders SOL Tyresö 1                28:29 
    5    408 Kalle Bergman             OK Ravinen 1                       28:42 
    6    405 Jonas Nordström           OK Älvsjö-Örby 1                   28:49 
    7    411 Axel Krögerström          OK Ravinen 2                       28:56 
    8    402 Tim Sundbüe               Strängnäs-Malmby OL 1              28:58 
    9    413 Markus Hjort              OK Ravinen 3                       29:11 
   10    403 Tommy Batz                Skarpnäcks OL 1                    29:15 
   11    414 Erik Einarsson            Tullinge SK 2                      29:25 
   12    409 Mårten Norman             Tullinge SK 4                      42:53 
   13    416 Tintin Karlberg           Tullinge SK 3                      44:08 
   14    412 Tobias Andersson          Tullinge SK 5                      44:11 
   15    415 Gustav Ågren              Tullinge SK 6                      44:15 
   16    406 Rickard Scharp            IFK Lidingös Skid o OK 1           46:52 



H-14  (16)         Sträcka  2     

    1    408 Gustav Bergman            OK Ravinen 1                       27:12 
    2    405 Viktor Mattsson           OK Älvsjö-Örby 1                   27:37 
    3    404 Jonas Kärrström           Tullinge SK 1                      28:19 
    4    402 Anton Sundin              Strängnäs-Malmby OL 1              28:26 
    5    403 Kalle Zetterström         Skarpnäcks OL 1                    28:44 
    6    414 Fredrik Forsberg          Tullinge SK 2                      30:48 
    7    411 Emil Kretz                OK Ravinen 2                       32:37 
    8    415 Manne Norman              Tullinge SK 6                      34:28 
    9    416 Tobias Forsén             Tullinge SK 3                      34:37 
   10    417 Robin Gelinder            Turebergs IF 1                     35:59 
   11    401 Patrik Axelsson           Tumba-Mälarhöjden OK 1             37:22 
   12    412 Martin Larsson            Tullinge SK 5                      39:02 
   13    407 Oliver Lindblad-Petersen  Söders SOL Tyresö 1                40:22 
   14    413 Joakim Westblad           OK Ravinen 3                       49:53 
   15    406 Petter Granli             IFK Lidingös Skid o OK 1         1:00:50 
   16    409 Kalle Engberg             Tullinge SK 4                    1:45:46 



D-14  (12)         Sträcka  1     

    1    452 Eva Englid                Tumba-Mälarhöjden OK 1             30:45 
    2    464 Ida Forsén                Tullinge SK 2                      32:43 
    3    457 Gabriella Holmström       OK Ravinen 2                       32:55 
    4    456 Maria Movin               Snättringe SK 1                    32:57 
    5    454 Annie Forsberg            OK Ravinen 1                       33:03 
    6    455 Erika Berggren            Tullinge SK 1                      33:15 
    7    453 Inda Garin                Strängnäs-Malmby OL 1              37:36 
    8    460 Karolin Ohlsson           Tullinge SK 3                      37:37 
    9    451 Hanna Sandborah           IFK Lidingös Skid o OK 1           41:46 
   10    462 Linn Johansson            OK Ravinen 3                       41:58 
   11    459 Cecilia Emanuelsson       IFK Lidingös Skid o OK 3           42:18 
   12    458 Ida Drougge               IFK Lidingös Skid o OK 2           49:38 



D-14  (12)         Sträcka  2     

    1    454 Frida Forsberg            OK Ravinen 1                       29:59 
    2    455 Lovisa Adolfsson          Tullinge SK 1                      31:26 
    3    464 Elin Sundqvist            Tullinge SK 2                      32:06 
    4    453 Lisa Hallberg             Strängnäs-Malmby OL 1              34:45 
    5    452 Jenny Asztalos            Tumba-Mälarhöjden OK 1             36:05 
    6    457 Mathilda Holmström        OK Ravinen 2                       36:21 
    7    460 Beatrice Köhler           Tullinge SK 3                      39:30 
    8    458 Fanny Scharp              IFK Lidingös Skid o OK 2           44:40 
    9    451 Rebecka Hallerby          IFK Lidingös Skid o OK 1           50:50 
   10    462 Helena Nyman              OK Ravinen 3                       52:12 
   11    459 Jane Ihrfors              IFK Lidingös Skid o OK 3           52:37 
   12    456 Marie Mårts               Snättringe SK 1                    52:40 







  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020