Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Resultat Tullingeruset 2003

Skrivet av TSK Inlagt  2021-01-13 08:50:03
Uppdaterad 2021-01-13 08:49:47
Sidan visad 8374 gånger

Filer
 sträcktider (.html-format)
 sträcktider direktbanor (.html-format)

Vid Tullinge SKs klubbstuga, Brantbrinks IP. Tävlingen ingick i Sverigeligan

RESULTAT




-------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2003                                          to 2003-08-21 10:06
Resultat
---------------------OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2003----------------------

  Pl tartnr Lag                                                                Tid 
         Namn                        Tid  StrPl Gaff  BanPl  VäxlTid  VäxPl 


A - Öppen  (67)          

   1      3 OK Ravinen lag 1                                                 95:27 
         Martin Lindskog           23:01      2 A         2    23:01      2 
         Magnus Johansson          23:25      4 A         4    46:26      4 
         Christian Hansen          19:56      1 A         1    66:22      2 
         Nick Barrable             29:05      1 A         1    95:27        

   2      7 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 1                             95:40 
         Daniel Blohm              23:08      4 A         4    23:08      4 
         Niclas Jonasson           22:11      1 A         1    45:19      1 
         Ivar Haugen               21:02      2 A         2    66:21      1 
         Peter Hemmyr              29:19      2 A         2    95:40        

   3      1 Söders SOL - Tyresö lag 1                                        97:46 
         Robert Söderberg          23:13      6 A         6    23:13      6 
         Christer Ivarsson         22:50      2 A         2    46:03      2 
         Björn Ljunggren           21:29      4 A         4    67:32      3 
         Per Ek                    30:14      4 A         4    97:46        

   4     52 Don't hate the player lag 1                                      97:52 
         Mattias Johansson (JOK)   23:15      8 A         8    23:15      8 
         Oskar Malmberg (IFKU)     23:09      3 A         3    46:24      3 
         Emil Lauri (OKT)          21:14      3 A         3    67:38      4 
         David Brickhill-Jones (   30:14      4 A         4    97:52        

   5      5 IFK Lidingös Skid O OK lag 1                                    101:20 
         Martin Larbo              23:25     13 A        13    23:25     13 
         Linus Kaisajuntti         25:04      7 A         7    48:29      6 
         Mårten Frendelius         22:31      6 A         6    71:00      5 
         Johan Näsman              30:20      6 A         6   101:20        

   6     57 Järla IF OK lag 1                                               101:26 
         Petter Haraldsson         23:11      5 A         5    23:11      5 
         Johan Strandberg          25:36      9 A         9    48:47      9 
         David A-Skantze           22:38      9 A         9    71:25      7 
         Anders Holmberg           30:01      3 A         3   101:26        

   7     14 OK Denseln lag 1                                                104:34 
         Edvin Karlsson            23:32     15 A        15    23:32     15 
         Per Brolund               24:58      6 A         6    48:30      7 
         Hans Brolund              24:21     24 A        24    72:51      9 
         Anders Kleist             31:43      7 A         7   104:34        

   8     53 GB Squad lag 1                                                  104:37 
         Allan Boyle               23:16      9 A         9    23:16      9 
         Rob Baker                 25:26      8 A         8    48:42      8 
         Ed Catmur                 22:39     11 A        11    71:21      6 
         Matt Crane                33:16     13 A        13   104:37        

   9     33 IFK Lidingös Skid O OK lag 2                                    106:51 
         Martin Johnsson           24:07     16 A        16    24:07     16 
         Casper Giding             26:39     13 A        13    50:46     12 
         Johan Granath             22:33      8 A         8    73:19     12 
         Mattias Balck             33:32     15 A        15   106:51        

  10     34 IFK Lidingös Skid O OK lag 3                                    107:00 
         Mikael Jansson            23:23     12 A        12    23:23     12 
         Håkan Nyberg              26:09     10 A        10    49:32     10 
         Jesper Svedberg           23:38     17 A        17    73:10     10 
         Andreas Edlund            33:50     17 A        17   107:00        

  11      2 SOIK Hellas lag 1                                               107:57 
         Liutauras Bilivilius      23:31     14 A        14    23:31     14 
         Vidas Armalis             27:10     16 A        16    50:41     11 
         Anders Thuresson          22:31      6 A         6    73:12     11 
         Micke Nyberg              34:45     20 A        20   107:57        

  12      4 Gustavsbergs IF lag 1                                           108:22 
         Martin Bellander          25:09     18 A        18    25:09     18 
         Dan Wester                27:59     23 A        23    53:08     14 
         Mattias Nordin            23:22     16 A        16    76:30     16 
         Manne Wiklund             31:52      9 A         9   108:22        

  13      8 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 2                            109:18 
         Martin Lampinen           23:14      7 A         7    23:14      7 
         Daniel Blohm              24:07      5 A         5    47:21      5 
         Rasmus Soes               24:06     22 A        22    71:27      8 
         Thomas Håkansson          37:51     39 A        39   109:18        

  14     38 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 4                            109:40 
         Magnus Karlsson           23:20     11 A        11    23:20     11 
         Erik Mårsell              29:51     36 A        36    53:11     15 
         Tobias Eriksson           22:38      9 A         9    75:49     15 
         Niklas Serrander          33:51     18 A        18   109:40        

  15     10 Söders SOL - Tyresö lag 2                                       110:02 
         Göran Thimberg            24:26     17 A        17    24:26     17 
         Mattias Abelsson          27:25     17 A        17    51:51     13 
         Niklas Wrane              23:50     20 A        20    75:41     14 
         Stefan Thyr               34:21     19 A        19   110:02        

  16     50 Huddinge Brandförsvar lag 2                                     110:05 
         Jens Molin                22:59      1 A         1    22:59      1 
         Peter Mickos              30:14     39 A        39    53:13     16 
         Jonathan Alm              22:00      5 A         5    75:13     13 
         Andreas Karlsson          34:52     21 A        21   110:05        

  17     43 Tumba-Mälarhöjden OK lag 1                                      110:08 
         Håkan Edman               26:26     28 A        28    26:26     28 
         Ulrik Englund             27:50     21 A        21    54:16     20 
         Micke Hill                23:09     15 A        15    77:25     19 
         Scott Fraser              32:43     10 A        10   110:08        

  18     37 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 3                            110:18 
         Mats Petersson            26:47     37 A        37    26:47     37 
         Magnus Grahn              26:52     14 A        14    53:39     19 
         Gunnar Eriksson           23:46     19 A        19    77:25     19 
         Håkan Kleijn              32:53     12 A        12   110:18        

  19     51 IFK Hedemora OK/VB OL lag 1                                     112:23 
         Johan Björklund           26:22     25 A        25    26:22     25 
         Stefan Karlsson           28:14     27 A        27    54:36     28 
         Robert Pedersen           24:15     23 A        23    78:51     22 
         Magnus Cederlöf           33:32     15 A        15   112:23        

  20     55 GB Squad lag 3                                                  112:28 
         Andy Etherden             26:20     24 A        24    26:20     24 
         David Hodkinson           28:05     25 A        25    54:25     21 
         Murray Strain             22:47     12 A        12    77:12     17 
         Chris Sellens             35:16     23 A        23   112:28        

  21     19 OK Ravinen lag 2                                                113:07 
         Lars Forsberg             26:51     39 A        39    26:51     39 
         Jonny Bergman             27:42     19 A        19    54:33     26 
         Niklas Wansölin           25:48     34 A        34    80:21     30 
         Tomas Albinsson           32:46     11 A        11   113:07        

  22     61 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 666                          113:38 
         Håkan Jerning             28:08     44 A        44    28:08     44 
         PFP "Prospect" Lindkvis   26:18     11 A        11    54:26     22 
         Håkan Malmström           22:55     13 A        13    77:21     18 
         Kari Enckell              36:17     34 A        34   113:38        

  23     44 Tumba-Mälarhöjden OK lag 2                                      114:41 
         Jon Ansnes                26:23     26 A        26    26:23     26 
         Mattias Allared           26:56     15 A        15    53:19     17 
         Robert Tellvik            25:48     34 A        34    79:07     23 
         Per Samuelsson            35:34     27 A        27   114:41        

  24     21 Snättringe SK lag 1                                             115:20 
         Peter Granath             28:28     48 A        48    28:28     48 
         Jonas Haraldsson          26:23     12 A        12    54:51     31 
         Jonas Nyman               24:58     28 A        28    79:49     24 
         Anders Jarl               35:31     26 A        26   115:20        

  25     35 IFK Lidingös Skid O OK lag 4                                    115:29 
         Magnus Rajan              25:18     19 A        19    25:18     19 
         Ulf Öjebo                 29:12     32 A        32    54:30     25 
         Peter Edlund              25:24     31 A        31    79:54     25 
         Nils Malm                 35:35     28 A        28   115:29        

  26     16 IFK Enskede lag 1                                               115:36 
         Ulf Persson               25:21     20 A        20    25:21     20 
         Magnus Elwin              29:27     34 A        34    54:48     30 
         Peter Albinsson           25:38     33 A        33    80:26     31 
         Pär Hedlund               35:10     22 A        22   115:36        

  27     48 Söders SOL - Tyresö lag 3                                       115:42 
         Peter Andersson           28:18     46 A        46    28:18     46 
         Martin Norling            28:03     24 A        24    56:21     34 
         Pär Svensson              23:38     17 A        17    79:59     27 
         Per Zätterström           35:43     29 A        29   115:42        

  28     26 Sundbybergs IK lag 1                                            115:51 
         Jan-Olof Bogren           26:28     31 A        31    26:28     31 
         Magnus Sterner            28:06     26 A        26    54:34     27 
         Hans Olsén                25:21     30 A        30    79:55     26 
         Gunnar Melin              35:56     30 A        30   115:51        

  29     65 Turebergs IF lag 2                                              115:59 
         B-O Pettersson            26:43     35 A        35    26:43     35 
         Andreas Fredriksson       28:22     28 A        28    55:05     32 
         C-E Karlsson              24:56     27 A        27    80:01     28 
         Roger Lindén              35:58     32 A        32   115:59        

  30     67 Söders SOL - Tyresö lag 4                                       117:15 
         Rickard Johansson         26:36     33 A        33    26:36     33 
         Per Kallhauge             27:52     22 A        22    54:28     24 
         Brett Weihart             25:36     32 A        32    80:04     29 
         Hans Vedin                37:11     37 A        37   117:15        

  31     28 Sundbybergs IK lag3                                             118:52 
         Anders Kolmskog           29:09     58 A        58    29:09     58 
         Anders Florell            29:18     33 A        33    58:27     39 
         Henrik Persson            25:01     29 A        29    83:28     33 
         Klas Englund              35:24     25 A        25   118:52        

  32     29 OK Södertörn lag 1                                              119:09 
         Patrik Blidefalk          28:21     47 A        47    28:21     47 
         Johan Sisell              31:03     43 A        43    59:24     41 
         Lauri Nurmela             23:07     14 A        14    82:31     32 
         Henrik Erlandsson         36:38     35 A        35   119:09        

  33     12 Eskilstunafors OL lag 1                                         120:08 
         Robert Hagström           28:49     52 A        52    28:49     52 
         Oskar Larsson             31:37     44 A        44    60:26     45 
         Emil Hyttinen             27:58     42 A        42    88:24     42 
         Magnus Johansson          31:44      8 A         8   120:08        

  34     56 GB Squad lag 4                                                  120:20 
         Jason Inman               28:15     45 A        45    28:15     45 
         James Williams            28:22     28 A        28    56:37     36 
         Chris Poole               30:13     53 A        53    86:50     41 
         Jon Musgrave              33:30     14 A        14   120:20        

  35     20 Skarpnäcks OL lag 1                                             120:44 
         Bengt Langels             26:31     32 A        32    26:31     32 
         Sören Andersson           29:06     31 A        31    55:37     33 
         Joel Ahlqvist             28:03     43 A        43    83:40     34 
         Micke Zetterström         37:04     36 A        36   120:44        

  36     58 Järla IF OK lag 2                                               122:05 
         Olle Boström              25:40     21 A        21    25:40     21 
         Erik Boström              27:42     19 A        19    53:22     18 
         Erik Mattsson             24:22     25 A        25    77:44     21 
         Anders Platt              44:21     56 A        56   122:05        

  37     60 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 9                            122:20 
         Tomas Håkansson           26:39     34 A        34    26:39     34 
         Mats Liwell               29:55     37 A        37    56:34     35 
         Lars Bygdén               29:49     50 A        50    86:23     40 
         Gustav Hedin              35:57     31 A        31   122:20        

  38      9 Bromma-Vällingby SOK lag 1                                      122:46 
         Henrik Wiklund            26:24     27 A        27    26:24     27 
         Thomas Olsson             34:22     53 A        53    60:46     48 
         Jan Hollbeck              23:52     21 A        21    84:38     36 
         Philip Von Rosen          38:08     40 A        40   122:46        

  39     49 Huddinge Brandförsvar lag 1                                     123:54 
         Jocke Nyberg              26:49     38 A        38    26:49     38 
         Micke Åhgren              30:08     38 A        38    56:57     37 
         Henrik Thorsen            28:19     44 A        44    85:16     38 
         Lennart Bjursäter         38:38     42 A        42   123:54        

  40     62 IFK Enskede lag 3                                               123:57 
         Martin Skoglund           26:55     40 A        40    26:55     40 
         Anders Granström          27:32     18 A        18    54:27     23 
         Mats Eriksson             29:34     48 A        48    84:01     35 
         Martin Ahlström           39:56     44 A        44   123:57        

  41     36 Haninge SOK lag 1                                               126:33 
         Jakob Ericsson            26:16     23 A        23    26:16     23 
         N.N.                      28:24     30 A        30    54:40     29 
         Jonas Bergström           30:43     54 A        54    85:23     39 
         Peter Haglund             41:10     46 A        46   126:33        

  42     66 Hammarby IF lag 1                                               128:39 
         Johan Eriksson            26:27     30 A        30    26:27     30 
         Magnus Eriksson           31:01     42 A        42    57:28     38 
         Jonas Andersson           31:29     55 A        55    88:57     45 
         Tobias Spång              39:42     43 A        43   128:39        

  43     63 Gustavsbergs IF lag 2                                           130:44 
         Ulf Burman                26:05     22 A        22    26:05     22 
         Arne Johansson            32:27     50 A        50    58:32     40 
         Leif Strandberg           26:43     37 A        37    85:15     37 
         Thomas Wester             45:29     58 A        58   130:44        

  44     30 OK Älvsjö-Örby lag 1                                            131:05 
         Stefan Nordström          28:52     54 A        54    28:52     54 
         Henrik Almkvist           34:46     56 A        56    63:38     53 
         Conny Ekstrand            26:57     38 A        38    90:35     47 
         Karl Mårtensson           40:30     45 A        45   131:05        

  45     45 Tumba-Mälarhöjden OK lag 3                                      132:16 
         Björn Nykvist             29:06     56 A        56    29:06     56 
         Ulrik Lindström           30:49     41 A        41    59:55     43 
         Arne Karlsson             28:35     46 A        46    88:30     43 
         Stefan Fredlund           43:46     52 A        52   132:16        

  46     15 SOIK Hellas lag 2                                               132:20 
         Calle Bohman              31:21     60 A        60    31:21     60 
         Håkan Tärnroth            32:12     49 A        49    63:33     52 
         Johan Lindbom             27:29     39 A        39    91:02     49 
         Jan Dahlin                41:18     47 A        47   132:20        

  47     42 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 8                            132:26 
         Sven-Anders Melin         26:26     28 A        28    26:26     28 
         Torgny Toresson           33:22     52 A        52    59:48     42 
         Per Molin                 29:11     47 A        47    88:59     46 
         Mats Karlsson             43:27     51 A        51   132:26        

  48     27 Sundbybergs IK lag 2                                            132:45 
         Krister Guamelius         28:33     51 A        51    28:33     51 
         Peter Ehlin               32:06     47 A        47    60:39     47 
         Jan Kihl                  27:55     40 A        40    88:34     44 
         Magnus Asplund            44:11     55 A        55   132:45        

  49     13 Eskilstunafors OL lag 2                                         134:33 
         Thomas Nyzell             34:08     65 A        65    34:08     65 
         Urban Risberg             29:44     35 A        35    63:52     57 
         Jan Viklund               28:24     45 A        45    92:16     50 
         Bengt Andersson           42:17     49 A        49   134:33        

  50     23 Snättringe SK lag 3                                             135:16 
         William Blomquist         32:25     64 A        64    32:25     64 
         Erik Paulsson             36:32     59 A        59    68:57     60 
         Micke Nilsson             27:56     41 A        41    96:53     56 
         Björn Silwén              38:23     41 A        41   135:16        

  51     40 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 6                            136:18 
         Stefan Karlsson           28:29     49 A        49    28:29     49 
         Peo Olsen                 32:06     47 A        47    60:35     46 
         Mikael Eriksson           32:31     58 A        58    93:06     52 
         Göran Eriksson            43:12     50 A        50   136:18        

  52     17 IFK Enskede lag 2                                               136:19 
         Christopher Lindqvist     27:58     41 A        41    27:58     41 
         Torbjörn Bergman          34:38     54 A        54    62:36     51 
         Fredrik Hedin             29:41     49 A        49    92:17     51 
         Mikael Hallendal          44:02     54 A        54   136:19        

  53     32 OK Älvsjö-Örby lag 3                                            137:11 
         Thomas Westerström        29:01     55 A        55    29:01     55 
         Anders Mattsson           31:45     45 A        45    60:46     48 
         Christer Nordström        34:55     61 A        61    95:41     53 
         Mats Zackrisson           41:30     48 A        48   137:11        

  54      6 Järfälla OK lag 1                                               139:58 
         Gustav Larsson            29:07     57 A        57    29:07     57 
         Niklas Lundberg           34:41     55 A        55    63:48     56 
         Fredrik Norberg           32:16     57 A        57    96:04     55 
         Joel Berglund             43:54     53 A        53   139:58        

  55     18 Järfälla OK lag 2                                               140:14 
         Anders Löfgren            28:02     43 A        43    28:02     43 
         Peter Lundberg            36:44     60 A        60    64:46     58 
         L-E Norberg               26:13     36 A        36    90:59     48 
         Göran Reinoldsson         49:15     61 A        61   140:14        

  56     22 Snättringe SK lag 2                                             141:18 
         Anders Hedberg            31:46     61 A        61    31:46     61 
         David Pettersson          35:05     58 A        58    66:51     59 
         Anders Bergmark           30:06     52 A        52    96:57     57 
         Björn Salomonsson         44:21     56 A        56   141:18        

  57     11 Bromma-Vällingby SOK lag 2                                      141:35 
         Ola Holgersson            31:46     61 A        61    31:46     61 
         Henrik Johansson          37:13     61 A        61    68:59     61 
         Anders Berg               36:22     63 A        63   105:21     61 
         Thomas Pettersson         36:14     33 A        33   141:35        

  58     24 Snättringe SK lag 4                                             143:05 
         Ola Persson               28:32     50 A        50    28:32     50 
         Hasse Letfors             47:23     65 A        65    75:55     64 
         Bertil Gelius             29:56     51 A        51   105:51     62 
         Göran Nilsson             37:14     38 A        38   143:05        

  59     25 Stigfinnarna lag 1                                              151:18 
         Robert Irestig            29:11     59 A        59    29:11     59 
         Christian Lundgren        30:44     40 A        40    59:55     43 
         Magnus Irestig            39:04     65 A        65    98:59     58 
         Juha Loenberg             52:19     64 A        64   151:18        

  60     46 Tumba-Mälarhöjden OK lag 4                                      151:22 
         Patrik Adebrant           28:49     52 A        52    28:49     52 
         Mats Adolfsson            34:56     57 A        57    63:45     55 
         Per Eriksson              36:28     64 A        64   100:13     59 
         Anders Käll               51:09     63 A        63   151:22        

  61     41 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 7                            153:34 
         Tore Eklund               27:58     41 A        41    27:58     41 
         Björn Gustavsson          33:10     51 A        51    61:08     50 
         Tomas Norlén              34:54     60 A        60    96:02     54 
         Christer Kollberg         57:32     66 A        66   153:34        

  62     39 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 5                            153:39 
         Urban Larsson             26:46     36 A        36    26:46     36 
         Pontus Olsen              42:24     64 A        64    69:10     62 
         P-G Månsson               32:03     56 A        56   101:13     60 
         Tord Jansson              52:26     65 A        65   153:39        


  63     59 Tumba-Mälarhöjden OK lag 6                                      159:40 
         Staffan Törnros           31:49     63 A        63    31:49     63 
         Anders Käll               31:53     46 A        46    63:42     54 
         Jonas Isaksson            48:56     66 A        66   112:38     64 
         Fredrik Huldt             47:02     60 A        60   159:40        

  64     47 Tumba-Mälarhöjden OK lag 5                                      159:46 
         Mikael Hansson            39:07     67 A        67    39:07     67 
         Daniel Torén              39:58     62 A        62    79:05     65 
         Lars Samuelsson           33:58     59 A        59   113:03     65 
         Conny Axelsson            46:43     59 A        59   159:46        

  65     31 OK Älvsjö-Örby lag 2                                            161:21 
         Dan Peterssen             34:48     66 A        66    34:48     66 
         Tomas Unestad             40:30     63 A        63    75:18     63 
         Joel Mannerfjord          35:07     62 A        62   110:25     63 
         Mats Fanell               50:56     62 A        62   161:21        


         54 GB Squad lag 2                                                  Felst. 
         Matt Speake               23:02      3 A         3    23:02      3 
         Graham Gristwood         Felst.        A                           
         James Furness             24:31     26 A        26                 
         Mark Nixon                35:23     24 A        24                 

         64 Turebergs IF lag 1                                              fullf. 
         Robert Wallsten           23:18     10 A        10    23:18     10 
         Anders Hallmén          j start        A                           
         N.N                     j start        A                           
         N.N                     j start        A                           




B - Damer  (36)          

   1    101 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 1                             80:20 
         Kajsa Guterstam           25:49      7 A         7    25:49      7 
         Maria Kleijn              26:10      1 A         1    51:59      1 
         Katarina Borg             28:21      1 A         1    80:20        

   2    136 Halden SK lag 1                                                  82:30 
         Jo Stevenson              25:52     10 A        10    25:52     10 
         Aislinn Austin            26:33      2 A         2    52:25      2 
         Ingunn Fristad            30:05      3 A         3    82:30        

   3    128 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 2                             83:41 
         Jeanette Enckell          26:08     17 A        17    26:08     17 
         Monica Hatlen             27:19      8 A         8    53:27      8 
         Juliette Soulard          30:14      4 A         4    83:41        

   4    137 Tullinge SK lag 1                                                83:45 
         Elin Ström                25:50      8 A         8    25:50      8 
         Johanna Lönnkvist         27:51     10 A        10    53:41     11 
         Jenny Lönnkvist           30:04      2 A         2    83:45        

   5    133 GB Squad lag 1                                                   83:58 
         Laura Daniel              25:33      1 A         1    25:33      1 
         Mhariri Mackenzie         27:17      7 A         7    52:50      4 
         Helen Palmer              31:08      5 A         5    83:58        

   6    117 OK Ravinen lag 2                                                 84:09 
         Malin Lindskog            25:51      9 A         9    25:51      9 
         Christin Söderqvist       26:36      3 A         3    52:27      3 
         Martina Gustavsson        31:42      6 A         6    84:09        

   7    120 Sundbybergs IK lag 1                                             85:29 
         Anna Falk                 25:47      6 A         6    25:47      6 
         Karolina Samuelsson       27:51     10 A        10    53:38     10 
         Annika Lundström          31:51      7 A         7    85:29        

   8    102 Söders SOL - Tyresö lag 1                                        87:24 
         Katrin Hallsten           25:54     12 A        12    25:54     12 
         Sara Wallén               27:52     12 A        12    53:46     12 
         Marie Malmborg            33:38      9 A         9    87:24        

   9    116 OK Ravinen lag 1                                                 87:27 
         Pernilla Karlsson         25:52     10 A        10    25:52     10 
         Emelie Holmström          27:01      5 A         5    52:53      6 
         Pernilla Eriksson         34:34     13 A        13    87:27        

  10    134 GB Squad lag 2                                                   88:37 
         Fiona Berrow              25:58     14 A        14    25:58     14 
         Rachel Majundar           26:53      4 A         4    52:51      5 
         Heather Gardner           35:46     17 A        17    88:37        

  11    114 IFK Enskede lag 1                                                89:04 
         Carina Persson            25:45      5 A         5    25:45      5 
         Katarina Rundström        27:09      6 A         6    52:54      7 
         Nina de Boussard          36:10     18 A        18    89:04        

  12    126 IFK Lidingös Skid O OK lag 1                                     89:08 
         Emma Tarandi              25:42      4 A         4    25:42      4 
         Eva Hallsten              27:49      9 A         9    53:31      9 
         Annica Jansson            35:37     16 A        16    89:08        

  13    135 GB Squad lag 3                                                   90:13 
         Kim Buckley               25:35      2 A         2    25:35      2 
         Alice Bedwell             30:30     17 A        17    56:05     13 
         Sarah Noot                34:08     12 A        12    90:13        

  14    118 Skarpnäcks OL lag 1                                              91:09 
         Agneta Törnqvist          28:05     23 A        23    28:05     23 
         Malin Lönnqvist           30:21     16 A        16    58:26     18 
         Fanny Deckner             32:43      8 A         8    91:09        

  15    104 Tumba-Mälarhöjden OK lag 1                                       92:07 
         Sanna Öhman               28:03     22 A        22    28:03     22 
         Karin Skogholm            30:11     15 A        15    58:14     16 
         Diana Sarmiala            33:53     11 A        11    92:07        

  16    124 Turebergs IF lag 1                                               92:17 
         Annika Lindberg           26:41     20 A        20    26:41     20 
         Therese Herlin            31:46     19 A        19    58:27     19 
         Ulla Molin                33:50     10 A        10    92:17        

  17    110 Söders SOL - Tyresö lag 2                                        95:12 
         Elisabeth Nilsson         25:55     13 A        13    25:55     13 
         Gabriella Lundholm        32:39     23 A        23    58:34     21 
         Anna Larsson              36:38     20 A        20    95:12        

  18    107 Bromma-Vällingby SOK lag 1                                       96:01 
         Åsa Lundmark              26:40     19 A        19    26:40     19 
         Anna Wiberth              33:10     24 A        24    59:50     23 
         Linda Berg                36:11     19 A        19    96:01        

  19    106 SOIK Hellas lag 1                                                96:24 
         Inga Kazlauskaite         25:36      3 A         3    25:36      3 
         Dalia Armaliene           31:39     18 A        18    57:15     15 
         Eva Gustavsson            39:09     24 A        24    96:24        

  20    129 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 3                             96:44 
         Maria Therese Persson     28:19     29 A        29    28:19     29 
         Lotta Hallberg            29:59     13 A        13    58:18     17 
         Frida Engkvist            38:26     23 A        23    96:44        

  21    130 Södertälje-Nykvarn Orientering Rönninge                          97:37 
         Lotta Thuresson           26:04     15 A        15    26:04     15 
         Malin Werner              30:10     14 A        14    56:14     14 
         Annika Bygdén             41:23     25 A        25    97:37        

  22    103 OK Södertörn lag 1                                               98:00 
         Towe Norén                28:17     28 A        28    28:17     28 
         Caroline Larsson          32:00     20 A        20    60:17     24 
         Marielle Larsson          37:43     22 A        22    98:00        

  23    109 Bromma-Vällingby SOK lag 2                                      101:01 
         Gunvor Sandberg           28:35     32 A        32    28:35     32 
         Anna Hermansson           37:39     28 A        28    66:14     27 
         Katarina Alm              34:47     14 A        14   101:01        

  24    112 Haninge SOK lag 1                                               101:27 
         Nina Lager                28:08     25 A        25    28:08     25 
         Jessica Vuori             38:19     29 A        29    66:27     28 
         Sara Eskilsson            35:00     15 A        15   101:27        

  25    119 Snättringe SK lag 2                                             106:11 
         Anna Tiderman             27:53     21 A        21    27:53     21 
         Elin Svensson             40:36     31 A        31    68:29     31 
         Sofia Persson             37:42     21 A        21   106:11        

  26    111 Gustavsbergs IF lag 1                                           106:23 
         Stina Andreasson          26:07     16 A        16    26:07     16 
         Lotta Valentin-Larsson    32:21     21 A        21    58:28     20 
         Anneli Lindqvist          47:55     29 A        29   106:23        

  27    121 Sundbybergs IK lag 2                                            110:46 
         Linda Lövhammar           33:12     34 A        34    33:12     34 
         Helen Arrestam            34:40     25 A        25    67:52     29 
         Caroline Westbom          42:54     26 A        26   110:46        

  28    125 OK Älvsjö-Örby lag 1                                            111:10 
         Britt Marie Hellgren      28:40     33 A        33    28:40     33 
         Margareta Wadin           39:35     30 A        30    68:15     30 
         Sandra Karnebrink         42:55     27 A        27   111:10        

  29    131 Tumba-Mälarhöjden OK lag 2                                      114:15 
         Marie Bentinger           28:16     27 A        27    28:16     27 
         Carina Hill               37:13     27 A        27    65:29     26 
         Lotta Östervall           48:46     32 A        32   114:15        

  30    132 Tumba-Mälarhöjden OK lag 3                                      114:46 
         Emelie Axelsson           28:07     24 A        24    28:07     24 
         Helen Törnros             42:10     32 A        32    70:17     32 
         Linda Ruthström           44:29     28 A        28   114:46        

  31    127 IFK Lidingös Skid O OK lag 2                                    129:37 
         Anna Tarandi              28:26     31 A        31    28:26     31 
         Charlotta Lundgren        47:05     34 A        34    75:31     34 
         Magdalena Danielsson      54:06     33 A        33   129:37        

  32    113 SOIK Hellas lag 2                                               133:23 
         Dangira Griksiene         28:15     26 A        26    28:15     26 
         Jenny Sjösten             42:10     32 A        32    70:25     33 
         Indre Rakkauskaite        62:58     34 A        34   133:23        

  33    138 Snättringe SK lag 3                                             146:49 
         Lisa Johansson            50:43     36 A        36    50:43     36 
         Beatrice Letfors          47:58     35 A        35    98:41     35 
         Therese Persson           48:08     30 A        30   146:49        

  34    108 Snättringe SK lag 1                                             147:21 
         Ylva Nilsson              44:40     35 A        35    44:40     35 
         Kristin Morén             54:32     36 A        36    99:12     36 
         Agneta Holgersson         48:09     31 A        31   147:21        


        115 IFK Enskede lag 2                                               fullf. 
         Elin Isgren               28:19     29 A        29    28:19     29 
         Vakant                    36:32     26 A        26    64:51     25 
         Vakant                  j start        A                           

        123 OK Södertörn lag 2                                              fullf. 
         Ann Dufva                 26:18     18 A        18    26:18     18 
         Louise Klingstedt         32:26     22 A        22    58:44     22 
         Lena Lövgren            j start        A                           




C - H-14  (15)           

   1    204 OK Ravinen lag 1                                                 39:36 
         Jesper Eriksson           20:11      1 A         3    20:11      1 
         Niklas Westblad           19:25      2 A         2    39:36        

   2    201 Bromma-Vällingby SOK lag 1                                       40:05 
         Simon Hollbeck            22:00      2 A         4    22:00      2 
         Henrik Berg               18:05      1 A         1    40:05        

   3    207 Turebergs IF lag 1                                               49:11 
         Erik Pettersson           23:33      5 A         8    23:33      5 
         Robin Gelinder            25:38      4 A        10    49:11        

   4    213 Järla IF OK lag 1                                                49:26 
         Johan Brandhorst-Satzko   22:58      3 A         6    22:58      3 
         Erik Brandhorst-Satzkor   26:28      5 A        11    49:26        

   5    210 Södertälje-Nykvarn Orientering lag 1                             50:25 
         Johan Willamo             28:11      9 A        15    28:11      9 
         Tomas Weme                22:14      3 A         5    50:25        

   6    205 Snättringe SK lag 1                                              54:25 
         Alexander Silwén          27:53      8 A        14    27:53      8 
         Stefan Bjursäter          26:32      6 A        12    54:25        

   7    208 Turebergs IF lag 2                                               58:48 
         Fredrik Nygren            29:54     14 A        21    29:54     14 
         Mattias Hallmén           28:54      7 A        17    58:48        

   8    214 Tumba-Mälarhöjden OK lag 1                                       64:19 
         Mikael Mantere            23:14      4 A         7    23:14      4 
         Markus Fredlund           41:05     12 A        27    64:19        

   9    206 Snättringe SK lag 2                                              64:20 
         Björn Holgersson          24:56      6 A         9    24:56      6 
         Patrik Nilsson            39:24     10 A        25    64:20        

  10    202 SOIK Hellas lag 1                                                65:17 
         Jesper Retsloff           29:09     12 A        19    29:09     12 
         Daniel Eriksson           36:08      9 A        24    65:17        

  11    203 SOIK Hellas lag 2                                                65:20 
         Jonas Eklund              29:18     13 A        20    29:18     13 
         Roland Eklund             36:02      8 A        23    65:20        

  12    209 OK Älvsjö-Örby lag 1                                             74:30 
         Jonas Nordström           28:55     11 A        18    28:55     11 
         Viktor Mattsson           45:35     13 A        28    74:30        

  13    215 Tumba-Mälarhöjden OK lag 2                                       74:38 
         Erik Hellgren             33:40     15 A        22    33:40     15 
         Patrik Axelsson           40:58     11 A        26    74:38        

  14    212 Tullinge SK lag 2                                               100:25 
         Erik Einarsson            27:28      7 A        13    27:28      7 
         Tobias Forsén             72:57     15 A        30   100:25        

  15    211 Tullinge SK lag 1                                               100:26 
         Fredrik Forsberg          28:53     10 A        16    28:53     10 
         Manne Norman              71:33     14 A        29   100:26        




D - D-14  (12)           

   1    301 Järfälla OK lag 1                                                46:12 
         Emelie Norberg            24:02      9 A        10    24:02      9 
         Kristin Löfgren           22:10      1 A         3    46:12        

   2    302 Skarpnäcks OL lag 1                                              46:29 
         Emma Carlsson             22:08      2 A         2    22:08      2 
         Sanna Batz                24:21      3 A        14    46:29        

   3    309 Tullinge SK lag 1                                                46:35 
         Johanna Persson           22:17      3 A         4    22:17      3 
         Elin Sundqvist            24:18      2 A        13    46:35        

   4    303 Snättringe SK lag 1                                              47:46 
         Anna Movin                21:47      1 A         1    21:47      1 
         Maria Movin               25:59      5 A        16    47:46        

   5    307 Tumba-Mälarhöjden OK lag 1                                       48:47 
         Jenny Asztalos            24:04     10 A        11    24:04     10 
         Eva Englid                24:43      4 A        15    48:47        

   6    311 Tullinge SK lag 3                                                50:36 
         Lovia Adolfsson           23:27      4 A         5    23:27      4 
         Ida Forsén                27:09      6 A        17    50:36        

   7    310 Tullinge SK lag 2                                                50:45 
         Karolin Olsson            23:28      5 A         6    23:28      5 
         Beatrice Köhler           27:17      7 A        18    50:45        

   8    308 Tumba-Mälarhöjden OK lag 2                                       56:29 
         Kristina Moberg           23:42      6 A         7    23:42      6 
         Karin Lindberg            32:47     10 A        22    56:29        

   9    312 Tumba-Mälarhöjden OK lag 3                                       56:31 
         Matilda Lagerholm         24:00      8 A         9    24:00      8 
         Ronja Hill                32:31      8 A        20    56:31        

  10    305 OK Älvsjö-Örby lag 1                                             56:32 
         Erica Hellgren            23:59      7 A         8    23:59      7 
         Fredrika Fröjdh           32:33      9 A        21    56:32        

  11    306 IFK Lidingös Skid O OK lag 1                                     61:27 
         Fanny Scharp              24:11     11 A        12    24:11     11 
         Marie Hässler             37:16     12 A        24    61:27        

  12    304 Snättringe SK lag 2                                              61:52 
         Marie Mårts               28:06     12 A        19    28:06     12 
         Jenny Dahlström           33:46     11 A        23    61:52        




---------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2003                                      on 2003-08-20 21:10
Resultat
-------------------OS2002 Sverige © Stephan Krämer 2002--------------------

   Pl tartnr Namn                      Lag                                  Tid 


A - Öppen  (67)    Sträcka  1     

    1     50 Jens Molin                Huddinge Brandförsvar lag 2        22:59 
    2      3 Martin Lindskog           OK Ravinen lag 1                   23:01 
    3     54 Matt Speake               GB Squad lag 2                     23:02 
    4      7 Daniel Blohm              Södertälje-Nykvarn Orientering     23:08 
    5     57 Petter Haraldsson         Järla IF OK lag 1                  23:11 
    6      1 Robert Söderberg          Söders SOL - Tyresö lag 1          23:13 
    7      8 Martin Lampinen           Södertälje-Nykvarn Orientering     23:14 
    8     52 Mattias Johansson         Don't hate the player lag 1        23:15 
    9     53 Allan Boyle               GB Squad lag 1                     23:16 
   10     64 Robert Wallsten           Turebergs IF lag 1                 23:18 
   11     38 Magnus Karlsson           Södertälje-Nykvarn Orientering     23:20 
   12     34 Mikael Jansson            IFK Lidingös Skid O OK lag 3       23:23 
   13      5 Martin Larbo              IFK Lidingös Skid O OK lag 1       23:25 
   14      2 Liutauras Bilivilius      SOIK Hellas lag 1                  23:31 
   15     14 Edvin Karlsson            OK Denseln lag 1                   23:32 
   16     33 Martin Johnsson           IFK Lidingös Skid O OK lag 2       24:07 
   17     10 Göran Thimberg            Söders SOL - Tyresö lag 2          24:26 
   18      4 Martin Bellander          Gustavsbergs IF lag 1              25:09 
   19     35 Magnus Rajan              IFK Lidingös Skid O OK lag 4       25:18 
   20     16 Ulf Persson               IFK Enskede lag 1                  25:21 
   21     58 Olle Boström              Järla IF OK lag 2                  25:40 
   22     63 Ulf Burman                Gustavsbergs IF lag 2              26:05 
   23     36 Jakob Ericsson            Haninge SOK lag 1                  26:16 
   24     55 Andy Etherden             GB Squad lag 3                     26:20 
   25     51 Johan Björklund           IFK Hedemora OK/VB OL lag 1        26:22 
   26     44 Jon Ansnes                Tumba-Mälarhöjden OK lag 2         26:23 
   27      9 Henrik Wiklund            Bromma-Vällingby SOK lag 1         26:24 
   28     42 Sven-Anders Melin         Södertälje-Nykvarn Orientering     26:26 
   28     43 Håkan Edman               Tumba-Mälarhöjden OK lag 1         26:26 
   30     66 Johan Eriksson            Hammarby IF lag 1                  26:27 
   31     26 Jan-Olof Bogren           Sundbybergs IK lag 1               26:28 
   32     20 Bengt Langels             Skarpnäcks OL lag 1                26:31 
   33     67 Rickard Johansson         Söders SOL - Tyresö lag 4          26:36 
   34     60 Tomas Håkansson           Södertälje-Nykvarn Orientering     26:39 
   35     65 B-O Pettersson            Turebergs IF lag 2                 26:43 
   36     39 Urban Larsson             Södertälje-Nykvarn Orientering     26:46 
   37     37 Mats Petersson            Södertälje-Nykvarn Orientering     26:47 
   38     49 Jocke Nyberg              Huddinge Brandförsvar lag 1        26:49 
   39     19 Lars Forsberg             OK Ravinen lag 2                   26:51 
   40     62 Martin Skoglund           IFK Enskede lag 3                  26:55 
   41     17 Christopher Lindqvist     IFK Enskede lag 2                  27:58 
   41     41 Tore Eklund               Södertälje-Nykvarn Orientering     27:58 
   43     18 Anders Löfgren            Järfälla OK lag 2                  28:02 
   44     61 Håkan Jerning             Södertälje-Nykvarn Orientering     28:08 
   45     56 Jason Inman               GB Squad lag 4                     28:15 
   46     48 Peter Andersson           Söders SOL - Tyresö lag 3          28:18 
   47     29 Patrik Blidefalk          OK Södertörn lag 1                 28:21 
   48     21 Peter Granath             Snättringe SK lag 1                28:28 
   49     40 Stefan Karlsson           Södertälje-Nykvarn Orientering     28:29 
   50     24 Ola Persson               Snättringe SK lag 4                28:32 
   51     27 Krister Guamelius         Sundbybergs IK lag 2               28:33 
   52     12 Robert Hagström           Eskilstunafors OL lag 1            28:49 
   52     46 Patrik Adebrant           Tumba-Mälarhöjden OK lag 4         28:49 
   54     30 Stefan Nordström          OK Älvsjö-Örby lag 1               28:52 
   55     32 Thomas Westerström        OK Älvsjö-Örby lag 3               29:01 
   56     45 Björn Nykvist             Tumba-Mälarhöjden OK lag 3         29:06 
   57      6 Gustav Larsson            Järfälla OK lag 1                  29:07 
   58     28 Anders Kolmskog           Sundbybergs IK lag3                29:09 
   59     25 Robert Irestig            Stigfinnarna lag 1                 29:11 
   60     15 Calle Bohman              SOIK Hellas lag 2                  31:21 
   61     22 Anders Hedberg            Snättringe SK lag 2                31:46 
   61     11 Ola Holgersson            Bromma-Vällingby SOK lag 2         31:46 
   63     59 Staffan Törnros           Tumba-Mälarhöjden OK lag 6         31:49 
   64     23 William Blomquist         Snättringe SK lag 3                32:25 
   65     13 Thomas Nyzell             Eskilstunafors OL lag 2            34:08 
   66     31 Dan Peterssen             OK Älvsjö-Örby lag 2               34:48 
   67     47 Mikael Hansson            Tumba-Mälarhöjden OK lag 5         39:07 



A - Öppen  (66)    Sträcka  2     

    1      7 Niclas Jonasson           Södertälje-Nykvarn Orientering     22:11 
    2      1 Christer Ivarsson         Söders SOL - Tyresö lag 1          22:50 
    3     52 Oskar Malmberg (IFK U)    Don't hate the player lag 1        23:09 
    4      3 Magnus Johansson          OK Ravinen lag 1                   23:25 
    5      8 Daniel Blohm              Södertälje-Nykvarn Orientering     24:07 
    6     14 Per Brolund               OK Denseln lag 1                   24:58 
    7      5 Linus Kaisajuntti         IFK Lidingös Skid O OK lag 1       25:04 
    8     53 Rob Baker                 GB Squad lag 1                     25:26 
    9     57 Johan Strandberg          Järla IF OK lag 1                  25:36 
   10     34 Håkan Nyberg              IFK Lidingös Skid O OK lag 3       26:09 
   11     61 PFP "Prospect" Lindkvist  Södertälje-Nykvarn Orientering     26:18 
   12     21 Jonas Haraldsson          Snättringe SK lag 1                26:23 
   13     33 Casper Giding             IFK Lidingös Skid O OK lag 2       26:39 
   14     37 Magnus Grahn              Södertälje-Nykvarn Orientering     26:52 
   15     44 Mattias Allared           Tumba-Mälarhöjden OK lag 2         26:56 
   16      2 Vidas Armalis             SOIK Hellas lag 1                  27:10 
   17     10 Mattias Abelsson          Söders SOL - Tyresö lag 2          27:25 
   18     62 Anders Granström          IFK Enskede lag 3                  27:32 
   19     19 Jonny Bergman             OK Ravinen lag 2                   27:42 
   19     58 Erik Boström              Järla IF OK lag 2                  27:42 
   21     43 Ulrik Englund             Tumba-Mälarhöjden OK lag 1         27:50 
   22     67 Per Kallhauge             Söders SOL - Tyresö lag 4          27:52 
   23      4 Dan Wester                Gustavsbergs IF lag 1              27:59 
   24     48 Martin Norling            Söders SOL - Tyresö lag 3          28:03 
   25     55 David Hodkinson           GB Squad lag 3                     28:05 
   26     26 Magnus Sterner            Sundbybergs IK lag 1               28:06 
   27     51 Stefan Karlsson           IFK Hedemora OK/VB OL lag 1        28:14 
   28     56 James Williams            GB Squad lag 4                     28:22 
   28     65 Andreas Fredriksson       Turebergs IF lag 2                 28:22 
   30     36 N.N.                      Haninge SOK lag 1                  28:24 
   31     20 Sören Andersson           Skarpnäcks OL lag 1                29:06 
   32     35 Ulf Öjebo                 IFK Lidingös Skid O OK lag 4       29:12 
   33     28 Anders Florell            Sundbybergs IK lag3                29:18 
   34     16 Magnus Elwin              IFK Enskede lag 1                  29:27 
   35     13 Urban Risberg             Eskilstunafors OL lag 2            29:44 
   36     38 Erik Mårsell              Södertälje-Nykvarn Orientering     29:51 
   37     60 Mats Liwell               Södertälje-Nykvarn Orientering     29:55 
   38     49 Micke Åhgren              Huddinge Brandförsvar lag 1        30:08 
   39     50 Peter Mickos              Huddinge Brandförsvar lag 2        30:14 
   40     25 Christian Lundgren        Stigfinnarna lag 1                 30:44 
   41     45 Ulrik Lindström           Tumba-Mälarhöjden OK lag 3         30:49 
   42     66 Magnus Eriksson           Hammarby IF lag 1                  31:01 
   43     29 Johan Sisell              OK Södertörn lag 1                 31:03 
   44     12 Oskar Larsson             Eskilstunafors OL lag 1            31:37 
   45     32 Anders Mattsson           OK Älvsjö-Örby lag 3               31:45 
   46     59 Anders Käll               Tumba-Mälarhöjden OK lag 6         31:53 
   47     40 Peo Olsen                 Södertälje-Nykvarn Orientering     32:06 
   47     27 Peter Ehlin               Sundbybergs IK lag 2               32:06 
   49     15 Håkan Tärnroth            SOIK Hellas lag 2                  32:12 
   50     63 Arne Johansson            Gustavsbergs IF lag 2              32:27 
   51     41 Björn Gustavsson          Södertälje-Nykvarn Orientering     33:10 
   52     42 Torgny Toresson           Södertälje-Nykvarn Orientering     33:22 
   53      9 Thomas Olsson             Bromma-Vällingby SOK lag 1         34:22 
   54     17 Torbjörn Bergman          IFK Enskede lag 2                  34:38 
   55      6 Niklas Lundberg           Järfälla OK lag 1                  34:41 
   56     30 Henrik Almkvist           OK Älvsjö-Örby lag 1               34:46 
   57     46 Mats Adolfsson            Tumba-Mälarhöjden OK lag 4         34:56 
   58     22 David Pettersson          Snättringe SK lag 2                35:05 
   59     23 Erik Paulsson             Snättringe SK lag 3                36:32 
   60     18 Peter Lundberg            Järfälla OK lag 2                  36:44 
   61     11 Henrik Johansson          Bromma-Vällingby SOK lag 2         37:13 
   62     47 Daniel Torén              Tumba-Mälarhöjden OK lag 5         39:58 
   63     31 Tomas Unestad             OK Älvsjö-Örby lag 2               40:30 
   64     39 Pontus Olsen              Södertälje-Nykvarn Orientering     42:24 
   65     24 Hasse Letfors             Snättringe SK lag 4                47:23 
          54 Graham Gristwood          GB Squad lag 2                    Felst. 



A - Öppen  (66)    Sträcka  3     

    1      3 Christian Hansen          OK Ravinen lag 1                   19:56 
    2      7 Ivar Haugen               Södertälje-Nykvarn Orientering     21:02 
    3     52 Emil Lauri (OK T)         Don't hate the player lag 1        21:14 
    4      1 Björn Ljunggren           Söders SOL - Tyresö lag 1          21:29 
    5     50 Jonathan Alm              Huddinge Brandförsvar lag 2        22:00 
    6      2 Anders Thuresson          SOIK Hellas lag 1                  22:31 
    6      5 Mårten Frendelius         IFK Lidingös Skid O OK lag 1       22:31 
    8     33 Johan Granath             IFK Lidingös Skid O OK lag 2       22:33 
    9     38 Tobias Eriksson           Södertälje-Nykvarn Orientering     22:38 
    9     57 David A-Skantze           Järla IF OK lag 1                  22:38 
   11     53 Ed Catmur                 GB Squad lag 1                     22:39 
   12     55 Murray Strain             GB Squad lag 3                     22:47 
   13     61 Håkan Malmström           Södertälje-Nykvarn Orientering     22:55 
   14     29 Lauri Nurmela             OK Södertörn lag 1                 23:07 
   15     43 Micke Hill                Tumba-Mälarhöjden OK lag 1         23:09 
   16      4 Mattias Nordin            Gustavsbergs IF lag 1              23:22 
   17     48 Pär Svensson              Söders SOL - Tyresö lag 3          23:38 
   17     34 Jesper Svedberg           IFK Lidingös Skid O OK lag 3       23:38 
   19     37 Gunnar Eriksson           Södertälje-Nykvarn Orientering     23:46 
   20     10 Niklas Wrane              Söders SOL - Tyresö lag 2          23:50 
   21      9 Jan Hollbeck              Bromma-Vällingby SOK lag 1         23:52 
   22      8 Rasmus Soes               Södertälje-Nykvarn Orientering     24:06 
   23     51 Robert Pedersen           IFK Hedemora OK/VB OL lag 1        24:15 
   24     14 Hans Brolund              OK Denseln lag 1                   24:21 
   25     58 Erik Mattsson             Järla IF OK lag 2                  24:22 
   26     54 James Furness             GB Squad lag 2                     24:31 
   27     65 C-E Karlsson              Turebergs IF lag 2                 24:56 
   28     21 Jonas Nyman               Snättringe SK lag 1                24:58 
   29     28 Henrik Persson            Sundbybergs IK lag3                25:01 
   30     26 Hans Olsén                Sundbybergs IK lag 1               25:21 
   31     35 Peter Edlund              IFK Lidingös Skid O OK lag 4       25:24 
   32     67 Brett Weihart             Söders SOL - Tyresö lag 4          25:36 
   33     16 Peter Albinsson           IFK Enskede lag 1                  25:38 
   34     19 Niklas Wansölin           OK Ravinen lag 2                   25:48 
   34     44 Robert Tellvik            Tumba-Mälarhöjden OK lag 2         25:48 
   36     18 L-E Norberg               Järfälla OK lag 2                  26:13 
   37     63 Leif Strandberg           Gustavsbergs IF lag 2              26:43 
   38     30 Conny Ekstrand            OK Älvsjö-Örby lag 1               26:57 
   39     15 Johan Lindbom             SOIK Hellas lag 2                  27:29 
   40     27 Jan Kihl                  Sundbybergs IK lag 2               27:55 
   41     23 Micke Nilsson             Snättringe SK lag 3                27:56 
   42     12 Emil Hyttinen             Eskilstunafors OL lag 1            27:58 
   43     20 Joel Ahlqvist             Skarpnäcks OL lag 1                28:03 
   44     49 Henrik Thorsen            Huddinge Brandförsvar lag 1        28:19 
   45     13 Jan Viklund               Eskilstunafors OL lag 2            28:24 
   46     45 Arne Karlsson             Tumba-Mälarhöjden OK lag 3         28:35 
   47     42 Per Molin                 Södertälje-Nykvarn Orientering     29:11 
   48     62 Mats Eriksson             IFK Enskede lag 3                  29:34 
   49     17 Fredrik Hedin             IFK Enskede lag 2                  29:41 
   50     60 Lars Bygdén               Södertälje-Nykvarn Orientering     29:49 
   51     24 Bertil Gelius             Snättringe SK lag 4                29:56 
   52     22 Anders Bergmark           Snättringe SK lag 2                30:06 
   53     56 Chris Poole               GB Squad lag 4                     30:13 
   54     36 Jonas Bergström           Haninge SOK lag 1                  30:43 
   55     66 Jonas Andersson           Hammarby IF lag 1                  31:29 
   56     39 P-G Månsson               Södertälje-Nykvarn Orientering     32:03 
   57      6 Fredrik Norberg           Järfälla OK lag 1                  32:16 
   58     40 Mikael Eriksson           Södertälje-Nykvarn Orientering     32:31 
   59     47 Lars Samuelsson           Tumba-Mälarhöjden OK lag 5         33:58 
   60     41 Tomas Norlén              Södertälje-Nykvarn Orientering     34:54 
   61     32 Christer Nordström        OK Älvsjö-Örby lag 3               34:55 
   62     31 Joel Mannerfjord          OK Älvsjö-Örby lag 2               35:07 
   63     11 Anders Berg               Bromma-Vällingby SOK lag 2         36:22 
   64     46 Per Eriksson              Tumba-Mälarhöjden OK lag 4         36:28 
   65     25 Magnus Irestig            Stigfinnarna lag 1                 39:04 
   66     59 Jonas Isaksson            Tumba-Mälarhöjden OK lag 6         48:56 



A - Öppen  (66)    Sträcka  4     

    1      3 Nick Barrable             OK Ravinen lag 1                   29:05 
    2      7 Peter Hemmyr              Södertälje-Nykvarn Orientering     29:19 
    3     57 Anders Holmberg           Järla IF OK lag 1                  30:01 
    4      1 Per Ek                    Söders SOL - Tyresö lag 1          30:14 
    4     52 David Brickhill-Jones (JO Don't hate the player lag 1        30:14 
    6      5 Johan Näsman              IFK Lidingös Skid O OK lag 1       30:20 
    7     14 Anders Kleist             OK Denseln lag 1                   31:43 
    8     12 Magnus Johansson          Eskilstunafors OL lag 1            31:44 
    9      4 Manne Wiklund             Gustavsbergs IF lag 1              31:52 
   10     43 Scott Fraser              Tumba-Mälarhöjden OK lag 1         32:43 
   11     19 Tomas Albinsson           OK Ravinen lag 2                   32:46 
   12     37 Håkan Kleijn              Södertälje-Nykvarn Orientering     32:53 
   13     53 Matt Crane                GB Squad lag 1                     33:16 
   14     56 Jon Musgrave              GB Squad lag 4                     33:30 
   15     33 Mattias Balck             IFK Lidingös Skid O OK lag 2       33:32 
   15     51 Magnus Cederlöf           IFK Hedemora OK/VB OL lag 1        33:32 
   17     34 Andreas Edlund            IFK Lidingös Skid O OK lag 3       33:50 
   18     38 Niklas Serrander          Södertälje-Nykvarn Orientering     33:51 
   19     10 Stefan Thyr               Söders SOL - Tyresö lag 2          34:21 
   20      2 Micke Nyberg              SOIK Hellas lag 1                  34:45 
   21     50 Andreas Karlsson          Huddinge Brandförsvar lag 2        34:52 
   22     16 Pär Hedlund               IFK Enskede lag 1                  35:10 
   23     55 Chris Sellens             GB Squad lag 3                     35:16 
   24     54 Mark Nixon                GB Squad lag 2                     35:23 
   25     28 Klas Englund              Sundbybergs IK lag3                35:24 
   26     21 Anders Jarl               Snättringe SK lag 1                35:31 
   27     44 Per Samuelsson            Tumba-Mälarhöjden OK lag 2         35:34 
   28     35 Nils Malm                 IFK Lidingös Skid O OK lag 4       35:35 
   29     48 Per Zätterström           Söders SOL - Tyresö lag 3          35:43 
   30     26 Gunnar Melin              Sundbybergs IK lag 1               35:56 
   31     60 Gustav Hedin              Södertälje-Nykvarn Orientering     35:57 
   32     65 Roger Lindén              Turebergs IF lag 2                 35:58 
   33     11 Thomas Pettersson         Bromma-Vällingby SOK lag 2         36:14 
   34     61 Kari Enckell              Södertälje-Nykvarn Orientering     36:17 
   35     29 Henrik Erlandsson         OK Södertörn lag 1                 36:38 
   36     20 Micke Zetterström         Skarpnäcks OL lag 1                37:04 
   37     67 Hans Vedin                Söders SOL - Tyresö lag 4          37:11 
   38     24 Göran Nilsson             Snättringe SK lag 4                37:14 
   39      8 Thomas Håkansson          Södertälje-Nykvarn Orientering     37:51 
   40      9 Philip Von Rosen          Bromma-Vällingby SOK lag 1         38:08 
   41     23 Björn Silwén              Snättringe SK lag 3                38:23 
   42     49 Lennart Bjursäter         Huddinge Brandförsvar lag 1        38:38 
   43     66 Tobias Spång              Hammarby IF lag 1                  39:42 
   44     62 Martin Ahlström           IFK Enskede lag 3                  39:56 
   45     30 Karl Mårtensson           OK Älvsjö-Örby lag 1               40:30 
   46     36 Peter Haglund             Haninge SOK lag 1                  41:10 
   47     15 Jan Dahlin                SOIK Hellas lag 2                  41:18 
   48     32 Mats Zackrisson           OK Älvsjö-Örby lag 3               41:30 
   49     13 Bengt Andersson           Eskilstunafors OL lag 2            42:17 
   50     40 Göran Eriksson            Södertälje-Nykvarn Orientering     43:12 
   51     42 Mats Karlsson             Södertälje-Nykvarn Orientering     43:27 
   52     45 Stefan Fredlund           Tumba-Mälarhöjden OK lag 3         43:46 
   53      6 Joel Berglund             Järfälla OK lag 1                  43:54 
   54     17 Mikael Hallendal          IFK Enskede lag 2                  44:02 
   55     27 Magnus Asplund            Sundbybergs IK lag 2               44:11 
   56     22 Björn Salomonsson         Snättringe SK lag 2                44:21 
   56     58 Anders Platt              Järla IF OK lag 2                  44:21 
   58     63 Thomas Wester             Gustavsbergs IF lag 2              45:29 
   59     47 Conny Axelsson            Tumba-Mälarhöjden OK lag 5         46:43 
   60     59 Fredrik Huldt             Tumba-Mälarhöjden OK lag 6         47:02 
   61     18 Göran Reinoldsson         Järfälla OK lag 2                  49:15 
   62     31 Mats Fanell               OK Älvsjö-Örby lag 2               50:56 
   63     46 Anders Käll               Tumba-Mälarhöjden OK lag 4         51:09 
   64     25 Juha Loenberg             Stigfinnarna lag 1                 52:19 
   65     39 Tord Jansson              Södertälje-Nykvarn Orientering     52:26 
   66     41 Christer Kollberg         Södertälje-Nykvarn Orientering     57:32 



B - Damer  (36)    Sträcka  1     

    1    133 Laura Daniel              GB Squad lag 1                     25:33 
    2    135 Kim Buckley               GB Squad lag 3                     25:35 
    3    106 Inga Kazlauskaite         SOIK Hellas lag 1                  25:36 
    4    126 Emma Tarandi              IFK Lidingös Skid O OK lag 1       25:42 
    5    114 Carina Persson            IFK Enskede lag 1                  25:45 
    6    120 Anna Falk                 Sundbybergs IK lag 1               25:47 
    7    101 Kajsa Guterstam           Södertälje-Nykvarn Orientering     25:49 
    8    137 Elin Ström                Tullinge SK lag 1                  25:50 
    9    117 Malin Lindskog            OK Ravinen lag 2                   25:51 
   10    116 Pernilla Karlsson         OK Ravinen lag 1                   25:52 
   10    136 Jo Stevenson              Halden SK lag 1                    25:52 
   12    102 Katrin Hallsten           Söders SOL - Tyresö lag 1          25:54 
   13    110 Elisabeth Nilsson         Söders SOL - Tyresö lag 2          25:55 
   14    134 Fiona Berrow              GB Squad lag 2                     25:58 
   15    130 Lotta Thuresson           Södertälje-Nykvarn Orientering     26:04 
   16    111 Stina Andreasson          Gustavsbergs IF lag 1              26:07 
   17    128 Jeanette Enckell          Södertälje-Nykvarn Orientering     26:08 
   18    123 Ann Dufva                 OK Södertörn lag 2                 26:18 
   19    107 Åsa Lundmark              Bromma-Vällingby SOK lag 1         26:40 
   20    124 Annika Lindberg           Turebergs IF lag 1                 26:41 
   21    119 Anna Tiderman             Snättringe SK lag 2                27:53 
   22    104 Sanna Öhman               Tumba-Mälarhöjden OK lag 1         28:03 
   23    118 Agneta Törnqvist          Skarpnäcks OL lag 1                28:05 
   24    132 Emelie Axelsson           Tumba-Mälarhöjden OK lag 3         28:07 
   25    112 Nina Lager                Haninge SOK lag 1                  28:08 
   26    113 Dangira Griksiene         SOIK Hellas lag 2                  28:15 
   27    131 Marie Bentinger           Tumba-Mälarhöjden OK lag 2         28:16 
   28    103 Towe Norén                OK Södertörn lag 1                 28:17 
   29    115 Elin Isgren               IFK Enskede lag 2                  28:19 
   29    129 Maria Therese Persson     Södertälje-Nykvarn Orientering     28:19 
   31    127 Anna Tarandi              IFK Lidingös Skid O OK lag 2       28:26 
   32    109 Gunvor Sandberg           Bromma-Vällingby SOK lag 2         28:35 
   33    125 Britt Marie Hellgren      OK Älvsjö-Örby lag 1               28:40 
   34    121 Linda Lövhammar           Sundbybergs IK lag 2               33:12 
   35    108 Ylva Nilsson              Snättringe SK lag 1                44:40 
   36    138 Lisa Johansson            Snättringe SK lag 3                50:43 



B - Damer  (36)    Sträcka  2     

    1    101 Maria Kleijn              Södertälje-Nykvarn Orientering     26:10 
    2    136 Aislinn Austin            Halden SK lag 1                    26:33 
    3    117 Christin Söderqvist       OK Ravinen lag 2                   26:36 
    4    134 Rachel Majundar           GB Squad lag 2                     26:53 
    5    116 Emelie Holmström          OK Ravinen lag 1                   27:01 
    6    114 Katarina Rundström        IFK Enskede lag 1                  27:09 
    7    133 Mhariri Mackenzie         GB Squad lag 1                     27:17 
    8    128 Monica Hatlen             Södertälje-Nykvarn Orientering     27:19 
    9    126 Eva Hallsten              IFK Lidingös Skid O OK lag 1       27:49 
   10    120 Karolina Samuelsson       Sundbybergs IK lag 1               27:51 
   10    137 Johanna Lönnkvist         Tullinge SK lag 1                  27:51 
   12    102 Sara Wallén               Söders SOL - Tyresö lag 1          27:52 
   13    129 Lotta Hallberg            Södertälje-Nykvarn Orientering     29:59 
   14    130 Malin Werner              Södertälje-Nykvarn Orientering     30:10 
   15    104 Karin Skogholm            Tumba-Mälarhöjden OK lag 1         30:11 
   16    118 Malin Lönnqvist           Skarpnäcks OL lag 1                30:21 
   17    135 Alice Bedwell             GB Squad lag 3                     30:30 
   18    106 Dalia Armaliene           SOIK Hellas lag 1                  31:39 
   19    124 Therese Herlin            Turebergs IF lag 1                 31:46 
   20    103 Caroline Larsson          OK Södertörn lag 1                 32:00 
   21    111 Lotta Valentin-Larsson    Gustavsbergs IF lag 1              32:21 
   22    123 Louise Klingstedt         OK Södertörn lag 2                 32:26 
   23    110 Gabriella Lundholm        Söders SOL - Tyresö lag 2          32:39 
   24    107 Anna Wiberth              Bromma-Vällingby SOK lag 1         33:10 
   25    121 Helen Arrestam            Sundbybergs IK lag 2               34:40 
   26    115 Vakant                    IFK Enskede lag 2                  36:32 
   27    131 Carina Hill               Tumba-Mälarhöjden OK lag 2         37:13 
   28    109 Anna Hermansson           Bromma-Vällingby SOK lag 2         37:39 
   29    112 Jessica Vuori             Haninge SOK lag 1                  38:19 
   30    125 Margareta Wadin           OK Älvsjö-Örby lag 1               39:35 
   31    119 Elin Svensson             Snättringe SK lag 2                40:36 
   32    113 Jenny Sjösten             SOIK Hellas lag 2                  42:10 
   32    132 Helen Törnros             Tumba-Mälarhöjden OK lag 3         42:10 
   34    127 Charlotta Lundgren        IFK Lidingös Skid O OK lag 2       47:05 
   35    138 Beatrice Letfors          Snättringe SK lag 3                47:58 
   36    108 Kristin Morén             Snättringe SK lag 1                54:32 



B - Damer  (34)    Sträcka  3     

    1    101 Katarina Borg             Södertälje-Nykvarn Orientering     28:21 
    2    137 Jenny Lönnkvist           Tullinge SK lag 1                  30:04 
    3    136 Ingunn Fristad            Halden SK lag 1                    30:05 
    4    128 Juliette Soulard          Södertälje-Nykvarn Orientering     30:14 
    5    133 Helen Palmer              GB Squad lag 1                     31:08 
    6    117 Martina Gustavsson        OK Ravinen lag 2                   31:42 
    7    120 Annika Lundström          Sundbybergs IK lag 1               31:51 
    8    118 Fanny Deckner             Skarpnäcks OL lag 1                32:43 
    9    102 Marie Malmborg            Söders SOL - Tyresö lag 1          33:38 
   10    124 Ulla Molin                Turebergs IF lag 1                 33:50 
   11    104 Diana Sarmiala            Tumba-Mälarhöjden OK lag 1         33:53 
   12    135 Sarah Noot                GB Squad lag 3                     34:08 
   13    116 Pernilla Eriksson         OK Ravinen lag 1                   34:34 
   14    109 Katarina Alm              Bromma-Vällingby SOK lag 2         34:47 
   15    112 Sara Eskilsson            Haninge SOK lag 1                  35:00 
   16    126 Annica Jansson            IFK Lidingös Skid O OK lag 1       35:37 
   17    134 Heather Gardner           GB Squad lag 2                     35:46 
   18    114 Nina de Boussard          IFK Enskede lag 1                  36:10 
   19    107 Linda Berg                Bromma-Vällingby SOK lag 1         36:11 
   20    110 Anna Larsson              Söders SOL - Tyresö lag 2          36:38 
   21    119 Sofia Persson             Snättringe SK lag 2                37:42 
   22    103 Marielle Larsson          OK Södertörn lag 1                 37:43 
   23    129 Frida Engkvist            Södertälje-Nykvarn Orientering     38:26 
   24    106 Eva Gustavsson            SOIK Hellas lag 1                  39:09 
   25    130 Annika Bygdén             Södertälje-Nykvarn Orientering     41:23 
   26    121 Caroline Westbom          Sundbybergs IK lag 2               42:54 
   27    125 Sandra Karnebrink         OK Älvsjö-Örby lag 1               42:55 
   28    132 Linda Ruthström           Tumba-Mälarhöjden OK lag 3         44:29 
   29    111 Anneli Lindqvist          Gustavsbergs IF lag 1              47:55 
   30    138 Therese Persson           Snättringe SK lag 3                48:08 
   31    108 Agneta Holgersson         Snättringe SK lag 1                48:09 
   32    131 Lotta Östervall           Tumba-Mälarhöjden OK lag 2         48:46 
   33    127 Magdalena Danielsson      IFK Lidingös Skid O OK lag 2       54:06 
   34    113 Indre Rakkauskaite        SOIK Hellas lag 2                  62:58 



C - H-14  (15)     Sträcka  1     

    1    204 Jesper Eriksson           OK Ravinen lag 1                   20:11 
    2    201 Simon Hollbeck            Bromma-Vällingby SOK lag 1         22:00 
    3    213 Johan Brandhorst-Satzkorn Järla IF OK lag 1                  22:58 
    4    214 Mikael Mantere            Tumba-Mälarhöjden OK lag 1         23:14 
    5    207 Erik Pettersson           Turebergs IF lag 1                 23:33 
    6    206 Björn Holgersson          Snättringe SK lag 2                24:56 
    7    212 Erik Einarsson            Tullinge SK lag 2                  27:28 
    8    205 Alexander Silwén          Snättringe SK lag 1                27:53 
    9    210 Johan Willamo             Södertälje-Nykvarn Orientering     28:11 
   10    211 Fredrik Forsberg          Tullinge SK lag 1                  28:53 
   11    209 Jonas Nordström           OK Älvsjö-Örby lag 1               28:55 
   12    202 Jesper Retsloff           SOIK Hellas lag 1                  29:09 
   13    203 Jonas Eklund              SOIK Hellas lag 2                  29:18 
   14    208 Fredrik Nygren            Turebergs IF lag 2                 29:54 
   15    215 Erik Hellgren             Tumba-Mälarhöjden OK lag 2         33:40 



C - H-14  (15)     Sträcka  2     

    1    201 Henrik Berg               Bromma-Vällingby SOK lag 1         18:05 
    2    204 Niklas Westblad           OK Ravinen lag 1                   19:25 
    3    210 Tomas Weme                Södertälje-Nykvarn Orientering     22:14 
    4    207 Robin Gelinder            Turebergs IF lag 1                 25:38 
    5    213 Erik Brandhorst-Satzkorn  Järla IF OK lag 1                  26:28 
    6    205 Stefan Bjursäter          Snättringe SK lag 1                26:32 
    7    208 Mattias Hallmén           Turebergs IF lag 2                 28:54 
    8    203 Roland Eklund             SOIK Hellas lag 2                  36:02 
    9    202 Daniel Eriksson           SOIK Hellas lag 1                  36:08 
   10    206 Patrik Nilsson            Snättringe SK lag 2                39:24 
   11    215 Patrik Axelsson           Tumba-Mälarhöjden OK lag 2         40:58 
   12    214 Markus Fredlund           Tumba-Mälarhöjden OK lag 1         41:05 
   13    209 Viktor Mattsson           OK Älvsjö-Örby lag 1               45:35 
   14    211 Manne Norman              Tullinge SK lag 1                  71:33 
   15    212 Tobias Forsén             Tullinge SK lag 2                  72:57 



D - D-14  (12)     Sträcka  1     

    1    303 Anna Movin                Snättringe SK lag 1                21:47 
    2    302 Emma Carlsson             Skarpnäcks OL lag 1                22:08 
    3    309 Johanna Persson           Tullinge SK lag 1                  22:17 
    4    311 Lovia Adolfsson           Tullinge SK lag 3                  23:27 
    5    310 Karolin Olsson            Tullinge SK lag 2                  23:28 
    6    308 Kristina Moberg           Tumba-Mälarhöjden OK lag 2         23:42 
    7    305 Erica Hellgren            OK Älvsjö-Örby lag 1               23:59 
    8    312 Matilda Lagerholm         Tumba-Mälarhöjden OK lag 3         24:00 
    9    301 Emelie Norberg            Järfälla OK lag 1                  24:02 
   10    307 Jenny Asztalos            Tumba-Mälarhöjden OK lag 1         24:04 
   11    306 Fanny Scharp              IFK Lidingös Skid O OK lag 1       24:11 
   12    304 Marie Mårts               Snättringe SK lag 2                28:06 



D - D-14  (12)     Sträcka  2     

    1    301 Kristin Löfgren           Järfälla OK lag 1                  22:10 
    2    309 Elin Sundqvist            Tullinge SK lag 1                  24:18 
    3    302 Sanna Batz                Skarpnäcks OL lag 1                24:21 
    4    307 Eva Englid                Tumba-Mälarhöjden OK lag 1         24:43 
    5    303 Maria Movin               Snättringe SK lag 1                25:59 
    6    311 Ida Forsén                Tullinge SK lag 3                  27:09 
    7    310 Beatrice Köhler           Tullinge SK lag 2                  27:17 
    8    312 Ronja Hill                Tumba-Mälarhöjden OK lag 3         32:31 
    9    305 Fredrika Fröjdh           OK Älvsjö-Örby lag 1               32:33 
   10    308 Karin Lindberg            Tumba-Mälarhöjden OK lag 2         32:47 
   11    304 Jenny Dahlström           Snättringe SK lag 2                33:46 
   12    306 Marie Hässler             IFK Lidingös Skid O OK lag 1       37:16 



-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2003                                                            to 2003-08-21 10:12
Preliminär resultatlista
------------------------------OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2003-------------------------------

   Pl tartnr Namn                       Lag                                      Tid       Tid    Diff. 


B - Damer  (36/ efter sträcka Preliminär resultatlist 

    1    133 Laura Daniel               GB Squad lag 1                         25:33     25:33     0:00 
    2    135 Kim Buckley                GB Squad lag 3                         25:35     25:35     0:02 
    3    106 Inga Kazlauskaite          SOIK Hellas lag 1                      25:36     25:36     0:03 
    4    126 Emma Tarandi               IFK Lidingös Skid O OK lag 1           25:42     25:42     0:09 
    5    114 Carina Persson             IFK Enskede lag 1                      25:45     25:45     0:12 
    6    120 Anna Falk                  Sundbybergs IK lag 1                   25:47     25:47     0:14 
    7    101 Kajsa Guterstam            Södertälje-Nykvarn Orientering lag     25:49     25:49     0:16 
    8    137 Elin Ström                 Tullinge SK lag 1                      25:50     25:50     0:17 
    9    117 Malin Lindskog             OK Ravinen lag 2                       25:51     25:51     0:18 
   10    116 Pernilla Karlsson          OK Ravinen lag 1                       25:52     25:52     0:19 
   10    136 Jo Stevenson               Halden SK lag 1                        25:52     25:52     0:19 
   12    102 Katrin Hallsten            Söders SOL - Tyresö lag 1              25:54     25:54     0:21 
   13    110 Elisabeth Nilsson          Söders SOL - Tyresö lag 2              25:55     25:55     0:22 
   14    134 Fiona Berrow               GB Squad lag 2                         25:58     25:58     0:25 
   15    130 Lotta Thuresson            Södertälje-Nykvarn Orientering Rön     26:04     26:04     0:31 
   16    111 Stina Andreasson           Gustavsbergs IF lag 1                  26:07     26:07     0:34 
   17    128 Jeanette Enckell           Södertälje-Nykvarn Orientering lag     26:08     26:08     0:35 
   18    123 Ann Dufva                  OK Södertörn lag 2                     26:18     26:18     0:45 
   19    107 Åsa Lundmark               Bromma-Vällingby SOK lag 1             26:40     26:40     1:07 
   20    124 Annika Lindberg            Turebergs IF lag 1                     26:41     26:41     1:08 
   21    119 Anna Tiderman              Snättringe SK lag 2                    27:53     27:53     2:20 
   22    104 Sanna Öhman                Tumba-Mälarhöjden OK lag 1             28:03     28:03     2:30 
   23    118 Agneta Törnqvist           Skarpnäcks OL lag 1                    28:05     28:05     2:32 
   24    132 Emelie Axelsson            Tumba-Mälarhöjden OK lag 3             28:07     28:07     2:34 
   25    112 Nina Lager                 Haninge SOK lag 1                      28:08     28:08     2:35 
   26    113 Dangira Griksiene          SOIK Hellas lag 2                      28:15     28:15     2:42 
   27    131 Marie Bentinger            Tumba-Mälarhöjden OK lag 2             28:16     28:16     2:43 
   28    103 Towe Norén                 OK Södertörn lag 1                     28:17     28:17     2:44 
   29    115 Elin Isgren                IFK Enskede lag 2                      28:19     28:19     2:46 
   29    129 Maria Therese Persson      Södertälje-Nykvarn Orientering lag     28:19     28:19     2:46 
   31    127 Anna Tarandi               IFK Lidingös Skid O OK lag 2           28:26     28:26     2:53 
   32    109 Gunvor Sandberg            Bromma-Vällingby SOK lag 2             28:35     28:35     3:02 
   33    125 Britt Marie Hellgren       OK Älvsjö-Örby lag 1                   28:40     28:40     3:07 
   34    121 Linda Lövhammar            Sundbybergs IK lag 2                   33:12     33:12     7:39 
   35    108 Ylva Nilsson               Snättringe SK lag 1                    44:40     44:40    19:07 
   36    138 Lisa Johansson             Snättringe SK lag 3                    50:43     50:43    25:10 



-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2003                                                            to 2003-08-21 10:12
Preliminär resultatlista
------------------------------OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2003-------------------------------

   Pl tartnr Namn                       Lag                                      Tid       Tid    Diff. 


B - Damer  (36/ efter sträcka Preliminär resultatlist 

    1    101 Maria Kleijn               Södertälje-Nykvarn Orientering lag     26:10     51:59     0:00 
    2    136 Aislinn Austin             Halden SK lag 1                        26:33     52:25     0:26 
    3    117 Christin Söderqvist        OK Ravinen lag 2                       26:36     52:27     0:28 
    4    133 Mhariri Mackenzie          GB Squad lag 1                         27:17     52:50     0:51 
    5    134 Rachel Majundar            GB Squad lag 2                         26:53     52:51     0:52 
    6    116 Emelie Holmström           OK Ravinen lag 1                       27:01     52:53     0:54 
    7    114 Katarina Rundström         IFK Enskede lag 1                      27:09     52:54     0:55 
    8    128 Monica Hatlen              Södertälje-Nykvarn Orientering lag     27:19     53:27     1:28 
    9    126 Eva Hallsten               IFK Lidingös Skid O OK lag 1           27:49     53:31     1:32 
   10    120 Karolina Samuelsson        Sundbybergs IK lag 1                   27:51     53:38     1:39 
   11    137 Johanna Lönnkvist          Tullinge SK lag 1                      27:51     53:41     1:42 
   12    102 Sara Wallén                Söders SOL - Tyresö lag 1              27:52     53:46     1:47 
   13    135 Alice Bedwell              GB Squad lag 3                         30:30     56:05     4:06 
   14    130 Malin Werner               Södertälje-Nykvarn Orientering Rön     30:10     56:14     4:15 
   15    106 Dalia Armaliene            SOIK Hellas lag 1                      31:39     57:15     5:16 
   16    104 Karin Skogholm             Tumba-Mälarhöjden OK lag 1             30:11     58:14     6:15 
   17    129 Lotta Hallberg             Södertälje-Nykvarn Orientering lag     29:59     58:18     6:19 
   18    118 Malin Lönnqvist            Skarpnäcks OL lag 1                    30:21     58:26     6:27 
   19    124 Therese Herlin             Turebergs IF lag 1                     31:46     58:27     6:28 
   20    111 Lotta Valentin-Larsson     Gustavsbergs IF lag 1                  32:21     58:28     6:29 
   21    110 Gabriella Lundholm         Söders SOL - Tyresö lag 2              32:39     58:34     6:35 
   22    123 Louise Klingstedt          OK Södertörn lag 2                     32:26     58:44     6:45 
   23    107 Anna Wiberth               Bromma-Vällingby SOK lag 1             33:10     59:50     7:51 
   24    103 Caroline Larsson           OK Södertörn lag 1                     32:00     60:17     8:18 
   25    115 Vakant                     IFK Enskede lag 2                      36:32     64:51    12:52 
   26    131 Carina Hill                Tumba-Mälarhöjden OK lag 2             37:13     65:29    13:30 
   27    109 Anna Hermansson            Bromma-Vällingby SOK lag 2             37:39     66:14    14:15 
   28    112 Jessica Vuori              Haninge SOK lag 1                      38:19     66:27    14:28 
   29    121 Helen Arrestam             Sundbybergs IK lag 2                   34:40     67:52    15:53 
   30    125 Margareta Wadin            OK Älvsjö-Örby lag 1                   39:35     68:15    16:16 
   31    119 Elin Svensson              Snättringe SK lag 2                    40:36     68:29    16:30 
   32    132 Helen Törnros              Tumba-Mälarhöjden OK lag 3             42:10     70:17    18:18 
   33    113 Jenny Sjösten              SOIK Hellas lag 2                      42:10     70:25    18:26 
   34    127 Charlotta Lundgren         IFK Lidingös Skid O OK lag 2           47:05     75:31    23:32 
   35    138 Beatrice Letfors           Snättringe SK lag 3                    47:58     98:41    46:42 
   36    108 Kristin Morén              Snättringe SK lag 1                    54:32     99:12    47:13 



-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2003                                                            to 2003-08-21 10:13
Preliminär resultatlista
------------------------------OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2003-------------------------------

   Pl tartnr Namn                       Lag                                      Tid       Tid    Diff. 


B - Damer  (36/ efter sträcka Preliminär resultatlist 

    1    101 Katarina Borg              Södertälje-Nykvarn Orientering lag     28:21     80:20     0:00 
    2    136 Ingunn Fristad             Halden SK lag 1                        30:05     82:30     2:10 
    3    128 Juliette Soulard           Södertälje-Nykvarn Orientering lag     30:14     83:41     3:21 
    4    137 Jenny Lönnkvist            Tullinge SK lag 1                      30:04     83:45     3:25 
    5    133 Helen Palmer               GB Squad lag 1                         31:08     83:58     3:38 
    6    117 Martina Gustavsson         OK Ravinen lag 2                       31:42     84:09     3:49 
    7    120 Annika Lundström           Sundbybergs IK lag 1                   31:51     85:29     5:09 
    8    102 Marie Malmborg             Söders SOL - Tyresö lag 1              33:38     87:24     7:04 
    9    116 Pernilla Eriksson          OK Ravinen lag 1                       34:34     87:27     7:07 
   10    134 Heather Gardner            GB Squad lag 2                         35:46     88:37     8:17 
   11    114 Nina de Boussard           IFK Enskede lag 1                      36:10     89:04     8:44 
   12    126 Annica Jansson             IFK Lidingös Skid O OK lag 1           35:37     89:08     8:48 
   13    135 Sarah Noot                 GB Squad lag 3                         34:08     90:13     9:53 
   14    118 Fanny Deckner              Skarpnäcks OL lag 1                    32:43     91:09    10:49 
   15    104 Diana Sarmiala             Tumba-Mälarhöjden OK lag 1             33:53     92:07    11:47 
   16    124 Ulla Molin                 Turebergs IF lag 1                     33:50     92:17    11:57 
   17    110 Anna Larsson               Söders SOL - Tyresö lag 2              36:38     95:12    14:52 
   18    107 Linda Berg                 Bromma-Vällingby SOK lag 1             36:11     96:01    15:41 
   19    106 Eva Gustavsson             SOIK Hellas lag 1                      39:09     96:24    16:04 
   20    129 Frida Engkvist             Södertälje-Nykvarn Orientering lag     38:26     96:44    16:24 
   21    130 Annika Bygdén              Södertälje-Nykvarn Orientering Rön     41:23     97:37    17:17 
   22    103 Marielle Larsson           OK Södertörn lag 1                     37:43     98:00    17:40 
   23    109 Katarina Alm               Bromma-Vällingby SOK lag 2             34:47    101:01    20:41 
   24    112 Sara Eskilsson             Haninge SOK lag 1                      35:00    101:27    21:07 
   25    119 Sofia Persson              Snättringe SK lag 2                    37:42    106:11    25:51 
   26    111 Anneli Lindqvist           Gustavsbergs IF lag 1                  47:55    106:23    26:03 
   27    121 Caroline Westbom           Sundbybergs IK lag 2                   42:54    110:46    30:26 
   28    125 Sandra Karnebrink          OK Älvsjö-Örby lag 1                   42:55    111:10    30:50 
   29    131 Lotta Östervall            Tumba-Mälarhöjden OK lag 2             48:46    114:15    33:55 
   30    132 Linda Ruthström            Tumba-Mälarhöjden OK lag 3             44:29    114:46    34:26 
   31    127 Magdalena Danielsson       IFK Lidingös Skid O OK lag 2           54:06    129:37    49:17 
   32    113 Indre Rakkauskaite         SOIK Hellas lag 2                      62:58    133:23    53:03 
   33    138 Therese Persson            Snättringe SK lag 3                    48:08    146:49    66:29 
   34    108 Agneta Holgersson          Snättringe SK lag 1                    48:09    147:21    67:01 

         115 Vakant                     IFK Enskede lag 2                   ej start ej fullf.          
         123 Lena Lövgren               OK Södertörn lag 2                  ej start ej fullf.          



-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2003                                                            to 2003-08-21 10:14
Preliminär resultatlista
------------------------------OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2003-------------------------------

   Pl tartnr Namn                       Lag                                      Tid       Tid    Diff. 


D - D-14  (12/1 efter sträcka Preliminär resultatlist 

    1    303 Anna Movin                 Snättringe SK lag 1                    21:47     21:47     0:00 
    2    302 Emma Carlsson              Skarpnäcks OL lag 1                    22:08     22:08     0:21 
    3    309 Johanna Persson            Tullinge SK lag 1                      22:17     22:17     0:30 
    4    311 Lovia Adolfsson            Tullinge SK lag 3                      23:27     23:27     1:40 
    5    310 Karolin Olsson             Tullinge SK lag 2                      23:28     23:28     1:41 
    6    308 Kristina Moberg            Tumba-Mälarhöjden OK lag 2             23:42     23:42     1:55 
    7    305 Erica Hellgren             OK Älvsjö-Örby lag 1                   23:59     23:59     2:12 
    8    312 Matilda Lagerholm          Tumba-Mälarhöjden OK lag 3             24:00     24:00     2:13 
    9    301 Emelie Norberg             Järfälla OK lag 1                      24:02     24:02     2:15 
   10    307 Jenny Asztalos             Tumba-Mälarhöjden OK lag 1             24:04     24:04     2:17 
   11    306 Fanny Scharp               IFK Lidingös Skid O OK lag 1           24:11     24:11     2:24 
   12    304 Marie Mårts                Snättringe SK lag 2                    28:06     28:06     6:19 



-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2003                                                            to 2003-08-21 10:14
Preliminär resultatlista
------------------------------OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2003-------------------------------

   Pl tartnr Namn                       Lag                                      Tid       Tid    Diff. 


D - D-14  (12/1 efter sträcka Preliminär resultatlist 

    1    301 Kristin Löfgren            Järfälla OK lag 1                      22:10     46:12     0:00 
    2    302 Sanna Batz                 Skarpnäcks OL lag 1                    24:21     46:29     0:17 
    3    309 Elin Sundqvist             Tullinge SK lag 1                      24:18     46:35     0:23 
    4    303 Maria Movin                Snättringe SK lag 1                    25:59     47:46     1:34 
    5    307 Eva Englid                 Tumba-Mälarhöjden OK lag 1             24:43     48:47     2:35 
    6    311 Ida Forsén                 Tullinge SK lag 3                      27:09     50:36     4:24 
    7    310 Beatrice Köhler            Tullinge SK lag 2                      27:17     50:45     4:33 
    8    308 Karin Lindberg             Tumba-Mälarhöjden OK lag 2             32:47     56:29    10:17 
    9    312 Ronja Hill                 Tumba-Mälarhöjden OK lag 3             32:31     56:31    10:19 
   10    305 Fredrika Fröjdh            OK Älvsjö-Örby lag 1                   32:33     56:32    10:20 
   11    306 Marie Hässler              IFK Lidingös Skid O OK lag 1           37:16     61:27    15:15 
   12    304 Jenny Dahlström            Snättringe SK lag 2                    33:46     61:52    15:40 



-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2003                                                            to 2003-08-21 10:13
Preliminär resultatlista
------------------------------OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2003-------------------------------

   Pl tartnr Namn                       Lag                                      Tid       Tid    Diff. 


C - H-14  (15/1 efter sträcka Preliminär resultatlist 

    1    204 Jesper Eriksson            OK Ravinen lag 1                       20:11     20:11     0:00 
    2    201 Simon Hollbeck             Bromma-Vällingby SOK lag 1             22:00     22:00     1:49 
    3    213 Johan Brandhorst-Satzkorn  Järla IF OK lag 1                      22:58     22:58     2:47 
    4    214 Mikael Mantere             Tumba-Mälarhöjden OK lag 1             23:14     23:14     3:03 
    5    207 Erik Pettersson            Turebergs IF lag 1                     23:33     23:33     3:22 
    6    206 Björn Holgersson           Snättringe SK lag 2                    24:56     24:56     4:45 
    7    212 Erik Einarsson             Tullinge SK lag 2                      27:28     27:28     7:17 
    8    205 Alexander Silwén           Snättringe SK lag 1                    27:53     27:53     7:42 
    9    210 Johan Willamo              Södertälje-Nykvarn Orientering lag     28:11     28:11     8:00 
   10    211 Fredrik Forsberg           Tullinge SK lag 1                      28:53     28:53     8:42 
   11    209 Jonas Nordström            OK Älvsjö-Örby lag 1                   28:55     28:55     8:44 
   12    202 Jesper Retsloff            SOIK Hellas lag 1                      29:09     29:09     8:58 
   13    203 Jonas Eklund               SOIK Hellas lag 2                      29:18     29:18     9:07 
   14    208 Fredrik Nygren             Turebergs IF lag 2                     29:54     29:54     9:43 
   15    215 Erik Hellgren              Tumba-Mälarhöjden OK lag 2             33:40     33:40    13:29 



-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2003                                                            to 2003-08-21 10:13
Preliminär resultatlista
------------------------------OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2003-------------------------------

   Pl tartnr Namn                       Lag                                      Tid       Tid    Diff. 


C - H-14  (15/1 efter sträcka Preliminär resultatlist 

    1    204 Niklas Westblad            OK Ravinen lag 1                       19:25     39:36     0:00 
    2    201 Henrik Berg                Bromma-Vällingby SOK lag 1             18:05     40:05     0:29 
    3    207 Robin Gelinder             Turebergs IF lag 1                     25:38     49:11     9:35 
    4    213 Erik Brandhorst-Satzkorn   Järla IF OK lag 1                      26:28     49:26     9:50 
    5    210 Tomas Weme                 Södertälje-Nykvarn Orientering lag     22:14     50:25    10:49 
    6    205 Stefan Bjursäter           Snättringe SK lag 1                    26:32     54:25    14:49 
    7    208 Mattias Hallmén            Turebergs IF lag 2                     28:54     58:48    19:12 
    8    214 Markus Fredlund            Tumba-Mälarhöjden OK lag 1             41:05     64:19    24:43 
    9    206 Patrik Nilsson             Snättringe SK lag 2                    39:24     64:20    24:44 
   10    202 Daniel Eriksson            SOIK Hellas lag 1                      36:08     65:17    25:41 
   11    203 Roland Eklund              SOIK Hellas lag 2                      36:02     65:20    25:44 
   12    209 Viktor Mattsson            OK Älvsjö-Örby lag 1                   45:35     74:30    34:54 
   13    215 Patrik Axelsson            Tumba-Mälarhöjden OK lag 2             40:58     74:38    35:02 
   14    212 Tobias Forsén              Tullinge SK lag 2                      72:57    100:25    60:49 
   15    211 Manne Norman               Tullinge SK lag 1                      71:33    100:26    60:50 



-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2003                                                            to 2003-08-21 10:11
Preliminär resultatlista
------------------------------OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2003-------------------------------

   Pl tartnr Namn                       Lag                                      Tid       Tid    Diff. 


A - Öppen  (67/ efter sträcka Preliminär resultatlist 

    1     50 Jens Molin                 Huddinge Brandförsvar lag 2            22:59     22:59     0:00 
    2      3 Martin Lindskog            OK Ravinen lag 1                       23:01     23:01     0:02 
    3     54 Matt Speake                GB Squad lag 2                         23:02     23:02     0:03 
    4      7 Daniel Blohm               Södertälje-Nykvarn Orientering lag     23:08     23:08     0:09 
    5     57 Petter Haraldsson          Järla IF OK lag 1                      23:11     23:11     0:12 
    6      1 Robert Söderberg           Söders SOL - Tyresö lag 1              23:13     23:13     0:14 
    7      8 Martin Lampinen            Södertälje-Nykvarn Orientering lag     23:14     23:14     0:15 
    8     52 Mattias Johansson (JOK)    Don't hate the player lag 1            23:15     23:15     0:16 
    9     53 Allan Boyle                GB Squad lag 1                         23:16     23:16     0:17 
   10     64 Robert Wallsten            Turebergs IF lag 1                     23:18     23:18     0:19 
   11     38 Magnus Karlsson            Södertälje-Nykvarn Orientering lag     23:20     23:20     0:21 
   12     34 Mikael Jansson             IFK Lidingös Skid O OK lag 3           23:23     23:23     0:24 
   13      5 Martin Larbo               IFK Lidingös Skid O OK lag 1           23:25     23:25     0:26 
   14      2 Liutauras Bilivilius       SOIK Hellas lag 1                      23:31     23:31     0:32 
   15     14 Edvin Karlsson             OK Denseln lag 1                       23:32     23:32     0:33 
   16     33 Martin Johnsson            IFK Lidingös Skid O OK lag 2           24:07     24:07     1:08 
   17     10 Göran Thimberg             Söders SOL - Tyresö lag 2              24:26     24:26     1:27 
   18      4 Martin Bellander           Gustavsbergs IF lag 1                  25:09     25:09     2:10 
   19     35 Magnus Rajan               IFK Lidingös Skid O OK lag 4           25:18     25:18     2:19 
   20     16 Ulf Persson                IFK Enskede lag 1                      25:21     25:21     2:22 
   21     58 Olle Boström               Järla IF OK lag 2                      25:40     25:40     2:41 
   22     63 Ulf Burman                 Gustavsbergs IF lag 2                  26:05     26:05     3:06 
   23     36 Jakob Ericsson             Haninge SOK lag 1                      26:16     26:16     3:17 
   24     55 Andy Etherden              GB Squad lag 3                         26:20     26:20     3:21 
   25     51 Johan Björklund            IFK Hedemora OK/VB OL lag 1            26:22     26:22     3:23 
   26     44 Jon Ansnes                 Tumba-Mälarhöjden OK lag 2             26:23     26:23     3:24 
   27      9 Henrik Wiklund             Bromma-Vällingby SOK lag 1             26:24     26:24     3:25 
   28     42 Sven-Anders Melin          Södertälje-Nykvarn Orientering lag     26:26     26:26     3:27 
   28     43 Håkan Edman                Tumba-Mälarhöjden OK lag 1             26:26     26:26     3:27 
   30     66 Johan Eriksson             Hammarby IF lag 1                      26:27     26:27     3:28 
   31     26 Jan-Olof Bogren            Sundbybergs IK lag 1                   26:28     26:28     3:29 
   32     20 Bengt Langels              Skarpnäcks OL lag 1                    26:31     26:31     3:32 
   33     67 Rickard Johansson          Söders SOL - Tyresö lag 4              26:36     26:36     3:37 
   34     60 Tomas Håkansson            Södertälje-Nykvarn Orientering lag     26:39     26:39     3:40 
   35     65 B-O Pettersson             Turebergs IF lag 2                     26:43     26:43     3:44 
   36     39 Urban Larsson              Södertälje-Nykvarn Orientering lag     26:46     26:46     3:47 
   37     37 Mats Petersson             Södertälje-Nykvarn Orientering lag     26:47     26:47     3:48 
   38     49 Jocke Nyberg               Huddinge Brandförsvar lag 1            26:49     26:49     3:50 
   39     19 Lars Forsberg              OK Ravinen lag 2                       26:51     26:51     3:52 
   40     62 Martin Skoglund            IFK Enskede lag 3                      26:55     26:55     3:56 
   41     17 Christopher Lindqvist      IFK Enskede lag 2                      27:58     27:58     4:59 
   41     41 Tore Eklund                Södertälje-Nykvarn Orientering lag     27:58     27:58     4:59 
   43     18 Anders Löfgren             Järfälla OK lag 2                      28:02     28:02     5:03 
   44     61 Håkan Jerning              Södertälje-Nykvarn Orientering lag     28:08     28:08     5:09 
   45     56 Jason Inman                GB Squad lag 4                         28:15     28:15     5:16 
   46     48 Peter Andersson            Söders SOL - Tyresö lag 3              28:18     28:18     5:19 
   47     29 Patrik Blidefalk           OK Södertörn lag 1                     28:21     28:21     5:22 
   48     21 Peter Granath              Snättringe SK lag 1                    28:28     28:28     5:29 
   49     40 Stefan Karlsson            Södertälje-Nykvarn Orientering lag     28:29     28:29     5:30 
   50     24 Ola Persson                Snättringe SK lag 4                    28:32     28:32     5:33 
   51     27 Krister Guamelius          Sundbybergs IK lag 2                   28:33     28:33     5:34 
   52     12 Robert Hagström            Eskilstunafors OL lag 1                28:49     28:49     5:50 
   52     46 Patrik Adebrant            Tumba-Mälarhöjden OK lag 4             28:49     28:49     5:50 
   54     30 Stefan Nordström           OK Älvsjö-Örby lag 1                   28:52     28:52     5:53 
   55     32 Thomas Westerström         OK Älvsjö-Örby lag 3                   29:01     29:01     6:02 
   56     45 Björn Nykvist              Tumba-Mälarhöjden OK lag 3             29:06     29:06     6:07 
   57      6 Gustav Larsson             Järfälla OK lag 1                      29:07     29:07     6:08 
   58     28 Anders Kolmskog            Sundbybergs IK lag3                    29:09     29:09     6:10 
   59     25 Robert Irestig             Stigfinnarna lag 1                     29:11     29:11     6:12 
   60     15 Calle Bohman               SOIK Hellas lag 2                      31:21     31:21     8:22 
   61     22 Anders Hedberg             Snättringe SK lag 2                    31:46     31:46     8:47 
   61     11 Ola Holgersson             Bromma-Vällingby SOK lag 2             31:46     31:46     8:47 
   63     59 Staffan Törnros            Tumba-Mälarhöjden OK lag 6             31:49     31:49     8:50 
   64     23 William Blomquist          Snättringe SK lag 3                    32:25     32:25     9:26 
   65     13 Thomas Nyzell              Eskilstunafors OL lag 2                34:08     34:08    11:09 
   66     31 Dan Peterssen              OK Älvsjö-Örby lag 2                   34:48     34:48    11:49 
   67     47 Mikael Hansson             Tumba-Mälarhöjden OK lag 5             39:07     39:07    16:08 



-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2003                                                            to 2003-08-21 10:11
Preliminär resultatlista
------------------------------OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2003-------------------------------

   Pl tartnr Namn                       Lag                                      Tid       Tid    Diff. 


A - Öppen  (67/ efter sträcka Preliminär resultatlist 

    1      7 Niclas Jonasson            Södertälje-Nykvarn Orientering lag     22:11     45:19     0:00 
    2      1 Christer Ivarsson          Söders SOL - Tyresö lag 1              22:50     46:03     0:44 
    3     52 Oskar Malmberg (IFKU)      Don't hate the player lag 1            23:09     46:24     1:05 
    4      3 Magnus Johansson           OK Ravinen lag 1                       23:25     46:26     1:07 
    5      8 Daniel Blohm               Södertälje-Nykvarn Orientering lag     24:07     47:21     2:02 
    6      5 Linus Kaisajuntti          IFK Lidingös Skid O OK lag 1           25:04     48:29     3:10 
    7     14 Per Brolund                OK Denseln lag 1                       24:58     48:30     3:11 
    8     53 Rob Baker                  GB Squad lag 1                         25:26     48:42     3:23 
    9     57 Johan Strandberg           Järla IF OK lag 1                      25:36     48:47     3:28 
   10     34 Håkan Nyberg               IFK Lidingös Skid O OK lag 3           26:09     49:32     4:13 
   11      2 Vidas Armalis              SOIK Hellas lag 1                      27:10     50:41     5:22 
   12     33 Casper Giding              IFK Lidingös Skid O OK lag 2           26:39     50:46     5:27 
   13     10 Mattias Abelsson           Söders SOL - Tyresö lag 2              27:25     51:51     6:32 
   14      4 Dan Wester                 Gustavsbergs IF lag 1                  27:59     53:08     7:49 
   15     38 Erik Mårsell               Södertälje-Nykvarn Orientering lag     29:51     53:11     7:52 
   16     50 Peter Mickos               Huddinge Brandförsvar lag 2            30:14     53:13     7:54 
   17     44 Mattias Allared            Tumba-Mälarhöjden OK lag 2             26:56     53:19     8:00 
   18     58 Erik Boström               Järla IF OK lag 2                      27:42     53:22     8:03 
   19     37 Magnus Grahn               Södertälje-Nykvarn Orientering lag     26:52     53:39     8:20 
   20     43 Ulrik Englund              Tumba-Mälarhöjden OK lag 1             27:50     54:16     8:57 
   21     55 David Hodkinson            GB Squad lag 3                         28:05     54:25     9:06 
   22     61 PFP "Prospect" Lindkvist   Södertälje-Nykvarn Orientering lag     26:18     54:26     9:07 
   23     62 Anders Granström           IFK Enskede lag 3                      27:32     54:27     9:08 
   24     67 Per Kallhauge              Söders SOL - Tyresö lag 4              27:52     54:28     9:09 
   25     35 Ulf Öjebo                  IFK Lidingös Skid O OK lag 4           29:12     54:30     9:11 
   26     19 Jonny Bergman              OK Ravinen lag 2                       27:42     54:33     9:14 
   27     26 Magnus Sterner             Sundbybergs IK lag 1                   28:06     54:34     9:15 
   28     51 Stefan Karlsson            IFK Hedemora OK/VB OL lag 1            28:14     54:36     9:17 
   29     36 N.N.                       Haninge SOK lag 1                      28:24     54:40     9:21 
   30     16 Magnus Elwin               IFK Enskede lag 1                      29:27     54:48     9:29 
   31     21 Jonas Haraldsson           Snättringe SK lag 1                    26:23     54:51     9:32 
   32     65 Andreas Fredriksson        Turebergs IF lag 2                     28:22     55:05     9:46 
   33     20 Sören Andersson            Skarpnäcks OL lag 1                    29:06     55:37    10:18 
   34     48 Martin Norling             Söders SOL - Tyresö lag 3              28:03     56:21    11:02 
   35     60 Mats Liwell                Södertälje-Nykvarn Orientering lag     29:55     56:34    11:15 
   36     56 James Williams             GB Squad lag 4                         28:22     56:37    11:18 
   37     49 Micke Åhgren               Huddinge Brandförsvar lag 1            30:08     56:57    11:38 
   38     66 Magnus Eriksson            Hammarby IF lag 1                      31:01     57:28    12:09 
   39     28 Anders Florell             Sundbybergs IK lag3                    29:18     58:27    13:08 
   40     63 Arne Johansson             Gustavsbergs IF lag 2                  32:27     58:32    13:13 
   41     29 Johan Sisell               OK Södertörn lag 1                     31:03     59:24    14:05 
   42     42 Torgny Toresson            Södertälje-Nykvarn Orientering lag     33:22     59:48    14:29 
   43     45 Ulrik Lindström            Tumba-Mälarhöjden OK lag 3             30:49     59:55    14:36 
   43     25 Christian Lundgren         Stigfinnarna lag 1                     30:44     59:55    14:36 
   45     12 Oskar Larsson              Eskilstunafors OL lag 1                31:37     60:26    15:07 
   46     40 Peo Olsen                  Södertälje-Nykvarn Orientering lag     32:06     60:35    15:16 
   47     27 Peter Ehlin                Sundbybergs IK lag 2                   32:06     60:39    15:20 
   48     32 Anders Mattsson            OK Älvsjö-Örby lag 3                   31:45     60:46    15:27 
   48      9 Thomas Olsson              Bromma-Vällingby SOK lag 1             34:22     60:46    15:27 
   50     41 Björn Gustavsson           Södertälje-Nykvarn Orientering lag     33:10     61:08    15:49 
   51     17 Torbjörn Bergman           IFK Enskede lag 2                      34:38     62:36    17:17 
   52     15 Håkan Tärnroth             SOIK Hellas lag 2                      32:12     63:33    18:14 
   53     30 Henrik Almkvist            OK Älvsjö-Örby lag 1                   34:46     63:38    18:19 
   54     59 Anders Käll                Tumba-Mälarhöjden OK lag 6             31:53     63:42    18:23 
   55     46 Mats Adolfsson             Tumba-Mälarhöjden OK lag 4             34:56     63:45    18:26 
   56      6 Niklas Lundberg            Järfälla OK lag 1                      34:41     63:48    18:29 
   57     13 Urban Risberg              Eskilstunafors OL lag 2                29:44     63:52    18:33 
   58     18 Peter Lundberg             Järfälla OK lag 2                      36:44     64:46    19:27 
   59     22 David Pettersson           Snättringe SK lag 2                    35:05     66:51    21:32 
   60     23 Erik Paulsson              Snättringe SK lag 3                    36:32     68:57    23:38 
   61     11 Henrik Johansson           Bromma-Vällingby SOK lag 2             37:13     68:59    23:40 
   62     39 Pontus Olsen               Södertälje-Nykvarn Orientering lag     42:24     69:10    23:51 
   63     31 Tomas Unestad              OK Älvsjö-Örby lag 2                   40:30     75:18    29:59 
   64     24 Hasse Letfors              Snättringe SK lag 4                    47:23     75:55    30:36 
   65     47 Daniel Torén               Tumba-Mälarhöjden OK lag 5             39:58     79:05    33:46 

          54 Graham Gristwood           GB Squad lag 2                        Felst.    Felst.          
          64 Anders Hallmén             Turebergs IF lag 1                  ej start ej fullf.          



-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2003                                                            to 2003-08-21 10:12
Preliminär resultatlista
------------------------------OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2003-------------------------------

   Pl tartnr Namn                       Lag                                      Tid       Tid    Diff. 


A - Öppen  (67/ efter sträcka Preliminär resultatlist 

    1      7 Ivar Haugen                Södertälje-Nykvarn Orientering lag     21:02     66:21     0:00 
    2      3 Christian Hansen           OK Ravinen lag 1                       19:56     66:22     0:01 
    3      1 Björn Ljunggren            Söders SOL - Tyresö lag 1              21:29     67:32     1:11 
    4     52 Emil Lauri (OKT)           Don't hate the player lag 1            21:14     67:38     1:17 
    5      5 Mårten Frendelius          IFK Lidingös Skid O OK lag 1           22:31     71:00     4:39 
    6     53 Ed Catmur                  GB Squad lag 1                         22:39     71:21     5:00 
    7     57 David A-Skantze            Järla IF OK lag 1                      22:38     71:25     5:04 
    8      8 Rasmus Soes                Södertälje-Nykvarn Orientering lag     24:06     71:27     5:06 
    9     14 Hans Brolund               OK Denseln lag 1                       24:21     72:51     6:30 
   10     34 Jesper Svedberg            IFK Lidingös Skid O OK lag 3           23:38     73:10     6:49 
   11      2 Anders Thuresson           SOIK Hellas lag 1                      22:31     73:12     6:51 
   12     33 Johan Granath              IFK Lidingös Skid O OK lag 2           22:33     73:19     6:58 
   13     50 Jonathan Alm               Huddinge Brandförsvar lag 2            22:00     75:13     8:52 
   14     10 Niklas Wrane               Söders SOL - Tyresö lag 2              23:50     75:41     9:20 
   15     38 Tobias Eriksson            Södertälje-Nykvarn Orientering lag     22:38     75:49     9:28 
   16      4 Mattias Nordin             Gustavsbergs IF lag 1                  23:22     76:30    10:09 
   17     55 Murray Strain              GB Squad lag 3                         22:47     77:12    10:51 
   18     61 Håkan Malmström            Södertälje-Nykvarn Orientering lag     22:55     77:21    11:00 
   19     37 Gunnar Eriksson            Södertälje-Nykvarn Orientering lag     23:46     77:25    11:04 
   19     43 Micke Hill                 Tumba-Mälarhöjden OK lag 1             23:09     77:25    11:04 
   21     58 Erik Mattsson              Järla IF OK lag 2                      24:22     77:44    11:23 
   22     51 Robert Pedersen            IFK Hedemora OK/VB OL lag 1            24:15     78:51    12:30 
   23     44 Robert Tellvik             Tumba-Mälarhöjden OK lag 2             25:48     79:07    12:46 
   24     21 Jonas Nyman                Snättringe SK lag 1                    24:58     79:49    13:28 
   25     35 Peter Edlund               IFK Lidingös Skid O OK lag 4           25:24     79:54    13:33 
   26     26 Hans Olsén                 Sundbybergs IK lag 1                   25:21     79:55    13:34 
   27     48 Pär Svensson               Söders SOL - Tyresö lag 3              23:38     79:59    13:38 
   28     65 C-E Karlsson               Turebergs IF lag 2                     24:56     80:01    13:40 
   29     67 Brett Weihart              Söders SOL - Tyresö lag 4              25:36     80:04    13:43 
   30     19 Niklas Wansölin            OK Ravinen lag 2                       25:48     80:21    14:00 
   31     16 Peter Albinsson            IFK Enskede lag 1                      25:38     80:26    14:05 
   32     29 Lauri Nurmela              OK Södertörn lag 1                     23:07     82:31    16:10 
   33     28 Henrik Persson             Sundbybergs IK lag3                    25:01     83:28    17:07 
   34     20 Joel Ahlqvist              Skarpnäcks OL lag 1                    28:03     83:40    17:19 
   35     62 Mats Eriksson              IFK Enskede lag 3                      29:34     84:01    17:40 
   36      9 Jan Hollbeck               Bromma-Vällingby SOK lag 1             23:52     84:38    18:17 
   37     63 Leif Strandberg            Gustavsbergs IF lag 2                  26:43     85:15    18:54 
   38     49 Henrik Thorsen             Huddinge Brandförsvar lag 1            28:19     85:16    18:55 
   39     36 Jonas Bergström            Haninge SOK lag 1                      30:43     85:23    19:02 
   40     60 Lars Bygdén                Södertälje-Nykvarn Orientering lag     29:49     86:23    20:02 
   41     56 Chris Poole                GB Squad lag 4                         30:13     86:50    20:29 
   42     12 Emil Hyttinen              Eskilstunafors OL lag 1                27:58     88:24    22:03 
   43     45 Arne Karlsson              Tumba-Mälarhöjden OK lag 3             28:35     88:30    22:09 
   44     27 Jan Kihl                   Sundbybergs IK lag 2                   27:55     88:34    22:13 
   45     66 Jonas Andersson            Hammarby IF lag 1                      31:29     88:57    22:36 
   46     42 Per Molin                  Södertälje-Nykvarn Orientering lag     29:11     88:59    22:38 
   47     30 Conny Ekstrand             OK Älvsjö-Örby lag 1                   26:57     90:35    24:14 
   48     18 L-E Norberg                Järfälla OK lag 2                      26:13     90:59    24:38 
   49     15 Johan Lindbom              SOIK Hellas lag 2                      27:29     91:02    24:41 
   50     13 Jan Viklund                Eskilstunafors OL lag 2                28:24     92:16    25:55 
   51     17 Fredrik Hedin              IFK Enskede lag 2                      29:41     92:17    25:56 
   52     40 Mikael Eriksson            Södertälje-Nykvarn Orientering lag     32:31     93:06    26:45 
   53     32 Christer Nordström         OK Älvsjö-Örby lag 3                   34:55     95:41    29:20 
   54     41 Tomas Norlén               Södertälje-Nykvarn Orientering lag     34:54     96:02    29:41 
   55      6 Fredrik Norberg            Järfälla OK lag 1                      32:16     96:04    29:43 
   56     23 Micke Nilsson              Snättringe SK lag 3                    27:56     96:53    30:32 
   57     22 Anders Bergmark            Snättringe SK lag 2                    30:06     96:57    30:36 
   58     25 Magnus Irestig             Stigfinnarna lag 1                     39:04     98:59    32:38 
   59     46 Per Eriksson               Tumba-Mälarhöjden OK lag 4             36:28    100:13    33:52 
   60     39 P-G Månsson                Södertälje-Nykvarn Orientering lag     32:03    101:13    34:52 
   61     11 Anders Berg                Bromma-Vällingby SOK lag 2             36:22    105:21    39:00 
   62     24 Bertil Gelius              Snättringe SK lag 4                    29:56    105:51    39:30 
   63     31 Joel Mannerfjord           OK Älvsjö-Örby lag 2                   35:07    110:25    44:04 
   64     59 Jonas Isaksson             Tumba-Mälarhöjden OK lag 6             48:56    112:38    46:17 
   65     47 Lars Samuelsson            Tumba-Mälarhöjden OK lag 5             33:58    113:03    46:42 

          54 James Furness              GB Squad lag 2                         24:31    Felst.          
          64 N.N                        Turebergs IF lag 1                  ej start ej fullf.          



-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset 2003                                                            to 2003-08-21 10:12
Preliminär resultatlista
------------------------------OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2003-------------------------------

   Pl tartnr Namn                       Lag                                      Tid       Tid    Diff. 


A - Öppen  (67/ efter sträcka Preliminär resultatlist 

    1      3 Nick Barrable              OK Ravinen lag 1                       29:05     95:27     0:00 
    2      7 Peter Hemmyr               Södertälje-Nykvarn Orientering lag     29:19     95:40     0:13 
    3      1 Per Ek                     Söders SOL - Tyresö lag 1              30:14     97:46     2:19 
    4     52 David Brickhill-Jones (JOK Don't hate the player lag 1            30:14     97:52     2:25 
    5      5 Johan Näsman               IFK Lidingös Skid O OK lag 1           30:20    101:20     5:53 
    6     57 Anders Holmberg            Järla IF OK lag 1                      30:01    101:26     5:59 
    7     14 Anders Kleist              OK Denseln lag 1                       31:43    104:34     9:07 
    8     53 Matt Crane                 GB Squad lag 1                         33:16    104:37     9:10 
    9     33 Mattias Balck              IFK Lidingös Skid O OK lag 2           33:32    106:51    11:24 
   10     34 Andreas Edlund             IFK Lidingös Skid O OK lag 3           33:50    107:00    11:33 
   11      2 Micke Nyberg               SOIK Hellas lag 1                      34:45    107:57    12:30 
   12      4 Manne Wiklund              Gustavsbergs IF lag 1                  31:52    108:22    12:55 
   13      8 Thomas Håkansson           Södertälje-Nykvarn Orientering lag     37:51    109:18    13:51 
   14     38 Niklas Serrander           Södertälje-Nykvarn Orientering lag     33:51    109:40    14:13 
   15     10 Stefan Thyr                Söders SOL - Tyresö lag 2              34:21    110:02    14:35 
   16     50 Andreas Karlsson           Huddinge Brandförsvar lag 2            34:52    110:05    14:38 
   17     43 Scott Fraser               Tumba-Mälarhöjden OK lag 1             32:43    110:08    14:41 
   18     37 Håkan Kleijn               Södertälje-Nykvarn Orientering lag     32:53    110:18    14:51 
   19     51 Magnus Cederlöf            IFK Hedemora OK/VB OL lag 1            33:32    112:23    16:56 
   20     55 Chris Sellens              GB Squad lag 3                         35:16    112:28    17:01 
   21     19 Tomas Albinsson            OK Ravinen lag 2                       32:46    113:07    17:40 
   22     61 Kari Enckell               Södertälje-Nykvarn Orientering lag     36:17    113:38    18:11 
   23     44 Per Samuelsson             Tumba-Mälarhöjden OK lag 2             35:34    114:41    19:14 
   24     21 Anders Jarl                Snättringe SK lag 1                    35:31    115:20    19:53 
   25     35 Nils Malm                  IFK Lidingös Skid O OK lag 4           35:35    115:29    20:02 
   26     16 Pär Hedlund                IFK Enskede lag 1                      35:10    115:36    20:09 
   27     48 Per Zätterström            Söders SOL - Tyresö lag 3              35:43    115:42    20:15 
   28     26 Gunnar Melin               Sundbybergs IK lag 1                   35:56    115:51    20:24 
   29     65 Roger Lindén               Turebergs IF lag 2                     35:58    115:59    20:32 
   30     67 Hans Vedin                 Söders SOL - Tyresö lag 4              37:11    117:15    21:48 
   31     28 Klas Englund               Sundbybergs IK lag3                    35:24    118:52    23:25 
   32     29 Henrik Erlandsson          OK Södertörn lag 1                     36:38    119:09    23:42 
   33     12 Magnus Johansson           Eskilstunafors OL lag 1                31:44    120:08    24:41 
   34     56 Jon Musgrave               GB Squad lag 4                         33:30    120:20    24:53 
   35     20 Micke Zetterström          Skarpnäcks OL lag 1                    37:04    120:44    25:17 
   36     58 Anders Platt               Järla IF OK lag 2                      44:21    122:05    26:38 
   37     60 Gustav Hedin               Södertälje-Nykvarn Orientering lag     35:57    122:20    26:53 
   38      9 Philip Von Rosen           Bromma-Vällingby SOK lag 1             38:08    122:46    27:19 
   39     49 Lennart Bjursäter          Huddinge Brandförsvar lag 1            38:38    123:54    28:27 
   40     62 Martin Ahlström            IFK Enskede lag 3                      39:56    123:57    28:30 
   41     36 Peter Haglund              Haninge SOK lag 1                      41:10    126:33    31:06 
   42     66 Tobias Spång               Hammarby IF lag 1                      39:42    128:39    33:12 
   43     63 Thomas Wester              Gustavsbergs IF lag 2                  45:29    130:44    35:17 
   44     30 Karl Mårtensson            OK Älvsjö-Örby lag 1                   40:30    131:05    35:38 
   45     45 Stefan Fredlund            Tumba-Mälarhöjden OK lag 3             43:46    132:16    36:49 
   46     15 Jan Dahlin                 SOIK Hellas lag 2                      41:18    132:20    36:53 
   47     42 Mats Karlsson              Södertälje-Nykvarn Orientering lag     43:27    132:26    36:59 
   48     27 Magnus Asplund             Sundbybergs IK lag 2                   44:11    132:45    37:18 
   49     13 Bengt Andersson            Eskilstunafors OL lag 2                42:17    134:33    39:06 
   50     23 Björn Silwén               Snättringe SK lag 3                    38:23    135:16    39:49 
   51     40 Göran Eriksson             Södertälje-Nykvarn Orientering lag     43:12    136:18    40:51 
   52     17 Mikael Hallendal           IFK Enskede lag 2                      44:02    136:19    40:52 
   53     32 Mats Zackrisson            OK Älvsjö-Örby lag 3                   41:30    137:11    41:44 
   54      6 Joel Berglund              Järfälla OK lag 1                      43:54    139:58    44:31 
   55     18 Göran Reinoldsson          Järfälla OK lag 2                      49:15    140:14    44:47 
   56     22 Björn Salomonsson          Snättringe SK lag 2                    44:21    141:18    45:51 
   57     11 Thomas Pettersson          Bromma-Vällingby SOK lag 2             36:14    141:35    46:08 
   58     24 Göran Nilsson              Snättringe SK lag 4                    37:14    143:05    47:38 
   59     25 Juha Loenberg              Stigfinnarna lag 1                     52:19    151:18    55:51 
   60     46 Anders Käll                Tumba-Mälarhöjden OK lag 4             51:09    151:22    55:55 
   61     41 Christer Kollberg          Södertälje-Nykvarn Orientering lag     57:32    153:34    58:07 
   62     39 Tord Jansson               Södertälje-Nykvarn Orientering lag     52:26    153:39    58:12 

   63     59 Fredrik Huldt              Tumba-Mälarhöjden OK lag 6             47:02    159:40    64:13 
   64     47 Conny Axelsson             Tumba-Mälarhöjden OK lag 5             46:43    159:46    64:19 
   65     31 Mats Fanell                OK Älvsjö-Örby lag 2                   50:56    161:21    65:54 

          54 Mark Nixon                 GB Squad lag 2                         35:23    Felst.          
          64 N.N                        Turebergs IF lag 1                  ej start ej fullf.          







------------------------------------------------------------------------------
Tullingeruset                                              sö 2003-08-24 20:35
Resultat
---------------------OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2003---------------------

   Pl Namn                       Klubb                               Tid Tvlmärke  



Direkt 1  (17) 3400 m                      

    1 Sebastian Tegnebratt       OK Södertörn                      31:34 B         
    2 Tommy Batz                 Skarpnäcks OL                     31:54 B         
    3 Michel Humla               Solna OK                          32:13 B         
    4 Liselott Retsloff          SOIK Hellas                       38:25 B         
    5 Max Brandhorst             Järla IF OK                       42:36           
    6 Kerstin Paulsson           Snättringe SK                     43:08           
    7 Solveig Humla              Solna OK                          43:36           
    8 Per Johansson              Snättringe SK                     47:18           
    9 Mats Johansson             Snättringe SK                     47:21           
   10 Lasse Westling             Hammarby IF                       47:34           
   11 Klara Mattsson             OK Älvsjö-Örby                    55:21           
   12 Eva Viberth                Bromma-Vällingby SOK              57:44           
   13 Marianne Söderlund         Klubblös                          57:45           
   14 Bo Landarv                 Klubblös                        1:03:53           

      Fredrik Ahnsjö             Klubblös                         Felst.           
      Linda Rylander             Söders SOL - Tyresö           ej fullf.           
      Pontus Rylander            Söders SOL - Tyresö           ej fullf.           



Direkt 2  (13) 3800 m                      

    1 Tage Sandberg              Bromma-Vällingby SOK              31:39 B         
    2 Line Nybakken              Ås-NLH Orientering                31:58 B         
    3 Kenneth Berglund           SoIK Hellas                       35:54 B         
    4 Mario Matanovic            Västerviks OK                     39:00 B         
    5 Anders Lundbäck            Stensättra IF                     40:38 B         
    6 Tommy Ljungkvist           Ärla IF                           41:16 B         
    7 Christian Beutler          OK Södertörn                      41:23 B         
    8 Anette Linnersjö           Gustavsbergs IF                   42:35           
    9 Camilla Svensson           Västerviks OK                     47:34           
   10 Torbjörn Svensson          Klubblös                          47:44           
   11 Anki Landarv               Klubblös                          49:35           
   12 Sven-Åke Svensson          Snättringe SK                     57:03           

      Robert Rylander            Söders SOL - Tyresö           ej fullf.           



Direkt 3  (19) 4600 m                      

    1 Dan Giberg                 Södertälje-Nykvarn Orienteri      29:37 B         
    2 Urban Hallberg             Strängnäs-Malmby OL               30:05 B         
    3 Christer Casselsjö         OK Kolmården                      30:59 B         
    4 Björn Larsson              Järla IF OK                       31:44 B         
    5 Axel Mattsson              Järla IF OK                       31:52 B         
    6 Henrik Trofast             Skarpnäcks OL                     35:04 B         
    7 Paul Norén                 OK Södertörn                      36:25 B         
    8 Sofia Olsson               OK Skogsfalken                    37:54 B         
    9 Mikael Åström              Umedalens IF                      39:00 B         
   10 Johan Scharp               IFK Lidingös Skid O OK            39:14           
   11 Lars Segerqvist            Skarpnäcks OL                     41:05           
   12 Bo Skoog                   Tumba-Mälarhöjden OK              42:27           
   13 Björn Linder               Gustavsbergs IF                   42:51           
   14 Tomas Hammer               OK Södertörn                      43:20           
   15 Håkan Linderoth            Sundbybergs IK                    46:30           
   16 Jonas Sjöberg              Umedalens IF                      47:59           
   17 Kurt Maxé                  Sundbybergs IK                    48:33           
   18 Olle Laurell               Tumba-Mälarhöjden OK              52:05           
   19 Mats Ola Öberg             Sundbybergs IK                    59:55           




</pre


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020