Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Resultat Tullingeruset 2002

Skrivet av TSK Inlagt  2021-01-13 08:44:26
Uppdaterad 2021-01-13 08:44:18
Sidan visad 14 gånger

Filer
 sträcktider (.html-format)
 sträcktider direktbanor (.html-format)

Onsdag 21 augusti

   Pl   Stnr Lag                                                                   Tid 
             Namn                      År     Tid  StrPl Gaffling  BanPl  VäxlTid  VäxPl 


Öppen - Klass A  (40)    

    1      5 Söders SOL Tyresö Lag 1                                               102:45 
             Göran Thimberg                 27:21      8 A            17    27:21         8 
             Per Ek                         25:26      2 A             2    52:47         3 
             Steffe Thyr                    21:36      4 A             4    74:23         3 
             Gabor Domonyik                 28:22      1 A             1   102:45           

    2     16 SOIK Hellas Lag 1                                                     102:48 
             Saulius Andrekus               27:08      5 A            14    27:08         5 
             Vidas Armalis                  25:58      7 A             7    53:06         6 
             Edagars Voveris                20:33      1 A             1    73:39         1 
             Jens Molin                     29:09      3 A             3   102:48           

    3      2 OK Ravinen Lag 1                                                      103:13 
             Martin Andersson               27:32      9 A            18    27:32         9 
             Per-Åke Olsson                 25:09      1 A             1    52:41         2 
             Magnus Johansson               21:04      2 A             2    73:45         2 
             Peter Jacobsson                29:28      4 A             4   103:13           

    4      3 Gustavsbergs IF Lag 1                                                 103:24 
             Erik Kropf                     27:05      4 A            13    27:05         4 
             Thomas Hirter                  25:44      6 A             6    52:49         4 
             Dan Wester                     21:35      3 A             3    74:24         4 
             Manne Wiklund                  29:00      2 A             2   103:24           

    5      8 IFK Lidingös Skid O OK Lag 1                                          106:25 
             Jonas Haraldsson               27:19      7 A            16    27:19         7 
             Martin Larbo                   25:34      3 A             3    52:53         5 
             Björn Ljungkvist               21:53      5 A             5    74:46         6 
             Linus Kaisajuntti              31:39     10 A            10   106:25           

    6     19 Järfälla OK Lag 1                                                     106:48 
             David Hedberg                  27:59     14 A            24    27:59        14 
             Tomas Jonsson                  25:40      4 A             4    53:39         8 
             Jonte Alm                      22:46      9 A             9    76:25         7 
             Ali Kouskou                    30:23      5 A             5   106:48           

    7     38 Föreningen Södertälj Lag 3                                            108:19 
             Martin Lampinen                27:04      3 A            12    27:04         3 
             Tomas Håkansson                26:06      8 A             8    53:10         7 
             Mats Liwell                    23:26     15 A            15    76:36         8 
             Niclas Jonasson                31:43     11 A            11   108:19           

    8      1 Föreningen Södertälj Lag 1                                            109:27 
             Daniel Blohm                   26:56      2 A            11    26:56         2 
             Håkan Malmström                28:53     13 A            33    55:49        10 
             Kari Enckell                   22:54     10 A            10    78:43         9 
             Anders Axelsson                30:44      6 A             6   109:27           

    9     20 Järla IF OK Lag 1                                                     110:16 
             Petter Hararldsson             26:52      1 A            10    26:52         1 
             Anders Holmberg                25:40      4 A             4    52:32         1 
             David A Skantze                21:53      5 A             5    74:25         5 
             Erik Matsson                   35:51     15 A            15   110:16           

   10      7 Söders SOL Tyresö Lag 2                                               110:17 
             Aaron Prince                   27:47     11 A            21    27:47        11 
             Mille Ivarsson                 26:36      9 A             9    54:23         9 
             Niklas Å Wrane                 24:44     17 A            17    79:07        10 
             Björn Ljunggren                31:10      8 A             8   110:17           

   11      4 Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1                                            111:40 
             Mikael Hill                    28:06     16 A            26    28:06        16 
             Mattias Allared                28:24     11 A            30    56:30        12 
             Ulrik Englund                  23:19     14 A            14    79:49        11 
             Johan Eklöv                    31:51     12 A            12   111:40           

   12     18 IFK Hedemora OK Lag 1                                                 111:42 
             Magnus Cederlöf                27:53     12 A            22    27:53        12 
             Stefan Carlsson                30:14     19 A            39    58:07        18 
             Robert Pedersen                22:16      7 A             7    80:23        12 
             Anders Carlsson                31:19      9 A             9   111:42           

   13      9 OK Hällen Lag 1                                                       111:50 
             Jonas Engström                 27:14      6 A            15    27:14         6 
             Tobbe Svensk                   30:28     20 A            40    57:42        15 
             Magnus Karlsson                23:00     11 A            11    80:42        15 
             Anders Hedman                  31:08      7 A             7   111:50           

   14      6 OK Ravinen Lag 2                                                      114:15 
             Nick Barrable                  27:54     13 A            23    27:54        13 
             Christian Hansen               29:42     15 A            35    57:36        14 
             Richard Nordberg               23:15     13 A            13    80:51        16 
             Thomas Albinsson               33:24     13 A            13   114:15           

   15     24 Sundbybergs IK Lag 1                                                  120:53 
             Stefan Hellberg                27:39     10 A            20    27:39        10 
             Klasse Englund                 28:50     12 A            32    56:29        11 
             Henrik Persson                 25:06     18 A            18    81:35        17 
             Anders Kolmskog                39:18     20 A            20   120:53           

   16     17 SOIK Hellas Lag 2                                                     122:24 
             Calle Bohman                   30:31     21 A            41    30:31        21 
             Litauras Bilevicius            27:33     10 A            19    58:04        16 
             Anders Thuresson               22:30      8 A             8    80:34        13 
             Eminas Voveris                 41:50     22 A            22   122:24           

   17     13 Gustavsbergs IF Lag 2                                                 122:44 
             Hans Benjaminsson              28:25     20 A            31    28:25        20 
             Ulf Burman                     29:48     16 A            36    58:13        19 
             Jonas Larsson                  28:29     24 A            24    86:42        19 
             Mattias Nordin                 36:02     16 A            16   122:44           

   18     30 Föreningen Södertälj Lag 2                                            126:39 
             Magnus Karlsson                28:21     19 A            29    28:21        19 
             Erik Mårsell                   32:25     23 A            52    60:46        20 
             Håkan Jerning                  27:53     20 A            20    88:39        21 
             Lars Bygdén                    38:00     17 A            17   126:39           

   19     36 OK Älvsjö-Örby Lag 1                                                  129:16 
             Stefan Nordström               28:03     15 A            25    28:03        15 
             Conny Ekstrand                 30:01     18 A            38    58:04        16 
             Magnus Nordström               28:26     23 A            23    86:30        18 
             Karl Mårtensson                42:46     24 A            24   129:16           

   20     29 Söders SOL Tyresö Lag 3                                               131:44 
             Peter Andersson                30:36     22 A            42    30:36        22 
             Peter Zetterström              31:36     22 A            47    62:12        22 
             Brett Weihart                  31:32     27 A            27    93:44        22 
             Affe Sneller                   38:00     17 A            17   131:44           

   21     11 IFK Enskede Lag 1                                                     131:51 
             Patric de Boussard             30:53     23 A            43    30:53        23 
             Pär Hedlund                    31:18     21 A            45    62:11        21 
             Bo Hedlund                     35:01     35 A            35    97:12        23 
             Ulf Persson                    34:39     14 A            14   131:51           

   22     32 Tumba-Mälarhöjden OK Lag 3                                            140:42 
             Johan Fors                     35:09     31 A            57    35:09        31 
             Per Lindberg                   34:22     26 A            56    69:31        25 
             Anders Käll                    32:33     31 A            31   102:04        28 
             Linus Rispling                 38:38     19 A            19   140:42           

   23     27 OK Södertörn Lag 1                                                    143:35 
             Johan Sisell                   37:54     37 A            67    37:54        37 
             Henrik Hellman                 36:51     29 A            64    74:45        32 
             Peter Jakobsson                27:04     19 A            19   101:49        27 
             Anders Hedberg                 41:46     21 A            21   143:35           

   24     23 Snättringe SK Lag 2                                                   145:51 
             Olof Persson                   35:49     34 A            62    35:49        34 
             Björn Silwén                   34:04     24 A            53    69:53        28 
             Björn Salomonsson              31:37     28 A            28   101:30        26 
             Jonny Nilsson                  44:21     26 A            26   145:51           

   25     12 IFK Enskede Lag 2                                                     151:55 
             Ove Hedlund                    35:19     32 A            58    35:19        32 
             Per Jansson                    35:33     27 A            60    70:52        30 
             Mats Eriksson                  28:01     21 A            21    98:53        24 
             Jonatan Lindell                53:02     31 A            31   151:55           

   26     15 Haninge SOK Lag 1                                                     152:53 
             Jonas Bergström                34:17     30 A            55    34:17        30 
             Henrik Nyström                 40:11     34 A            71    74:28        31 
             Tobias Almrot                  30:53     26 A            26   105:21        32 
             Jakob Ericsson                 47:32     28 A            28   152:53           

   27     37 OK Älvsjö-Örby Lag 2                                                  153:39 
             Henrik Almkvist                31:37     26 A            48    31:37        26 
             Joel Mannerfjord               47:39     36 A            73    79:16        34 
             Mats Zackrisson                31:42     29 A            29   110:58        34 
             Christer Nordström             42:41     23 A            23   153:39           

   28     14 Gustavsbergs IF Lag 3                                                 155:20 
             Roger Hagelin                  37:39     36 A            66    37:39        36 
             Magnus Haraldsson              39:26     33 A            70    77:05        33 
             Leif Strandberg                29:29     25 A            25   106:34        33 
             Thomas Wester                  48:46     29 A            29   155:20           

   29     22 Snättringe SK Lag 1                                                   157:24 
             Mikael Nilsson                 31:33     25 A            46    31:33        25 
             Erik Paulsson                  48:07     37 A            74    79:40        35 
             William Blomqvist              34:04     33 A            33   113:44        35 
             Fredrik Holgersson             43:40     25 A            25   157:24           

   30     33 Tumba-Mälarhöjden OK Lag 4                                            157:27 
             Björn Nyqvist                  31:41     27 A            49    31:41        27 
             Mats Törnros                   38:17     32 A            69    69:58        29 
             Gustav Melander                34:13     34 A            34   104:11        30 
             Conny Axelsson                 53:16     32 A            32   157:27           


   31     28 OK Södertörn Lag 2                                                    166:55 
             Fredrik Setterqvist            31:43     28 A            50    31:43        28 
             Einari Nurmela                 50:34     38 A            75    82:17        36 
             Johan Svanberg                 38:52     39 A            39   121:09        38 
             Lauri Nurmela                  45:46     27 A            27   166:55           

   32     34 Tumba-Mälarhöjden OK Lag 5                                            189:48 
             Harald Nordlund                56:05     40 A            79    56:05        40 
             Mats Käll                      44:50     35 A            72   100:55        39 
             Fredrik Huldt                  36:38     37 A            37   137:33        39 
             Daniel Torén                   52:15     30 A            30   189:48           


          25 Sundbybergs IK Lag 2                                                  Felst. 
             Karl-Johan Malmberg            31:43     28 A            50    31:43        28 
             Jan-Olof Bogren                37:54     31 A            67    69:37        26 
             Erik Stalnert                  35:05     36 A            36   104:42        31 
             Hans Olsén                    Felst.        A                                  

          26 Sundbybergs IK Lag 3                                                  Felst. 
             Gunnar Bramsten                53:17     39 A            78    53:17        39 
             Bo Elmgren                     72:51     40 A            80   126:08        40 
             Bertil Bogren                 Felst.        A                                  
             Åke Lindroth                                A                                  

          10 OK Ravinen Lag 3                                                 j fullföljt 
             Erik Strandberg                30:57     24 A            44    30:57        24 
             Tomas Sjöberg                  51:25     39 A            76    82:22        37 
             Joachim Wansölin               37:08     38 A            38   119:30        37 
             Niklas Wansölin              llföljt        A                                  

          31 Tumba-Mälarhöjden OK Lag 2                                       j fullföljt 
             Bernt Otterström               53:12     38 A            77    53:12        38 
             Daniel Lind                    36:55     30 A            65    90:07        38 
             Lars Strid                     28:05     22 A            22   118:12        36 
             Per Samuelsson               llföljt        A                                  

          35 Turebergs IF Lag 1                                               j fullföljt 
             Fredrik Sone                   28:13     17 A            27    28:13        17 
             Einar Eriksson                 35:39     28 A            61    63:52        23 
             Björn-Ove Pettersson           24:43     16 A            16    88:35        20 
             Jonas Kastenholm             llföljt        A                                  

          40 Föreningen Södertälj Lag 4                                       j fullföljt 
             Per Jonsson                    35:58     35 A            63    35:58        35 
             Håkan Klein                    29:53     17 A            37    65:51        24 
             P-G Månsson                    33:03     32 A            32    98:54        25 
             N.N.                         llföljt        A                                  

          21 Skarpnäcks OL Lag 1                                                 ej start 
          39 IFK Lidingös Skid O OK Lag 2                                        ej start 


Damer - Klass B  (19)    

    1     52 Föreningen Södertälj Lag 1                                          92:26 
             Jenny Röjgård                  28:30      1 A             1    28:30      1 
             Ingela Pettersson              30:41      2 A             7    59:11      2 
             Maria Kleijn                   33:15      1 A             1    92:26        

    2     51 Söders SOL Tyresö Lag 1                                             96:02 
             Marie Malmborg                 28:51      2 A             2    28:51      2 
             Carina Persson                 30:11      1 A             6    59:02      1 
             Anke Xylander                  37:00      2 A             2    96:02        

    3     64 OK Södertörn Lag 1                                                 104:59 
             Marielle Larsson               29:18      4 A             4    29:18      4 
             Towe Norén                     37:45      9 A            22    67:03      3 
             Caroline Larsson               37:56      3 A             3   104:59        

    4     55 Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1                                         107:25 
             Karin Skogholm                 29:05      3 A             3    29:05      3 
             Maria Mikaelsson               38:02     10 A            23    67:07      4 
             Sanna Öhman                    40:18      8 A             8   107:25        

    5     63 Skarpnäcks OL Lag 1                                                108:17 
             Malin Lönnqvist                36:19     10 A            16    36:19     10 
             Anna Carlsson                  32:50      3 A             8    69:09      6 
             Fanny Deckner                  39:08      6 A             6   108:17        

    6     59 SOIK Hellas Lag 1                                                  108:29 
             Inga Kazlauskaite              33:40      6 A             9    33:40      6 
             Dalia Armaliene                36:38      7 A            20    70:18      7 
             Eva Gustavsson                 38:11      4 A             4   108:29        

    7     60 Järfälla OK Lag 1                                                  113:12 
             Maria Sjödin                   36:25     12 A            18    36:25     12 
             Lina Berglund                  37:20      8 A            21    73:45     10 
             Sofia Pålsson                  39:27      7 A             7   113:12        

    8     66 Snättringe SK Lag 2                                                113:24 
             Anna Tiderman                  36:21     11 A            17    36:21     11 
             Nadja Dahlström                34:24      4 A            12    70:45      8 
             Sofia Persson                  42:39      9 A             9   113:24        

    9     62 Järla IF OK Lag 1                                                  117:42 
             Karin Sörensen                 38:06     14 A            24    38:06     14 
             Anna Hall                      40:54     11 A            25    79:00     12 
             Elin A Skantze                 38:42      5 A             5   117:42        

   10     53 Söders SOL Tyresö Lag 2                                            120:06 
             Josefin Norell                 34:23      8 A            11    34:23      8 
             Caroline Sjökvist              34:29      6 A            14    68:52      5 
             Malin Svensson                 51:14     11 A            11   120:06        

   11     61 Järfälla OK Lag 2                                                  122:51 
             Maria Börjesson                36:28     13 A            19    36:28     13 
             Mia Gustavsson                 34:26      5 A            13    70:54      9 
             Camilla Sjödin                 51:57     12 A            12   122:51        

   12     54 Föreningen Södertälj Lag 2                                         130:55 
             Maria-Therese Persson          35:37      9 A            15    35:37      9 
             Frida Engkvist-Norsman         42:04     12 A            28    77:41     11 
             Ämma Fridh                     53:14     14 A            14   130:55        

   13     69 OK Älvsjö-Örby Lag 1                                               135:33 
             Britt Marie Hellgren           33:40      6 A             9    33:40      6 
             Margareta Wadin                46:21     13 A            29    80:01     13 
             Sandra Karnebrink              55:32     15 A            15   135:33        

   14     67 Tumba-Mälarhöjden OK Lag 2                                         140:31 
             Helena Adebrant                41:04     15 A            26    41:04     15 
             Cissi Skog                     46:23     14 A            30    87:27     15 
             Carina Hill                    53:04     13 A            13   140:31        

   15     56 IFK Enskede Lag 1                                                  140:49 
             Nina de Boussard               29:24      5 A             5    29:24      5 
             Lena Alsheden                  53:23     18 A            34    82:47     14 
             Martina Forsberg               58:02     16 A            16   140:49        

   16     57 Gustavsbergs IF Lag 1                                              150:02 
             Anneli Lindqvist               54:26     17 A            35    54:26     17 
             Lotta Valentin                 49:49     15 A            31   104:15     17 
             Stina Andreasson               45:47     10 A            10   150:02        

   17     65 Snättringe SK Lag 1                                                169:53 
             Sanna Morén                    54:27     18 A            36    54:27     18 
             Beatrice Letfors               53:15     17 A            33   107:42     18 
             Therese Persson                62:11     17 A            17   169:53        


          68 Tumba-Mälarhöjden OK Lag 3                                         Felst. 
             Anna Skogholm                  41:09     16 A            27    41:09     16 
             Helen Törnros                  53:06     16 A            32    94:15     16 
             Karin Näslund                 Felst.        A                               

          58 Gustavsbergs IF Lag 2                                             j start 



H14 - Klass C  (10)      

    1    501 OK Ravinen Lag 1                                                    37:10 
             Jesper Eriksson                19:12      1 A             2    19:12      1 
             Niklas Westblad                17:58      1 A             1    37:10        

    2    506 Tullinge SK Lag 2                                                   50:06 
             Jonas Kärrström                26:37      5 A             8    26:37      5 
             Martin Larsson                 23:29      2 A             5    50:06        

    3    508 Turebergs IF Lag 1                                                  50:10 
             Erik Pettersson                21:39      2 A             3    21:39      2 
             Robin Gelinder                 28:31      7 A            12    50:10        

    4    505 Tullinge SK Lag 1                                                   50:14 
             Johan Kärrström                21:39      2 A             3    21:39      2 
             Sofia Larsson                  28:35      8 A            13    50:14        

    5    507 Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1                                          51:22 
             Mikael Mantere                 24:03      4 A             6    24:03      4 
             Erik Pettersson                27:19      4 A             9    51:22        

    6    504 Snättringe SK Lag 3                                                 59:08 
             Wilhelm Mellergård             31:24      6 A            14    31:24      6 
             Patrik Nilsson                 27:44      6 A            11    59:08        

    7    502 Snättringe SK Lag 1                                                 59:13 
             Edvin Mellergård               31:37      8 A            16    31:37      8 
             Björn Holgersson               27:36      5 A            10    59:13        

    8    509 Turebergs IF Lag 2                                                  59:21 
             Fredrik Nygren                 32:52      9 A            17    32:52      9 
             Tobias Karlsson                26:29      3 A             7    59:21        

    9    503 Snättringe SK Lag 2                                                 74:40 
             Stefan Bjursäter               37:22     10 A            19    37:22     10 
             Alexander Silwén               37:18      9 A            18    74:40        


         510 Turebergs IF Lag 3                                                 Felst. 
             Johan Deander                  31:26      7 A            15    31:26      7 
             Anna Nygren                   Felst.        A                               




D14 - Klass D  (5)       

    1    518 Tullinge SK Lag 1                                                   43:18 
             Karin Gunnelin                 23:51      3 A             5    23:51      3 
             Jenny Lönnkvist                19:27      1 A             1    43:18        

    2    519 Tullinge SK Lag 2                                                   43:29 
             Elin Ström                     22:46      1 A             3    22:46      1 
             Johanna Lönnkvist              20:43      2 A             2    43:29        

    3    516 Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1                                          52:20 
             Emma Englid                    23:48      2 A             4    23:48      2 
             Kristina Moberg                28:32      3 A             7    52:20        

    4    515 Snättringe SK Lag 1                                                 56:45 
             Anna Movin                     26:51      4 A             6    26:51      4 
             Maria Movin                    29:54      5 A            10    56:45        

    5    517 Tumba-Mälarhöjden OK Lag 2                                          57:29 
             Eva Englid                     28:32      5 A             7    28:32      5 
             Jenny Asztalos                 28:57      4 A             9    57:29        




   Pl   Stnr Namn                      Lag                                  Tid 


Öppen - Klass A  ( Sträcka  1     

    1     20 Petter Hararldsson        Järla IF OK Lag 1                  26:52 
    2      1 Daniel Blohm              Föreningen Södertälj Lag 1         26:56 
    3     38 Martin Lampinen           Föreningen Södertälj Lag 3         27:04 
    4      3 Erik Kropf                Gustavsbergs IF Lag 1              27:05 
    5     16 Saulius Andrekus          SOIK Hellas Lag 1                  27:08 
    6      9 Jonas Engström            OK Hällen Lag 1                    27:14 
    7      8 Jonas Haraldsson          IFK Lidingös Skid O OK Lag 1       27:19 
    8      5 Göran Thimberg            Söders SOL Tyresö Lag 1            27:21 
    9      2 Martin Andersson          OK Ravinen Lag 1                   27:32 
   10     24 Stefan Hellberg           Sundbybergs IK Lag 1               27:39 
   11      7 Aaron Prince              Söders SOL Tyresö Lag 2            27:47 
   12     18 Magnus Cederlöf           IFK Hedemora OK Lag 1              27:53 
   13      6 Nick Barrable             OK Ravinen Lag 2                   27:54 
   14     19 David Hedberg             Järfälla OK Lag 1                  27:59 
   15     36 Stefan Nordström          OK Älvsjö-Örby Lag 1               28:03 
   16      4 Mikael Hill               Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1         28:06 
   17     35 Fredrik Sone              Turebergs IF Lag 1                 28:13 
   18     39 Petter Hallerby           IFK Lidingös Skid O OK Lag 2       28:16 
   19     30 Magnus Karlsson           Föreningen Södertälj Lag 2         28:21 
   20     13 Hans Benjaminsson         Gustavsbergs IF Lag 2              28:25 
   21     17 Calle Bohman              SOIK Hellas Lag 2                  30:31 
   22     29 Peter Andersson           Söders SOL Tyresö Lag 3            30:36 
   23     11 Patric de Boussard        IFK Enskede Lag 1                  30:53 
   24     10 Erik Strandberg           OK Ravinen Lag 3                   30:57 
   25     22 Mikael Nilsson            Snättringe SK Lag 1                31:33 
   26     37 Henrik Almkvist           OK Älvsjö-Örby Lag 2               31:37 
   27     33 Björn Nyqvist             Tumba-Mälarhöjden OK Lag 4         31:41 
   28     25 Karl-Johan Malmberg       Sundbybergs IK Lag 2               31:43 
   28     28 Fredrik Setterqvist       OK Södertörn Lag 2                 31:43 
   30     15 Jonas Bergström           Haninge SOK Lag 1                  34:17 
   31     32 Johan Fors                Tumba-Mälarhöjden OK Lag 3         35:09 
   32     12 Ove Hedlund               IFK Enskede Lag 2                  35:19 
   33     21 Niclas Behrentfeldt       Skarpnäcks OL Lag 1                35:30 
   34     23 Olof Persson              Snättringe SK Lag 2                35:49 
   35     40 Per Jonsson               Föreningen Södertälj Lag 4         35:58 
   36     14 Roger Hagelin             Gustavsbergs IF Lag 3              37:39 
   37     27 Johan Sisell              OK Södertörn Lag 1                 37:54 
   38     31 Bernt Otterström          Tumba-Mälarhöjden OK Lag 2         53:12 
   39     26 Gunnar Bramsten           Sundbybergs IK Lag 3               53:17 
   40     34 Harald Nordlund           Tumba-Mälarhöjden OK Lag 5         56:05 



Öppen - Klass A  ( Sträcka  2     

    1      2 Per-Åke Olsson            OK Ravinen Lag 1                   25:09 
    2      5 Per Ek                    Söders SOL Tyresö Lag 1            25:26 
    3      8 Martin Larbo              IFK Lidingös Skid O OK Lag 1       25:34 
    4     19 Tomas Jonsson             Järfälla OK Lag 1                  25:40 
    4     20 Anders Holmberg           Järla IF OK Lag 1                  25:40 
    6      3 Thomas Hirter             Gustavsbergs IF Lag 1              25:44 
    7     16 Vidas Armalis             SOIK Hellas Lag 1                  25:58 
    8     38 Tomas Håkansson           Föreningen Södertälj Lag 3         26:06 
    9      7 Mille Ivarsson            Söders SOL Tyresö Lag 2            26:36 
   10     17 Litauras Bilevicius       SOIK Hellas Lag 2                  27:33 
   11      4 Mattias Allared           Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1         28:24 
   12     24 Klasse Englund            Sundbybergs IK Lag 1               28:50 
   13      1 Håkan Malmström           Föreningen Södertälj Lag 1         28:53 
   14     39 Mattias  Balck            IFK Lidingös Skid O OK Lag 2       29:14 
   15      6 Christian Hansen          OK Ravinen Lag 2                   29:42 
   16     13 Ulf Burman                Gustavsbergs IF Lag 2              29:48 
   17     40 Håkan Klein               Föreningen Södertälj Lag 4         29:53 
   18     36 Conny Ekstrand            OK Älvsjö-Örby Lag 1               30:01 
   19     18 Stefan Carlsson           IFK Hedemora OK Lag 1              30:14 
   20      9 Tobbe Svensk              OK Hällen Lag 1                    30:28 
   21     11 Pär Hedlund               IFK Enskede Lag 1                  31:18 
   22     29 Peter Zetterström         Söders SOL Tyresö Lag 3            31:36 
   23     30 Erik Mårsell              Föreningen Södertälj Lag 2         32:25 
   24     23 Björn Silwén              Snättringe SK Lag 2                34:04 
   25     21 Sören Andersson           Skarpnäcks OL Lag 1                34:11 
   26     32 Per Lindberg              Tumba-Mälarhöjden OK Lag 3         34:22 
   27     12 Per Jansson               IFK Enskede Lag 2                  35:33 
   28     35 Einar Eriksson            Turebergs IF Lag 1                 35:39 
   29     27 Henrik Hellman            OK Södertörn Lag 1                 36:51 
   30     31 Daniel Lind               Tumba-Mälarhöjden OK Lag 2         36:55 
   31     25 Jan-Olof Bogren           Sundbybergs IK Lag 2               37:54 
   32     33 Mats Törnros              Tumba-Mälarhöjden OK Lag 4         38:17 
   33     14 Magnus Haraldsson         Gustavsbergs IF Lag 3              39:26 
   34     15 Henrik Nyström            Haninge SOK Lag 1                  40:11 
   35     34 Mats Käll                 Tumba-Mälarhöjden OK Lag 5         44:50 
   36     37 Joel Mannerfjord          OK Älvsjö-Örby Lag 2               47:39 
   37     22 Erik Paulsson             Snättringe SK Lag 1                48:07 
   38     28 Einari Nurmela            OK Södertörn Lag 2                 50:34 
   39     10 Tomas Sjöberg             OK Ravinen Lag 3                   51:25 
   40     26 Bo Elmgren                Sundbybergs IK Lag 3               72:51 



Öppen - Klass A  ( Sträcka  3     

    1     16 Edagars Voveris           SOIK Hellas Lag 1                  20:33 
    2      2 Magnus Johansson          OK Ravinen Lag 1                   21:04 
    3      3 Dan Wester                Gustavsbergs IF Lag 1              21:35 
    4      5 Steffe Thyr               Söders SOL Tyresö Lag 1            21:36 
    5      8 Björn Ljungkvist          IFK Lidingös Skid O OK Lag 1       21:53 
    5     20 David A Skantze           Järla IF OK Lag 1                  21:53 
    7     18 Robert Pedersen           IFK Hedemora OK Lag 1              22:16 
    8     17 Anders Thuresson          SOIK Hellas Lag 2                  22:30 
    9     19 Jonte Alm                 Järfälla OK Lag 1                  22:46 
   10      1 Kari Enckell              Föreningen Södertälj Lag 1         22:54 
   11      9 Magnus Karlsson           OK Hällen Lag 1                    23:00 
   12     39 Ulf Öjebo                 IFK Lidingös Skid O OK Lag 2       23:09 
   13      6 Richard Nordberg          OK Ravinen Lag 2                   23:15 
   14      4 Ulrik Englund             Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1         23:19 
   15     38 Mats Liwell               Föreningen Södertälj Lag 3         23:26 
   16     35 Björn-Ove Pettersson      Turebergs IF Lag 1                 24:43 
   17      7 Niklas Å Wrane            Söders SOL Tyresö Lag 2            24:44 
   18     24 Henrik Persson            Sundbybergs IK Lag 1               25:06 
   19     27 Peter Jakobsson           OK Södertörn Lag 1                 27:04 
   20     30 Håkan Jerning             Föreningen Södertälj Lag 2         27:53 
   21     12 Mats Eriksson             IFK Enskede Lag 2                  28:01 
   22     31 Lars Strid                Tumba-Mälarhöjden OK Lag 2         28:05 
   23     36 Magnus Nordström          OK Älvsjö-Örby Lag 1               28:26 
   24     13 Jonas Larsson             Gustavsbergs IF Lag 2              28:29 
   25     14 Leif Strandberg           Gustavsbergs IF Lag 3              29:29 
   26     15 Tobias Almrot             Haninge SOK Lag 1                  30:53 
   27     29 Brett Weihart             Söders SOL Tyresö Lag 3            31:32 
   28     23 Björn Salomonsson         Snättringe SK Lag 2                31:37 
   29     37 Mats Zackrisson           OK Älvsjö-Örby Lag 2               31:42 
   30     21 Malte Guteland            Skarpnäcks OL Lag 1                32:32 
   31     32 Anders Käll               Tumba-Mälarhöjden OK Lag 3         32:33 
   32     40 P-G Månsson               Föreningen Södertälj Lag 4         33:03 
   33     22 William Blomqvist         Snättringe SK Lag 1                34:04 
   34     33 Gustav Melander           Tumba-Mälarhöjden OK Lag 4         34:13 
   35     11 Bo Hedlund                IFK Enskede Lag 1                  35:01 
   36     25 Erik Stalnert             Sundbybergs IK Lag 2               35:05 
   37     34 Fredrik Huldt             Tumba-Mälarhöjden OK Lag 5         36:38 
   38     10 Joachim Wansölin          OK Ravinen Lag 3                   37:08 
   39     28 Johan Svanberg            OK Södertörn Lag 2                 38:52 
          26 Bertil Bogren             Sundbybergs IK Lag 3              Felst. 



Öppen - Klass A  ( Sträcka  4     

    1      5 Gabor Domonyik            Söders SOL Tyresö Lag 1            28:22 
    2      3 Manne Wiklund             Gustavsbergs IF Lag 1              29:00 
    3     16 Jens Molin                SOIK Hellas Lag 1                  29:09 
    4      2 Peter Jacobsson           OK Ravinen Lag 1                   29:28 
    5     19 Ali Kouskou               Järfälla OK Lag 1                  30:23 
    6      1 Anders Axelsson           Föreningen Södertälj Lag 1         30:44 
    7      9 Anders Hedman             OK Hällen Lag 1                    31:08 
    8      7 Björn Ljunggren           Söders SOL Tyresö Lag 2            31:10 
    9     18 Anders Carlsson           IFK Hedemora OK Lag 1              31:19 
   10      8 Linus Kaisajuntti         IFK Lidingös Skid O OK Lag 1       31:39 
   11     38 Niclas Jonasson           Föreningen Södertälj Lag 3         31:43 
   12      4 Johan Eklöv               Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1         31:51 
   13      6 Thomas Albinsson          OK Ravinen Lag 2                   33:24 
   14     11 Ulf Persson               IFK Enskede Lag 1                  34:39 
   15     20 Erik Matsson              Järla IF OK Lag 1                  35:51 
   16     13 Mattias Nordin            Gustavsbergs IF Lag 2              36:02 
   17     29 Affe Sneller              Söders SOL Tyresö Lag 3            38:00 
   17     30 Lars Bygdén               Föreningen Södertälj Lag 2         38:00 
   19     32 Linus Rispling            Tumba-Mälarhöjden OK Lag 3         38:38 
   20     24 Anders Kolmskog           Sundbybergs IK Lag 1               39:18 
   21     27 Anders Hedberg            OK Södertörn Lag 1                 41:46 
   22     17 Eminas Voveris            SOIK Hellas Lag 2                  41:50 
   23     37 Christer Nordström        OK Älvsjö-Örby Lag 2               42:41 
   24     36 Karl Mårtensson           OK Älvsjö-Örby Lag 1               42:46 
   25     22 Fredrik Holgersson        Snättringe SK Lag 1                43:40 
   26     23 Jonny Nilsson             Snättringe SK Lag 2                44:21 
   27     28 Lauri Nurmela             OK Södertörn Lag 2                 45:46 
   28     15 Jakob Ericsson            Haninge SOK Lag 1                  47:32 
   29     14 Thomas Wester             Gustavsbergs IF Lag 3              48:46 
   30     34 Daniel Torén              Tumba-Mälarhöjden OK Lag 5         52:15 
   31     12 Jonatan Lindell           IFK Enskede Lag 2                  53:02 
   32     33 Conny Axelsson            Tumba-Mälarhöjden OK Lag 4         53:16 
          25 Hans Olsén                Sundbybergs IK Lag 2              Felst. 
          10 Niklas Wansölin           OK Ravinen Lag 3               fullföljt 
          31 Per Samuelsson            Tumba-Mälarhöjden OK Lag 2     fullföljt 



Damer - Klass B  ( Sträcka  1     

    1     52 Jenny Röjgård             Föreningen Södertälj Lag 1         28:30 
    2     51 Marie Malmborg            Söders SOL Tyresö Lag 1            28:51 
    3     55 Karin Skogholm            Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1         29:05 
    4     64 Marielle Larsson          OK Södertörn Lag 1                 29:18 
    5     56 Nina de Boussard          IFK Enskede Lag 1                  29:24 
    6     59 Inga Kazlauskaite         SOIK Hellas Lag 1                  33:40 
    6     69 Britt Marie Hellgren      OK Älvsjö-Örby Lag 1               33:40 
    8     53 Josefin Norell            Söders SOL Tyresö Lag 2            34:23 
    9     54 Maria-Therese Persson     Föreningen Södertälj Lag 2         35:37 
   10     63 Malin Lönnqvist           Skarpnäcks OL Lag 1                36:19 
   11     66 Anna Tiderman             Snättringe SK Lag 2                36:21 
   12     60 Maria Sjödin              Järfälla OK Lag 1                  36:25 
   13     61 Maria Börjesson           Järfälla OK Lag 2                  36:28 
   14     62 Karin Sörensen            Järla IF OK Lag 1                  38:06 
   15     67 Helena Adebrant           Tumba-Mälarhöjden OK Lag 2         41:04 
   16     68 Anna Skogholm             Tumba-Mälarhöjden OK Lag 3         41:09 
   17     57 Anneli Lindqvist          Gustavsbergs IF Lag 1              54:26 
   18     65 Sanna Morén               Snättringe SK Lag 1                54:27 



Damer - Klass B  ( Sträcka  2     

    1     51 Carina Persson            Söders SOL Tyresö Lag 1            30:11 
    2     52 Ingela Pettersson         Föreningen Södertälj Lag 1         30:41 
    3     63 Anna Carlsson             Skarpnäcks OL Lag 1                32:50 
    4     66 Nadja Dahlström           Snättringe SK Lag 2                34:24 
    5     61 Mia Gustavsson            Järfälla OK Lag 2                  34:26 
    6     53 Caroline Sjökvist         Söders SOL Tyresö Lag 2            34:29 
    7     59 Dalia Armaliene           SOIK Hellas Lag 1                  36:38 
    8     60 Lina Berglund             Järfälla OK Lag 1                  37:20 
    9     64 Towe Norén                OK Södertörn Lag 1                 37:45 
   10     55 Maria Mikaelsson          Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1         38:02 
   11     62 Anna Hall                 Järla IF OK Lag 1                  40:54 
   12     54 Frida Engkvist-Norsman    Föreningen Södertälj Lag 2         42:04 
   13     69 Margareta Wadin           OK Älvsjö-Örby Lag 1               46:21 
   14     67 Cissi Skog                Tumba-Mälarhöjden OK Lag 2         46:23 
   15     57 Lotta Valentin            Gustavsbergs IF Lag 1              49:49 
   16     68 Helen Törnros             Tumba-Mälarhöjden OK Lag 3         53:06 
   17     65 Beatrice Letfors          Snättringe SK Lag 1                53:15 
   18     56 Lena Alsheden             IFK Enskede Lag 1                  53:23 



Damer - Klass B  ( Sträcka  3     

    1     52 Maria Kleijn              Föreningen Södertälj Lag 1         33:15 
    2     51 Anke Xylander             Söders SOL Tyresö Lag 1            37:00 
    3     64 Caroline Larsson          OK Södertörn Lag 1                 37:56 
    4     59 Eva Gustavsson            SOIK Hellas Lag 1                  38:11 
    5     62 Elin A Skantze            Järla IF OK Lag 1                  38:42 
    6     63 Fanny Deckner             Skarpnäcks OL Lag 1                39:08 
    7     60 Sofia Pålsson             Järfälla OK Lag 1                  39:27 
    8     55 Sanna Öhman               Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1         40:18 
    9     66 Sofia Persson             Snättringe SK Lag 2                42:39 
   10     57 Stina Andreasson          Gustavsbergs IF Lag 1              45:47 
   11     53 Malin Svensson            Söders SOL Tyresö Lag 2            51:14 
   12     61 Camilla Sjödin            Järfälla OK Lag 2                  51:57 
   13     67 Carina Hill               Tumba-Mälarhöjden OK Lag 2         53:04 
   14     54 Ämma Fridh                Föreningen Södertälj Lag 2         53:14 
   15     69 Sandra Karnebrink         OK Älvsjö-Örby Lag 1               55:32 
   16     56 Martina Forsberg          IFK Enskede Lag 1                  58:02 
   17     65 Therese Persson           Snättringe SK Lag 1                62:11 
          68 Karin Näslund             Tumba-Mälarhöjden OK Lag 3        Felst. 



H14 - Klass C  (10 Sträcka  1     

    1    501 Jesper Eriksson           OK Ravinen Lag 1                   19:12 
    2    505 Johan Kärrström           Tullinge SK Lag 1                  21:39 
    2    508 Erik Pettersson           Turebergs IF Lag 1                 21:39 
    4    507 Mikael Mantere            Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1         24:03 
    5    506 Jonas Kärrström           Tullinge SK Lag 2                  26:37 
    6    504 Wilhelm Mellergård        Snättringe SK Lag 3                31:24 
    7    510 Johan Deander             Turebergs IF Lag 3                 31:26 
    8    502 Edvin Mellergård          Snättringe SK Lag 1                31:37 
    9    509 Fredrik Nygren            Turebergs IF Lag 2                 32:52 
   10    503 Stefan Bjursäter          Snättringe SK Lag 2                37:22 



H14 - Klass C  (10 Sträcka  2     

    1    501 Niklas Westblad           OK Ravinen Lag 1                   17:58 
    2    506 Martin Larsson            Tullinge SK Lag 2                  23:29 
    3    509 Tobias Karlsson           Turebergs IF Lag 2                 26:29 
    4    507 Erik Pettersson           Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1         27:19 
    5    502 Björn Holgersson          Snättringe SK Lag 1                27:36 
    6    504 Patrik Nilsson            Snättringe SK Lag 3                27:44 
    7    508 Robin Gelinder            Turebergs IF Lag 1                 28:31 
    8    505 Sofia Larsson             Tullinge SK Lag 1                  28:35 
    9    503 Alexander Silwén          Snättringe SK Lag 2                37:18 
         510 Anna Nygren               Turebergs IF Lag 3                Felst. 



D14 - Klass D  (5) Sträcka  1     

    1    519 Elin Ström                Tullinge SK Lag 2                  22:46 
    2    516 Emma Englid               Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1         23:48 
    3    518 Karin Gunnelin            Tullinge SK Lag 1                  23:51 
    4    515 Anna Movin                Snättringe SK Lag 1                26:51 
    5    517 Eva Englid                Tumba-Mälarhöjden OK Lag 2         28:32 



D14 - Klass D  (5) Sträcka  2     

    1    518 Jenny Lönnkvist           Tullinge SK Lag 1                  19:27 
    2    519 Johanna Lönnkvist         Tullinge SK Lag 2                  20:43 
    3    516 Kristina Moberg           Tumba-Mälarhöjden OK Lag 1         28:32 
    4    517 Jenny Asztalos            Tumba-Mälarhöjden OK Lag 2         28:57 
    5    515 Maria Movin               Snättringe SK Lag 1                29:54 



   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



Öppen 3  (2)   2660 m                      

    1          Jonas Nordström                 15 OK Älvsjö-Örby               21:23 B        
    2          Erica Hellgren                  15 OK Älvsjö-Örby               33:42          



Öppen 5  (9)   2850 m                      

    1          Malin Lindskog                  15 Söders SOL-Tyresö            37:06 B        
    2          Sebastian Tegnebratt            15 OK Södertörn                 38:44 B        
    3          Erik Andersson                  15 OK Södertörn                 53:17          
    4          Beatrice Köhler                 15 Tullinge SK                  56:32          
    5          Bernt Sundberg                  15 Sofia CK                     56:47          
    6          Martin Nyberg                   15 Snättringe SK                76:28          

               Gunnel Balck                    15 IFK Enskede                 Felst.          
               Cecilia Lundin                     Astra IF                    Felst.          
               Anders Grönqvist                   Astra IF                    Felst.          



Öppen 7  (11)  3625 m                      

    1          Johanna Svensson                17 IF Thor                      31:08 B        
    2          Sofia Olsson                     1 OK Skogsfalken               31:57 B        
    3          Bernt Myrvold                      Sarpsborg OL                 36:31 B        
    4          Staffan Törnros                 15 Tumba-Mälarhöjden OK         38:44 B        
    5          Claes Lundin                    15 Söders SOL-Tyresö            41:34 B        
    6          Björn Linder                    15 Gustavsbergs IF              43:31          
    7          Mikael Hallendal                15 IFK Enskede                  46:14          
    8          Hans Sylvan                     15 Järfälla OK                  47:35          
    9          Torgny Lagerstedt               15 OK Ravinen                   49:55          
   10          Anette Linnersjö                15 Gustavsbergs IF              54:01          
   11          Hugo Isgren                     15 IFK Enskede                  57:48          




  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020