Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Resultat Tullingeruset 2000

Skrivet av TSK Inlagt  2021-01-13 08:35:53
Uppdaterad 2021-01-13 08:35:44
Sidan visad 13 gånger

Den traditionella hängkavlen tisdag 22 augusti 2000

   Pl   Stnr Klubb                                     Tid 
            Namn                          Tid StrPl Gaffli BanPl  VäxlTid VäxPl 



Klass A - Öppen  (49)                    

    1     57 Södertälje/Nykvarn lag 1                99:52 
            Anders Lindkvist            25:58    10 A         40    25:58    10 
            Johan Sundén                23:56     4 A         16    49:54     4 
            Mats Liwell                 22:12     5 A          5    72:06     3 
            Mats Hellstadius            27:46     1 A         72    99:52 

    2     34 OK Ravinen lag 1                       100:06 
            Per Mårtensson              25:52     8 A         37    25:52     8 
            Per-Åke Olsson              24:02     5 A         18    49:54     4 
            Peter Jacobsson             20:48     1 A          1    70:42     1 
            Martin Andersson            29:24     2 A         99   100:06 

    3     61 Gustavsbergs IF                        102:19 
            Ulf Burman                  26:33    16 A         51    26:33    16 
            Johan Strandberg            23:23     2 A         12    49:56     7 
            Petter Haraldsson           22:11     4 A          4    72:07     4 
            Dan Norin                   30:12     3 A        102   102:19 

    4     62 Strängnäs-Malmby Ol                    102:33 
            Mats Sundbüe                26:28    14 A         49    26:28    14 
            Håkan Kleijn                23:17     1 A         11    49:45     2 
            Andreas Seirup              21:18     2 A          2    71:03     2 
            Thomas Håkansson            31:30     7 A        113   102:33 

    5     36 Tumba-Mälarhöjden OK lag 1             106:00 
            Micke Hill                  25:43     6 A         35    25:43     6 
            Robert Tellvik              24:45     9 A         26    50:28     8 
            Ulrik Englund               24:54    18 A         27    75:22     8 
            Per Samuelsson              30:38     4 A        108   106:00 

    6     42 Söders Sol-Tyresö lag 2                106:04 
            Per Kallhauge               25:55     9 A         38    25:55     9 
            Stefan Thyr                 26:20    13 A         47    52:15    14 
            Roger Glännefors            23:11     9 A          9    75:26    11 
            Anders Widegren             30:38     4 A        108   106:04 

    7     35 OK Ravinen lag 2                       106:18 
            Tobias Jansson              25:23     3 A         31    25:23     3 
            Thomas Albinsson            24:29     7 A         24    49:52     3 
            Fredrik Sone                22:19     8 A          8    72:11     5 
            Staffan Kjellman            34:07    16 A        137   106:18 

    8     41 Söders Sol-Tyresö lag 1                106:43 
            Peter Juthberg              25:32     5 A         34    25:32     5 
            Göran Thimberg              24:23     6 A         22    49:55     6 
            Ove Lernå                   22:17     7 A          7    72:12     6 
            Mattias Abelsson            34:31    17 A        138   106:43 

    9     49 British Army Team lag 1                106:53 
            Dave Rollins                25:26     4 A         32    25:26     4 
            Paul Coulridge              25:55    12 A         38    51:21    12 
            Calvin Routledge            24:02    14 A         18    75:23     9 
            Anders Gustavsson           31:30     7 A        113   106:53 

   10     52 IFK Lidingö SOK lag 1                  107:11 
            Per Ek                      25:18     1 A         29    25:18     1 
            Björn Ljunggren             26:22    14 A         48    51:40    13 
            Casper Giding               24:22    16 A         21    76:02    12 
            Martin Larbo                31:09     6 A        110   107:11 

   11     45 OK Hällen                              109:15 
            Robbin Kantarp              26:17    13 A         46    26:17    13 
            Jonas Engström              23:25     3 A         13    49:42     1 
            Magnus Karlsson             24:28    17 A         23    74:10     7 
            Tobbe Svensk                35:05    18 A        140   109:15 

   12     60 OK Ravinen lag 3                       109:54 
            Richard Nordberg            26:41    19 A         54    26:41    19 
            Henrik Langsrud             27:57    19 A         80    54:38    18 
            Johnny Puma                 21:40     3 A          3    76:18    13 
            Benny Guldfot               33:36    14 A        133   109:54 

   13     51 Sundbybergs IK lag 1                   110:24 
            Jan-Olof Bogren             26:01    11 A         42    26:01    11 
            Henrik Persson              25:10    10 A         28    51:11     9 
            Clas Elvsén                 26:13    21 A         45    77:24    17 
            Anders K. Eriksson          33:00    10 A        127   110:24 

   14     27 OK Södertörn                           110:25 
            Patrik Blidefalk            26:37    18 A         53    26:37    18 
            Henrik Erlandsson           24:41     8 A         25    51:18    11 
            Anders Hedberg              25:58    19 A         40    77:16    16 
            Peter Jakobsson             33:09    11 A        129   110:25 

   15     29 IFK Enskede lag 1                      110:27 
            Per Jansson                 26:33    16 A         51    26:33    16 
            Ulf Persson                 26:55    17 A         61    53:28    17 
            Pär Hedlund                 23:38    11 A         14    77:06    15 
            Lars Bengtsson              33:21    12 A        130   110:27 

   16     46 Järla IF OK lag 1                      110:42 
            Anders Holmberg             25:45     7 A         36    25:45     7 
            David Andersson             25:26    11 A         32    51:11     9 
            Bengt Hall                  24:13    15 A         20    75:24    10 
            Fredrik Trahn               35:18    19 A        142   110:42 

   17     37 Tumba-Mälarhöjden OK lag 2             114:15 
            Johan Irbäck                26:42    20 A         55    26:42    20 
            Daniel Lind                 26:42    15 A         55    53:24    15 
            Björn Nyqvist               24:00    13 A         17    77:24    17 
            Anders Käll                 36:51    21 A        145   114:15 

   18     25 SOIK Hellas lag 1                      116:06 
            Jens Molin                  25:21     2 A         30    25:21     2 
            Anders Thuresson            30:15    27 A        104    55:36    20 
            Mikael Nyberg               27:06    23 A         62    82:42    21 
            Vidas Armalis               33:24    13 A        131   116:06 

   19     59 Södertälje/Nykvarn lag 3               117:05 
            Håkan Jerning               26:45    22 A         60    26:45    22 
            Gustav Hedin                26:42    15 A         55    53:27    16 
            Jostein Tafjord             23:12    10 A         10    76:39    14 
            Henrik Nord                 40:26    26 A        157   117:05 

   20     53 IFK Lidingö SOK lag 2                  123:40 
            Roger Nitsche               26:42    20 A         55    26:42    20 
            Ulf Öjebo                   29:19    24 A         98    56:01    21 
            Mattias Balck               23:41    12 A         15    79:42    19 
            Martin Terry                43:58    36 A        171   123:40 

   21     68 Sundbybergs IK lag 2                   124:01 
            Javier Gomez                26:04    12 A         43    26:04    12 
            Anders Kolmskog             31:20    30 A        111    57:24    25 
            Hans Olsén                  27:58    28 A         82    85:22    23 
            Erik Lindén                 38:39    22 A        151   124:01 

   22     31 IFK Enskede lag 3                      124:08 
            Daniel Engström             27:51    31 A         76    27:51    31 
            Mats Fröberg                27:13    18 A         64    55:04    19 
            Mathias Persson             27:06    23 A         62    82:10    20 
            Lars Hjulström              41:58    29 A        163   124:08 

   23     70 Huddinge Brand                         124:28 
            Jocke Nyberg                28:07    36 A         84    28:07    36 
            Ingemar Berglund            32:13    32 A        118    60:20    31 
            Micke Åhgren                27:52    27 A         77    88:12    29 
            Lennart Bjursäter           36:16    20 A        144   124:28 

   24     55 Haninge SOK lag 2                      126:23 
            Kenneth Hanning             27:46    28 A         72    27:46    28 
            Patrik Johnsson             29:16    23 A         97    57:02    23 
            Jonas Bergström             29:05    31 A         95    86:07    25 
            Mikael Eriksson             40:16    25 A        156   126:23 

   25     23 45:an                                  126:34 
            Tony Dalebrand              27:43    26 A         70    27:43    26 
            Jonny Bergman               28:30    21 A         91    56:13    22 
            Jonas Andersson             28:14    29 A         87    84:27    22 
            Johan Klintberg             42:07    30 A        164   126:34 

   26     32 Snättringe Sk lag 1                    126:45 
            David Pettersson            28:48    40 A         93    28:48    40 
            Peter Granath               28:16    20 A         89    57:04    24 
            Stefan Granath              28:22    30 A         90    85:26    24 
            Björn Lindér                41:19    27 A        160   126:45 

   27     63 Södertälje/Nykvarn lag 4               126:58 
            Magnus Karlsson             28:06    35 A         83    28:06    35 
            Erik Mårsell                32:33    33 A        122    60:39    33 
            Thommy Engvall              26:44    22 A         59    87:23    26 
            Tobias Eriksson             39:35    23 A        153   126:58 

   28     33 Snättringe Sk lag 2                    133:52 
            Mats Fransson               27:50    30 A         75    27:50    30 
            Olof Persson                30:33    29 A        107    58:23    30 
            Björn Salomonsson           31:59    33 A        116    90:22    30 
            Johnny Nilsson              43:30    35 A        170   133:52 

   29     47 Skarpnäcks Ol lag 1                    137:05 
            Peter Zetterström           27:54    33 A         79    27:54    33 
            Sören Andersson             34:57    38 A        139    62:51    36 
            Kenneth Larsson             32:37    35 A        123    95:28    34 
            Jörgen Stegaard             41:37    28 A        162   137:05 

   30     30 IFK Enskede lag 2                      137:29 
            Ove Hedlund                 27:14    23 A         65    27:14    23 
            Magnus Elwin                30:13    26 A        103    57:27    26 
            Jonatan Lindell             35:24    38 A        143    92:51    32 
            Peter Albinsson             44:38    37 A        173   137:29 

   31     56 Haninge SOK lag 3                      141:44 
            P-O Ivarsson                27:57    34 A         80    27:57    34 
            Kristofer Brosell           33:57    37 A        135    61:54    35 
            Karin                       33:52    37 A        134    95:46    35 
            Jan Eriksson                45:58    39 A        176   141:44 

   31     48 Skarpnäcks Ol lag 2                    141:44 
            Joel Ahlqvist               27:52    32 A         77    27:52    32 
            Henrik Trofast              30:26    28 A        106    58:18    28 
            Lars Segerman               33:01    36 A        128    91:19    31 
            Jörgen Batz                 50:25    42 A        180   141:44 

   33     44 OK Älvsjö-Örby lag 2                   147:53 
            Magnus Nordström            32:14    44 A        119    32:14    44 
            Björn Larsson               32:46    35 A        126    65:00    38 
            Erik Larsson                30:24    32 A        105    95:24    33 
            Karl Mårtensson             52:29    43 A        182   147:53 

   34     38 Tumba-Mälarhöjden OK lag 3             150:27 
            Daniel Torén                27:40    25 A         69    27:40    25 
            Per Lindberg                38:30    42 A        150    66:10    40 
            Mats Törnros                37:45    39 A        147   103:55    37 
            Sten Lindstrand             46:32    40 A        177   150:27 

   35     26 OK Klemmingen                          155:07 
            Stefan Carlsson             29:09    42 A         96    29:09    42 
            Mats Åhman                  28:44    22 A         92    57:53    27 
            Bertil Granberg             40:58    41 A        159    98:51    36 
            Peter Jäderfeldt            56:16    45 A        185   155:07 

   - - - -  -  O M S T A R T A N D E   L A G  - - - - - - - - - - - - - - - - -

   36     71 Södertälje/Nykvarn lag 6               148:20 
            Daniel Tjernberg            28:08    37 A         85    28:08    37 
            Klas Flodqvist              45:05    46 A        175    73:13    43 
            P G Månsson                 32:00    34 A        117   105:13    38 
            Torbjörn Wrighed            43:07    32 A        166   148:20 

   37     39 Tumba-Mälarhöjden OK lag 4             149:28 
            Jens Hedlund                28:14    39 A         87    28:14    39 
            Thomas Eriksson             38:19    41 A        149    66:33    42 
            Staffan Törnros             39:49    40 A        154   106:22    39 
            Fredrik Lindström           43:06    31 A        165   149:28 

   38     69 IFK Lidingö SOK lag 3                  153:00 
            Michael Sundqvist           27:49    29 A         74    27:49    29 
            Roland Offrell              35:11    39 A        141    63:00    37 
            Gunnar Bramsten             58:05    45 A        187   121:05    43 
            N.N.                        31:55     9 A        115   153:00 

   39     65 Tumba-Mälarhöjden OK lag 6             154:09 
            Mattias Allared             27:19    24 A         66    27:19    24 
            Jan-Olav Bengtsson          39:12    43 A        152    66:31    41 
            Olle Laurell                44:28    42 A        172   110:59    40 
            Olle Rudin                  43:10    33 A        167   154:09 

   40     28 SOIK Hellas lag 2                      163:16 
            Jan Dahlin                  32:40    47 A        124    32:40    47 
            Jan Sjösten                 59:50    48 A        188    92:30    48 
            Dan Wester                  27:28    26 A         68   119:58    42 
            Björn Nordin                43:18    34 A        169   163:16 

   41     64 Södertälje/Nykvarn lag 5               163:39 
            Thomas Karlsson             28:11    38 A         86    28:11    38 
            Göran Eriksson              30:11    25 A        101    58:22    29 
            Lars Mårsell                55:53    44 A        184   114:15    41 
            Tord Jansson                49:24    41 A        178   163:39 

   42     50 British Army Team lag 2                175:57 
            Mark Ebanks                 38:10    48 A        148    38:10    48 
            Mark Duffy                  40:53    44 A        158    79:03    46 
            Ed Heal                     51:55    43 A        181   130:58    44 
            Chris Sandersson            44:59    38 A        174   175:57 

   43     24 OK Free Tibet                          206:58 
            Stefan Häll                 29:26    43 A        100    29:26    43 
            Daniel Karlstedt            49:49    47 A        179    79:15    47 
            Per Broman                  70:45    46 A        189   150:00    45 
            Stefan Hyttfors             56:58    46 A        186   206:58 


          54 Haninge SOK lag 1                      Felst. 
            Tobias Almroth              32:24    45 A        120    32:24    45 
            Jakob Ericsson              32:43    34 A        125    65:07    39 
            Andrew Crookston           Felst.       A                     
            Olle Pettersson             40:03    24 A        155          

          43 OK Älvsjö-Örby lag 1                   Felst. 
            Christer Nordström          32:29    46 A        121    32:29    46 
            Ivar Nordberg               43:17    45 A        168    75:46    44 
            David Brodin               Felst.       A                     
            Håkan Larsson                           A                     

          58 Södertälje/Nykvarn lag 2               Felst. 
            Conny Johansson             26:31    15 A         50    26:31    15 
            Lennart Borg               Felst.       A                     
            Anders Axelsson             22:16     6 A          6          
            Magnus Sterner              33:57    15 A        135          

          40 Tumba-Mälarhöjden OK lag 5             Felst. 
            Ulrik Lindström             41:36    49 A        161    41:36    49 
            Fredrik Huldt               37:16    40 A        146    78:52    45 
            Torbjörn Lindsten          Felst.       A                     
            Bo Skoog                    53:32    44 A        183          

          66 Söders Sol-Tyresö lag 3                Felst. 
            Per Nordin                  27:44    27 A         71    27:44    27 
            Claes Lundin                33:29    36 A        132    61:13    34 
            Mikael Moser                26:10    20 A         44    87:23    26 
            Alf Sneller                Felst.       A                     

          67 Järla IF OK lag 2                      Felst. 
            Anders Platt                28:59    41 A         94    28:59    41 
            Leif Rogell                 31:22    31 A        112    60:21    32 
            Lars Göransson              27:21    25 A         67    87:42    28 
            Dan Engberg                Felst.       A                     




Klass B - Dam  (30)                      

    1    377 Strängnäs-Malmby Ol                     79:10 
            Carina Sundbüe              26:05     6                 26:05     6 
            Maria Kleijn                27:19     3                 53:24     2 
            Anna Garin                  25:46     1                 79:10 

    2    357 Söders Sol-Tyresö lag 1                 79:57 
            Anna Lernå                  25:49     3                 25:49     3 
            Marika Nylund               27:33     4                 53:22     1 
            Anke Xylander               26:35     3                 79:57 

    3    368 IFK Lidingö SOK lag 1                   85:19 
            Magdalena Danielsson        25:59     5                 25:59     5 
            Lina Karlberg               30:06     9                 56:05     7 
            Zsuzsa Fey                  29:14     4                 85:19 

    4    367 Turebergs IF/Solna OK                   85:59 
            Madeleine Limpar            26:05     6                 26:05     6 
            Annika Lindberg             27:34     5                 53:39     3 
            Ulrika Lindh                32:20     9                 85:59 

    5    372 Skogsluffarnas OK lag 1                 86:40 
            Marie Malmborg              27:08    11                 27:08    11 
            Kristina Bergstrand         26:34     1                 53:42     4 
            Elisabeth Tollemark         32:58    11                 86:40 

    6    378 Södertälje/Nykvarn lag 3                88:03 
            Katarina Borg               25:46     2                 25:46     2 
            Eva-Lena Eriksson           31:05    11                 56:51     9 
            Monica Hatlen               31:12     6                 88:03 

    7    358 Söders Sol-Tyresö lag 2                 88:24 
            Malin Lindskog              26:14     8                 26:14     8 
            Carina Persson              29:44     8                 55:58     6 
            Åsa Vedin                   32:26    10                 88:24 

    8    352 OK Ravinen lag 1                        88:56 
            Teresé Ericsson             25:58     4                 25:58     4 
            Gabriella Varga             32:21    12                 58:19    11 
            Camilla Pettersson          30:37     5                 88:56 

    9    360 Södertälje/Nykvarn lag 1                90:14 
            Lotta Thuresson             26:14     8                 26:14     8 
            Eva Gustavsson              27:48     6                 54:02     5 
            Anna Ek                     36:12    13                 90:14 

   10    369 IFK Lidingö SOK lag 2                   90:28 
            Åsa Gahne Spik              27:42    14                 27:42    14 
            Sonia Rodiere               28:29     7                 56:11     8 
            Annica Jansson              34:17    12                 90:28 

   11    363 Söders SOL/Spårvägens OK                93:47 
            Annica Clevnert             27:28    13                 27:28    13 
            Ulla Clevnert               34:09    15                 61:37    13 
            Maria Clevnert              32:10     7                 93:47 

   12    376 Sundbybergs IK lag 2                    96:47 
            Heléne Arrestam             27:45    15                 27:45    15 
            Mia Gustafsson              30:17    10                 58:02    10 
            Helena Rangert              38:45    17                 96:47 

   13    371 Haninge SOK                             96:51 
            Linda Ericsson              26:32    10                 26:32    10 
            Lisa Pettersson             33:51    14                 60:23    12 
            Ylva Sunesson               36:28    14                 96:51 

   14    354 Tumba-Mälarhöjden OK lag 1              98:44 
            Elsa Törnros                27:17    12                 27:17    12 
            Karin Axelsson              34:28    16                 61:45    14 
            Diana Sarmiala              36:59    15                 98:44 

   15    375 Sundbybergs IK lag 1                   104:48 
            Eleonor Samuelsson          25:42     1                 25:42     1 
            Linda Lövhammar             39:51    22                 65:33    15 
            Linda Nordin                39:15    20                104:48 

   16    353 OK Ravinen lag 2                       111:31 
            Elinor Sturesson            28:59    16                 28:59    16 
            Annika Larsson              40:35    24                 69:34    16 
            Stina Feil                  41:57    26                111:31 

   17    374 Södertälje/Nykvarn lag 2               111:32 
            Emma Fridh                  41:32    25                 41:32    25 
            Maria-Therese Persson       37:41    19                 79:13    21 
            Anna Nykvist                32:19     8                111:32 

   18    364 Skarpnäcks Ol lag 1                    115:58 
            Malin Lönnqvist             35:10    18                 35:10    18 
            Fanny Deckner               41:00    25                 76:10    17 
            Anethe Mansén               39:48    21                115:58 

   19    350 SOIK Hellas                            116:22 
            Jenny Sjösten               35:06    17                 35:06    17 
            Dangira Griksiene           43:31    28                 78:37    19 
            Dalia Armaliene             37:45    16                116:22 

   20    355 Tumba-Mälarhöjden OK lag 2             116:28 
            Helena Adebrant             40:57    22                 40:57    22 
            Anna Lindström              35:35    17                 76:32    18 
            Mia Mikaelsson              39:56    22                116:28 

   21    373 Skogsluffarnas OK lag 2                118:13 
            Anna Alkenik                41:33    26                 41:33    26 
            Kristina Lindholm           37:40    18                 79:13    21 
            Annika Nilsson              39:00    19                118:13 

   22    351 Snättringe Sk                          123:20 
            Sofia Persson               40:11    21                 40:11    21 
            Therese Persson             41:51    26                 82:02    27 
            Nadja Dahlström             41:18    23                123:20 

   23    356 Tumba-Mälarhöjden OK lag 3             123:21 
            Karin Lindström             42:12    28                 42:12    28 
            Carina Hill                 39:33    21                 81:45    26 
            Lotta Östervall             41:36    24                123:21 

   24    366 British Army Team                      123:28 
            Claire Swain                41:30    23                 41:30    23 
            Helen Mc Garry              40:11    23                 81:41    25 
            Wendy Allen                 41:47    25                123:28 

   24    365 Skarpnäcks Ol lag 2                    123:28 
            Anna Carlsson               35:20    20                 35:20    20 
            Lillemor Guteland           44:20    29                 79:40    24 
            Kicki Östman                43:48    28                123:28 

   26    359 OK Älvsjö-Örby                         123:30 
            Sandra Karnebrink           35:18    19                 35:18    19 
            Ingrid Mattsson             43:24    27                 78:42    20 
            Margareta Wadin             44:48    29                123:30 

   27    361 Tumba-Mälarhöjden OK lag 4             130:45 
            Helén Törnros               41:44    27                 41:44    27 
            Karin Näslund               45:23    30                 87:07    28 
            Anneli Lindkvist            43:38    27                130:45 

   28    370 IFK Lidingö SOK lag 3                  132:10 
            Anna Tarandi                41:31    24                 41:31    24 
            Anna Lidström               37:47    20                 79:18    23 
            Eva Emanuelsson             52:52    30                132:10 


         362 Järla IF OK                            Felst. 
            Elin A Skantze             Felst.                             
            Marika A Skantze            33:49    13                       
            Kristin Andrée              38:45    17                       

         379 Södertälje/Nykvarn lag 4               Felst. 
            Ingela Pettersson          Felst.                             
            Jenny Pålsson               27:12     2                       
            Kajsa Guterstam             26:32     2                       




Klass C - H14  (11)                      

    1     95 Tullinge Sk lag 3                       39:47 
            Erik Gunnelin               19:03     1                 19:03     1 
            Olle Karlsson               20:44     2                 39:47 

    2     89 Järla IF/Gustavsbergs IF lag 1          42:46 
            Hannes Larsson              23:56     7                 23:56     7 
            Erik Mattsson               18:50     1                 42:46 

    3     92 Järla IF/Gustavsbergs IF lag 3          45:16 
            Johan Andersson             19:12     2                 19:12     2 
            Siri Engberg                26:04     4                 45:16 

    4     87 Snättringe Sk lag 1                     45:38 
            William Blomqvist           19:29     5                 19:29     5 
            Fredrik Holgersson          26:09     5                 45:38 

    5     96 IFK Lidingö SOK                         45:42 
            Anders Tarandi              24:52     9                 24:52     9 
            Peter Edlund                20:50     3                 45:42 

    6     90 Järla IF/Gustavsbergs IF lag 2          46:52 
            Axel Mattsson               19:15     4                 19:15     4 
            Kalle Andersson             27:37     6                 46:52 


          88 Snättringe Sk lag 2                    Felst. 
            Henrik Erixon               19:14     3                 19:14     3 
            Erik Paulsson              Felst.                             

          91 Haninge SOK                            Felst. 
            Jesper Falk                 24:41     8                 24:41     8 
            Joel Ericsson              Felst.                             

          93 Tullinge Sk lag 1                      Felst. 
            Henrik Lähdes              Felst.                             
            Henrik Hellström            30:09     7                       

          94 Tullinge Sk lag 2                      Felst. 
            N.N.                        21:05     6                 21:05     6 
            N.N.                       Felst.                             

          97 Järla IF/Gustavsbergs IF lag 4       ej start 



Klass D - D14  (11)                      

    1    529 Tullinge Sk lag 1                       41:50 
            Jenny Lönnkvist             19:21     1                 19:21     1 
            Linn Pettersson             22:29     2                 41:50 

    2    528 Haninge SOK                             45:13 
            Sandra Leijon-Lind          24:39     3                 24:39     3 
            Sara Eskilsson              20:34     1                 45:13 

    3    534 IFK Lidingö SOK lag 2                   48:43 
            Sofie Sihoen                19:33     2                 19:33     2 
            Anna Starkenberg            29:10     5                 48:43 

    4    533 IFK Lidingö SOK lag 1                   49:45 
            Carin Emanuelsson           24:50     4                 24:50     4 
            Lisa Persson                24:55     3                 49:45 

    5    531 Tullinge Sk lag 3                       57:11 
            Johanna Lönnkvist           30:46     5                 30:46     5 
            Elin Ström                  26:25     4                 57:11 

    6    532 Tullinge Sk lag 4                       66:04 
            Malin Sundqvist             30:53     6                 30:53     6 
            Frida Ström                 35:11     6                 66:04 

    7    524 Järla IF OK lag 1                       75:30 
            Ida Andersson               39:53     8                 39:53     8 
            Yvonne Rogell               35:37     7                 75:30 

    8    527 Skarpnäcks Ol                          107:47 
            Kristina Langels            37:55     7                 37:55     7 
            Maja Westman                69:52     8                107:47 


         525 Järla IF OK lag 2                    ej start 
         526 Järla IF OK lag 3                    ej start 
         530 Tullinge Sk lag 2                    ej start 



Direkt 1 = bana 4 - 2.8 km orange
1) Robert Lundmark Programatics IF 21:25
2) Niklas Westblad OK Ravinen 21:44
3) Camilla Nysten Haninge SOK 27:06
4) Christoffer Eskilsson Haninge SOK 27:43
5) Cay Tidqvist Adtranz Signal IK 28:26
6) Malin Lejon Lind Haninge SOK 29:39
7) Jessica Vuori Haninge SOK 30:08
8) Susanna Larsson Haninge SOK 34:06
9) Anna-Lena Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 35:04
10) Ann-Louise Bjernevik Tumba-Mälarhöjden OK 39:26
11) Markus Fredlund Tumba-Mälarhöjden OK 42:53
12) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 43:20
13) Sanna Larsson Järla IF OK 58:20
Mimmi Eriksson W OK Ravinen Utgått
Sebastian Tegnebratt OK Södertörn Felstämplat
Direkt 2 = bana 2 - 3.3 km violett
1) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF 39:53
2) Ortran Xylander   40:20
3) Stenåke Johansson Gustavsbergs IF 42:43
4) Karin Lindskog IFK Enskede 45:39
5) Elin Katrine Hagen Södertälje/Nykvarn 46:29
6) Edda Nilsson Stockholmspolisens IF 56:32
7) Lars Westling Hammarby IF 63:00
8) Rugel Françoise Mälarhöjdens IK 85:52
Direkt 3 = bana 3 - 4.7 km violett
1) Johan Sisell OK Södertörn 28:54
2) Erik Skoglund Södertälje/Nykvarn 43:13
3) Thomas Wester Gustavsbergs IF 43:42
4) Niklas Wansölin OK Ravinen 44:55
5) Javier Garin Strängnäs-Malmby OL 45:28
6) Bo Hedlund IFK Enskede 48:32
7) Göran Johansson Snättringe SK 51:14
8) Joachim Wansölin OK Ravinen 55:31
9) Annica Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 56:50
10) Åsa Johansson OK Gipen 58:59
11) Harald Nordlund Korsnäs IF 59:46
12) Torgny Lagerstedt OK Ravinen 64:02
13) Maud Sundén Södertälje/Nykvarn 66:00
14) Christian Beutler OK Södertörn 71:45
15) Daniel Beutler OK Södertörn 73:46
16) Sven Boija Fredrikshofs IF 80:51
Anders Holmgren Södertälje Utgått


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020