Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Resultat Tullingeruset 1999-08-12

Skrivet av TSK Inlagt  2021-01-13 08:32:15
Uppdaterad 2021-01-13 08:32:06
Sidan visad 8377 gånger

Resultat från stafett och öppna klasser

                       R E S U L T A T L I S T A
TULLINGERUSET                       99-08-12
========================================================================
ÖPPEN                    48 anmälda lag  4 sträckor  0 sträckor gafflade
========================================================================
Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                             tid     plac.   alt.  plac  tid   plac
   1  OK RAVINEN Lag 1              
      GUNNAR ELVELJUNG         27.04     8               27.04    8
      MARTIN ANDERSSON         24.05     1               51.09    2
      PETER SVEDIN             18.19     1               69.28    1
      PETER JACOBSSON          35.50     5              105.18     

   2  IFK LIDINGÖ SOK Lag 1         
      FREDRIK LÖWEGREN         26.25     1               26.25    1
      MATTIAS BALCK            26.23     8               52.48    5
      MARTIN LARBO             19.30     3               72.18    3
      JOHAN NÄSMAN             34.34     3              106.52     

   3  SÖDERTÄLJE ORIENTERING Lag 1  
      ANDERS LINDKVIST         26.40     4               26.40    4
      MICHAEL WEHLIN           24.25     2               51.05    1
      MATS SUNDBÜE             20.03     5               71.08    2
      JOHAN SUNDÉN             35.45     4              106.53     

   4  DALAMIX                       
      PETER FREDRICSSON        27.10    10               27.10   10
      MARTIN SELLBERG          28.32    16               55.42   13
      MAGNUS JOHANSSON         19.15     2               74.57    9
      ROBERT WALLSTEN          33.05     1              108.02     

   5  OK RAVINEN Lag 2              
      PER ÅKE OLSSON           27.03     7               27.03    7
      STEFAN JOHNSSON          26.33     9               53.36    9
      KJELL ALMGREN            20.16     6               73.52    6
      HÅKAN GUSTAFSSON         34.16     2              108.08     

   6  JÄRFÄLLA OK                   
      HENRIK MÅRD              26.42     5               26.42    5
      JANNE LUNDBÄCK           26.14     6               52.56    8
      TOMAS JONSSON            19.58     4               72.54    4
      LARS BENGTSSON           37.21     7              110.15     

   7  SÖDERTÄLJE ORIENTERING Lag 2  
      HÅKAN JERNING            27.13    11               27.13   11
      MATS LIWELL              25.33     3               52.46    4
      LARS BYGDÉN              20.22     7               73.08    5
      KARI ENCKELL             37.59     8              111.07     

   8  TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK Lag 1    
      MICKE HILL               26.30     3               26.30    3
      LARS STRID               26.21     7               52.51    7
      ANDERS KÄLL              21.20    11               74.11    8
      PER SAMUELSSON           40.19    12              114.30     

   9  SÖDERS SOL-TYRESÖ Lag 1       
      MILLE IVARSSON           26.26     2               26.26    2
      PÄR SVENSSON             29.09    20               55.35   12
      OVE LERNÅ                20.55     8               76.30   11
      ROBBAN SÖDERBERG         39.42    10              116.12     

  10  SOIK HELLAS                   
      HÅKAN TÄRNROTH           28.40    25               28.40   25
      VIDAS ARMALIS            26.53    10               55.33   10
      CALLE BOHMAN             20.55     8               76.28   10
      JENS MOLIN               39.50    11              116.18     

  11  IFK LIDINGÖ SOK Lag 2         
      BJÖRN LJUNGKVIST         26.47     6               26.47    6
      MAGNUS SVENSSON-RAJAN    26.02     5               52.49    6
      ANDERS TISTAD            21.10    10               73.59    7
      ANDREAS EDLUND           44.13    22              118.12     

  12  IFK ENSKEDE Lag 1             
      PATRIC DE BOUSSARD       28.31    17               28.31   17
      TOMAS ALBINSSON          27.14    12               55.45   14
      MATTIAS PERSSON          23.37    16               79.22   13
      ULF PERSSON              39.37     9              118.59     

  13  SNÄTTRINGE SK Lag 1           
      MICKE GELIUS             27.56    16               27.56   16
      TOBBE GELIUS             31.56    24               59.52   24
      FRASSE FRANSSON          23.44    17               83.36   23
      GRANT BLUETT             36.15     6              119.51     

  14  SUNDBYBERGS IK Lag 1          
      JAN-OLOF BOGREN          27.09     9               27.09    9
      SPROK BENCE              25.35     4               52.44    3
      JAN KIHL                 25.42    24               78.26   12
      KRISTER GUMAELIUS        41.51    17              120.17     

  15  HANINGE SOK Lag 1             
      HENRIK NYSTRÖM           28.41    26               28.41   26
      KENNETH HANNING          29.05    19               57.46   18
      ROBERT HANNING           21.44    14               79.30   16
      PETER HAGLUND            41.11    15              120.41     

  16  JÄRLA IF OK Lag 2             
      ERIK WIBERG              28.39    24               28.39   24
      MATTIAS CLAESSON         27.17    13               55.56   16
      BRETT WEIHART            23.50    18               79.46   19
      FREDRIK TRAHN            40.56    14              120.42     

  17  OK ÄLVSJÖ-ÖRBY Lag 1          
      ALF KARLSSON             28.37    22               28.37   22
      STEFAN NORDSTRÖM         29.10    21               57.47   19
      KARL MÅRTENSSON          21.41    13               79.28   15
      HENRIK ALMKVIST          41.15    16              120.43     

  18  SUNDBYBERGS IK Lag 3          
      HENRIK PERSSON           30.08    27               30.08   27
      STEFAN HELLBERG          27.42    14               57.50   21
      ANDERS FLORELL           21.45    15               79.35   17
      HENRIK FRANZON           42.23    20              121.58     

  19  SÖDERS SOL-TYRESÖ Lag 2       
      PETER ANDERSSON          27.18    14               27.18   14
      AFFE SNELLER             28.28    15               55.46   15
      ANDREAS SÖDERKVIST       24.03    19               79.49   20
      PER KALLHAUGE            42.10    18              121.59     

  20  GUSTAVSBERGS IF               
      MATTIAS NORDIN           27.14    12               27.14   12
      BJÖRN NORDIN             31.46    23               59.00   22
      DAN WESTER               24.16    21               83.16   22
      ULF BURMAN               42.21    19              125.37     

  21  OK SÖDERTÖRN                  
      JOHAN EKLÖV              27.20    15               27.20   15
      HENRIK ERLANDSSON        28.59    17               56.19   17
      PATRIK BLIDEFALK         25.12    22               81.31   21
      MAGNUS STERNER           44.44    23              126.15     

  22  OK RAVINEN Lag 3              
      LARS FORSBERG            28.35    20               28.35   20
      LARS H SANDVIK           26.59    11               55.34   11
      MICHAEL GRANQVIST        24.11    20               79.45   18
      ERIK FORSBERG            47.06    28              126.51     

  23  IFK ENSKEDE Lag 2             
      CHRISTOPHER LINDKVIST    28.32    18               28.32   18
      OVE HEDLUND              29.15    22               57.47   19
      PETER ALBINSSON          21.38    12               79.25   14
      PERKA JANSSON            48.48    30              128.13     

  24  SÖDERTÄLJE ORIENTERING Lag 3  
      ANDERS LINDEBORG         31.24    28               31.24   28
      URBAN LARSSON            29.04    18               60.28   25
      ANDERS AXLING            26.35    27               87.03   24
      MIKAEL TJERNBERG         46.33    27              133.36     

  25  TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK Lag 3    
      BJÖRN NYQVIST            34.11    37               34.11   37
      MATS TÖRNROS             34.39    28               68.50   33
      JOHAN FORS               25.49    25               94.39   27
      ROBERT TELLVIK           44.57    24              139.36     

  26  SÖDERTÄLJE ORIENTERING Lag 6  
      TAV STREIT               28.38    23               28.38   23
      THOMAS KARLSSON          40.37    38               69.15   34
      ANITA WEHLIN             25.34    23               94.49   30
      SVEN-ERIK SPJUT          45.42    25              140.31     

  27  SKARPNÄCKS OL Lag 1           
      BENGT LANGELS            28.36    21               28.36   21
      LARS SAGERMAN            36.21    33               64.57   27
      JÖRGEN BATZ              29.15    33               94.12   26
      JOEL AHLQVIST            46.24    26              140.36     

  28  SUNDBYBERGS IK Lag 2          
      CLAS ENGSTRÖM            31.26    29               31.26   29
      JOHAN ÖRNSKÄR            33.30    26               64.56   26
      TORBJÖRN KINGDAL         32.52    36               97.48   33
      GUNNAR MELIN             43.48    21              141.36     

  29  SÖDERTÄLJE ORIENTERING Lag 4  
      SVEN UNDELAND            32.06    32               32.06   32
      HENRIK NORD              35.44    31               67.50   31
      MATS KARLSSON            26.53    28               94.43   28
      DANIEL TJERNBERG         48.24    29              143.07     

  30  TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK Lag 2    
      PATRIK LERVIK            32.49    34               32.49   34
      PER LINDBERG             35.59    32               68.48   32
      ARNE KARLSSON            25.56    26               94.44   29
      LINUS RISPLING           49.50    31              144.34     

  31  OK KLEMMINGEN                 
      DANIEL BLOHM             27.17    13               27.17   13
      MATS ÅHMAN               32.01    25               59.18   23
      BERTIL GRANBERG          28.31    30               87.49   25
      PETER JÄDERFELDT         58.28    37              146.17     

  32  IFK ENSKEDE Lag 3             
      FREDRIK HEDIN            32.03    31               32.03   31
      ANDERS GRANSTRÖM         35.31    30               67.34   28
      MATS ERIKSSON            28.48    32               96.22   32
      MAGNUS ELWIN             53.43    34              150.05     

  33  SNÄTTRINGE SK Lag 2           
      DAVID PETTERSSON         32.08    33               32.08   33
      PETER GRANATH            39.06    37               71.14   35
      OLOF PERSSON             32.39    35              103.53   34
      BJÖRN LINDÉN             49.50    31              153.43     

  34  TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK Lag 5    
      HENRIK ERIKSSON          32.50    35               32.50   35
      PATRIK ADEBRANT          34.51    29               67.41   29
      FREDRIK LINDSTRÖM        28.39    31               96.20   31
      PER ERICSSON             62.43    38              159.03     

  35  SKARPNÄCKS OL Lag 2           
      KLAS LANGELS             53.38    44               53.38   44
      BO SANDAHL               47.26    41              101.04   43
      LARS SEGERQVIST          34.31    40              135.35   41
      CHRISTER BERGMAN         40.19    12              175.54     

Följande lag har löpare med i omstart. Det innebär att de hamnar efter
alla lag som genomfört kavlen normalt. Slutresultatet är baserat på
den tid alla löpare i laget tillsammans tillbringat på banan.

  36  TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK Lag 4    
      GUSTAV MELANDER          34.20    38               34.20   38
      JENS HEDLUND             37.52    36               72.12   36
      STAFFAN TÖRNROS          34.23    39              106.35   35
      BENGT-ÅKE ERICSSON       55.01    36              161.36     

  37  OK ÄLVSJÖ-ÖRBY Lag 4          
      STEFAN HOFMEIJER         42.12    42               42.12   42
      CONNY EKSTRAND           41.10    39               83.22   42
      KRISTER NORDSTRÖM        27.06    29              110.28   38
      MATS ZACKRISSON          53.43    34              164.11     

  38  SÖDERTÄLJE ORIENTERING Lag 5  
      GÖRAN ERIKSSON           36.37    39               36.37   39
      KLAS FLODKVIST           37.13    35               73.50   38
      JÖRGEN SPORRE            33.00    37              106.50   36
      LARS MÅRSELL             68.47    40              175.37     

  39  OK ÄLVSJÖ-ÖRBY Lag 3          
      DAVID BRODIN             42.14    43               42.14   43
      IVAR NORDBERG            59.58    45              102.12   44
      MAGGAN WADIN             45.34    43              147.46   43
      ÅKE KARNEBRINK           63.57    39              211.43     

  40  OK ÄLVSJÖ-ÖRBY Lag 2          
      ERIK LARSSON             53.42    45               53.42   45
      MAGNUS NORDSTRÖM         56.32    44              110.14   45
      JOEL MANNERFJORD         30.39    34              140.53   42
      JONAS NORDSTRÖM          53.42    33              194.35     

      SNÄTTRINGE SK Lag 3           
      ANDERS BERGMARK          36.39    40               36.39   40
      LOLLO ERIKSSON           37.10    34               73.49   37
      DAVID LUNDBLAD           36.36    41              110.25   37
      Ej start                                                     

      IFK LIDINGÖ SOK Lag 3         
      JOHAN BJURLING           31.56    30               31.56   30
      PETTER HALLERBY          48.30    42               80.26   40
      JOHAN BALCK              33.52    38              114.18   39
      Ej start                                                     

      OK SJÖGLÄNTAN                 
      ULRIK LINDSTRÖM          40.40    41               40.40   41
      HASSE SCHULTZ            41.32    40               82.12   41
      JOCKE RONSTEN            37.26    42              119.38   40
      Ej start                                                     

      JÄRLA IF OK Lag 1             
      ANDERS HOLMBERG          28.33    19               28.33   19
      ELIN ANDERSSON-SKANTZE   51.14    43               79.47   39
      CELIA SVEDHEM            69.39    44              149.26   44
      Ej start                                                     

      HANINGE SOK Lag 2             
      JONAS BERGSTRÖM          34.02    36               34.02   36
      BJÖRN AXELSSON           33.40    27               67.42   30
      Utgått                                                       

      HANINGE SOK Lag 3             
      Ej start                                                     

      IFK LIDINGÖ SOK Lag 4         
      Ej start                                                     

      IFK LIDINGÖ SOK Lag 5         
      Ej start                                                     

========================================================================
DAM                      24 anmälda lag  3 sträckor  0 sträckor gafflade
========================================================================
Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                             tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

   1  SÖDERTÄLJE ORIENTERING Lag 1  
      JEANETTE ENCKELL         25.24     2               25.24    2
      INGELA PETTERSSON        25.53     1               51.17    1
      MONIKA HATLEN            32.00     1               83.17     

   2  OK RAVINEN                    
      THÉRES ERICSSON          25.28     3               25.28    3
      CAMILLA PETTERSSON       25.55     2               51.23    3
      MARIA GUSTAFSSON         32.20     2               83.43     

   3  IFK LIDINGÖ SOK Lag 1         
      TINA OLM-JUNEGARD        25.23     1               25.23    1
      ELISABETH HANSSON        25.58     3               51.21    2
      MAGDALENA DANIELSSON     32.31     3               83.52     

   4  SÖDERS SOL-TYRESÖ Lag 2       
      ANKE XYLANDER            25.30     5               25.30    5
      ANNA LARSSON             27.31     5               53.01    4
      SARA WALLÉN              38.02     8               91.03     

   5  SÖDERTÄLJE ORIENTERING Lag 2  
      ÅSA MÅRSELL              28.58    10               28.58   10
      ANNA EK                  26.57     4               55.55    7
      MARIE-LOUISE JOHANSSON   36.20     5               92.15     

   6  IFK LIDINGÖ SOK Lag 4         
      EMMA TARANDI             28.54     9               28.54    9
      NINA ANDERSSON           29.13     8               58.07    8
      LINDA NÄÄS               35.23     4               93.30     

   7  SKOGSLUFFARNAS OK Lag 1       
      MARGARETHA PEHRS         27.11     7               27.11    7
      MARIE MALMBORG           28.38     6               55.49    5
      ELISABETH TOLLEMARK      38.30     9               94.19     

   8  TUREBERGS IF                  
      ULLA MOLIN               27.15     8               27.15    8
      HILDA STENBERG           28.39     7               55.54    6
      MONICA ROOS              38.40    10               94.34     

   9  SUNDBYBERGS IK                
      ANNA SUNDBERG            25.29     4               25.29    4
      MIA GUSTAFSSON           34.00    14               59.29   10
      ANNA FALK                37.10     6               96.39     

  10  IFK ENSKEDE Lag 1             
      KARIN LINDSKOG           35.28    13               35.28   13
      MALIN LINDSKOG           29.33     9               65.01   11
      CARINA PERSSON           40.25    11              105.26     

  11  SÖDERS SOL-TYRESÖ Lag 1       
      NATALIE EGLI             32.07    11               32.07   11
      NADIA LARSSON            33.15    12               65.22   12
      CAMILLA ARPÖ             41.05    12              106.27     

  12  SOIK HELLAS                   
      LOTTA THURESSON          27.02     6               27.02    6
      DALIA ARMALIENE          32.13    11               59.15    9
      VAKANT LÖPARE            47.25    17              106.40     

  13  TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK Lag 1    
      KARIN SKOGHOLM           35.30    15               35.30   15
      ANNA LINDSTRÖM           31.19    10               66.49   13
      HELENA PERSSON           42.25    14              109.14     

  14  IFK LIDINGÖ SOK Lag 2         
      ANNA TARANDI             35.29    14               35.29   14
      KATJA KINNUNEN           33.20    13               68.49   14
      ANNICA JANSSON           41.16    13              110.05     

  15  IFK LIDINGÖ SOK Lag 3         
      ANNA LIDSTRÖM            33.59    12               33.59   12
      SUSSIE TISTAD            35.15    15               69.14   15
      ÅSA GAHNE                43.23    15              112.37     

  16  SNÄTTRINGE SK Lag 1           
      SOFIA PERSSON            35.37    17               35.37   17
      THERESE PERSSON          45.24    19               81.01   17
      SARA LUNDBLAD            37.16     7              118.17     

  17  IFK ENSKEDE Lag 2             
      TERESE MARTINSSON        35.35    16               35.35   16
      MARTINA FORSBERG         39.21    17               74.56   16
      ELIN ISGREN              47.39    18              122.35     

  18  SNÄTTRINGE SK Lag 2           
      YLVA NILSSON             49.51    20               49.51   20
      NADJA DAHLSTRÖM          38.17    16               88.08   18
      ELIN SVENSSON            46.34    16              134.42     

  19  TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK Lag 3    
      ANNELI LINDKVIST         43.19    19               43.19   19
      HELEN TÖRNROS            45.07    18               88.26   19
      CARINA HILL              53.44    19              142.10     

      TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK Lag 2    
      KARIN LINDSTRÖM          39.48    18               39.48   18
      Utgått                                                       

      SÖDERTÄLJE ORIENTERING Lag 3  
      Felstämplat                                                  

      SKOGSLUFFARNAS OK Lag 2       
      Utgått                                                       

      JÄRLA IF OK                   
      Ej start                                                     

      SNÄTTRINGE SK Lag 3           
      Ej start                                                     

========================================================================
H14                      12 anmälda lag  2 sträckor  0 sträckor gafflade
========================================================================
Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                             tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

   1  JÄRLA IF OK                   
      DAVID ANDERSSON-SKANTZE  27.59     1               27.59    1
      ANDERS PLATT             29.54     2               57.53     

   2  SÖDERTÄLJE ORIENTERING Lag 1  
      NICLAS SERRANDER         30.22     4               30.22    4
      TOBIAS ERIKSSON          28.09     1               58.31     

   3  SÖDERTÄLJE ORIENTERING Lag 2  
      MAGNUS KARLSSON          28.08     3               28.08    3
      ERIK MÅRSELL             31.50     3               59.58     

   4  SÖDERS SOL-TYRESÖ Lag 1       
      NILS BJÖRKE              28.00     2               28.00    2
      VIKTOR NORELL            34.09     4               62.09     

   5  SNÄTTRINGE SK                 
      FREDRIK HOLGERSSON       40.42     9               40.42    9
      ERIK PAULSSON            42.44     5               83.26     

   6  HANINGE SOK Lag 2             
      JOEL ERICSSON            34.18     8               34.18    8
      JESPER FALK              67.56     6              102.14     

      IFK LIDINGÖ SOK Lag 2         
      ANDERS TARANDI           34.10     6               34.10    6
      Utgått                                                       

      IFK LIDINGÖ SOK Lag 1         
      SOFIE SIHVER             34.13     7               34.13    7
      Utgått                                                       

      HANINGE SOK Lag 1             
      JAKOB ERICSSON           31.41     5               31.41    5
      Ej start                                                     

      SÖDERS SOL-TYRESÖ Lag 2       
      Felstämplat                                                  

      ROTEBRO IS                    
      Ej start                                                     

      GUSTAVSBERGS IF               
      Ej start                                                     

========================================================================
D14                       6 anmälda lag  2 sträckor  0 sträckor gafflade
========================================================================
Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                             tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

   1  SÖDERTÄLJE ORIENTERING Lag 1  
      MARIA-THERESE PERSSON    34.24     2               34.24    2
      MALENA ANDÉN             36.59     1               71.23     

   2  SÖDERS SOL-TYRESÖ             
      KARIN SLOTTE             44.26     4               44.26    4
      MARIA NYMARK             42.40     2               87.06     

   3  SÖDERTÄLJE ORIENTERING Lag 2  
      ELISABET THOR            42.15     3               42.15    3
      ANGELICA CRONLUND        59.58     3              102.13     

   4  IFK LIDINGÖ SOK Lag 1         
      ANNIKA ANDERSSON         34.17     1               34.17    1
      LISA PERSSON             67.58     4              102.15     

      HANINGE SOK                   
      Ej start                                                     

      IFK LIDINGÖ SOK Lag 2         
      Ej start                                                     



  Resultat Öppen 1    
       
1 Roland Hansson Snättringe SK 36.07
2 Jesper Öhrman Söders SOL 41.33
3 Cissi Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 46.53
4 Lars Westling HIF 53.28
5 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 82.57
       
       
  Resultat Öppen 2    
       
1 Thomas Wester Gustavsbergs IF 50.25
2 Jürgen Hartinger Leibnitzer AC 51.26
3 Lars Lindholm Sundsvalls OK 52.23
4 Claes Lundin Söders SOL 53.45
5 Per Molin Södertälje Orientering 58.13
6 Stefan Persson Södertälje Orientering 62.42
7 Linda Aldén Sundbybergs IK 75.19
8 Torgny Lagerstedt OK Ravinen 76.08
9 Kjell Holm OK Södertörn 80.58
10 Gunnar Slotte Söders SOL 81.30
11 Olle Laurell Tumba-Mälarhöjden OK 85.52
12 Eero Kohvakka Tullinge 104.35
13 Jonas Andersson Lorentzen & Wettre 115.39
14 Jonas Hagström Lorentzen & Wettre 117.37
       
  Oskar Eriksson SIK Utgått



Sträckresultat


     TULLINGERUSET                       99-08-12
     =====================================================================
     ÖPPEN                     Sträcka:  1
     =====================================================================
     Plac   Löptid  Namn                    Klubb

        1    26.25  FREDRIK LÖWEGREN        IFK LIDINGÖ SOK LAG 1         
        2    26.26  MILLE IVARSSON          SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 1       
        3    26.30  MICKE HILL              TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 1    
        4    26.40  ANDERS LINDKVIST        SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 1  
        5    26.42  HENRIK MÅRD             JÄRFÄLLA OK                   
        6    26.47  BJÖRN LJUNGKVIST        IFK LIDINGÖ SOK LAG 2         
        7    27.03  PER ÅKE OLSSON          OK RAVINEN LAG 2              
        8    27.04  GUNNAR ELVELJUNG        OK RAVINEN LAG 1              
        9    27.09  JAN-OLOF BOGREN         SUNDBYBERGS IK LAG 1          
       10    27.10  PETER FREDRICSSON       DALAMIX                       
       11    27.13  HÅKAN JERNING           SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 2  
       12    27.14  MATTIAS NORDIN          GUSTAVSBERGS IF               
       13    27.17  DANIEL BLOHM            OK KLEMMINGEN                 
       14    27.18  PETER ANDERSSON         SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 2       
       15    27.20  JOHAN EKLÖV             OK SÖDERTÖRN                  
       16    27.56  MICKE GELIUS            SNÄTTRINGE SK LAG 1           
       17    28.31  PATRIC DE BOUSSARD      IFK ENSKEDE LAG 1             
       18    28.32  CHRISTOPHER LINDKVIST   IFK ENSKEDE LAG 2             
       19    28.33  ANDERS HOLMBERG         JÄRLA IF OK LAG 1             
       20    28.35  LARS FORSBERG           OK RAVINEN LAG 3              
       21    28.36  BENGT LANGELS           SKARPNÄCKS OL LAG 1           
       22    28.37  ALF KARLSSON            OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 1          
       23    28.38  TAV STREIT              SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 6  
       24    28.39  ERIK WIBERG             JÄRLA IF OK LAG 2             
       25    28.40  HÅKAN TÄRNROTH          SOIK HELLAS                   
       26    28.41  HENRIK NYSTRÖM          HANINGE SOK LAG 1             
       27    30.08  HENRIK PERSSON          SUNDBYBERGS IK LAG 3          
       28    31.24  ANDERS LINDEBORG        SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 3  
       29    31.26  CLAS ENGSTRÖM           SUNDBYBERGS IK LAG 2          
       30    31.56  JOHAN BJURLING          IFK LIDINGÖ SOK LAG 3         
       31    32.03  FREDRIK HEDIN           IFK ENSKEDE LAG 3             
       32    32.06  SVEN UNDELAND           SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 4  
       33    32.08  DAVID PETTERSSON        SNÄTTRINGE SK LAG 2           
       34    32.49  PATRIK LERVIK           TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 2    
       35    32.50  HENRIK ERIKSSON         TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 5    
       36    34.02  JONAS BERGSTRÖM         HANINGE SOK LAG 2             
       37    34.11  BJÖRN NYQVIST           TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 3    
       38    34.20  GUSTAV MELANDER         TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 4    
       39    36.37  GÖRAN ERIKSSON          SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 5  
       40    36.39  ANDERS BERGMARK         SNÄTTRINGE SK LAG 3           
       41    40.40  ULRIK LINDSTRÖM         OK SJÖGLÄNTAN                 
       42    42.12  STEFAN HOFMEIJER        OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 4          
       43    42.14  DAVID BRODIN            OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 3          
       44    53.38  KLAS LANGELS            SKARPNÄCKS OL LAG 2           
       45    53.42  ERIK LARSSON            OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 2          

     =====================================================================
     ÖPPEN                     Sträcka:  2
     =====================================================================
     Plac   Löptid  Namn                    Klubb

        1    24.05  MARTIN ANDERSSON        OK RAVINEN LAG 1              
        2    24.25  MICHAEL WEHLIN          SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 1  
        3    25.33  MATS LIWELL             SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 2  
        4    25.35  SPROK BENCE             SUNDBYBERGS IK LAG 1          
        5    26.02  MAGNUS SVENSSON-RAJAN   IFK LIDINGÖ SOK LAG 2         
        6    26.14  JANNE LUNDBÄCK          JÄRFÄLLA OK                   
        7    26.21  LARS STRID              TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 1    
        8    26.23  MATTIAS BALCK           IFK LIDINGÖ SOK LAG 1         
        9    26.33  STEFAN JOHNSSON         OK RAVINEN LAG 2              
       10    26.53  VIDAS ARMALIS           SOIK HELLAS                   
       11    26.59  LARS H SANDVIK          OK RAVINEN LAG 3              
       12    27.14  TOMAS ALBINSSON         IFK ENSKEDE LAG 1             
       13    27.17  MATTIAS CLAESSON        JÄRLA IF OK LAG 2             
       14    27.42  STEFAN HELLBERG         SUNDBYBERGS IK LAG 3          
       15    28.28  AFFE SNELLER            SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 2       
       16    28.32  MARTIN SELLBERG         DALAMIX                       
       17    28.59  HENRIK ERLANDSSON       OK SÖDERTÖRN                  
       18    29.04  URBAN LARSSON           SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 3  
       19    29.05  KENNETH HANNING         HANINGE SOK LAG 1             
       20    29.09  PÄR SVENSSON            SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 1       
       21    29.10  STEFAN NORDSTRÖM        OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 1          
       22    29.15  OVE HEDLUND             IFK ENSKEDE LAG 2             
       23    31.46  BJÖRN NORDIN            GUSTAVSBERGS IF               
       24    31.56  TOBBE GELIUS            SNÄTTRINGE SK LAG 1           
       25    32.01  MATS ÅHMAN              OK KLEMMINGEN                 
       26    33.30  JOHAN ÖRNSKÄR           SUNDBYBERGS IK LAG 2          
       27    33.40  BJÖRN AXELSSON          HANINGE SOK LAG 2             
       28    34.39  MATS TÖRNROS            TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 3    
       29    34.51  PATRIK ADEBRANT         TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 5    
       30    35.31  ANDERS GRANSTRÖM        IFK ENSKEDE LAG 3             
       31    35.44  HENRIK NORD             SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 4  
       32    35.59  PER LINDBERG            TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 2    
       33    36.21  LARS SAGERMAN           SKARPNÄCKS OL LAG 1           
       34    37.10  LOLLO ERIKSSON          SNÄTTRINGE SK LAG 3           
       35    37.13  KLAS FLODKVIST          SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 5  
       36    37.52  JENS HEDLUND            TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 4    
       37    39.06  PETER GRANATH           SNÄTTRINGE SK LAG 2           
       38    40.37  THOMAS KARLSSON         SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 6  
       39    41.10  CONNY EKSTRAND          OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 4          
       40    41.32  HASSE SCHULTZ           OK SJÖGLÄNTAN                 
       41    47.26  BO SANDAHL              SKARPNÄCKS OL LAG 2           
       42    48.30  PETTER HALLERBY         IFK LIDINGÖ SOK LAG 3         
       43    51.14  ELIN ANDERSSON-SKANTZE  JÄRLA IF OK LAG 1             
       44    56.32  MAGNUS NORDSTRÖM        OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 2          
       45    59.58  IVAR NORDBERG           OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 3          

     =====================================================================
     ÖPPEN                     Sträcka:  3
     =====================================================================
     Plac   Löptid  Namn                    Klubb

        1    18.19  PETER SVEDIN            OK RAVINEN LAG 1              
        2    19.15  MAGNUS JOHANSSON        DALAMIX                       
        3    19.30  MARTIN LARBO            IFK LIDINGÖ SOK LAG 1         
        4    19.58  TOMAS JONSSON           JÄRFÄLLA OK                   
        5    20.03  MATS SUNDBÜE            SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 1  
        6    20.16  KJELL ALMGREN           OK RAVINEN LAG 2              
        7    20.22  LARS BYGDÉN             SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 2  
        8    20.55  CALLE BOHMAN            SOIK HELLAS                   
        9    20.55  OVE LERNÅ               SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 1       
       10    21.10  ANDERS TISTAD           IFK LIDINGÖ SOK LAG 2         
       11    21.20  ANDERS KÄLL             TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 1    
       12    21.38  PETER ALBINSSON         IFK ENSKEDE LAG 2             
       13    21.41  KARL MÅRTENSSON         OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 1          
       14    21.44  ROBERT HANNING          HANINGE SOK LAG 1             
       15    21.45  ANDERS FLORELL          SUNDBYBERGS IK LAG 3          
       16    23.37  MATTIAS PERSSON         IFK ENSKEDE LAG 1             
       17    23.44  FRASSE FRANSSON         SNÄTTRINGE SK LAG 1           
       18    23.50  BRETT WEIHART           JÄRLA IF OK LAG 2             
       19    24.03  ANDREAS SÖDERKVIST      SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 2       
       20    24.11  MICHAEL GRANQVIST       OK RAVINEN LAG 3              
       21    24.16  DAN WESTER              GUSTAVSBERGS IF               
       22    25.12  PATRIK BLIDEFALK        OK SÖDERTÖRN                  
       23    25.34  ANITA WEHLIN            SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 6  
       24    25.42  JAN KIHL                SUNDBYBERGS IK LAG 1          
       25    25.49  JOHAN FORS              TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 3    
       26    25.56  ARNE KARLSSON           TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 2    
       27    26.35  ANDERS AXLING           SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 3  
       28    26.53  MATS KARLSSON           SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 4  
       29    27.06  KRISTER NORDSTRÖM       OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 4          
       30    28.31  BERTIL GRANBERG         OK KLEMMINGEN                 
       31    28.39  FREDRIK LINDSTRÖM       TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 5    
       32    28.48  MATS ERIKSSON           IFK ENSKEDE LAG 3             
       33    29.15  JÖRGEN BATZ             SKARPNÄCKS OL LAG 1           
       34    30.39  JOEL MANNERFJORD        OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 2          
       35    32.39  OLOF PERSSON            SNÄTTRINGE SK LAG 2           
       36    32.52  TORBJÖRN KINGDAL        SUNDBYBERGS IK LAG 2          
       37    33.00  JÖRGEN SPORRE           SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 5  
       38    33.52  JOHAN BALCK             IFK LIDINGÖ SOK LAG 3         
       39    34.23  STAFFAN TÖRNROS         TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 4    
       40    34.31  LARS SEGERQVIST         SKARPNÄCKS OL LAG 2           
       41    36.36  DAVID LUNDBLAD          SNÄTTRINGE SK LAG 3           
       42    37.26  JOCKE RONSTEN           OK SJÖGLÄNTAN                 
       43    45.34  MAGGAN WADIN            OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 3          
       44    69.39  CELIA SVEDHEM           JÄRLA IF OK LAG 1             

     =====================================================================
     ÖPPEN                     Sträcka:  4
     =====================================================================
     Plac   Löptid  Namn                    Klubb

        1    33.05  ROBERT WALLSTEN         DALAMIX                       
        2    34.16  HÅKAN GUSTAFSSON        OK RAVINEN LAG 2              
        3    34.34  JOHAN NÄSMAN            IFK LIDINGÖ SOK LAG 1         
        4    35.45  JOHAN SUNDÉN            SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 1  
        5    35.50  PETER JACOBSSON         OK RAVINEN LAG 1              
        6    36.15  GRANT BLUETT            SNÄTTRINGE SK LAG 1           
        7    37.21  LARS BENGTSSON          JÄRFÄLLA OK                   
        8    37.59  KARI ENCKELL            SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 2  
        9    39.37  ULF PERSSON             IFK ENSKEDE LAG 1             
       10    39.42  ROBBAN SÖDERBERG        SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 1       
       11    39.50  JENS MOLIN              SOIK HELLAS                   
       12    40.19  PER SAMUELSSON          TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 1    
       13    40.19  CHRISTER BERGMAN        SKARPNÄCKS OL LAG 2           
       14    40.56  FREDRIK TRAHN           JÄRLA IF OK LAG 2             
       15    41.11  PETER HAGLUND           HANINGE SOK LAG 1             
       16    41.15  HENRIK ALMKVIST         OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 1          
       17    41.51  KRISTER GUMAELIUS       SUNDBYBERGS IK LAG 1          
       18    42.10  PER KALLHAUGE           SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 2       
       19    42.21  ULF BURMAN              GUSTAVSBERGS IF               
       20    42.23  HENRIK FRANZON          SUNDBYBERGS IK LAG 3          
       21    43.48  GUNNAR MELIN            SUNDBYBERGS IK LAG 2          
       22    44.13  ANDREAS EDLUND          IFK LIDINGÖ SOK LAG 2         
       23    44.44  MAGNUS STERNER          OK SÖDERTÖRN                  
       24    44.57  ROBERT TELLVIK          TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 3    
       25    45.42  SVEN-ERIK SPJUT         SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 6  
       26    46.24  JOEL AHLQVIST           SKARPNÄCKS OL LAG 1           
       27    46.33  MIKAEL TJERNBERG        SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 3  
       28    47.06  ERIK FORSBERG           OK RAVINEN LAG 3              
       29    48.24  DANIEL TJERNBERG        SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 4  
       30    48.48  PERKA JANSSON           IFK ENSKEDE LAG 2             
       31    49.50  BJÖRN LINDÉN            SNÄTTRINGE SK LAG 2           
       32    49.50  LINUS RISPLING          TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 2    
       33    53.42  JONAS NORDSTRÖM         OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 2          
       34    53.43  MAGNUS ELWIN            IFK ENSKEDE LAG 3             
       35    53.43  MATS ZACKRISSON         OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 4          
       36    55.01  BENGT-ÅKE ERICSSON      TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 4    
       37    58.28  PETER JÄDERFELDT        OK KLEMMINGEN                 
       38    62.43  PER ERICSSON            TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 5    
       39    63.57  ÅKE KARNEBRINK          OK ÄLVSJÖ-ÖRBY LAG 3          
       40    68.47  LARS MÅRSELL            SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 5  

     =====================================================================
     DAM                       Sträcka:  1
     =====================================================================
     Plac   Löptid  Namn                    Klubb

        1    25.23  TINA OLM-JUNEGARD       IFK LIDINGÖ SOK LAG 1         
        2    25.24  JEANETTE ENCKELL        SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 1  
        3    25.28  THÉRES ERICSSON         OK RAVINEN                    
        4    25.29  ANNA SUNDBERG           SUNDBYBERGS IK                
        5    25.30  ANKE XYLANDER           SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 2       
        6    27.02  LOTTA THURESSON         SOIK HELLAS                   
        7    27.11  MARGARETHA PEHRS        SKOGSLUFFARNAS OK LAG 1       
        8    27.15  ULLA MOLIN              TUREBERGS IF                  
        9    28.54  EMMA TARANDI            IFK LIDINGÖ SOK LAG 4         
       10    28.58  ÅSA MÅRSELL             SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 2  
       11    32.07  NATALIE EGLI            SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 1       
       12    33.59  ANNA LIDSTRÖM           IFK LIDINGÖ SOK LAG 3         
       13    35.28  KARIN LINDSKOG          IFK ENSKEDE LAG 1             
       14    35.29  ANNA TARANDI            IFK LIDINGÖ SOK LAG 2         
       15    35.30  KARIN SKOGHOLM          TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 1    
       16    35.35  TERESE MARTINSSON       IFK ENSKEDE LAG 2             
       17    35.37  SOFIA PERSSON           SNÄTTRINGE SK LAG 1           
       18    39.48  KARIN LINDSTRÖM         TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 2    
       19    43.19  ANNELI LINDKVIST        TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 3    
       20    49.51  YLVA NILSSON            SNÄTTRINGE SK LAG 2           

     =====================================================================
     DAM                       Sträcka:  2
     =====================================================================
     Plac   Löptid  Namn                    Klubb

        1    25.53  INGELA PETTERSSON       SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 1  
        2    25.55  CAMILLA PETTERSSON      OK RAVINEN                    
        3    25.58  ELISABETH HANSSON       IFK LIDINGÖ SOK LAG 1         
        4    26.57  ANNA EK                 SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 2  
        5    27.31  ANNA LARSSON            SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 2       
        6    28.38  MARIE MALMBORG          SKOGSLUFFARNAS OK LAG 1       
        7    28.39  HILDA STENBERG          TUREBERGS IF                  
        8    29.13  NINA ANDERSSON          IFK LIDINGÖ SOK LAG 4         
        9    29.33  MALIN LINDSKOG          IFK ENSKEDE LAG 1             
       10    31.19  ANNA LINDSTRÖM          TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 1    
       11    32.13  DALIA ARMALIENE         SOIK HELLAS                   
       12    33.15  NADIA LARSSON           SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 1       
       13    33.20  KATJA KINNUNEN          IFK LIDINGÖ SOK LAG 2         
       14    34.00  MIA GUSTAFSSON          SUNDBYBERGS IK                
       15    35.15  SUSSIE TISTAD           IFK LIDINGÖ SOK LAG 3         
       16    38.17  NADJA DAHLSTRÖM         SNÄTTRINGE SK LAG 2           
       17    39.21  MARTINA FORSBERG        IFK ENSKEDE LAG 2             
       18    45.07  HELEN TÖRNROS           TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 3    
       19    45.24  THERESE PERSSON         SNÄTTRINGE SK LAG 1           

     =====================================================================
     DAM                       Sträcka:  3
     =====================================================================
     Plac   Löptid  Namn                    Klubb

        1    32.00  MONIKA HATLEN           SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 1  
        2    32.20  MARIA GUSTAFSSON        OK RAVINEN                    
        3    32.31  MAGDALENA DANIELSSON    IFK LIDINGÖ SOK LAG 1         
        4    35.23  LINDA NÄÄS              IFK LIDINGÖ SOK LAG 4         
        5    36.20  MARIE-LOUISE JOHANSSON  SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 2  
        6    37.10  ANNA FALK               SUNDBYBERGS IK                
        7    37.16  SARA LUNDBLAD           SNÄTTRINGE SK LAG 1           
        8    38.02  SARA WALLÉN             SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 2       
        9    38.30  ELISABETH TOLLEMARK     SKOGSLUFFARNAS OK LAG 1       
       10    38.40  MONICA ROOS             TUREBERGS IF                  
       11    40.25  CARINA PERSSON          IFK ENSKEDE LAG 1             
       12    41.05  CAMILLA ARPÖ            SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 1       
       13    41.16  ANNICA JANSSON          IFK LIDINGÖ SOK LAG 2         
       14    42.25  HELENA PERSSON          TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 1    
       15    43.23  ÅSA GAHNE               IFK LIDINGÖ SOK LAG 3         
       16    46.34  ELIN SVENSSON           SNÄTTRINGE SK LAG 2           
       17    47.25  VAKANT LÖPARE           SOIK HELLAS                   
       18    47.39  ELIN ISGREN             IFK ENSKEDE LAG 2             
       19    53.44  CARINA HILL             TUMBA-MÄLARHÖJDEN OK LAG 3    
    
     =====================================================================
     H14                       Sträcka:  1
     =====================================================================
     Plac   Löptid  Namn                    Klubb

        1    27.59  DAVID ANDERSSON-SKANTZE JÄRLA IF OK                   
        2    28.00  NILS BJÖRKE             SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 1       
        3    28.08  MAGNUS KARLSSON         SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 2  
        4    30.22  NICLAS SERRANDER        SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 1  
        5    31.41  JAKOB ERICSSON          HANINGE SOK LAG 1             
        6    34.10  ANDERS TARANDI          IFK LIDINGÖ SOK LAG 2         
        7    34.13  SOFIE SIHVER            IFK LIDINGÖ SOK LAG 1         
        8    34.18  JOEL ERICSSON           HANINGE SOK LAG 2             
        9    40.42  FREDRIK HOLGERSSON      SNÄTTRINGE SK                 
    
     =====================================================================
     H14                       Sträcka:  2
     =====================================================================
     Plac   Löptid  Namn                    Klubb

        1    28.09  TOBIAS ERIKSSON         SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 1  
        2    29.54  ANDERS PLATT            JÄRLA IF OK                   
        3    31.50  ERIK MÅRSELL            SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 2  
        4    34.09  VIKTOR NORELL           SÖDERS SOL-TYRESÖ LAG 1       
        5    42.44  ERIK PAULSSON           SNÄTTRINGE SK                 
        6    67.56  JESPER FALK             HANINGE SOK LAG 2             

     =====================================================================
     D14                       Sträcka:  1
     =====================================================================
     Plac   Löptid  Namn                    Klubb

        1    34.17  ANNIKA ANDERSSON        IFK LIDINGÖ SOK LAG 1         
        2    34.24  MARIA-THERESE PERSSON   SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 1  
        3    42.15  ELISABET THOR           SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 2  
        4    44.26  KARIN SLOTTE            SÖDERS SOL-TYRESÖ             

     =====================================================================
     D14                       Sträcka:  2
     =====================================================================
     Plac   Löptid  Namn                    Klubb

        1    36.59  MALENA ANDÉN            SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 1  
        2    42.40  MARIA NYMARK            SÖDERS SOL-TYRESÖ             
        3    59.58  ANGELICA CRONLUND       SÖDERTÄLJE ORIENTERING LAG 2  
        4    67.58  LISA PERSSON            IFK LIDINGÖ SOK LAG 1         


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020