Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Resultat Tullingeruset 1998

Skrivet av TSK Inlagt  2021-01-13 08:29:01
Uppdaterad 2021-01-13 08:28:53
Sidan visad 11 gånger

Plats: Lida Friluftsgård

                        


     TULLINGE RUSET                      980813  
     ========================================================================
     ÖPPEN                    53 anmälda lag  4 sträckor  0 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

    Sträckor : 5090 m, 4040 m, 4040 m, 5790 m    

        1  OK RAVINEN Lag 1              
           MARTIN ANDERSSON         26.48     4               26.48    4
           PETER SVEDIN             21.18     3               48.06    2
           HÅKAN GUSTAVSSON         22.46     1               70.52    1
           PETER JACOBSSON          32.31     1              103.23     

        2  IFK SÖDERTÄLJE Lag 1          
           VAKANT                   26.53     5               26.53    5
           MICHAEL WEHLIN           21.09     1               48.02    1
           MARTIN LAMPINEN          22.59     4               71.01    2
           JOHAN SUNDÉN             32.54     2              103.55     

        3  IFK LIDINGÖ SOK Lag 1         
           JOHAN NÄSMAN             26.37     1               26.37    1
           MATTIAS BALCK            21.33     4               48.10    4
           CASPER GIDING            22.54     3               71.04    3
           FREDRIK LÖWEGREN         33.15     3              104.19     

        4  SÖDERS SOL Lag 1              
           PETER ANDERSSON          26.57     6               26.57    6
           MATTIAS ABELSSON         21.11     2               48.08    3
           PETER JUTHBERG           26.10    15               74.18    5
           CHRISTER IVARSSON        33.22     4              107.40     

        5  IFK SÖDERTÄLJE Lag 2          
           VAKANT                   27.10     9               27.10    9
           VAKANT                   22.05     5               49.15    5
           VAKANT                   24.41     8               73.56    4
           VAKANT                   34.07     5              108.03     

        6  TUMBA-MÄLARHÖJDEN Lag 1       
           ULRIK ENGLUND            27.03     7               27.03    7
           JOHAN IRBÄCK             22.14     6               49.17    6
           ANDERS KÄLL              26.14    16               75.31    7
           ROBERT TELLVIK           38.51     9              114.22     

        7  IFK LIDINGÖ SOK Lag 2         
           KJELL OBERGER            28.11    13               28.11   13
           ANDERS TISTAD            25.24    17               53.35   13
           MICKO TARANDI            22.48     2               76.23    8
           HAZZAN TARANDI           39.44    13              116.07     

        8  OK RAVINEN Lag 2              
           STEFAN JONSSON           28.09    12               28.09   12
           FREDRIK SONE             25.10    15               53.19    9
           PETER ALBREKTSSON        23.26     6               76.45    9
           KJELL ALMGREN            39.48    14              116.33     

        9  GUSTAVSBERGS IF Lag 2         
           ERIK KORPF               26.40     2               26.40    2
           RONNIE DAHLGREN          23.39     7               50.19    7
           JAN RIKKINEN             26.41    18               77.00   11
           ULF BURMAN               41.38    20              118.38     

       10  IFK MORAS OK                  
           MARTIN SELLBERG          28.52    22               28.52   22
           PETER FREDRICSON         24.28    10               53.20   10
           BENGT LEANDERSSON        26.01    13               79.21   13
           JOHAN ISRAELSSON         39.24    12              118.45     

       11  HANINGE SOK Lag 1             
           KENNETH HANNING          28.01    11               28.01   11
           PETER HAGLUND            25.40    19               53.41   14
           JONAS BERGSTRÖM          26.27    17               80.08   14
           JAKOB JANSSON            38.55    10              119.03     

       12  GUSTAVSBERGS IF Lag 1         
           MANNE WIKLUND            28.13    14               28.13   14
           MATTIAS NORDIN           28.34    30               56.47   22
           JONAS HARALDSSON         25.43    12               82.30   18
           DAN NORIN                36.49     6              119.19     

       13  OK SÖDERTÖRN Lag 1            
           JOHAN EKLÖF              28.39    15               28.39   15
           ERIK SISELL              24.52    12               53.31   12
           HENRIK ERLANDSSON        25.36    11               79.07   12
           MAGNUS STERNER           40.43    17              119.50     

       14  OK RAVINEN Lag 3              
           LARS H SANDVIK           26.44     3               26.44    3
           MICHAEL GRANQVIST        23.59     8               50.43    8
           RIKARD LINDKVIST         24.45     9               75.28    6
           LARS FORSBERG D.Ä.       44.31    31              119.59     

       15  IFK ENSKEDE Lag 1             
           PATRIK DE BOUSSARD       27.12    10               27.12   10
           PÄR HEDLUND              30.34    36               57.46   24
           ULF PERSSON              24.31     7               82.17   17
           TOMAS ALBINSSON          37.57     7              120.14     

       16  OK SÖDERTÖRN Lag 2            
           LARS ANDERSSON           28.48    20               28.48   20
           ALF SNELLERT             25.08    14               53.56   17
           LARS GUNNAR LARSSON      28.16    21               82.12   16
           NICKLAS LINDERBERG       38.13     8              120.25     

       17  SOIK HELLAS Lag 1             
           HÅKAN TÄRNROTH           31.00    32               31.00   32
           ANDERS THURESON          24.02     9               55.02   20
           JENS MOLIN               27.00    20               82.02   15
           VIDAS ARMALIS            39.11    11              121.13     

       18  IFK SÖDERTÄLJE Lag 3          
           VAKANT                   27.08     8               27.08    8
           VAKANT                   26.53    24               54.01   18
           VAKANT                   28.32    23               82.33   19
           VAKANT                   40.47    18              123.20     

       19  SUNDBYBERG IK                 
           HENRIK PERSSON           29.28    25               29.28   25
           CLAES ENGSTRÖM           26.55    25               56.23   21
           KRISTER GUMAELIUS        26.43    19               83.06   20
           HANS OLSÉN               40.19    15              123.25     

       20  SÖDERTÄLJE IF Lag 1           
           MIKAEL TJERNBERG         28.40    16               28.40   16
           URBAN LARSSON            25.14    16               53.54   16
           BJÖRN GUSTAFSSON         30.31    27               84.25   22
           HÅKAN JERNING            43.05    26              127.30     

       21  TUREBERGS IF                  
           VAKANT                   29.50    27               29.50   27
           VAKANT                   30.41    37               60.31   33
           VAKANT                   26.01    13               86.32   24
           VAKANT                   43.10    28              129.42     

       22  TUMBA-MÄLARHÖJDEN Lag 2       
           PATRIK LERVIK            31.01    33               31.01   33
           BJÖRN NYQVIST            26.50    23               57.51   26
           PATRIK ADEBRANT          25.18    10               83.09   21
           PÄR MÅRTENSSON           47.48    32              130.57     

       23  IFK ENSKEDE Lag 2             
           MATTIAS PERSSON          30.54    30               30.54   30
           OVE HEDLUND              26.45    21               57.39   23
           PER JANSSON              30.38    28               88.17   25
           PETER ALBINSSON          43.02    25              131.19     

       24  BROMMA-VÄLLINGBY SOK Lag 1    
           OLA HOLGERSSON           32.58    38               32.58   38
           GUNNAR LINDBERG          27.23    27               60.21   32
           RASMUS LINDBERG          28.27    22               88.48   26
           JAN HOLLBECK             43.06    27              131.54     

       25  IFK ENSKEDE Lag 3             
           FREDRIK HEDIN            34.07    41               34.07   41
           MAGNUS ELWIN             28.07    28               62.14   37
           LARS BENGTSSON           29.24    24               91.38   30
           NIKLAS EKLUND            40.37    16              132.15     

       26  DN/EXPRESSEN IF               
           CLAS TÄRNROTH            29.06    24               29.06   24
           LENNART AGÉN             28.42    31               57.48   25
           ANDERS KÄRRSTRÖM         31.20    31               89.08   27
           ANDERS NILSSON           43.49    29              132.57     

       27  GUSTAVSBERGS IF Lag 3         
           SVEN-ÅKE EMANUELSSON     33.06    39               33.06   39
           PETTER HARALDSSON        28.56    32               62.02   36
           MAGNUS HARALDSSON        29.38    25               91.40   31
           BJÖRN NORDIN             43.50    30              135.30     

       28  OK ÄLVSJÖ-ÖRBY Lag 1          
           ALF KARLSSON             28.45    18               28.45   18
           STEFAN NORDSTRÖM         25.26    18               54.11   19
           OLOF HANSSON             31.20    31               85.31   23
           CHRISTER NORDSTRÖM       50.25    35              135.56     

       29  IFK LIDINGÖ SOK Lag 3         
           ROGER NITSCHE            28.43    17               28.43   17
           MAGNUS SVENSSON D.Ä.     24.44    11               53.27   11
           ULF ÖJEBO                23.23     5               76.50   10
           JONAS CARLSSON           60.55    41              137.45     

       30  IFK SÖDERTÄLJE Lag 4          
           VAKANT                   34.14    44               34.14   44
           VAKANT                   32.39    40               66.53   41
           VAKANT                   31.34    34               98.27   36
           VAKANT                   40.48    19              139.15     

       31  SOLNA OK Lag 1                
           ANDERS HOLMSTRÖM         31.09    34               31.09   34
           ANDERS BRÄNNSTRÖM        26.49    22               57.58   28
           MAGNUS LINDBERG          31.19    30               89.17   28
           PETER FITGER             51.18    36              140.35     

       32  SKARPNÄCKS OL Lag 1           
           LARS SEGERMAN            34.04    40               34.04   40
           BENGT LANGELS            26.13    20               60.17   31
           JÖRGEN BATZ              29.46    26               90.03   29
           JOEL AHLQVIST            52.10    39              142.13     

       33  SNÄTTRINGE SK Lag 2           
           OLOF PERSSON             32.47    36               32.47   36
           SVEN ÅKE SVENSSON        31.15    39               64.02   40
           LOLLO ERIKSSON           31.33    33               95.35   33
           BJÖRN SALOMONSSON        48.35    33              144.10     

       34  SKOGSLUFFARNAS OK             
           CHRISTER SJÖBERG         29.31    26               29.31   26
           FREDRIK MALMBERG         28.30    29               58.01   29
           PELLE STELLBORN          37.39    39               95.40   34
           CHRISTER ULFVENGREN      51.26    37              147.06     

       35  SKARPNÄCKS OL Lag 2           
           ANDERS GUSTAFSSON        28.49    21               28.49   21
           KENNETH LARSSON          33.06    42               61.55   35
           LARS SEGERQVIST          42.04    41              103.59   38
           GUNNAR JOHANSSON         48.52    34              152.51     

       36  TUMBA-MÄLARHÖJDEN Lag 4       
           TOBIAS HÄLLGREN          32.52    37               32.52   37
           MATS TÖRNROS             30.52    38               63.44   39
           LARS SAMUELSSON         -24.50     1               97.35    9
           FREDRIK HULDT            57.13     1              154.48     

       37  SÖDERTÄLJE IF Lag 2           
           HENRIK NORD              34.12    43               34.12   43
           SVEN-ANDERS MELIN        33.02    41               67.14   42
           PER GÖRAN MÅNSSON        30.46    29               98.00   35
           CLAES-GÖRAN CARLANDER    69.51    44              167.51     

       38  SÖDERTÄLJE IF Lag 5           
           FREDRIK JOHANSSON        30.43    28               30.43   28
           MATS WINSTEDT            30.30    35               61.13   34
           MIKAEL WICKMAN           41.53    40              103.06   37
           PER-OLA WISS             65.07    42              168.13     

       39  SÖDERTÄLJE IF Lag 4           
           PETER JONSSON            28.57    23               28.57   23
           PETER ÖHRN               29.19    33               58.16   30
           JÖRGEN SPORRE            47.03    44              105.19   39
           MORGAN SPORRE            67.08    43              172.27     

     Följande lag har löpare med i omstart. Det innebär att de hamnar efter
     alla lag som genomfört kavlen normalt. Slutresultatet är baserat på
     den tid alla löpare i laget tillsammans tillbringat på banan.


       40  SÖDERTÄLJE IF Lag 3           
           DANIEL TJERNBERG         34.09    42               34.09   42
           MARK RUDA                36.23    44               70.32   43
           TORGNY TORESSON          36.43    37              107.15   40
           STIG JOHAN WIKLUND       42.31    24              149.46     

       41  HANINGE SOK Lag 2             
           KRISTOFFER BROSELL       41.46    45               41.46   45
           THOMAS WOLMER            33.53    43               75.39   44
           JÖRGEN BERGSTRÖM         36.44    38              112.23   41
           BJÖRN AXELSSON           42.21    23              154.44     

       42  TUMBA-MÄLARHÖJDEN Lag 3       
           BENGT-ÅKE ERICSSON       46.18    48               46.18   48
           STAFFAN TÖRNROS          36.41    45               82.59   46
           ÅKE SAMUELSSON           33.47    35              116.46   43
           FREDRIK LINDSTRÖM        41.49    21              158.35     

       43  SOLNA OK Lag 2                
           ANDERS BOSTRÖM           32.42    35               32.42   35
           URBAN BOSTRÖM            29.46    34               62.28   38
           LARS NORDIN              51.42    45              114.10   42
           BENGT LINDBERG           59.59    40              174.09     

       44  HANINGE SOK Lag 3             
           MIKAEL PETTERSSON        41.47    46               41.47   46
           ULF PETTERSSON           37.40    46               79.27   45
           ROBERT HAGLUND           45.41    43              125.08   44
           ÅKE KAPPEL               51.49    38              176.57     

       45  SKARPNÄCKS OL Lag 3           
           BO SANDAHL               61.41    49               61.41   49
           STIG JOHANSSON           38.58    47              100.39   49
           CHRISTER BERGMAN         43.41    42              144.20   45
           JÖRGEN STEGARD           42.15    22              186.35     

           OK ÄLVSJÖ-ÖRBY Lag 2          
           HENRIK ALMKVIST          30.45    29               30.45   29
           ERIK JUHLIN              27.10    26               57.55   27
           MATS ZACKRIDSSON         34.16    36               92.11   32
           Ej start                                                     

           BROMMA-VÄLLINGBY SOK Lag 2    
           ANDERS JOHNSSON          30.58    31               30.58   31
           PETER SJÖSTEDT           54.03    49               85.01   47
           Utgått                                                       

           SÖDERS SOL Lag 2              
           VAKANT                   28.46    19               28.46   19
           VAKANT                   25.02    13               53.48   15
           Ej start                                                     

           SOIK HELLAS Lag 2             
           JAN DAHLIN               43.06    47               43.06   47
           JAN GUNNARSSON           49.21    48               92.27   48
           Ej start                                                     

           SÖDERTÄLJE IF Lag 6           
           Felstämplat                                                  

           SNÄTTRINGE SK Lag 1           
           Felstämplat                                                  

           SÖDERTÄLJE IF Lag 7           
           Ej start                                                     

           JÄRLA IF OK                   
           Ej start                                                     


                           R E S U L T A T L I S T A
     TULLINGE RUSET                      980813  
     ========================================================================
     DAM                      32 anmälda lag  3 sträckor  0 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

        Sträckor : 4070 m, 2710 m, 4950 m

        1  IFK SÖDERTÄLJE Lag 1          
           VAKANT                   27.36     1               27.36    1
           JEANETTE ENCKELL         19.16     1               46.52    1
           MONICA HATLEN            35.17     1               82.09     

        2  OK RAVINEN                    
           VAKANT                   28.20     8               28.20    8
           CAMILLA PETTERSSON       23.01     6               51.21    3
           CHARLOTTE LINDKVIST      36.34     3               87.55     

        3  IFK LIDINGÖ SOK Lag 1         
           VAKANT                   27.55     3               27.55    3
           VAKANT                   25.56    15               53.51    9
           VAKANT                   35.48     2               89.39     

        4  SKOGSLUFFARNAS OK Lag 1       
           MARGARETA PEHRS          27.59     4               27.59    4
           KRISTINA BERGSTRAND      25.19    14               53.18    7
           ELISABETH TOLLEMARK      38.30     5               91.48     

        5  SÖDERS SOL Lag 2              
           MARIA CLEVNERT           27.51     2               27.51    2
           ULLA CLEVNERT            26.47    17               54.38   11
           ANNICA CLEVNERT          37.50     4               92.28     

        6  SÖDERS SOL Lag 1              
           MALIN SVENSSON           29.03    11               29.03   11
           CAMILLA ARPÖ             21.51     4               50.54    2
           JOSEFIN NORELL           41.47     8               92.41     

        7  SOIK HELLAS                   
           LOTTA THURESSON          28.06     6               28.06    6
           PATRICA GUNNARSSON       26.30    16               54.36   10
           DALIA ARMALIENE          38.56     6               93.32     

        8  SÖDERTÄLJE IF Lag 1           
           KRISTINA CARLANDER       32.19    13               32.19   13
           ANNA CARLANDER           23.34    10               55.53   14
           MARIE-LOUISE JOHANSSON   41.07     7               97.00     

        9  IFK SÖDERTÄLJE Lag 3          
           VAKANT                   28.02     5               28.02    5
           VAKANT                   28.46    22               56.48   15
           VAKANT                   43.07     9               99.55     

       10  GUSTAVSBERGS IF Lag 1         
           LOTTA WALENTIN-LARSSON   34.16    14               34.16   14
           MARIA ANDERSSON          21.13     3               55.29   12
           LINDA NORDIN             45.03    10              100.32     

       11  SKOGSLUFFARNAS OK Lag 2       
           ANNIKA NILSSON           29.15    12               29.15   12
           MARIE MALMBORG           23.03     7               52.18    5
           KRISTINA LINDSTRÖM       48.59    13              101.17     

       12  TUMBA-MÄLARHÖJDEN Lag 4       
           TERESE NÄSLUND           29.00    10               29.00   10
           PIA RYDH                 24.38    13               53.38    8
           LOTTA HULDT              48.25    12              102.03     

       13  SOLNA OK                      
           HAPPY HILMARSDOTTER      34.29    18               34.29   18
           SARA ARENVALL            21.11     2               55.40   13
           MADELEINE LIMPAR         48.22    11              104.02     

       14  IFK SÖDERTÄLJE Lag 2          
           VAKANT                   28.14     7               28.14    7
           VAKANT                   24.27    11               52.41    6
           VAKANT                   51.36    17              104.17     

       15  TUMBA-MÄLARHÖJDEN Lag 1       
           DIANA SARMIALA           28.28     9               28.28    9
           MARIA MIKAELSSON         22.55     5               51.23    4
           HELENA PERSSON           54.01    20              105.24     

       16  IFK ENSKEDE                   
           KARIN LINDSKOG           34.21    15               34.21   15
           ELIN ISGREN              23.21     9               57.42   17
           MALIN LINDSKOG           49.58    15              107.40     

       17  TUMBA-MÄLARHÖJDEN Lag 2       
           MARIE BENTINGER          34.25    16               34.25   16
           ANNA LINDSTRÖM           23.16     8               57.41   16
           KARIN SKOGHOLM           50.07    16              107.48     

       18  GUSTAVSBERGS IF Lag 2         
           JILL DAAGARSSON          35.23    20               35.23   20
           EVA NORDIN               27.23    18               62.46   18
           EVA EMANUELSSON          59.16    21              122.02     

       19  OK ÄLVSJÖ-ÖRBY                
           CECILIA WADIN            34.43    19               34.43   19
           MARGARETA WADIN          28.37    21               63.20   20
           INGRID MATTSSON          59.27    22              122.47     

       20  IFK LIDINGÖ SOK Lag 2         
           EMMA TARANDI             51.16    24               51.16   24
           ANNA TARANDI             24.28    12               75.44   21
           TINA NÄSMAN              49.18    14              125.02     

       21  TUMBA-MÄLARHÖJDEN Lag 3       
           LINDA RUTHSTRÖM          50.33    22               50.33   22
           ANNA RODHE               34.38    23               85.11   24
           CARINA HILL              53.48    19              138.59     

       22  SKARPNÄCKS OL Lag 1           
           ANETHE MANSÉN            35.26    21               35.26   21
           PATRICA LAAKSO           40.52    24               76.18   22
           GUDRUN RENBERG           67.43    24              144.01     

       23  IFK LIDINGÖ SOK Lag 3         
           SUSSIE TISTAD            51.05    23               51.05   23
           IDA GAWELL               28.36    20               79.41   23
           ANNA KURZYUZ             65.06    23              144.47     

       24  SÖDERTÄLJE IF Lag 2           
           FRIDA WICKMAN            52.05    25               52.05   25
           ERIKA MÅRSELL            63.40    25              115.45   25
           KERSTIN FRENCKNER        51.50    18              167.35     

           HANINGE SOK Lag 1             
           KARIN IVARSSON           34.25    16               34.25   16
           KERSTIN OLSSON           28.31    19               62.56   19
           Ej start                                                     

           SKARPNÄCKS OL Lag 2           
           ANN LOUISE JOHANSSON     52.35    26               52.35   26
           Utgått                                                       

           HANINGE SOK Lag 2             
           Ej start                                                     

           TÄBY ORIENTERINGSKLUBB Lag 1  
           Ej start                                                     

           TÄBY ORIENTERINGSKLUBB Lag 2  
           Ej start                                                     

           IFK SÖDERTÄLJE Lag 4          
           Ej start                                                     

           SÖDERTÄLJE IF Lag 3           
           Ej start                                                     

           SÖDERTÄLJE IF Lag 4           
           Ej start                                                     


                           R E S U L T A T L I S T A
     TULLINGE RUSET                      980813  
     ========================================================================
     H14                      18 anmälda lag  2 sträckor  0 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

        Sträckor : 3170 m, 3170 m

        1  GUSTAVSBERGS IF Lag 2         
           JONAS LARSSON            21.10     2               21.10    2
           JOHAN ANDERSSON          22.41     3               43.51     

        2  TÄBY ORIENTERINGSKLUBB        
           VAKANT                   26.34     5               26.34    5
           VAKANT                   22.37     2               49.11     

        3  HANINGE SOK Lag 1             
           DAVID IVARSSON           30.03     6               30.03    6
           OLLE PETTERSSON          23.57     4               54.00     

        4  GUSTAVSBERGS IF Lag 1         
           JOHAN STRANDBERG         26.32     4               26.32    4
           DAN WESTER               31.09     6               57.41     

        5  OK ÄLVSJÖ-ÖRBY                
           VAKANT                   26.27     3               26.27    3
           VAKANT                   31.35     7               58.02     

        6  JÄRLA IF OK Lag 1             
           ANDERS HOLMBERG          20.54     1               20.54    1
           DAVID ANDERSSON-SKANTZE  40.51    12               61.45     

        7  OK RAVINEN                    
           NIKLAS WANSÖLIN          32.33    11               32.33   11
           JOACHIM WANSÖLIN         29.16     5               61.49     

        8  HANINGE SOK Lag 2             
           JAKOB ERIKSSON           31.31     7               31.31    7
           MARTIN CROOKSTON         32.04     8               63.35     

        9  SNÄTTRINGE SK Lag 1           
           FREDRIK HOLGERSSON       32.31    10               32.31   10
           ERIK PAULSSON            32.59     9               65.30     

       10  SNÄTTRINGE SK Lag 2           
           WILLIAM BLOMQVISST       32.29     9               32.29    9
           BEATRICE LETFORS         35.17    10               67.46     

       11  SKARPNÄCKS OL                 
           NICLAS BEHRENFELDT       37.15    12               37.15   12
           MÅNS DECKNER             37.54    11               75.09     

       12  HANINGE SOK Lag 4             
           CHRISTOFFER ESKILSSON    37.29    14               37.29   14
           RIKARD CROOKSTON         41.50    13               79.19     

       13  HANINGE SOK Lag 3             
           TOBIAS ALMROTH           37.17    13               37.17   13
           ANDREW CROOKSTON         42.25    14               79.42     

       14  SÖDERS SOL                    
           NILS BJÖRKE              62.01    16               62.01   16
           ERIK OVEGÅRD             20.08     1               82.09     

           JÄRLA IF OK Lag 2             
           ANDERS PLATT             31.31     7               31.31    7
           Utgått                                                       

           HANINGE SOK Lag 5             
           KENT OLSSON              37.31    15               37.31   15
           Ej start                                                     

           IFK LIDINGÖ SOK               
           JOHAN LIDSTRÖM           82.10    17               82.10   17
           Ej start                                                     

           SNÄTTRINGE SK Lag 3           
           Ej start                                                     


                           R E S U L T A T L I S T A
     TULLINGE RUSET                      980813  
     ========================================================================
     D14                       8 anmälda lag  2 sträckor  0 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

         Sträckor : 3120 m, 3120 m

        1  SÖDERS SOL Lag 1              
           NADIA LARSSON            22.04     2               22.04    2
           NATALIE EGLI             25.20     1               47.24     

        2  BROMMA/JÄRFÄLLA               
           KARIN BOSTRÖM            22.24     4               22.24    4
           KATARINA ALM             26.41     2               49.05     

        3  SNÄTTRINGE SK Lag 1           
           SARA LUNDBLAD            22.01     1               22.01    1
           SOFIA PERSSON            35.27     5               57.28     

        4  SKARPNÄCKS OL                 
           FANNY DECKNER            22.26     5               22.26    5
           LILLEMOR GUTELAND        35.37     6               58.03     

        5  HANINGE SOK                   
           SARA ESKILSSON           22.16     3               22.16    3
           SANDRA LEJON-LIND        35.53     7               58.09     

        6  SÖDERS SOL Lag 2              
           MIA SLOTTE               30.15     6               30.15    6
           MIRJA ANDERSSON          31.37     4               61.52     

        7  SNÄTTRINGE SK Lag 2           
           MARLENA BLOMQVIST        32.29     7               32.29    7
           THERESE PERSSON          36.15     8               68.44     

        8  IFK LIDINGÖ SOK               
           ANNA LIDSTRÖM            49.46     8               49.46    8
           ANNIKA ANDERSSON         27.41     3               77.27     


Direkt 3

1 Tommy Erblom, OK Södertörn 36,13
2 Andreas Grunder, Solna OK 43,41
3 Lena Alshelm, IFK Enskede 51,59
4 Jan Brundell, Solna OK 54,10



Direkt 4

1 Lars Lindholm, Sundsvalls OK 43,30
2 Brett Weihart, OK Ravinen 47,27
3 Madeleine Larsson, Söders SOL 48,28
4 Kjell Holmberg, Turebergs IF 53,26
5 Chris Sandersson, Royal British Army 57,17
6 Jenny Holmberg, Tureberg 58,38


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020