Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Novembertävlingar 2003 - söndag

Skrivet av TSK Inlagt  2021-01-07 11:49:28
Uppdaterad 2021-01-07 11:49:17
Sidan visad 8377 gånger

Filer
 sträcktider (.html-format)

Resultat och sträcktider

Resultat

Sträcktider på Winsplits Online

Novembertävlingar - Söndag, Resultat 2003-11-09

H80   2520 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Hans Sahlberg Stigfinnarna 45:32 0:00
2 Erik Olsson Hammarby IF OF 49:34 4:02
3 Henry Moberg Solna OK 56:01 10:29
4 Bengt Åman Skogsluffarnas OK 63:05 17:33
5 Per Wester Gustavsbergs IF 69:33 24:01
6 Folke Arvidsson Skogsluffarnas OK 91:39 46:07
Thor Holmberg OK Södertörn Ej godk.
Ivan Hånnberg OK Södertörn Ej start
Sven Gärderud Skogsluffarnas OK Ej start



H75   2520 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Bertil Eriksson Södertälje-Nykvarn Orientering 38:49 0:00
2 Torsten Wiking Järfälla OK 44:08 5:19
3 Arvid Imark Arboga OK 47:41 8:52
4 Lars Branth Västerås SOK 74:20 35:31
Ingvar Norberg OK Södertörn Ej start



H70   3990 meter   15 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ivar Nordberg OK Älvsjö-Örby 47:04 0:00
2 Karl-Erik Mogren Djurgårdens IF OF 51:37 4:33
3 Gunnar Carleson Täby OK 51:43 4:39
4 Henning Hamilton Enebybergs IF 54:28 7:24
5 Roland Bolin Snättringe SK 58:05 11:01
6 Göte Pettersson OK Södertörn 58:23 11:19
7 Bengt Yttermo OK Södertörn 58:59 11:55
8 Lennart Stenberg Stigfinnarna 59:11 12:07
9 Mattias Grönberg Bromma-Vällingby SOK 59:13 12:09
10 Åke Jansson Rotebro IS 60:18 13:14
11 Lennart Westergren Söders SOL Tyresö 64:27 17:23
12 Bo Elmgren Sundbybergs IK 66:47 19:43
13 Georg Ekström SOIK Hellas 72:09 25:05
14 Börje Palmqvist Järfälla OK 83:12 36:08
Alf Rosén Gustavsbergs IF Ej godk.



H65   3990 meter   27 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Roland Karlsson Skogslöparna 39:17 0:00
2 Ulf Eskilsson OK Södertörn 45:00 5:43
3 Olle Jacobson Rotebro IS 45:31 6:14
4 Roland Hansson Snättringe SK 46:27 7:10
5 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 47:28 8:11
6 Arne Åhman OK Klemmingen 47:47 8:30
7 Sten Larsson Häverödals SK 48:41 9:24
8 Johnny Lundin SOIK Hellas 49:41 10:24
9 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 49:56 10:39
10 Åke Sander IFK Lidingös Skid O OK 50:29 11:12
11 Rickard Welander OK Älvsjö-Örby 52:32 13:15
12 Ingvar Johannesson Solna OK 52:43 13:26
13 Gösta Guteland Snättringe SK 53:44 14:27
14 Erland Ljungström Spårvägens OK 56:00 16:43
15 Olle Johansson Söders SOL Tyresö 56:53 17:36
16 Lars-Inge Pettersson Gustavsbergs IF 57:35 18:18
17 Lennart Junegard OK Södertörn 58:07 18:50
18 Bo Sundberg Snättringe SK 61:40 22:23
19 Olle Nygren OK Södertörn 63:24 24:07
20 Roland Löwgren Spårvägens OK 64:21 25:04
21 Börje Melin OK Södertörn 70:42 31:25
22 Kurt Zander Västerås SK OK 78:46 39:29
Ove Arvidsson OK Södertörn Ej godk.
Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF Ej start
Nils Nilsson Järla IF OK Ej start
Curt Andersson OK Södertörn Ej start
Börje Blomqvist Sigtuna OK Ej start



H60   4660 meter   22 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Arne Ek Nyköpings OK 46:57 0:00
2 Lars Ljungberg Trollhättans SOK 49:23 2:26
3 Lennart Liljehammar Nynäshamns OK 52:05 5:08
4 Stig Pederson Södertälje-Nykvarn Orientering 53:16 6:19
5 Lars Cederus Snättringe SK 55:23 8:26
6 Karl-Erik Jonsson OK Nolaskogsarna 55:34 8:37
7 Lars Johansson Södertälje-Nykvarn Orientering 56:06 9:09
8 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF 58:08 11:11
9 Christer Solbreck Långhundra IF 59:35 12:38
10 Ronny Hedlund OK Södertörn 64:39 17:42
11 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 66:35 19:38
12 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 66:39 19:42
13 Leif Hermundstad Snättringe SK 66:40 19:43
14 Levin Svedberg Sundbybergs IK 69:25 22:28
15 Gunnar Persson IFK Enskede 69:38 22:41
16 Hugo Isgren IFK Enskede 76:23 29:26
17 Göran Grimvall Täby OK 82:44 35:47
18 Håkan Sjökvist Söders SOL Tyresö 83:17 36:20
19 Gunnar Dahlström Söders SOL Tyresö 84:36 37:39
20 Lennart Schweitz OK Grip 87:40 40:43
Errol Wicksell SOIK Hellas Ej godk.
Åke Karnebrink OK Älvsjö-Örby Ej start



H55   5000 meter   26 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Anders Sellgren Sigtuna OK 44:15 0:00
2 Sverker Tirén SOIK Hellas 44:52 0:37
3 Leif Strandberg Gustavsbergs IF 48:39 4:24
4 Rolf Skoglund SOIK Hellas 51:06 6:51
5 Bertil Thyr Söders SOL Tyresö 52:22 8:07
6 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn Orientering 59:28 15:13
7 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 60:36 16:21
8 Kenneth Näslund Tumba-Mälarhöjden OK 62:14 17:59
9 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 64:03 19:48
10 Roland Persson IFK Enskede 67:41 23:26
11 Christer Hedin IFK Enskede 68:57 24:42
12 Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 72:24 28:09
13 Olle Laurell Tumba-Mälarhöjden OK 74:04 29:49
14 Hans Eriksson SOIK Hellas 74:21 30:06
15 Claes Andersson Snättringe SK 75:01 30:46
16 Lars Nordin Solna OK 76:49 32:34
17 Leif Berg Sigtuna OK 80:26 36:11
18 Marcel Triplet Snättringe SK 86:09 41:54
19 Christian Beutler OK Södertörn 99:44 55:29
Arne Lindqvist SOK Aneby Ej start
Lennart Mattsson SOIK Hellas Ej start
Jörgen Bergström Haninge SOK Ej start
Jan Bojling Solna OK Ej start
Lennart Holme Långhundra IF Ej start
Ronny Hjalmarsson Emmaboda Verda OK Ej start
Bo Eklund IF Thor Ej start



H50   5000 meter   20 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Olof Persson Snättringe SK 41:37 0:00
2 Ingemar Gard Söders SOL Tyresö 43:40 2:03
3 Göran Andersson Rotebro IS 47:42 6:05
4 Leif Jonsson Gustavsbergs IF 52:26 10:49
5 Roland Warenius Söders SOL Tyresö 52:28 10:51
6 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 53:06 11:29
7 Jan Åsberg Häverödals SK 53:21 11:44
8 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 58:01 16:24
9 Paul Norén OK Södertörn 61:04 19:27
10 Bo Månsson OK Löftan 61:53 20:16
11 Hans Andersson Rotebro IS 62:20 20:43
12 Björn Svedin Järfälla OK 62:52 21:15
13 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 68:57 27:20
14 Christer Galle Bromma-Vällingby SOK 70:01 28:24
15 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 81:47 40:10
Thomas Wester Gustavsbergs IF Ej start
Mikael Tarandi IFK Lidingös Skid O OK Ej start
Lennart Hävrén Järla IF OK Ej start
Sven-Inge Nylund Järfälla OK Ej start
Henrik Johansson Bromma-Vällingby SOK Ej start



H45   6270 meter   17 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Hans Tarandi IFK Lidingös Skid O OK 46:14 0:00
2 Ulf Burman Gustavsbergs IF 50:49 4:35
3 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 53:14 7:00
4 Per Bengtsson IFK Enskede 54:28 8:14
5 Lars Forsstedt Söders SOL Tyresö 55:17 9:03
6 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 58:52 12:38
7 Roger Larsson Snättringe SK 61:08 14:54
8 Klaes-Håkan Bejmer Vattenfalls IF Stockholm 63:02 16:48
9 Håkan Tärnrot SOIK Hellas 65:10 18:56
10 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 68:39 22:25
11 Peter Axelsson OK Ravinen 68:53 22:39
12 Matts Björke Söders SOL Tyresö 69:20 23:06
13 Håkan Ihrfors IFK Lidingös Skid O OK 77:00 30:46
Åke Strömberg Rånäs OK Disk.
Mikael Byström Järfälla OK Ej start
Torbjörn Löfman Rotebro IS Ej start
Tapani Mattus IFK Lidingös Skid O OK Ej start



H40   6270 meter   20 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Mats Petersson Södertälje-Nykvarn Orientering 42:07 0:00
2 Thomas Jansson OK Roslagen 46:03 3:56
3 Tommy Holmer Väsby OK 46:30 4:23
4 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn Orientering 46:42 4:35
5 Peter Lundberg Järfälla OK 48:49 6:42
6 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn Orientering 49:13 7:06
7 Jörgen Batz Skarpnäcks OL 51:33 9:26
8 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 56:13 14:06
9 Thomas Ström Skogsluffarnas OK 56:36 14:29
10 Jan Ring Trosabygdens OK 56:42 14:35
11 Jari Pöyhönen IFK Lidingös Skid O OK 60:30 18:23
12 Lars Berzell Väsby OK 61:13 19:06
13 Ragnar Lindström Linköpings OK 62:47 20:40
14 Ingemar Carlsson FK Boken 65:06 22:59
15 Tomas Movin Snättringe SK 67:24 25:17
16 Urban Hallberg Strängnäs-Malmby OL 69:08 27:01
17 Johan Scharp IFK Lidingös Skid O OK 71:01 28:54
18 Stefan Ljungdahl Hässleby SOK 80:09 38:02
Torbjörn Johansson OK Södertörn Ej start
Sören Andersson Skarpnäcks OL Ej start



H35   7030 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ingemar Stenbeck IFK Lidingös Skid O OK 49:03 0:00
2 Juha Loenberg Stigfinnarna 57:21 8:18
3 Peter Albinsson IFK Enskede 60:56 11:53
4 Magnus Ihreskog Gotlands Bro OK 62:50 13:47
5 Stefan Redtzer Rotebro IS 83:15 34:12
Peter Ehrlin Sundbybergs IK Ej start
Hans Jonsson Väsby OK Ej start



H21   8680 meter   58 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jens Molin SOIK Hellas 56:10 0:00
2 Göran Thimberg Söders SOL Tyresö 56:11 0:01
3 Saulius Andrekus SOIK Hellas 57:24 1:14
4 Liutauras Bilevicius SOIK Hellas 57:46 1:36
5 Henrik Löfås Stora Tuna IK 57:48 1:38
6 Stefan Thyr Söders SOL Tyresö 57:52 1:42
7 Lars Håkan Sandvik Täby OK 57:59 1:49
8 Johan Israelsson IFK Moras OK 58:02 1:52
9 Peter Löfås Stora Tuna IK 58:23 2:13
10 Rob Preston Söders SOL Tyresö 59:06 2:56
11 Joakim Werme Södertälje-Nykvarn Orientering 59:13 3:03
12 Martin Asp Täby OK 59:16 3:06
13 Stephen Craig OK Ravinen 59:26 3:16
14 Christer Ivarsson Söders SOL Tyresö 59:31 3:21
15 Johan Strandberg Järla IF OK 59:43 3:33
16 Ulrik Imberg OK Linné 59:56 3:46
17 Tomas Jonsson Järfälla OK 60:28 4:18
18 Martin Larbo IFK Lidingös Skid O OK 61:03 4:53
19 Peter Andersson Söders SOL Tyresö 61:04 4:54
20 Erik Sundberg Stora Tuna IK 61:51 5:41
21 Kari Enckell Södertälje-Nykvarn Orientering 62:20 6:10
22 Vidas Armalis SOIK Hellas 62:37 6:27
23 Lars-Göran Stenberg Hammarby IF OF 62:45 6:35
24 Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK 63:01 6:51
25 Lars Andersson OK Södertörn 63:06 6:56
26 Mattias Abelsson Söders SOL Tyresö 63:38 7:28
27 Philip von Rosen Bromma-Vällingby SOK 65:26 9:16
28 Nils Björke Söders SOL Tyresö 65:44 9:34
29 Patric de Boussard IFK Enskede 66:08 9:58
30 Eric Roller Järfälla OK 67:54 11:44
31 Anders Löfgren Järfälla OK 68:07 11:57
32 Johan Ohlström IF Thor 69:11 13:01
33 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 69:13 13:03
34 Fredrik Persson Ockelbo OK 69:22 13:12
35 Magnus Elwin IFK Enskede 70:32 14:22
36 Anders Bogevig OK Ravinen 72:30 16:20
37 Mikael Nyberg SOIK Hellas 73:48 17:38
38 Tobias Spång Hammarby IF OF 75:26 19:16
39 Fredrik Hedin IFK Enskede 77:18 21:08
40 Bengt Andersson Eskilstunafors OL 79:09 22:59
41 Mikael Hallendal IFK Enskede 81:59 25:49
42 Anders Pelander IF Thor 84:16 28:06
43 Martin Sundqvist Järfälla OK 93:51 37:41
44 Thomas Westerström OK Älvsjö-Örby 103:21 47:11
Patrik Eklund IF Thor Ej start
Mårten Waldenfjord Järfälla OK Ej start
Mikael Tjernberg Vänersborgs SK Ej start
Joacim Ericsson Hammarby IF OF Ej start
Pontus Halldin OK Tylöskog Ej start
Rasmus Soes Södertälje-Nykvarn Orientering Ej start
Tobias Eriksson Södertälje-Nykvarn Orientering Ej start
Mattias Balck IFK Lidingös Skid O OK Ej start
Ulf Kivisäkk OK Hammaren Ej start
Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK Ej start
Jan Hollbeck Bromma-Vällingby SOK Ej start
John Solbreck OK Roslagen Ej start
Niklas Henriksson Södertälje-Nykvarn Orientering Ej start
Pär Hedlund IFK Enskede Ej start



H20   7030 meter   4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Johan Jarnestedt Söders SOL Tyresö 53:48 0:00
Rikard Wass IF Hagen Ej start
Dan Wester Gustavsbergs IF Ej start
Joachim Wansölin OK Ravinen Ej start



H18   6270 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Niklas Wansölin OK Ravinen 45:52 0:00
2 Anders Tarandi IFK Lidingös Skid O OK 47:09 1:17
3 Fredrik Holgersson Snättringe SK 49:57 4:05
4 Johan Lindbom SOIK Hellas 52:24 6:32
5 Patrik Norén OK Södertörn 68:43 22:51
6 Johan Lagerstrand Rotebro IS 71:33 25:41
Peter Edlund IFK Lidingös Skid O OK Ej start



H16   4440 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 David Bejmer Bromma-Vällingby SOK 43:58 0:00
2 Emil Hyttinen Eskilstunafors OL 45:15 1:17
3 Anders Boström Nynäshamns OK 50:36 6:38
4 Erik Andersson OK Södertörn 54:11 10:13
5 Albin Elnerud Sigtuna OK 57:20 13:22
6 Sebastian Tegnebratt OK Södertörn 58:28 14:30
7 David Andersson SOIK Hellas 62:05 18:07
Erik Skoglund Södertälje-Nykvarn Orientering Ej godk.
Mikael Nilsson Snättringe SK Ej start
Johan Aronsson OK Österåker Ej start



H14   3640 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Simon Mattus IFK Lidingös Skid O OK 32:40 0:00
2 Jonas Nordström OK Älvsjö-Örby 34:08 1:28
3 Roland Eklund SOIK Hellas 41:41 9:01
4 Patrik Nilsson Snättringe SK 43:29 10:49
5 Johan Kärrström Tullinge SK 48:44 16:04
6 Jonas Kärrström Tullinge SK 54:13 21:33
7 Claes Ek SOIK Hellas 76:29 43:49
8 Erik Hellgren Tumba-Mälarhöjden OK 77:17 44:37
Björn Holgersson Snättringe SK Ej start
Simon Hollbeck Bromma-Vällingby SOK Ej start



H12   2970 meter   14 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jacob Svensson Söders SOL Tyresö 23:27 0:00
2 Max Peter Bejmer Bromma-Vällingby SOK 25:23 1:56
3 Fredrik Forsberg Tullinge SK 27:10 3:43
4 Jonas Eklund SOIK Hellas 28:59 5:32
5 Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö 30:03 6:36
6 Jakob Redtzer Rotebro IS 31:16 7:49
7 Arvid Eriksson IFK Lidingös Skid O OK 35:39 12:12
8 Emil Wendin Tumba-Mälarhöjden OK 45:01 21:34
9 Gustav Ågren Tullinge SK 48:09 24:42
10 Martin Nordin-Westerlund Söders SOL Tyresö 48:54 25:27
Thomas Collins Westergren Nynäshamns OK Ej godk.
Harry Jordås Snättringe SK Ej start
Manne Norman Tullinge SK Ej start
Manfred Axelsson OK Ravinen Ej start



H10   2280 meter   8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Anton Algemo Söders SOL Tyresö 19:12 0:00
2 Martin Dahlgren-Rosén Gustavsbergs IF 19:24 0:12
3 Tobias Forsén Tullinge SK 21:51 2:39
4 Tobias Wiberg IFK Lidingös Skid O OK 24:29 5:17
5 Rasmus Vedin Södertälje-Nykvarn Orientering 28:13 9:01
6 Karl Enberg Tullinge SK 28:36 9:24
7 Hugo Nord Nynäshamns OK 38:29 19:17
8 Martin Algemo Söders SOL Tyresö 44:02 24:50



D75   2520 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ann-Mari Moberg Solna OK 61:44 0:00
Karin Olsson Hammarby IF OF Ej godk.



D70   2520 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Märta Frykholm Södertälje-Nykvarn Orientering 47:52 0:00
2 Ulla-Britt Åleberg Rotebro IS 82:09 34:17



D65   2520 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Birgitta Westergren Täby OK 46:12 0:00
2 Lisbeth Johansson Södertälje-Nykvarn Orientering 48:57 2:45
3 Ulla Andersson OK Södertörn 63:27 17:15
4 Siv Ulander Härnösands OK 63:32 17:20
5 Margareta Sundberg Snättringe SK 64:16 18:04
6 Gunnel Junegard OK Södertörn 67:10 20:58
Edda Nilsson Stockholmspolisens IF Ej start



D60   3540 meter   8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Solveig Dillman Hammarby IF OF 40:37 0:00
2 Siv Frölund Haninge SOK 42:43 2:06
3 Eva von Heijne Sigtuna OK 42:56 2:19
4 Marianne Hamilton Enebybergs IF 45:49 5:12
5 Britt Ericson Hammarby IF OF 48:29 7:52
6 Berit Lindunger Haninge SOK 51:01 10:24
7 Gunvor Granath Nynäshamns OK 106:18 65:41
Ann Sjöberg Enebybergs IF Ej start



D55   3540 meter   8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 53:21 0:00
2 Marianne Sellgren Sigtuna OK 53:25 0:04
3 Ann-Christine Ek Nyköpings OK 62:10 8:49
4 Gullevi Svensson Skogslöparna 63:06 9:45
5 Viviann Andersson Snättringe SK 65:31 12:10
Gunnel Balck IFK Enskede Ej godk.
Birgitta Nylund Järfälla OK Ej start
Solveig Tjernberg Södertälje-Nykvarn Orientering Ej start



D50   3540 meter   8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Aila Halttunen Haninge SOK 34:45 0:00
2 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 45:27 10:42
3 Ingrid Graneli Haninge SOK 46:47 12:02
4 Ann-Marie Holmström IK Gandvik 47:02 12:17
5 Marita Berg Sigtuna OK 56:29 21:44
6 Margareta Andersson SOIK Hellas 63:34 28:49
Marianne Lindström SOIK Hellas Ej start
Margaretha Nylund OK Södertörn Ej start



D45   3990 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Anneli Lindqvist Gustavsbergs IF 44:50 0:00
2 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 52:48 7:58
3 Lotten Lundeberg OK Södertörn 65:42 20:52
4 Eva Elnerud Sigtuna OK 75:52 31:02
5 Maria Eklund SOIK Hellas 81:32 36:42
6 Eva Boström Nynäshamns OK 132:08 87:18
Monika Larsson Skarpnäcks OL Ej godk.
Anette Österholm Trosabygdens OK Ej start
Eva Viberth Bromma-Vällingby SOK Ej start
Åsa Berneryd Trosabygdens OK Ej start



D40   3990 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Catrin Johnson Skogsluffarnas OK 48:40 0:00
2 Anna Mari Sjöblom Södertälje-Nykvarn Orientering 49:23 0:43
3 Agneta Holgersson Snättringe SK 52:11 3:31
4 Carina Hill Tumba-Mälarhöjden OK 54:47 6:07
5 Marita Axelsson OK Ravinen 55:11 6:31
6 Christina Perneby IFK Lidingös Skid O OK 62:16 13:36
Åsa Sundberg OK Södertörn Ej start



D35   4660 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Monica Hatlen Södertälje-Nykvarn Orientering 44:57 0:00
2 Carin Rosén Gustavsbergs IF 48:18 3:21
3 Mona Halldin Trosabygdens OK 69:01 24:04



D21   5000 meter   32 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Louise Göthfors Järfälla OK 42:04 0:00
2 Eva Hallsten IFK Lidingös Skid O OK 42:46 0:42
3 Anna Haglund OK Hedströmmen 43:53 1:49
4 Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn Orientering 44:03 1:59
5 Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn Orientering 45:06 3:02
6 Elisabeth Nilsson Söders SOL Tyresö 46:10 4:06
7 Nina de Boussard IFK Enskede 47:24 5:20
8 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 47:59 5:55
9 Eva Elfving Domnarvets GOIF 49:19 7:15
10 Karin Elfving Domnarvets GOIF 50:31 8:27
11 Tina Eriksson Järfälla OK 51:52 9:48
12 Sanna Öhman Tumba-Mälarhöjden OK 52:26 10:22
13 Natalia Fey IFK Lidingös Skid O OK 54:07 12:03
14 Caroline Sjökvist Söders SOL Tyresö 54:13 12:09
15 Anke Xylander Söders SOL Tyresö 55:41 13:37
16 Martina Gustavsson OK Ravinen 56:56 14:52
17 Mirja Andersson Söders SOL Tyresö 57:37 15:33
18 Annica Jansson IFK Lidingös Skid O OK 57:42 15:38
19 Helena Widegren IF Thor 60:37 18:33
20 Lena Westerlund IF Thor 63:33 21:29
21 Josefine Lindström Linköpings OK 64:03 21:59
22 Åsa Berg Sigtuna OK 64:23 22:19
23 Ninni Bjärrenholt Rånäs OK 66:00 23:56
24 Sara Bergström IF Thor 67:45 25:41
25 Kajsa Ljungberg IF Thor 67:49 25:45
26 Rebecca Bjärrenholt Rånäs OK 69:06 27:02
27 Sandra Karnebrink OK Älvsjö-Örby 71:14 29:10
28 Therese Holmström IK Gandvik 83:15 41:11
Maria von Schmalensé Täby OK Ej start
Anna Imberg OK Linné Ej start
Emma Lindström Tumba-Mälarhöjden OK Ej start
Carina Hallendal IFK Enskede Ej start



D20   4660 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+



D18   4660 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Anna Tiderman Snättringe SK 52:20 0:00
2 Kristin Löfgren Järfälla OK 55:10 2:50
3 Sofia Persson Snättringe SK 57:00 4:40
4 Åsa Lundmark Bromma-Vällingby SOK 58:49 6:29
5 Emily South Snättringe SK 96:12 43:52



D16   4440 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Elin Ström Tullinge SK 47:56 0:00
2 Emma Englid Tumba-Mälarhöjden OK 48:51 0:55
3 Elin Stridfeldt Järfälla OK 52:51 4:55
4 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 52:54 4:58
5 Indre Rackauskaite SOIK Hellas 65:05 17:09
Anna Svärd IFK Enskede Ej start



D14   3640 meter   22 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Emeli Pettersson Tullinge SK 32:03 0:00
2 Eva Englid Tumba-Mälarhöjden OK 34:59 2:56
3 Jenny Dahlström Snättringe SK 37:06 5:03
4 Anna Movin Snättringe SK 37:33 5:30
5 Jenny Asztalos Tumba-Mälarhöjden OK 42:07 10:04
6 Lisa Hallberg Strängnäs-Malmby OL 44:40 12:37
7 Sofie Redtzer Rotebro IS 45:06 13:03
8 Anna Aronsson OK Österåker 46:46 14:43
9 Marie Hässler IFK Lidingös Skid O OK 47:49 15:46
10 Maria Movin Snättringe SK 49:28 17:25
11 Matilda Lagerholm Tumba-Mälarhöjden OK 51:04 19:01
12 Karin Lindberg Tumba-Mälarhöjden OK 52:58 20:55
13 Johanna Einarsson Tullinge SK 57:38 25:35
14 Kristina Moberg Tumba-Mälarhöjden OK 57:39 25:36
15 Sara Lähdes Tullinge SK 58:26 26:23
16 Charlotte Ihrfors IFK Lidingös Skid O OK 59:36 27:33
17 Emilie Lindgren SOIK Hellas 66:07 34:04
Sally Nord Nynäshamns OK Ej godk.
Susanna Perneby IFK Lidingös Skid O OK Ej godk.
Sanna Österholm Trosabygdens OK Ej start
Moa Wijkmark Söders SOL Tyresö Ej start
Maria Johannesson Solna OK Ej start



D12   2970 meter   12 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Alexandra Bjärrenholt Rånäs OK 24:02 0:00
2 Elin Månsson OK Löftan 25:09 1:07
3 Beatrice Köhler Tullinge SK 26:52 2:50
4 Gabriella Holmström OK Ravinen 31:31 7:29
5 Ida Forsén Tullinge SK 33:03 9:01
6 Mathilda Holmström OK Ravinen 34:04 10:02
7 Isabell Strömsund Söders SOL Tyresö 35:15 11:13
8 Jane Ihrfors IFK Lidingös Skid O OK 40:08 16:06
9 Therese Boström Nynäshamns OK 46:15 22:13
Lisa Perneby IFK Lidingös Skid O OK Ej godk.
Rebecka Heinrup Järla IF OK Ej start
Ida Berneryd Trosabygdens OK Ej start



D10   2280 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+



ÖPPEN 1   2280 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Kalle Bergman OK Ravinen 17:42 0:00
2 Hanna Käll Tumba-Mälarhöjden OK 23:32 5:50
3 Rikard Mattsson Leksands OK 31:46 14:04
4 Victor Davidsson Solna OK 37:31 19:49
5 Annika Wiklund SOIK Hellas 40:31 22:49



ÖPPEN 2   2970 meter   11 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Johan Piribauer Arvidsjaurs OK 25:01 0:00
2 Patrik Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 34:12 9:11
3 Per Einarsson Tullinge SK 36:14 11:13
4 Linnéa Svensson Tumba-Mälarhöjden OK 44:20 19:19
5 Barbro Pousette Tumba-Mälarhöjden OK 44:22 19:21
6 Rikard Scharp IFK Lidingös Skid O OK 45:24 20:23
7 Gunnila Strinning Berg Vakant 50:04 25:03
8 Annette Näslund Rotebro IS 52:12 27:11
9 Matilda Hektor-Persson Gustavsbergs IF 56:01 31:00
Maud Rombe Arvidsjaurs OK Disk.
Magnus Zakrisson Vakant Ej godk.



ÖPPEN 3   3540 meter   27 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Garry Pettersson Söders SOL Tyresö 37:36 0:00
2 Lars-Göran Bergquist Södertälje IF 40:46 3:10
3 Gustav Bergman OK Ravinen 43:09 5:33
4 Gunilla Mared Solna OK 43:34 5:58
5 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 45:35 7:59
6 Ylva Nilsson Snättringe SK 46:18 8:42
7 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 47:09 9:33
8 Elisabet Månsson OK Löftan 47:26 9:50
9 Patrick Womack Vakant 49:23 11:47
10 Markus Lähdes Tullinge SK 50:03 12:27
11 Niklas Vedin Södertälje-Nykvarn Orientering 51:01 13:25
12 Magnus Mared Solna OK 51:12 13:36
13 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 51:18 13:42
14 Östen Häggmark SOIK Hellas 53:35 15:59
15 Monika Vedin Södertälje-Nykvarn Orientering 56:45 19:09
16 Bernt Sundberg Sofia CK 58:48 21:12
17 Oskar Hektor-Persson Gustavsbergs IF 62:13 24:37
18 Karin Lundeqvist Haninge SOK 66:08 28:32
19 Torbjörn Persson Forsa OK 67:16 29:40
20 Hampus Nord Nynäshamns OK 76:11 38:35
21 Mats Nord Nynäshamns OK 76:15 38:39
22 Per Nilsson OK Österåker 79:58 42:22
23 Ingrid Hill Spårvägens OK 96:00 58:24
24 Ylva Winsnes SOIK Hellas 105:02 67:26
25 Kristina Skoglund SOIK Hellas 105:20 67:44
Linda Wikström Söders SOL Tyresö Ej godk.
Lena Scharp IFK Lidingös Skid O OK Ej godk.



ÖPPEN 4   4660 meter   30 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Thomas Pettersson Strängnäs-Malmby OL 41:43 0:00
2 Kent Bergman OK Ravinen 43:39 1:56
3 Håkan Sjunnestrand Solna OK 47:31 5:48
4 Torbjörn Bergman IFK Enskede 50:11 8:28
5 Kristina W Aneland OK Ravinen 50:55 9:12
6 Petter Ljungberg Vakant 54:53 13:10
7 Berra Enberg Tullinge SK 56:05 14:22
7 Gary Aldgård Vakant 56:05 14:22
9 Mats Johansson Södertälje-Nykvarn Orientering 57:37 15:54
10 Conny Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 59:45 18:02
11 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 59:50 18:07
11 Bo Davidsson Solna OK 59:50 18:07
13 Niklas Löfström IK Ymer 60:22 18:39
14 Ola Svensson Söders SOL Tyresö 61:07 19:24
15 Jan Brundell Solna OK 65:21 23:38
16 Björn Guterstam Trosabygdens OK 66:56 25:13
17 Göran Larsson Södertälje-Nykvarn Orientering 66:57 25:14
18 Göran Eklund Trosabygdens OK 68:11 26:28
19 Lotta Hallberg Södertälje-Nykvarn Orientering 68:35 26:52
20 Nils-Uno Lännström OK Grip 71:27 29:44
21 Pär Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 78:23 36:40
22 Sten-Olof Mattsson Leksands OK 78:28 36:45
23 Ann Roller Järfälla OK 79:04 37:21
24 Britta Eklund Trosabygdens OK 83:59 42:16
25 Yngve Hässler IFK Lidingös Skid O OK 86:18 44:35
26 Magnus Sälgö Väsby OK 106:41 64:58
Sara Eskilsson Haninge SOK Ej godk.
Lars Grankvist Väsby OK Ej godk.
Petter Sjunnestrand Solna OK Ej godk.
Julia Göransson Haninge SOK Ej godk.



ÖPPEN 5   7030 meter   13 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Lars Bengtsson Järfälla OK 53:35 0:00
2 Ondrej Pijak Söders SOL Tyresö 53:38 0:03
3 Inga Kazlauskaite SOIK Hellas 57:45 4:10
4 Robin Grankvist Väsby OK 64:20 10:45
5 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 66:10 12:35
6 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 66:20 12:45
7 Stefan Wångberg OK Ravinen 66:42 13:07
8 Gustav Veide Väsby OK 67:27 13:52
9 Kristofer Thorslund Väsby OK 67:50 14:15
10 Mats Käll Tumba-Mälarhöjden OK 68:11 14:36
11 Joel Mongård Skogsluffarnas OK 92:48 39:13
12 Peter Sjöstedt Bromma-Vällingby SOK 124:13 70:38
Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK Ej godk.



H85   2520 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+





Skapad 2003-11-09 13:26:18 med OLA version 3.1.4


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020