Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Novembertävlingar 2003 - lördag

Skrivet av TSK Inlagt  2021-01-07 11:46:41
Uppdaterad 2021-01-07 11:46:36
Sidan visad 355 gånger

Filer
 sträcktider html (.html-format)

Resultat och sträcktider

Resultat

Sträcktider på Winsplits Online

Novembertävlingar - Lördag, Resultat 2003-11-08

H80   2240 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Per Wester Gustavsbergs IF 28:40 0:00
2 Sven Gärderud Skogsluffarnas OK 34:46 6:06
3 Hans Sahlberg Stigfinnarna 35:14 6:34
4 Henry Moberg Solna OK 41:00 12:20
5 Bengt Åman Skogsluffarnas OK 46:02 17:22
6 Thor Holmberg OK Södertörn 47:16 18:36
7 Folke Arvidsson Skogsluffarnas OK 50:04 21:24
8 Gösta Örneryd OK Södertörn 59:06 30:26
Bertil Stridh Stockholms Godtemplares IF Ej godk.



H75   2240 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Bertil Eriksson Södertälje-Nykvarn Orientering 29:15 0:00
2 Åke Hall Järla IF OK 31:53 2:38
3 Torsten Wiking Järfälla OK 33:54 4:39
4 Sven Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 34:02 4:47
5 Lars Branth Västerås SOK 51:22 22:07
Ingvar Norberg OK Södertörn Ej godk.



H70   2620 meter   11 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ivar Nordberg OK Älvsjö-Örby 32:28 0:00
2 Karl-Erik Mogren Djurgårdens IF OF 34:51 2:23
3 Lennart Stenberg Stigfinnarna 36:31 4:03
4 Göte Pettersson OK Södertörn 39:09 6:41
5 Lennart Westergren Söders SOL Tyresö 41:41 9:13
6 Paul Larsson Stockholms Godtemplares IF 45:29 13:01
7 Börje Palmqvist Järfälla OK 47:27 14:59
8 Stig Sköldberg OK Södertörn 57:13 24:45
9 Runar Forsström Järfälla OK 61:53 29:25
Mattias Grönberg Bromma-Vällingby SOK Disk.
Karl-Axel Jansson Turebergs IF Ej start



H65   2620 meter   21 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Rune Carlsson Sundbybergs IK 25:05 0:00
2 Nils Nilsson Järla IF OK 29:37 4:32
3 Roland Hansson Snättringe SK 30:20 5:15
4 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 31:05 6:00
5 Roland Löwgren Spårvägens OK 32:31 7:26
6 Ulf Eskilsson OK Södertörn 33:47 8:42
7 Gösta Guteland Snättringe SK 34:29 9:24
8 Arne Åhman OK Klemmingen 35:15 10:10
9 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 35:23 10:18
10 Ingemar Johansson OK Södertörn 35:49 10:44
11 Erland Ljungström Spårvägens OK 39:54 14:49
12 Börje Nilsson Järfälla OK 40:19 15:14
13 Olle Johansson Söders SOL Tyresö 40:22 15:17
14 Lars Löthman Järfälla OK 40:26 15:21
15 Sten Larsson Häverödals SK 40:49 15:44
16 Olle Jacobson Rotebro IS 40:52 15:47
17 Lennart Junegard OK Södertörn 43:29 18:24
18 Kurt Lindblom Järfälla OK 45:30 20:25
Ove Arvidsson OK Södertörn Ej godk.
Boine Elmgren Bromma-Vällingby SOK Ej godk.
Ingvar Johannesson Solna OK Ej start



H60   2620 meter   18 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Lars Johansson Södertälje-Nykvarn Orientering 26:44 0:00
2 Karl-Erik Jonsson OK Nolaskogsarna 28:01 1:17
3 Lars Cederus Snättringe SK 28:51 2:07
4 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF 28:58 2:14
5 Göran Johansson Snättringe SK 29:16 2:32
6 Leif Hermundstad Snättringe SK 29:53 3:09
7 Lars Roos Turebergs IF 30:16 3:32
8 Arne Ek Nyköpings OK 30:32 3:48
9 Christer Solbreck Långhundra IF 32:25 5:41
10 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 33:06 6:22
11 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 33:07 6:23
12 Levin Svedberg Sundbybergs IK 34:23 7:39
13 Sune Lindell OK Hällen 34:59 8:15
14 Hugo Isgren IFK Enskede 35:30 8:46
15 Lars Stigberg Tumba-Mälarhöjden OK 35:41 8:57
16 Åke Linderoth Sundbybergs IK 37:25 10:41
Håkan Sjökvist Söders SOL Tyresö Ej godk.
Gunnar Dahlström Söders SOL Tyresö Ej start



H55   2890 meter   26 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Leif Strandberg Gustavsbergs IF 24:24 0:00
2 Ronny Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 26:02 1:38
3 Leif Nordin Turebergs IF 26:17 1:53
4 Anders Sellgren Sigtuna OK 26:21 1:57
5 Sverker Tirén SOIK Hellas 28:30 4:06
6 Bertil Thyr Söders SOL Tyresö 29:35 5:11
7 Jan Bojling Solna OK 30:46 6:22
8 Rolf Skoglund SOIK Hellas 32:30 8:06
9 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 33:09 8:45
10 Lennart Holme Långhundra IF 34:03 9:39
11 John Östlund Sundbybergs IK 34:10 9:46
12 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 37:38 13:14
13 Leif Berg Sigtuna OK 38:02 13:38
14 Ulric Carlsson IFK Lidingös Skid O OK 40:39 16:15
15 Claes Andersson Snättringe SK 42:19 17:55
16 Marcel Triplet Snättringe SK 45:11 20:47
17 Sven Häger Rotebro IS 46:08 21:44
18 Olle Laurell Tumba-Mälarhöjden OK 47:00 22:36
19 Bo Eklund IF Thor 48:59 24:35
20 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 49:37 25:13
21 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn Orientering 54:31 30:07
Lennart Mattsson SOIK Hellas Ej start
Roland Persson IFK Enskede Ej start
Kjell Martinsson Umeå OK Ej start
Arne Lindqvist SOK Aneby Ej start
Örjan Kampegård OK Södertörn Ej start



H50   2890 meter   15 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ingemar Gard Söders SOL Tyresö 24:23 0:00
2 Henrik Johansson Bromma-Vällingby SOK 26:30 2:07
3 Thomas Wester Gustavsbergs IF 26:39 2:16
4 Olof Persson Snättringe SK 26:52 2:29
5 Kjell Ohlsson Söders SOL Tyresö 28:03 3:40
6 Kjell Holmberg OK Södertörn 28:55 4:32
7 Roland Warenius Söders SOL Tyresö 29:01 4:38
8 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 29:42 5:19
9 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 30:15 5:52
10 Göran Andersson Rotebro IS 31:14 6:51
11 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 32:24 8:01
12 Åke Hellman OK Södertörn 37:09 12:46
13 Jan Åsberg Häverödals SK 40:32 16:09
14 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 41:23 17:00
15 Bo Månsson OK Löftan 41:26 17:03



H45   3600 meter   19 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Roy Fransson Ärla IF 29:48 0:00
2 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 30:51 1:03
3 Robert Rylander Söders SOL Tyresö 32:06 2:18
4 Ulf Burman Gustavsbergs IF 33:38 3:50
5 Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 34:01 4:13
6 Per-Ove Wallén Täby OK 35:55 6:07
7 Lars Forsstedt Söders SOL Tyresö 36:10 6:22
8 Thom Sandvik Avesta OK 37:17 7:29
9 Jan Kihl Sundbybergs IK 39:20 9:32
10 Gunnar Svanberg Järfälla OK 44:46 14:58
11 Stefan Tiderman Snättringe SK 46:21 16:33
12 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 47:01 17:13
13 Mats Karlsson OK Klemmingen 49:30 19:42
14 Leif-Gunnar Pettersson Söders SOL Tyresö 50:25 20:37
15 Peter Axelsson OK Ravinen 51:54 22:06
Tapani Mattus IFK Lidingös Skid O OK Ej start
Stefan Persson Södertälje-Nykvarn Orientering Ej start
Torbjörn Löfman Rotebro IS Ej start
Tord Jansson Södertälje-Nykvarn Orientering Ej start



H40   4200 meter   14 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Thomas Jansson OK Roslagen 34:18 0:00
2 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn Orientering 37:41 3:23
3 Johan Markstedt OK Södertörn 38:31 4:13
4 Anders Lundh Avesta OK 38:59 4:41
5 Peter Jäderfeldt OK Klemmingen 40:37 6:19
6 Peter Lundberg Järfälla OK 41:41 7:23
7 Ingemar Carlsson FK Boken 42:35 8:17
8 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn Orientering 47:08 12:50
9 Sören Andersson Skarpnäcks OL 51:17 16:59
10 Lars Andersson Södertälje-Nykvarn Orientering 51:38 17:20
11 Tomas Movin Snättringe SK 53:41 19:23
12 Johan Scharp IFK Lidingös Skid O OK 54:45 20:27
13 Ragnar Lindström Linköpings OK 58:33 24:15
Tommy Holmer Väsby OK Ej start



H35   4200 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Mats Åhman OK Klemmingen 39:04 0:00
2 Peter Albinsson IFK Enskede 41:03 1:59
3 Magnus Ihreskog Gotlands Bro OK 41:41 2:37
4 Juha Loenberg Stigfinnarna 42:45 3:41
5 Robert Haglund Haninge SOK 48:48 9:44
Hans Jonsson Väsby OK Ej start



H21   4470 meter   78 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Johan Strandberg Järla IF OK 32:45 0:00
2 Saulius Andrekus SOIK Hellas 33:04 0:19
3 Jens Molin SOIK Hellas 33:15 0:30
4 Göran Thimberg Söders SOL Tyresö 33:16 0:31
5 Robert Söderberg Söders SOL Tyresö 33:59 1:14
6 Ulrik Imberg OK Linné 34:05 1:20
7 Henrik Löfås Stora Tuna IK 34:35 1:50
8 Johan Israelsson IFK Moras OK 34:49 2:04
9 Tomas Jonsson Järfälla OK 34:50 2:05
10 Mats Petersson Södertälje-Nykvarn Orientering 35:05 2:20
11 Joakim Werme Södertälje-Nykvarn Orientering 35:14 2:29
12 Kari Enckell Södertälje-Nykvarn Orientering 35:39 2:54
13 Martin Larbo IFK Lidingös Skid O OK 35:54 3:09
14 Rasmus Soes Södertälje-Nykvarn Orientering 36:01 3:16
15 Dan Wester Gustavsbergs IF 36:19 3:34
16 Kalle Larsson OK Klemmingen 36:22 3:37
17 Rob Preston Söders SOL Tyresö 36:23 3:38
18 Martin Asp Täby OK 36:42 3:57
19 Johan Andersson Järla IF OK 36:56 4:11
20 Nils Malm IFK Lidingös Skid O OK 37:04 4:19
21 Christer Ivarsson Söders SOL Tyresö 37:05 4:20
22 Liutauras Bilevicius SOIK Hellas 37:17 4:32
23 Peter Löfås Stora Tuna IK 37:24 4:39
24 Stefan Thyr Söders SOL Tyresö 37:37 4:52
25 Patric de Boussard IFK Enskede 37:50 5:05
26 Fredrik Sone Turebergs IF 38:05 5:20
27 Ondrej Pijak Söders SOL Tyresö 38:12 5:27
28 Mattias Balck IFK Lidingös Skid O OK 38:23 5:38
29 Peter Andersson Söders SOL Tyresö 39:11 6:26
30 Fredrik Persson Ockelbo OK 39:19 6:34
31 Henrik Hellman OK Södertörn 39:28 6:43
31 Eric Roller Järfälla OK 39:28 6:43
33 Stefan Hellberg Sundbybergs IK 39:44 6:59
34 Lars-Göran Stenberg Hammarby IF OF 40:54 8:09
34 Nils Björke Söders SOL Tyresö 40:54 8:09
36 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 40:58 8:13
37 Mikael Tjernberg Vänersborgs SK 41:03 8:18
38 Vidas Armalis SOIK Hellas 41:08 8:23
39 Philip von Rosen Bromma-Vällingby SOK 42:11 9:26
40 Peter Guterstam IF Thor 42:22 9:37
41 Erik Svahn OK Tor 42:34 9:49
42 Tobias Spång Hammarby IF OF 42:35 9:50
43 Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK 42:45 10:00
44 John Solbreck OK Roslagen 43:32 10:47
45 Peter Haglund Haninge SOK 43:59 11:14
46 Fredrik Thuren Ronneby OK 44:20 11:35
47 Håkan Edman Tumba-Mälarhöjden OK 44:37 11:52
48 Anders Florell Sundbybergs IK 45:18 12:33
49 Johan Jarnestedt Söders SOL Tyresö 45:19 12:34
50 Tobias Eriksson Södertälje-Nykvarn Orientering 45:51 13:06
51 Mattias Skeppling OK Södertörn 45:56 13:11
52 Patrik Fors Turebergs IF 46:32 13:47
53 Anders Löfgren Järfälla OK 47:21 14:36
54 Bengt Andersson Eskilstunafors OL 48:01 15:16
55 Patrik Blidefalk OK Södertörn 48:59 16:14
56 Magnus Elwin IFK Enskede 49:54 17:09
57 Linus Ahonen OK Tor 49:57 17:12
58 Henrik Persson Sundbybergs IK 50:15 17:30
59 Bjarne Kampegård OK Södertörn 50:56 18:11
60 Fredrik Hedin IFK Enskede 51:42 18:57
61 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 52:28 19:43
62 Thomas Westerström OK Älvsjö-Örby 53:31 20:46
63 Tomas Mattsson OK Södertörn 57:06 24:21
64 Löwgren Björn Spårvägens OK 77:20 44:35
Ulf Kivisäkk OK Hammaren Disk.
Martin Ahlström IFK Enskede Ej godk.
Fredrik Molin Turebergs IF Ej godk.
Patrik Eklund IF Thor Ej godk.
Daniel Lind Tumba-Mälarhöjden OK Ej start
Mårten Waldenfjord Järfälla OK Ej start
Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK Ej start
Henrik Nord Södertälje-Nykvarn Orientering Ej start
Börje Pehrson IK Gandvik Ej start
Mattias Abelsson Söders SOL Tyresö Ej start
Jonas Kastenholm Turebergs IF Ej start
Björn Wistrand OK Tor Ej start
Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby Ej start
Mikael Hallendal IFK Enskede Ej start



H20   4200 meter   4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Pontus Bergström OK Österåker 39:28 0:00
2 Mats Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 46:13 6:45
Rikard Wass IF Hagen Ej start
Joachim Wansölin OK Ravinen Ej start



H18   3600 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Niklas Wansölin OK Ravinen 26:13 0:00
2 Johan Lindbom SOIK Hellas 31:09 4:56
3 Peter Edlund IFK Lidingös Skid O OK 33:01 6:48
4 Anders Tarandi IFK Lidingös Skid O OK 33:17 7:04
5 Fredrik Holgersson Snättringe SK 33:55 7:42
Anders Platt Järla IF OK Ej godk.



H16   3210 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Mikael Nilsson Snättringe SK 24:16 0:00
2 Johan Aronsson OK Österåker 30:15 5:59
3 Emil Hyttinen Eskilstunafors OL 32:36 8:20
4 Erik Andersson OK Södertörn 34:31 10:15
5 Sebastian Tegnebratt OK Södertörn 40:46 16:30
6 Albin Elnerud Sigtuna OK 46:01 21:45
7 David Andersson SOIK Hellas 49:29 25:13
8 Fredrik Johansson Snättringe SK 62:41 38:25
Niklas Lundberg Järfälla OK Ej start



H14   2700 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Simon Mattus IFK Lidingös Skid O OK 27:43 0:00
2 Jonas Nordström OK Älvsjö-Örby 29:02 1:19
3 Patrik Nilsson Snättringe SK 39:58 12:15
4 Björn Holgersson Snättringe SK 42:11 14:28
5 David Teo Snättringe SK 46:18 18:35
6 Claes Ek SOIK Hellas 63:42 35:59
7 Per Tiderman Snättringe SK 67:10 39:27
8 Ludvig Persson Södertälje-Nykvarn Orientering 87:02 59:19
Andres Nyman Sigtuna OK Ej start
Harry Jordås Snättringe SK Ej start



H12   2490 meter   11 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Björn Tomas Minde Gammelstads IF 21:53 0:00
2 Kalle Zetterström Skarpnäcks OL 22:24 0:31
3 Fredrik Forsberg Tullinge SK 22:25 0:32
4 Manfred Axelsson OK Ravinen 23:13 1:20
5 Adam Bäckström SOIK Hellas 23:31 1:38
6 Jacob Svensson Söders SOL Tyresö 24:47 2:54
7 Martin Nordin-Westerlund Söders SOL Tyresö 30:05 8:12
8 Magnus Fransson Ärla IF 33:14 11:21
9 Gustav Ågren Tullinge SK 35:35 13:42
10 Erik Einarsson Tullinge SK 35:55 14:02
11 Emil Wendin Tumba-Mälarhöjden OK 44:38 22:45



H10   2170 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö 16:30 0:00
2 Anton Algemo Söders SOL Tyresö 18:35 2:05
3 Rasmus Knutmejer Söders SOL Tyresö 23:41 7:11
4 Karl Enberg Tullinge SK 25:23 8:53
5 Tobias Wiberg IFK Lidingös Skid O OK 29:35 13:05
6 Martin Algemo Söders SOL Tyresö 53:53 37:23
D75   2240 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+



D70   2240 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ulla-Britta Hall Järla IF OK 33:04 0:00
2 Ann-Mari Moberg Solna OK 48:23 15:19



D65   2240 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Siv Ulander Härnösands OK 32:28 0:00
2 Gunnel Junegard OK Södertörn 34:31 2:03
3 Birgitta Westergren Täby OK 35:49 3:21
4 Lisbeth Johansson Södertälje-Nykvarn Orientering 36:14 3:46
5 Sonja Sundell Sundbybergs IK 38:41 6:13
6 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF 49:01 16:33



D60   2240 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Britt Ericson Hammarby IF OF 33:28 0:00
2 Barbro Cedérus Snättringe SK 34:41 1:13
3 Solveig Dillman Hammarby IF OF 36:55 3:27
4 Berit Lindunger Haninge SOK 39:05 5:37
5 Gunvor Granath Nynäshamns OK 40:26 6:58



D55   2240 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ulla Lindell OK Hällen 30:57 0:00
2 Marianne Sellgren Sigtuna OK 36:20 5:23
3 Viviann Andersson Snättringe SK 44:40 13:43
4 Ann-Christine Ek Nyköpings OK 48:51 17:54
Solveig Tjernberg Södertälje-Nykvarn Orientering Ej godk.



D50   2620 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Aila Halttunen Haninge SOK 28:21 0:00
2 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 34:58 6:37
3 Margareta Andersson SOIK Hellas 36:29 8:08
4 Marita Berg Sigtuna OK 47:52 19:31
5 Ingrid Andersson OK Österåker 53:46 25:25
Margaretha Nylund OK Södertörn Ej start
Marianne Lindström SOIK Hellas Ej start



D45   2620 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 31:00 0:00
2 Anneli Lindqvist Gustavsbergs IF 31:45 0:45
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 31:52 0:52
4 Elisabet Månsson OK Löftan 38:20 7:20
5 Karin Wallén Täby OK 41:40 10:40
6 Lotten Lundeberg OK Södertörn 43:57 12:57
7 Eva Elnerud Sigtuna OK 66:19 35:19



D40   2890 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Marita Axelsson OK Ravinen 28:22 0:00
2 Åsa Sundberg OK Södertörn 29:23 1:01
3 Inger Zetterström Skarpnäcks OL 31:18 2:56
4 Eva Svanberg Järfälla OK 32:01 3:39
5 Catrin Johnson Skogsluffarnas OK 32:41 4:19
6 Carina Hill Tumba-Mälarhöjden OK 36:07 7:45
7 Agneta Holgersson Snättringe SK 37:55 9:33
8 Ingela Karlsson OK Klemmingen 39:23 11:01
9 Vivianne Axton OK Klemmingen 41:52 13:30



D35   2890 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Monica Hatlen Södertälje-Nykvarn Orientering 25:20 0:00
2 Anna Perneby IFK Enskede 39:51 14:31
3 Tove Österman Järla IF OK 40:00 14:40



D21   3600 meter   33 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Karolina Samuelsson Sundbybergs IK 31:01 0:00
2 Eva Hallsten IFK Lidingös Skid O OK 32:32 1:31
3 Eva Elfving Domnarvets GOIF 33:52 2:51
4 Stina Andreasson Gustavsbergs IF 33:55 2:54
5 Louise Göthfors Järfälla OK 34:00 2:59
6 Anna Falk Sundbybergs IK 34:48 3:47
7 Anna Imberg OK Linné 35:24 4:23
8 Sanna Öhman Tumba-Mälarhöjden OK 35:31 4:30
9 Ulla Molin Turebergs IF 36:03 5:02
10 Anke Xylander Söders SOL Tyresö 36:13 5:12
11 Katrin Hallsten Söders SOL Tyresö 36:28 5:27
12 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 36:30 5:29
13 Natalia Fey IFK Lidingös Skid O OK 36:42 5:41
14 Elisabeth Nilsson Söders SOL Tyresö 37:20 6:19
15 Tina Eriksson Järfälla OK 37:50 6:49
16 Mirja Andersson Söders SOL Tyresö 37:55 6:54
17 Anna Haglund OK Hedströmmen 38:13 7:12
18 Caroline Sjökvist Söders SOL Tyresö 38:18 7:17
19 Annika Lindberg Turebergs IF 38:21 7:20
20 Karin Elfving Domnarvets GOIF 39:12 8:11
21 Josefine Lindström Linköpings OK 40:54 9:53
22 Elin Isgren IFK Enskede 40:57 9:56
23 Nina de Boussard IFK Enskede 44:15 13:14
24 Carina Hallendal IFK Enskede 44:23 13:22
25 Åsa Berg Sigtuna OK 47:50 16:49
26 Diana Sarmiala Tumba-Mälarhöjden OK 52:18 21:17
27 Camilla Svensson Västerviks OK 53:39 22:38
28 Linda Wik Stenungsunds OK 60:37 29:36
Madeleine Limpar Solna OK Ej godk.
Therese Holmström IK Gandvik Ej start
Ann-Marie Holmström IK Gandvik Ej start
Magdalena Danielsson IFK Lidingös Skid O OK Ej start
Christine Englund Tumba-Mälarhöjden OK Ej start



D20   2890 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+



D18   2890 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Sofia Persson Snättringe SK 27:52 0:00
2 Kristin Löfgren Järfälla OK 28:56 1:04
3 Anna Tiderman Snättringe SK 32:57 5:05



D16   3210 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Emma Englid Tumba-Mälarhöjden OK 34:35 0:00
2 Marie Therese Persson Södertälje-Nykvarn Orientering 36:13 1:38
3 Indre Rackauskaite SOIK Hellas 39:49 5:14
4 Anna Månsson OK Löftan 43:29 8:54
5 Elin Stridfeldt Järfälla OK 45:55 11:20



D14   2700 meter   18 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Eva Englid Tumba-Mälarhöjden OK 27:10 0:00
2 Emeli Pettersson Tullinge SK 28:04 0:54
3 Anna Movin Snättringe SK 29:46 2:36
4 Jenny Asztalos Tumba-Mälarhöjden OK 29:49 2:39
5 Erica Hellgren OK Älvsjö-Örby 32:58 5:48
6 Moa Wijkmark Söders SOL Tyresö 36:26 9:16
7 Kristina Moberg Tumba-Mälarhöjden OK 38:22 11:12
8 Erika Bergström OK Österåker 38:23 11:13
9 Marie Hässler IFK Lidingös Skid O OK 40:33 13:23
10 Anna Aronsson OK Österåker 42:37 15:27
11 Maria Movin Snättringe SK 42:42 15:32
12 Jenny Dahlström Snättringe SK 44:12 17:02
13 Fanny Scharp IFK Lidingös Skid O OK 49:06 21:56
14 Johanna Einarsson Tullinge SK 49:35 22:25
15 Matilda Lagerholm Tumba-Mälarhöjden OK 58:31 31:21
16 Karin Lindberg Tumba-Mälarhöjden OK 66:29 39:19
Linda Lundberg Järfälla OK Ej godk.
Sara Lähdes Tullinge SK Ej godk.



D12   2490 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Elin Månsson OK Löftan 19:58 0:00
2 Lovisa Adolfsson Tullinge SK 20:47 0:49
3 Louise Markstedt OK Södertörn 25:46 5:48
4 Ida Forsén Tullinge SK 29:22 9:24
5 Isabell Strömsund Söders SOL Tyresö 30:24 10:26
Gabriella Holmström OK Ravinen Ej start
Mathilda Holmström OK Ravinen Ej start



D10   2170 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Helena Markstedt OK Södertörn 18:00 0:00
2 Linnea Adolfsson Tullinge SK 23:25 5:25



ÖPPEN 1   2170 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Niklas Enberg Tullinge SK 26:16 0:00
Anders Moberg Tumba-Mälarhöjden OK Disk.
Linnéa Svensson Tumba-Mälarhöjden OK Disk.



ÖPPEN 2   2490 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Barbro Pousette Tumba-Mälarhöjden OK 35:59 0:00
2 Per Nilsson OK Österåker 37:23 1:24
3 Albin Mattsson Tullinge SK 40:30 4:31
4 Elisabeth Almqvist Bromma-Vällingby SOK 47:03 11:04
5 Ann Mårts Snättringe SK 50:45 14:46



ÖPPEN 3   2620 meter   13 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Johan Piribauer Arvidsjaurs OK 41:18 0:00
2 Tor Minde Gammelstads IF 41:57 0:39
3 Torbjörn Persson Forsa OK 43:58 2:40
4 Kerstin Loenberg Stigfinnarna 44:22 3:04
5 Karl-Erik Bäckström SOIK Hellas 46:00 4:42
6 Bengt Björkman Gustavsbergs IF 57:19 16:01
7 Lars Nordin Solna OK 58:50 17:32
8 Rolf Johansson Södertälje IF 60:49 19:31
9 Lars Westling Hammarby IF OF 61:00 19:42
Stig Andersson OK Södertörn Disk.
Olle Öberg Skogsluffarnas OK Ej godk.
Patrick Womack Vakant Ej godk.
Dick Lindberg Vakant Ej godk.



ÖPPEN 4   3600 meter   13 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Erik Skoglund Södertälje-Nykvarn Orientering 36:34 0:00
2 Per Carlenius Rotebro IS 39:49 3:15
3 Torbjörn Bergman IFK Enskede 39:58 3:24
4 Lennart Agén Sofia Cykelklubb 41:29 4:55
5 Tommy Erblom OK Södertörn 48:52 12:18
6 Sune Andersson Snättringe SK 53:30 16:56
7 Henrik Bruhn Söders SOL Tyresö 56:20 19:46
8 Henrik Wolff Skogsluffarnas OK 60:14 23:40
9 Cecilia Wendt Sundbybergs IK 83:27 46:53
10 Yngve Hässler IFK Lidingös Skid O OK 86:32 49:58
11 Sven Larsson Skarpnäcks OL 89:38 53:04
12 Niclas Sjögren Vakant 93:31 56:57
Mario Matanovic Västerviks OK Ej godk.



ÖPPEN 5   4200 meter   15 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Olle Yttermo OK Södertörn 38:29 0:00
2 Mats Sandin Vakant 43:18 4:49
3 Henrik Trofast Skarpnäcks OL 46:00 7:31
4 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 48:59 10:30
5 Markus Lähdes Tullinge SK 57:00 18:31
6 Hans Letfors Snättringe SK 57:54 19:25
7 Mats Adolfsson Tumba-Mälarhöjden OK 59:33 21:04
8 John Svanberg OK Södertörn 63:18 24:49
9 Ann Roller Järfälla OK 68:29 30:00
10 Karin Setterqvist OK Södertörn 68:41 30:12
11 Sven Setterqvist OK Södertörn 68:42 30:13
12 Per Holgersson Snättringe SK 68:49 30:20
13 Staffan Elmhagen Söders SOL Tyresö 74:05 35:36
14 Johan Olsson Tullinge SK 117:17 78:48
Carl Gunnar Forsberg Snättringe SK Ej godk.



H85   2240 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+



Skapad 2003-11-10 14:15:32 med OLA version 3.1.4


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020