Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Novemberruset 2001 - söndag

Skrivet av TSK Inlagt  2021-01-07 11:42:55
Uppdaterad 2021-01-07 11:42:38
Sidan visad 8376 gånger

Resultat och sträcktider

Resultat

Sträcktider Winsplits Online

   Pl Namn                    Klubb                          Tid Tvlmärke 



H80  (6)       2400 m                      

    1 Henry Moberg            Solna OK                     39:38 G        
    2 Hans Sahlberg           Stigfinnarna                 43:17 G        
    3 Bengt Åman              Skogsluffarnas OK            69:17          
    4 Hans Karlsson           Skogsluffarnas OK            80:22          

      Sven Gärderud           Skogsluffarnas OK         ej start          
      Sten Björkman           Skogsluffarnas OK         ej start          



H75  (15)      3000 m                      

    1 Per Wester              Gustavsbergs IF              32:37 G        
    2 Lennart Pettersson      Strängnäs-Malmby OL          41:31 S        
    3 Stig Engström           OK Skogshjortarna            42:45 S        
    4 Lennart Klang           SOIK Hellas                  43:22 S        
    5 Åke Johansson           L-100 IF                     46:00 S        
    6 Erik Olsson             Hammarby IF Orientering      46:06 S        
    7 Thor Holmberg           OK Södertörn                 47:08 B        
    8 Yngve Hederström        OK Skogshjortarna            49:07 B        
    9 Folke Lingegård         Skarpnäcks OL                50:40          
   10 Håkan Allinger          Tumba-Mälarhöjden OK         52:33          
   11 Gunnar Gustafsson       SOL Tranås                   61:36          
   12 Sven Larsson            Skarpnäcks OL                62:52          
   13 Bertil Stridh           Sthlms Godtempl. IF          71:27          

      Rolf Jakobsson          OK Södertörn              ej start          
      Folke Arvidsson         Skogsluffarnas OK         ej start          



H70  (11)      3000 m                      

    1 Tage Olsson             OK Tylöskog                  34:32 G        
    2 Bertil Eriksson         Södertälje/Nykvarn           35:27 G        
    3 Alf Rosén               Gustavsbergs IF              35:29 G        
    4 Torsten Wiking          Järfälla OK                  37:31 G        
    5 Lennart Westergren      Söders SOL-Tyresö            37:43 G        
    6 Ingvar Törnström        Södertälje/Nykvarn           40:04 S        
    7 Börje Palmqvist         Järfälla OK                  43:08 S        
    8 David Jonsson           Hammarby IF Orientering      43:49 S        
    9 Paul Larsson            Sthlms Godtempl. IF          45:13 S        
   10 Göte Boudrie            Väsby OK                     51:38 B        
   11 Åke Lindgren            Sthlms Godtempl. IF          58:57          



H65  (20)      3950 m                      

    1 Sixten Westerlund       Södertälje/Nykvarn           40:40 G        
    2 Alf Lundkvist           OK Tor                       40:53 G        
    3 Arne Åhman              OK Klemmingen                41:35 G        
    4 Robert Bohman           Södertälje/Nykvarn           42:24 G        
    5 Ivar Nordberg           OK Älvsjö-Örby               43:02 G        
    6 Lennart Stenberg        Stigfinnarna                 43:10 G        
    7 Lars Sandvik            OK Ravinen                   44:04 G        
    8 Ingemar Johansson       OK Södertörn                 44:14 G        
    9 Olof Rudin              Tumba-Mälarhöjden OK         45:24 G        
   10 Sten Larsson            Hammarby IF Orientering      46:04 S        
   11 Olle Johansson          Söders SOL-Tyresö            48:49 S        
   12 Göte Pettersson         OK Södertörn                 49:00 S        
   13 Lars-Inge Pettersson    Gustavsbergs IF              49:13 S        
   14 Åke Jansson             Rotebro IS                   51:39 S        
   15 Erland Ljungström       Spårvägens OK                52:08 S        
   16 Bengt Yttermo           OK Södertörn                 53:40 S        
   17 Georg Ekström           SOIK Hellas                  59:34 B        
   18 Lars Löthman            Järfälla OK                  60:01 B        

      Carl Lang               OK Österåker              ej start          
      Per-Johan Persson       Linköpings OK             ej start          



H60  (25)      4500 m                      

    1 Lars Cedérus            Snättringe SK                43:16 G        
    2 Lars Johansson          Södertälje/Nykvarn           44:27 G        
    3 Åke Samuelsson          Tumba-Mälarhöjden OK         45:22 G        
    4 Sivert Söderbärg        OK Roslagen                  45:33 G        
    5 Bjarne Erlandsson       Hammarby IF Orientering      46:48 G        
    6 Göran Johansson         Snättringe SK                47:11 G        
    7 Ulf Åström              OK Roslagen                  48:32 G        
    8 Torsten Westman         OK Nolaskogsarna             48:33 G        
    9 Karl-Erik Jonsson       OK Nolaskogsarna             48:44 G        
   10 Tryggve Ottosson        Valbo AIF                    51:52 S        
   11 Gunnar Bramsten         Sundbybergs IK               52:40 S        
   12 Sten Von Heijne         Sigtuna OK                   52:47 S        
   13 Sture Nilsson           Sthlmspolisens IF            52:48 S        
   14 Leif Hermundstad        Snättringe SK                53:48 S        
   15 Roland Löwgren          Spårvägens OK                54:06 S        
   16 Olle Nygren             OK Södertörn                 56:18 S        
   17 Åke Karnebrink          OK Älvsjö-Örby               58:12 S        
   18 Allan Wedin             Järfälla OK                  59:28 S        
   19 Bernt Svanlund          Enebybergs IF                61:54 S        
   20 Thore Reinhold          OK Roslagen                  62:33 B        
   21 Bernt Båvestam          Järfälla OK                  65:54 B        
   22 Errol Wicksell          SOIK Hellas                  72:12          
   23 Börje Melin             OK Södertörn                 78:53          

      Lars Stigberg           Tumba-Mälarhöjden OK      ej start          
      Johnny Lundin           SOIK Hellas               ej start          



H55  (27)      5000 m                      

    1 Rolf Öhrn               Nynäshamns OK                42:14 G        
    2 Leif Carlsson           Skarpnäcks OL                45:07 G        
    3 Leif Thorsson           OK Grip                      49:40 S        
    4 Sverker Tirén           SOIK Hellas                  50:35 S        
    5 Jan Bojling             Solna OK                     52:15 S        
    6 Anders Sandwall         Skarpnäcks OL                52:27 S        
    7 Leif Berg               Sigtuna OK                   52:38 S        
    8 Christer Solbreck       L-100 IF                     53:26 S        
    9 Ingemar Karlsson        Nynäshamns OK                53:34 S        
   10 Lennart Holme           L-100 IF                     53:46 S        
   11 Anders Kihlström        Turebergs IF                 54:36 S        
   12 Kjell Blomberg          Kjula-Standard OK            55:54 S        
   13 Krister Karlsson        Kjula-Standard OK            56:07 S        
   14 Ronny Hedlund           OK Södertörn                 59:26 S        
   15 Eero Kohvakka           Snättringe SK                60:25 S        
   16 Staffan Elmhagen        Söders SOL-Tyresö            60:28 S        
   17 Ingvar Jansson          Sundbybergs IK               60:32 S        
   18 Lars Lindkvist          Skarpnäcks OL                61:00 S        
   19 Lars Nordin             Solna OK                     64:02 B        
   20 Klas Langels            Skarpnäcks OL                64:56 B        
   21 Håkan Larsson           OK Älvsjö-Örby               69:44          
   22 Sven-Erik Mosén         Sigtuna OK                   72:47          
   23 Örjan Kampegård         OK Södertörn                 75:01          
   24 Christer Grunder        Solna OK                     77:55          

      Göran Glanshed          IFK Enskede                 Felst.          
      Bengt Eriksson          Väsby OK                  ej start          
      Hans Eriksson           SOIK Hellas               ej start          



H50  (20)      5000 m                      

    1 Åke Wansölin            Söders SOL-Tyresö            41:20 G        
    2 Lars Grankvist          Väsby OK                     42:01 G        
    3 Olof Persson            Snättringe SK                44:33 G        
    4 Leif Jonsson            Gustavsbergs IF              45:21 G        
    5 Christer Nordström      OK Älvsjö-Örby               46:14 G        
    6 Jan Olsson              Bromma-Vällingby SOK         46:39 G        
    7 P-O Ivarsson            Haninge SOK                  46:48 G        
    8 Bertil Gelius           Snättringe SK                48:23 S        
    9 Per Lindskog            IFK Enskede                  48:24 S        
   10 Såne Nordlund           Nynäshamns OK                50:07 S        
   11 Paul Norén              OK Södertörn                 50:10 S        
   12 Sven-Inge Nylund        Järfälla OK                  50:53 S        
   13 Jörgen Widlund          Nynäshamns OK                56:17 S        
   14 Lennart Mattsson        SOIK Hellas                  56:51 S        
   15 Lasse Mårsell           Södertälje/Nykvarn           58:38 S        
   16 Ian Cooper              IFK Lidingö SOK              59:47 B        
   17 Christer Hedin          IFK Enskede                  62:36 B        
   18 Olle Laurell            Tumba-Mälarhöjden OK         63:11          
   19 Tomas Norlén            Södertälje/Nykvarn           66:44          

      Ingemar Gard            Söders SOL-Tyresö           Felst.          



H45  (14)      5400 m                      

    1 Thomas Johansson        Rånäs OK                     37:02 G        
    2 Per Bengtsson           IFK Enskede                  40:43 G        
    3 Anders Löfgren          Järfälla OK                  43:51 S        
    4 Håkan Lindberg          Väsby OK                     44:48 S        
    5 Per Öhlund              Gustavsbergs IF              47:28 S        
    6 Tore Öhman              OK Grip                      47:53 S        
    7 Lars Forsstedt          Söders SOL-Tyresö            50:51 S        
    8 Göran Andersson         Rotebro IS                   51:59 S        
    9 Lars Segerqvist         Skarpnäcks OL                58:29          
   10 Leif-Gunnar Pettersson  Söders SOL-Tyresö            59:51          
   11 Staffan Törnros         Tumba-Mälarhöjden OK         66:55          
   12 Per-Olof Egli           Söders SOL-Tyresö            81:10          

      Göte Rosenqvist         Skarpnäcks OL             ej start          
      Henrik Johansson        Bromma-Vällingby SOK      ej start          



H40  (15)      5400 m                      

    1 Ulf Burman              Gustavsbergs IF              39:44 G        
    2 Sören Andersson         Skarpnäcks OL                41:54 G        
    3 Olle Yttermo            OK Södertörn                 42:07 G        
    4 Rolf Karlsson           Järla IF OK                  43:35 G        
    5 Tommy Holmer            Väsby OK                     44:07 S        
    6 Roger Pettersson        Kjula-Standard OK            46:11 S        
    7 Jan Eskilsson           Haninge SOK                  49:21 S        
    8 Lars Gerhardsson        Rotebro IS                   49:30 S        
    9 Roland Norell           Söders SOL-Tyresö            49:57 S        
   10 Ola Gustafsson          SOK Aneby                    53:04 S        
   11 Matts Björke            Söders SOL-Tyresö            56:45 B        

      Claes Lundin            Söders SOL-Tyresö         ej start          
      Johan Scharp            IFK Lidingö SOK           ej start          
      Anders Winald           SOIK Hellas               ej start          
      Åke Torneklint          Söders SOL-Tyresö         ej start          



H35  (13)      7100 m                      

    1 Kari Enckell            Södertälje/Nykvarn           50:28 G        
    2 Magnus Ihreskog         Gotlands Bro OK              60:32 S        
    3 Thomas Eriksson         Tumba-Mälarhöjden OK         66:23 S        
    4 Thomas Jansson          OK Roslagen                  66:59 S        
    5 Torbjörn Ohlsson        Haninge SOK                  67:42 S        
    6 Bengt Andersson         Eskilstunafors OL            70:07 S        
    7 Jan Dahlin              SOIK Hellas                  77:06          
    8 Stefan Redtzer          Rotebro IS                   80:27          
    9 Oskar Nederheim         Skarpnäcks OL                94:02          
   10 Anders Forsander        SOIK Hellas                 119:34          

      Mats Pihlström          Solna OK                  ej start          
      Stefan Wångberg         OK Ravinen                ej start          
      Erik Andersson          OK Österåker              ej start          



H21  (24)      9300 m                      

    1 Jens Molin              SOIK Hellas                  61:00 G        
    2 Eric Roller             Järfälla OK                  66:57 G        
    3 Lars-Göran Stenberg     IFK Göteborg                 67:57 G        
    4 Nick Barrable           OK Ravinen                   68:40 S        
    5 Mattias Allared         Tumba-Mälarhöjden OK         70:34 S        
    6 Roger Glännefors        Söders SOL-Tyresö            73:20 S        
    7 Jan Hollbeck            Bromma-Vällingby SOK         76:03 S        
    8 Jonas Eriksson          Rånäs OK                     76:37 S        
    9 Mats Fransson           Snättringe SK                80:22 S        
   10 Lars Bengtsson          Järfälla OK                  83:01 S        
   11 Magnus Backlund         Södertälje/Nykvarn           88:11 B        
   12 Martin Terry            IFK Lidingö SOK              95:15          

      Martin Andersson        OK Ravinen                  Felst.          
      Ulrik Lindström         Tumba-Mälarhöjden OK        Felst.          
      Gabor Domonyik          Söders SOL-Tyresö           Felst.          
      Fredrik Hedin           IFK Enskede                 Felst.          
      Tom Mitchell            OUOC                        Felst.          
      Tomas Albinsson         OK Ravinen                ej start          
      Rune Salthaug           OK Ravinen                ej start          
      Robin Grankvist         Väsby OK                  ej start          
      Patric De Boussard      IFK Enskede               ej start          
      Christopher Lindqvist   IFK Enskede               ej start          
      Gustav Veide            Väsby OK                  ej start          
      Hans Jonsson            Väsby OK                  ej start          



H20  (1)       7700 m                      

    1 Erik Larsson            OK Älvsjö-Örby               68:54 G        



H18  (10)      6750 m                      

    1 Viktor Hedlöf           Rånäs OK                     58:08 G        
    2 Henrik Wiklund          Bromma-Vällingby SOK         58:46 G        
    3 Björn Pramlid           OK Klemmingen                60:06 G        
    4 Anders Platt            Järla IF OK                  67:36 S        
    5 Nils Björke             Söders SOL-Tyresö            68:28 S        
    6 Mats Törnros            Tumba-Mälarhöjden OK         77:00 S        

      Joachim Wansölin        OK Ravinen                  Felst.          
      Leif Rogell             Järla IF OK               ej start          
      Magnus Karlsson         Södertälje/Nykvarn        ej start          
      Philip Von Rosen        Bromma-Vällingby SOK      ej start          



H16  (7)       5000 m                      

    1 Niklas Wansölin         OK Ravinen                   37:58          
    2 Tobias Viberg           Söders SOL-Tyresö            42:10          
    3 Erik Mårsell            Södertälje/Nykvarn           44:35          
    4 Viktor Norell           Söders SOL-Tyresö            50:58          
    5 Erik Strandberg         OK Ravinen                   59:31          

      Patrik Norén            OK Södertörn              ej start          
      Joel Ericsson           Haninge SOK               ej start          



H14  (12)      4500 m                      

    1 Dominique Egli          Söders SOL-Tyresö            41:54          
    2 Christoffer Eskilsson   Haninge SOK                  48:45          
    3 Johan Lindbom           SOIK Hellas                  48:53          
    4 Kent Ohlsson            Haninge SOK                  51:50          
    5 Rasmus Dahlström        Söders SOL-Tyresö            57:11          
    6 Martin Lundholm         Söders SOL-Tyresö            65:28          
    7 Fredrik Larsson         Söders SOL-Tyresö            66:21          
    8 Daniel Körling          Söders SOL-Tyresö            78:01          
    9 David Andersson         SOIK Hellas                  96:13          

      Robert Forsstedt        Söders SOL-Tyresö           Felst.          
      Jesper Öhrman           Söders SOL-Tyresö         ej start          
      Lars Engstöm            Söders SOL-Tyresö         ej start          



H12  (13)      2950 m                      

    1 Stefan Lindbohm         Skarpnäcks OL                25:14          
    2 Rickard Ohlsson         Haninge SOK                  25:21          
    3 Adam Ivarsson           Haninge SOK                  25:27          
    4 Anders Boström          Nynäshamns OK                34:29          
    5 Roland Eklund           SOIK Hellas                  37:20          
    6 Daniel Eriksson         SOIK Hellas                  45:20          
    7 Jonathan Dahlqvist      Nynäshamns OK                58:30          
    8 Oliver Lindbl.-Petersén Söders SOL-Tyresö            65:46          
    9 Martin Limpár           Solna OK                     72:00          
   10 Dante Göransson         Söders SOL-Tyresö            73:50          
   11 Claes Ek                SOIK Hellas                 100:14          

      Tobias Forsbo           Söders SOL-Tyresö         ej start          
      Simon Hollbeck          Bromma-Vällingby SOK      ej start          



H10  (9)       2500 m                      

    1 Sebastian Lindbl.-Peter Söders SOL-Tyresö            26:21          
    2 Fredrik Forsberg        Tullinge SK                  27:18          
    3 Ola Grankvist           Väsby OK                     27:59          
    4 Magnus Glännefors       Söders SOL-Tyresö            30:07          
    5 Jakob Redtzer           Rotebro IS                   34:15          
    6 David Körling           Söders SOL-Tyresö            42:52          

      Jesper Limpar           Solna OK                  Ej godk.          
      Viktor Dahlström        Söders SOL-Tyresö         ej start          
      Rasmus Knutmejer        Söders SOL-Tyresö         ej start          



D75  (2)       2400 m                      

    1 Karin Olsson            Hammarby IF Orientering      44:39 G        
    2 Ann-Mari Moberg         Solna OK                     49:26 G        



D70  (3)       2400 m                      

    1 Maj Boudrie             Väsby OK                     39:37 G        
    2 Ulla-Britt Åleberg      Rotebro IS                   41:57 G        
    3 Lizzie Allinger         Tumba-Mälarhöjden OK         55:11 S        



D65  (5)       3000 m                      

    1 Gunnel Junegard         OK Södertörn                 42:47 G        
    2 Gunilla Wickenberg      Ibm-Klubben                  44:37 G        
    3 Birgitta Westergren     Täby Orienteringsklubb       44:38 G        
    4 Inga Johansson          Söders SOL-Tyresö            45:30 G        
    5 Inger Larsson           Sthlms Godtempl. IF          58:46 S        



D60  (7)       3000 m                      

    1 Solveig Dillman         Hammarby IF Orientering      35:18 G        
    2 Siv Frölund             Haninge SOK                  35:59 G        
    3 Eva Von Heijne          Sigtuna OK                   39:41 G        
    4 Berit Lindunger         Haninge SOK                  40:55 S        
    5 Britt Ericson           Hammarby IF Orientering      41:36 S        
    6 Lisbeth Johansson       Södertälje/Nykvarn           46:53 S        
    7 Gunvor Granath          Nynäshamns OK                53:17 B        



D55  (7)       3500 m                      

    1 Margareta Haraldsson    Sigtuna OK                   42:59 G        
    2 Monika Cooper           IFK Lidingö SOK              47:03 G        
    3 Kersti Larsson          Spårvägens OK                51:31 S        
    4 Gunilla Glanshed        IFK Enskede                  53:21 S        
    5 Barbro Cedérus          Snättringe SK                55:33 S        
    6 Birgitta Nylund         Järfälla OK                  65:08          

      Marianne Tysk-Falk      Leksands OK               ej start          



D50  (6)       3500 m                      

    1 Aila Halttunen          Haninge SOK                  43:08 G        
    2 Helen Törnros           Tumba-Mälarhöjden OK         45:55 G        
    3 Ulla Lindell            OK Hällen                    47:48 G        
    4 Ingrid Graneli          Haninge SOK                  48:29 G        
    5 Elisabeth Carlin        Söders SOL-Tyresö            53:02 S        
    6 Ylva Nilsson            Vallentuna/Össeby OL         57:00 S        



D45  (9)       3950 m                      

    1 Elisabeth Hedlöf        Rånäs OK                     36:32 G        
    2 Lena Jansson            Järla IF OK                  38:50 G        
    3 Anneli Lindkvist        Tumba-Mälarhöjden OK         43:09 S        
    4 Margareta Wadin         OK Älvsjö-Örby               45:56 S        
    5 Grethel Pramlid         OK Klemmingen                48:14 S        
    6 Elisabet Larsson        OK Älvsjö-Örby               54:44 B        
    7 Marita Berg             Sigtuna OK                   58:43          
    8 Anne Marie Grankvist    Väsby OK                     72:14          

      Caroline Magnusson      Täby Orienteringsklubb    ej start          



D40  (4)       3950 m                      

    1 Kerstin Ohlsson         Haninge SOK                  45:46 G        
    2 Monika Larsson          Skarpnäcks OL                55:37 S        
    3 Lena Scharp             Söders SOL-Tyresö            65:41 B        
    4 Maria Eklund            SOIK Hellas                 102:40          



D21  (13)      6750 m                      

    1 Lina Karlberg           IFK Lidingö SOK              58:10 G        
    2 Madeleine Limpár        Solna OK                     60:48 G        
    3 Kristina Aneland        OK Ravinen                   75:37 S        
    4 Ann Roller              Järfälla OK                  77:17 S        
    5 Mia Gustafsson          Sundbybergs IK               85:57 B        
    6 Kerstin Frenckner       Södertälje/Nykvarn           86:59 B        
    7 Nadja Dahlström         Snättringe SK                94:07          
    8 Karin Helander          Snättringe SK                94:43          
    9 Caroline Catmur         OUOC                        112:54          

      Nina Andersson          IFK Enskede                 Felst.          
      Dagny Tirén             OK Ravinen                  Felst.          
      Lena Nilsson            OK Ravinen                ej start          
      Pille Pensa             Söders SOL-Tyresö         ej start          



D18  (6)       5000 m                      

    1 Fanny Deckner           Skarpnäcks OL                44:03 G        
    2 Julia Dalgren           OK Ravinen                   47:21 G        
    3 Mirja Andersson         Söders SOL-Tyresö            50:25 S        
    4 Sofia Persson           Snättringe SK                58:13 S        
    5 Therese Persson         Snättringe SK                79:41          

      Beatrice Letfors        Snättringe SK             ej start          



D16  (9)       4500 m                      

    1 Elin Lindström          Linköpings OK                45:15          
    2 Maria Nymark            Söders SOL-Tyresö            46:59          
    3 Marie Therese Persson   Södertälje/Nykvarn           47:25          
    4 Malin Lönnqvist         Skarpnäcks OL                47:51          
    5 Jonna Rickard           IFK Enskede                  60:38          
    6 Frida Engqvist-Norman   Södertälje/Nykvarn           63:09          

      Tove Norén              OK Södertörn              ej start          
      Karin Slotte            Söders SOL-Tyresö         ej start          
      Gabriella Lundholm      Söders SOL-Tyresö         ej start          



D14  (6)       3950 m                      

    1 Jenny Lönnkvist         Tullinge SK                  37:25          
    2 Petra Kopp              Söders SOL-Tyresö            43:48          
    3 Emma Englid             Tumba-Mälarhöjden OK         44:50          
    4 Anna Svärd              IFK Enskede                  47:50          
    5 Emma Carlsson           Skarpnäcks OL                51:12          
    6 Sara Thomsen            IFK Enskede                  70:59          



D12  (15)      2950 m                      

    1 Elin Ström              Tullinge SK                  27:12          
    2 Sanna Österholm         Trosabygdens OK              30:12          
    3 Kristin Löfgren         Järfälla OK                  31:42          
    4 Eva Englid              Tumba-Mälarhöjden OK         33:36          
    5 Ellen Jansson           Järla IF OK                  34:51          
    6 Camilla Larsson         Söders SOL-Tyresö            40:56          
    7 Sofie Redtzer           Rotebro IS                   44:26          
    8 Sofia Wulfert           Söders SOL-Tyresö            46:11          
    9 Moa Wijkmark            Söders SOL-Tyresö            46:56          
   10 Malin Sandgren          IFK Enskede                  52:55          
   11 Fanny Scharp            IFK Lidingö SOK              54:16          
   12 Matilda Persson-Angberg Söders SOL-Tyresö            58:55          

      Cathrine Arpö           Söders SOL-Tyresö         ej start          
      Yvonne Rogell           Järla IF OK               ej start          
      Amanda Karlsson         Södertälje/Nykvarn        ej start          



D10  (4)       2500 m                      

    1 Freja Dufour            Söders SOL-Tyresö            50:59          
    2 Frida Vedin             Söders SOL-Tyresö            56:47          

      Frida Fredriksson       Söders SOL-Tyresö         ej start          
      Indra Persson-Angberg   Söders SOL-Tyresö         ej start          



ÖPPEN 1  (11)  2500 m                      

    1 Anders Swärd            IFK Enskede                  20:59 B        
    2 Jesper Karlsson         IFK Enskede                  26:15 B        
    3 Tobias Jarnemyr         Tullinge SK                  33:49          
    4 Wallmark-Innings        okänd                        40:13          
    5 Niklas Sundqvist        Tullinge SK                  43:24          
    6 Elina Sundqvist         Tullinge SK                  43:25          
    7 Margareta Sundberg      Snättringe SK                47:31          
    8 Gustav Flodmark         Tullinge SK                  49:13          
    9 Carina Jarnemyr         Tullinge SK                  54:48          
   10 Marit Ström             Tullinge SK                  54:51          

      Emma Andersson          OK Österåker              ej start          



ÖPPEN 2  (8)   2400 m                      

    1 Sebastian Tegnebratt    OK Södertörn                 33:19 G        
    2 Eva Boström             Nynäshamns OK                46:13 S        
    3 Karin Holme             L-100 IF                     47:38 S        
    4 Harry Jordås            Snättringe SK                49:58 B        
    5 Björn Dahlström         Söders SOL-Tyresö            63:19          
    6 Margareta Andersson     SOIK Hellas                  69:09          
    7 Sylvia Brännström       Järla IF OK                  81:49          

      Berndt Larsson          Mälarhöjdens IK             Felst.          



ÖPPEN 3  (23)  3500 m                      

    1 Roland Hansson          Snättringe SK                39:16 G        
    2 Annette Näslund         Rotebro IS                   42:56 G        
    3 Karin Enqvist           Södertälje/Nykvarn           45:01 S        
    4 Lena Alshed             IFK Enskede                  46:32 S        
    5 Östen Häggmark          SOIK Hellas                  49:04 S        
    6 Torsten Schanow         Söders SOL-Tyresö            51:06 S        
    7 Björn Löwgren           Spårvägens OK                52:38 S        
    8 Elisabeth Swärd         IFK Enskede                  53:28 S        
    9 Ellinor Ivarsson        Hässleby SOK                 53:35 S        
   10 Robert Limpar           Solna OK                     53:54 S        
   11 Bo Sundberg             Snättringe SK                54:34 S        
   12 Gunnar Eriksson         Väsby OK                     54:45 S        
   13 Mats Jonsson            Bromma-Vällingby SOK         58:24 B        
   14 Bertil Berglind         IFK Moras OK                 60:01          
   15 Anders Brännström       Järla IF OK                  63:36          
   16 Annica Petrén           Snättringe SK                64:02          
   16 Bertil Jarnemyr         Tullinge SK                  64:02          
   18 Lars Westling           Hagaby GoIF                  65:31          
   19 Sören Ivarsson          Hässleby SOK                 66:55          
   20 Märtha Frykholm         Södertälje/Nykvarn           69:33          
   21 Heidi Bjerkhaug         OK Ravinen                   81:45          
   22 Anita Lindbohm          Skarpnäcks OL               100:20          

      Josefin Andersson       IFK Enskede               ej start          



ÖPPEN 4  (30)  4500 m                      

    1 Fredrik Persson         Ockelbo OK                   37:19 G        
    2 Leif Magnusson          Järfälla OK                  40:04 G        
    3 Marie Malmborg          Skogsluffarnas OK            41:53 G        
    4 Kenneth Näslund         Tumba-Mälarhöjden OK         44:07 S        
    5 Anna Carlsson           Skarpnäcks OL                45:02 S        
    6 Malin Lindskog          Söders SOL-Tyresö            46:45 S        
    7 Mats Adolfsson          Tumba-Mälarhöjden OK         48:21 S        
    8 Olle Öberg              Skogsluffarnas OK            48:23 S        
    9 Reine Borgström         Skogsluffarnas OK            49:09 S        
   10 Håkan Granevi           Tullinge SK                  49:18 S        
   11 Bengt Bivrin            Snättringe SK                49:53 S        
   12 Sven Hedman             Rotebro IS                   50:19 S        
   13 Anders Winell           Tumba-Mälarhöjden OK         51:37 S        
   14 Göran Larsson           Södertälje/Nykvarn           52:05 S        
   15 Catrin Johnson          Skogsluffarnas OK            52:19 S        
   16 Anna Alkevik            Skogsluffarnas OK            52:58 S        
   17 Tommy Ljusenius         Skogsluffarnas OK            53:02 S        
   18 Susanna Öst             Domnarvets GoIF              53:30 S        
   19 Björn Reibring          Nyköpings OK                 53:34 S        
   20 Ylva Bengtsson          okänd                        57:05          
   21 Kjell-Åke Pramlid       OK Klemmingen                58:05          
   22 Calle Carlin            Söders SOL-Tyresö            60:29          
   23 Marcel Triplet          Snättringe SK                60:53          
   24 Ingemar Lagerkvist      Väsby OK                     64:10          
   25 Göran Hyttfors          Skogsluffarnas OK            64:59          
   26 Lars Andersson          Skogsluffarnas OK            67:03          
   27 Helge Gard              Söders SOL-Tyresö            70:18          

      Bengt Guteland          Skarpnäcks OL               Felst.          
      Jeanette Enckell        IFK Södertälje              Felst.          
      Inger Zetterström       Skogsluffarnas OK         ej start          



ÖPPEN 5  (32)  5400 m                      

    1 Linus Rispling          Tumba-Mälarhöjden OK         40:24 G        
    2 Michael Stockmayer      Västerås SOK                 40:31 G        
    3 Torbjörn Eriksson       IFK Brattfors                41:53 G        
    4 Malte Guteland          Skarpnäcks OL                43:48 G        
    5 Bengt Langels           Skarpnäcks OL                44:23 G        
    6 Göran Nilsson           Snättringe SK                46:35 S        
    7 Henrik Trofast          Skarpnäcks OL                47:57 S        
    8 Samuel Henriksson       Lekeryd-S SK                 48:43 S        
    9 Ulf Malmborg            Skogsluffarnas OK            49:32 S        
   10 Thomas Lundberg         Mälarö SOK                   49:33 S        
   11 Gunnar Johansson        Skarpnäcks OL                49:58 S        
   12 Fabian Andén            IFK Södertälje               51:51 S        
   13 Fredik Lindström        Tumba-Mälarhöjden OK         52:13 S        
   14 Patrik Adebrant         Tumba-Mälarhöjden OK         52:36 S        
   15 Mats Zackrisson         OK Älvsjö-Örby               52:44 S        
   16 Joel Svedérus           Skogsluffarnas OK            53:23 S        
   17 Per Dahlström           Skogsluffarnas OK            53:57 S        
   17 Anders Werme            Södertälje/Nykvarn           53:57 S        
   19 Tommy Ivarsson          Hässleby SOK                 55:35 S        
   20 Per Carlenius           Rotebro IS                   55:46 S        
   21 Lars-Gunnar Andén       Södertälje/Nykvarn           56:33 S        
   22 Leo Larsson             Mälarhöjdens IK              57:04 S        
   23 Kenneth Berglund        SOIK Hellas                  57:17 S        
   24 Olle Blomgren           OK Södertörn                 58:41 B        
   25 Mattias Eklöf           Skogsluffarnas OK            59:35 B        
   26 Lasse Larsson           Mälarhöjdens IK              63:17          
   27 Gary Aldgård            okänd                        64:50          
   28 Per Ånmark              Tumba-Mälarhöjden OK         76:30          

      Johnny Lindholm         Skogsluffarnas OK         ej start          
      Thomas Ström            Skogsluffarnas OK         ej start          
      Mats Björkman           Skogsluffarnas OK         ej start          
      Fredrik Malmberg        Skogsluffarnas OK         ej start          



  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020