Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Novemberruset 2001 - lördag

Skrivet av TSK Inlagt  2021-01-07 11:40:16
Uppdaterad 2021-01-07 11:40:03
Sidan visad 352 gånger

Resultat och sträcktider

Resultat

Sträcktider Winsplits Online

   Pl Namn                    Klubb                          Tid Tvlmärke 



D10  (2)       2000 m                      

    1 Alexandra Bjärrenholt   Rånäs OK                     15:43          
    2 Klara Hall              Järla IF OK                  17:08          



D12  (9)       2140 m                      

    1 Elin Ström              Tullinge SK                  18:53          
    2 Rebecca Bjärrenholt     Rånäs OK                     21:15          
    3 Eva Englid              Tumba-Mälarhöjden OK         22:07          
    4 Ellen Jansson           Järla IF OK                  26:03          
    5 Jenny Asztalos          Tumba-Mälarhöjden OK         28:46          

      Emeli Pettersson        Tullinge SK                 Felst.          
      Johanna Einarsson       Tullinge SK                 Felst.          
      Kristin Löfgren         Järfälla OK               ej start          
      Yvonne Rogell           Järla IF OK               ej start          



D14  (7)       2500 m                      

    1 Jenny Lönnkvist         Tullinge SK                  24:02          
    2 Anna Hall               Järla IF OK                  25:43          
    3 Emma Englid             Tumba-Mälarhöjden OK         26:55          
    4 Linn Pettersson         Tullinge SK                  28:08          
    5 Sanna Batz              Skarpnäcks OL                36:03          
    6 Linnea Fransson         Ärla IF                      40:51          

      Sanna Österholm         Trosabygdens OK             Felst.          



D16  (5)       2500 m                      

    1 Elin Lindström          Linköpings OK                25:14          
    2 Marie Therese Persson   Södertälje/Nykvarn           28:48          

      Sara Eskilsson          Haninge SOK               Ej godk.          
      Terese Herlin           Turebergs IF              ej start          
      Tove Norén              OK Södertörn              ej start          



D18  (7)       3060 m                      

    1 Julia Dalgren           OK Ravinen                   26:12 S        
    2 Sofia Persson           Snättringe SK                30:31 S        
    3 Mirja Andersson         Söders SOL-Tyresö            30:39 S        
    4 Fanny Deckner           Skarpnäcks OL                31:39 S        
    5 Therese Persson         Snättringe SK                34:44 S        
    6 Celia Svedhem           Järla IF OK                  39:43 B        

      Beatrice Letfors        Snättringe SK             ej start          



D21  (16)      3530 m                      

    1 Monica Hatlen           Södertälje/Nykvarn           29:57 S        
    2 Karin Skogholm          Tumba-Mälarhöjden OK         31:08 S        
    3 Jenny Tirén             OK Ravinen                   31:40 S        
    4 Nina Andersson          IFK Enskede                  32:06 S        
    5 Kristina Aneland        OK Ravinen                   33:22 S        
    6 Natalie Egli            Söders SOL-Tyresö            37:49 S        
    7 Elin Sjölander          OK Rodhen                    37:51 S        
    8 Karin Helander          Snättringe SK                39:39 S        
    9 Caroline Catmur         OUOC                         41:01 S        
   10 Diana Sarmiala          Tumba-Mälarhöjden OK         43:15 B        
   11 Mona Halldin            Trosabygdens OK              45:08          
   12 Pille Pensa             Söders SOL-Tyresö            45:40          
   13 Åsa Berg                Sigtuna OK                   50:53          
   14 Nadja Dahlström         Snättringe SK                52:13          
   15 Lena Nilsson            OK Ravinen                   65:24          

      Malin Lönnqvist         Skarpnäcks OL             ej start          



D35  (3)       3500 m                      

    1 Ninni Bjärrenholt       Rånäs OK                     42:09 S        
    2 Mia Gustafsson          Sundbybergs IK               45:41 S        

      Madeleine Limpar        Solna OK                    Felst.          



D40  (4)       3060 m                      

    1 Kerstin Ohlsson         Haninge SOK                  31:14 S        
    2 Eva Warenius            Söders SOL-Tyresö            55:23          
    3 Maria Eklund            SOIK Hellas                  76:55          

      Monika Larsson          Skarpnäcks OL               Felst.          



D45  (4)       3060 m                      

    1 Lena Jansson            Järla IF OK                  30:12 S        
    2 Margareta Wadin         OK Älvsjö-Örby               34:42 S        
    3 Anneli Lindkvist        Tumba-Mälarhöjden OK         39:28 S        
    4 Marita Berg             Sigtuna OK                   49:24          



D50  (1)       2420 m                      

    1 Helen Törnros           Tumba-Mälarhöjden OK         28:55 S        



D55  (5)       2420 m                      

    1 Monika Cooper           IFK Lidingö SOK              34:20 S        
    2 Marianne Tysk-Falk      Leksands OK                  39:57 S        
    3 Gunilla Glanshed        IFK Enskede                  41:51 S        
    4 Karin Holme             L-100 IF                     47:07 S        

      Kersti Larsson          Spårvägens OK             ej start          



D60  (6)       2410 m                      

    1 Solveig Dillman         Hammarby IF Orientering      27:39 S        
    2 Britt Ericson           Hammarby IF Orientering      32:51 S        
    3 Berit Lindunger         Haninge SOK                  39:13 S        
    4 Gunvor Granath          Nynäshamns OK                42:14          
    5 Ingrid Hill             Spårvägens OK                42:33          

      Lisbeth Johansson       Södertälje/Nykvarn        ej start          



D65  (7)       2410 m                      

    1 Sonja Sundell           Sundbybergs IK               35:13 S        
    2 Birgitta Westergren     Täby Orienteringsklubb       36:12 S        
    3 Gunnel Junegard         OK Södertörn                 36:30 S        
    3 Ingrid Carlsson         Täby Orienteringsklubb       36:30 S        
    5 Inga Johansson          Söders SOL-Tyresö            37:25 S        
    6 Gunilla Wickenberg      Ibm-Klubben                  44:21 S        
    7 Inger Larsson           Sthlms Godtempl. IF          45:49 S        



D70  (2)       2090 m                      

    1 Maj Boudrie             Väsby OK                     34:07 S        
    2 Ulla-Britt Åleberg      Rotebro IS                   45:36 S        



D75  (2)       2090 m                      

    1 Karin Olsson            Hammarby IF Orientering      30:54 S        
    2 Ann-Mari Moberg         Solna OK                     34:54 S        



H10  (5)       2000 m                      

    1 Tommy Batz              Skarpnäcks OL                17:30          
    2 Magnus Fransson         Ärla IF                      19:35          
    3 Martin Larsson          Tullinge SK                  21:01          
    4 Fredrik Forsberg        Tullinge SK                  21:39          

      Jesper Limpar           Solna OK                    Felst.          



H12  (10)      2140 m                      

    1 Rickard Ohlsson         Haninge SOK                  20:11          
    2 Johan Kärrström         Tullinge SK                  23:09          
    3 Anders Boström          Nynäshamns OK                25:21          
    4 Emil Jansson            Tullinge SK                  29:04          
    5 Jonas Kärrström         Tullinge SK                  33:51          
    6 Ludvig Persson          Södertälje/Nykvarn           36:42          
    7 Jonathan Dahlqvist      Nynäshamns OK                39:23          
    8 Martin Limpar           Solna OK                     45:05          
    9 Claes Ek                SOIK Hellas                  49:43          
   10 Roland Eklund           SOIK Hellas                  54:33          



H14  (4)       2500 m                      

    1 Dominique Egli          Söders SOL-Tyresö            26:15          
    2 Kent Ohlsson            Haninge SOK                  28:16          
    3 Rikard Asztalos         Tumba-Mälarhöjden OK         33:13          
    4 David Andersson         SOIK Hellas                  71:39          



H16  (7)       3050 m                      

    1 Niklas Serrander        Södertälje/Nykvarn           24:31          
    2 Niklas Wansölin         OK Ravinen                   24:41          
    3 Erik Mårsell            Södertälje/Nykvarn           30:01          
    4 Johan Lindbom           SOIK Hellas                  30:50          
    5 Patrik Norén            OK Södertörn                 63:58          

      Erik Strandberg         OK Ravinen                ej start          
      David Andersson-Skantze Järla IF OK               ej start          



H18  (8)       4000 m                      

    1 Philip Von Rosen        Bromma-Vällingby SOK         32:36 S        
    2 Mattias Nylund          OK Södertörn                 38:01 S        
    3 Anders Platt            Järla IF OK                  43:23 S        
    4 Lauri Nurmela           OK Södertörn                 45:19 S        
    5 Joachim Wansölin        OK Ravinen                   49:48 B        

      Mats Törnros            Tumba-Mälarhöjden OK      ej start          
      Leif Rogell             Järla IF OK               ej start          
      Magnus Karlsson         Södertälje/Nykvarn        ej start          



H20  (1)       4450 m                      

    1 Erik Larsson            OK Älvsjö-Örby               47:43 S        



H21  (22)      4450 m                      

    1 Jens Molin              SOIK Hellas                  30:32 S        
    2 Martin Andersson        OK Ravinen                   31:20 S        
    3 Kari Enckell            Södertälje/Nykvarn           32:23 S        
    4 Mattias Allared         Tumba-Mälarhöjden OK         33:54 S        
    5 Ulf Persson             IFK Enskede                  34:32 S        
    6 Lars Wistedt            Södertälje/Nykvarn           35:32 S        
    7 Lars-Göran Stenberg     IFK Göteborg                 36:01 S        
    8 Jonas Eriksson          Rånäs OK                     36:18 S        
    9 Fredrik Persson         Ockelbo OK                   38:37 S        
   10 Tom Mitchell            OUOC                         38:59 S        
   11 Nick Barrable           OK Ravinen                   39:55 S        
   12 Patric de Boussard      IFK Enskede                  41:47 S        
   13 Ulrik Lindström         Tumba-Mälarhöjden OK         62:58          

      Tomas Albinsson         OK Ravinen                ej start          
      Rune Salthaug           OK Ravinen                ej start          
      Johan Fors              Tumba-Mälarhöjden OK      ej start          
      Mats Fransson           Snättringe SK             ej start          
      Martin Terry            IFK Lidingö SOK           ej start          
      Ola Hultin              OK Roslagen               ej start          
      Lars Bengtsson          Järfälla OK               ej start          
      Juha Loenberg           Stigfinnarna              ej start          
      Magnus Backlund         Södertälje/Nykvarn        ej start          



H35  (11)      4400 m                      

    1 Magnus Ihreskog         Gotlands Bro OK              38:18 S        
    2 Mats Karlsson           Södertälje/Nykvarn           42:46 S        
    3 Torbjörn Ohlsson        Haninge SOK                  53:18 S        
    4 Thomas Eriksson         Tumba-Mälarhöjden OK         53:22 S        
    5 Ove Englund             OK Ravinen                   54:15 S        
    6 Oskar Nederheim         Skarpnäcks OL                91:08          

      Stefan Wångberg         OK Ravinen                  Felst.          
      Mats Pihlström          Solna OK                  ej start          
      Thomas Jansson          OK Roslagen               ej start          
      Jan Dahlin              SOIK Hellas               ej start          
      Bengt Andersson         Eskilstunafors OL         ej start          



H40  (17)      3530 m                      

    1 Ulf Burman              Gustavsbergs IF              27:40 S        
    2 Eddie Bjärrenholt       Rånäs OK                     30:56 S        
    3 Sören Andersson         Skarpnäcks OL                31:58 S        
    4 Arne Karlsson           Tumba-Mälarhöjden OK         33:46 S        
    5 Jan Eskilsson           Haninge SOK                  36:15 S        
    6 Anders Hall             Järla IF OK                  37:01 S        
    7 Stefan Persson          Södertälje/Nykvarn           38:53 S        
    8 Christer Serrander      Södertälje/Nykvarn           42:39          
    9 Ola Gustafsson          SOK Aneby                    45:14          
   10 Johan Scharp            IFK Lidingö SOK              57:04          

      Olle Yttermo            OK Södertörn              ej start          
      Anders Winald           SOIK Hellas               ej start          
      Claes Lundin            Söders SOL-Tyresö         ej start          
      Johnny Lindholm         Skogsluffarnas OK         ej start          
      Rolf Karlsson           Järla IF OK               ej start          
      Lars-Olov Jansson       OK Linné                  ej start          
      Åke Torneklint          Söders SOL-Tyresö         ej start          



H45  (16)      3530 m                      

    1 Håkan Lindberg          Väsby OK                     31:58 S        
    2 Thom Sandvik            Dalaportens OL               32:01 S        
    3 Tore Öhman              OK Grip                      32:28 S        
    4 Lars Forsstedt          Söders SOL-Tyresö            34:26 S        
    5 Per Öhlund              Gustavsbergs IF              35:21 S        
    6 Leif-Gunnar Pettersson  Söders SOL-Tyresö            40:43 S        
    7 Staffan Törnros         Tumba-Mälarhöjden OK         41:57 S        
    8 Lars Segerqvist         Skarpnäcks OL                48:41          
    9 Dietrich Von Rosen      Bromma-Vällingby SOK         50:03          
   10 Mats-Ola Öberg          Sundbybergs IK               54:23          
   11 Per-Olof Egli           Söders SOL-Tyresö            64:22          

      Roy Fransson            Ärla IF                     Felst.          
      Hans Vedin              Söders SOL-Tyresö         ej start          
      Anders Löfgren          Järfälla OK               ej start          
      Roland Jansson          IK Fyris                  ej start          
      Sven Hedman             Rotebro IS                ej start          



H50  (10)      3050 m                      

    1 Lars Grankvist          Väsby OK                     25:40 S        
    2 Paul Norén              OK Södertörn                 26:15 S        
    3 Leif Nordin             Turebergs IF                 29:04 S        
    4 Jörgen Widlund          Nynäshamns OK                29:21 S        
    5 Ian Cooper              IFK Lidingö SOK              31:54 S        
    6 Olof Persson            Snättringe SK                35:10 S        
    7 Tomas Norlén            Södertälje/Nykvarn           36:24 S        
    8 Lennart Mattsson        SOIK Hellas                  36:59 S        
    9 Olle Laurell            Tumba-Mälarhöjden OK         46:10          

      Ingemar Gard            Söders SOL-Tyresö           Felst.          



H55  (15)      3050 m                      

    1 Lennart Holme           L-100 IF                     30:46 S        
    2 Roland Persson          IFK Enskede                  30:48 S        
    3 Jan Bojling             Solna OK                     31:05 S        
    4 Karl-Åke Larsson        OK Enen                      32:15 S        
    5 Staffan Elmhagen        Söders SOL-Tyresö            33:09 S        
    6 Anders Kihlström        Turebergs IF                 34:01 S        
    7 Ingvar Jansson          Sundbybergs IK               34:20 S        
    8 Anders Sandwall         Skarpnäcks OL                34:28 S        
    9 Sverker Tirén           SOIK Hellas                  36:18 S        
   10 Lars Nordin             Solna OK                     36:23 S        
   11 Göran Glanshed          IFK Enskede                  39:21 S        
   12 Leif Berg               Sigtuna OK                   41:19 S        
   13 Christer Grunder        Solna OK                     45:07 B        
   14 Tomas Sjöberg           Solna OK                     69:01          

      Christer Solbreck       L-100 IF                  ej start          



H60  (10)      2410 m                      

    1 Lars Cedérus            Snättringe SK                23:02 S        
    2 Bjarne Erlandsson       Hammarby IF Orientering      25:29 S        
    3 Lars Johansson          Södertälje/Nykvarn           25:40 S        
    4 Karl-Erik Jonsson       OK Nolaskogsarna             26:13 S        
    5 Gunnar Bramsten         Sundbybergs IK               26:30 S        
    6 Sture Nilsson           Sthlmspolisens IF            27:32 S        
    7 Åke Samuelsson          Tumba-Mälarhöjden OK         29:37 S        
    8 Roland Löwgren          Spårvägens OK                32:07 S        

      Lars Stigberg           Tumba-Mälarhöjden OK      ej start          
      Bernt Svanlund          Enebybergs IF             ej start          



H65  (18)      2410 m                      

    1 Alf Lundkvist           OK Tor                       25:15 S        
    2 Lennart Stenberg        Stigfinnarna                 25:49 S        
    3 Lars Sandvik            OK Ravinen                   26:51 S        
    4 Sten Larsson            Hammarby IF Orientering      28:16 S        
    5 Olof Rudin              Tumba-Mälarhöjden OK         28:24 S        
    6 Olle Johansson          Söders SOL-Tyresö            31:42 S        
    7 Lars-Inge Pettersson    Gustavsbergs IF              32:41 S        
    8 Sixten Westerlund       Södertälje/Nykvarn           32:57 S        
    9 Bo Elmgren              Sundbybergs IK               33:58 S        
   10 Ingvar Johannesson      Solna OK                     34:00 S        
   11 Per-Johan Persson       Linköpings OK                34:54 S        
   12 Arne Hjelm              Sundbybergs IK               37:09 B        
   13 Ingemar Johansson       OK Södertörn                 37:16 B        
   14 Robert Bohman           Södertälje/Nykvarn           37:37 B        
   15 Erland Ljungström       Spårvägens OK                38:21 B        
   16 Evert Carlsson          Täby Orienteringsklubb       42:23          

      Åke Jansson             Rotebro IS                  Felst.          
      Carl Lang               OK Österåker              ej start          



H70  (11)      2090 m                      

    1 Arvid Imark             Arboga OK                    25:09 S        
    2 Torsten Wiking          Järfälla OK                  25:23 S        
    3 Paul Larsson            Sthlms Godtempl. IF          26:37 S        
    4 Lennart Westergren      Söders SOL-Tyresö            27:10 S        
    5 Ingvar Törnström        Södertälje/Nykvarn           28:25 S        
    6 Sven Karlsson           Tumba-Mälarhöjden OK         30:59 S        
    7 Bertil Eriksson         Södertälje/Nykvarn           31:08 S        
    8 Göte Boudrie            Väsby OK                     31:24 S        
    9 Börje Palmqvist         Järfälla OK                  32:05 S        
   10 Åke Lindgren            Sthlms Godtempl. IF          46:36          

      David Jonsson           Hammarby IF Orientering   ej start          



H75  (13)      2090 m                      

    1 Per Wester              Gustavsbergs IF              23:24 S        
    2 Erik Olsson             Hammarby IF Orientering      25:47 S        
    3 Thor Holmberg           OK Södertörn                 27:28 S        
    4 Lennart Pettersson      Strängnäs-Malmby OL          27:43 S        
    5 Yngve Hederström        OK Skogshjortarna            28:49 S        
    6 Ingvar Norberg          OK Södertörn                 31:30 S        
    7 Bengt Björkman          Gustavsbergs IF              31:32 S        
    8 Håkan Allinger          Tumba-Mälarhöjden OK         35:32 B        
    9 Stig Engström           OK Skogshjortarna            35:49 B        
   10 Lennart Klang           SOIK Hellas                  35:55 B        
   11 Sven Larsson            Skarpnäcks OL                46:21          

      Åke Johansson           L-100 IF                  Ej godk.          
      Folke Arvidsson         Skogsluffarnas OK         ej start          



H80  (4)       2090 m                      

    1 Hans Sahlberg           Stigfinnarna                 29:33 S        
    2 Henry Moberg            Solna OK                     30:00 S        
    3 Bengt Åman              Skogsluffarnas OK            40:32 S        

      Sven Gärderud           Skogsluffarnas OK         ej start          



Öppen 1  (4)   2000 m                      

    1 Rickard Lidberg         Tullinge SK                  35:10 B        
    2 Tobias Jarnemyr         Tullinge SK                  35:12 B        
    3 Anders Magnusson        Okänd klubb                  46:30 B        
    4 Marit Ström             Tullinge SK                  55:17          



Öppen 2  (5)   2140 m                      

    1 Ellinor Ivarsson        Okänd klubb                  24:16 B        
    2 Carina Lagerholm        Tullinge SK                  29:28 B        
    3 Peter Asztalos          Tumba-Mälarhöjden OK         40:57          
    4 Marianne Lindström      SOIK Hellas                  43:58          

      Lena Asztalos           Tumba-Mälarhöjden OK        Felst.          



Öppen 3  (8)   3060 m                      

    1 Jan Brundell            Solna OK                     35:11 B        
    2 Patrick Rundin          Tumba-Mälarhöjden OK         40:26 B        
    3 Henrik Wolff            Skogsluffarnas OK            45:05 B        
    4 Hans Falk               Leksands OK                  50:57          
    5 Bertil Jarnemyr         Tullinge SK                  51:13          
    6 Heidi Bjerkhaug         OK Ravinen                   65:59          

      Dagny Tirén             OK Ravinen                  Felst.          
      Mats Jonsson            Bromma-Vällingby SOK      ej start          



Öppen 4  (7)   3500 m                      

    1 Lennart Agén            Sofia CK                     34:56 B        
    2 Håkan Granevi           Tullinge SK                  40:33 B        
    3 Åke Linderoth           Sundbybergs IK               40:57 B        
    4 Susanna Öst             Domnarvets GoIF              42:00 B        
    5 Marcel Triplet          Snättringe SK                52:54          
    6 Östen Häggmark          SOIK Hellas                  58:58          

      Lars Cronlund           Väsby OK                    Felst.          



Öppen 5  (15)  4450 m                      

    1 Samuel Henriksson       Lekeryd SSK                  44:21 B        
    2 Ebbe Adolfsson          Sundbybergs IK               47:26 B        
    3 Malin Lindskog          Söders SOL-Tyresö            47:34 B        
    4 Tommy Ivarsson          Okänd klubb                  51:06 B        
    5 Torbjörn Eriksson       Okänd klubb                  51:15 B        
    6 Henrik Trofast          Skarpnäcks OL                52:16 B        
    7 Helena Adebrant         Tumba-Mälarhöjden OK         56:11 B        
    8 Lena Nilsson            Okänd klubb                  56:37 B        
    8 Stefan Ljungberg        Okänd klubb                  56:37 B        
   10 Mats Adolfsson          Tumba-Mälarhöjden OK         56:57 B        
   11 Daniel Karlstedt        Okänd klubb                  57:40 B        
   12 Per Ånmark              Tumba-Mälarhöjden OK         63:33          
   13 Kenneth Dillman         Mälarö SOK                   72:46          
   14 Tomas Karlstedt         Okänd klubb                  72:51          

      Leif Kling              Ockelbo OK                  Felst.          



  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020