Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Novemberruset 2000 - söndag

Skrivet av TSK Inlagt  2020-12-28 16:00:54
Uppdaterad 2020-12-28 16:00:50
Sidan visad 8380 gånger

Resultat och sträcktider

Resultat

Winsplits Online

   Pl Namn                    Dst Klubb                        Land       Tid 



H80  (5)                2630 m                                   

    1 Henry Moberg             15 Solna OK                              28:18 
    2 Bengt Åman               15 Skogsluffarnas OK                     31:05 
    3 Ivan Hånnberg            15 OK Södertörn                          36:42 
    4 Evert Hånnberg           15 OK Södertörn                          39:30 

      Gösta Lenell             15 Bromma-Vällingby SOK               ej start 



H75  (12)               3110 m                                   

    1 Per Wester               15 Gustavsbergs IF                       30:39 
    2 Lennart Pettersson       16 Strängnäs-Malmby Ol                   34:56 
    3 Gunnar Gustafsson        14 SOL Tranås                            35:46 
    4 Folke Arvidsson          15 Skogsluffarnas OK                     36:07 
    5 Thor Holmberg            15 OK Södertörn                          38:39 
    6 Håkan Allinger           15 Tumba-Mälarhöjden OK                  39:50 
    7 Sven Larsson             15 Skarpnäcks Ol                         40:41 
    8 Erik Olsson              15 Hammarby IF Orientering               47:16 
    9 Ingvar Norberg           15 OK Södertörn                          54:30 
   10 Yngve Hederström         20 OK Skogshjortarna                     56:43 
   11 Bertil Stridh            15 Sthlms Godtempl. IF                   58:45 
   12 Bengt Björkman           15 Gustavsbergs IF                       71:16 



H70  (8)                3110 m                                   

    1 Yngve Hedberg            15 Snättringe Sk                         29:36 
    2 Ingvar Törnström         16 Södertälje/Nykvarn                    31:22 
    3 Lars Branth              21 Västerås SOK                          34:56 
    4 Göte Boudrie             15 Väsby OK                              36:59 
    5 Lennart Westergren       15 Söders Sol-Tyresö                     37:08 
    6 David Jonsson            15 Hammarby IF Orientering               38:30 
    7 Börje Palmqvist          15 Järfälla OK                           39:30 
    8 Stig Engström            20 OK Skogshjortarna                     52:51 



H65  (17)               4000 m                                   

    1 Alf Lundkvist            16 OK Tor                                32:02 
    2 Ivar Nordberg            15 OK Älvsjö-Örby                        32:56 
    3 Per Halldin              16 Södertälje/Nykvarn                    33:11 
    4 Arne Åhman               16 OK Klemmingen                         34:26 
    5 Sten Bergstrand          15 Skogsluffarnas OK                     34:31 
    6 Lars Olander             16 Södertälje IF                         35:42 
    7 Lennart Stenberg         15 Stigfinnarna                          36:07 
    8 Lars-Erik Lindell        15 Väsby OK                              36:58 
    9 Börje Blomqvist          17 Sigtuna OK                            37:41 
   10 Göte Pettersson          15 OK Södertörn                          38:31 
   11 Bengt Yttermo            15 OK Södertörn                          39:29 
   12 Ingemar Lagerkvist       15 Väsby OK                              41:05 
   13 Åke Jansson              15 Rotebro IS                            43:06 
   14 Paul Larsson             15 Sthlms Godtempl. IF                   48:22 
   15 Ingemar Johansson        15 OK Södertörn                          51:29 

      Lennart Junegard         15 OK Södertörn                         Felst. 
      Kurt Lindblom            15 Järfälla OK                        ej start 



H60  (21)               4410 m                                   

    1 Lars Johansson           16 Södertälje/Nykvarn                    34:36 
    2 Lars Cedérus             15 Snättringe Sk                         35:45 
    3 Ulf Eskilsson            15 OK Södertörn                          38:55 
    4 Lennart Liljehammar      15 Nynäshamns OK                         39:19 
    5 Kurt Zander              21 Västerås SK Orint.Klubb               41:38 
    6 Gunnar Bramsten          15 Sundbybergs IK                        42:56 
    7 Roland Löwgren           15 Spårvägens OK                         43:28 
    8 Kjell G Larsson          15 Söders Sol-Tyresö                     43:34 
    9 Robert Bohman            16 Södertälje/Nykvarn                    43:36 
   10 Roland Hansson           15 Snättringe Sk                         43:42 
   11 Johnny Lundin            15 SOIK Hellas                           45:40 
   12 Ingvar Johannesson       15 Solna OK                              48:20 
   13 Börje Melin              15 OK Södertörn                          49:37 
   14 Åke Karnebrink           15 OK Älvsjö-Örby                        50:08 
   15 Bertil Frisk             19 Hökmarks IF Gnistan                   52:16 
   16 Kurt Persson             15 Haninge SOK                           56:49 
   17 Bernt Svanlund           15 Enebybergs IF                         59:07 
   18 Gunnar Dahlström         15 Söders Sol-Tyresö                     68:44 

      Nils Nilsson             15 Järla IF OK                        ej start 
      Ove Arvidsson            15 OK Södertörn                       ej start 
      Ivar Olep                16 Södertälje/Nykvarn                 ej start 



H55  (30)               5210 m                                   

    1 Leif Strandberg          15 Gustavsbergs IF                       32:50 
    2 Bengt Andersson          15 Söders Sol-Tyresö                     35:41 
    3 Per-Arne Johansson        2 OK Gipen                              39:04 
    4 Bengt Eriksson           15 Väsby OK                              41:15 
    5 Göran Johansson          15 Snättringe Sk                         41:45 
    6 Lars Lindkvist           15 Skarpnäcks Ol                         42:49 
    7 Reine Borgström          15 Skogsluffarnas OK                     44:37 
    8 Hans Eriksson            15 SOIK Hellas                           46:13 
    9 Christer Solbreck        17 L-100 IF                              46:32 
   10 Sven Olof Johansson      15 Söders Sol-Tyresö                     46:35 
   11 Jan Bojling              15 Solna OK                              46:46 
   12 Bernt Johansson          17 Häverödals Sk                         46:48 
   13 Eero Kohvakka            15 Snättringe Sk                         48:05 
   14 Bo-Einar Danielsson      17 Enköpings Ai                          48:47 
   15 Tomas Bruce              15 OK Ravinen                            49:41 
   16 Johan Sandwall           15 Skarpnäcks Ol                         50:37 
   17 Jan Olof Hedberg          3 Gagnefs OK                            51:21 
   18 Anders Sandwall          15 Skarpnäcks Ol                         52:41 
   19 Lars Öhman               15 Söders Sol-Tyresö                     54:40 
   20 Lars Nordin              15 Solna OK                              54:55 
   21 Örjan Kampegård          15 OK Södertörn                          54:58 
   22 Lennart Hyllengren       15 Tumba-Mälarhöjden OK                  56:31 
   23 Tony Millbrant           15 Skogsluffarnas OK                     56:37 
   24 Jan-Erik Holm            17 Sigtuna OK                            57:48 
   25 Lars-Arne Eriksson       15 Haninge SOK                           64:23 

      Sverre Johnsson          15 OK Ravinen                           Felst. 
      Per Södersten            15 OK Ravinen                           Felst. 
      Lars Jonasson            15 Järfälla OK                        ej start 
      Kjell Holm               15 OK Södertörn                       ej start 
      Bengt-Olov Törnqvist     17 Sigtuna OK                         ej start 



H50  (29)               5210 m                                   

    1 Björn Nordin             15 Gustavsbergs IF                       33:30 
    2 Lars Grankvist           15 Väsby OK                              37:28 
    3 Bertil Gelius            15 Snättringe Sk                         39:58 
    4 Paul Norén               15 OK Södertörn                          40:11 
    5 Göran Frisk              15 Rotebro IS                            40:12 
    6 Kjell Ohlsson            15 Söders Sol-Tyresö                     40:37 
    7 Gunnar Åsell             15 IFK Enskede                           41:33 
    8 Sven-Inge Nylund         15 Järfälla OK                           42:28 
    9 Per Carlenius            15 Rotebro IS                            42:32 
   10 Roland Persson           15 IFK Enskede                           42:34 
   11 Sven-Erik Carlsson        8 Alfta-Ösa OK                          42:35 
   12 Lasse Mårsell            16 Södertälje/Nykvarn                    42:55 
   13 Ulf Kjellin              21 OK Hedströmmen                        43:26 
   14 Lennart Holme            17 L-100 IF                              44:06 
   15 Jan Olsson               15 Bromma-Vällingby SOK                  44:22 
   16 Kenneth Näslund          15 Tumba-Mälarhöjden OK                  44:33 
   17 Anders Stenback          15 Bromma-Vällingby SOK                  44:39 
   18 Såne Nordlund            15 Nynäshamns OK                         46:23 
   19 Sven Häger               15 Rotebro IS                            46:29 
   20 Alf Lång                 15 Söders Sol-Tyresö                     50:08 
   21 Olle Laurell             15 Tumba-Mälarhöjden OK                  51:19 
   22 Lennart Mattsson         15 SOIK Hellas                           51:51 
   23 Tomas Norlén             16 Södertälje/Nykvarn                    54:13 
   24 Claes Andersson          15 Snättringe Sk                         54:32 
   25 Johny Lindmark           15 Skarpnäcks Ol                         55:08 
   26 Ingemar Karlsson         15 Nynäshamns OK                         55:13 
   27 Bengt Guteland           15 Skarpnäcks Ol                         55:37 

      Kjell Holmberg           15 Turebergs IF                       ej start 
      Ingemar Lindqvist        15 Snättringe Sk                      ej start 



H45  (18)               6130 m                                   

    1 P-O Ivarsson             15 Haninge SOK                           43:31 
    2 Jan-Erik Lindberg        15 Bromma-Vällingby SOK                  45:13 
    3 Roland Warenius          15 Söders Sol-Tyresö                     46:49 
    4 Håkan Lindberg           15 Väsby OK                              47:08 
    5 Lars-Gunnar Larsson      15 OK Södertörn                          48:02 
    6 Anders Lindkvist         15 Bromma-Vällingby SOK                  49:49 
    7 Olof Persson             15 Snättringe Sk                         51:32 
    8 Göran Andersson          15 Rotebro IS                            52:21 
    9 Sven Hedman              15 Rotebro IS                            52:36 
   10 Anders Berg              15 Bromma-Vällingby SOK                  53:03 
   11 Olle Blomgren            15 OK Södertörn                          53:06 
   12 Christer Nordström       15 OK Älvsjö-Örby                        53:29 
   13 Henrik Johansson         15 Bromma-Vällingby SOK                  55:21 
   14 Björn Svedin             15 Järfälla OK                           56:32 
   15 Per Lindskog             15 IFK Enskede                           57:55 
   16 Torben W Petersen           KFIU Danmark                 DK       74:26 
   17 Hans Blomqvist           17 OK Roslagen                           93:08 

      Lennart Hävrén           15 Järla IF OK                        ej start 



H40  (22)               6130 m                                   

    1 Olle Yttermo             15 OK Södertörn                          45:21 
    2 Per Skyllberg            16 OK Klemmingen                         46:02 
    3 Lars Peter Kullin        18 Lesjöfors Sk                          46:16 
    4 Bo Norrman               16 Kjula-Standard OK                     47:26 
    5 Jörgen Batz              15 Skarpnäcks Ol                         47:59 
    6 Rolf Karlsson            15 Järla IF OK                           48:29 
    7 Thomas Ström             15 Skogsluffarnas OK                     49:55 
    8 Lars Gerhardsson         15 Rotebro IS                            50:17 
    9 Bo Neidenström           16 Södertälje/Nykvarn                    51:49 
   10 Eddie Bjärrenholt        17 Rånäs OK                              51:52 
   11 Jan Eskilsson            15 Haninge SOK                           51:56 
   12 Lars Forsstedt           15 Söders Sol-Tyresö                     54:18 
   13 Tord Jansson             16 Södertälje/Nykvarn                    55:26 
   14 Peter Lundberg           15 Järfälla OK                           55:47 
   15 Tommy Wedberg            15 Tumba-Mälarhöjden OK                  59:42 
   16 Åke Torneklint           15 SOIK Hellas                           61:14 

      Johnny Lindholm          15 Skogsluffarnas OK                    Felst. 
      Kenneth Pettersson       15 Järfälla OK                        ej start 
      Roger Pettersson         16 Kjula-Standard OK                  ej start 
      Sören Andersson          15 Skarpnäcks Ol                      ej start 
      Tapani Mattus            15 IFK Lidingö SOK                    ej start 
      Roland Jansson              IK Fyris                           ej start 



H35  (8)                7170 m                                   

    1 Mats Sundbüe             16 Strängnäs-Malmby Ol                   44:08 
    2 Frank Steiner            15 Järfälla OK                           56:16 
    3 Andy Jackson              6 Hässle IF                             61:03 
    4 Thomas Eriksson          15 Tumba-Mälarhöjden OK                  64:08 
    5 Stefan Wångberg          15 OK Ravinen                            65:03 
    6 Torbjörn Ohlsson         15 Haninge SOK                           74:34 

      Lars Bengtsson           15 IFK Enskede                        ej start 
      Per Ericsson             15 Tumba-Mälarhöjden OK               ej start 



H21  (29)               10280 m                                  

    1 Marius Mazulis           15 SOIK Hellas                           63:16 
    2 Martin Bucht             15 Järfälla OK                           66:16 
    3 Tomas Jonsson            15 Järfälla OK                           66:30 
    4 Eric Roller              15 Järfälla OK                           68:00 
    5 Mattias Nordin           15 OK Ravinen                            69:33 
    6 Anders Holmberg          15 Järla IF OK                           70:48 
    7 Robert Tellvik           15 Tumba-Mälarhöjden OK                  72:22 
    8 Vidas Armalis            15 SOIK Hellas                           72:52 
    9 Nick Barrable            15 OK Ravinen                            74:06 
   10 Lars Wistedt             16 Södertälje/Nykvarn                    74:13 
   11 Anders Boström           15 Järfälla OK                           74:29 
   12 Jonathan Alm             15 Järfälla OK                           75:44 
   13 Julian Hollingbery       16 Södertälje/Nykvarn                    75:48 
   14 Mikael Tarandi           15 IFK Lidingö SOK                       75:52 
   15 Jostein Tafjord          16 Södertälje/Nykvarn                    76:16 
   16 Anders Hedberg           15 OK Södertörn                          76:17 
   17 Ulf Radler               15 Järfälla OK                           78:45 
   18 Fredrik Persson           5 Ockelbo OK                            79:41 
   19 Magnus Elwin             15 IFK Enskede                           83:05 
   20 Torsten Hole                Nydalens SK                           85:35 
   21 Ulrik Ivers              15 Rotebro IS                            89:46 
   22 Malte Guteland           15 Skarpnäcks Ol                        104:04 

      Christian Mohn           15 Järfälla OK                          Felst. 
      Duncan Archer               Happy Hearts                         Felst. 
      Mikael Hill              15 Tumba-Mälarhöjden OK                 Felst. 
      Erik Lindqvist           15 Snättringe Sk                      ej start 
      Ulf Persson              15 IFK Enskede                        ej start 
      Joel Ahlqvist            15 Skarpnäcks Ol                      ej start 
      Bengt Langels            15 Skarpnäcks Ol                      ej start 



H18  (9)                7170 m                                   

    1 Anders Frisk             15 Rotebro IS                            54:57 
    2 Tomas Unestad            15 Järfälla OK                           61:49 
    3 Erik Larsson             15 OK Älvsjö-Örby                        62:58 
    4 Magnus Nordström         15 OK Älvsjö-Örby                        65:54 
    5 Thomas Olson             15 Bromma-Vällingby SOK                  69:46 

      Robin Grankvist          15 Väsby OK                             Felst. 
      Jonas Vestbom             5 Ockelbo OK                         ej start 
      Björn Larsson            15 OK Älvsjö-Örby                     ej start 
      Carl Pramlid             16 OK Klemmingen                      ej start 



H16  (14)               5210 m                                   

    1 Johan Strandberg         15 Gustavsbergs IF                       30:26 
    2 Henrik Wiklund           15 Bromma-Vällingby SOK                  37:04 
    3 Björn Pramlid            16 OK Klemmingen                         37:44 
    4 Philip Von Rosen         15 Bromma-Vällingby SOK                  39:33 
    5 Niclas Behrenfeldt       15 Skarpnäcks Ol                         40:01 
    6 Tommy Engvall            16 Södertälje/Nykvarn                    40:15 
    7 Anders Platt             15 Järla IF OK                           41:15 
    8 Erik Mårsell             16 Södertälje/Nykvarn                    41:20 
    9 Niklas Wansölin          15 OK Ravinen                            42:03 
   10 Joachim Wansölin         15 OK Ravinen                            46:09 
   11 David Ivarsson           15 Haninge SOK                           49:14 
   12 Patrik Norén             15 OK Södertörn                          80:06 

      David Andersson-Skantze  15 Järla IF OK                        ej start 
      Leif Rogell              15 Järla IF OK                        ej start 



H14  (8)                4410 m                                   

    1 Thomas Carlsson           8 Alfta-Ösa OK                          33:10 
    2 Erik Gunnelin            15 Tullinge Sk                           36:08 
    3 Johan Lindbom            15 SOIK Hellas                           40:20 
    4 Anders Tarandi           15 IFK Lidingö SOK                       43:15 
    5 Henrik Lähdes            15 Tullinge Sk                           46:51 
    6 Martin Woxlin             8 Alfta-Ösa OK                          51:11 
    7 Niklas Lundberg          15 Järfälla OK                           59:42 

      Rickard Häger            15 Rotebro IS                         ej start 



H12  (7)                2910 m                                   

    1 Christoffer Eskilsson    15 Haninge SOK                           18:43 
    2 Henrik Berg              15 Bromma-Vällingby SOK                  20:36 
    3 Kent Ohlsson             15 Haninge SOK                           21:05 
    4 Sebastian Tegnebratt     15 OK Södertörn                          22:26 
    5 Jonas Nordström          15 OK Älvsjö-Örby                        23:04 
    6 Edvin Lindmark           15 Skarpnäcks Ol                         24:18 
    7 Rodrigo Perez            15 OK Södertörn                          42:40 



H10  (9)                2310 m                                   

    1 Adam Ivarsson            15 Haninge SOK                           14:06 
    2 Tim Sundbüe              16 Strängnäs-Malmby Ol                   21:04 
    3 Tommy Batz               15 Skarpnäcks Ol                         23:15 
    4 Niels Hedberg            15 Snättringe Sk                         26:08 
    5 Lars Hedberg             15 Snättringe Sk                         28:28 
    6 Joakim Berg              15 Bromma-Vällingby SOK                  33:03 

      Rickard Ohlsson          15 Haninge SOK                          Felst. 
      Robin Petersson          15 Snättringe Sk                      ej start 
      Fredrik Aldeman          15 Tumba-Mälarhöjden OK               ej start 



D70  (4)                2630 m                                   

    1 Maj Boudrie              15 Väsby OK                              27:36 
    2 Karin Olsson             15 Hammarby IF Orientering               30:29 
    3 Ann-Mari Moberg          15 Solna OK                              35:13 
    4 Ulla-Britta Hall         15 Järla IF OK                           41:48 



D65  (4)                3110 m                                   

    1 Sonja Sundell            15 Sundbybergs IK                        32:45 
    2 Birgitta Westergren      15 Täby Orienteringsklubb                38:58 
    3 Ulla-Britt Åleberg       15 Rotebro IS                            41:22 
    4 Inger Larsson            15 Sthlms Godtempl. IF                   49:05 



D60  (5)                3620 m                                   

    1 Britt Ericson            15 Hammarby IF Orientering               36:03 
    2 Solveig Dillman          15 Hammarby IF Orientering               38:30 
    3 Gunnel Junegard          15 OK Södertörn                          41:18 
    4 Berit Lindunger          15 Haninge SOK                           42:48 
    5 Lisbeth Johansson        16 Södertälje/Nykvarn                    44:46 



D55  (9)                3620 m                                   

    1 Margareta Haraldsson     17 Sigtuna OK                            40:34 
    2 Barbro Cedérus           15 Snättringe Sk                         42:47 
    3 Kersti Larsson           15 Spårvägens OK                         42:55 
    4 Monika Cooper            15 IFK Lidingö SOK                       43:46 
    5 B-M Danielsson           17 Enköpings Ai                          45:52 
    6 Birgitta Nylund          15 Järfälla OK                           47:28 
    7 Ulla Lybert Eriksson     15 Väsby OK                              51:04 
    8 Siv Frölund              15 Haninge SOK                           53:28 
    9 Ingrid H..               15 Spårvägens OK                         58:00 



D50  (13)               4000 m                                   

    1 Aila Halttunen           15 Haninge SOK                           35:23 
    2 Kristina Nygren-Frisk    15 Rotebro IS                            36:44 
    3 Inger Andersson          15 Söders Sol-Tyresö                     41:32 
    4 Lena Alsheden            15 IFK Enskede                           43:18 
    5 Elisabeth Carlin         15 Söders Sol-Tyresö                     44:32 
    6 Ulla Clevnert            15 Spårvägens OK                         46:03 
    7 Karin Almström           16 Södertälje/Nykvarn                    47:06 
    8 Karin Näslund            15 Tumba-Mälarhöjden OK                  47:36 
    9 Viviann Andersson        15 Snättringe Sk                         59:40 
   10 Ann-Loise Bjernvik       15 Tumba-Mälarhöjden OK                  60:29 
   11 Margareta Dahlström      21 OK Hedströmmen                        62:27 

      Anne Lundmark            15 Järfälla OK                        ej start 
      Gunilla Isaksson         15 Tumba-Mälarhöjden OK               ej start 



D45  (11)               4410 m                                   

    1 Linnea Carlsson          15 Skarpnäcks Ol                         40:28 
    2 Inger Schwartz           15 OK Södertörn                          44:21 
    3 Anneli Lindkvist         15 Tumba-Mälarhöjden OK                  44:36 
    4 Ingrid Graneli           15 Haninge SOK                           46:48 
    5 Marianne Lindström       15 SOIK Hellas                           50:31 
    6 Grethel Pramlid          16 OK Klemmingen                         55:08 
    6 Eva Nordin               15 Gustavsbergs IF                       55:08 
    8 Britt-Marie Reinholdson  15 Järfälla OK                           55:46 

      Ann Blücher              18 Lesjöfors Sk                       ej start 
      Karin Ivarsson           15 Haninge SOK                        ej start 
      Iris Wallsten            15 IFK Lidingö SOK                    ej start 



D40  (9)                4410 m                                   

    1 Helle Petersen              KFIU Danmark                 DK       40:41 
    2 Eva Olsson               15 Hammarby IF Orientering               41:42 
    3 Kerstin Ohlsson          15 Haninge SOK                           41:47 
    4 Lena Graner              15 Bromma-Vällingby SOK                  42:59 
    5 Margareta Wadin          15 OK Älvsjö-Örby                        44:15 
    6 Monika Larsson           15 Skarpnäcks Ol                         52:06 
    7 Ingmarie Eskilsson       15 Haninge SOK                           53:28 
    8 Riina Larsson-Mänd       15 Söders Sol-Tyresö                     54:38 
    9 Eva-Lotta Hall           15 Järla IF OK                           61:06 



D35  (4)                5210 m                                   

    1 Mia Gustafsson           15 Sundbybergs IK                        47:30 
    2 Inger Zetterström        15 Skogsluffarnas OK                     50:56 
    3 Lena Fridh               16 Södertälje/Nykvarn                    62:42 

      Carina Hill              15 Tumba-Mälarhöjden OK                 Felst. 



D21  (19)               7170 m                                   

    1 Annika Billstam          15 Järfälla OK                           57:54 
    2 Annica Clevnert          15 Söders Sol-Tyresö                     59:52 
    3 Madeleine Limpar         15 Solna OK                              60:57 
    4 Diana Sarmiala           15 Tumba-Mälarhöjden OK                  65:15 
    5 Åsa Gahne Spik           15 IFK Lidingö SOK                       70:51 
    6 Ann Roller               15 Järfälla OK                           73:13 
    7 Monika Schanz            15 Järfälla OK                           75:26 
    8 Sandra Karnebrink        15 OK Älvsjö-Örby                        75:44 
    9 Nina Ivers               15 Rotebro IS                            76:39 
   10 Kerstin Frenckner        16 Södertälje/Nykvarn                    77:45 
   11 Pille Pensa              15 Söders Sol-Tyresö                     77:56 
   12 Pernille Husen           16 Södertälje/Nykvarn                    81:27 
   13 Nadja Dahlström          15 Snättringe Sk                         82:26 
   14 Ninni Bjärrenholt        17 Rånäs OK                              90:42 
   15 Laila Norrman            16 Kjula-Standard OK                    110:07 

      Kristina Lindström       15 Skogsluffarnas OK                    Felst. 
      Kristina Aneland         15 OK Ravinen                           Felst. 
      Lena Nilsson             15 Järfälla OK                        ej start 
      Elin-Catrine Hagen       16 Södertälje/Nykvarn                 ej start 



D20  (5)                6130 m                                   

    1 Josefina Norin            6 Kungälvs OK                           56:01 
    2 Katarina Alm             15 Bromma-Vällingby SOK                  56:46 
    3 Åsa Johansson             2 OK Gipen                              58:08 
    4 Therese Persson          15 Snättringe Sk                         70:58 

      Karin Lindskog           15 IFK Enskede                        ej start 



D16  (9)                4410 m                                   

    1 Linda Berg               15 Bromma-Vällingby SOK                  39:49 
    2 Caroline Larsson         15 OK Södertörn                          40:41 
    3 Fanny Deckner            15 Skarpnäcks Ol                         42:06 
    4 Sofia Persson            15 Snättringe Sk                         43:31 
    5 Malin Lönnqvist          15 Skarpnäcks Ol                         43:56 
    6 Karin Sörensen           15 Järla IF OK                           47:43 
    7 Tove Norén               15 OK Södertörn                          49:40 
    8 Lillemor Guteland        15 Skarpnäcks Ol                         63:10 

      Celia Svedhem            15 Järla IF OK                        ej start 



D14  (5)                4000 m                                   

    1 Sara Eskilsson           15 Haninge SOK                           29:35 
    2 Emma Fridh               16 Södertälje/Nykvarn                    33:12 
    3 Anna Carlsson            15 Skarpnäcks Ol                         33:38 
    4 Terese Herlin            15 Turebergs IF                          33:49 
    5 Anna Hall                15 Järla IF OK                           39:41 



D12  (6)                2910 m                                   

    1 Sanna Batz               15 Skarpnäcks Ol                         23:58 
    2 Elin Pramlid             16 OK Klemmingen                         24:17 
    3 Emma Englid              15 Tumba-Mälarhöjden OK                  28:21 
    4 Rebecca Bjärrenholt      17 Rånäs OK                              29:56 

      Yvonne Rogell            15 Järla IF OK                        ej start 
      Emma Carlsson            15 Skarpnäcks Ol                      ej start 



D10  (7)                2310 m                                   

    1 Eva Englid               15 Tumba-Mälarhöjden OK                  20:05 
    2 Alexandra Bjärrenholt    17 Rånäs OK                              20:31 
    3 Hanna Pramlid            16 OK Klemmingen                         21:46 
    4 Linda Lundberg           15 Järfälla OK                           31:27 
    5 Marie Mårtz              15 Snättringe Sk                         36:18 

      Rebecka Heinrup          15 Järla IF OK                        ej start 
      Ronja Hill               15 Tumba-Mälarhöjden OK               ej start 



Öppen 1  (11)           2310 m                                   

    1 Frida Forsberg           15 OK Ravinen                            17:12 
    2 Sara Lähdes              15 Tullinge Sk                           17:48 
    3 Anna Movin               15 Snättringe Sk                         17:59 
    4 Olle Forsberg            15 OK Ravinen                            19:55 
    5 Gustav Bergman           15 OK Ravinen                            20:42 
    6 Kalle Bergman            15 OK Ravinen                            24:29 
    7 Rasmus Sveningsson       15 Tullinge Sk                           24:33 
    8 Annie Forsberg           15 OK Ravinen                            27:02 
    9 Peter Langels            15 Skarpnäcks Ol                         31:31 
   10 Ebon Eklund              15 OK Södertörn                          31:32 
   11 Mickaela Zetterqvist     15 Tumba-Mälarhöjden OK                  50:45 



Öppen 2  (10)           3110 m                                   

    1 Sixten Norell            15 OK Ravinen                            41:18 
    2 Marianne Bergstrand      15 Skogsluffarnas OK                     43:16 
    3 Lars Westling            15 Hammarby IF Orientering               44:47 
    4 Karin Holme              17 L-100 IF                              46:52 
    5 Siv Norell               15 OK Ravinen                            49:16 
    6 Kerstin Ahforn- Enlund   15 Tumba-Mälarhöjden OK                  50:30 
    7 Heidi Bjerkhang          15 OK Ravinen                            54:16 
    8 Lizzie Allinger          15 Tumba-Mälarhöjden OK                  55:25 

      Tommy Hultberg           15 Spårvägens OK                        Felst. 
      Anki Holmberg            15 Järla IF OK                        ullföljt 



Öppen 3  (20)           4000 m                                   

    1 Hans Holmberg            15 Järla IF OK                           33:20 
    2 Terje A Mathisen         15 Tumba-Mälarhöjden OK                  34:38 
    3 Roland Fridh                P10 IF                                35:30 
    4 Sofia Bengtsson          15 Järfälla OK                           36:33 
    5 Roland Bolin             15 Snättringe Sk                         36:36 
    6 Lars-Gunnar Jarsson                                               38:26 
    7 Erland Ljungström        15 Spårvägens OK                         38:32 
    8 Lars-Göran Bergqvist     16 Södertälje/Nykvarn                    40:39 
    9 Arne Almström            16 Södertälje/Nykvarn                    40:51 
   10 Tomas Movin              15 Snättringe Sk                         40:54 
   11 Marcel Trplet            15 Tumba-Mälarhöjden OK                  41:23 
   12 Chrstian Beuttel         15 OK Södertörn                          43:07 
   13 Bertil Jarnemyr          15 Tullinge Sk                           43:30 
   14 Johan Streiler                                                    44:09 
   15 Rolf Karlsson            15 Tumba-Mälarhöjden OK                  44:18 
   16 Tomas Karlstedt                                                   50:40 
   17 Elisabet Larsson         15 OK Älvsjö-Örby                        51:23 
   18 Bo Rock                  15 Järfälla OK                           53:25 
   19 Kjell Anzelius           15 Stigfinnarna                          68:54 
   20 Vivve Berg               15 Bromma-Vällingby SOK                  69:50 



Öppen 4  (19)           5210 m                                   

    1 Åke Wansölin             15 Söders Sol-Tyresö                     39:21 
    2 Lennart Agén                                                      40:37 
    3 Bo Säfström              15 Söders Sol-Tyresö                     40:57 
    4 Gunnar Johansson         15 Skarpnäcks Ol                         41:18 
    5 Mats Zackrisson          15 OK Älvsjö-Örby                        42:52 
    6 Björn Stolt              15 OK Ravinen                            45:52 
    7 Leif Pettersson          15 Söders Sol-Tyresö                     46:03 
    8 Staffan Elmhagen         15 Söders Sol-Tyresö                     47:34 
    9 Christer Hedin           15 IFK Enskede                           49:24 
   10 Klas Langels             15 Skarpnäcks Ol                         49:37 
   11 Bengt Bivrin             15 Snättringe Sk                         50:05 
   12 Curt Wahlgren                                                     54:12 
   13 Bengt Friberg            15 Järfälla OK                           54:17 
   14 Leif Hermundstad         15 Snättringe Sk                         56:25 
   15 Jörgen Mårdberg          16 Södertälje IF                         58:20 
   16 Pär Ånmark               15 Tumba-Mälarhöjden OK                  58:39 
   17  Martin Eriksson         15 OK Södertörn                          61:59 
   18 Göran Grimvall           15 Täby Orienteringsklubb                63:13 
   19 Erkki Vokinen                                                     66:38 



Öppen 5  (20)           6130 m                                   

    1 Hans Mård                15 Järfälla OK                           38:11 
    2 Anders Sveningsson       15 Tullinge Sk                           46:12 
    3 Magnus Ihreskog          14 OK Njudung                            46:15 
    4 Lars Bengtsson           15 Järfälla OK                           46:39 
    5 Ulrik Lundström          15 Tumba-Mälarhöjden OK                  48:59 
    6 Per Spik                 15 IFK Lidingö SOK                       49:34 
    7 Peter Axelsson           15 OK Ravinen                            49:40 
    8 Louise Joahnsson         17 OK Roslagen                           53:35 
    9 Ronny Nordgren           15 Sundbybergs IK                        53:57 
   10 Patrik Eriksson                                                   54:03 
   11 Jan Larsson                 Komplex IF                            55:57 
   12 Roger Larsson               Komplex IF                            57:32 
   13 Mats Jensen-Urstad       15 IFK Lidingö SOK                       60:03 
   14 Olle Öberg               15 Skogsluffarnas OK                     63:20 
   15 Bo Skoog                 15 Tumba-Mälarhöjden OK                  67:20 
   16 Lena Jansson             15 Järla IF OK                           67:51 
   17 Sten Svensson            15 Solna OK                              70:52 
   18 Peter Sjöstedt           15 Bromma-Vällingby SOK                  80:46 
   19 Julian Jarvis            15 Rotebro IS                            84:02 

      Claes Andersson                                                  Felst. 


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020