Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Dag-KM 1999

Skrivet av TSK Inlagt  2020-12-25 16:22:51
Uppdaterad 2020-12-25 16:22:40
Sidan visad 8373 gånger

Datum: 1999-06-05
Plats: Grödinge IP
Banläggare: Rune Lönnkvist

D10 2,3 km  
1 Jenny Lönnkvist 00:18:10
2 Johanna Lönnkvist 00:18:56
3 Elin Ström 00:23:02
4 Josefin Ohlsson 00:31:28
5 Frida Ström 00:31:29
     
D12 2,5 km  
1 Linn Pettersson 00:46:51
2 Malin Sundqvist 01:01:43
3 Karin Gunnelin 01:18:02
- Josefin Persson Utgått
     
D14 3,5 km  
1 Noa Stryjan 00:54:46
- Mimmi Åsten Utgått
- Amanda wiklund Ej start
     
D16 4,2 km  
1 Sofia Karlsson 00:55:54
2 Julia Persson 01:11:42
3 Caroline Wilbois 01:14:17
     
D18 5,6 km  
1 Anna Ställberg 01:11:24
2 Matilda Thorsson 01:35:47
     
D20 5,6 km  
- Jane Tangen Ej start
     
D21 5,6 km  
1 Yvonne Andersson 00:55:38
2 Barbro Lönnkvist 00:58:07
3 Annika Lehmivaara 00:58:48
4 Pamela Åsten 01:06:16
5 Kerstin Imark 01:08:00
6 Anna Strand 01:11:06
7 Maria Hammarstedt 02:08:26
- Maria Kleist Ej start
- Maria Pettersson Utgått
     
D35 4,7 km  
1 Marie Heijkenskjöld 01:02:11
2 Kristina Bergström 01:11:23
- Karin Forsberg Ej start
     
D40 4,7 km  
1 Eva Persson Hadmark 01:17:22
2 Maggan Johansson 01:33:01
     
D45 4,2 km  
1 Birgitta Thorsson 00:45:22
2 Viveka Backman 00:55:12
     
D50 3,5 km  
1 Anna Blomgren 00:53:38
2 Ulla Franzén 01:08:12
     
D55 3,5 km  
1 Kerstin Pettersson 01:03:06
     
D65 3,5 km  
1 Ebba-Lisa Flygar 00:54:27
     
H10 1,85 km  
1 Johan Kärrström 00:36:21
2 Jonas Kärrström 00:56:32
     
H12 2,5 km  
1 Anders Ohlsson 00:23:33
2 Martin Nyström 00:30:12
3 Olle Karlsson 00:31:39
4 Anton Thorsson 00:59:32
     
H14 3,5 km  
1 Erik Thorsson 00:27:12
2 Erik Gunnelin 00:42:59
3 Henrik Hellström 00:56:38
4 Robert Andersson 00:59:01
     
H16 4,7 km  
1 Markus Adolfsson 00:41:39
2 Joel Arvidsson 01:20:16
- Johan Svenningsson Ej start
     
H18 6,8 km  
1 Björn Normark 01:13:05
2 Fredrik Flodmark 01:41:50
- Rahny Rysjö Ej start
- Anders Blomster Ej start
     
H20 8,6 km  
1 Stephen Shaw 01:21:31
2 Staffan Persson 01:24:18
3 Jonas Lindholm 01:24:36
- Joakim Lönnkvist Utgått
     
H21 8,6 km  
1 Rikard Imark 01:00:09
2 Björn Axelsson 01:08:43
3 Anders Nilsson 01:09:57
4 Hans Sundqvist 01:11:02
5 Per Wollbrand 01:11:44
6 Tommy Eriksson 01:13:55
7 Per-Ove Kivisäkk 01:15:57
8 Richard Mountstephens 01:17:11
9 Mikael Åhgren 01:19:21
10 Peter Rosén 01:19:35
11 John Fredlund 01:25:07
12 Kenneth Jönsson 01:37:16
- Håkan Malmström Felstämplat
- Henrik Persson Felstämplat
- Lars Lönnkvist Utgått
- Nils- Robert Persson Felstämplat
- Patrik Tiderman Utgått
- Sune Södergrann Ej start
- Gert Pettersson Felstämplat
     
H35 6,8 km  
1 Johan Gust 01:04:20
2 Leif Tynong 01:05:12
3 Kent Berggren 01:08:14
4 Göran Larsson 01:19:14
5 Johan Lindgren 01:20:27
6 Mikael Hammarstedt 01:46:30
- Jari Pöyhönen Ej start
- Per-Arne Forsberg Ej start
     
H40 6,8 km  
1 Göran Ohlsson 01:09:15
2 Torbjörn Eriksson 01:16:51
3 Clarence Linde 01:17:41
- Lars Heikenskjöld Ej start
     
H45 4,7 km  
1 Anders Kärrström 00:52:25
- Markko Pihlman Stenad
     
H50 4,7 km  
1 Bo Norbäck 00:52:52
2 Ingemar Larsson 00:54:13
     
H55 4,2 km  
1 Lars Blidborg 00:52:29
2 Benny Bogstedt 00:53:51
3 Staffan Melinder 00:56:59
4 Lars-Erik Perneby 00:59:18
5 Bernt Sundberg 01:03:15
6 Håkan Axelsson 01:11:32
     
H60 4,2 km  
1 Stig Ekmo 00:48:50
2 Jan Danell 00:49:21
3 Gunnar Berggren 00:50:05
4 Olle Nygren 00:59:02
5 Ehn Kivisäkk 01:03:57
- Lars Nilsson Ej start
     
H65 3,5 km  
1 Bernt Danell 00:45:56
     
H70 3,5 km  
1 Sven-Erik Flygar 00:54:53
2 Lars Kärrström 01:07:58
     
Insk 1,8 km  
1 Karolin Ohlsson 00:22:00
2 Anna Linnea Gunnelin 00:25:51
3 Tobias Jarnemyr 00:27:30
4 Sara Husberg 00:29:16
5 Kalle Nordqvist-Linde 00:31:50
6 Johanna Persson 00:32:18
7 Elin Sundqvist 00:32:24
8 Lovisa Adolfsson 00:34:43
9 Beatrice Köhler 00:41:22
10 David Heijkenskjöld 00:45:06
11 Mathilda Frangén 00:50:56
- Richard Lidberg Ej start
- Olov Jaakonatti Ej start
- Marita Larsson Ej start
- Jennifer Andersson Ej start
- Fredrik Fordberg Ej start
- Helena Andersson Ej start
     
Öppen 3,5 km  
1 Bengt Kärrström 00:41:38
2 Bertil Jarnemyr 01:04:32



  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020