Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Resultat Nattugglan - Gömmarskogen

Skrivet av TSK Inlagt  2019-11-28 07:02:29
Uppdaterad 2019-11-28 07:02:18
Sidan visad 187 gånger

Torsdagskväll med hela 109 löpare anmälda. Resultaten klara.

>> Banor och vägval i Livelox

>> Sträcktider i Winsplits

Nattugglan - Gömmarskogen - deltävling 1, Klassresultatlista

2019-11-27

Långa 9130 - 9160 meter 12 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Albin Andersson Tullinge SK 71:38 0:00
2 Markus Martinelle Söders-Tyresö 74:42 3:04
3 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 78:32 6:54
4 Markus Adolfsson Tullinge SK 78:33 6:55
5 Jonas Nordström Tullinge SK 78:59 7:21
6 Erik Lindgren OK Tisaren 89:27 17:49
7 Philip Pålsson Skåneslättens OL 94:03 22:25
8 Emil Andersson Tullinge SK 95:58 24:20
9 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 103:01 31:23
Torbjörn Thorsén Skogsluffarnas OK Ej godk.
Fredrik Ahnlén OK Hammaren Ej godk.
Per Lindman Finspångs SOK Ej start

Mellan 6070 - 6100 meter 44 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Leonas Mockunas Hellas Orientering 52:19 0:00
2 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 58:08 5:49
3 Lars Sjöberg Tullinge SK 58:18 5:59
4 Linus Rispling Centrum OK 58:44 6:25
5 Wilhelm Bergman Tullinge SK 58:46 6:27
6 Moa Kjellstrand Centrum OK 58:47 6:28
7 Kenneth Jönsson Tullinge SK 59:38 7:19
8 Ellinor Eriksson OK Tisaren 59:59 7:40
9 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 60:49 8:30
10 Henrik Sjögren Haninge SOK 61:02 8:43
11 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 61:04 8:45
12 Lars Jakobsson Centrum OK 61:05 8:46
13 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 61:17 8:58
14 Emil Helander Tullinge SK 61:25 9:06
15 Göran Längheim Tullinge SK 61:43 9:24
16 Jacob Svensson Söders-Tyresö 61:54 9:35
17 Piero Sannicolò Tullinge SK 61:58 9:39
18 Johan Lidmar Snättringe SK 62:04 9:45
19 Niklas Wansölin OK Ravinen 64:56 12:37
20 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 65:21 13:02
21 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 65:30 13:11
22 Peter Granath Snättringe SK 66:01 13:42
23 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 66:37 14:18
24 Sverker Lenas Centrum OK 69:18 16:59
25 Rickard Andersson Tullinge SK 72:02 19:43
26 Björn Axelsson Tullinge SK 72:18 19:59
27 Urban Selander Skarpnäcks OL 74:18 21:59
28 Ella Sjöberg Tullinge SK 76:29 24:10
29 Lars Segerman Skarpnäcks OL 79:26 27:07
30 Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby 87:51 35:32
31 Stefan Norin Söders-Tyresö 91:13 38:54
32 Conny Ekstrand OK Älvsjö-Örby 106:25 54:06
Henrik Schylander OK Älvsjö-Örby Ej godk.
Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK Ej godk.
Jonas Holmgren Gustavsbergs OK Ej godk.
Jorrit Boekel Centrum OK Ej godk.
Joachim Wansölin OK Ravinen Ej godk.
Johanna Bylund Tullinge SK Ej godk.
Lars Lönnkvist Tullinge SK Ej godk.
Jacob Bolin Tullinge SK Ej start
Mats Fryxell Tullinge SK Ej start
Linus Berggren OK Älvsjö-Örby Ej start
Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby Ej start
Andreas Lundsten Centrum OK Ej start

Korta 4130 - 4140 meter 33 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Henrik Morast Haninge SOK 48:00 0:00
2 Karin Lundberg Tullinge SK 50:57 2:57
3 Ludvig Eggöy Markhester Snättringe SK 51:04 3:04
4 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 52:37 4:37
5 Emma Norin Söders-Tyresö 52:56 4:56
6 Bengt Kärrström Tullinge SK 53:00 5:00
7 Barbro Lönnkvist Tullinge SK 53:10 5:10
8 Bo Lauri Snättringe SK 55:04 7:04
9 Erik Norin Söders-Tyresö 55:43 7:43
10 Mikael Sundqvist Tullinge SK 56:09 8:09
11 Anders Kärrström Tullinge SK 59:08 11:08
12 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 59:11 11:11
13 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 61:54 13:54
14 Nicklas Doyle Skarpnäcks OL 62:47 14:47
15 Tilda Andersson Tullinge SK 62:55 14:55
16 Elisabeth Schylander OK Älvsjö-Örby 65:44 17:44
17 Daniel Helander Tullinge SK 66:27 18:27
18 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 66:29 18:29
19 Lennart Hävrén Tullinge SK 68:35 20:35
20 Stina Boräng Snättringe SK 77:51 29:51
21 Anders Brohäll Stockholm Multisport Klubb 88:55 40:55
21 Tomas Hellman Stockholm Multisport Klubb 88:55 40:55
23 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 113:19 65:19
Åsa Rimsjö Sand Tullinge SK Ej godk.
Arvid Myrberger Tullinge SK Ej godk.
Peo Krook OK Älvsjö-Örby Ej godk.
Anders Winald Hellas Orientering Ej godk.
Fredrik Morast Haninge SOK Ej godk.
Hillevi Ekstrand Gustavsbergs OK Ej godk.
Axel Trofast Tullinge SK Ej start
Henrik Trofast Tullinge SK Ej start
Wilma Leickt Tullinge SK Ej start
Pär Dahlström Tullinge SK Ej start

Kortkort 2650 meter 21 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Hans Sundqvist Tullinge SK 35:51 0:00
2 Lena Sundqvist Tullinge SK 38:54 3:03
3 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 44:21 8:30
4 Stefan Wisborg Tullinge SK 44:55 9:04
5 Leo Wisborg Tullinge SK 44:56 9:05
6 Agnes Thor Centrum OK 45:21 9:30
7 Elin Almgren Söders-Tyresö 46:33 10:42
8 Peter Andersson Söders-Tyresö 46:34 10:43
9 Peter Bergman Tullinge SK 46:53 11:02
9 Fanny Bergman Tullinge SK 46:53 11:02
11 Hilda Mårsell Tumba-Mälarhöjden OK 47:03 11:12
12 Lennart Agén Tullinge SK 50:22 14:31
13 Viggo Mårsell Tumba-Mälarhöjden OK 53:44 17:53
14 Åsa Mårsell Tumba-Mälarhöjden OK 53:46 17:55
15 Hilmar Hedin IFK Enskede 54:03 18:12
16 Fredrik Hedin IFK Enskede 54:06 18:15
Heidi Bjerkhaug OK Ravinen Ej godk.
Cleo Mattila Tullinge SK Ej start
Elias Bladh Tullinge SK Ej start
Henrik Bladh Tullinge SK Ej start
Carin Mattila Tullinge SK Ej start



Skapad 2019-11-28 06:58:38 med OLA version 5.10.1


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2019