Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Test

Skrivet av Test Inlagt  2019-03-21 21:21:07
Uppdaterad 2019-03-21 21:22:22
Sidan visad 191 gånger




Nattugglan - Brosjön, Klassresultatlista

Nattugglan - Brosjön, Klassresultatlista

2019-03-20



Långa 9860 - 9890 meter 11 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Victor Imark Tullinge SK 85:44 0:00
2 Markus Adolfsson Tullinge SK 85:49 0:05
2 Johan Ställberg Tullinge SK 85:49 0:05
4 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 85:59 0:15
5 Emil Andersson Tullinge SK 113:01 27:17
Torbjörn Thorsén Skogsluffarnas OK Ej godk.
John Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna Ej godk.
Tintin Karlberg Tullinge SK Ej start
Hannes Svahn OK Ravinen Ej start
Johan Giberg Södertälje-Nykvarn OF Ej start
Per Bergh Tullinge SK Ej start



Mellan 6690 - 6720 meter 36 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Göran Thimberg Söders-Tyresö 58:31 0:00
2 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 58:39 0:08
3 Irina Nyberg Alfta-Ösa OK 61:55 3:24
4 Wilhelm Bergman Tullinge SK 62:08 3:37
5 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 62:09 3:38
6 Linus Rispling Centrum OK 62:10 3:39
7 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 62:12 3:41
8 Jacob Bolin Tullinge SK 62:14 3:43
9 Peter Andersson Söders-Tyresö 62:17 3:46
10 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 63:27 4:56
11 Niklas Wrane Söders-Tyresö 64:30 5:59
12 Jacob Svensson Söders-Tyresö 64:38 6:07
13 Jonas Holmgren Gustavsbergs OK 64:54 6:23
14 Patrik Leickt Tullinge SK 67:17 8:46
14 Lars Sjöberg Tullinge SK 67:17 8:46
16 Hans Sundqvist Tullinge SK 67:26 8:55
17 Philip Pålsson Skåneslättens OL 67:48 9:17
18 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 67:59 9:28
19 Niklas Wansölin OK Ravinen 69:29 10:58
20 Julia Davidsson Ärla IF 70:09 11:38
21 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 73:48 15:17
22 Stefan Norin Söders-Tyresö 77:35 19:04
23 Göran Längheim Tullinge SK 79:23 20:52
24 Joachim Wansölin OK Ravinen 80:22 21:51
25 Joel Berring Centrum OK 81:40 23:09
26 Jorrit Boekel Centrum OK 82:00 23:29
27 Erik Berggren Tullinge SK 82:07 23:36
28 Henrik Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 101:39 43:08
29 Sara Jonasson Centrum OK 106:22 47:51
30 Mats Aronsson Bromma-Vällingby SOK 112:36 54:05
Kenneth Jönsson Tullinge SK Ej godk.
Nils-Göran Nilsson Batz Skarpnäcks OL Ej godk.
Piero Sannicolò Tullinge SK Ej start
Tomas Holmberg Centrum OK Ej start
Jonas Nordström Tullinge SK Ej start
Elin Pramlid OK Klemmingen Ej start



Korta 4560 - 4580 meter 23 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Erik Norin Söders-Tyresö 49:26 0:00
2 Rickard Andersson Tullinge SK 55:09 5:43
3 Ludvig Eggöy Markhester Snättringe SK 55:53 6:27
4 Henrik Trofast Tullinge SK 56:05 6:39
5 Tove Sjöberg Tullinge SK 56:13 6:47
6 Fredrik Eggöy Markhester Snättringe SK 56:31 7:05
7 Stefan Ferdman Tullinge SK 57:10 7:44
8 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 57:20 7:54
9 Axel Trofast Tullinge SK 62:30 13:04
10 Lennart Hävrén Tullinge SK 62:31 13:05
11 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 63:18 13:52
12 Lena Öhman Centrum OK 72:00 22:34
13 Emil Helander Tullinge SK 75:46 26:20
14 Jan Eskilsson Haninge SOK 76:27 27:01
15 Jessica Sjöberg Tullinge SK 78:26 29:00
16 Ludvig Ferdman Tullinge SK 79:51 30:25
17 Daniel Helander Tullinge SK 79:54 30:28
Alva Bladh Tullinge SK Ej godk.
Per-Ove Melinder Tullinge SK Ej godk.
Wilma Leickt Tullinge SK Ej godk.
Per Westerlund Skogsluffarnas OK Ej godk.
Olle Thimberg Söders-Tyresö Ej start
Katja Leickt Tullinge SK Ej start



Kortkort 3340 meter 15 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Mikael Åhgren Tullinge SK 35:34 0:00
2 Stefan Wisborg Tullinge SK 35:36 0:02
3 Leo Wisborg Tullinge SK 35:45 0:11
4 Lina Matthews Tullinge SK 37:15 1:41
5 Lena Sundqvist Tullinge SK 39:37 4:03
6 Nova Matthews Tullinge SK 46:53 11:19
7 Elias Bladh Tullinge SK 46:56 11:22
8 Henrik Bladh Tullinge SK 46:59 11:25
9 Jana Amacher Tullinge SK 47:06 11:32
10 Barbro Lönnkvist Tullinge SK 47:09 11:35
11 Jan Larsson Tullinge SK 64:28 28:54
12 Agnes Ekstrand Västerbergslagens OL 68:35 33:01
13 Hillevi Ekstrand Gustavsbergs OK 68:54 33:20
14 Annica Sundeby Tumba-Mälarhöjden OK 84:07 48:33
Heidi Bjerkhaug OK Ravinen Ej start


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2017