Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Ett stort grattis till alla klubbmästare, nu är resultat och livelox publicerade!

Skrivet av Breddkommittén Inlagt  2018-07-06 21:56:25
Uppdaterad 2018-08-18 17:46:17
Sidan visad 162 gånger

Kartklipp

 

Årets km bjöd på utmanande banor, soligt väder, badbart vatten och rekorddeltagande med nästan 100 löpare från Tullinge SK!

Resultat nedan:
Banor och vägval i livelox
Sträcktider i Winsplit Online

KM Tullinge SK, Klassresultatlista

2018-08-18
H21 10240 meter 8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Simon Imark Tullinge SK 59:29 0:00
2 Victor Imark Tullinge SK 65:23 5:54
3 Philip Vokes OK Ravinen 70:37 11:08
4 Rhys Findlay-Robinson OK Södertörn 72:01 12:32
5 Markus Adolfsson Tullinge SK 72:19 12:50
6 Emil Andersson Tullinge SK 76:21 16:52
7 Per Bergh Tullinge SK 86:01 26:32
Christoffer Eskilsson Tullinge SK Ej start



D21 6360 meter 4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Sofia Lönnkvist Tullinge SK 50:15 0:00
2 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 58:26 8:11
3 Ella Sjöberg Tullinge SK 58:45 8:30
4 Yvonne Andersson Tullinge SK 68:01 17:46



H17-20 6360 meter 10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Matthew Gooch OK Ravinen 49:03 0:00
2 Peter Molloy OK Ravinen 53:06 4:03
3 Dominic Dakin OK Ravinen 59:39 10:36
4 Johannes Bladh Tullinge SK 59:57 10:54
5 Alistair Chapman OK Ravinen 61:51 12:48
6 Stanley Heap OK Ravinen 65:33 16:30
7 Luke Graham OK Ravinen 75:07 26:04
8 Simon Stålhammar Tullinge SK 77:57 28:54
9 Adam Bratt Tullinge SK 80:53 31:50
10 Thomas Howell OK Ravinen 85:59 36:56



D17-20 4990 meter 9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Lovisa Längheim Tullinge SK 53:36 0:00
2 Kirsty Campbell OK Ravinen 54:57 1:21
3 Megan Keith OK Ravinen 56:59 3:23
4 Alice Wilson OK Ravinen 58:51 5:15
5 Evie Conway OK Ravinen 59:17 5:41
6 Lizzie Stansfield OK Ravinen 60:08 6:32
7 Tilda Andersson Tullinge SK 64:11 10:35
8 Sarah Pedley OK Ravinen 87:40 34:04
9 Anika Schwarze OK Ravinen 107:10 53:34



D16 4630 meter 3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Alva Bladh Tullinge SK 59:34 0:00
2 Tove Sjöberg Tullinge SK 62:31 2:57
3 Katja Leickt Tullinge SK 89:49 30:15



H16 4630 meter 5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Alfred Längheim Tullinge SK 37:19 0:00
2 Wilhelm Bergman Tullinge SK 45:32 8:13
David Törnqvist Tullinge SK Ej godk.
Elias Lindkvist Tullinge SK Ej godk.
Hampus Hatlen Tullinge SK Ej start



D14 3010 meter 7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Mairi Eades OK Ravinen 32:20 0:00
2 Wilma Leickt Tullinge SK 35:31 3:11
3 Nova Matthews Tullinge SK 54:43 22:23
4 Kimberly Ekenstedt Tullinge SK 80:49 48:29
Lena Persson Tullinge SK Ej godk.
Emilia Bergman Tullinge SK Ej godk.
Fanny Sundberg Tullinge SK Ej start



H14 3010 meter 3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ludvig Ferdman Tullinge SK 40:27 0:00
2 Axel Trofast Tullinge SK 48:37 8:10
3 Felix Flodman Tullinge SK 57:22 16:55



D12 2660 meter 4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ella Matthews Tullinge SK 38:57 0:00
2 Nellie Bolin Tullinge SK 40:54 1:57
Hilda Trofast Tullinge SK Ej godk.
Cleo Mattila Tullinge SK Ej start



H12 2660 meter 8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Arvid Myrberger Tullinge SK 18:58 0:00
2 Olof Arevång Tullinge SK 20:54 1:56
3 Elias Bladh Tullinge SK 28:58 10:00
4 Viktor Wistrand Tullinge SK 32:57 13:59
5 Gustav Myrberger Tullinge SK 33:29 14:31
6 Leo Wisborg Tullinge SK 44:36 25:38
7 Aron Höglund Tullinge SK 52:18 33:20
8 Albin Hessle Tullinge SK 61:52 42:54



D10 1960 meter 4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Fanny Bergman Tullinge SK 12:14 0:00
2 Isa Flodman Tullinge SK 13:56 1:42
3 Linnea Sand Tullinge SK 14:06 1:52
4 Cloe Matthews Tullinge SK 16:29 4:15



H10 1960 meter 3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Eskil Myrberger Tullinge SK 14:35 0:00
2 Joel Åhgren Tullinge SK 27:26 12:51
Melker Wisborg Tullinge SK Ej start



D40 4990 meter 2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Kerstin Imark Tullinge SK 52:49 0:00
Lina Matthews Tullinge SK Ej start



H40 6360 meter 10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jacob Bolin Tullinge SK 50:02 0:00
2 Lars Sjöberg Tullinge SK 51:22 1:20
3 Carl Johan Arevång Tullinge SK 52:55 2:53
4 Rickard Andersson Tullinge SK 64:26 14:24
5 Henrik Trofast Tullinge SK 65:17 15:15
6 Jon Marsden OK Ravinen 67:15 17:13
7 Robert Lidström Tullinge SK 68:35 18:33
8 Peter Bergman Tullinge SK 69:01 18:59
Per-Ove Melinder Tullinge SK Ej godk.
Henrik Bladh Tullinge SK Ej godk.



D50 4070 meter 3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Lina Berggren Tullinge SK 44:37 0:00
2 Karin Forsberg Tullinge SK 62:18 17:41
Barbro Lönnkvist Tullinge SK Ej godk.



H50 4990 meter 9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Rikard Imark Tullinge SK 40:14 0:00
2 Hans Sundqvist Tullinge SK 42:45 2:31
3 Göran Längheim Tullinge SK 42:56 2:42
4 Patrik Leickt Tullinge SK 43:45 3:31
5 Lars Lönnkvist Tullinge SK 43:54 3:40
6 Erik Berggren Tullinge SK 46:13 5:59
7 Piero Sannicolo Tullinge SK 46:26 6:12
8 Kenneth Jönsson Tullinge SK 50:18 10:04
Per-Arne Forsberg Tullinge SK Ej godk.



D60 3200 meter 3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Pia-Lena Putkonen Tullinge SK 44:01 0:00
2 Maria Ehn Tullinge SK 60:29 16:28
Sonja Perneby Tullinge SK Ej godk.



H60 4070 meter 3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Anders Karlsson Tullinge SK 50:46 0:00
2 Lennart Hävrén Tullinge SK 54:20 3:34
Bengt Kärrström Tullinge SK Ej start



H70 3200 meter 3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Gunnar Ehn Tullinge SK 54:17 0:00
2 Jan Larsson Tullinge SK 80:39 26:22
Leif Jönsson Tullinge SK Ej godk.



ÖM2 2660 meter 3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Maria Hessle Tullinge SK 33:16 0:00
2 Jenny Viklund Tullinge SK 65:19 32:03
3 Linda Fredriksson Tullinge SK 65:20 32:04



ÖM3 3010 meter 9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Lisa Leickt Tullinge SK 42:09 0:00
2 Lovisa Höglund Tullinge SK 62:12 20:03
3 Daniel Ekenstedt Tullinge SK 77:04 34:55
Linda Bergman Tullinge SK Ej godk.
Carolina Andersson Tullinge SK Ej godk.
Anna Flodman Tullinge SK Ej godk.
Åsa Hansson Tullinge SK Ej godk.
Peter Mattila Tullinge SK Ej start
Carin Mattila Tullinge SK Ej start



ÖM8 6360 meter 8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jörgen Ohlin Tullinge SK 50:25 0:00
2 Ingemar Åkerman Tullinge SK 62:13 11:48
3 Pontus Bylund Tullinge SK 71:22 20:57
4 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 78:14 27:49
5 Kristin Bergh Tullinge SK 94:51 44:26
6 Thomas Sundberg Tullinge SK 97:13 46:48
7 Åsa Rimsjö Sand Tullinge SK 109:31 59:06
Elin Törnqvist Tullinge SK Ej godk.




Skapad 2018-08-18 17:30:33 med OLA version 5.5.0-13


  Länkar
  Eventor

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar
 
F.K.   2018-08-21 12:47:33
Banlängd H21: 9 270 meter
 
 
Peter   2018-08-19 15:25:35
TACK - Bredd för ett väldigt lyckat arrangemang! Kanonväder, kluriga banor, härlig skog och nygrillad korv. Kan det bli bättre! Dessutom allt toppat med ett somrigt dopp i Brosjön!
 
 
Gunnar o Maria   2018-08-18 22:24:53
Tack för ett jättefint arrangemang.
 


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2017