Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Resultat Ungdomsserien

Skrivet av Henrik Persson Inlagt  2016-03-23 13:23:09
Uppdaterad 2016-03-23 13:22:58
Sidan visad 204 gånger

Ungdomsserien kretstävling, Klassresultatlista

2007-05-24

>> Winsplits Online

H16   4280 meter   5 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Fredrik Forsberg Tullinge SK 39:14 0:00
2 Manne Norman Tullinge SK 45:33 6:19
3 Martin Larsson Tullinge SK 47:20 8:06
Joel Håland Tullinge SK Ej start
Patrik Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK Ej start

H14   3390 meter   3 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Tobias Forsén Tullinge SK 31:34 0:00
2 Mikael Mellberg Tumba-Mälarhöjden OK 39:48 8:14
3 Karl Enberg Tullinge SK 40:43 9:09

H12   2390 meter   11 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Andreas Hultqvist Tullinge SK 23:02 0:00
2 Joel Pettersson Tullinge SK 23:22 0:20
3 Erik Nygren-Wåhlin OK Södertörn 25:47 2:45
4 Emil Andersson Tullinge SK 32:19 9:17
5 Niklas Sundqvist Tullinge SK 34:58 11:56
6 William Nilsson OK Södertörn 42:09 19:07
7 Markus Sandström OK Södertörn 49:13 26:11
Anton Blomdahl Tullinge SK Ej godk.
Niklas Enberg Tullinge SK Ej start
Måns Hellgren OK Södertörn Ej start
Erik Sätterqvist Tullinge SK Ej start

H10   2000 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Olle Andersson Tullinge SK 18:36 0:00
2 Erik Engstedt Tullinge SK 18:40 0:04
3 Olle Skog Tullinge SK 19:32 0:56
4 Albin Andersson Tullinge SK 21:19 2:43
5 Simon Imark Tullinge SK 25:30 6:54
6 Victor Imark Tullinge SK 29:14 10:38
7 Jonas Engstedt Tullinge SK 35:19 16:43
8 Birk Bergman Tullinge SK 37:08 18:32
9 Joel Lagerberg OK Södertörn 53:46 35:10

D16   3660 meter   12 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Johanna Persson Tullinge SK 34:30 0:00
2 Ida Forsén Tullinge SK 37:31 3:01
3 Lovisa Adolfsson Tullinge SK 38:11 3:41
4 Beatrice Köhler Tullinge SK 38:25 3:55
5 Elin Sundqvist Tullinge SK 38:29 3:59
6 Karolin Ohlsson Tullinge SK 38:51 4:21
7 Rebecka Heinrup Tullinge SK 42:08 7:38
8 Louise Markstedt OK Södertörn 44:09 9:39
9 Hanna Käll Tumba-Mälarhöjden OK 47:38 13:08
10 Anna Nylund OK Södertörn 57:14 22:44
11 Kathrin Svanberg OK Södertörn 67:14 32:44
Elin Nygren-Wåhlin OK Södertörn Ej start

D14   3240 meter   17 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Helena Markstedt OK Södertörn 26:18 0:00
2 Linnea Adolfsson Tullinge SK 27:58 1:40
3 Jenny Håland Tullinge SK 28:30 2:12
4 Cecilia Imark Tullinge SK 40:51 14:33
5 Ellinor Fryxell Tullinge SK 42:01 15:43
6 Malin Dahlström Tullinge SK 42:36 16:18
7 Caroline Berglind OK Södertörn 43:26 17:08
8 Maria Nicklasson OK Södertörn 55:44 29:26
9 Elina Sundqvist Tullinge SK 60:25 34:07
10 Stina During Tumba-Mälarhöjden OK 67:28 41:10
11 Frida Jansson OK Södertörn 67:36 41:18
12 Tove Lagerberg OK Södertörn 70:32 44:14
13 Louise Berzins Tullinge SK 72:24 46:06
Johanna Ivarez OK Södertörn Ej godk.
Olivia Olausson Tumba-Mälarhöjden OK Ej start
Erica Perneby Tullinge SK Ej start
Moa Heijkenskjöld Tullinge SK Ej start

D12   2390 meter   10 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Boel Sundberg OK Södertörn 34:50 0:00
2 Ronja Bergman Tullinge SK 36:31 1:41
3 Alexandra Lengquist Tullinge SK 44:49 9:59
4 Veronica Köhler Tullinge SK 49:02 14:12
5 Amanda Emanuelsson Tullinge SK 51:20 16:30
6 Linnea Hersén Tullinge SK 52:53 18:03
7 Sara Tynong Tullinge SK 55:20 20:30
Linnéa Engstedt Tullinge SK Ej start
Elin Söder Tullinge SK Ej start
Matilda Jonasson Tumba-Mälarhöjden OK Ej start

D10   2000 meter   6 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Amanda Berggren Tullinge SK 22:30 0:00
2 Märta Skog Tullinge SK 29:50 7:20
3 Frida Junegard Tullinge SK 34:00 11:30
4 Sonja Mellberg Tumba-Mälarhöjden OK 34:13 11:43
5 Frida Forsberg Tullinge SK 40:39 18:09
Amanda Dufberg Tullinge SK Ej start

U4   3240 meter   3 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Malin Backman Tullinge SK 47:14 0:00
2 Erik From Tumba-Mälarhöjden OK 50:32 3:18
3 Tobias Hultqvist Tullinge SK 61:35 14:21

U3   2420 meter   11 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Tintin Karlberg Tullinge SK 19:36 0:00
2 Helen From Tumba-Mälarhöjden OK 42:01 22:25
3 Lovisa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 50:51 31:15
4 Jonas Ehnroth Tumba-Mälarhöjden OK 53:32 33:56
5 David Nicklasson OK Södertörn 53:45 34:09
6 Emma Käll Tumba-Mälarhöjden OK 61:09 41:33
7 Marcus Wigren OK Södertörn 91:20 71:44
Ellen Åström Wessel Tumba-Mälarhöjden OK Ej godk.
Filip Eifrém Tumba-Mälarhöjden OK Ej start
Alexandra Svensson OK Södertörn Ej start
Linnéa Duné OK Södertörn Ej start

U2   2020 meter   19 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Caroline Längheim Tullinge SK 27:25 0:00
2 William Kumpulainen Tullinge SK 28:12 0:47
3 Amanda Blomdahl Tullinge SK 30:59 3:34
4 Ebba Leickt Tullinge SK 31:07 3:42
5 Alexander Nilsson OK Södertörn 32:25 5:00
6 Emelie Holmberg OK Södertörn 32:48 5:23
7 Johanna Fryxell Tullinge SK 34:27 7:02
8 Filip Lindholm OK Södertörn 35:02 7:37
9 Niklas Lindqvist OK Södertörn 35:11 7:46
10 May Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 36:51 9:26
11 Anna Lassen Tullinge SK 38:28 11:03
12 Oskar Emanuelsson Tullinge SK 39:24 11:59
13 Michael Wihlborg OK Södertörn 40:12 12:47
14 Moa Eriksson OK Södertörn 42:04 14:39
15 Felix Tiderman-Björklund Tumba-Mälarhöjden OK 42:18 14:53
16 Mikaela Eifrém Tumba-Mälarhöjden OK 42:46 15:21
17 Elias Englund OK Södertörn 44:34 17:09
18 Hanna Tynong Tullinge SK 72:55 45:30
Pontus Achren Tullinge SK Ej start

U1   1760 meter   26 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Rasmus Achren Tullinge SK 19:20 0:00
2 Samuel Kumpulainen Tullinge SK 19:22 0:02
3 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 20:17 0:57
4 Linnéa Bodén OK Södertörn 21:14 1:54
5 Lovisa Dufberg Tullinge SK 21:29 2:09
6 Fanny Lejdegård Tumba-Mälarhöjden OK 22:29 3:09
7 Hanna Persson Tumba-Mälarhöjden OK 23:30 4:10
8 Alfred Längheim Tullinge SK 24:13 4:53
9 Alexander Zackrisson Tumba-Mälarhöjden OK 24:33 5:13
10 Moa Hill Tumba-Mälarhöjden OK 24:55 5:35
11 Axel Junegard Tullinge SK 26:18 6:58
12 Märta Åkerblom Tumba-Mälarhöjden OK 26:37 7:17
13 Elias Håland Tullinge SK 27:08 7:48
14 Lovisa Längheim Tullinge SK 30:07 10:47
15 Albin Hjertström Tumba-Mälarhöjden OK 32:20 13:00
16 Jon Hjertström Tumba-Mälarhöjden OK 33:22 14:02
Trine Karlberg Tullinge SK Ej start
Markus Hellgren OK Södertörn Ej start
Sima Garis Tumba-Mälarhöjden OK Ej start
Maja Söder Tullinge SK Ej start
Loke Sundberg OK Södertörn Ej start
Elin Adrianson OK Södertörn Ej start
Linus Backlund OK Södertörn Ej start
Mikael Nicklasson OK Södertörn Ej start
Olle Berggren Tullinge SK Ej start
Elin Areström OK Södertörn Ej start

INSKOLNING   1760 meter   13 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
Adam Bratt Tullinge SK Godkänd
Anna Åkerblom Tumba-Mälarhöjden OK Godkänd
Bosse Bergman Tullinge SK Godkänd
Ella Sjöberg Tullinge SK Godkänd
Emil Nygren Tumba-Mälarhöjden OK Godkänd
Erik Åkerblom Tumba-Mälarhöjden OK Godkänd
Johan Skagerling Tullinge SK Godkänd
Josefin Hersén Tullinge SK Godkänd
Marcus Lengquist Tullinge SK Godkänd
Pelle Bergman Tullinge SK Godkänd
Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK Godkänd
Sonja Sirkas Tumba-Mälarhöjden OK Godkänd
Hanna Lagerberg OK Södertörn Ej godk.

Skapad 2007-05-24 20:19:59 med OLA version 3.5.1


  Länkar
  

 



 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2019