Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

KM långdistans 2007

Skrivet av Henrik Persson Inlagt  2016-03-23 13:06:25
Uppdaterad 2016-03-23 13:06:12
Sidan visad 195 gånger

Filer
 Sträcktider html-format (.html-format)

KM-Långdistans, Klassresultatlista

2007-05-27

>> Winsplits Online

H70   3050 meter   3 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Enn Kivisäkk Tullinge SK 44:07 0:00
2 Stig Ekmo Tullinge SK 56:21 12:14
3 Sven-Erik Flygar Tullinge SK 75:50 31:43

H60   4350 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 47:12 0:00
2 Rune Carlsson Sundbybergs IK 50:48 3:36
3 John Östlund Sundbybergs IK 63:13 16:01
4 Åke Linderoth Sundbybergs IK 63:24 16:12
5 Levin Svedberg Sundbybergs IK 72:07 24:55
6 Anders Wettemark Sundbybergs IK 78:12 31:00
7 Jan Falk Sundbybergs IK 86:18 39:06
Gunnar Bramsten Sundbybergs IK Ej start
Benny Bogstedt Tullinge SK Ej start

H50   5320 meter   11 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Torbjörn Bergman Tullinge SK 50:03 0:00
2 Anders Kärrström Tullinge SK 50:33 0:30
3 Bengt Kärrström Tullinge SK 51:50 1:47
4 Kurt Maxé Sundbybergs IK 72:05 22:02
5 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 82:17 32:14
6 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 82:32 32:29
7 Lennart Reje Sundbybergs IK 84:52 34:49
8 Kent Olofsson Sundbybergs IK 91:23 41:20
9 Tommy Olausson Tullinge SK 101:16 51:13
10 Lars Heijkenskjöld Tullinge SK 121:52 71:49
Peter Sundh Sundbybergs IK Ej godk.

H40   5970 meter   15 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Hans Sundqvist Tullinge SK 48:21 0:00
2 Anders Skog Tullinge SK 51:48 3:27
3 Hans Olsén Sundbybergs IK 52:04 3:43
4 Jan-Olof Bogren Sundbybergs IK 53:25 5:04
5 Björn Axelsson Tullinge SK 53:50 5:29
6 Göran Jonsson Sundbybergs IK 68:04 19:43
7 Jan Kihl Sundbybergs IK 68:30 20:09
8 Tomas Hultqvist Tullinge SK 69:23 21:02
9 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 71:15 22:54
10 Mikael Sundqvist Tullinge SK 73:10 24:49
11 Gösta Forsén Tullinge SK 73:14 24:53
12 Thomas Lundin Sundbybergs IK 77:56 29:35
13 Claes Andersson Tullinge SK 78:54 30:33
14 Rudolf Hersén Tullinge SK 80:46 32:25
Per-Arne Forsberg Tullinge SK Ej start

H21   8050 meter   24 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Lars Lönnkvist Tullinge SK 60:05 0:00
2 Rikard Imark Tullinge SK 61:47 1:42
3 Kenneth Jönsson Tullinge SK 62:02 1:57
4 Johan Lindberg OK Denseln 62:45 2:40
5 Jonas Lindholm Tullinge SK 63:42 3:37
6 Anders Johansson Tullinge SK 66:05 6:00
7 Andreas Olofsson Tullinge SK 66:37 6:32
8 Sune Södergrann Tullinge SK 67:43 7:38
9 Johnny Junegard Tullinge SK 70:55 10:50
10 Lars Sjöberg Tullinge SK 71:40 11:35
11 Per-Ove Kivisäkk Tullinge SK 72:17 12:12
12 Peter Rosén Tullinge SK 75:07 15:02
13 Staffan Persson Tullinge SK 76:38 16:33
14 Ingemar Åkerman Tullinge SK 78:50 18:45
15 Henrik Persson Sundbybergs IK 80:58 20:53
16 Anders Kolmskog Sundbybergs IK 84:54 24:49
17 Erik Berggren Tullinge SK 87:59 27:54
18 Asgeir Riseth Tullinge SK 96:00 35:55
19 Johan Carlsson (Klubblös) 119:48 59:43
20 Jörgen Uusitalo Tullinge SK 123:01 62:56
Magnus Andersson Sundbybergs IK Ej start
Patrik Leickt Tullinge SK Ej start
Joakim Lönnkvist Tullinge SK Ej start
Torbjörn Olsson Sundbybergs IK Ej start

H20   8050 meter   2 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Johan Kärrström Tullinge SK 72:57 0:00
2 Jonas Kärrström Tullinge SK 78:45 5:48

H16   4350 meter   5 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Fredrik Forsberg Tullinge SK 39:10 0:00
2 Manne Norman Tullinge SK 42:33 3:23
3 Simon Melin Sundbybergs IK 44:19 5:09
4 Jonas Lundin Sundbybergs IK 48:12 9:02
5 Martin Larsson Tullinge SK 51:02 11:52

H14   3050 meter   3 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Tobias Forsén Tullinge SK 26:26 0:00
2 Tintin Karlberg Tullinge SK 28:16 1:50
3 Tobias Hultqvist Tullinge SK 31:16 4:50

H12   2540 meter   7 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Simon Lundin Sundbybergs IK 19:32 0:00
2 Emil Andersson Tullinge SK 19:53 0:21
3 Niklas Sundqvist Tullinge SK 21:23 1:51
4 Andreas Hultqvist Tullinge SK 22:31 2:59
5 Anton Blomdahl Tullinge SK 23:54 4:22
Niklas Reje Sundbybergs IK Ej godk.
Joel Pettersson Tullinge SK Ej godk.

H10   2270 meter   10 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Olle Andersson Tullinge SK 14:14 0:00
2 Simon Imark Tullinge SK 15:31 1:17
3 Olle Skog Tullinge SK 15:57 1:43
4 Victor Imark Tullinge SK 16:15 2:01
5 Erik Engstedt Tullinge SK 16:25 2:11
6 Albin Andersson Tullinge SK 16:39 2:25
7 Jonas Engstedt Tullinge SK 20:27 6:13
8 Birk Bergman Tullinge SK 23:53 9:39
9 Sindre Jonsson-Wold Sundbybergs IK 30:44 16:30
10 Martin Kihl Sundbybergs IK 42:43 28:29

D60   3050 meter   2 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 45:23 0:00
2 Sonja Sundell Sundbybergs IK 47:42 2:19

D50   4350 meter   1 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
Maggan Bogstedt Tullinge SK Ej start

D40   5320 meter   8 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 52:14 0:00
2 Lena Sundqvist Tullinge SK 56:31 4:17
3 Anna-Lena Längheim Tullinge SK 56:36 4:22
4 Barbro Lönnkvist Tullinge SK 61:02 8:48
5 Karin Forsberg Tullinge SK 63:20 11:06
6 Mari Heijkenskjöld Tullinge SK 63:34 11:20
7 Gunilla Rudander Sundbybergs IK 113:19 61:05
Liselott Kihl Sundbybergs IK Ej godk.

D21   5970 meter   15 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Kicki Skog Tullinge SK 49:55 0:00
2 Tina Junegard Tullinge SK 52:42 2:47
3 Yvonne Andersson Tullinge SK 54:48 4:53
4 Anna Ställberg Tullinge SK 56:45 6:50
5 Lina Karlberg Tullinge SK 60:42 10:47
6 Caroline Eriksson Tullinge SK 62:51 12:56
7 Jessica Sjöberg Tullinge SK 64:07 14:12
8 Karin Lundberg Ärla IF 66:09 16:14
9 Linn Pettersson Tullinge SK 66:45 16:50
10 Kerstin Imark Tullinge SK 69:23 19:28
11 Sara Grenmark (Klubblös) 80:22 30:27
12 Sofia Persson Sundsvalls OK 89:20 39:25
Sofia Karlsson Tullinge SK Ej godk.
Åsa Linnersjö Sundbybergs IK Ej start
Kristin Hellberg Sundbybergs IK Ej start

D20   5320 meter   3 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 60:11 0:00
2 Johanna Einarsson Tullinge SK 70:07 9:56
3 Malin Sundqvist Tullinge SK 74:33 14:22

D16   4350 meter   5 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Johanna Persson Tullinge SK 43:17 0:00
2 Lovisa Adolfsson Tullinge SK 45:19 2:02
3 Ida Forsén Tullinge SK 47:29 4:12
4 Beatrice Köhler Tullinge SK 48:57 5:40
5 Elin Sundqvist Tullinge SK 50:30 7:13

D14   3050 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Linnea Adolfsson Tullinge SK 30:32 0:00
2 Jenny Håland Tullinge SK 36:20 5:48
3 Ellinor Fryxell Tullinge SK 36:40 6:08
4 Cecilia Imark Tullinge SK 37:21 6:49
5 Tove Sundh Sundbybergs IK 54:35 24:03
6 Elina Sundqvist Tullinge SK 55:11 24:39
Moa Heijkenskjöld Tullinge SK Ej godk.
Lousie Berzins Tullinge SK Ej godk.
Liisa Wettemark Sundbybergs IK Ej start

D12   2540 meter   8 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Linnéa Engstedt Tullinge SK 29:37 0:00
2 Alexandra Lengquist Tullinge SK 30:14 0:37
3 Sara Tynong Tullinge SK 32:49 3:12
4 Ronja Bergman Tullinge SK 34:17 4:40
5 Linnea Hersén Tullinge SK 42:40 13:03
6 Veronica Köhler Tullinge SK 50:38 21:01
Elin Söder Tullinge SK Ej start
Amanda Emanuelsson Tullinge SK Ej start

D10   2270 meter   7 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Amanda Berggren Tullinge SK 16:39 0:00
2 Märta Skog Tullinge SK 17:17 0:38
3 Caroline Längheim Tullinge SK 23:26 6:47
4 Alexandra Reje Sundbybergs IK 24:48 8:09
5 Frida Forsberg Tullinge SK 24:52 8:13
6 Frida Junegard Tullinge SK 25:31 8:52
7 Hanna Tynong Tullinge SK 31:07 14:28

Vuxen Motion   3050 meter   7 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Per Lengquist Tullinge SK 29:22 0:00
2 Patrik Blomdahl Tullinge SK 33:19 3:57
3 Ewert Engstedt Tullinge SK 37:40 8:18
4 Jenny Aasa Tullinge SK 40:20 10:58
5 Peter Emanuelsson Tullinge SK 43:18 13:56
Janne Söder Tullinge SK Ej start
Jessica Söder Tullinge SK Ej start

Ungdom Nybörjare   2270 meter   7 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 William Kumpulainen Tullinge SK 18:34 0:00
2 Olle Berggren Tullinge SK 18:36 0:02
3 Ebba Leickt Tullinge SK 19:44 1:10
4 Samuel Kumpulainen Tullinge SK 20:34 2:00
5 Oskar Emanuelsson Tullinge SK 33:01 14:27
6 Josefin Hersén Tullinge SK 46:25 27:51
Amanda Blomdahl Tullinge SK Ej start

Vuxen Nybörjare   2540 meter   1 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1 Katarina Berggren Tullinge SK 61:29 0:00

Skapad 2007-05-27 17:41:54 med OLA version 3.5.1


  Länkar
  

 



 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2019