Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Resultat Tullingeruset 1996

Skrivet av Henrik Persson Inlagt  2014-11-10 13:46:22
Uppdaterad 2014-11-10 13:48:25
Sidan visad 201 gånger

Resultat Tullingeruset

Datum: 1996-08-14

                    	R E S U L T A T L I S T A

                         TULLINGERUSET  96-08-14

=====================================================================

Klass A       		62 anmälda lag  4 sträckor  0 sträckor gafflade
                       		   6,2 - 3,9 - 3,9 - 5,3 km

=====================================================================

                           Sträck-  Sträck-           Växl-    Växl-
                             tid     plac.             tid      plac



   1  IFK LIDINGÖ Lag 2
      MIKAEL TARANDI           39.05   10                39.05   10
      PER SPIK                 23.19   5                 62.24   5
      MATTIAS BALCK            24.18   2                 86.42   1
      HOLGER HOTT JOHANSSEN    33.42   1                120.24

   2  IFK SÖDERTÄLJE Lag 1
      MATS LIWELL              39.06   11                39.06   11
      PONTUS JONSSON           23.11   2                 62.17   3
      MICHAEL WEHLIN           24.33   3                 86.50   2
      MATS HELLSTADIUS         33.43   2 		120.33

   3  NYKÖPINGS OK Lag 1
      TOMMY JOHANSSON          38.57   3                 38.57   3
      PER ÅKER                 25.13   11                64.10   11
      ANDERS ALDERUD           25.40   11                89.50   12
      JANIS ONZOLINS           33.55   3                123.45

   4  OK RAVINEN Lag 1
      HÅKAN GUSTAVSSON         38.48   1                 38.48   1
      ROBERT WALLSTEN          25.31   16                64.19   12
      KJELL ALMGREN            24.54   7                 89.13   8
      LARS H SANDVIK           35.03   4                124.16

   5  GUSTAVSBERGS IF Lag 1
      MANNE VIKLUND            39.04   8                 39.04   8
      MATTIAS NORDIN           25.27   14                64.31   15
      JONAS HARALDSSON         24.35   4                 89.06   6
      MARTIN BELLANDER         35.50   5                124.56

   6  JÄRFÄLLA OK Lag 1
      PATRIK JANSSON           39.21   20                39.21   20
      MATTIAS JOHANSSON        24.47   8                 64.08   10
      ANDREAS FOGEBY           25.24   10                89.32   11
      JÖRGEN LJUNGBERG         36.48   7                126.20

   7  JÄRLA IF OK Lag 2
      JAKOB JANSSON            39.13   18                39.13   18
      JONAS CLAESSON           25.15   12                64.28   14
      ERIK WIBERG              24.44   5                 89.12   7
      KENNETH HANNING          38.20   10               127.32

   8  OK RAVINEN Lag 2
      PETER ALBREKTSSON        39.07   13                39.07   13
      PELLE FORSBERG           24.59   9                 64.06   8
      ERIK FORSBERG            25.17   9                 89.23   9
      DAN SANDVIK              39.20   13               128.43

   9  IFK SÖDERTÄLJE Lag 2
      CONNY JOHANSSON          39.06   11                39.06   11
      MATS PETTERSSON          25.19   13                64.25   13
      MATTIAS ERIKSSON         25.01   8    		 89.26   10
      PÄR HELLSTADIUS          40.05   14               129.31

  10  IFK TUMBAS OK Lag 1
      DANIEL LIND              39.11   17                39.11   17
      JOHAN FORS               25.28   15                64.39   16
      ANDERS KÄLL              27.40   21                92.19   18
      ULRIK ENGLUND            37.21   8                129.40

  11  OK SÖDERTÖRN Lag 1
      RICHARD JOHANSSON        39.04   8                 39.04   8
      CHRISTER IVARSSON        23.14   3                 62.18   4
      PETER JUTHBERG           26.19   13                88.37   5
      MAGNUS STERNER           41.08   17               129.45

  12  OK SJÖGLÄNTAN
      PEKKA ANDERMAN           39.03   7                 39.03   7
      MIKAEL HILL              23.26   6                 62.29   6
      HANS SCHÜLTZ             26.00   12                88.29   3
      JOAKIM RONSTEN           41.43   20               130.12

  13  SUNDSVALLS OK
      LASSE LINDHOLM           40.50   29                40.50   29
      SVEN JOHANSSON           26.25   19                67.15   19
      TONY DALEBRAND           27.03   16                94.18   19
      LUGO NORDIN              36.30   6                130.48

  14  OK MÅSEN
      CARL JOHAN AREWÅNG       38.57   3                 38.57   3
      PETER RASMUSSEN          23.17   4                 62.14   2
      MICKE WALLSTRÖM          29.57   29                92.11   15
      MIKA FORSBLOM            38.43   11               130.54

  15  SOIK HELLAS
      JÖRGEN RETSLOFF          39.26   22                39.26   22
      HÅKAN TÄRNROTH           28.02   23                67.28   22
      VIDAS ARMALIS            24.49   6                 92.17   17
      CALLE BOHMAN             40.16   16               132.33

  16  IFK LIDINGÖ Lag 3
      ULF ÖJEBO                39.24   21                39.24   21
      ROGER NITSCHE            24.35   7                 63.59   7
      PÄR LILJA                27.35   20                91.34   14
      MATTIAS SÖDERBERG        41.38   19               133.12

  17  SÖDERS OL
      STEFAN BERGGREN          41.26   31                41.26   31
      STEFAN THYR              25.44   17                67.10   18
      MATTIAS ABELSSON         28.15   22    		 95.25   22
      GÖRAN THIMBERG           41.34   18               136.59

  18  JÄRLA IF OK Lag 1
      BIERTIE GOFFE            39.08   14                39.08   14
      HÅKAN MALMSTEN           26.16   18                65.24   17
      MATTIAS CLAESSON         29.00   24                94.24   20
      VAKANT                   43.57   25               138.21

  19  SKOGSLUFFARNAS OK Lag 1
      STEFAN MALMBERG          38.58   5                 38.58   5
      PETER ZETTERSTRÖM        28.39   30                67.37   24
      MICKE ZETTERSTRÖM        27.06   17                94.43   21
      FREDRIK ZETTERSTRÖM      45.56   34               140.39

  20  NYNÄSHAMNS OK
      ANDREAS PERSSON          47.51   39                47.51   39
      DANIEL ENGSTRÖM          28.08   25                75.59   32
      BENGT WERDIN             26.41   15               102.40   29
      CARL VON LINNÉ           38.00   9                140.40

  21  NYKÖPINGS OK Lag 2
      PELLE ANDERSSON          41.43   32                41.43   32
      GUNNAR KINDLUNDH         29.02   34                70.45   27
      JONNY BERGMAN            31.30   36               102.15   28
      DANIEL GUSTAVSSON        38.45   12               141.00

  22  OK RAVINEN Lag 3
      MARTIN ANDERSSON         38.59   6                 38.59   6
      OLA KÅBERG               25.08   10                64.07   9
      PATRIK JOHNSSON          27.06   17                91.13   13
      TORGNY LAGERSTEDT        49.55   38               141.08

  23  SNÄTTRINGE SK Lag 1
      JOHAN HASSELMARK         40.52   30                40.52   30
      MATS FRANSSON            26.41   20                67.33   23
      LOLLO ERIKSSON           30.18   32                97.51   23
      RUNE RÅDESTRÖM           43.53   24               141.44

  24  IFK SÖDERTÄLJE Lag 3
      MARTIN SELLBERG          39.27   23                39.27   23
      FLEMING JÖRGENSEN        22.29   1                 61.56   1
      ANDERS LINDEBORG         26.33   14                88.29   3
      ULRIKA ÖRNHAGEN          55.04   41               143.33

  25  SUNDBYBERGS IK Lag 1
      JAN-OLOF BOGREN          39.20   19                39.20   19
      ANDERS ENGSTRÖM          28.06   24                67.26   21
      ULF ELIASSON             33.12   38               100.38   24
      MAGNUS SÖDERVALL         43.20   23               143.58

  26  IFK ENSKEDE Lag 2
      VAKANT                   40.42   26                40.42   26
      VAKANT                   31.52   40                72.34   30
      VAKANT                   29.39   27               102.13   27
      VAKANT                   44.06   26               146.19

  27  SUNDBYBERGS IK Lag 2
      LARS WESTERBERG          46.26   36                46.26   36
      HASSE OLSN              29.48   35                76.14   34
      ANDERS GRAAD             29.57   29               106.11   35
      ROFFE ARRESTAM           40.10   15               146.21

  28  IFK LIDINGÖ Lag 5
      JONAS CARLSSON           40.49   28                40.49   28
      GLENN ALVEUS             30.07   38                70.56   29
      MAGNUS SVENSSON          31.03   34               101.59   26
      BJÖRN KIHLBOM            44.25   29               146.24

  29  IFK ENSKEDE Lag 1
      VAKANT                   42.07   33                42.07   33
      VAKANT                   28.41   31                70.48   28
      VAKANT                   31.06   35               101.54   25
      VAKANT                   44.38   30               146.32

  30  JÄRFÄLLA OK Lag 2
      JONAS PERSSON            38.53   2                 38.53   2
      JONAS GRADIN             34.06   45                72.59   31
      MARCUS ERIKSSON          31.58   37               104.57   30
      RICKARD ASPLUND          42.20   21               147.17

  31  SNÄTTRINGE SK Lag 3
      DANNE RÅDESTRÖM          48.01   46                48.01   46
      JONAS NYMAN              29.59   36                78.00   43
      STEFAN GRANATH           27.06   17               105.06   31
      PETER KARLBERG           44.06   26               149.12

  32  SKARPNÄCKS OL Lag 1
      STEFAN GUSTAVSSON        48.04   47                48.04   47
      LARS SEGERMAN            28.17   27                76.21   37
      JÖRGEN BATZ              29.40   28               106.01   33
      JOEL AHLQVIST            43.12   22               149.13

  33  IFK TUMBAS OK Lag 2
      LARS STRID               47.51   39                47.51   39
      ROGER ÖSTLUND            28.29   28                76.20   36
      ARNE KARLSSON            28.50   23               105.10   32
      KJELL ÅGREN              44.19   28               149.29

  34  IFK LIDINGÖ Lag 4
      PER ÅKE STRÖMBERG        39.10   16                39.10   16
      TJOMPEN SVENSSON         28.54   33    		 68.04   25
      ASGEIR MJÖSUND           24.11   1                 92.15   16
      ANDREAS LUNDVALL         59.52   44               152.07

  35  DN/EXPRESSEN IF
      LENNART AGÉN             40.39   25                40.39   25
      CLAS TÄRNROTH            26.45   21                67.24   20
      ANDERS STENBACK          39.49   48               107.13   39
      ANDERS KÄRRSTRÖM         45.05   31               152.18

  36  OK ÄLVSJÖ-ÖRBY Lag 1
      ALF KARLSSON             43.05   34                43.05   34
      STEFAN NORDSTRÖM         33.29   44                76.34   40
      CHRISTER NORDSTRÖM       30.29   33               107.03   38
      LEIF HOFMEIJER           45.54   33               152.57

  37  IFK LIDINGÖ Lag 1
      NÅKAN NYBERG             47.59   44                47.59   44
      NICKLAS HAGSTRÖM         28.16   26                76.15   35
      PETTER HALLERBY          30.06   31               106.21   36
      ANDREAS EDLUND           46.41   35               153.02

  38  EKSPORT OL
      VAKANT                   47.57   43                47.57   43
      VAKANT                   28.29   28                76.26   38
      VAKANT                   29.35   26               106.01   33
      VAKANT                   49.57   39               155.58

  39  MÄLARHÖJDENS IK
      PER SAMUELSSON           47.45   38                47.45   38
      LARS SAMUELSSON          28.45   32                76.30   39
      DANIEL TORÉN             36.31   45               113.01   41
      ROBERT TELLVIK           45.33   32               158.34

  40  SNÄTTRINGE SK Lag 2
      OLOV PERSSON             47.59   44                47.59   44
      JONNY NILSSON            31.59   41                79.58   44
      BENNY GUSTAVSSON         38.43   47               118.41   43
      BJÖRN SALOMONSSON        48.05   37               166.46

  41  OK SÖDERTÖRN Lag 2
      ERIK SISELL              51.44   50                51.44   50
      HENRIK HELLMAN           38.55   54                90.39   53
      ERIK GUSTAVSSON          33.27   39               124.06   44
      ULF KALLHAUGE            47.18   36               171.24

  42  IFK ENSKEDE Lag 3
      VAKANT                   47.54   41                47.54   41
      VAKANT                   30.02   37                77.56   42
      VAKANT                   34.30   42               112.26   40
      VAKANT                   59.08   43               171.34

  43  SOLNA OK Lag 1
      ANDERS HOLMSTRÖM         44.42   35                44.42   35
      ANDERS BRÄNNSTRÖM        32.52   42                77.34   41
      LARS GÖRAN JOHANNESSON   29.26   25               107.00   37
      PETER KNUTSSON           64.44   46               171.44

  44  HANINGE SOK
      BJÖRN AXELSSON           47.43   37                47.43   37
      ROBERT HAGLUND           36.03   49                83.46   45
      ANNE-MARIE WIGLE         40.48   49    		124.34   47
      ÅKE KAPPEL               50.12   40               174.46

  45  SKOGSLUFFARNAS OK Lag 2
      SINDRE LANGAAS           52.01   51                52.01   51
      LARS FORSMAN             37.02   50                89.03   47
      JOEL SVEDERUS            35.20   43               124.23   46
      JONNY LINDHOLM           70.00   48               194.23

  46  OK ÄLVSJÖ-ÖRBY Lag 2
      HENRIK ALMGREN           48.09   49                48.09   49
      JOEL MANNERFJORD         28.01   22                76.10   33
      ÅKE KARNEBRANT           41.35   50               117.45   42
      OLOF HANSSON             83.41   50               201.26

Följande lag har löpare med i omstart. Det innebär att de hamnar efter
alla lag som genomfört kavlen normalt.

Slutresultatet är baserat på den tid alla löpare i laget
tillsammans tillbringat på banan.

  47  SOLNA OK Lag 2
      LARS NORDIN              64.32   59                64.32   59
      MATS WESTERBERG          37.59   51               102.31   57
      MAGNUS LINDBERG          37.46   46               140.17   54
      BENGT LINDBERG           59.06   42               199.23

  48  OK SÖDERTÖRN Lag 3
      ULRIK BERGHAGEN          55.46   56                55.46   56
      DANIEL ERIKSSON          40.00   55                95.46   55
      KARIN JOHANSSON          43.40   52               139.26   51
      SUNE SISELL              61.13   45               200.39

  49  KOMPLEX IF Lag 1
      PETER LUNDIN             55.42   54                55.42   54
      C-G SKOGH                34.30   46                90.12   50
      LARS BRUNNELÖV           48.20   54               138.32   50
      ROLF CARLQVIST           65.30   47               204.02

  50  OK SÖDERTÖRN Lag 4
      PER FRANZÉN              48.04   47                48.04   47
      ERIK JULIN               38.26   53                86.30   46
      ÅKE HELLMAN              53.13   56               139.43   53
      BJÖRN NYQVIST            73.56   49               213.39

  51  SKARPNÄCKS OL Lag 2
      JÖRGEN STEEGAARD         64.24   58                64.24   58
      MALTE GUTELAND           38.00   52               102.24   56
      GUNNAR LANSS             35.28   44               137.52   49
      KLAS LANSELS             88.32   52               226.24

  52  SKARPNÄCKS OL Lag 3
      MARTIN THORIN            65.45   60                65.45   60
      BENGT LANSELS            43.03   58               108.48   58
      LARS SEGERQVIST          42.55   51               151.43   56
      STIG JOHANSSON           86.09   51               237.52

      KOMPLEX IF Lag 2
      JAN LARSSON              55.42   54                55.42   54
      EDDIE BJÄRENHOLT         34.52   47                90.34   52
      ROGER LARSSON            33.34   40               124.08   45
      Utgått

      IFK TUMBAS OK Lag 3
      FREDRIK LINDSTRÖM        55.03   53                55.03   53
      LINUS RISPLING           35.26   48                90.29   51
      ANDREAS SKOOG            34.19   41               124.48   48
      Utgått

      SIGTUNA OK
      MAGNUS HEDLUND           47.56   42                47.56   42
      MALIN SÖRKVIST           42.10   57                90.06   49
      THOMAS ZAKRISSON         52.13   55               142.19   55
      Utgått

      SNÄTTRINGE SK Lag 4
      VAKANT                   54.18   52                54.18   52
      VAKANT                   41.27   56                95.45   54
      VAKANT                   43.47   53               139.32   52
      Ej start

      BROMMA-VÄLLINGBY SOK
      HANS HOLM                39.33   24                39.33   24
      JAN HOLLBECK             30.40   39                70.13   26
      HELMUTH OBERMYLLER       Felstämplat              102.09
      HENRIK MÅRD              38.35                    140.44

      IFK SÖDERTÄLJE Lag 4
      VAKANT                   56.08   57                56.08   57
      VAKANT                   33.12   43                89.20   48
      Utgått

      GUSTAVSBERGS IF Lag 2
      ULF BURMAN               40.45   27                40.45   27
      BJÖRN NORDIN             Felstämplat               67.57
      MAGNUS HANSSON           37.22                    105.19
      TOBIAS ERIKSSON          43.00                    148.19

      SÖDERTÄLJE IF Lag 1
      MIKAEL THERNBERG         39.09   15                39.09   15
      Ej start

      IFK SÖDERTÄLJE Lag 5
      Ej start

      SÖDERTÄLJE IF Lag 2
      Ej start

====================================================================
Klass B              	22 anmälda lag  3 sträckor  0 sträckorgafflade

                                   5,2 - 3,3 - 3,9 km

=====================================================================

                           Sträck-  Sträck-           Växl-    Växl-
                             tid     plac.             tid      plac

   1  IFK SÖDERTÄLJE
      JEANETTE ENCKELL         42.26   1                 42.26   1
      SOFIA HELDT              29.37   4                 72.03   1
      ANITA SEGER-WEHLIN       30.14   2                102.17

   2  OK RAVINEN
      TINA JANEFJÄLL           48.13   9                 48.13   9
      THERES ERICSSON          28.19   2                 76.32   5
      CAMILLA PETTERSSON       29.46   1                106.18

   3  SKOGSLUFFARNAS OK Lag 1
      MARGARETA PEHRS          44.41   3                 44.41   3
      MARIE MALMBORG           29.56   5                 74.37   2
      KRISTINA BERGSTRAND      32.27   3                107.04

   4  SPÅRVÄGENS OK/SÖDERS OL
      MARIA CLEVNERT           44.40   2                 44.40   2
      ANNICA CLEVNERT          30.04   7                 74.44   3
      ULLA CLEVNERT            38.30   8                113.14

   5  OK SÖDERTÖRN Lag 1
      PIA HELLGREN             48.09   6                 48.09   6
      LENA LÖVGREN             31.44   8                 79.53   8
      ANITA KARLSSON           38.51   9                118.44

   6  SKOGSLUFFARNAS OK Lag 2
      ELISABETH TOLLEMARK      48.12   8                 48.12   8
      ANNIKA NILSSON           29.14   3                 77.26   6
      INGER ZETTERSTRÖM        41.31   11               118.57

   7  IFK TUMBAS OK Lag 1
      KARIN AXELSSON           48.21   10                48.21   10
      CARINA HILL              30.00   6                 78.21   7
      HELENA PERSSON           40.51   10               119.12

   8  SOIK HELLAS
      LOTTA THURESSON          44.44   4                 44.44   4
      MARIA WICKSELL           42.37   15                87.21   11
      DALIA ARMALIENE          33.05   4                120.26

   9  SÖDERS OL
      SARA WALLLÉN             48.11   7                 48.11   7
      NINA LARSSON             38.23   13                86.34   10
      ANNA WALLÉN              34.03   5                120.37

  10  IFK LIDINGÖ Lag 1
      ELISABETH HANSSON        53.45   13                53.45   13
      HEATHER BUTTERFIELD      36.00   10                89.45   12
      ANNICA JANSSON           34.47   6                124.32

  11  IFK ENSKEDE
      VAKANT                   48.53   12                48.53   12
      VAKANT                   37.38   12                86.31   9
      VAKANT                   38.22   7                124.53

  12  SUNDBYBERGS IK
      MIA GUSTAVSSON           58.01   16                58.01   16
      ELEONOR SAMUELSSON       32.03   9                 90.04   13
      LISA BOGREN              45.35   14               135.39

  13  IFK LIDINGÖ Lag 2
      TINA NÄSMAN              48.44   11                48.44   11
      EMMA TARANDI             41.57   14                90.41   14
      LISA WALLSTEN            46.01   16               136.42

  14  IFK TUMBAS OK Lag 2
      ANNA LINDSTRÖM           54.50   15                54.50   15
      LOTTA HULDT              36.48   11                91.38   15
      KARIN LINDSTRÖM          48.18   18               139.56

  15  SKOGSLUFFARNAS OK Lag 3
      LISA LUNDMARK            54.11   14                54.11   14
      ANNA ALKEVIK             46.26   20               100.37   16
      MARIANNE BERGSTRAND      45.27   13               146.04

  16  BROMMA-VÄLLINGBY SOK
      PERNILLA SVEDIN          61.52   18                61.52   18
      LISA SUNNINGER           45.19   18               107.11   17
      ANNA HERMANSON           45.10   12               152.21

  17  OK ÄLVSJÖ-ÖRBY
      INGER LARSSON-SWARTZ     65.28   19                65.28   19
      ELISABETH LARSSON        44.34   17               110.02   18
      MARGARETHA WADIN         50.23   19               160.25

  18  MÄLARHÖJDENS IK
      KARIN SKOGHOLM           58.14   17                58.14   17
      ELSA TÖRNROS             58.34   21               116.48   19
      DIANA SARMIALA           46.02   17               162.50

  19  GUSTAVSBERGS IF Lag 2
      EVA NORDIN               77.42   22                77.42   22
      EVA EMANUELSSON          43.30   16               121.12   20
      CAROLINE JOHANSSON       45.42   15               166.54

  20  KOMPLEX IF
      AGNETA HOLGENMN          76.48   21                76.48   21
      AGNETA SKOHG             45.51   19               122.39   21
      KICKI EKSTRÖM            68.21   20               191.00

      GUSTAVSBERGS IF Lag 1
      LINDA NORDIN             48.08   5                 48.08   5
      PATRICIA GUNNARSSON      28.10   1                 76.18   4
      Utgått

      SNÄTTRINGE SK
      ELIN SVENSSON            75.44   20                75.44   20
      NINA LUNDBLAD            62.50   22               138.34   22
      Utgått

=====================================================================
Klass C ( H-14)       	5 anmälda lag  2 sträckor  0 sträckor gafflade

                                  3,3 - 3,3 km

=====================================================================
                           Sträck-  Sträck-           Växl-    Växl-
                             tid     plac.             tid      plac
   1  JÄRFÄLLA OK Lag 1
      DAVID STRIDFELDT         27.47   1   		 27.47   1
      ERIK REINHOLDSON         23.54   1   		 51.41

   2  OK SÖDERTÖRN
      TOMAS JOHANSSON          28.04   2                 28.04   2
      MIKAEL GRENROS           27.50   2                 55.54

   3  JÄRFÄLLA OK Lag 2
      STEFAN GRADIN            28.18   4                 28.18   4
      TOMAS UNESTAD            34.40   4                 62.58

   4  OK ÄLVSJÖ-ÖRBY
      BJÖRN LARSSON            28.39   5                 28.39   5
      MAGNUS NORDSTRÖM         34.22   3                 63.01

   5  SKARPNÄCKS OL
      FABIAN AHLQVIST          28.17   3                 28.17   3
      MIKKO TERVANEN           48.42   5                 76.59

=====================================================================
Klass D (D-14) 		9 anmälda lag  2 sträckor  0 sträckor gafflad

		                  3,3 - 3,3 km
=====================================================================
                           Sträck-  Sträck-           Växl-    Växl-
                            tid     plac.             tid      plac

   1  SÖDERS OL Lag 1
      CAMILLA ARPÖ             27.03   2                 27.03   2
      JOSEFIN NORELL           32.04   1                 59.07

   2  SNÄTTRINGE SK Lag 1
      SARA LUNDBLAD            26.28   1                 26.28   1
      BEATRICE GUSTAVSSON      40.42   3                 67.10

   3  OK SÖDERTÖRN Lag 1
      MARIELLE LARSSON         28.32   3   		 28.32   3
      MAIRA HELLMAN            45.49   5                 74.21

   4  SÖDERS OL Lag 2
      LISA SWIDÉN              28.42   5                 28.42   5
      MARIA STOHR              45.42   4                 74.24

   5  TUREBERGS IF
      CAMILLA OLSSON           38.13   9                 38.13   9
      JENNIE SUNDSTRÖM         37.23   2   		 75.36

   6  OK SÖDERTÖRN Lag 2
      CAROLINE LARSSON         28.38   4    		 28.38   4
      MARIA ANDERSSON          52.32   8                 81.10

   7  IFK LIDINGÖ
      ANNA TARANDI             37.51   6                 37.51   6
      IDA GAWELL               48.42   6                 86.33

   8  OK ÄLVSJÖ-ÖRBY
      NINA MANNERFJORD         38.03   8                 38.03   8
      HENNETTA TENGBRANDT      52.10   7                 90.13

   9  SNÄTTRINGE SK Lag 2
      SOFIA PERSSON            37.56   7                 37.56   7
      THERESE PERSSON          52.34   9                 90.30


=====================================================================

Direktanmälan

=====================================================================

Bana 1  3,1 km  Lätt-Medel

  1     Johan Lindskog     	IFK Enskede    		36,47
  2     Mats Törnros       	Mälarhöjdens IK		37,38
  3     Hans Lissdaniels   	OK Skogsmårdarna	41,49
  4     Bengt Hermansson   	Bromma-Vällingby 	43,33
  5     Gunnel Balck       	IFK Enskede    		47,33
  6     Bengt Neidenström  	Kisa SK        		50,42
  7     Erik Larsson       	OK Älvsjö-Örby 		52,54
  8     Thomas Svedin      	Bromma-Vällingby	54,16
  9     Ulla Jarnell       	Hammarby IF    		60,56
 10     Catharina Ryman    	Mälarhöjdens IK		68,02
 11     Mikael Hansson     	Gustavsbergs IF		68,04
 12     Jakob Neidenström  	IFK Tumb       		69,36
 13     Bo Neidenström     	Eskilstunafors OL	69,37
 14     Britt-Louise Ahlquist   Skarpnäcks OL	       101,24
 15     Kajsa Segerman     	Skarpnäcks OL 	       101,41
        Peter Langels      	Skarpnäcks OL        Felstämplat

Bana 2  3,8 km  Svår

  1     Camilla Engel      	Domnarvets GoIF		45,53
  2     Sune Andersson     	Snättringe SK  		46,13
  3     Tony Millbrant     	Skogsluffarnas OK	46,20
  4     Andreas Grunder    	Solna OK       		46,58
  5     Rune Gårdh         	Nynäshamns OK  		47,00
  6     Karl Werna...      	Snättringe SK  		48,14
  7     Torbjörn Svensson  	Tullinge       		49,28
  8     Karin Björklund    	OK Ravinen     		49,54
  9     Lena Gustafsson   	OK Hedströmmen 		50,29
 10     Sven Boija         	Söders OL      		53,52
 11     Jan Brundell       	Solna OK       		55,17
 12     Nadja Dahlström    	Snättringe SK  		56,02
 13     Ingvar Johannesson 	Solna OK       		56,13
 14     Oskar Fajfaso      	Solna OK       		61,55
 15     Ann-Louise Johansson    Skarpnäcks OL   	62,54
 16     Kristina Hermansson    Bromma-Vällingby   	87,10

Bana 3  6,1 km  Svår

  1     Krister Gumaelius  	Sundbybergs IK 		47,50
  2     Einar Eriksson     	Turebergs IF   		48,33
  3     Anders Björklund   	Bjursås OK     		51,08
  4     Anke Xylander      	Sv Tu Dresden  		55,05
  5     Thomas Hjert       	Falköpings AIK 		57,50
  6     Fredrik Sone       	OK Ravinen     		59,10
  7     Jonatan Lindell    	IFK Enskede    		65,11
  8     Kerstin Ohlsson    	Haninge SOK    		77,55
  9     Staffan Törnros    	Mälarhöjdens IK		81,22
        Claes Lundin       	Söder OL        	Brutit


  Länkar
  

 



 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2019