Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Kretstävling Ungdomsserien

Skrivet av TSK Inlagt  2014-05-09 16:30:47
Uppdaterad 2014-05-22 23:25:30
Sidan visad 190 gånger

Filer
 Inbjudan ungdomsserien (.pdf-format)
 PM (.pdf-format)

Tullinge SK inbjuder Tullinge SK, Tumba Mälarhöjden OK och OK Älvsjö-Örby till Kretstävling i Ungdomsserien, långdistans 

Torsdagen den 22 maj 2014 

|| RESULTAT || STARTLISTA || PM || INBJUDAN || 

RESULTAT

>> Resultat och sträcktider i Eventor

  D10 2210 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:29 0:00
2 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 20:19 1:50
3 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 24:07 5:38
4 Wilma Leickt Tullinge SK 24:11 5:42
5 Lydia Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 24:20 5:51
6 Vilma Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 25:42 7:13
7 Philippa Biander Tumba-Mälarhöjden OK 26:34 8:05
  Alannah Hellstadius OK Älvsjö-Örby Ej godk.  

 

  D12 3070 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Tove Sjöberg Tullinge SK 30:10 0:00
2 Emelie Lilja-Malmström Tumba-Mälarhöjden OK 33:21 3:11
3 Alva Bladh Tullinge SK 33:59 3:49
4 Katja Leickt Tullinge SK 36:16 6:06
  Hanna Åberg Tumba-Mälarhöjden OK Ej start  

 

  D12K 2210 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Malin Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 27:43 0:00
  Blenda Bohman Hellas Orientering Ej start  

 

  D14 3970 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Ella Sjöberg Tullinge SK 38:13 0:00
2 Lovisa Längheim Tullinge SK 41:18 3:05
3 Trine Karlberg Tullinge SK 42:05 3:52
4 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 53:19 15:06
5 Lovisa Larsson Tullinge SK 53:30 15:17
6 Klara Bolin Tullinge SK 53:49 15:36
7 Tilda Andersson Tullinge SK 59:14 21:01

 

  D14K 3070 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Siri Rosengren Tumba-Mälarhöjden OK 45:25 0:00

 

  D16 4670 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 49:26 0:00
2 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 53:56 4:30
3 Ebba Leickt Tullinge SK 61:51 12:25

 

  D16K 3970 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Hanna Tynong Tullinge SK 48:28 0:00
2 Lovisa Danielsson Tullinge SK 51:26 2:58
  Amanda Blomdahl Tullinge SK Ej start  

 

  H10 2210 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Victor Fredman OK Älvsjö-Örby 18:27 0:00
2 Ludvig Mikaelsson Tumba-Mälarhöjden OK 22:39 4:12
3 Viktor Sandelin Tumba-Mälarhöjden OK 27:25 8:58
4 Ludvig Ferdman Tullinge SK 27:50 9:23
5 Olle Sellén Tumba-Mälarhöjden OK 28:45 10:18
6 Leo Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 35:15 16:48
  Douglas Rämme Tumba-Mälarhöjden OK Ej start  

 

  H12 3070 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Alfred Längheim Tullinge SK 23:59 0:00
2 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 29:26 5:27
3 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 30:10 6:11
4 Hampus Hatlen Tullinge SK 32:24 8:25
5 Viktor Forsberg Tullinge SK 37:16 13:17
6 Kim Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK 44:37 20:38
7 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 63:25 39:26
  Marcus Giberg Tumba-Mälarhöjden OK Ej godk.  
  Martin Sundberg Tumba-Mälarhöjden OK Ej godk.  

 

  H12K 2210 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
  Egill Eineborg Hellas Orientering Ej start  

 

  H14 3970 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 30:59 0:00
2 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 38:58 7:59
3 Erik Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 41:25 10:26
4 Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 43:25 12:26
5 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 45:16 14:17
6 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 51:24 20:25
7 Adrian Cleveson Tumba-Mälarhöjden OK 53:32 22:33
8 Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby 55:18 24:19
9 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 63:20 32:21
10 Lukas Brodin Tumba-Mälarhöjden OK 63:46 32:47
  Max Igor Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK Ej start  
  Adam Bratt Tullinge SK Ej start  

 

  H14K 3070 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
  Jonathan Stefansson OK Älvsjö-Örby Ej start  
  Ludvig Söderberg OK Älvsjö-Örby Ej start  

 

  H16 5480 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Victor Imark Tullinge SK 36:53 0:00
2 Simon Imark Tullinge SK 38:08 1:15
3 Albin Andersson Tullinge SK 38:46 1:53
4 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 40:47 3:54
5 Oskar Forsberg Tullinge SK 48:43 11:50
6 Simon Stålhammar Tullinge SK 55:34 18:41
7 Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 55:35 18:42
8 Alexander Zackrisson Tumba-Mälarhöjden OK 68:26 31:33
9 Lukas Arkäng Tullinge SK 70:13 33:20
  Olle Berggren Tullinge SK Ej start  

 

  H16K 3970 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
  Markus Sörqvist Tumba-Mälarhöjden OK Ej godk.  

 

  Inskolning 1530 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Elias Lindborg OK Älvsjö-Örby 12:17 0:00
2 Kristoffer Ouzounidis OK Älvsjö-Örby 12:18 0:01
3 Linnea Sand Tullinge SK 16:25 4:08
4 Ella Matthews Tullinge SK 17:32 5:15
5 Erik Käll Tumba-Mälarhöjden OK 18:45 6:28
6 Hilda Nordström OK Älvsjö-Örby 19:36 7:19
6 Vilmer Larsson OK Älvsjö-Örby 19:36 7:19
8 Miranda Strand Tullinge SK 19:37 7:20
9 Noah Tufvesson Tullinge SK 21:09 8:52
10 Astrid Bernmar Tullinge SK 21:33 9:16
11 Elvira Åberg Larsson OK Älvsjö-Örby 21:37 9:20
12 Abraham Baylan Tullinge SK 22:28 10:11
13 Tove Nordström OK Älvsjö-Örby 22:59 10:42
14 Anja Lidström Tullinge SK 24:27 12:10
15 Frida Lidström Tullinge SK 24:33 12:16
16 Erik Lidström Tullinge SK 24:37 12:20
17 Gustav Rydenius Tullinge SK 27:27 15:10
18 Johanna Skogholm Allared Tumba-Mälarhöjden OK 33:31 21:14
19 Johan Krook OK Älvsjö-Örby 40:01 27:44
20 Eskil Myrberger Tullinge SK 45:29 33:12
  Ivan Höglin Sjöberg Tullinge SK Ej start  
  Nils Bokander Tullinge SK Ej start  
  Klara Svärd Tullinge SK Ej start  
  Ingvar Eineborg Hellas Orientering Ej start  
  Gustav Grönros Hellas Orientering Ej start  
  Elin Svensson Tullinge SK Ej start  
  Ines Modin Blomberg Hellas Orientering Ej start  

 

  U1 1610 meter 33 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Hilda Bohman Hellas Orientering 14:14 0:00
2 Olle Sandberg OK Älvsjö-Örby 14:35 0:21
3 Sara Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 15:00 0:46
4 Emil Örsvik Tumba-Mälarhöjden OK 15:23 1:09
5 Signe Andersson Myrbäck Hellas Orientering 15:36 1:22
6 Joel Musaji Tullinge SK 15:49 1:35
7 Kimberly Ekenstedt Tullinge SK 17:12 2:58
8 Gustav Myrberger Tullinge SK 17:41 3:27
9 Hannah Strand Tullinge SK 17:57 3:43
10 Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 18:02 3:48
11 Lukas Sandelin Tumba-Mälarhöjden OK 18:11 3:57
12 Theo Andersson Tumba-Mälarhöjden OK 19:09 4:55
13 Anton Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 19:32 5:18
14 Elsa Lif Tumba-Mälarhöjden OK 20:50 6:36
15 Oliver Biander Tumba-Mälarhöjden OK 20:59 6:45
16 Linton Bryngelsson Tullinge SK 21:16 7:02
17 Lova Olholt Hellas Orientering 23:17 9:03
18 Fanny Sundberg Tullinge SK 25:14 11:00
19 Pål Södervall Tullinge SK 28:01 13:47
20 Hilda Trofast Tullinge SK 32:04 17:50
  Nellie Bohlin Tullinge SK Ej godk.  
  Elin Björklund Tullinge SK Ej start  
  Wilfred Liss-Larsson Tullinge SK Ej start  
  Hanke Li Tullinge SK Ej start  
  Samuel Sylvan Tullinge SK Ej start  
  Felicia Klintemar Tullinge SK Ej start  
  Leo Wisborg Tullinge SK Ej start  
  Erik Bernmar Tullinge SK Ej start  
  Milo Mondini Hellas Orientering Ej start  
  Julius Karlgren Hellas Orientering Ej start  
  Filip Widén Hellas Orientering Ej start  
  Olivia Mason Tumba-Mälarhöjden OK Ej start  
  Tyra Högberg Tumba-Mälarhöjden OK Ej start  

 

  U2 2210 meter 39 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 19:12 0:00
2 Axel Trofast Tullinge SK 21:50 2:38
3 Tuva Fred Tullinge SK 23:02 3:50
4 Jennifer Sand Tullinge SK 23:43 4:31
5 Märta Södervall Tullinge SK 23:45 4:33
6 Saga Andersson Tullinge SK 23:46 4:34
7 Celeste Bloss Tullinge SK 23:55 4:43
8 Emilia Bergman Tullinge SK 25:18 6:06
9 Arvid Myrberger Tullinge SK 25:34 6:22
10 Sigurd Swahn OK Älvsjö-Örby 26:26 7:14
11 Erik Sandegren Tullinge SK 27:00 7:48
12 Oscar Ericsson Tumba-Mälarhöjden OK 27:08 7:56
13 Felix Arkäng Tullinge SK 27:26 8:14
14 Lena Persson Tullinge SK 27:30 8:18
15 Ida Nygren Tullinge SK 27:50 8:38
16 Erica Granelli Tumba-Mälarhöjden OK 28:39 9:27
17 Ellen Rydenius Tullinge SK 28:48 9:36
18 Filip Hatlen Tullinge SK 29:53 10:41
19 Frida Werdin OK Älvsjö-Örby 30:12 11:00
20 Ida Nordlund OK Älvsjö-Örby 30:13 11:01
21 Amanda Skeppar Tumba-Mälarhöjden OK 36:12 17:00
22 Marcus Lengquist Tullinge SK 37:30 18:18
23 Aron Höglund Tullinge SK 38:21 19:09
24 Selma Ekman Tumba-Mälarhöjden OK 39:24 20:12
25 Svante Ernestam OK Älvsjö-Örby 41:39 22:27
26 Elias Bladh Tullinge SK 41:43 22:31
27 Loa Hellsing Tumba-Mälarhöjden OK 43:25 24:13
28 Nova Matthews Tullinge SK 51:29 32:17
  Klara Junegard Tullinge SK Ej start  
  Nils Jilnö Hellas Orientering Ej start  
  Max Grönros Hellas Orientering Ej start  
  Gustaf Sundmark Hellas Orientering Ej start  
  Ruben Karlgren Hellas Orientering Ej start  
  Viktor Thorsell Hellas Orientering Ej start  
  Linus Lindén OK Älvsjö-Örby Ej start  
  Alva Björklund Boljang Tumba-Mälarhöjden OK Ej start  
  Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK Ej start  
  Agnes Persson Tumba-Mälarhöjden OK Ej start  
  Klara Rosengren Tumba-Mälarhöjden OK Ej start  

 

  U3 3070 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Lovisa Svensson Tullinge SK 32:56 0:00
2 Simon Efremius Tumba-Mälarhöjden OK 41:02 8:06
3 Teodor Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 42:23 9:27
  Johann Biörck Hellas Orientering Ej start  
  Erik Larsson Tullinge SK Ej start  
  Laban Bryngelsson Tullinge SK Ej start  
  Love Ulfsparre Hellas Orientering Ej start  

 

  U4 3970 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Johannes Bladh Tullinge SK 54:05 0:00
2 Josefin Hersén Tullinge SK 76:15 22:10



Skapad 2014-05-22 23:17:29 med OLA version 5.1.9-1

 


STARTLISTA

D10 2210 meter 8 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  434015   Vilma Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 18:37
  2063750   Alannah Hellstadius OK Älvsjö-Örby 18:39
  2065355   Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 18:41
  656420   Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:43
  246147   Philippa Biander Tumba-Mälarhöjden OK 18:45
  423389   Lydia Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 18:47
  33401   Wilma Leickt Tullinge SK 18:49
  449775   Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 18:51

 


D12 3070 meter 5 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  345077   Alva Bladh Tullinge SK 18:36
  449375   Emelie Lilja-Malmström Tumba-Mälarhöjden OK 18:38
  9030623   Tove Sjöberg Tullinge SK 18:40
  777540   Hanna Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:42
  33402   Katja Leickt Tullinge SK 18:44

 


D12K 2210 meter 2 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  43927   Blenda Bohman Hellas Orientering 18:33
  426116   Malin Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 18:35

 


D14 3970 meter 7 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  530010   Lovisa Längheim Tullinge SK 18:41
  9001018   Ella Sjöberg Tullinge SK 18:43
  19846   Tilda Andersson Tullinge SK 18:45
  443776   Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 18:47
  449354   Lovisa Larsson Tullinge SK 18:49
  508800   Trine Karlberg Tullinge SK 18:51
  438661   Klara Bolin Tullinge SK 18:53

 


D14K 3070 meter 1 anmäld 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  2057296   Siri Rosengren Tumba-Mälarhöjden OK 18:34

 


D16 4670 meter 3 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  990511   Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 18:33
  980511   Ebba Leickt Tullinge SK 18:35
  2062015   Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 18:37

 


D16K 3970 meter 3 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  980730   Amanda Blomdahl Tullinge SK 18:31
  342529   Hanna Tynong Tullinge SK 18:33
  450237   Lovisa Danielsson Tullinge SK 18:35

 


H10 2210 meter 7 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  2067106   Olle Sellén Tumba-Mälarhöjden OK 18:34
  2063765   Victor Fredman OK Älvsjö-Örby 18:36
  246109   Douglas Rämme Tumba-Mälarhöjden OK 18:38
  246142   Ludvig Mikaelsson Tumba-Mälarhöjden OK 18:40
  2057334   Ludvig Ferdman Tullinge SK 18:42
  2048639   Viktor Sandelin Tumba-Mälarhöjden OK 18:44
  452645   Leo Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 18:46

 


H12 3070 meter 9 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  7777888   Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 18:35
  246146   Kim Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:37
  439916   Viktor Forsberg Tullinge SK 18:39
  2066581   Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 18:41
  351709   Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 18:43
  998765   Alfred Längheim Tullinge SK 18:45
  259053   Martin Sundberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:47
  2060701   Hampus Hatlen Tullinge SK 18:49
  422442   Marcus Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:51

 


H12K 2210 meter 1 anmäld 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  442122   Egill Eineborg Hellas Orientering 18:32

 


H14 3970 meter 12 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  2058112   Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 18:32
  2048797   Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 18:34
  510320   Adam Bratt Tullinge SK 18:36
  7010210   Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 18:38
  431304   Erik Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:40
  449721   Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby 18:42
  2062038   Adrian Cleveson Tumba-Mälarhöjden OK 18:44
  1010423   Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 18:46
  2062037   Lukas Brodin Tumba-Mälarhöjden OK 18:48
  7003079   Ruben Bryngelsson Tullinge SK 18:50
  1867868   Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 18:52
  452613   Max Igor Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 18:54

 


H14K 3070 meter 2 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  2063749   Jonathan Stefansson OK Älvsjö-Örby 18:31
  2063745   Ludvig Söderberg OK Älvsjö-Örby 18:33

 


H16 5480 meter 10 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  980501   Simon Stålhammar Tullinge SK 18:34
  801121   Simon Imark Tullinge SK 18:36
  991919   Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:38
  990426   Albin Andersson Tullinge SK 18:40
  801122   Victor Imark Tullinge SK 18:42
  433391   Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 18:44
  417565   Olle Berggren Tullinge SK 18:46
  990521   Lukas Arkäng Tullinge SK 18:48
  362648   Alexander Zackrisson Tumba-Mälarhöjden OK 18:50
  9905080   Oskar Forsberg Tullinge SK 18:52

 


H16K 3970 meter 1 anmäld 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  422441   Markus Sörqvist Tumba-Mälarhöjden OK 18:30

 


Inskolning 1530 meter 22 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  245187   Eskil Myrberger Tullinge SK 18:30
  330670   Klara Svärd Tullinge SK 18:30
  331506   Nils Bokander Tullinge SK 18:30
  428968   Noah Tufvesson Tullinge SK 18:30
  330582   Ivan Höglin Sjöberg Tullinge SK 18:30
  30996   Astrid Bernmar Tullinge SK 18:30
  331106   Elin Svensson Tullinge SK 18:30
  331433   Ella Matthews Tullinge SK 18:30
  331345   Erik Lidström Tullinge SK 18:30
  2060702   Gustav Rydenius Tullinge SK 18:30
  442155   Gustav Grönros Hellas Orientering 18:30
  441737   Ingvar Eineborg Hellas Orientering 18:30
  441752   Ines Modin Blomberg Hellas Orientering 18:30
  2063725   Kristoffer Ouzounidis OK Älvsjö-Örby 18:30
  2063724   Elias Lindborg OK Älvsjö-Örby 18:30
  7800514   Elvira Åberg Larsson OK Älvsjö-Örby 18:30
  562301   Hilda Nordström OK Älvsjö-Örby 18:30
  800910   Tove Nordström OK Älvsjö-Örby 18:30
  7781211   Vilmer Larsson OK Älvsjö-Örby 18:30
  2063723   Johan Krook OK Älvsjö-Örby 18:30
  501867   Johanna Skogholm Allared Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  954001   Abraham Baylan Tullinge SK 18:30

 


U1 1610 meter 32 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  408972   Gustav Myrberger Tullinge SK 18:30
  28710   Anton Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246122   Elsa Lif Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246119   Theo Andersson Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246118   Emil Örsvik Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246108   Tyra Högberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  18729   Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246127   Olivia Mason Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246128   Oliver Biander Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  2062744   Leo Wisborg Tullinge SK 18:30
  331435   Pål Södervall Tullinge SK 18:30
  331398   Samuel Sylvan Tullinge SK 18:30
  331059   Wilfred Liss-Larsson Tullinge SK 18:30
  330646   Joel Musaji Tullinge SK 18:30
  331195   Hannah Strand Tullinge SK 18:30
  2060762   Hilda Trofast Tullinge SK 18:30
  2067124   Kimberly Ekenstedt Tullinge SK 18:30
  778102   Elin Björklund Tullinge SK 18:30
  331336   Hanke Li Tullinge SK 18:30
  330623   Felicia Klintemar Tullinge SK 18:30
  778100   Fanny Sundberg Tullinge SK 18:30
  442181   Milo Mondini Hellas Orientering 18:30
  441710   Lova Olholt Hellas Orientering 18:30
  442112   Filip Widén Hellas Orientering 18:30
  442186   Julius Karlgren Hellas Orientering 18:30
  441796   Signe Andersson Myrbäck Hellas Orientering 18:30
  441704   Hilda Bohman Hellas Orientering 18:30
  7201142   Olle Sandberg OK Älvsjö-Örby 18:30
  2041850   Lukas Sandelin Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246136   Sara Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  7060504   Linton Bryngelsson Tullinge SK 18:30
      Erik Bernmar Tullinge SK 18:30

 


U2 2210 meter 38 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  351714   Linus Lindén OK Älvsjö-Örby 18:30
  2062048   Arvid Myrberger Tullinge SK 18:30
  246125   Amanda Skeppar Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246124   Erica Granelli Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246121   Loa Hellsing Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  2062774   Aron Höglund Tullinge SK 18:30
  2063748   Sigurd Swahn OK Älvsjö-Örby 18:30
  46978   Erik Sandegren Tullinge SK 18:30
  420037   Marcus Lengquist Tullinge SK 18:30
  449709   Axel Trofast Tullinge SK 18:30
  246144   Agnes Persson Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246141   Selma Ekman Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  431378   Lena Persson Tullinge SK 18:30
  353126   Emilia Bergman Tullinge SK 18:30
  2058911   Ellen Rydenius Tullinge SK 18:30
  331563   Jennifer Sand Tullinge SK 18:30
  431076   Tuva Fred Tullinge SK 18:30
  778103   Märta Södervall Tullinge SK 18:30
  320296   Felix Arkäng Tullinge SK 18:30
  331700   Saga Andersson Tullinge SK 18:30
  2060811   Filip Hatlen Tullinge SK 18:30
  2062130   Ida Nygren Tullinge SK 18:30
  19836   Nova Matthews Tullinge SK 18:30
  26016   Klara Junegard Tullinge SK 18:30
  442106   Ruben Karlgren Hellas Orientering 18:30
  442168   Gustaf Sundmark Hellas Orientering 18:30
  442154   Viktor Thorsell Hellas Orientering 18:30
  442184   Nils Jilnö Hellas Orientering 18:30
  442161   Max Grönros Hellas Orientering 18:30
  2063772   Ida Nordlund OK Älvsjö-Örby 18:30
  246135   Alva Björklund Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246145   Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246134   Klara Rosengren Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246111   Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  246115   Oscar Ericsson Tumba-Mälarhöjden OK 18:30
  2063731   Frida Werdin OK Älvsjö-Örby 18:30
  2063730   Svante Ernestam OK Älvsjö-Örby 18:30
  46990   Elias Bladh Tullinge SK 18:30

 


U3 3070 meter 6 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  46975   Lovisa Svensson Tullinge SK 18:30
  2048727   Erik Larsson Tullinge SK 18:30
  7003058   Laban Bryngelsson Tullinge SK 18:30
  441749   Love Ulfsparre Hellas Orientering 18:30
  441743   Johann Biörck Hellas Orientering 18:30
  682225   Teodor Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:30

 


U4 3970 meter 2 anmälda 1
Nr-lappBrickaRankNamnFöreningSt tid
  21258   Josefin Hersén Tullinge SK 18:30
  7010521   Johannes Bladh Tullinge SK 18:30



Skapad 2014-05-20 10:34:35 med OLA version 5.1.9-1

 

 


PM

>> PM i PDF-format


INBJUDAN

Samling
Riksten, Tullinge, se karta på Eniro http://kartor.eniro.se/m/NlGda
Tävlingsplatsen är vid Pålamalmsvägen mittemot infarten till Hacksjöbanan.

Parkering
På anvisad plats

Klassindelning/svårighet

Se http://www.orientering.se/ImageVaultFiles/id_44008/cf_78/

Klass Svårighetsgrad/färg   Klass Svårighetsgrad/färg
Inskolning Grön      
U1 Grön   D14 kort Gul
U2 Vit   H14 kort Gul
U3 Gul   D14 Orange
U4 Orange   H14 Orange
D10 Vit   D16 kort Orange
H10 Vit   H16 kort Orange
D12 kort Vit   D16 Violett
H12 kort Vit   H16 Violett
D12 Gul      
H12 Gul      

 

Stämplingssystem 
Sportident i alla klasser.

Start 
Första start kl. 18.30. 
Fri starttid i Inskolning och U-klasserna kl 18.30 - 19.15

Terräng 
Gammalt militärt övningsområde med en del hus och baracker. Måttlig till svag kupering. Mestadels god sikt. Stigrikt närmast TC. De längre banorna (HD16) korsar en bilväg med lite trafik och bra sikt men iakttag försiktighet.

PM, Start- och resultatlista 
Publiceras i Eventor och på TSKs hemsida

Karta 
Skala 1:15000 för DH16 och 1:10000 för övriga

Anmälan 
Via Eventor senast torsdagen den 15 maj kl 23.59. Hyra av löparbricka 25 kr. 
Borttappad löparbricka debiteras klubben med 450 kr. 

Efteranmälan 
Mot 50 procent tillägg senast måndagen den 19 maj kl 23.59 

Anmälningsavgifter 
55 kr. Avgift faktureras i efterhand. 

Service 
Omklädning utomhus, ingen dusch. Toalett i anslutning till tävlingscentrum. Ingen toalett vid start.

Upplysningar Johnny Junegard 0708 316988
Banläggare Erik Berggren 

Välkomna!


  Länkar
  

 



 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2019