Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Botkyrkakavlen 1996

Skrivet av TSK web Inlagt  2012-04-17 20:13:07
Uppdaterad 2012-04-17 20:14:16
Sidan visad 188 gånger

Resultat Botkyrkakavlen -96

 

RESULTATLISTA FRÅN BOTKYRKA-KAVLEN DEN 28 SEPTEMBER 1996
STORA KAVLEN
SLUTRESULTAT

 1.    Gustavsbergs IF             141.40
  Dan Wester
  Johan Strandberg
  Maria Andersson
  Zara Larsson
  Mattias Nordin
  Manne Wiklund
  Petter Haraldsson
  Jonas Haraldsson

 2.    Järfälla OK, Lag 1          146.38
  David Stridfeldt
  Lars Jutehag
  Karin Boström
  Anna Anvret
  Markus Eriksson
  Anders Bucht
  Erik Reiholdsson
  Mathias Johansson

 3.    IFK Lidingö               151.39
  Håkan Nyberg
  Andreas Lundvall
  Ida Gawell
  Lisa Wallsten
  Nicklas Hagström
  Andreas Edlund
  Petter Hallerby
  Emma Tarandi

 4.    Järla IF                  153.35
  Erik Mattsson
  Ville Jutevik
  Kristin André
  My Heinrup
  Jonas Claesson
  Jacob Jansson
  Kenneth Hanning
  Robert Hanning

 5.    Sundbybergs IK            155.14
  Klas Englund
  Pontus Ahlqvist
  Peter Kolmskog
  Therese Hultman
  Niklas Ahlqvist
  Dan Brunnelöv
  Eleonor Samuelsson
  Ulrika Samuelsson


 STRÄCKA 1

 Plac. Klubb                         Tid      Gaffel

  1.    Gustavsbergs IF                21.42     A
  2.   IFK Lidingö                    21.45     A
  3.   IFK Lidingö                    22.26     B       (1)
  4.   Järfälla OK, Lag 1             22.29     B
  5.   IFK Tumba, Lag 1               22.35     A
  6.   Täby OK                        22.36     A
  7.   Järfälla OK, Lag 1             22.39     A       (2)
  8.   Sundbybergs IK                 22.41     B
  9.   IFK Enskede                    22.42     A
  10.  Järla IF                       22.50     A
  11.  Sundbybergs IK                 22.57     A       (3)
  12.  OK Älvsjö-Örby                 23.05     A
  13.  Väsby OK                       23.45     A
  14.  Norbergs OK                    23.50     A       (4)
  15.  Snättringe SK , Lag 1          23.50     A       (5)
  16.  Söders OL                      23.51     A
  17.  Haninge SOK, Lag 1             23.56     A
  18.  Södertälje IF, Lag 2           24.02     A
  19.  OK Klemmingen, Lag 1           25.08     B
  20.  Norbergs OK                    26.19     B
  21.  OK Klemmingen, Lag 1           25.24     A
  22.  Södertälje IF, Lag 1           26.23     A
  23.  Järfälla OK, Lag 2             26.35     A
  24.  Gustavsbergs IF                26.36     B       (6)
  25.  Väsby OK                       26.37     B       (7)
  26.  Turebergs IF                   26.38     B
  27.  Järfälla OK, Lag 2             26.47     B       (8)
  28.  OK Måsen                       27.22     B
  29.  Snättringe SK, Lag 1           27.51     B       (9)
  30.  Täby OK                        27.58     B       (10)
  31.  Söders OL                      28.19     B       (11)
  32.  OK Måsen                       28.34     A       (12)
  33.  Järla IF                       28.58     B       (13)
  34.  OK Klemmingen, Lag 2           29.47     B
  35.  OK Klemmingen, Lag 2           30.30     A       (14)
  36.  Mälarhöjdens IK                30.34     B
  37.  OK Älvsjö-Örby                 30.41     B       (15)
  38.  Mälarhöjdens IK                30.43     A       (16)
  39.  Snättringe SK. Lag 2           30.46     A
  40.  Haninge SOK, Lag 1             30.55     B       (17)
  41.  Haninge SOK, Lag 2             34.16     B
  42.  OK Södertörn, Lag 1            34.21     B
  43.  Södertälje IF, Lag 1           36.04     B       (18)
  44.  OK Södertörn, Lag 3            36.35     A
  45.  Snättringe SK, Lag 2           37.52     B       (19)
  46.  OK Södertörn, Lag 2            43.24     B
  47.  OK Södertörn, Lag 1            45.47     A       (20)
  48.  Södertälje IF, Lag 2           48.11     B       (21)
  49.  IFK Tumba, Lag 1               51.47     B       (22)
  50.  IFK Tumba, Lag 2               51.49     A
  51.  IFK Enskede                    51.50     B       (23)
  52.  Haninge SOK, Lag 2             54.49     A       (24)
  53.  OK Södertörn, Lag 2            57.16     A       (25)
  54.  Turebergs IF                   60.29     A       (26)
  55.  Solna OK                       77.21     B
       Solna OK                       Utgått
       OK Södertörn, Lag 3            Utgått
       IFK Tumba, Lag 2               Utgått


  STRÄCKA 2
  Plac.                              Klubb    Tid           Gaffel
  1.   OK Klemmingen, Lag 1           43.51     A
  2.   Gustavsbergs IF                44.19     A
  3.   Täby OK                        44.29     A
  4.   Haninge SOK, Lag 1             44.31     A
  5.   Söders OL                      44.32     A
  6.   Järfälla OK, Lag 1             44.36     A
  7.   IFK Lidingö                    44.39     A
  8.   Södertälje IF, Lag 1           44.44     A
  9.   Norbergs OK                    46.56     B
  10.  IFK Lidingö                    46.58     B       (1)
  11.  Järla IF                       47.14     A
  12.  Sundbybergs IK                 47.17     B
  13.  Järfälla OK, Lag 1             47.18     B       (2)
  14.  Sundbybergs IK                 48.27     A       (3)
  15.  Gustavsbergs IF                48.33     B       (4)
  16.  Söders OL                      49.27     B       (5)
  17.  OK Älvsjö-Örby                 51.00     A
  18.  IFK Enskede                    51.00     B
  19.  Täby OK                        51.50     B       (6)
  20.  Järla IF                       52.12     B       (7)
  21.  Turebergs IF                   52.48     B
  22.  Snättringe SK, Lag 1           52.56     B
  23.  OK Klemmingen, Lag 1           53.15     B       (8)
  24.  Norbergs OK                    53.27     A       (9)
  25.  Snättringe SK, Lag 1           54.46     A       (10)
  26.  Järfälla OK, Lag 2             54.49     A
  27.  Södertälje IF, Lag 1           57.19     B       (11)
  28.  Väsby OK                       58.07     A
  29.  Södertälje IF, Lag 2           58.14     A
  30.  OK Måsen                       58.16     B
  31.  OK Klemmingen, Lag 2           58.57     B
  32.  Mälarhöjdens IK                58.58     B
  33.  OK Klemmingen, Lag 2           59.40     A       (12)
  34.  OK Måsen                       61.37     A       (13)
  35.  Järfälla OK, Lag 2             61.42     B       (14)
  36.  Snättringe SK, Lag 2           63.52     B
  37.  OK Södertörn, Lag 1            63.57     A
  38.  Haninge SOK, Lag 1             64.02     B       (15)
  39.  OK Älvsjö-Örby                 64.51     B       (16)
  40.  Mälarhöjdens IK                65.15     A       (17)
  41.  OK Södertörn, Lag 1            66.05     B       (18)
  42.  IFK Tumba, Lag 1               66.41     B
  43.  OK Södertörn, Lag 2            69.11     B
  44.  Väsby OK                       71.09     B       (19)
  45.  Haninge SOK, Lag 2             72.13     B
  46.  Snättringe SK, Lag 2           73.56     A       (20)
  47.  IFK Tumba, Lag 1               77.56     A       (21)
  48.  IFK Enskede                    79.41     A       (22)
  49.  OK Södertörn, Lag 2            81.59     A       (23)
  50.  Haninge SOK, Lag 2             98.07     A       (24)
  51.  Södertälje IF, Lag 2           98.29     B       (25)
  52.  Turebergs IF                   98.52     A       (26)

  STRÄCKA 3
  Plac.                              Klubb    Tid           Gaffel

  1.   Gustavsbergs IF               78.27      B
  2.   Täby OK                       80.45      B
  3.   Gustavsbergs IF               81.54      C      (1)
  4.   Söders OL                     82.57      A
  5.   IFK Lidingö                   83.17      A
  6.   Sundbybergs IK                84.45      A
  7.   Järfälla OK, Lag 1            84.55      A
  8.   Sundbybergs IK                85.04      B      (2)
  9.   IFK Lidingö                   85.26      B      (3)
  10.  Järfälla OK, Lag 1            87.26      C      (4)
  11.  OK Klemmingen, Lag 1          87.46      A
  12.  Järla IF                      88.36      B
  13.  Snättringe SK, Lag 1          88.36      B
  14.  Järla IF                      88.53      C      (5)
  15.  Täby OK                       88.59      C      (6)
  16.  Turebergs IF                  89.46      C
  17.  Söders OL                     90.10      B      (7)
  18.  Norbergs OK                   91.09      B
  19.  Norbergs OK                   91.27      A      (8)
  20.  Haninge SOK, Lag 1            91.57      C
  21.  Södertälje IF, Lag 1          92.03      C
  22.  Snättringe SK, Lag 1          92.08      C      (9)
  23.  OK Klemmingen, Lag 1          94.31      B      (10)
  24.  Väsby OK                      98.10      C
  25.  OK Södertörn, Lag 1           99.54      B
  26.  OK Södertörn, Lag 1           100.44     A      (11)
  27.  Södertälje IF, Lag 1          101.16     A      (12)
  28.  OK Måsen                      102.54     C
  29.  Haninge SOK, Lag 1            103.41     A      (13)
  30.  OK Måsen                      104.26     B      (14)
  31.  IFK Tumba, Lag 1              104.50     B
  32.  OK  Älvsjö-Örby               106.25     A
  33.  Järfälla OK, Lag 2            109.42     C
  34.  Mälarhöjdens IK               110.42     C
  35.  OK Älvsjö-Örby                112.05     B      (15)
  36.  OK Klemmingen, Lag 2          113.10     C
  37.  OK Klemmingen, Lag 2          113.10     A      (16)
  38.  IFK Tumba, Lag 1              113.24     C      (17)
  39.  Järfälla OK, Lag 2            113.53     B      (18)
  40.  Södertälje IF, Lag 2          114.26     A
  41.  OK Södertörn, Lag 2           118.04     B
  42.  Väsby OK                      119.00     A      (19)
  43.  Snättringe SK, Lag 2          120.23     C
  44.  Mälarhöjdens IK               122.11     A      (20)
  45.  OK Södertörn, Lag 2           123.40     C      (21)
  46.  IFK Enskede                   132.10     B
  47.  Snättringe SK, Lag 2          133.23     B      (22)
  48.  IFK Enskede                   133.30     C      (23)
  49.  Haninge SOK, Lag 2            139.07     A
  50.  Turebergs IF                  144.21     A      (24)
  51.  Södertälje IF, Lag 2          144.52     B      (25)
  52.  Haninge SOK, Lag 2            162.28     B      (26)


  STRÄCKA 7
  Plac.                              Klubb    Tid

  1.   IFK Lidingö                   118.22
  2.   Järfälla OK, Lag 1            118.26
  3.   Gustavsbergs IF               118.26
  4.   Sundbybergs IK                123.11
  5.   Järla IF                      128.21
  6.   OK Klemmingen, Lag 1          128.57
  7.   Täby OK                       129.02
  8.   Norbergs OK                   129.37
  9.   Södertälje IF, Lag 1          130.57
  10.  Snättringe SK, Lag 1          134.08
  11.  Söders OL                     135.51
  12.  OK Södertörn, Lag 1           141.42
  13.  Haninge SOK, Lag 1            146.45
  14.  IFK Tumba, Lag 1              149.18
  15.  OK Älvsjö-Örby                154.30
  16.  OK Måsen                      156.18
  17.  Järfälla OK, Lag 2            158.50
  18.  OK Södertörn, Lag 2           168.04
  19.  OK Klemmingen, Lag 2          176.01
  20.  IFK Enskede                   176.07
  21.  Snättringe SK, Lag 2          176.12
  22.  Mälarhöjdens IK               177.36
  23.  Södertälje IF, Lag 2          189.41
  24.  Väsby OK                      191.21
  25.  Turebergs IF                  192.08
  26.  Haninge SOK, Lag 2            208.28

  STRÄCKA 8
  Plac.                              Klubb    Tid

  1.   Gustavsbergs IF               141.40
  2.   Järfälla OK, Lag 1            146.38
  3.   IFK Lidingö                   151.39
  4.   Järla IF                      153.35
  5.   Sundbybergs IK                155.14
  6.   Norbergs OK                   156.12
  7.   OK Klemmingen, Lag 1          158.23
  8.   Södertälje IF, Lag 1          160.53
  9.   Snättringe SK, Lag 1          163.45
  10.  Söders OL                     167.16
  11.  IFK Tumba, Lag 1              171.19
  12.  OK Södertörn, Lag 1           172.41
  13.  Haninge SOK, Lag 1            179.54
  14.  OK Älvsjö-Örby                190.20
  15.  Järfälla OK, Lag 2            190.31
  16.  OK Måsen                      194.25
  17.  OK Södertörn, Lag 2           207.02
  18.  Snättringe SK, Lag 2          212.56
  19.  IFK Enskede                   213.18
  20.  OK Klemmingen, Lag 2          213.37
  21.  Väsby OK                      222.06
  22.  Turebergs IF                  222.46
  23.  Mälarhöjdens IK               226.00
  24.  Södertälje IF, Lag 2          226.41
  25.  Haninge SOK, Lag 2            245.35
         Täby OK                       Utgått

LILLA KAVLEN
  SLUTRESULTAT

  Plac.  Klubb                       Tid
  1.   Täby OK                       43.02
       Virginia Wiman
       Elin Björkman
       Henrik Olsson

  2.   Järfälla OK, Lag 1            44.17
       Joel Stridfeldt
       Oskar Wiksell
       Tomas Regnander

  3.   OK Älvsjö-Örby                44.28
       Björn Larsson
       Gustaf Lidegran/Karin Lidegran
       Magnus Nordström

  4.   Järla IF, Lag 1               44.59
       David Andersson-Skantze
       Leif Rogell
       Anders Holmberg

  5.   Täby OK, Lag 2                45.52
       Johan Linde
       Stefan Linde
       Björn Tingström

 LILLA KAVLEN
  STRÄCKA 1
  Plac.                              Klubb    Tid

  1.   OK Älvsjö-Örby                15.08
  2.   Täby OK, Lag 2                15.09
  3.   Järfälla OK, Lag 1            15.18
  4.   Turebergs IF                  16.02
  5.   IFK Lidingö, Lag 2            16.04
  6.   Söders OL, Lag 2              16.12
  7.   Skarpnäcks OL, Lag 1          16.13
  8.   Söders OL, Lag 1              16.16
  9.   Haninge SOK                   16.25
  10.  Täby OK, Lag 1                16.25
  11.  Söders OL, Lag 3              16.26
  12.  Järfälla OK, Lag 2            16.28
  13.  Järfälla OK, Lag 4            16.29
  14.  IFK Lidingö, Lag 1            16.33
  15.  Järfälla OK, Lag 3            16.34
  16.  Järla IF, Lag 1               17.16
  17.  OK Måsen                      17.22
  18.  Järla IF, Lag 2               17.29
  19.  Snättringe SK, Lag 2          18.26
  20.  Södertälje IF                 19.29
  21.  Solna OK, Lag 2               19.30
  22.  IFK Tumba, Lag 2              20.28
  23.  IFK Tumba, Lag 1              20.33
  24.  Snättringe SK, Lag 3          20.55
  25.  Snättringe SK, Lag 1          21.00
  26.  IFK Enskede                   23.42
  27.  Skarpnäcks OL, Lag 4          23.47
  28.  Skarpnäcks OL, Lag 2          23.53
  29.  Solna OK, Lag 1               24.06
  30.  Skarpnäcks OL, Lag 3          26.06
  31.  Skarpnäcks OL, Lag 5          32.12
  32.  Skarpnäcks OL, Lag 6          32.17
       IFK Lidingö, Lag 3            Ej start
       Snättringe SK, Lag 4          Ej start
       Söders OL, Lag 4              Ej start
       Täby OK, Lag 3                Ej start

LILLA KAVLEN
  STRÄCKA 2

  Plac.                              Klubb    Tid

                                     Löpare 1      2      3
  1.   Järla IF, Lag 1               30.49
  2.   IFK Lidingö, Lag 2            30.53      31.11
  3.   Täby OK, Lag 2                31.05
  4.   Järfälla OK, Lag 1            31.11
  5.   Täby OK, Lag 1                32.01
  6.   Skarpnäcks OL, Lag 1          32.05
  7.   OK Älvsjö-Örby                32.17
  8.   Söders OL, Lag 1              34.05      34.17
  9.   Turebergs IF                  36.01
  10.  IFK Lidingö, Lag 1            36.27
  11.  Järfälla OK, Lag 3            36.29      36.29
  12.  OK Måsen                      36.31
  13.  Järla IF, Lag 2               36.38
  14.  Järfälla OK, Lag 4            36.41
  15.  Solna OK, Lag 2               40.40
  16.  Snättringe SK, Lag 2          40.41
  17.  Snättringe SK, Lag 1          40.44
  18.  Snättringe SK, Lag 3          40.46
  19.  Haninge SOK                   40.54
  20.  Solna OK, Lag 1               41.38
  21.  IFK Enskede                   41.39      41.41
  22.  Järfälla OK, Lag 2            41.49      41.49
  23.  Södertälje IF                 41.53
  24.  Söders OL, Lag 2              43.18      43.22
  25.  Söders OL, Lag 3              43.19      43.22
  26.  Skarpnäcks OL, Lag 4          47.07      47.49
  27.  Skarpnäcks OL, Lag 3          47.15
  28.  IFK Tumba, Lag 1              48.11      48.16
  29.  Skarpnäcks OL, Lag 2          49.06
  30.  IFK Tumba, Lag 2              55.50      55.51  55.54
  31.  Skarpnäcks OL, Lag 6          78.41      78.52  78.53
  32.  Skarpnäcks OL, Lag 5          78.48      79.16

  STRÄCKA 3
  Plac.                              Klubb    Tid

  1.   Täby OK, Lag 1                43.02
  2.   Järfälla OK, Lag 1            44.17
  3.   OK Älvsjö-Örby                44.28
  4.   Järla IF, Lag 1               44.59
  5.   Täby OK, Lag 2                45.52
  6.   IFK Lidingö, lag 2            47.09
  7.   Skarpnäcks OL, Lag 1          50.54
  8.   Söders OL, Lag 1              51.26
  9.   OK Måsen                      52.18
  10.  Järla IF, Lag 2               52.21
  11.  IFK Lidingö, Lag 1            55.07
  12.  Järfälla OK, Lag 3            56.48
  13.  Järfälla OK, Lag 4            56.55
  14.  IFK Enskede                   58.22
  15.  Solna OK, Lag 1               59.48
  16.  Järfälla OK, Lag 2            59.50
  17.  Södertälje IF                 59.51
  18.  Snättringe SK, Lag 2          59.57
  19.  Snättringe SK, Lag 1          60.01
  20.  Haninge SOK                   60.31
  21.  Snättringe SK, Lag 3          61.41
  22.  Solna OK, Lag 2               64.53
  23.  Söders OL, Lag 2              68.54
  24.  Turebergs IF                  69.58
  25.  Söders OL, Lag 3              70.13
  26.  Skarpnäcks OL, Lag 2          70.50
  27.  IFK Tumba, Lag 1              71.20
  28.  Skarpnäcks OL, Lag 4          78.06
  29.  Skarpnäcks OL, Lag 3          78.08
  30.  IFK Tumba, Lag 2              83.05
  31.  Skarpnäcks OL, Lag 5          98.06
  32.  Skarpnäcks OL, Lag 6          98.06


  DIREKTBANA  1
  1.   Kaj Axelsson, Snättringe SK   37.10
  2.   Gunilla Ekberg, IFK Lidingö   42.45
  3.   Ellinor Nymark, Söders OL     48.36
  4-   Gunilla Öhman, Mälarhöjdens IK         49.13
  5.   Monika Allenius, IFK Lidingö  50.44
  6.   Alexandra Rylander            56.47
  7.   Anneli Larsson, Haninge SOK   71.01
  8.   Britta Markman, Järfälla OK   93.00

  DIREKTBANA  2
  1.   Robert Rylander, Söders OL    46.07
  2.   Ingemar Lindqvist, Snättringe SK       47.38
  3.   Gunnar Slotte, Söders OL      49.18
  4.   Bengt Bucht, Järfälla OK      49.24
  5.   Peter Ekberg, IFK Lidingö     54.41
  6.   Tobias Liljegren, Horndals IF 58.17
  7.   Marcel Triplet, Mälarhöjdens IK        61.07
  8.   Bo Neidenström, Eskilstunafors OL      78.30
  9.   Leif-Åke Larsson, Haninge SOK 78.53
  10.  Peter Wikberg, Väsby OK       79.33
  11.  Ulla Hammarstrand, Mälarhöjdens IK     84.25
       Anders Grenros, OK Södertörn  Utgått
       Göran Lind, IFK Enskede       Utgått
       Johan Larsson, Haninge SOK    Utgått
       Ulf Slotte, Söders OL         Utgått

  DIREKTBANA  3
  1.   Thomas Wester, Gustavsbergs IF         49.55
  2.   Lars Grankvist, Väsby OK      68.19


  Länkar
  

 



 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2019