Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Tullinge Backnatt 1997

Skrivet av Henrik Persson Inlagt  2011-12-27 15:49:49
Uppdaterad 2020-12-25 15:42:17
Sidan visad 356 gånger

Resultat

    
    
      ============================================================================
    
     D12  2500 meter  
    
    
      ============================================================================ 
    
      1  NADJA LARSSON  SÖDERS OL    15.06   
    
      2  SOFIA PERSSON  SNÄTTRINGE SK   20.35   
    
      3  MALIN LÖNNQVIST  SKARPNÄCKS OL   20.40   
    
      4  LILLEMOR GUTELAND  SKARPNÄCKS OL   22.53   
    
      5  KAROLIN JANSSON  OK MÅSEN    28.58   
    
       CARIN EMANUELSSON GUSTAVSBERGS IF  EJ STA 
    
    
============================================================================ D14 3500 meter ============================================================================ 1 ELIN HAGESTRAND OK ROSLAGEN 30.24 2 SARA LUNDBLAD SNÄTTRINGE SK 30.52 3 JOSEFIN NORELL SÖDERS OL 32.52 4 KARIN BOSTRÖM JÄRFÄLLA OK 33.06 5 SOFIA SÖLLVANDER OK RODHEN 34.04 6 NATALIE EGLI SÖDERS OL 35.00 7 THERESE THAGAARD SKARPNÄCKS OL 37.32 8 HELENA LYDELL OK RODHEN 41.58 9 KRISTIN ANDREÉ JÄRLA IF OK 42.43 10 ANDRIETTA TEGNEBRATT OK SÖDERTÖRN 47.25 11 MARIA ANDERSSON OK SÖDERTÖRN 52.08 THERESE PERSSON SNÄTTRINGE SK UTGÅTT KATARINA ALM BROMMA-VÄLLINGBY SOK EJ STA MARIA ANDERSSON GUSTAVSBERGS IF EJ STA INGRID HANSSON OK RODHEN EJ STA MIA SLOTTE SÖDERS OL EJ STA
============================================================================ D16 5550 meter ============================================================================ 1 ELEONOR SAMUELSSON SUNDBYBERG IK 48.23 2 HELENA CALLERT SÖDERTÄLJE IF 48.43 3 CAROLINE ERIKSSON OK RAVINEN 50.00 4 ELIN SJÖLANDER OK RODHEN 52.19 5 EMMA SJÖLANDER OK RODHEN 52.59 6 ANN-CHRISTINE SIVESIND TÄBY ORIENTERINGSKLUBB 53.59 7 ÅSA MÅRSELL SÖDERTÄLJE IF 54.22 8 CAMILLA ARPÖ SÖDERS OL 54.44 9 THERESE HULTMAN SUNDBYBERG IK 57.56 10 MONIKA NILSSON OK KLEMMINGEN 58.48 CECILIA WADIN OK ÄLVSJÖ-ÖRBY EJ STA
============================================================================ D18 6150 meter ============================================================================ 1 (0802) KARIN LINDSKOG IFK ENSKEDE 57.47 2 LINDA JOHANSSON TIERPS SOK 65.02 3 MY HEINRUP JÄRLA IF OK 70.43
============================================================================ D20 6750 meter ============================================================================ 1 MARIA SJÖLANDER OK RODHEN 55.06 2 (0704) PATRICIA GUNNARSSON SOIK HELLAS 58.32 3 JESSIKA ERIKSSON IFK SÖDERTÄLJE 65.32 4 (0838) KARIN SKOGHOLM MÄLARHÖJDENS IK 67.20 5 ANNA HANSSON OK RODHEN 79.38
============================================================================ D21 5550 meter ============================================================================ 1 KATRIN HALLSTEN TÄBY ORIENTERINGSKLUBB 43.09 2 HELENA PERSSON IFK TUMBA OK 44.03 3 MARIE MALMBORG SKOGSLUFFARNAS OK 45.27 4 KRISTINA LINDSTRÖM SKOGSLUFFARNAS OK 47.23 5 PERNILLA NILSSON J ÄRFÄLLA OK 49.38 6 KARIN ANDERSSON OK TISAREN 50.24 7 MARIA NILSSON GÄVLE OK 52.58 8 CARINA HILL IFK TUMBA OK 54.31 9 ANNA-MARIA HÅKANSSON SOK JOAR VIKING 87.47 ANNA SAMUELSSON IFK SÖDERTÄLJE EJ STA CHRISTINA PERSSON TÄBY ORIENTERINGSKLUBB EJ STA ANNIKA NILSSON SKOGSLUFFARNAS OK EJ STA (0712) JENNY JOHANSSON JÄRFÄLLA OK EJ STA
============================================================================ D21 LÅNG 7800 meter ============================================================================ 1 (0177) ANNIKA LUNDSTRÖM SUNDBYBERG IK 57.33 2 (0157) KAROLINA SAMUELSSON SUNDBYBERG IK 58.55 3 (0280) LINDA NORDIN GUSTAVSBERGS IF 61.13 4 KATARINA GALLE GUSTAVSBERGS IF 63.01 JENNI ADAMS OK LINNÉ EJ STA (0326) PIA HELLGREN OK SÖDERTÖRN EJ STA (0194) CHRISTINA NÄSMAN IFK LIDINGÖ SOK EJ STA
============================================================================ D35 5550 meter ============================================================================ 1 MIA GUSTAFSSON SUNDBYBERG IK 50.56 2 CARINA JOHANSSON TIERPS SOK 59.31 3 EVA EMANUELSSON GUSTAVSBERGS IF 67.10 4 LENA JÅFS JÄRLA IF OK 78.40 5 KARINA JACOBSSON OK RODHEN 89.35 KERSTIN OHLSSON HANINGE SOK EJ STA
============================================================================ D40 4400 meter ============================================================================ 1 EVA NORDIN GUSTAVSBERGS IF 50.49 2 MARGARETA WADIN OK ÄLVSJÖ-ÖRBY 52.47 3 ANNELI LINDKVIST MÄLARHÖJDENS IK 54.39 4 MARITA SAMUELSSON SUNDBYBERG IK 55.22
============================================================================ D45 4400 meter ============================================================================ 1 AILA HALTTUNEN HANINGE SOK 48.58 2 MARGARETA HARALDSSON GUSTAVSBERGS IF 50.30 3 KARIN NÄSLUND IFK TUMBA OK 69.04 GUNNEL LAGERSTEDT OK RAVINEN EJ STA
============================================================================ D50 3900 meter ============================================================================ 1 KERSTIN ROSENGREN TUREBERGS IF 38.12 2 BIRGITTA BILLSTAM JÄRFÄLLA OK 43.20 3 KRISTINA NYGREN-FRISK ROTEBRO IS 43.39 4 BERIT LINDUNGER HANINGE SOK 45.01 5 ELKE WILKE-GÜNTHER TIERPS SOK 52.44 6 INGEGERD LINDSTRÖM IFK TUMBA OK 55.54 7 GUNVOR GRANATH NYNÄSHAMNS OK 56.07 8 ANN-LOISE BJERNEVIK IFK TUMBA OK 57.07 9 GUNILLA ISAKSSON IFK TUMBA OK 58.33 10 LISBETH EGERFJORD MÄLARHÖJDENS IK 66.23
============================================================================ D60 3200 meter ============================================================================ 1 BIRGITTA WESTERGREN TÄBY ORIENTERINGSKLUBB 42.06 2 SOLVEIG HUMLA SOLNA OK 42.43 3 INGER LARSSON STHLMS GODTEMPL. IF 46.56
============================================================================ H12 2500 meter ============================================================================ 1 JOHAN LINDSKOG IFK ENSKEDE 14.26 2 LEIF ROGELL JÄRLA IF OK 15.36 3 JONAS NIKLASSON OK KLEMMINGEN 16.43 4 BJÖRN PRAMLID OK KLEMMINGEN 17.36 5 JOHANNES JANS JÄRLA IF OK 18.21 6 DAVID ANDERSSON-SKAN. JÄRLA IF OK 19.22 7 NIKLAS NYSTRÖM SKARPNÄCKS OL 19.25 8 NILS BJÖRKE SÖDERS OL 19.48 9 KALLE ANDERSSON ÄRLA IF OK 21.18 10 MÅNS DECKNER SKARPNÄCKS OL 22.25 11 DAVID IVARSSON HANINGE SOK 23.20 12 FREDRIK NORBERG JÄRFÄLLA OK 24.53 13 ANDERS PLATT JÄRLA IF OK 26.02 14 JOHAN FRANSSON SKARPNÄCKS OL 29.03 15 AXEL HULT SKARPNÄCKS OL 29.28 16 AXEL ANDERSSON-GRAPE SKARPNÄCKS OL 33.04 17 MARTIN KOLK SKARPNÄCKS OL 34.59 JACOB ERICSSON HANINGE SOK FELSTÄ ANDREAS JACOBSSON SKARPNÄCKS OL EJ STA
============================================================================ H14 3900 meter ============================================================================ 1 JOHAN STRANDBERG GUSTAVSBERGS IF 30.48 2 KRISTOFFER JANSSON OK MÅSEN 32.33 3 CARL PRAMLID OK KLEMMINGEN 33.54 4 JOHAN HÄLL OK RODHEN 35.57 5 JOHN NIKLASSON OK KLEMMINGEN 36.39 6 PONTUS KARLSSON TUREBERGS IF 36.54 7 VILLE JUTVIK JÄRLA IF OK 37.13 8 OVE ERIKSSON OK KLEMMINGEN 39.22 9 ANDERS HOLMBERG JÄRLA IF OK 41.00 10 TOMAS UNESTAD JÄRFÄLLA OK 42.03 11 ROBIN GRANQVIST VÄSBY OK 44.05 12 BJÖRN JOHANSSON TIERPS SOK 45.33 13 MAGNUS NORDSTRÖM OK ÄLVSJÖ-ÖRBY 46.54 14 STEFAN GRADIN JÄRFÄLLA OK 49.07 15 ANDREAS NORBERG JÄRFÄLLA OK 57.57 16 DAN ENGBERG JÄRLA IF OK 64.18 17 NICLAS BEHRENFELDT SKARPNÄCKS OL 72.18 PETTER HARALDSSON GUSTAVSBERGS IF EJ STA NIKLAS ÅBERG JÄRLA IF OK EJ STA FABIAN AHLQVIST SKARPNÄCKS OL EJ STA MIKKO TERVANEN SKARPNÄCKS OL EJ STA
============================================================================ H16 6150 meter ============================================================================ 1 GÖRAN ANLIND OK ÖSTERÅKER 44.13 2 JONATHAN ALM BROMMA-VÄLLINGBY SOK 44.30 3 BENGT LANGELS SKARPNÄCKS OL 46.33 4 ANDERS JANSSON OK ÖSTERÅKER 48.11 5 ERIK ENGSTEN OK RODHEN 54.27 6 ANDERS BOSTRÖM SOLNA OK 54.31 7 THOMAS WARENIUS SÖDERS OL 54.51 8 DAVID BLOM OK KLEMMINGEN 55.59 9 DANIEL FORSBERG OK RODHEN 56.06 10 JONAS PETTERSSON TIERPS SOK 56.45 11 MALTE GUTELAND SKARPNÄCKS OL 57.07 12 JOHAN BJURLING GUSTAVSBERGS IF 60.49 13 MOSES OCIRA SOK JOAR VIKING 62.40 CARL EMANUELSSON GUSTAVSBERGS IF FELSTÄ JONAS GRADIN JÄRFÄLLA OK EJ STA DAVID STRIDFELDT JÄRFÄLLA OK EJ STA
============================================================================ H18 7800 meter ============================================================================ 1 (0702) JONAS HARALDSSON GUSTAVSBERGS IF 48.27 2 (0654) MANNE WIKLUND GUSTAVSBERGS IF 52.10 3 BJÖRN CARLSSON OK TISAREN 53.55 4 (1469) HENRIK HELLMAN OK SÖDERTÖRN 54.39 5 (1581) STEFAN NORDSTRÖM OK ÄLVSJÖ-ÖRBY 59.32 6 ROBERT JOHANSSON TÄBY ORIENTERINGSKLUBB 61.30 7 (1209) RASMUS LINDBERG BROMMA-VÄLLINGBY SOK 63.55 8 HENRIK ALMQVIST STIGFINNARNA 64.09 9 JOEL SVEDÉRUS SKOGSLUFFARNAS OK 66.28 10 MAGNUS LINDBERG SOLNA OK 71.03 11 DANIEL RÅDESTRÖM SNÄTTRINGE SK 77.26 12 BJARNE KAMPEGÅRD OK SÖDERTÖRN 91.17 13 RAMIN NIKZAD SOK JOAR VIKING 107.37 (1344) GUNNAR LINDBERG BROMMA-VÄLLINGBY SOK EJ STA (1510) ERIK SISELL OK SÖDERTÖRN EJ STA (1314) MARCUS ERIKSSON ÄRFÄLLA OK EJ STA
============================================================================ H20 9000 meter ============================================================================ 1 (0838) JOHAN SISELL OK SÖDERTÖRN 58.17 2 (0693) MATTIAS NORDIN GUSTAVSBERGS IF 59.52 3 HÅKAN CARLSSON OK TISAREN 63.52 4 GUSTAV NÄSMAN OK RODHEN 64.44 5 LARS STRID IFK TUMBA OK 73.44 6 ULRIK BERGGREN OK SÖDERTÖRN 74.07 7 MATTIAS SVANBERG SOLNA OK 86.25 PETER KNUTSSON SOLNA OK EJ STA
============================================================================ H21 7800 meter ============================================================================ 1 MAGNUS JOHANSSON OK ROSLAGEN 49.45 2 ROLF JOHANSSON ROTEBRO IS 52.45 3 (0958) MAGNUS SÖDERVALL SUNDBYBERG IK 54.49 4 PATRIK BLIDEFALK KONGL O-TEKNOLOGER KTH 55.11 5 MARTIN PETTERSSON OK TISAREN 55.55 6 MATS ÅHMAN OK KLEMMINGEN 58.26 7 JOEL AHLQVIST SKARPNÄCKS OL 60.06 8 JÖRGEN EKBLOM OK GRIP 61.35 9 STEFAN ERIKSSON JÄRFÄLLA OK 61.57 10 OVE TORSTENSSON OK RODHEN 62.21 11 MARTIN SKVOR TJEKISKA REPUBLIKEN 63.00 12 STEFAN CARLSSON OK KLEMMINGEN 63.37 13 MIKAEL ÅLUND OK TISAREN 63.46 14 PETER JÄDERFELDT OK KLEMMINGEN 64.42 15 TORBJÖRN OHLSSON HANINGE SOK 69.05 16 INGEMAR ERIKSSON OK RODHEN 69.31 17 PER-ANDERS LINDGREN STHLMS GODTEMPL. IF 82.03 STEFAN JOHANSSON OK ROSLAGEN EJ STA JÖRGEN NIKLASSON OK KLEMMINGEN EJ STA
============================================================================ H21 LÅNG 11550 meter ============================================================================ 1 DAN NORIN GUSTAVSBERGS IF 69.32 2 (0006) FREDRIK LÖWEGREN IFK LIDINGÖ SOK 73.26 3 (0643) BJÖRN LJUNGQVIST IFK LIDINGÖ SOK 75.11 4 (0357) PETER JUTHBERG OK SÖDERTÖRN 75.23 5 (0143) MARTIN BELLANDER GUSTAVSBERGS IF 78.17 5 MIKAEL PIHEL OK TISAREN 78.17 7 (0200) CHRISTER IVARSSON OK SÖDERTÖRN 78.21 8 MATTIAS BALCK IFK LIDINGÖ SOK 80.16 9 (0617) MAGNUS STERNER OK SÖDERTÖRN 80.59 10 MATS FRYXELL STRÄNGNÄS-MALMBY OL 81.17 11 MIKAEL TJERNBERG SÖDERTÄLJE IF 81.40 12 JAN SJÖDIN OK TISAREN 83.39 13 (0573) TOMAS ALBINSSON IFK ENSKEDE 84.37 14 ULRIK ENGLUND IFK TUMBA OK 87.42 15 HENRIK NORD SÖDERTÄLJE IF 88.52 16 (0586) ROLF ARRESTAM SUNDBYBERG IK 89.21 17 RONNIE DAHLGREN GUSTAVSBERGS IF 90.10 18 PETER JOHANSSON OK RODHEN 90.28 19 MAGNUS BERGMAN IFK LIDINGÖ SOK 90.30 20 KJELL ÅGREN IFK TUMBA OK 90.46 21 RIKARD SIMONSSON OK TISAREN 91.16 22 ANDERS HOLMSTRÖM SOLNA OK 96.13 23 PATRIK ALGREN OK TISAREN 96.46 24 JOAKIM LUNDH OK TISAREN 97.14 25 (1675) TOBIAS ERIKSSON GUSTAVSBERGS IF 98.24 26 (1672) ESA MYLLYVAINIO SOLNA OK 98.44 27 (0514) STEFAN HELLBERG SUNDBYBERG IK 102.15 28 PER-JOHAN JOSEFSSON OS SANDHAMN 102.51 29 P-G MÅNSSON SÖDERTÄLJE IF 103.55 30 PETER FITGER SOLNA OK 105.32 31 MATS BJÖRKMAN SKOGSLUFFARNAS OK 123.01 PETER CARLSSON OS SANDHAMN FELSTÄ DAN LARSSON OK TISAREN FELSTÄ (0803) ROBERT TELLVIK MÄLARHÖJDENS IK UTGÅTT (0347) JOHNNY JUNEGARD OK SÖDERTÖRN EJ STA (0806) PER SAMUELSSON MÄLARHÖJDENS IK EJ STA ROBERT HANNING JÄRLA IF OK EJ STA
============================================================================ H35 9000 meter ============================================================================ 1 ULF BURMAN GUSTAVSBERGS IF 59.07 2 MATS EDLUND EKSPORT OL 67.40 3 LARS GREILERT HANINGE SOK 71.16 4 ARNE KARLSSON IFK TUMBA OK 71.58 5 PER STELLBORN SKOGSLUFFARNAS OK 75.33 6 LEIF PETTERSSON TIERPS SOK 80.47 TORGNY TORESSON SÖDERTÄLJE IF EJ STA OLA ERIKSSON OK GRIP EJ STA
============================================================================ H40 7800 meter ============================================================================ 1 SVEND ERIK MATHIASSEN OK SÖDERTÖRN 53.22 2 LARS RÖNNOLS TÄBY ORIENTERINGSKLUBB 53.28 3 JOHNNY LINDHOLM SKOGSLUFFARNAS OK 56.48 4 TORE ÖHMAN OK GRIP 59.22 5 HÅKAN TÖRNROT SOIK HELLAS 59.42 6 ÅKE KAPPEL HANINGE SOK 63.11 7 HÅKAN LINDBERG VÄSBY OK 63.33 8 GÖRAN ANDERSSON ROTEBRO IS 63.40 9 SVEN-ÅKE EMANUELSSON GUSTAVSBERGS IF 63.52 10 PETER RAMSTRÖM BROMMA-VÄLLINGBY SOK 66.19 11 BJÖRN THORÉN TÄBY ORIENTERINGSKLUBB 66.33 12 BENGT LINDBERG SOLNA OK 68.39 13 LARS SEGERQVIST SKARPNÄCKS OL 70.08 14 GÖTE ROSENQVIST SKARPNÄCKS OL 72.18 15 ANDERS HULT SKARPNÄCKS OL 79.42 16 PETER SVENSSON MÄLARHÖJDENS IK 79.51 17 LASSE FORSMAN SKOGSLUFFARNAS OK 82.27 CURT RAHLÉN OK RAVINEN EJ STA ULF MALMBORG SKOGSLUFFARNAS OK EJ STA
============================================================================ H45 6750 meter ============================================================================ 1 ROLAND WARENIUS SÖDERS OL 48.45 2 MAGNUS HARALDSSON GUSTAVSBERGS IF 51.37 3 CLAES-ERIK KARLSSON TUREBERGS IF 51.55 4 CHRISTER NORDSTRÖM OK ÄLVSJÖ-ÖRBY 51.56 5 BERTIL THYR SÖDERS OL 52.42 6 KJELL OHLSSON SÖDERS OL 53.32 7 TORGNY LAGERSTEDT OK RAVINEN 54.27 8 P-O IVARSSON HANINGE SOK 55.16 9 GUNNAR ÅSELL IFK ENSKEDE 56.30 10 JARI SEVILÄ SÖDERS OL 56.54 11 OLOF PERSSON SNÄTTRINGE SK 57.48 12 GÖRAN FRISK ROTEBRO IS 58.06 13 JAN-ERIK LINDBERG BROMMA-VÄLLINGBY SOK 58.32 14 LEIF ERICSSON HANINGE SOK 59.01 15 BO SANDAHL SKARPNÄCKS OL 59.58 16 CHRISTER GALLE BROMMA-VÄLLINGBY SOK 63.33 17 KJELL JANSSON OK MÅSEN 65.53 18 KRISTER ERIKSSON MÄLARHÖJDENS IK 69.06 19 JÖRGEN WIDLUND NYNÄSHAMNS OK 71.01 20 LASSE MÅRSELL SÖDERTÄLJE IF 86.17 MARCEL TRIPLET MÄLARHÖJDENS IK UTGÅTT JAN GUNNARSSON SOIK HELLAS EJ STA TOMMY SJÖLANDER OK RODHEN EJ STA KJELL HOLMBERG TUREBERGS IF EJ STA LENNART HÄVREN JÄRLA IF OK EJ STA
============================================================================ H50 6150 meter ============================================================================ 1 BJÖRN NORDIN GUSTAVSBERGS IF 43.34 2 LEIF STRANDBERG GUSTAVSBERGS IF 43.59 4 BENGT ANDERSSON SÖDERS OL 47.22 5 KENNETH NÄSLUND IFK TUMBA OK 47.54 6 LEIF THORSSON OK GRIP 51.54 7 ANDERS KIHLSTRÖM TUREBERGS IF 52.40 7 STEN JOHANSSON IERPS SOK 52.40 9 LARS JONASSON JÄRFÄLLA OK 53.10 10 MATS WESTERBERG SOLNA OK 53.58 10 KENNETH BERGLUND SOIK HELLAS 53.58 12 SEPPO HYVÖNEN OK SÖDERTÖRN 54.25 13 ANDERS SARBERG ENEBYBERGS IF 55.08 14 BJÖRN GUSTAFSSON ENEBYBERGS IF 56.38 15 RONNY HEDLUND OK SÖDERTÖRN 58.36 16 KJELL NILSSON OK KLEMMINGEN 59.05 17 LEIF ALMQVIST ENKÖPINGS AI 59.30 18 JAN BOJLING SOLNA OK 59.48 19 TOR LINDSTRÖM IFK TUMBA OK 60.21 20 ARNE LINDBERG BROMMA-VÄLLINGBY SOK 62.10 21 LARS NORDIN SOLNA OK 62.42 22 HANS EDVALL JÄRFÄLLA OK 62.53 23 GUNNAR ERIKSSON JÄRFÄLLA OK 62.55 24 ANDERS EKELIN SÖDERS OL 64.20 25 JAN ENESVED SÖDERTÄLJE IF 64.58 26 BO-EINAR DANIELSSON ENKÖPINGS AI 65.20 27 SÖREN LINDSTRÖM IFK TUMBA OK 66.16 28 ÖRJAN KAMPEGÅRD OK SÖDERTÖRN 67.37 29 BO ANDERSSON ENKÖPINGS AI 68.40 30 GÖRAN JOHANSSON JÄRFÄLLA OK 69.31 31 MATS JONSSON BROMMA-VÄLLINGBY SOK 79.45 ROLAND PERSSON IFK ENSKEDE EJ STA NORMAN THULIN TÄBY ORIENTERINGSKLUBB EJ STA
============================================================================ H55 5250 meter ============================================================================ 1 BJÖRN LINNERSJÖ GUSTAVSBERGS IF 42.39 2 LARS JOHANSSON SÖDERTÄLJE IF 46.13 3 REINE BORGSTRÖM SKOGSLUFFARNAS OK 46.36 4 STIG PEDERSEN SÖDERTÖLJE IF 46.59 5 LEIF HERMUNDSTAD SNÄTTRINGE SK 49.04 6 STAFFAN ELMHAGEN SÖDERS OL 50.21 7 BENGT HÅKANSSON IBM-KLUBBEN 54.03 8 BO HEDLUND IFK ENSKEDE 56.08 8 GÖRAN GRIMVALL TÄBY ORIENTERINGSKLUBB 56.08 10 LENNART LILJEHAMMAR NYNÄSHAMNS OK 57.07 11 RAGNAR PERSSON ENEBYBERGS IF 57.43 12 OVE ARVIDSSON OK SÖDERTÖRN 64.14 SVERRE JOHNSSON OK RAVINEN EJ STA
============================================================================ H60 3900 meter ============================================================================ 1 RUNE CARLSSON SUNDBYBERG IK 28.54 2 MARTIN ENGQVIST UPSALA IF 34.51 3 OLLE JACOBSSON ROTEBRO IS 35.21 4 ROLAND HANSSON SNÄTTRINGE SK 37.41 5 BERTIL LJUNGEMYR IFK LIDINGÖ SOK 38.05 6 INGVAR JOHANNESSON SOLNA OK 41.37 7 RUNE GÅRDH NYNÄSHAMNS OK 42.13 8 HANS KLEIN OK ÖSTERÅKER 42.45 9 IVAR NORDBERG OK ÄLVSJÖ-ÖRBY 43.06 10 TRYGGVE TRYGG OK ROSLAGEN 43.26 11 BÖRJE BLOMQVIST SIGTUNA OK 44.25 12 INGEMAR LAGERKVIST VÄSBY OK 44.47 13 STEN LARSSON HAMMARBY IF 49.11 14 BERNT FASTING VÄSBY OK 51.49 15 ERLAND LJUNGSTRÖM SPÅRVÄGENS OK 58.56 PER HALLDIN SÖDERTÄLJE IF FELSTÄ SVEN ERIKSSON OK ROSLAGEN UTGÅTT YNGVE PERSSON OK ÖSTERÅKER EJ STA
============================================================================ H65 3500 meter ============================================================================ 1 LENNART STENBERG STIGFINNARNA 34.15 2 LARS SANDVIK OK RAVINEN 34.28 3 YNGVE HEDBERG SNÄTTRINGE SK 37.42 4 PER WESTER GUSTAVSBERGS IF 39.59 5 GEORG EKSTRÖM SOIK HELLAS 41.00 6 HENRY SPOVIN TÄBY ORIENTERINGSKLUBB 41.29 7 LENNART WESTERGREN SöDERS OL 42.03 8 MALTE LARSSON TUREBERGS IF 42.36 9 PAUL LARSSON STHLMS GODTEMPL. IF 44.42 10 FOLKE ARVIDSSON SKOGSLUFFARNAS OK 46.30 11 BÖRJE PALMQVIST JÄRFÄLLA OK 47.13 12 BERTIL STRIDH STHLMS GODTEMPL. IF 49.01 13 LARS BJÖRKLUND SNÄTTRINGE SK 52.58 14 LENNART HEDLUND SOK JOAR VIKING 53.14 15 ÅKE WEEGAR NYNÄSHAMNS OK 60.12 16 ARTUR ERIKSSON SOFIA CK 60.15 ALF LUNDKVIST OK TOR EJ STA TAGE OLSSON OK TYLÖSKOG EJ STA ARNE REGER SÖDERS OL EJ STA


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020