Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Resultatlista Äggröran 1998-04-11

Skrivet av Henrik Persson Inlagt  2014-11-11 09:36:20
Uppdaterad 2014-11-11 09:36:19
Sidan visad 472 gånger



KLASSVAL

H80 | H75 | H70 | H65 | H60 | H55 | H55 MOTION | H50 | H45 | H45 MOTION | H40 | H35 | H35 KORT | H35 MOTION | H21-1 | H21-2 | H21 KORT | H21 MOTION | H20 | H20 KORT | H18 | H16 | H16 LÄTT | H14 | H14 LÄTT | H12 | H12 LÄTT | H10 | D70 | D65 | D60 | D55 | D55 MOTION | D50 | D45 | D45 MOTION | D40 | D35 | D35 MOTION | D21 | D21 KORT | D21 MOTION | D20 | D18 | D16 | D16 LÄTT | D14 | D14 LÄTT | D12 | D12 LÄTT | INSKOLNING | ÖPPEN 1 | ÖPPEN 2 | ÖPPEN 3 | ÖPPEN 4 | ÖPPEN 5 | ÖPPEN 6 | ÖPPEN 7 | ÖPPEN 8 | ÖPPEN 9 |

H80                         3050 meter
   1 MALTE LARSSON           TUREBERGS IF             46.55 15
   2 BENGT ÅHMAN             SKOGSLUFFARNAS OK        52.16 15
   3 CONNY NÄSHOLM           MÄLARHÖJDENS IK          74.23 15
   4 ÅKE ARNLE               SOLNA OK                 85.16 15
   5 WIDAR WÅGLAND           HAMMARBY IF             101.49 15
     EVERT HÅNNBERG          OK SÖDERTÖRN            EJ STA 15
     EWERT ANDERSSON         SKARPNÄCKS OL           EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 1
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 2
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 2

TILL KLASSVAL

H75                         3050 meter
   1 THOR HOLMBERG           OK SÖDERTÖRN             48.53 15
   2 SVEN LARSSON            SKARPNÄCKS OL            49.46 15
   3 ERIK OLSSON             HAMMARBY IF              56.40 15
   4 BERTIL STRIDH           STHLMS GODTEMPL. IF      58.01 15
   5 SIXTEN NORELL           OK RAVINEN               58.34 15
   6 IVAN HÅNNBERG           OK SÖDERTÖRN             64.24 15
   7 LENNART HEDLUND         SOK JOAR VIKING          65.28 17
   8 INGEMAR FRÖJD           STIGFINNARNA             70.38 15
     KARL-ERIK WINBLAD       STOCKHOLMS OK           FELSTÄ 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 2
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 7
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 8

TILL KLASSVAL

H70                         4310 meter
   1 ARNE KRONQVIST          OK RAVINEN               55.00 15
   2 HANS ANDRÉN             IFK TUMBA OK             58.16 15
   3 ÅKE HALL                JÄRLA IF OK              58.52 15
   4 FOLKE LINGEGÅRD         SKARPNÄCKS OL            61.10 15
   5 ARNE LINDBERG           GUSTAVSBERGS IF          63.37 15
   6 LENNART HAGELIN         GUSTAVSBERGS IF          64.14 15
   7 K-G JANSSON             STOCKHOLMS OK            66.40 15
   8 BENGT BJÖRKMAN          GUSTAVSBERGS IF          67.35 15
   9 HANS ANDERSSON          STOCKHOLMS OK            70.40 15
  10 BERTIL ERIKSSON         SÖDERTÄLJE IF            72.31 16
  11 HANS LARSSON            SPÅRVÄGENS OK            72.49 15
  12 KURT HAGELIN            GUSTAVSBERGS IF          72.53 15
  13 INGVAR NORBERG          OK SÖDERTÖRN             77.46 15
     STIG OLSSON             STHLMS GODTEMPL. IF     FELSTÄ 15
     ARVID IMARK             ARBOGA OK               EJ STA 21

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 3
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 12
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 13

TILL KLASSVAL

H65                         4310 meter
   1 ALF ROSÉN               GUSTAVSBERGS IF          45.22 15
   2 KARL-AXEL JANSSON       TUREBERGS IF             45.34 15
   3 GÖTE PETTERSSON         OK SÖDERTÖRN             50.09 15
   4 ANDERS BACK             OK RAVINEN               50.49 15
   5 IVAR NORIN              GUSTAVSBERGS IF          56.43 15
   6 ÅKE JANSSON             ROTEBRO IS               58.59 15
   7 SVEN JANSSON            SNÄTTRINGE SK            59.06 15
   8 BENGT YTTERMO           OK SÖDERTÖRN             59.09 15
   9 IVAR NORDBERG           OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           61.30 15
  10 PAUL LARSSON            STHLMS GODTEMPL. IF      65.02 15
  11 DAVID JONSSON           HAMMARBY IF              67.05 15
  12 LENNART WESTERGREN      SÖDERS OL                67.40 15
  13 HENRY DAVIDSSON         GUSTAVSBERGS IF          70.24 15
  14 ANDERS SLAGBRAND        SOIK HELLAS              71.38 15
  15 FRITZ LIDSTRÖM          OK NOLASKOGSARNA         77.26 22
     PERTTI TORKKELI         IFK LIDINGÖ SOK         EJ STA 15
     STIG LINDKVIST          ENEBYBERGS IF           EJ STA 15
     LARS SANDVIK            OK RAVINEN              EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 4
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 9
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 12

TILL KLASSVAL

H60                         4530 meter
   1 GUNNAR ERIKSSON         SÖDERTÄLJE IF            43.57 16
   2 RUNE CARLSSON           SUNDBYBERG IK            45.47 15
   3 ROLF SCHAGERSTRÖM       ALMBY IK                 48.48 12
   4 HENRY PETTERSSON        STIGFINNARNA             51.43 15
   5 OLOF RUDIN              IFK TUMBA OK             51.54 15
   6 BROR FORSBERG           HANINGE SOK              53.53 15
   7 INGEMAR JOHANSSON       OK SÖDERTÖRN             57.19 15
   8 ARNE ÅHMAN              OK KLEMMINGEN            58.00 16
   9 ROLAND LÖWGREN          SPÅRVÄGENS OK            58.48 15
  10 JOHNNY LUNDIN           SOIK HELLAS              59.59 15
  11 TORE BORGSTEDT          SNÄTTRINGE SK            60.40 15
  12 GÖSTA GUTELAND          SNÄTTRINGE SK            62.22 15
  13 INGVAR JOHANNESSON      SOLNA OK                 64.47 15
  14 OLLE NYGREN             OK SÖDERTÖRN             66.58 15
  15 RUNE GÅRDH              NYNÄSHAMNS OK            69.25 15
  16 BOINE ELMGREN           BROMMA-VÄLLINGBY SOK     79.09 15
  17 BÖRJE MELIN             OK SÖDERTÖRN             81.57 15
  18 JAN LJUNGBERG           ENEBYBERGS IF            84.39 15
  19 BERTIL BOGREN           SUNDBYBERG IK            97.20 15
     GÖRAN RASTBORG          BROMMA-VÄLLINGBY SOK    FELSTÄ 15
     CURT ANDERSSON          OK SÖDERTÖRN            FELSTÄ 15
     STURE ULANDER           ÄLVSBY IF               FELSTÄ 11
     ODD MELBY               SÖDERS OL               EJ STA 15
     BERTIL LJUNGEMYR        IFK LIDINGÖ SOK         EJ STA 15
     TORD TÖRNKVIST          STHLMS GODTEMPL. IF     EJ STA 15
     NILS NILSSON            JÄRLA IF OK             EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 3
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 11
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 13

TILL KLASSVAL

H55                         5310 meter
   1 BO HEDLUND              IFK ENSKEDE              48.27 15
   2 ARNE BERG               LINKÖPINGS OK            49.11 23
   3 URPO VAINEN             TURUN SUUNNISTAJAT       51.36 00
   4 BO SJÖBERG              IFK TUMBA OK             55.09 15
   5 YNGVE JOHANSSON         KRISTINEHAMNS OK         55.55 18
   6 GÖSTA DROTZ             HESTRA IF                56.57 20
   7 ÅKE GATELID             GÄVLE OK                 57.45 05
   8 HÅKAN SJÖKVIST          SÖDERS OL                57.46 15
   8 STIG PEDERSON           SÖDERTÄLJE IF            57.46 16
  10 LARS LINDKVIST          SKARPNÄCKS OL            58.37 15
  11 STURE NILSSON           STHLMSPOLISENS IF        59.32 15
  12 LEIF HERMUNDSTAD        SNÄTTRINGE SK            60.14 15
  13 SUNE LINDELL            OK HÄLLEN                60.29 16
  14 KARL-ERIK JONSSON       OK NOLASKOGSARNA         61.00 22
  15 GÖRAN HAGLUND           HANINGE SOK              61.23 15
  16 LENNART LILJEHAMMAR     NYNÄSHAMNS OK            61.45 15
  17 RONNY HEDLUND           OK SÖDERTÖRN             62.09 15
  18 SVEN-OLOF JOHANSSON     SÖDERS OL                63.14 15
  19 SVERRE JOHNSSON         OK RAVINEN               63.41 15
  20 KENNETH DILLMAN         MÄLARÖ SOK               65.14 15
  21 ALLAN OLOFSSON          SOK SVAIDE               66.04 04
  22 TONY MILLBRANT          SKOGSLUFFARNAS OK        67.29 15
  23 INGVAR JANSSON          SUNDBYBERG IK            67.49 15
     WEINE JOHANSSON         SÖDERTÄLJE IF           FELSTÄ 16
     PER NILSSON             JÄRFÄLLA OK             EJ STA 15
     STELLAN FEHRNSTRÖM      ENEBYBERGS IF           EJ STA 15
     GÖRAN JOHANSSON         SNÄTTRINGE SK           EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 3
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 23
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 23

TILL KLASSVAL

H55 MOTION                  4150 meter
   1 LEIF HAGSTEDT           VÄSBY OK                 58.43 15
   2 ERROL WICKSELL          SOIK HELLAS              64.40 15
   3 ARNE HJELM              SUNDBYBERG IK            66.43 15
   4 SVEN NILSSON            OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           99.24 15

            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 3
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 3

TILL KLASSVAL

H50                         5890 meter
   1 INGVAR SVENSSON         SÖDERS OL                48.39 15
   2 SVERKER TIRÉN           SOIK HELLAS              53.03 15
   3 BENGT ANDERSSON         SÖDERS OL                54.19 15
   4 BERTIL THYR             SÖDERS OL                55.34 15
   5 ROLAND KUSGÅRD          SÖDERTÄLJE IF            55.48 16
   6 CENT-ÅKE KÄCK           ROTEBRO IS               57.32 15
   7 BERNT ERIKSSON          SPÅRVÄGENS OK            58.40 15
   8 GÖRAN HENRIKSSON        ROTEBRO IS               60.14 15
   9 GÖRAN FRISK             ROTEBRO IS               60.37 15
  10 SÅNE NORDLUND           NYNÄSHAMNS OK            62.20 15
  11 ANDERS STENBACK         BROMMA-VÄLLINGBY SOK     64.16 15
  12 ROLAND PERSSON          IFK ENSKEDE              64.51 15
  13 KENNETH NÄSLUND         IFK TUMBA OK             65.06 15
  14 HANS ERIKSSON           SOIK HELLAS              65.36 15
  15 BO SKOOG                MÄLARHÖJDENS IK          65.41 15
  16 JAN-ERIK WIBERG         JÄRLA IF OK              66.36 15
  17 KLAS LANGELS            SKARPNÄCKS OL            66.57 15
  18 INGEMAR LINDQVIST       SNÄTTRINGE SK            68.13 15
  19 SEPPO MYLLYMÄKI         KAUSTISEN POHJAN-VEIKOT  68.56 99
  20 JAN ÖSTMAN              VB OL                    69.28 03
  21 TOMAS NORLÉN            SÖDERTÄLJE IF            71.05 16
  22 LARS JONASSON           JÄRFÄLLA OK              71.15 15
  23 JAN BOJLING             SOLNA OK                 71.36 15
  24 LARS ÖHMAN              SÖDERS OL                72.03 15
  25 TAGE SANDBERG           BROMMA-VÄLLINGBY SOK     72.26 15
  26 GÖRAN GLANSHED          JÄRLA IF OK              73.28 15
  27 GUNNAR ERIKSSON         JÄRFÄLLA OK              74.01 15
  28 LARS NORDIN             SOLNA OK                 75.02 15
  29 ROLAND NYMAN            SNÄTTRINGE SK            75.26 15
  30 GÖRAN JOHANSSON         JÄRFÄLLA OK              77.09 15
  31 CHRISTER HEDIN          IFK ENSKEDE              79.43 15
  32 MATS ANDREÉ             JÄRLA IF OK              79.53 15
  33 ARNE LINDBERG           BROMMA-VÄLLINGBY SOK     80.34 15
  34 JOHAN SANDSTRÖM         OK RAVINEN               82.33 15
  35 HANS GRUDD              STORA TUNA IK            85.31 03
  36 JOHNY LINDMARK          SKARPNÄCKS OL            88.12 15
  37 SUNE GRANATH            SNÄTTRINGE SK            88.25 15
  38 KENNETH ARNELÖF         STHLMS GODTEMPL. IF      89.03 15
  39 HÅKAN LARSSON           OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           91.42 15
  40 MATS JONSSON            BROMMA-VÄLLINGBY SOK    109.50 15
     BERTIL STENSTRÖM        BROMMA-VÄLLINGBY SOK    FELSTÄ 15
     LARS LYBERT             OK RAVINEN              UTGÅTT 15
     ANDERS SELLGREN         SIGTUNA OK              EJ STA 17
     CARL CARLIN             SÖDERS OL               EJ STA 15
     JAN LILJEDAHL           JÄRFÄLLA OK             EJ STA 15
     PER AXELSSON            HANINGE SOK             EJ STA 15
     PER CARLENIUS           ROTEBRO IS              EJ STA 15
     BENGT SJÖGREN           IFK HEDEMORA            EJ STA 03
     JÖRGEN WIDLUND          NYNÄSHAMNS OK           EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 2
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 19
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 26

TILL KLASSVAL

H45                         6270 meter
   1 INGEMAR GARD            SÖDERS OL                52.41 15
   2 EIDAR LINDGREN          OK RAVINEN               55.54 15
   3 PER ÅKE ERIKSSON        OK RAVINEN               57.15 15
   4 PER ÖHLUND              GUSTAVSBERGS IF          57.58 15
   5 ROLAND WARENIUS         SÖDERS OL                58.59 15
   6 JAN-ERIK LINDBERG       BROMMA-VÄLLINGBY SOK     59.22 15
   7 MAGNUS HARALDSSON       GUSTAVSBERGS IF          59.56 15
   8 LARS-GUNNAR LARSSON     OK SÖDERTÖRN             60.34 15
   9 STEN ÅHLIN              OK MÅSEN                 60.58 16
  10 URBAN BOSTRÖM           SOLNA OK                 63.50 15
  10 ULF LUNDSTRÖM           HANINGE SOK              63.50 15
  12 KJELL HOLMBERG          TUREBERGS IF             65.00 15
  13 CLAS-GÖRAN CARLANDER    SÖDERTÄLJE IF            65.52 16
  14 TOMMY NORDLANDER        JÄRLA IF OK              66.34 15
  15 CHRISTER NORDSTRÖM      OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           69.28 15
  16 TOMAS PETTERSSON        HANINGE SOK              71.54 15
  17 PER LINDSKOG            IFK ENSKEDE              74.41 15
  18 KRISTER ERIKSSON        MÄLARHÖJDENS IK          75.36 15
  19 LEIF WALLENBRO          VÄSBY OK                 78.22 15
  20 JARI SEVILÄ             SÖDERS OL                79.41 15
  21 LARS BROSELL            HANINGE SOK              81.06 15
  22 P-O IVARSSON            HANINGE SOK              82.19 15
  23 INGEMAR LARSSON         IFK TUMBA OK             83.16 15
  24 SVEN-INGE NYLUND        JÄRFÄLLA OK              87.43 15
  25 OLOF PERSSON            SNÄTTRINGE SK            88.00 15
  26 BJÖRN SVEDIN            JÄRFÄLLA OK              95.35 15
  27 OLLE BLOMGREN           OK SÖDERTÖRN             97.53 15
  28 KARL-ERIK ELESTAV       JÄRFÄLLA OK             108.29 15
  29 LARS MAXÉN              TIMRÅ SOK               118.04 10
     LENNART BRATTGÅRD       IFK LIDINGÖ SOK         FELSTÄ 15
     JAN OLSSON              BROMMA-VÄLLINGBY SOK    UTGÅTT 15
     GÖRAN FREDBERG          KORSNÄS IF ORIENTERING  EJ STA 03
     JÖRGEN EKLUND           RONNEBY OK              EJ STA 01
     LENNART LILJA           RONNEBY OK              EJ STA 01
     LEIF-ERIK KARLSSON      RÅNÄS OK                EJ STA 17
     MATTS BJÖRKE            SÖDERS OL               EJ STA 15
     STEFAN TÖRNBLOM         IFK LIDINGÖ SOK         EJ STA 15
     TORGNY LAGERSTEDT       OK RAVINEN              EJ STA 15
     LARS BOUDRIE            VÄSBY OK                EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 5
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 17
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 20

TILL KLASSVAL

H45 MOTION                  5430 meter
   1 BENGT JOHANSSON         IFK TUMBA OK             69.45 15
   2 BERNT NORDMARK          NYNÄSHAMNS OK            75.45 15
   3 LARS-GÖRAN BERGQVIST    SÖDERTÄLJE IF            75.46 16
   4 TOMMY LINDBOHM          SKARPNÄCKS OL            86.34 15
   5 CHRISTIAN JUTVIK        JÄRLA IF OK              89.43 15
     CHRISTER BJERNEVIK      IFK TUMBA OK            FELSTÄ 15

            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 3
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 5

TILL KLASSVAL

H40                         6680 meter
   1 LARS OLOFSSON           REHNS BK                 45.02 08
   2 SVEND ERIK MATHIASSEN   OK SÖDERTÖRN             48.38 15
   3 THOMAS JOHANSSON        RÅNÄS OK                 49.01 17
   4 ARNE BACK               IFK HEDEMORA             49.26 03
   5 ANDERS ENGSTRÖM         OK KÅRE                  51.47 03
   6 LARS OHLIN              RÅNÄS OK                 52.20 17
   7 PETER SJÖGREN           SÖDERS OL                52.23 15
   8 SVEN-ÅKE EMANUELSSON    GUSTAVSBERGS IF          54.39 15
   9 ROLAND JOSEFSSON        IFK HEDEMORA             55.15 03
  10 ARNE KARLSSON           IFK TUMBA OK             55.18 15
  11 ROLAND NORELL           SÖDERS OL                57.50 15
  12 TORBJÖRN LÖFMAN         ROTEBRO IS               60.11 15
  13 ANDERS HALL             JÄRLA IF OK              61.02 15
  14 ULF MALMBORG            SKOGSLUFFARNAS OK        61.54 15
  15 GÖRAN HILLGREN          OK SÖDERTÖRN             61.55 15
  16 ROGER HAGELIN           GUSTAVSBERGS IF          61.59 15
  17 GÖRAN REINHOLDSSON      JÄRFÄLLA OK              63.00 15
  18 GEORG LARSSON           SÖDERS OL                63.17 15
  19 LARS HAGROTH            SUNDBYBERG IK            64.28 15
  20 MATS ZACKRISSON         OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           64.37 15
  21 ÅKE KAPPEL              HANINGE SOK              66.44 15
  22 CURT RAHLÉN             OK RAVINEN               66.50 15
  23 JAN LINDGREN            JÄRLA IF OK              67.32 15
  24 HÅKAN TÄRNROT           SOIK HELLAS              69.29 15
  25 SVEN-ANDERS OLSSON      TUREBERGS IF             73.10 15
  26 HANS LETFORS            SNÄTTRINGE SK            73.49 15
  27 LARS-ERIK NORBERG       JÄRFÄLLA OK              74.51 15
  28 BENGT LINDBERG          SOLNA OK                 78.47 15
  29 TOMMY WENDT             SOIK HELLAS              84.35 15
  30 PER-OLE OLSEN           IFK SÖDERTÄLJE           85.07 16
     SVEN HEDMAN             ROTEBRO IS              FELSTÄ 15
     LEIF-GUNNAR PETTERSSON  SÖDERS OL               UTGÅTT 15
     JOHNNY LINDHOLM         SKOGSLUFFARNAS OK       UTGÅTT 15
     GÖRAN ANDERSSON         GUSTAVSBERGS IF         UTGÅTT 15
     KJELL NERO              RONNEBY OK              EJ STA 01
     CHRISTER HÖRDELL        SÖDERS OL               EJ STA 15
     STEFAN MYREFELT         SKOGSLUFFARNAS OK       EJ STA 15
     TORNY HJORT             GÄVLE OK                EJ STA 05
     CLAES ELVHAMMAR         ROTEBRO IS              EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 4
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 20
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 23

TILL KLASSVAL

H35                         8940 meter
   1 MATS PETERSSON          IFK SÖDERTÄLJE           64.00 16
   2 SÖREN JONSSON           NYDALENS SK              67.50 00
   3 KENNET OLANDER          SÖDERTÄLJE IF            72.20 16
   4 PETER KARLBERG          SNÄTTRINGE SK            76.41 15
   5 KJELL OBERGER           IFK LIDINGÖ SOK          78.41 15
   6 ANDERS FRIHAMMAR        JÄRFÄLLA OK              83.16 15
   7 LARS MARTIN ÖHRMAN      SÖDERS OL                83.50 15
   8 OLA ERIKSSON            OK GRIP                  84.24 16
   9 ROLF LARSSON            TUREBERGS IF             85.40 15
  10 PER ERICSSON            IFK TUMBA OK             86.06 15
  11 TORGNY TORESSON         SÖDERTÄLJE IF            93.09 16
  12 RONNY NORDGREN          SUNDBYBERG IK           107.09 15
     ANDERS WINALD           SOIK HELLAS             FELSTÄ 15
     PER BERNERSSON          IFK SÖDERTÄLJE          FELSTÄ 16
     ESBJÖRN ERIKSSON        TUREBERGS IF            FELSTÄ 15
     MIKAEL HILL             IFK TUMBA OK            FELSTÄ 15
     ANDERS HOLMSTRÖM        SOLNA OK                UTGÅTT 15
     ROALD V SCHOULTZ        PARGAS IF               EJ STA 99
     PATRIK AHLGREN          OK TISAREN              EJ STA 12
     BJÖRN SALOMONSSON       SNÄTTRINGE SK           EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 2
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 10
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 11

TILL KLASSVAL

H35 KORT                    7390 meter
   1 OLLE YTTERMO            OK SÖDERTÖRN             61.42 15
   2 TJOMPEN SVENSSON        IFK LIDINGÖ SOK          62.10 15
   3 ARNE NILSSON            LEKSANDS OK              67.52 03
   4 LARS-ERIK SJÖBERG       VB OL                    88.04 03
     THOMAS LIDMAN           OK SÖDERTÖRN            EJ STA 15
     LARS PETER KULLIN       LESJÖFORS SK ORIENTERIN EJ STA 18

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 3
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 3
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 4

TILL KLASSVAL

H35 MOTION                  6540 meter
   1 THOMAS ANDERSSON        SUNDBYBERG IK            75.47 15
   2 KENNETH PETTERSSON      JÄRFÄLLA OK              81.52 15
   3 TOMMY WEDBERG           IFK TUMBA OK             81.54 15
   4 CONNY AXELSSON          IFK TUMBA OK            108.27 15
     MIKAEL RICHTNER         SUNDBYBERG IK           EJ STA 15
                                                     EJ STA 98

            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 3
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 4

TILL KLASSVAL

H21-1                       11620 meter
   1 (0007) PER EK                  OK KOLMÅRDEN             72.29 23
   2 (0020) JOHAN NÄSMAN            OK KOLMÅRDEN             73.09 23
   3        SÖREN NYMALM            PARGAS IF                74.14 99
   4 (0026) LASSE JANSSON           GÄVLE OK                 75.30 05
   5 (0160) LARS-ERIK CARLSSON      STRÄNGNÄS-MALMBY OL      78.21 16
   6        JONI KEMPPI             LIEDON PARMA             78.25 99
   7 (0102) TOMMY JOHANSSON         NYKÖPINGS OK             78.36 16
   8        JANNE LEHTO             PARGAS IF                78.47 99
   9        THOMAS HJERPE           IF FEMMAN                79.01 00
  10 (0268) OLA JOHANSSON           GÄVLE OK                 79.36 05
  11 (0086) LARS OHLSSON            GÄVLE OK                 79.43 05
  12 (0113) MAGNUS CEDERLÖF         IFK HEDEMORA             80.04 03
  13        ILKKA LEPPÄVUORI        IF FEMMAN                80.52 00
  14        ERIK AIBAST             IF FEMMAN                80.56 00
  15 (0108) GRANT BLUETT            STRÄNGNÄS-MALMBY OL      81.40 16
  16 (0218) ROINE ANDERSSON         RÅNÄS OK                 83.23 17
  17 (0114) THOMAS JOHANNESSON      RONNEBY OK               84.11 01
  18 (0088) TOM QUAYLE              IFK HEDEMORA             85.24 03
  19 (0350) MIKA FORSBLOM           OK MÅSEN                 85.45 16
  20 (0393) LARS-HÅKAN BENGTSSON    GÄVLE OK                 86.02 05
  21        NIKLAS LINDELL          IF FEMMAN                87.32 00
  22        JARI IKÄHEIMONEN        SUUNTA 101               88.22 99
  23        JARI LIUHA              SUUNTA 101               88.45 99
  24        CARL-OSCAR GRANBERG     IF FEMMAN                88.49 00
  25        VILLE TIITINEN          SUUNTA 101               89.38 99
  26 (0424) MATS FRYXELL            STRÄNGNÄS-MALMBY OL      90.31 16
  27        GÖRAN SJÖBLOM           IF FEMMAN                91.20 00
  28        MIKA LEHTONEN           IF FEMMAN                91.31 00
  29        MICHELE TEVERNERO       STRÄNGNÄS-MALMBY OL      95.59 16
  30        TONY BJÖRK              PARGAS IF                96.00 99
  31        MATS ÅHMAN              OK KLEMMINGEN            96.14 16
  32        MICHAL MATEJU           STRÄNGNÄS-MALMBY OL      96.21 16
  33 (1464) MATS SÖDERBERG          GÄVLE OK                 97.28 05
  34        PEDER KARLSSON          RÅNÄS OK                 98.30 17
  35        CARLO RIGONI            STRÄNGNÄS-MALMBY OL      99.15 16
  36        JAN TORRKULLA           IF FEMMAN                99.45 00
  37        JONAS LINDELL           DOMNARVETS GOIF         101.41 03
  38        TOMAS ULANDER           ÄLVSBY IF               102.21 11
  39        MICHAEL TORRKULLA       IF FEMMAN               103.21 00
  40 (0931) GUSTAV NÄSMAN           RONNEBY OK              104.11 01
  41 (0503) ROBERT PEDERSEN         IFK HEDEMORA            104.43 03
  42 (0864) HÅKAN BRANDBERG         RÅNÄS OK                112.40 17
  43        JUKKA LIUHA             SUUNTA 101              116.03 99
  44        MAGNUS MOSSBERG         OK JÄRNBÄRARNA          117.30 12
            HEIKKI NOUSIAINEN       SUUNTA 101              FELSTÄ 99
            JAAKKO JÄRVISTÖ         PARGAS IF               FELSTÄ 99
            ANDERS HJERPE           IF FEMMAN               FELSTÄ 00
            MAGNUS TORRKULLA        IF FEMMAN               FELSTÄ 00
     (0742) ANDERS BYGREN           GÄVLE OK                FELSTÄ 05
     (0506) ANDERS CARLSSON         IFK HEDEMORA            FELSTÄ 03
     (0132) JENS NORDSTRÖM          IFK HEDEMORA            FELSTÄ 03
            PIERPAOLO CORONO        STRÄNGNÄS-MALMBY OL     FELSTÄ 16
            DANIELE PAGILARI        STRÄNGNÄS-MALMBY OL     FELSTÄ 16
     (1034) JONAS KARLSSON          RÅNÄS OK                UTGÅTT 17
     (1318) KALLE PETTERSSON        RÅNÄS OK                UTGÅTT 17
     (0723) HÅKAN JANSSON           GÄVLE OK                UTGÅTT 05
            TOMAS LÖVGREN           GÄVLE OK                UTGÅTT 05
     (0315) LARS MAGNUSSON          IFK HEDEMORA            UTGÅTT 03
     (0493) C-J AREWÅNG             OK MÅSEN                EJ STA 16
     (0139) CHRISTIAN HÅKANSSON     RONNEBY OK              EJ STA 01
     (0373) MAGNUS JOHANNESSON      RONNEBY OK              EJ STA 01
     (0522) PATRIK KARLSSON         RONNEBY OK              EJ STA 01
     (0439) HÅKAN LINDSTRÖM         RONNEBY OK              EJ STA 01
     (0025) PETER MIKETINAC         RONNEBY OK              EJ STA 01
     (0773) MAGNUS THUREN           RONNEBY OK              EJ STA 01
     (0122) PETER WILHELMSSON       RONNEBY OK              EJ STA 01
     (0782) KENT ADOLFSSON          RONNEBY OK              EJ STA 01
            STEFAN JÖNSSON          RONNEBY OK              EJ STA 01
            ERIK NORDSTRÖM          RONNEBY OK              EJ STA 01
     (0352) ROGER ANDERSSON         RÅNÄS OK                EJ STA 17
     (0829) DANIEL BOSTRÖM          VITTJÄRVS IK            EJ STA 11
            VESA KOSKINEN           PARGAS IF               EJ STA 99
            MIIKA VENNELÄ           PARGAS IF               EJ STA 99
            LUCAS NYLUND            IF FEMMAN               EJ STA 00
            KIM FAGERUDD            IF FEMMAN               EJ STA 00
     (0362) KRISTER FJÄGERS         IFK HEDEMORA            EJ STA 03

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 14
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 38
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 41

TILL KLASSVAL

H21-2                       11600 meter
   1 (0521) PER BACKLUND            OK SÖDERTÖRN             75.35 15
   2 (0060) LARS PALMQVIST          JÄRFÄLLA OK              76.33 15
   3        PÅL SKOGEDAL            NYDALENS SK              77.06 00
   4 (0278) FREDRIK SONE            OK RAVINEN               78.42 15
   5 (0039) JOHAN SUNDÉN            IFK SÖDERTÄLJE           79.23 16
   6 (0058) MANU MUTKA              IFK SÖDERTÄLJE           79.30 16
   7 (0065) GUNNAR ELVELJUNG        OK RAVINEN               80.32 15
   8 (0142) MARTIN BELLANDER        GUSTAVSBERGS IF          80.40 15
   9        ELDAR FRÖLAND           NYDALENS SK              81.10 00
  10 (0223) ANDERS LINDKVIST        IFK SÖDERTÄLJE           81.12 16
  11        JUHA AHOKAS             NYDALENS SK              81.19 00
  12        OVE LERNÅ               SÖDERS OL                83.19 15
  13        DANIEL LIND             IFK TUMBA OK             83.25 15
  14 (0166) MATTIAS ABELSSON        SÖDERS OL                83.26 15
  14 (0208) CASPER GIDING           IFK LIDINGÖ SOK          83.26 15
  16 (0528) JONAS HARALDSSON        GUSTAVSBERGS IF          83.36 15
  17 (0266) BJÖRN LJUNGQVIST        IFK LIDINGÖ SOK          83.57 15
  18 (0199) ALI KUOSKU              JÄRFÄLLA OK              84.06 15
  19 (0452) FREDRIK TRAHN           JÄRLA IF OK              84.17 15
  20 (0129) KJELL ALMGREN           OK RAVINEN               85.27 15
  21        HARALD BAKKE            NYDALENS SK              85.40 00
  22 (0304) GREGER BERGLUND         IFK LIDINGÖ SOK          85.57 15
  23 (0133) VIDAS ARMALIS           SOIK HELLAS              86.26 15
  24 (0612) MANNE WIKLUND           GUSTAVSBERGS IF          86.55 15
  25 (0307) STEFAN THYR             SÖDERS OL                87.00 15
  26 (0469) STEFAN JOHNSSON         OK RAVINEN               87.29 15
  27 (0232) ROBERT SÖDERBERG        NYDALENS SK              87.35 00
  28 (0839) PETER ANDERSSON         SÖDERS OL                87.53 15
  29 (0326) ULF ÖJEBO               IFK LIDINGÖ SOK          87.54 15
  30 (0367) PER SPIIK               IFK LIDINGÖ SOK          87.55 15
  31        HANS BENJAMINSSON       GUSTAVSBERGS IF          88.09 15
  32        ASLE KVAASE             NYDALENS SK              88.52 00
  33        HANS TARANDI            IFK LIDINGÖ SOK          89.24 15
  34        ANDERS TISTAD           IFK LIDINGÖ SOK          90.39 15
  35 (0467) JOHAN EKLÖF             OK SÖDERTÖRN             90.48 15
  36        GUSTAV HEDIN            IFK SÖDERTÄLJE           90.51 16
  37 (0206) MATTIAS BALCK           IFK LIDINGÖ SOK          91.29 15
  38        LARS BYGDÉN             IFK SÖDERTÄLJE           91.39 16
  39 (0643) MAGNUS PETTERSSON       IFK LIDINGÖ SOK          91.53 15
  40 (0359) GÖRAN THIMBERG          SÖDERS OL                91.54 15
  41        SIGVE VÅGSNES           NYDALENS SK              92.33 00
  42        BJÖRN NORDIN            GUSTAVSBERGS IF          93.52 15
  43        KAMIL ARNOST            IFK TUMBA OK             94.51 15
  44        BENGT HALL              JÄRLA IF OK              95.23 15
  45 (0760) PETER HAGLUND           HANINGE SOK              95.23 15
  46        MAGNUS THUNSTEDT        JÄRFÄLLA OK              97.34 15
  47 (1451) TOMAS LILJA             SÖDERS OL                98.18 15
  48        ROGER NITSCHE           IFK LIDINGÖ SOK          98.33 15
  49 (0762) JAN HOLLBECK            BROMMA-VÄLLINGBY SOK     99.26 15
  50 (0686) DAVID HEDBERG           BROMMA-VÄLLINGBY SOK    100.31 15
  51 (1247) DON STAUDTE             OK RAVINEN              100.45 15
  52        BJÖRN HAUGE             NYDALENS SK             102.03 00
  53        KALLE PERSSON           ENEBYBERGS IF           103.03 15
  54        JON GUNNAR MORK         NYDALENS SK             103.36 00
  55        PATRIK BLIDEFALK        KONGL O-TEKNOLOGER KTH  106.08 15
  56 (0961) HANS OLSÉN              SUNDBYBERG IK           107.11 15
  57        ERIK ÅKESSON            IFK LIDINGÖ SOK         107.52 15
  58 (1700) ANDERS BERGMARK         SNÄTTRINGE SK           108.18 15
  59        KJELL HELLSTRÖM         SKOGSLUFFARNAS OK       112.46 15
  60        JOHAN WESTRING          SUNDBYBERG IK           112.47 15
  61        MATS FRANSSON           SNÄTTRINGE SK           113.32 15
  62        PER NORDIN              SÖDERS OL               113.44 15
  63        KARL MÅRTENSSON         OK ÄLVSJÖ-ÖRBY          115.39 15
  64        PER CARLBERG            ENEBYBERGS IF           116.45 15
  65        MATS FANELL             OK ÄLVSJÖ-ÖRBY          146.13 15
  66        MANNE FREYLAND          TUREBERGS IF            157.11 15
            CONNY JOHANSSON         IFK SÖDERTÄLJE          FELSTÄ 16
     (0492) MAGNUS JOHANSSON        IFK LIDINGÖ SOK         FELSTÄ 15
     (0632) RICKARD OLSSON          IFK LIDINGÖ SOK         FELSTÄ 15
            ESTEN KOREN             NYDALENS SK             FELSTÄ 00
            TORE GRANHEIM           NYDALENS SK             FELSTÄ 00
     (0444) MIKAEL TJERNBERG        SÖDERTÄLJE IF           FELSTÄ 16
            PÄR SVENSSON            SÖDERS OL               UTGÅTT 15
     (0755) NIKLAS HENRIKSSON       IFK SÖDERTÄLJE          UTGÅTT 16
     (0655) TOMAS ALBINSSON         IFK ENSKEDE             UTGÅTT 15
            CLAES LUNDIN            SÖDERS OL               UTGÅTT 15
     (0224) CHRISTER IVARSSON       SÖDERS OL               UTGÅTT 15
     (0148) MARTIN LARBO            IFK LIDINGÖ SOK         UTGÅTT 15
     (0117) DAN NORIN               GUSTAVSBERGS IF         UTGÅTT 15
            KENT PETTERSSON         OK RAVINEN              UTGÅTT 15
            ERIK NORDESJÖ           ENEBYBERGS IF           UTGÅTT 15
            JOHAN FORS              IFK TUMBA OK            UTGÅTT 15
            JOHAN LIBERSSON         ENEBYBERGS IF           UTGÅTT 15
     (1242) STEFAN BERGGREN         SÖDERS OL               EJ STA 15
            MICKAEL BLOMQVIST       BROMMA-VÄLLINGBY SOK    EJ STA 15
            RONNIE DAHLGREN         GUSTAVSBERGS IF         EJ STA 15
            ANDERS FORSBERG         OK RAVINEN              EJ STA 15
     (0302) JOHNNY JUNEGARD         OK SÖDERTÖRN            EJ STA 15
     (0343) PETER JUTHBERG          OK SÖDERTÖRN            EJ STA 15
            MIKAEL GELIUS           SNÄTTRINGE SK           EJ STA 15
                                                            EJ STA 98

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 19
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 57
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 64

TILL KLASSVAL

H21 KORT                    8850 meter
   1 KARI LAINE              TAMPEREN PYRINTÖ         56.48 99
   2 SEVERI EEROLA           TAMPEREN PYRINTÖ         58.17 99
   3 SAMI TAKALUOMO          TAMPEREN PYRINTÖ         61.47 99
   4 MAGNUS HANSSON          IFK HEDEMORA             66.34 03
   5 PETTRI KÄHÄRI           TAMPEREN PYRINTÖ         66.36 99
   6 EERO PIETILA            TAMPEREN PYRINTÖ         66.38 99
   7 ULF PERSSON             IFK ENSKEDE              67.28 15
   8 JUHA LETTOLA            LIEDON PARMA             67.38 99
   9 HANNU SAARIJÄRVI        TAMPEREN PYRINTÖ         68.13 99
  10 MICHAEL UGGLA           IFK HEDEMORA             69.05 03
  11 JARKKO KERKOLA          TAMPEREN PYRINTÖ         71.21 99
  12 STEFAN CARLSSON         IFK HEDEMORA             71.29 03
  13 SIMO LINDGREN           TAMPEREN PYRINTÖ         72.04 99
  14 FREDRIK HEDIN           IFK ENSKEDE              72.56 15
  15 PER ZETTERSTRÖM         SKOGSLUFFARNAS OK        73.09 15
  16 RUNE RÅDESTRÖM          SNÄTTRINGE SK            73.51 15
  17 JENS TIRICKE            SOK SVAIDE               75.06 04
  18 JONAS NYMAN             SNÄTTRINGE SK            75.24 15
  19 HENRIK BÄCKE            IFK HEDEMORA             75.48 03
  20 KAJ SAARINEN            LIEDON PARMA             76.05 99
  21 JOUKO JUNTUNEN          TAMPEREN PYRINTÖ         77.28 99
  22 TONI TUOMALA            LIEDON PARMA             77.34 99
  23 ANDERS KARLSSON         GÄVLE OK                 77.55 05
  24 OLA BOVALLIUS           JÄRFÄLLA OK              78.10 15
  25 JONAS ARVIDSON          OK RAVINEN               78.21 15
  26 ANDERS KÄLL             IFK TUMBA OK             78.29 15
  27 MATTIAS SKEPPLING       OK SÖDERTÖRN             78.41 15
  28 CLAES ELVSÉN            GÄVLE OK                 79.25 05
  29 PATRIK FORS             TUREBERGS IF             80.36 15
  29 LARS KLASSON            OK RAVINEN               80.36 15
  31 JANNE NURMINEN          TAMPEREN PYRINTÖ         82.04 99
  32 PETER JAKOBSSON         KONGL O-TEKNOLOGER KTH   82.28 15
  33 JARI HESISKANEN         TAMPEREN PYRINTÖ         82.45 99
  34 PETER ALBINSSON         IFK ENSKEDE              84.50 15
  35 MATS KARLSSON           IFK SÖDERTÄLJE           85.48 16
  36 MAGNUS ELWIN            IFK ENSKEDE              87.19 15
  37 PER ANDERSSON           IFK HEDEMORA             87.29 03
  38 PETRI LAAKSO            TAMPEREN PYRINTÖ         94.08 99
  39 MATS BJÖRKMAN           SKOGSLUFFARNAS OK        95.27 15
  40 BENT OVE BARMOEN RINDEN NYDALENS SK              96.03 00
  41 JONATAN LINDELL         IFK ENSKEDE              96.08 15
  42 PER SCHÖLIN             OK ÖDMÅRDEN              97.31 05
  43 JAN DAHLIN              SOIK HELLAS             103.36 15
  44 THOMAS BÖHN             NYDALENS SK             106.54 00
     LARS BENGTSSON          IFK ENSKEDE             FELSTÄ 15
     ANDERS OHLIN            RÅNÄS OK                FELSTÄ 17
     JOSTEIN TAFJORD         IFK SÖDERTÄLJE          FELSTÄ 16
     JONAS JONASSON          GÄVLE OK                FELSTÄ 05
     DICK ÖJBRO              IK UVEN                 FELSTÄ 06
     URBAN ANDRÉ             IFK HEDEMORA            FELSTÄ 03
     MIKKO KOVISTO           TAMPEREN PYRINTÖ        FELSTÄ 99
     PÄR HEDLUND             IFK ENSKEDE             UTGÅTT 15
     JENS MOLIN              SOIK HELLAS             EJ STA 15
     JÖRGEN STEGARD          SKARPNÄCKS OL           EJ STA 15
     REIJO VIITANEN          RASTI-NOKIA             EJ STA 99
     HARRI HOLLO             TAMPEREN PYRINTÖ        EJ STA 99
     SAMI LINDGREN           TAMPEREN PYRINTÖ        EJ STA 99
                                                     EJ STA 98

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 3
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 28
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 35

TILL KLASSVAL

H21 MOTION                  8130 meter
   1 HENRIK NORD             SÖDERTÄLJE IF            74.52 16
   2 STEFAN KÄCK             ROTEBRO IS              100.09 15
   3 ROBERT HAGLUND          HANINGE SOK             128.49 15
   4 JOHNNY BJERSANDER       SOK SVAIDE              138.59 04

            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 1
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 2

TILL KLASSVAL

H20                         9920 meter
   1        SAMULI SALMENOJA        PARGAS IF                69.45 99
   2        JARKO LAINE             PARGAS IF                71.58 99
   3 (0264) LINUS KAISAJUNTTI       OK SKOGSFALKEN           74.40 01
   4        MATS DAHLEN             PARGAS IF                74.46 99
   5 (0598) JÖRGEN OHLIN            RÅNÄS OK                 74.49 17
   6 (0558) MATTIAS NORDIN          GUSTAVSBERGS IF          75.31 15
   7 (1123) LARS STRID              IFK TUMBA OK             78.41 15
   8        MATHIAS FORSS           IF FEMMAN                82.33 00
   9        GUISEPPE BOZZI          STRÄNGNÄS-MALMBY OL      83.49 16
  10 (0943) ERIK WIBERG             JÄRLA IF OK              85.32 15
            JOEL SVEDÉRUS           SKOGSLUFFARNAS OK       FELSTÄ 15
            TOMAS GILLGREN          GÄVLE OK                FELSTÄ 05
     (1148) SONNY KARLSSON          IFK HEDEMORA            UTGÅTT 03
     (0639) MARKUS BÅTH             RONNEBY OK              EJ STA 01
     (1217) TED GUSTAVSSON          RONNEBY OK              EJ STA 01
            ANNTI VEIJALAINEN       PARGAS IF               EJ STA 99
            MATTIAS BORG            GÄVLE OK                EJ STA 05
            BJÖRN AXELSSON          HANINGE SOK             EJ STA 15
            MARCUS ANDERSSON        STRÄNGNÄS-MALMBY OL     EJ STA 16
            LINUS RISPLING          IFK TUMBA OK            EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 6
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 10
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 10

TILL KLASSVAL

H20 KORT                    7390 meter
   1 LASSE HEININEN          LIEDON PARMA             68.55 99
   2 MATTIAS NORDLUND        NYNÄSHAMNS OK            80.10 15
   3 MIKAEL NORDSTRÖM        NYNÄSHAMNS OK            95.57 15
     MAGNUS ANDERSSON        IFK HEDEMORA            FELSTÄ 03

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 1
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 3
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 3

TILL KLASSVAL

H18                         7240 meter
   1        DAVID FRED              IF FEMMAN                54.53 00
   2        SEBASTIAN WESTER        IF FEMMAN                55.50 00
   3        HENRIK LINDBERG         PARGAS IF                57.05 99
   4 (0813) MATTIAS JOHANSSON       JÄRFÄLLA OK              57.34 15
   5 (1083) ERIK ÅHLIN              OK MÅSEN                 57.44 16
   6 (1205) THORBJÖRN ALDGÅRD       SÖDERS OL                58.06 15
   7        PONTUS FRED             IF FEMMAN                59.15 00
   8 (1084) ANDREAS FOGEBY          JÄRFÄLLA OK              59.46 15
   9 (0876) JONATHAN ALM            BROMMA-VÄLLINGBY SOK     60.30 15
  10 (0967) LARS CLEVNERT           SÖDERS OL                60.37 15
  11 (0904) ANDERS JOHANSSON        SÖDERTÄLJE IF            61.35 16
  12 (1190) ANDREAS EDLUND          IFK LIDINGÖ SOK          62.14 15
  13 (1495) JOHAN VIKSTRÖM          PITEÅ IF                 64.04 11
  14        JANNE LIUKO             IF FEMMAN                65.01 00
  15 (1319) GUNNAR LINDBERG         BROMMA-VÄLLINGBY SOK     66.08 15
  16 (1560) STEFAN NORDSTRÖM        OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           66.20 15
  17        JUKKA ALILONTTINEN      LIEDON PARMA             70.03 99
  18 (1232) JOHAN HEDLÖF            RÅNÄS OK                 70.30 17
  19 (1224) MARCUS ERIKSSON         JÄRFÄLLA OK              70.36 15
  20 (1519) PETER GRANATH           SNÄTTRINGE SK            72.15 15
  21 (1272) HENRIK ALMKVIST         OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           73.33 15
  22 (1112) TOMMY CARLSSON          IFK HEDEMORA             76.08 03
  23 (1162) DANIEL OLSEN            IFK SÖDERTÄLJE           79.51 16
  24        WILHELM BRUUN           PARGAS IF                80.26 99
  25        OVE HALDIN              IF FEMMAN                82.40 00
  26 (1480) ULF SLOTTE              SÖDERS OL                83.05 15
  27        MAGNUS STENBERG         IFK HEDEMORA             85.47 03
  28        JOHN BISTRÖM            PARGAS IF                86.57 99
  29        MARCUS MATTSSON         IFK HEDEMORA             92.24 03
  30        JONAS GRADIN            JÄRFÄLLA OK             103.12 15
  31        MAGNUS LINDBERG         SOLNA OK                104.59 15
  32        MOSES OCIRA             SOK JOAR VIKING         133.03 17
     (1173) JAKOB NILSSON           RÅNÄS OK                FELSTÄ 17
     (1437) CARL EMANUELSSON        GUSTAVSBERGS IF         FELSTÄ 15
            BJÖRN LJUNGBERG         IFK HEDEMORA            FELSTÄ 03
            CHRISTER SJÖBERG        SKOGSLUFFARNAS OK       UTGÅTT 15
     (1350) JONAS HALAI             RONNEBY OK              EJ STA 01
     (0969) OSKAR HÅKANSSON         RONNEBY OK              EJ STA 01
     (0909) FREDRIK THUREN          RONNEBY OK              EJ STA 01
     (1572) FREDRIK BERGGREN        RÅNÄS OK                EJ STA 17
     (1254) ERIK MATTSSON           DOMNARVETS GOIF         EJ STA 03
            JONAS RANERFORS         IFK HEDEMORA            EJ STA 03

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 10
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 22
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 25

TILL KLASSVAL

H16                         5020 meter
   1 ERIK REINHOLDSON        JÄRFÄLLA OK              40.50 15
   2 PATRIK JANSSON          RÅNÄS OK                 42.20 17
   3 ANDERS FRISK            ROTEBRO IS               50.47 15
   4 BENNY LETFORS           SNÄTTRINGE SK            53.51 15
   5 ANDERS BOSTRÖM          JÄRFÄLLA OK              55.15 15
   6 THOMAS OLSON            BROMMA-VÄLLINGBY SOK     58.20 15
   7 PETTER HARALDSSON       GUSTAVSBERGS IF          60.15 15
   8 PONTUS OLSEN            IFK SÖDERTÄLJE           60.20 16
   9 DAVID PETTERSSON        SNÄTTRINGE SK            60.48 15
  10 STEFAN GRADIN           JÄRFÄLLA OK              62.39 15
  10 TOMAS UNESTAD           JÄRFÄLLA OK              62.39 15
  12 ANDREAS MAXÉN           TIMRÅ SOK                64.13 10
  13 PETTER HALLERBY         IFK LIDINGÖ SOK          65.47 15
     HANNES TIREN            SOIK HELLAS             FELSTÄ 15
     ANDREAS NORBERG         JÄRFÄLLA OK             FELSTÄ 15
     LARS ÅKESSON            ENEBYBERGS IF           FELSTÄ 15
     HENRIK KARLSSON         RÅNÄS OK                UTGÅTT 17
     PETTER LINDBERG         GÄVLE OK                UTGÅTT 05
     VIKTOR FORSS            IF FEMMAN               EJ STA 00
     JONAS PETTERSSON        ÄRLA IF                 EJ STA 16
     BJÖRN LINDÉN            SNÄTTRINGE SK           EJ STA 15

TILL KLASSVAL

H16 LÄTT                    4650 meter
   1 DAVID BRODIN            OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           76.13 15
     JONATAN FREDRIKSSON     SOLNA OK                EJ STA 15
     DANIEL BYSTRÖM          SOLNA OK                EJ STA 15

TILL KLASSVAL

H14                         4020 meter
   1 OLLE PETTERSSON         HANINGE SOK              38.00 15
   2 KLAS ENGLUND            SUNDBYBERG IK            40.01 15
   3 ANDREAS POUSETTE        RÅNÄS OK                 45.16 17
   4 DAVID IVARSSON          HANINGE SOK              50.55 15
   5 MAGNUS NORDSTRÖM        OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           54.06 15
   6 VILLE JUTVIK            JÄRLA IF OK              58.31 15
   7 HENRIK WIKLUND          BROMMA-VÄLLINGBY SOK     64.04 15
   8 ANDREW CROOKSTON        HANINGE SOK              68.04 15
   9 MIKAEL NORDSTRÖM        RÅNÄS OK                 70.17 17
  10 MAGNUS OHLIN            RÅNÄS OK                 76.26 17
  11 LEIF ROGELL             JÄRLA IF OK              78.32 15
  12 MARTIN CROOKSTON        HANINGE SOK              82.16 15
  13 NILS BJÖRKE             SÖDERS OL                83.20 15
  14 TOMMY ÖHRSTRÖM          HANINGE SOK             131.32 15
     THOMAS OHLIN            RÅNÄS OK                FELSTÄ 17
     ERIK OVEGÅRD            SÖDERS OL               UTGÅTT 15
     JOHANNES JANS           JÄRLA IF OK             UTGÅTT 15
     BJÖRN LARSSON           OK ÄLVSJÖ-ÖRBY          EJ STA 15
     ANDERS BACK             IFK HEDEMORA            EJ STA 03

TILL KLASSVAL

H14 LÄTT                    4110 meter
   1 NIKLAS PETTERSSON       SNÄTTRINGE SK            43.03 15
   2 FREDRIK SETTERQVIST     OK SÖDERTÖRN             48.25 15
   3 VIKING LANTZ            SNÄTTRINGE SK            57.29 15
   4 JOHAN LAGERWALL         SÖDERS OL                59.38 15
   5 PETER HELGESSON         SÖDERS OL                64.19 15
     OLA SWIDÉN              SÖDERS OL               EJ STA 15

TILL KLASSVAL

H12                         3240 meter
   1 PÄR OLOFSSON            REHNS BK                 25.47 08
   2 NIKLAS SERRANDER        IFK SÖDERTÄLJE           25.54 16
   3 VIKTOR NORELL           SÖDERS OL                29.39 15
   4 MARTIN NYSTRÖM          TULLINGE SK              29.42 15
   5 JOHAN LIDSTRÖM          IFK LIDINGÖ SOK          30.43 15
   6 ERIK BOSTRÖM            ENEBYBERGS IF            31.51 15
   7 JOHAN ANDERSSON         GUSTAVSBERGS IF          33.24 15
   8 ANDERS OHLSSON          TULLINGE SK              34.51 15
   9 FREDRIK NORBERG         JÄRFÄLLA OK              35.52 15
  10 OLLE KARLSSON           TULLINGE SK              40.03 15
  11 VIKTOR HEDLÖF           RÅNÄS OK                 43.02 17
  12 RIKARD CROOKSTON        HANINGE SOK              45.57 15
  13 MARTIN ANDREASSON       BROMMA-VÄLLINGBY SOK     46.52 15
  14 MARTIN KOLK             SKARPNÄCKS OL            50.26 15
  15 ROBERT ANDERSSON        TULLINGE SK              52.16 15
  16 CHRISTIAN DAHLSTRÖM     JÄRFÄLLA OK              57.30 15
  17 KRISTOFFER EKLUND       RÅNÄS OK                 62.56 17
     JOHANNES EKLUND         RÅNÄS OK                EJ STA 17
     JOHAN GAWELL            IFK LIDINGÖ SOK         EJ STA 15
     ANDERS TARANDI          IFK LIDINGÖ SOK         EJ STA 15

TILL KLASSVAL

H12 LÄTT                    2690 meter
   1 JESPER ÖHRMAN           SÖDERS OL                34.54 15
   2 CHRISTOFFER WIKNER      SÖDERS OL                39.52 15
   3 JIMMY HYLL              SÖDERS OL                43.15 15
     ANDREAS BRUCE           SÖDERS OL               EJ STA 15
     ANDREAS SVENNBERG       SÖDERS OL               EJ STA 15

TILL KLASSVAL

H10                         2670 meter
   1 OLLE OLOFSSON           REHNS BK                 23.52 08
   2 JESPER WELANDER         TULLINGE SK              24.11 15
   3 NIKLAS WESTBLAD         OK RAVINEN               27.19 15
   4 SEBASTIAN TEGNEBRATT    OK SÖDERTÖRN             28.08 15
   5 STEFAN LINDBOHM         SKARPNÄCKS OL            28.34 15
   6 ANTON THORSSON          TULLINGE SK              31.07 15
   7 JESPER SERRANDER        IFK SÖDERTÄLJE           31.21 16
   8 JESPER ERIKSSON         OK RAVINEN               33.21 15
   9 DOMINIQUE EGLI          SÖDERS OL                36.19 15
  10 EDVIN LINDMARK          SKARPNÄCKS OL            40.02 15
  11 EDWIN MELLEGÅRD         SNÄTTRINGE SK            49.05 15
  12 MARTIN HAGROT           SUNDBYBERG IK            53.20 15
  13 ERIK NORDSTRÖM          RÅNÄS OK                 57.58 17
     RASMUS DAHLSTRÖM        SÖDERS OL               EJ STA 15
     LINUS JOHANSSON         IFK SÖDERTÄLJE          EJ STA 16

TILL KLASSVAL

D70                         2640 meter
   1 ULLA JANSSON            HAMMARBY IF              61.11 15
   2 SIV NORELL              OK RAVINEN               63.22 15
   3 KARIN OLSSON            HAMMARBY IF              71.18 15
   4 LILIAN ENNERLING        HAMMARBY IF              81.38 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 2
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 4
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 4

TILL KLASSVAL

D65                         3050 meter
   1 INGER LARSSON           STHLMS GODTEMPL. IF      65.24 15
   2 ULLA-BRITT ÅLEBERG      ROTEBRO IS               67.22 15
   3 SOLVEIG NORDBERG        OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           89.50 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 2
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 3
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 3

TILL KLASSVAL

D60                         3840 meter
   1 SONJA SUNDELL           SUNDBYBERG IK            61.52 15
   2 ULLA ANDERSSON          OK SÖDERTÖRN             62.15 15
   3 EDDA NILSSON            STHLMSPOLISENS IF        63.51 15
   4 BIRGITTA WESTERGREN     TÄBY ORIENTERINGSKLUBB   65.14 15
   5 GUNNEL JUNEGARD         OK SÖDERTÖRN             68.15 15
   6 SIV ULANDER             ÄLVSBY IF                71.19 11
   7 ANN-MARIE BOGREN        SUNDBYBERG IK            74.58 15
   8 BIRGIT HAGLUND          OK HEDSTRÖMMEN           83.41 21

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 5
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 8
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 8

TILL KLASSVAL

D55                         3840 meter
   1 SOLVEIG DILLMAN         HAMMARBY IF              51.01 15
   2 GUNNEL GRANQVIST        NYNÄSHAMNS OK            55.22 15
   3 SIV FRÖLUND             HANINGE SOK              61.37 15
   4 KERSTI LARSSON          SPÅRVÄGENS OK            62.17 15
   5 BRITT ERIKSSON          HAMMARBY IF              65.53 15
   6 INGER PAHLÉN            SÖDERS OL                69.58 15
     ANN-BRITT SJÖBERG       IFK TUMBA OK            UTGÅTT 15
     ANN-MARI FEHRNSTRÖM     ENEBYBERGS IF           EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 2
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 6
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 6

TILL KLASSVAL

D55 MOTION                  3050 meter
   1 GUNVOR GRANATH          NYNÄSHAMNS OK            50.40 15
   2 EVA SCHAGERSTRÖM        ALMBY IK                 60.27 12
   3 INGRID PÅHLMAN-KÄCK     ROTEBRO IS               77.02 15

            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 2
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 2

TILL KLASSVAL

D50                         3840 meter
   1 KRISTINA NYGREN-FRISK   ROTEBRO IS               51.37 15
   2 CARIN RUNQVIST          JÄRFÄLLA OK              52.19 15
   3 ULLA LINDELL            OK HÄLLEN                54.37 16
   4 BIRGITTA BILLSTAM       JÄRFÄLLA OK              55.55 15
   5 ANNA GAVENDOVA          IFK SÖDERTÄLJE           58.02 16
   6 MARGARETA HAGSTEDT      VÄSBY OK                 58.03 15
   7 ANITA SUNDBERG          SUNDBYBERG IK            58.27 15
   8 MARIANNE SANDSTRÖM      OK RAVINEN               60.45 15
   9 ÅSA LINDQVIST           JÄRFÄLLA OK              64.03 15
  10 GUNVOR SANDBERG         BROMMA-VÄLLINGBY SOK     66.00 15
  11 GUNILLA ISAKSSON        IFK TUMBA OK             67.39 15
  12 INGRID OTS              HANINGE SOK              79.46 15
  13 CATARINA HEDLUND        SOK JOAR VIKING          81.41 17
  14 BRITT MARIE ÖSTMAN      VB OL                    84.09 03
  15 GUNILLA GLANSHED        JÄRLA IF OK              85.19 15
  16 BARBRO BÖRJESSON        IFK LIDINGÖ SOK          89.04 15
  17 EVA STENSTRÖM           BROMMA-VÄLLINGBY SOK    100.50 15
     BIRGITTA NYLUND         JÄRFÄLLA OK             FELSTÄ 15
     ANN-LOISE BJERNEVIK     IFK TUMBA OK            UTGÅTT 15
     MARIANNE SELLGREN       SIGTUNA OK              EJ STA 17
     KARIN JOSEFSSON         IFK HEDEMORA            EJ STA 03

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 4
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 11
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 11

TILL KLASSVAL

D45                         4360 meter
   1 ANNE LUNDMARK           JÄRFÄLLA OK              47.59 15
   2 ULLA CLEVNERT           SPÅRVÄGENS OK            54.56 15
   3 MARGARETA HARALDSSON    GUSTAVSBERGS IF          58.01 15
   4 EVA NORDIN              GUSTAVSBERGS IF          60.53 15
   5 KERSTIN ÖRTENGREN       BROMMA-VÄLLINGBY SOK     62.56 15
   6 AILA HALTTUNEN          HANINGE SOK              63.01 15
   7 ELISABET LARSSON        OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           66.43 15
   8 ELISABETH CARLIN        SÖDERS OL                69.56 15
   9 SUSANNE NORDLANDER      GÄVLE OK                 76.11 05
  10 TUULA ÅHLIN             OK MÅSEN                 78.10 16
  11 CAJSA CHRISTENSSON      OK ÖSTERÅKER             83.10 15
     LOUICE MAXÉN            TIMRÅ SOK               UTGÅTT 10
     ING-MARIE BACK          IFK HEDEMORA            EJ STA 03

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 1
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 7
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 8

TILL KLASSVAL

D45 MOTION                  3330 meter
   1 BRITT ENGLUND           SUNDBYBERG IK            59.31 15
   2 SUSANNE GRANATH         SNÄTTRINGE SK            60.30 15
   3 BRITT-MARIE JOHANSSON   JÄRFÄLLA OK              67.52 15
   4 IRMELI SEVILÄ           SÖDERS OL                68.22 15
   5 KERSTIN SKOOG           MÄLARHÖJDENS IK          90.05 15
     LENA HÖGSTRÖM           HANINGE SOK             FELSTÄ 15
     INGRID LINDMARK         SKARPNÄCKS OL           EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 4
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 4

TILL KLASSVAL

D40                         4360 meter
   1 ULLA SVAHN              IFK MORAS OK             46.08 03
   2 MONIKA GUSTAFSSON       OK SÖDERTÖRN             51.24 15
   3 EVA LARSSON             HAMMARBY IF              52.03 15
   4 KARIN IVARSSON          HANINGE SOK              52.10 15
   5 ANNE-CHRISTINE HOLMBERG TUREBERGS IF             52.47 15
   6 MARITA SAMUELSSON       SUNDBYBERG IK            53.32 15
   7 A-M RANERFORS-CARLSSON  IFK HEDEMORA             54.31 03
   8 INGER LARSSON-SCHWARTZ  OK SÖDERTÖRN             55.50 15
   9 MARGARETA WADIN         OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           57.44 15
  10 CATARINA BOSTRÖM        ENEBYBERGS IF            60.56 15
  11 EVA EMANUELSSON         GUSTAVSBERGS IF          64.36 15
  12 CHRISTINA OHLIN         RÅNÄS OK                 74.33 17
  13 BIRGITTA CROOKSTON      HANINGE SOK              75.07 15
  14 LENA GRANER             BROMMA-VÄLLINGBY SOK     76.56 15
     BRITT-MARIE REINHOLDSSO JÄRFÄLLA OK             UTGÅTT 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 2
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 11
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 11

TILL KLASSVAL

D35                         5890 meter
   1 ELISABETH HEDLÖF        RÅNÄS OK                 58.36 17
   2 MARIE MALMBORG          SKOGSLUFFARNAS OK        60.35 15
   3 INGER ZETTERSTRÖM       SKOGSLUFFARNAS OK        66.00 15
   4 MIA GUSTAFSSON          SUNDBYBERG IK            76.31 15
   5 AGNETA LINDBLOM         IFK ENSKEDE              76.56 15
   6 EVA MOLÉN               SKARPNÄCKS OL            78.01 15
   7 CATRIN JOHNSON          SKOGSLUFFARNAS OK        78.59 15
   8 KATARINA NYSTRÖM        OK SÖDERTÖRN             80.02 15
   9 LOTTA ERIKSSON          OK RAVINEN               80.17 15
  10 AGNETA KARLSSON         RÅNÄS OK                 80.54 17
  11 ANKI POUSETTE           RÅNÄS OK                 98.58 17
  12 KRISTINA ERIKSSON       ROTEBRO IS              119.33 15
     CARINA HILL             IFK TUMBA OK            UTGÅTT 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 2
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 10
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 10

TILL KLASSVAL

D35 MOTION                  4040 meter
   1 INGA FREDBERG           KORSNÄS IF ORIENTERING   72.32 03
     KARIN LUNDEQVIST        HANINGE SOK             UTGÅTT 15
     KIA LINDKVIST           ENEBYBERGS IF           EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 1
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 1

TILL KLASSVAL

D21                         7240 meter
   1 (0001) KATARINA BORG           IFK SÖDERTÄLJE           52.37 16
   2 (0016) MARIA SANDSTRÖM         OK RAVINEN               57.20 15
   3 (0022) ELISABETH BÄCKSTRÖM     TÄBY ORIENTERINGSKLUBB   57.49 15
   4 (0018) TINA OLM JUNEGARD       IFK LIDINGÖ SOK          57.58 15
   5 (0020) LINA KARLBERG           IFK LIDINGÖ SOK          58.28 15
   6 (0009) MARIA ERIKSSON          NYDALENS SK              59.40 00
   7        YVONNE GUNELL           PARGAS IF                60.12 99
   8        MARIA HONZOVA           IFK SÖDERTÄLJE           60.15 16
   9        SANNA NYMALN            PARGAS IF                60.29 99
  10 (0097) ANNA HAGLUND            OK HEDSTRÖMMEN           61.02 21
  11        JANA CIESLAROVA         IFK SÖDERTÄLJE           62.06 16
  12 (0061) BRITTA BACKLUND         TIMRÅ SOK                62.24 10
  13 (0247) ZSUZSA FEY              IFK LIDINGÖ SOK          62.48 15
  14        ÅSA HÖÖG                DOMNARVETS GOIF          63.28 03
  15 (0024) JENNY PÅLSSON           DOMNARVETS GOIF          63.37 03
  16        INGELA MATTSSON         PARGAS IF                64.19 99
  17        SANDRA FREI             NYDALENS SK              65.05 00
  18        SUSANNA MATTSON         PARGAS IF                65.35 99
  19        TARU SALMINEN           SUUNTA 101               65.56 99
  20 (0171) ANNIKA WESTERHOLM       TUREBERGS IF             65.59 15
  21 (0062) VIKTORIA PETRÉ          DOMNARVETS GOIF          66.16 03
  22 (0313) PERNILLA KARLSSON       NYDALENS SK              66.25 00
  23 (0142) SARA WALLEN             SÖDERS OL                67.16 15
  24        CARIN ROSÉN             GUSTAVSBERGS IF          67.37 15
  25 (0144) KRISTINA ALMSTRÖM       SÖDERTÄLJE IF            67.42 16
  26 (0095) KERSTIN HAGLUND         OK HEDSTRÖMMEN           68.48 21
  27        ELLEN AURE              NYDALENS SK              70.01 00
  28        JOHANNA TOIVONEN        SUUNTA 101               70.13 99
  29 (0161) ANNA WALLEN             SÖDERS OL                70.16 15
  30 (0212) LINDA NORDIN            GUSTAVSBERGS IF          70.40 15
  31        SANNA MULTALA           SUUNTA 101               70.42 99
  31 (0381) MARIE-LOUISE JOHANSSON  SÖDERTÄLJE IF            70.42 16
  33        ÅSA BENGTSSON           PARGAS IF                72.21 99
  34 (0190) CHRISTINA NÄSMAN        IFK LIDINGÖ SOK          74.00 15
  35        ANN DUFVA               OK SÖDERTÖRN             74.52 15
  36        MARGIT BRECKLE          IF FEMMAN                75.06 00
  37        JOSEPHINE LINDROOS      IF FEMMAN                75.14 00
  38 (0235) ANNICA JANSSON          IFK LIDINGÖ SOK          77.36 15
  39 (0693) MARIA MIKAELSSON        MÄLARHÖJDENS IK          79.21 15
  40        LILIAN BJÖRNDAHL        IK FALKEN                81.50 00
  41 (0279) ANNA LERNÅ              SÖDERS OL                82.28 15
  42 (0114) ANNA BERGGREN           GÄVLE OK                 83.38 05
  43        IVETA NARATILOVA        IFK SÖDERTÄLJE           85.52 16
  44        ULRIKA LIND             NYDALENS SK              89.46 00
  45        SANDRA KARNEBRINK       OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           97.28 15
  46        KARIN FREYLAND          TUREBERGS IF            105.17 15
     (0045) MONICA HATLEN           IFK SÖDERTÄLJE          FELSTÄ 16
     (0193) MALIN NILSS0N           IFK LIDINGÖ SOK         FELSTÄ 15
     (0021) MARIKA NYLUND           DOMNARVETS GOIF         FELSTÄ 03
            INGELA ERIKSSON         GÄVLE OK                FELSTÄ 05
     (0275) KRISTIN BACKÅKERS       IFK HEDEMORA            FELSTÄ 03
     (0066) ANNIKA ÖSTMAN           SÄVEDALENS AIK          FELSTÄ 06
            MARIA KRISTENSSON       LUNDS OK                FELSTÄ 13
            MARIA WICKSELL          SOIK HELLAS             UTGÅTT 15
     (0140) ANKE XYLANDER           SÖDERS OL               UTGÅTT 15
     (0374) NINA LARSSON            SÖDERS OL               UTGÅTT 15
            KATRI HAATAJA           SUUNTA 101              UTGÅTT 99
            DALIA ARMALIENE         SOIK HELLAS             EJ STA 15
     (0252) THERESE LILJA           RONNEBY OK              EJ STA 01
     (0587) ÅSA LINNERSJÖ           RONNEBY OK              EJ STA 01
     (0099) MARIA CLEVNERT          SÖDERS OL               EJ STA 15
            VAKANT                                          EJ STA 98
            VAKANT                                          EJ STA 98
     (0270) ENIKÖ FEY               IFK LIDINGÖ SOK         EJ STA 15
     (0263) ANNE LINDELL            IFK LIDINGÖ SOK         EJ STA 15
            SUSSIE TISTAD           IFK LIDINGÖ SOK         EJ STA 15
            EVA JURENIKOVA          IFK LIDINGÖ SOK         EJ STA 15
            SARI KOSKINEN           PARGAS IF               EJ STA 99
            VAKANT                                          EJ STA 98
            LENA SVENSSON           IF HAGEN                EJ STA 20
            THERÉSE LUNDSTRÖM       HANINGE SOK             EJ STA 15
            NIINA RAATIKAINEN       LADEN SUUNISTAJAT       EJ STA 99

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 5
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 35
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 39

TILL KLASSVAL

D21 KORT                    5310 meter
   1 RINNA KUUSELO           TAMPEREN PYRINTÖ         45.57 99
   2 OUTI SAREILA            LIEDON PARMA             46.59 99
   3 TRACI BLUETT            LIEDON PARMA             48.28 99
   4 SARI SAARIJÄRVI         TAMPEREN PYRINTÖ         48.43 99
   5 ISA SANDBERG            IF FEMMAN                50.39 00
   6 LAURA KIISKI            TAMPEREN PYRINTÖ         50.42 99
   7 HENNA-RIIKKA HUTHA      TAMPEREN PYRINTÖ         51.35 99
   8 TIINA JUSSILA           TAMPEREN PYRINTÖ         51.52 99
   9 GUNILLA THUNSTEDT       JÄRFÄLLA OK              52.57 15
  10 EVA-LOTTA LÖFGREN       GÄVLE OK                 56.30 05
  11 NINA FORSBERG           IFK SÖDERTÄLJE           56.39 16
  12 ANNIKA ANDREASSON       IFK SÖDERTÄLJE           58.32 16
  13 MARIA NILSSON           GÄVLE OK                 58.52 05
  14 ELIN-CATRINE HAGEN      IFK SÖDERTÄLJE           60.11 16
  15 ULRICA FOGEBY           JÄRFÄLLA OK              60.19 15
  16 ANN GRANQVIST           OK RAVINEN               60.31 15
  17 KRISTIN TOLSTAD UGGEN   NYDALENS SK              60.44 00
  18 BENTE KRISTIN OLSEN     NYDALENS SK              60.59 00
  19 GUNILLA BERGQVIST       JÄRFÄLLA OK              63.02 15
  20 VEERA KASTEMAA          IF FEMMAN                63.27 00
  21 ANNA JOHANSSON          IFK TUMBA OK             64.25 15
  22 ANNA ALKEVIK            SKOGSLUFFARNAS OK        65.26 15
  23 KRISTINA LINDSTRÖM      SKOGSLUFFARNAS OK        66.29 15
  24 NINA TIRICKE            SOK SVAIDE               66.46 04
  25 JANITA KEMPPI           LIEDON PARMA             72.30 99
  26 CHRISTINE THOMSEN       NYDALENS SK              75.18 00
  27 LENA LÖVGREN            OK SÖDERTÖRN             82.40 15
  28 PIA BOKVIST             GUSTAVSBERGS IF          84.23 15
  29 AVVAI NILSSON           LEKSANDS OK              91.17 03
  30 SUSSANE HOLM            IFK HEDEMORA            100.29 03
     ANNA-MARIA HÅKANSSON    SOK JOAR VIKING         FELSTÄ 17
     SUSANNE BOVALLIUS       JÄRFÄLLA OK             FELSTÄ 15
     MONE ERIKSEN            NYDALENS SK             FELSTÄ 00
     ELISABETH LAX           IF FEMMAN               FELSTÄ 00
     ANKI JONSSON            REHNS BK                EJ STA 08
     TINA KEMPE              GÄVLE OK                EJ STA 05
     MARJA JOUTSEN           TAMPEREN PYRINTÖ        EJ STA 99
                                                     EJ STA 98

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 6
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 21
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 24

TILL KLASSVAL

D21 MOTION                  4650 meter
   1 MALIN ALBINSSON         IFK ENSKEDE              62.37 15
   2 ANNA LARSSON            STHLMS GODTEMPL. IF      68.14 15
   3 ANNA RYDENBÄCK          OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           78.22 15
   4 KARIN OHLIN             RÅNÄS OK                 88.29 17
   5 CAMILLA JULLING         SNÄTTRINGE SK            90.39 15
     CAROLINE NORDESJÖ       ENEBYBERGS IF           UTGÅTT 15

            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 2
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 5

TILL KLASSVAL

D20                         5890 meter
   1 (0520) LINA LINDBERG           GÄVLE OK                 56.57 05
   2 (0390) JOHANNA MAXÉN           TIMRÅ SOK                59.46 10
   3 (0763) JENNY CHRISTENSSON      OK ÖSTERÅKER             61.57 15
   4 (0461) MALIN SVENSSON          SÖDERS OL                62.19 15
   5        JENNI TOIVONEN          SUUNTA 101               66.03 99
   6 (0710) MARIA ANDERSSON         DOMNARVETS GOIF          72.58 03
   7 (0672) LINA ÅSEBY              GÄVLE OK                 73.35 05
   8 (0627) BODIL NORRBOM           OK ÖSTERÅKER             76.17 15
   9 (0483) HANNA CEDER             DOMNARVETS GOIF          78.06 03
  10        HELI VILJANEN           LIEDON PARMA             81.13 99
  11        KERSTI HAGEN            FET ORIENTERINGSLAG      84.13 98
  12        JOSEFIN WIKSTRÖM        IF FEMMAN                85.53 00
  13 (0709) SARA WARENIUS           SÖDERS OL                89.48 15
  14        EMMA ANDERSSON          RÅNÄS OK                101.48 17
     (0649) ÅSA PAHLÉN              SÖDERS OL               UTGÅTT 15
     (0642) CAROLINE SJÖKVIST       SÖDERS OL               UTGÅTT 15
     (0602) ÅSA JERNBERG            GÄVLE OK                UTGÅTT 05
     (0266) LINA LILJA              RONNEBY OK              EJ STA 01
     (0333) ANNA-KARIN VERNERSSON   STRÄNGNÄS-MALMBY OL     EJ STA 16
     (0389) ULRIKA SAMUELSSON       SUNDBYBERG IK           EJ STA 15
            LINDA OHLIN             RÅNÄS OK                EJ STA 17

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 4
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 9
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 12

TILL KLASSVAL

D18                         5310 meter
   1 (0308) LINDA SJÖGREN           IFK HEDEMORA             49.13 03
   2        HENNA MÄKELÄINEN        LIEDON PARMA             49.18 99
   3        SENNI SALMENOJA         PARGAS IF                51.45 99
   4 (0535) MARLENE KARLSSON        IFK HEDEMORA             53.46 03
   5 (0336) PERNILLA ERIKSSON       OK RAVINEN               55.28 15
   6 (0494) ELIN DAHLIN             DOMNARVETS GOIF          55.32 03
   7 (0720) JENNY HOLMBERG          TUREBERGS IF             56.14 15
   8 (0682) MARIT STRÖMBERG         IFK HEDEMORA             57.45 03
   9 (0630) EMMA SÖDERSTRÖM         DOMNARVETS GOIF          57.48 03
  10        RAIJA RANTANEN          PARGAS IF                59.15 99
  11 (0577) KRISTINA CARLANDER      SÖDERTÄLJE IF            59.30 16
  12 (0820) KATARINA GOUDE          IFK HEDEMORA             60.54 03
  13        JOHANNA LEHTOSAARI      LIEDON PARMA             61.02 99
  14 (0553) SARA HELANDER           DOMNARVETS GOIF          64.01 03
  15        RIIKAQ VEHKAOJA         LIEDON PARMA             69.39 99
  16 (0826) CECILIA WADIN           OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           74.53 15
  17 (0696) PETRA WAHLUND           OK RAVINEN               75.47 15
  18 (0703) LISA KARLSSON           IFK HEDEMORA             77.23 03
  19        JOHANNA SJONS           IFK HEDEMORA             81.34 03
     (0766) SANDRA BACK             IFK HEDEMORA            FELSTÄ 03
            THERESE LINDGREN        JÄRLA IF OK             FELSTÄ 15
     (0368) HILDA STENBERG          TUREBERGS IF            UTGÅTT 15
            ANNA RODE               IFK TUMBA OK            UTGÅTT 15

            TÄVLINGSMÄRKE I GULD   T.O.M. PLAC. 4
            TÄVLINGSMÄRKE I SILVER T.O.M. PLAC. 15
            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 16

TILL KLASSVAL

D16                         4270 meter
   1 LISA PETTERSSON         HANINGE SOK              49.34 15
   2 LINNEA BISTRÖM          PARGAS IF                54.18 99
   3 MARIELLE LARSSON        OK SÖDERTÖRN             54.35 15
   4 CAMILLA ARPÖ            SÖDERS OL                54.47 15
   5 MARIA ANDERSSON         GUSTAVSBERGS IF          55.30 15
   6 JOSEFIN NORELL          SÖDERS OL                58.14 15
   7 KARIN PETTERS           JÄRFÄLLA OK              58.44 15
   8 CATRIN GRUNDSTEN        OK RAVINEN               61.20 15
   9 LENA GILLGREN           GÄVLE OK                 62.51 05
  10 STINA LINDQVIST         JÄRFÄLLA OK              69.15 15
  11 CAMILLA OLSSON          TUREBERGS IF             78.27 15
  12 LINDA CARLSSON          IFK HEDEMORA             83.30 03
  13 SUVI MÖRSKY             LIEDON PARMA             88.51 99
     ANNA CARLANDER          SÖDERTÄLJE IF           FELSTÄ 16
     YLVA LINDBERG           BROMMA-VÄLLINGBY SOK    UTGÅTT 15
     KRISTIN ANDREÉ          JÄRLA IF OK             UTGÅTT 15
     IDA GAWELL              IFK LIDINGÖ SOK         EJ STA 15
     ANNA TARANDI            IFK LIDINGÖ SOK         EJ STA 15
     ERIKA CHRISTENSEN       OK ÖSTERÅKER            EJ STA 15

TILL KLASSVAL

D16 LÄTT                    4020 meter
   1 ANDRIETTA TEGNEBRATT    OK SÖDERTÖRN             82.41 15
   2 MARIA ANDERSSON         OK SÖDERTÖRN            101.34 15
     ELIN RYDENBÄCK          OK ÄLVSJÖ-ÖRBY          EJ STA 15

TILL KLASSVAL

D14                         3330 meter
   1 ANNA LIDSTRÖM           IFK LIDINGÖ SOK          36.03 15
   2 KARIN BOSTRÖM           JÄRFÄLLA OK              38.28 15
   3 FRIDA HOLMBERG          TUREBERGS IF             38.48 15
   4 HANNA ALUDDEN           GÄVLE OK                 39.00 05
   5 NATALIE EGLI            SÖDERS OL                39.35 15
   6 SOFIA PERSSON           SNÄTTRINGE SK            46.35 15
   7 SUSANNA OLSSON          TUREBERGS IF             47.08 15
   8 THERESE PERSSON         SNÄTTRINGE SK            50.45 15
   9 ELIN VIKSTRÖM           PITEÅ IF                 54.05 11
  10 BEATRICE LETFORS        SNÄTTRINGE SK            55.50 15
  11 MIA SLOTTE              SÖDERS OL                57.43 15
  12 LINDA FREDBERG          KORSNÄS IF ORIENTERING   59.26 03
  13 CAROLINE LARSSON        OK SÖDERTÖRN             60.34 15
  14 MARTINA VALENTIN        GUSTAVSBERGS IF          64.10 15
  15 YLVA SUNDSTRÖM          OK SÖDERTÖRN             86.16 15
  16 MARIA HILLGREN          OK SÖDERTÖRN            111.18 15
     KATARINA ALM            BROMMA-VÄLLINGBY SOK    FELSTÄ 15
     EMELIE AXELSSON         IFK TUMBA OK            FELSTÄ 15
     ANDREA WESTERDAHL       GÄVLE OK                EJ STA 05

TILL KLASSVAL

D14 LÄTT                    3610 meter
   1 ERIKA HAGROT            SUNDBYBERG IK            36.36 15
   2 MIRJA ANDERSSON         SÖDERS OL                55.53 15
     JULIA DALGREN           OK RAVINEN              UTGÅTT 15
     MALIN KEYSER            OK ÄLVSJÖ-ÖRBY          EJ STA 15

TILL KLASSVAL

D12                         3240 meter
   1 CARIN EMANUELSSON       GUSTAVSBERGS IF          36.38 15
   2 MIMMI ÅSTEN             TULLINGE SK              37.30 15
   3 IDA ÅHLIN               OK MÅSEN                 39.22 16
   4 KARIN SLOTTE            SÖDERS OL                41.55 15
   5 LINNÉA PONTVIK          TULLINGE SK              48.51 15
   6 LISA PERSSON            IFK LIDINGÖ SOK          49.48 15
   7 MALIN FREDBERG          KORSNÄS IF ORIENTERING   57.33 03
     JOHANNA BERGGREN-FÄLDT  RÅNÄS OK                EJ STA 17
     THERÉSE KARLSSON        RÅNÄS OK                EJ STA 17
     AMANDA WIKLUND          TULLINGE SK             EJ STA 15

TILL KLASSVAL

D12 LÄTT                    2690 meter
   1 JENNY LÖNNKVIST         TULLINGE SK              29.05 15
   2 SOFIA REINHOLDSSON      JÄRFÄLLA OK              30.06 15
   3 KRISTINA LANGELS        SKARPNÄCKS OL            33.04 15
   4 CISSI SKOOG             MÄLARHÖJDENS IK          34.20 15
   5 LINDA ERIKSSON          GÄVLE OK                 37.44 05
   6 KARIN KOLK              SKARPNÄCKS OL            39.22 15
   7 MARIA KOLK              SKARPNÄCKS OL            41.17 15
   8 ÅSA LAGERWALL           SÖDERS OL                50.40 15
     CECILIA TEGNEBRATT      OK SÖDERTÖRN            UTGÅTT 15
     SOFIA FRIBERG           SÖDERS OL               EJ STA 15
     SANDRA LUNDIN           SÖDERS OL               EJ STA 15

TILL KLASSVAL

INSKOLNING                  1940 meter
   1 OLLE BOSTRÖM            ENEBYBERGS IF            14.22 15
   2 PERNILLA ERIKSSON       GÄVLE OK                 17.35 05
   3 JOSEFIN OHLSSON         TULLINGE SK              19.41 15
   4 JOHANNA LÖNNKVIST       TULLINGE SK              19.56 15
   5 MARTIN LUNDHOLM         SÖDERS OL                20.31 15
   6 JESPER DALGREN          OK RAVINEN               20.44 15
   7 ANNA HALL               JÄRLA IF OK              21.26 15
   8 SANNA ÖSTERHOLM         TROSABYGDENS OK          22.08 16
   9 AMANDA SJÖBERG          VB OL                    22.12 03
  10 MATHIAS LINDBLOM        IFK ENSKEDE              22.47 15
  11 SARA SJÖBERG            VB OL                    23.21 03
  12 DAVID LIBERSON          ENEBYBERGS IF            24.20 15
  13 FREDRIK LINDBLOM        IFK ENSKEDE              27.23 15
  14 MARTIN JUHLIN           OK SÖDERTÖRN             27.36 15
  15 HARRY JORDÅS            SNÄTTRINGE SK            29.15 15
  16 SEBASTIAN BÄCKSTRÖM     TÄBY ORIENTERINGSKLUBB   29.31 15
  17 ADAM IVARSSON           HANINGE SOK              31.10 15
  18 TOBIAS HULTQVIST        TULLINGE SK              31.44 15
  19 ANNIKA STENIUS          TULLINGE SK              35.30 15
  20 MIKAEL STENIUS          TULLINGE SK              35.31 15
  21 MÅNS SALOMONSSON        SNÄTTRINGE SK            52.20 15
     JONAS CARNBY            SÖDERS OL               EJ STA 15
     CARINA JACOB            SÖDERS OL               EJ STA 15
     PONUS JOHANSSON         IFK SÖDERTÄLJE          EJ STA 16
     EMELIE NORBERG          JÄRFÄLLA OK             EJ STA 15
     PERNILLA ERIKSSON       GÄVLE OK                EJ STA 05
     ADAM IVARSSON           HANINGE SOK             EJ STA 15
     JONAS NORDSTRÖM         OK ÄLVSJÖ-ÖRBY          EJ STA 15

TILL KLASSVAL

ÖPPEN 1                     2560 meter
   1 JOEL BERGLUND           JÄRFÄLLA OK              44.17 15
   2 BIRGITTA THUNELL        IFK LIDINGÖ SOK          73.18 15

            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 1

TILL KLASSVAL

ÖPPEN 2                     3610 meter
   1 EVA JOHANSSON           =>                       41.02
   2 SOLGERD LETFORS         SNÄTTRINGE SK            43.21 15
   3 HANNA WELANDER          TULLINGE SK              53.02 15
   4 BENGT ÅHLANDER          HAMMARBY IF              53.05 15
   5 BRITTA MARKMAN ERIKSSON JÄRFÄLLA OK              70.42 15
     HARRIET EHLIN           SKARPNÄCKS OL           FELSTÄ 15
     MIKAEL JACOB            SÖDERS OL               EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 4

TILL KLASSVAL

ÖPPEN 3                     4880 meter
   1 MARIA BERGLUND          SKARPNÄCK                67.39

TILL KLASSVAL

ÖPPEN 4                     3050 meter
   1 GUNNAR PERSSON          IFK ENSKEDE              41.54 15
   2 ALBERT MÅRD             BROMMA-VÄLLINGBY SOK     43.46 15
   3 HANS NORDSTRÖM          RÅNÄS OK                 45.04 17
   4 HANS-ÅKE ROGELL         JÄRLA IF OK              49.02 15
   5 THERESE ELVIN           IFK ENSKEDE              52.33 15
   6 LEIF ERIKSSON           TUREBERGS IF             56.56 15
   7 GUN ERIKSSON            =>                       58.14
   8 HELENA VALENTIN         GUSTAVSBERGS IF          59.55 15
   9 VIVIANN ANDERSSON       SNÄTTRINGE SK            60.49 15
  10 ERIK LINDBERG           BROMMA-VÄLLINGBY SOK     61.02 15
  11 SAGA MÅRD               BROMMA-VÄLLINGBY SOK     64.02 15
  12 ÅSA BOMAN               OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           64.51 15
  13 CLAES RUNDSTRÖM         OK ÄLVSJÖ-ÖRBY           64.53 15
  14 RUNE NYKVIST            SOIK HELLAS              68.26 15
  15 THERESE NORDSTRÖM       RÅNÄS OK                 72.40 17
  16 YVONNE BORG             BROMMA                   74.31
  17 KATJA VISURI            BROMMA-VÄLLINGBY SOK     76.07 15
  18 FRANCOISE RUGEL         MÄLARHÖJDENS IK          77.16 15
  19 HANS SVANBERG           GUSTAVSBERGS IF          77.36 15
  20 CATHARINA RYMAN         MÄLARHÖJDENS IK          79.27 15
  21 JAAN KOLK               SKARPNÄCKS OL            84.20 15
     EMMA WIVALL             IFK TUMBA OK            FELSTÄ 15
     GUNILLA EKBERG          IFK LIDINGÖ SOK         FELSTÄ 15

            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 5

TILL KLASSVAL

ÖPPEN 5                     4040 meter
   1 ANTON MATTSON           SOFIA CK                 41.12
   2 MADELEINE SANDMAN       IFK ENSKEDE              41.22 15
   3 BERNT BÅVESTAM          JÄRFÄLLA OK              46.41 15
   4 CHRISTER ANDERSSON      ATG                      47.52
   5 ING-MARI ESKILSSON      HANINGE SOK              48.00 15
   6 CARIN KIHLSTRÖM         IFK ENSKEDE              48.07 15
   7 LENNART ALNELL          KOMPLEX IF               52.35
   8 STEN TIDERMAN           MÄLARHÖJDENS IK          57.03 15
   9 JILL DAAGARSSON         GUSTAVSBERGS IF          57.33 15
  10 ROLAND BOLIN            SNÄTTRINGE SK            58.32 15
  11 ANNA ERIKSSON           IFK LIDINGÖ SOK          60.56 15
  12 ROGER ÖSTERGREN         SOIK HELLAS              62.18 15
  13 PER WESTER              GUSTAVSBERGS IF          62.29 15
  14 BJÖRN WIKLUND           GUSTAVSBERGS IF          63.01 15
  15 STIG SKÖLDBERG          OK SÖDERTÖRN             65.56 15
  16 INGVAR JORDÅS           SNÄTTRINGE SK            69.54 15
  17 DAN FREDRIKSSON         SÖDERS OL                71.03 15
  18 JOEL MONGÅRD            SKOGSLUFFARNAS OK        72.47 15
  19 KURT ANDERSSON          ENEBYBERGS IF            73.19 15
  20 PER LILJEKVIST          SKOGSLUFFARNAS OK        78.56 15
  21 LENNART TORNEKLINT      LEKSANDS OK              93.05 03
  22 AMUND NORDIN            OK SÖDERTÖRN             94.17 15
  23 JAN ERNBERG             TÄBY ORIENTERINGSKLUBB   97.56 15
  24 LENNART ALUELL          KOMPLEX IF              112.35
     BENNY ERSTRÖM           SOIK HELLAS             UTGÅTT 15
     GUNNAR ERICSSON         VÄSBY OK                EJ STA 15

            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 7

TILL KLASSVAL

ÖPPEN 6                     5430 meter
   1 GUNNAR SLOTTE           SÖDERS OL                58.12 15
   2 KRISTIAN LUNDGREN       STIGFINNARNA             87.54 15
     GÖRAN ENGSTRAND         JÄRFÄLLA OK             FELSTÄ 15

            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 1

TILL KLASSVAL

ÖPPEN 7                     3050 meter
   1 BERTIL GELIUS           SNÄTTRINGE SK            34.18 15
   2 PER-ARNE TÖNNERS        IFK TUMBA OK             34.50 15
   3 JAN FOGEBY              JÄRFÄLLA OK              35.05 15
   3 JAN FOGEBY              JÄRFÄLLA OK              35.05 15
   5 ROLAND HANSSON          SNÄTTRINGE SK            35.33 15
   6 EMMA ANDERSSON          OK RAVINEN               40.08 15
   7 CLAES ANDERSSON         SNÄTTRINGE SK            45.55 15
   8 ERIK DUHLIN             OK SÖDERTÖRN             48.06 15
   9 ULF SJÖKVIST            OK TISAREN               51.20 12
  10 ARNE ALMSTRÖM           SÖDERTÄLJE IF            51.53 16
  11 KARIN ALMSTRÖM          SÖDERTÄLJE IF            54.18 16
  12 HANS SYLVAN             JÄRFÄLLA OK              54.51 15
  13 GÖSTA ODELBERG          FIRMA OBEGE              55.58
  14 INGVAR OSKARSSON        VASAKRONAN               63.44
  15 BERIT SJÖKVIST          OK TISAREN               66.44 12
  16 BERTIL LARSSON          OK SÖDERTÖRN             67.03 15
  17 LENNART KLANG           SOIK HELLAS              84.55 15
  18 ELIS OHLSTRÖM           FREDRIKSHOFS IF          95.52
     BERNDT LARSSON          MÄLARHÖJDENS IK         UTGÅTT 15
     STIG BERGSTRAND         SKOGSLUFFARNAS OK       UTGÅTT 15

            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 7

TILL KLASSVAL

ÖPPEN 8                     5310 meter
   1 STAFFAN KJELLMAN        GÄVLE OK                 44.07 05
   2 KENT BERGMAN            OK RAVINEN               48.10 15
   3 ÅSA LINDKVIST           IFK SÖDERTÄLJE           50.32 16
   4 MIKKO FORSBLOM          OK MÅSEN                 50.57 16
   5 LEIF LUNDIN             GUSTAVSBERGS IF          53.40 15
   6 FREDRIK ÅSLUND          KATRINEHOLMS OK          55.49
   7 CHRISTER SERRANDER      IFK SÖDERTÄLJE           56.10 16
   8 DAG KARLSSON            GUSTAVSBERGS IF          58.27 15
   9 ODD GUTELAND            SNÄTTRINGE SK            60.17 15
  10 JEANETTE LARSSON        SÖDERS OL                60.47 15
  11 JONAS BERGLUND          SOIK HELLAS              61.11 15
  11 MALIN MARKMAN           TUREBERGS IF             61.11 15
  13 EVA NYGREN              OK RAVINEN               64.34 15
  14 MIKAEL HANSSON          GUSTAVSBERGS IF          65.35 15
  15 MARIA CARLIN            SÖDERS OL                67.24 15
  16 TOMAS HAMMAR            CAP GEMINI               68.47
  17 SVEN-ERIC AMRÉN         SNÄTTRINGE SK            69.13 15
  18 MARIA RYMAN             MÄLARHÖJDENS IK          72.40 15
  19 JAN-OLAV BENGTSSON      MÄLARHÖJDENS IK          73.41 15
  20 HELGE GARD              SÖDERS OL                76.13 15
  21 LARS MONGÅRD            SKOGSLUFFARNAS OK        77.11 15
  22 PETER EKBERG            IFK LIDINGÖ SOK          80.53 15
  23 STAFFAN ELMHAGEN        SÖDERS OL                86.49 15
  24 STIG KARLSSON           STIGFINNARNA            103.15 15
     ANNA BACKLUND           OK SÖDERTÖRN            UTGÅTT 15
                                                     EJ STA 98

            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 8

TILL KLASSVAL

ÖPPEN 9                     7390 meter
   1 PER JANSSON             IFK ENSKEDE              58.52 15
   2 LOLLO ERIKSSON          SNÄTTRINGE SK            69.11 15
   3 THOMAS CALLEBERG        GÄVLE OK                 75.39 05
   4 MATTIAS PALM            CAP GEMINI               78.24
   5 BATTINI                 IFK LIDINGÖ SOK          80.29 15
   6 BJÖRN NYQVIST           OK SÖDERTÖRN             84.14 15
   7 STAFFAN ZILLING         BRANN PATENTBYRÅ         87.20
   8 DAN KLANG               JÄRLA IF OK              88.33 15
     NIKLAS CALLENMARK       SOK SVAIDE              UTGÅTT 04

            TÄVLINGSMÄRKE I BRONS  T.O.M. PLAC. 3


  Länkar
  

 



 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2019