Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Ungdomsserien: Kretstävling 11 maj 2010 - Nu med poäng

Skrivet av Per Lengquist Inlagt  2010-05-04 10:45:26
Uppdaterad 2021-02-15 20:47:06
Sidan visad 8377 gånger

Uppdaterad med poängberäkning!
U-serien kretstävling 1, tisdagen den 11 maj 2010
Grupp Söder 1:
OK Södertörn, Tullinge SK, Tumba-Mälarhöjden OK

Totalt togs 3519 poäng på vår tävling i tisdags. De fördelade sig så här:

OK Södertörn 784 poäng
TMOK 685 poäng
Tullinge SK 2050 poäng

Sträcktider Winsplits Online

U-serien kretst�vling OK S�dert�rn, TSK, TMOK, Klassresultatlista

2010-05-11

D10   2060 meter   12 anm�lda
Pl Namn F�rening Tid Tid+
1 Lovisa L�ngheim Tullinge SK 18:56 0:00
2 Hanna Lagerberg OK S�dert�rn 21:11 2:15
3 Josefin Hers�n Tullinge SK 21:48 2:52
4 Trine Karlberg Tullinge SK 21:58 3:02
5 Ella Sj�berg Tullinge SK 22:54 3:58
6 Tilde Backlund OK S�dert�rn 23:57 5:01
7 Eveline S�tterqvist Tullinge SK 33:23 14:27
8 Evely Nord Tumba-M�larh�jden OK 33:55 14:59
9 Klara Bolin Tullinge SK 37:20 18:24
9 Sara Olberius-Sarmiala Tumba-M�larh�jden OK 37:20 18:24
Nelly Haeffler Tumba-M�larh�jden OK Ej start
Klara Nixon �sterberg Tullinge SK Ej start

D12   2580 meter   10 anm�lda
Pl Namn F�rening Tid Tid+
1 Ellinor �stervall Tumba-M�larh�jden OK 29:56 0:00
2 Amanda Blomdahl Tullinge SK 30:00 0:04
3 M�rta Skog Tullinge SK 31:46 1:50
4 Hanna Persson Tumba-M�larh�jden OK 35:59 6:03
5 Ebba Leickt Tullinge SK 36:03 6:07
6 Inka Koskinen Tullinge SK 38:04 8:08
7 Nathalie Nilsson Tullinge SK 39:15 9:19
8 Lovisa Dufberg Tullinge SK 40:06 10:10
9 Hanna Tynong Tullinge SK 61:51 31:55
Isabelle H�kansson Tullinge SK Ej start

D14   3240 meter   13 anm�lda
Pl Namn F�rening Tid Tid+
1 Magdalena Vande Voorde Tullinge SK 26:55 0:00
2 Amanda Berggren Tullinge SK 28:56 2:01
3 Sara Tynong Tullinge SK 29:56 3:01
4 May Hylander Tumba-M�larh�jden OK 35:56 9:01
5 Frida Junegard Tullinge SK 37:43 10:48
6 Amanda Dufberg Tullinge SK 42:58 16:03
7 Matilda Renlund OK S�dert�rn 43:04 16:09
8 Frida Forsberg Tullinge SK 44:58 18:03
9 Alice T�rnlund OK S�dert�rn 47:29 20:34
10 Caroline L�ngheim Tullinge SK 51:10 24:15
11 Elsa Rajala Tullinge SK 53:44 26:49
Veronica K�hler Tullinge SK Ej godk.
Amanda Emanuelsson Tullinge SK Ej start

D16   4080 meter   12 anm�lda
Pl Namn F�rening Tid Tid+
1 Tove Lagerberg OK S�dert�rn 32:18 0:00
2 Ellinor Fryxell Tullinge SK 37:17 4:59
3 Linn�a Engstedt Tullinge SK 42:18 10:00
4 Emma K�ll Tumba-M�larh�jden OK 44:26 12:08
5 Lovisa K�ll Tumba-M�larh�jden OK 46:25 14:07
6 Cecilia Imark Tullinge SK 48:28 16:10
7 Elina Sundqvist Tullinge SK 52:32 20:14
8 Johanna Ivarez OK S�dert�rn 53:04 20:46
9 Alexandra Lengquist Tullinge SK 59:22 27:04
Ellen �str�m Wessel Tumba-M�larh�jden OK Ej godk.
Linnea Hers�n Tullinge SK Ej start
Caroline Berglind OK S�dert�rn Ej start

H10   2060 meter   8 anm�lda
Pl Namn F�rening Tid Tid+
1 Axel Junegard Tullinge SK 19:32 0:00
2 Elias H�land Tullinge SK 23:50 4:18
3 Adam Bratt Tullinge SK 24:17 4:45
4 Erik �berg Tumba-M�larh�jden OK 24:32 5:00
5 Marcus Dovander Tullinge SK 28:33 9:01
6 Nils Olivier Tullinge SK 30:41 11:09
7 Mattias Ivarez OK S�dert�rn 32:40 13:08
Alexander K�ll Tumba-M�larh�jden OK Ej godk.

H12   2580 meter   17 anm�lda
Pl Namn F�rening Tid Tid+
1 Simon Imark Tullinge SK 17:49 0:00
2 Albin Andersson Tullinge SK 20:30 2:41
3 Victor Imark Tullinge SK 23:05 5:16
4 Hugo Lindb�rg OK S�dert�rn 25:04 7:15
5 Adam Hedberg OK S�dert�rn 29:12 11:23
6 Ruben Hylander Tumba-M�larh�jden OK 30:27 12:38
7 Albin Tranberg Tullinge SK 30:57 13:08
8 Oskar Forsberg Tullinge SK 32:27 14:38
9 Max Falck Tullinge SK 39:28 21:39
10 Lukas Ark�ng Tullinge SK 40:20 22:31
11 Johan Giberg Tumba-M�larh�jden OK 40:41 22:52
12 Kevin Nilsson Tullinge SK 82:09 64:20
Jonas Engstedt Tullinge SK Ej godk.
Olle Berggren Tullinge SK Ej start
Linus Backlund OK S�dert�rn Ej start
Jonatan Modh Tullinge SK Ej start
Markus Hellgren OK S�dert�rn Ej start

H14   3240 meter   13 anm�lda
Pl Namn F�rening Tid Tid+
1 Andreas Hultqvist Tullinge SK 23:34 0:00
2 Joel Pettersson Tullinge SK 23:49 0:15
3 Niklas Sundqvist Tullinge SK 24:13 0:39
4 Olle Andersson Tullinge SK 27:28 3:54
5 Alexander Nilsson OK S�dert�rn 30:07 6:33
6 Erik Engstedt Tullinge SK 30:55 7:21
7 Simon Alheim Tullinge SK 32:38 9:04
8 Jonathan Envall Tumba-M�larh�jden OK 36:00 12:26
9 Olle Skog Tullinge SK 39:05 15:31
10 Max H�rd OK S�dert�rn 41:23 17:49
11 Alfred Norell OK S�dert�rn 46:09 22:35
Elias Englund OK S�dert�rn Ej godk.
Viggo Marminge OK S�dert�rn Ej start

H16   4080 meter   7 anm�lda
Pl Namn F�rening Tid Tid+
1 Emil Andersson Tullinge SK 33:39 0:00
2 William Nilsson OK S�dert�rn 38:21 4:42
3 Anton Blomdahl Tullinge SK 38:23 4:44
4 Daniel Bengtsson Tullinge SK 38:41 5:02
5 M�ns Hellgren OK S�dert�rn 40:23 6:44
6 Jonathan Berglind OK S�dert�rn 48:31 14:52
7 Erik Nygren-W�hlin OK S�dert�rn 54:03 20:24

INSK   2060 meter   14 anm�lda
Pl Namn F�rening Tid Tid+
Anton Enblom OK S�dert�rn Godk�nd
Bj�rn Renner OK S�dert�rn Godk�nd
Emil Blidefalk OK S�dert�rn Godk�nd
Felizia Melin Tegnebratt OK S�dert�rn Godk�nd
Filip Svensson Tullinge SK Godk�nd
Jakob Hallstr�m OK S�dert�rn Godk�nd
Leo Levander OK S�dert�rn Godk�nd
Ludwig Berglind OK S�dert�rn Godk�nd
Lydia Hylander Tumba-M�larh�jden OK Godk�nd
Marcus Giberg Tumba-M�larh�jden OK Godk�nd
Pimme Axelsson OK S�dert�rn Godk�nd
Filip Hatlen Tullinge SK Ej start
David Larsson OK S�dert�rn Ej start
Alva Nixon �sterberg Tullinge SK Ej start

U1   2060 meter   36 anm�lda
Pl Namn F�rening Tid Tid+
1 Olli Koskinen Tullinge SK 14:41 0:00
2 Tilda Andersson Tullinge SK 19:24 4:43
3 Rikard Kempe Tumba-M�larh�jden OK 19:43 5:02
4 Emilia Liberg Tumba-M�larh�jden OK 21:01 6:20
5 Linus �berg Tumba-M�larh�jden OK 21:58 7:17
6 Josephine Marton Tumba-M�larh�jden OK 22:10 7:29
7 Katarina Norrby OK S�dert�rn 22:12 7:31
8 Viktor Rosengren Tumba-M�larh�jden OK 22:52 8:11
9 Alva Anm�ld av Elsa T Tumba-M�larh�jden OK 22:54 8:13
10 Louise Lind Tullinge SK 23:35 8:54
11 Malva Nordh Hamling Tumba-M�larh�jden OK 23:45 9:04
12 Martin God OK S�dert�rn 24:15 9:34
13 Kajsa Ljungberg Tumba-M�larh�jden OK 25:21 10:40
14 Katja Leickt Tullinge SK 25:28 10:47
15 Linda Renner OK S�dert�rn 25:38 10:57
16 Elias Oliver Tullinge SK 27:25 12:44
17 Hannah Lindgren Tumba-M�larh�jden OK 28:24 13:43
18 Ludvig Sigrand OK S�dert�rn 28:39 13:58
19 Michaela Jonasson OK S�dert�rn 31:34 16:53
20 Elisabeth Larsson OK S�dert�rn 31:49 17:08
21 Emil Ahlroth Tumba-M�larh�jden OK 31:54 17:13
22 Marcus Lengquist Tullinge SK 32:03 17:22
23 Thea Bolin Tullinge SK 32:07 17:26
24 Tove Sj�berg Tullinge SK 32:43 18:02
25 Viktor Forsberg Tullinge SK 36:53 22:12
26 Wilma Leickt Tullinge SK 38:01 23:20
27 Sofia Zilling OK S�dert�rn 38:13 23:32
28 Linus Hessedal Tumba-M�larh�jden OK 38:50 24:09
29 Rojina Axelsson OK S�dert�rn 45:55 31:14
30 Martin H�rnell Tumba-M�larh�jden OK 47:11 32:30
Filip Sigrand OK S�dert�rn Ej start
Lisa Larsson OK S�dert�rn Ej start
Tobias Achr�n Tullinge SK Ej start
Fabian Sandberg Tullinge SK Ej start
Erik Skyllberg Tullinge SK Ej start
Hampus Hatlen Tullinge SK Ej start

U2   2060 meter   31 anm�lda
Pl Namn F�rening Tid Tid+
1 Axel Kudinoff OK S�dert�rn 18:38 0:00
2 Esra Kisa Tumba-M�larh�jden OK 20:29 1:51
3 Rasmus Achr�n Tullinge SK 20:31 1:53
4 Samuel Fogelberg OK S�dert�rn 21:33 2:55
5 David Skoglund Tullinge SK 24:43 6:05
6 Sanna Hedberg OK S�dert�rn 26:06 7:28
7 Alfred L�ngheim Tullinge SK 26:37 7:59
8 Isak Alheim Tullinge SK 26:46 8:08
9 Tanya Forsell Tumba-M�larh�jden OK 27:02 8:24
10 Einar Tranberg Tullinge SK 27:35 8:57
11 Linn�a Berglund Tumba-M�larh�jden OK 28:51 10:13
12 Filip W�hlin OK S�dert�rn 30:04 11:26
13 Andreas Stenberg Tullinge SK 30:26 11:48
14 Ebba Adebrant Tumba-M�larh�jden OK 30:45 12:07
15 Malin H�rnell Tumba-M�larh�jden OK 31:04 12:26
16 Erik Ahlroth Tumba-M�larh�jden OK 31:20 12:42
17 Lovisa Larsson Tullinge SK 31:30 12:52
18 Felix Lennartsson Tullinge SK 31:59 13:21
19 Nicole Aihonen Tumba-M�larh�jden OK 34:23 15:45
20 Sofia Granath Tumba-M�larh�jden OK 37:50 19:12
Linda Granath Tumba-M�larh�jden OK Ej godk.
Jonathan Hannerfeldt OK S�dert�rn Ej start
Robin Backman OK S�dert�rn Ej start
Veronica Lengquist Tullinge SK Ej start
Herman Hellekant Nilsson OK S�dert�rn Ej start
Hampus Norrman OK S�dert�rn Ej start
Pontus Achr�n Tullinge SK Ej start
Erik Bengtsson Tullinge SK Ej start
Olof Lissmats OK S�dert�rn Ej start
Anton G�ransson Tullinge SK Ej start
Max Sandberg Tullinge SK Ej start

U3   2580 meter   12 anm�lda
Pl Namn F�rening Tid Tid+
1 Emma Olivier Tullinge SK 39:05 0:00
2 Henning Larsson OK S�dert�rn 39:28 0:23
3 Wilma Sundin Tullinge SK 63:04 23:59
Oskar Emanuelsson Tullinge SK Ej start
Johanna Fryxell Tullinge SK Ej start
Emma Persson Tumba-M�larh�jden OK Ej start
Oscar Bostr�m Tullinge SK Ej start
Anton Haeffler Tumba-M�larh�jden OK Ej start
Hugo Ekelund Tumba-M�larh�jden OK Ej start
Olof Skyllberg Tullinge SK Ej start
Erik Branz�n Tumba-M�larh�jden OK Ej start
�sa Skyllberg Tullinge SK Ej start

U4   3240 meter   4 anm�lda
Pl Namn F�rening Tid Tid+
1 Louise Berzins Tullinge SK 43:46 0:00
2 Moa Heijkenskj�ld Tullinge SK 62:20 18:34
Erica Perneby Tullinge SK Ej start
Viktor Berggren Tullinge SK Ej start



Skapad 2010-05-13 08:25:11 med OLA version 4.1.6


  Länkar
  Tävlingen i Eventor

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020