Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Startlista Bornsjödubbeln - Lång


Skrivet av Henrik Persson Inlagt  2009-04-25 21:36:53
Uppdaterad 2009-05-02 14:53:56

Bornsjödubbeln lång, Startlista inklusive efteranmälda

2009-05-03


H21 E    13510 meter    34 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
160 890306 40 Erik Johansson Halmstad OK 09:33
161 731019 52 Björn Widén Södertälje-Nykvarn OF 09:36
162 421870 266 Erik Åhlin OK Måsen 09:39
163 22359 156 Martin Lindskog OK Ravinen 09:42
164 334577   Magnus Sneitz Järfälla OK 09:45
165 502290 268 Giacomo Seidenari IFK Lidingös Skid o 09:48
166 870226 270 Niklas Serrander Södertälje-Nykvarn OF 09:51
167 516387 114 Kalle Johansson Halmstad OK 09:54
168 27808   Gunnar Lindberg Bromma-Vällingby SOK 09:57
169 553570 349 Mikael Jansson IFK Lidingös Skid o 10:00
170 840824 531 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 10:03
171 500169 70 Jakob Jansson Järla 10:06
172 10429   Pär Svensson Söders SOL Tyresö 10:09
173 500167 232 Nick Barrable OK Ravinen 10:12
174 502291   Antonio Serini IFK Lidingös Skid o 10:15
175 43142 412 Anders Axling Södertälje-Nykvarn OF 10:18
176 899999 84 Martin Härberg Järla 10:21
177 890301 209 Anders Carlsson Halmstad OK 10:24
178 890100 221 Emil Hjalmarsson OK Njudung 10:27
179 517722 180 Petter Jönsson Järla 10:30
180 750622 1226 Martin Norling Söders SOL Tyresö 10:33
181 769921 39 Peter Hemmyr Järla 10:36
182 760411 202 Johan Eklöv Tumba-Mälarhöjden OK 10:39
183 41770 168 Per-Åke Olsson OK Ravinen 10:42
184 750120 163 Liutauras Bilevicius OK Linné 10:45
185 2000112 201 Niklas Wrane Söders SOL Tyresö 10:48
186 840811 219 Dan Wester Järla 10:51
187 999983 142 Johan Höij OK Linné 10:54
188 501876 135 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o 10:57
189 820900 83 Isak Bergman Södertälje-Nykvarn OF 11:00
190     Vakant vacant 11:03
191 42962   Jonas Nyman Snättringe SK 11:06
192 890107 115 Christian Hjalmarsson OK Njudung 11:09
193 51252   Tomas Håkansson Södertälje-Nykvarn OF 11:12

 


H20 E    10070 meter    20 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
140 901119 60 Olle Boström Järla 09:56
141 900820 849 Anders Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 09:59
142 901911 554 Oskar Daniels Attunda OK 10:02
143 543345 41 Gustav Bergman OK Ravinen 10:05
144 46981 614 Jonas Kärrström Tullinge SK 10:08
145 30820 307 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 10:11
146 259105 664 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 10:14
147 910905 384 Oscar Andersson Stora Tuna OK 10:17
148 900122 106 Jonas Leandersson OK Tyr 10:20
149 901001 193 Erik Pettersson Attunda OK 10:23
150 890325 934 Mårten Sundh Sundbybergs IK 10:26
151 259305 464 Thomas Werme Södertälje-Nykvarn OF 10:29
152 890412 613 Axel Mattsson Järla 10:32
153 900820 849 Anders Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 10:35
154 900516 526 Adam Ivarsson Haninge SOK 10:38
155 996966 387 Mathias Hallmén Attunda OK 10:41
156 910504 319 Jakob Enmark Gävle OK 10:44
157 901126 715 Emil Hammarström OK Hällen 10:47
158 891108 217 Kent Ohlsson Haninge SOK 10:50
159 46982 360 Johan Kärrström Tullinge SK 10:53

 


H18 E    7930 meter    23 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
117 910422 713 Michael Refors Järla 10:14
118 553545 990 Mårten Lundqvist Sundbybergs IK 10:17
119 881120 469 Christian Kollberg Järla 10:20
120 910704 512 Oskar Nordmark Järfälla OK 10:23
121 501819 702 Joel A Skantze Järla 10:26
122 920900 669 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 10:29
123 910528 595 Henning Hall Nyköpings OK 10:32
124 350511   Joakim Westblad OK Ravinen 10:35
125 255472 872 Hampus Nord Tumba-Mälarhöjden OK 10:38
126 920307 597 Joel Lenell OK Ravinen 10:41
127 910730 188 Rickard Ohlsson Haninge SOK 10:44
128 886988 898 Simon Mellin Sundbybergs IK 10:47
129 555100 935 Henrik Hammas Attunda OK 10:50
130 920628 454 Kalle Bergman OK Ravinen 10:53
131 878787 556 Jonas Nordström Tullinge SK 10:56
132 531808 767 Linus Ericson Södertälje-Nykvarn OF 10:59
133 920601 568 Love Berzell Attunda OK 11:02
134 926666 835 André Sahlsten OK Ravinen 11:05
135 920407 666 Fredrik Forsberg Tullinge SK 11:08
136 575859 747 Torbjörn Kölzow OK Ravinen 11:11
137 910816 936 Adam Bäckström SoIK Hellas 11:14
138 354254   Thomas KE Pettersson Bromma-Vällingby SOK 11:17
139 620221 860 Victor Karlsson Järla 11:20

 


D21 E    7910 meter    21 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
50 780729 43 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 11:00
51 840214 89 Karin Boström Järfälla OK 11:03
52 509141 236 Tina Eriksson Järfälla OK 11:06
53 51254 39 Maria Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 11:09
54 15141 50 Magdalena Danielsson IFK Lidingös Skid o 11:12
55 870205 361 Elin Karlsson Attunda OK 11:15
56 861028 14 Elin Andersson Skantze Järla 11:18
57 49898 906 Bára Malisova Tumba-Mälarhöjden OK 11:21
58 910304 59 Linnea Martinsson OK Tyr 11:24
59 41775 186 Charlotte Lindkvist OK Denseln 11:27
60 840610 589 Sarah-Jane Gaffney OK Ravinen 11:30
61 820720 882 Irina Nyberg SoIK Hellas 11:33
62 353496 301 Marie Rönnestrand Södertälje-Nykvarn OF 11:36
63 870527 69 Eva Svensson IFK Moras OK 11:39
64 881223 36 Lina Strand Göteborg/Majorna OK 11:42
65 771130 45 Inga Kazlauskaite OK Linné 11:45
66 860617 132 Terese Herlin Attunda OK 11:48
67 16206 331 Emelie Holmström Järla 11:51
68     Vakant vacant 11:54
69 36042 67 Fanny Deckner Skarpnäcks OL 11:57
70 204450 158 Ida Lindkvist OK Denseln 12:00

 


D20 E    6220 meter    12 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
38 901207 239 Lisa Rönnols Täby OK 09:49
39 29126 503 Eva Englid Tumba-Mälarhöjden OK 09:52
40 903428 199 Elin Ström Tullinge SK 09:55
41 888748 491 Erica Hellgren Järla 09:58
42 43010 538 Amanda Jonasson Attunda OK 10:01
43 901018 119 Emeli Pettersson Tullinge SK 10:04
44 890722 33 Kristin Löfgren Järfälla OK 10:07
45 732327 585 Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK 10:10
46 890423 79 Malin Leijon-Lind Haninge SOK 10:13
47 900103 600 Jenny Asztalos Tumba-Mälarhöjden OK 10:16
48 227148 574 Emma Zetterström Skarpnäcks OL 10:19
49 903664 403 Ellen Jansson Järla 10:22

 


D18 E    5340 meter    16 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
22 247508 590 Kajsa Eriksson Haninge SOK 09:59
23 403185 321 Annie Forsberg OK Ravinen 10:02
24 910908 405 Elin Sundqvist Tullinge SK 10:05
25 824019 631 Cecilia Emanuelsson IFK Lidingös Skid o 10:08
26 920402 382 Kajsa Hammarström OK Hällen 10:11
27 913841 345 Ida Forsén Tullinge SK 10:14
28 910206 383 Louise Markstedt OK Södertörn 10:17
29 306525 354 Elisabeth Ahlgren Täby OK 10:20
30 775751 300 Karolin Ohlsson Tullinge SK 10:23
31 404253 549 Sara Lundsten Vittjärvs IK 10:26
32 920800 257 Lovisa Adolfsson Tullinge SK 10:29
33 920114 479 Anette Önerud OK Ravinen 10:32
34 204449 222 Linda Lindkvist OK Denseln 10:35
35 910213 179 Johanna Olsson Täby OK 10:38
36 33482 483 Klara Hall Järla 10:41
37 504274 346 Rebecka Heinrup Tullinge SK 10:44

 


H80    2380 meter    11 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  40412   Henning Hamilton Enebybergs IF 09:59
  19201   Henry Moberg Solna OK 10:01
  208028   Arthur Eriksson Hammarby IF OF 10:03
  27766   Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 10:05
  27898   Bengt Arne Åhlander Hammarby IF OF 10:07
  36274   Lennart Pettersson Strängnäs-Malmby OL 10:09
  42671   Yngve Hedberg Snättringe SK 10:11
  30575   Kurt Hagelin Gustavsbergs OK 10:13
  27899   David Jonsson Hammarby IF OF 10:15
  27270   Per Wester Gustavsbergs OK 10:17
  30269   Torsten Wiking Bromma-Vällingby SOK 10:19

 


H75    3390 meter    23 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  42683   Tore Borgstedt Snättringe SK 09:52
  409785   Lars T Eriksson OK Linné 09:54
  751218   Ivar Nordberg OK Älvsjö-Örby 09:56
  408102   Mattias Grönberg Bromma-Vällingby SOK 09:58
  404134   Lennart Vestergren Söders SOL Tyresö 10:00
  33495   Bo Elmgren Sundbybergs IK 10:02
  27770   Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 10:04
  259207   Göran Larsson Södertälje-Nykvarn OF 10:06
  41781   Anders Back OK Ravinen 10:08
  408877   Börje Palmqvist Järfälla OK 10:10
  42058   Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 10:12
  264117   Karl-Erik Mogren Stigfinnarna 10:14
  42685   Roland Bolin Snättringe SK 10:16
  259035   Alf Lundkvist OK Tor 10:18
  29104   Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 10:20
  40900   Lennart Stenberg Stigfinnarna 10:22
  217134   Hans Jonsson Hammarby IF OF 10:24
  402164   Rune Winberg Bromma-Vällingby SOK 10:26
  26040   Bengt Yttermo OK Södertörn 10:28
  43400   Bo Sundberg Snättringe SK 10:30
  29699   Nils Tjernberg Södertälje IF 10:32
  37539   Lars Sandvik OK Ravinen 10:34
  43911   Georg Ekström SoIK Hellas 10:36

 


H70    3930 meter    23 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36463   Åke Andersson OK Älvsjö-Örby 10:23
  12177   Stenåke Johansson Gustavsbergs OK 10:25
  890806   Lars Roos Attunda OK 10:27
  26028   Curt Andersson OK Södertörn 10:29
  38623   Hugo Isgren IFK Enskede 10:31
  776267   Erland Ljungström Spårvägens OK 10:33
  10401   Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid 10:35
  246694   Ingvar Johannesson Solna OK 10:37
  26012   Ove Arvidsson OK Södertörn 10:39
  27216   Lars Cedérus Snättringe SK 10:41
  16931   Sune Lindell OK Hällen 10:43
  30265   Lars Löthman Järfälla OK 10:45
  17969   Richard Welander OK Älvsjö-Örby 10:47
  19416   Rune Carlsson Sundbybergs IK 10:49
  26017   Lennart Junegard OK Södertörn 10:51
  530291   Arne Åhman OK Klemmingen 10:53
  331273   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 10:55
  404257   Björn Stolt OK Ravinen 10:57
  17967   Sven Nilsson OK Älvsjö-Örby 10:59
  27883   Sture Nilsson Stockholmspolisens I 11:01
  331449   Erkki Pulli Raja-Karjalan Suu, FIN 11:03
  15966   Ulf Eskilsson OK Södertörn 11:05
  344556   Bror Axel Wahlberg Haninge SOK 11:07

 


H65    4470 meter    36 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37334   Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 09:50
  18729   Bo Gunnar Sjöberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:52
  10409   Håkan Sjökvist Söders SOL Tyresö 09:54
  41924   Bengt Törnqvist Väsby OK 09:56
  701037   Olle Öberg Skogsluffarnas OK 09:58
  202591   Nils Anders Sandwall Skarpnäcks OL 10:00
  202539   Ingemar Johnsson Haninge SOK 10:02
  202599   Rolf Öhrn Nynäshamns OK 10:04
  19486   Levin Svedberg Sundbybergs IK 10:06
  10407   Staffan Elmhagen Söders SOL Tyresö 10:08
  27256   Björn Linnersjö OK Orion 10:10
  403167   Peter Bratt Bromma-Vällingby SOK 10:12
  26018   Ronny Hedlund OK Södertörn 10:14
  27222   Göran Johansson Snättringe SK 10:16
  38954   Tony Millbrant Skogsluffarnas OK 10:18
  259106   Lars Schager Nynäshamns OK 10:20
  807547   Per-Arne Johansson Vänersborgs SK 10:22
  38458   Bo Hedlund IFK Enskede 10:24
  19446   Ingvar Jansson Sundbybergs IK 10:26
  355680   Hans Eriksson SoIK Hellas 10:28
  262749   Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid 10:30
  30204   Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 10:32
  27224   Rune Rådeström Snättringe SK 10:34
  229494   Hans-Olof Forsberg Umeå OK 10:36
  10287   Arne Ek Nyköpings OK 10:38
  30356   Bertil Granberg OK Klemmingen 10:40
  19030   Hans L. Andersson Västerbergslagens OL 10:42
  421428   Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 10:44
  29694   Lars Nord Södertälje IF 10:46
  27819   Börje Pahlén Söders SOL Tyresö 10:48
  36094   Reine Borgström Skogsluffarnas OK 10:50
  343498   Lars Nordin Solna OK 10:52
  840307   Leif Strandberg Gustavsbergs OK 10:54
  30214   Lars Jonasson Järfälla OK 10:56
  25552   EVERT Karlsson Rimbo SOK 10:58
  28467   Rolf Skoglund SoIK Hellas 11:00

 


H60    4770 meter    33 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  421744   Sverker Tirén SoIK Hellas 11:21
  26044   Paul Norén OK Södertörn 11:23
  202481   Kjell Nilsson OK Klemmingen 11:25
  27776   Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 11:27
  36408   Nils Göran Frisk Attunda OK 11:29
  42961   Roland Nyman Snättringe SK 11:31
  423395   Åke Lewander Skarpnäcks OL 11:33
  951119   John Östlund Sundbybergs IK 11:35
  38155   Roland Persson IFK Enskede 11:37
  38908   Olle Arman Nyköpings OK 11:39
  352286   Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 11:41
  41784   Per Södersten OK Ravinen 11:43
  621262   Claes Andersson Snättringe SK 11:45
  19391   Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 11:47
  37330   Leif Carlsson Skarpnäcks OL 11:49
  19205   Urban Boström Solna OK 11:51
  38413   Gunnar Åsell IFK Enskede 11:53
  306681   Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF 11:55
  26034   Örjan Kampegård OK Södertörn 11:57
  37042   Jörgen Widlund Nynäshamns OK 11:59
  27227   Bertil Gelius Snättringe SK 12:01
  306683   Roland Kusgård Södertälje-Nykvarn OF 12:03
  17445   Göran Larbo Attunda OK 12:05
  971213   Bo Christer Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 12:07
  204500   Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 12:09
  30087   Åke Wansölin Söders SOL Tyresö 12:11
  25186   Anders Sellgren Sigtuna OK 12:13
  30066   Alf Lång Söders SOL Tyresö 12:15
  811029   Lars Mårsell Södertälje-Nykvarn OF 12:17
  408943   Carl Gunnar Forsberg Snättringe SK 12:19
  37848   Ingemar Karlsson Nynäshamns OK 12:21
  30298   Gunnar Eriksson Järfälla OK 12:23
  229933   Leif Olov Nordin Attunda OK 12:25

 


H55    5240 meter    31 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  530014   Hans Andersson Strinning Attunda OK 10:40
  870521   Matz Larsson Gustavsbergs OK 10:42
  353184   Eidar Lindgren OK Ravinen 10:44
  248814   Lennart Larsson I 19 IF 10:46
  30832   Ulf Lundström Haninge SOK 10:48
  27266   Per Öhlund Gustavsbergs OK 10:50
  302334   Bengt Aspvall Ronneby OK 10:52
  37550   Sten Åhlin OK Måsen 10:54
  259354   Göran Davidsson OK Klemmingen 10:56
  350076   Lars Boudrie Väsby OK 10:58
  354327   Reijo Korhonen Haninge SOK 11:00
  30273   Björn Svedin Järfälla OK 11:02
  895424   Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 11:04
  27414   Anders Hallmén Attunda OK 11:06
  216534   Bo Gustaf William Davidsson Solna OK 11:08
  264331   Sven-Inge Nylund Järfälla OK 11:10
  253899   Rolf Johan Erling Emlén Vittjärvs IK 11:12
  42495   Arne Johansson OK Ravinen 11:14
  27240   Olof Persson Snättringe SK 11:16
  510520   Jan Lindelöf Seskarö IF 11:18
  27210   Knut Åke Hallebro OK Klemmingen 11:20
  29840   Anders Runander Trosabygdens OK 11:22
  530519   Thomas Wester Gustavsbergs OK 11:24
  417620   Jan Lindgren OK Södertörn 11:26
  530414   Anders Berg Bromma-Vällingby SOK 11:28
  510225   Crister Nordström OK Älvsjö-Örby 11:30
  541105   Kurt Maxé Sundbybergs IK 11:32
  259474   Sune Sisell OK Södertörn 11:34
  30831   P-O Ivarsson Haninge SOK 11:36
  30094   Ingemar Gard Söders SOL Tyresö 11:38
  43573   Kjell Lindblom Järfälla OK 11:42

 


H50    5410 meter    46 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  212539   Svante Larsson OK Vargen 10:45
  570428   Lars Rönnols Täby OK 10:47
  18710   Conny Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 10:49
  560509   Lars Forsstedt Söders SOL Tyresö 10:51
  246014   Jan Kihl Sundbybergs IK 10:53
  560215   Anders Löfgren Järfälla OK 10:55
  580304   Mats Larsson IFK Enskede 10:57
  10578   Roger Larsson Snättringe SK 10:59
  259145   Bo Norrman Eskilstuna OL 11:01
  19222   Johan Karlsten Solna OK 11:03
  33477   Rolf Karlsson Järla 11:05
  580719   Gunnar Svanberg Järfälla OK 11:07
  580422   Björn-Ove Pettersson Attunda OK 11:09
  501967   Pelle Bengtsson IFK Enskede 11:11
  19239   Erling Gustafsson IFK Lidingös Skid o 11:13
  27215   Jonny Nilsson Snättringe SK 11:15
  43903   Calle Darland Solna OK 11:17
  581117   Tapani Mattus Järla 11:19
  246023   Stefan Sundélius Järfälla OK 11:21
  570414   Roland Norell Söders SOL Tyresö 11:23
  355399   Curt Rahlén OK Ravinen 11:25
  12350   Thomas Zakrisson IFK Lidingös Skid o 11:27
  354337   Jan Eskilsson Haninge SOK 11:29
  36526   Milan Kopp Söders SOL Tyresö 11:31
  550603   Torbjörn Bergman Snättringe SK 11:33
  570222   Sven-Åke Emanuelsson IFK Lidingös Skid o 11:35
  550412   Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 11:37
  212283   Karl-Erik Bäckström SoIK Hellas 11:39
  331533   Krister Gumaelius Waxholms OK 11:41
  33452   Anders Nissar Järla 11:43
  30259   Lars-Erik Norberg Järfälla OK 11:45
  590616   Pär Olsson Täby OK 11:47
  423383   Jan Nellerup Skarpnäcks OL 11:49
  582205   Ulf Burman Gustavsbergs OK 11:51
  36572   Hans Vedin Söders SOL Tyresö 11:53
  30267   Mikael Byström Järfälla OK 11:55
  403583   Magnus Forshällen Attunda OK 11:57
  500008   Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 11:59
  27218   Göran Nilsson Snättringe SK 12:01
  36017   Knut Jörgen Karlsson Attunda OK 12:03
  30257   Kenneth Pettersson Järfälla OK 12:05
  580503   Gunnar Langs Skarpnäcks OL 12:09
  30195   Mats Farbrot Göteborg/Majorna OK 12:11
  245261   Christer Hördell Söders SOL Tyresö 12:13
  12051   Per Holgersson Snättringe SK 12:15
  17954   Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 12:17

 


H45    6130 meter    54 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  610110   Peter Juthberg Söders SOL Tyresö 10:12
  30955   Bengt Hall Järla 10:14
  19495   Bengt Svensson Sundbybergs IK 10:16
  38456   Torbjörn Johanson OK Södertörn 10:18
  341234   Ove Rinnbäck OK Ravinen 10:20
  36969   Lars Gerhardsson Attunda OK 10:22
  640524   Peter Albrektsson OK Ravinen 10:24
  345373   Tomas Georg Björelind Järla 10:26
  19415   Mats Carlsson Sundbybergs IK 10:28
  640119   Magnus Hektor Järla 10:30
  28258   Jan-Olof Lundgren Hultsfreds OK 10:32
  997935   Olle Janrik Bromma-Vällingby SOK 10:34
  41790   Anders Björklund OK Ravinen 10:36
  241367   Erik Daniels Attunda OK 10:38
  306900   Mats Hall Nyköpings OK 10:40
  350562   Ola Eriksson OK Grip 10:42
  408503   Jan Carlsson Söders SOL Tyresö 10:44
  247893   Alf Jansson Skarpnäcks OL 10:46
  27219   Björn Salomonsson Snättringe SK 10:48
  342678   Piero Sannicolo Täby OK 10:50
  350573   Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 10:52
  15173   Anders Stjerndahl IFK Lidingös Skid o 10:54
  306553   Peter Zetterström Söders SOL Tyresö 10:56
  419697   Ulf Kallhauge Snättringe SK 10:58
  244252   Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 11:00
  351071   Jan Ring Trosabygdens OK 11:02
  345350   Ola Henriksson Järla 11:04
  403071   Johan Markstedt OK Södertörn 11:06
  426097   Hans Malmberg Waxholms OK 11:08
  403170   Håkan Redtzer Attunda OK 11:10
  229635   Magnus Axelsson Strängnäs-Malmby OL 11:12
  306792   Anders Winald SoIK Hellas 11:14
  306197   Anders Mellergård Snättringe SK 11:16
  38459   Arne Nilsson Nyköpings OK 11:18
  30275   Magnus Thunstedt Järfälla OK 11:20
  43008   Robert Elverö Väsby OK 11:22
  205214   Fredrik Brandhorst Järla 11:24
  33497   Pär Westblad OK Ravinen 11:26
  711122   Per Kallhauge Snättringe SK 11:28
  30836   Lars Greilert Haninge SOK 11:30
  816449   Kent Bergman OK Ravinen 11:32
  553567   Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 11:34
  30300   Lars Palmqvist Järfälla OK 11:36
  341563   Björn Nyqvist Järla 11:38
  909205   Johan Hammarström OK Måsen 11:40
  38549   Micke Wallström Nyköpings OK 11:42
  15143   Kjell Oberger IFK Lidingös Skid o 11:44
  41300   Göran Hellgren OK Södertörn 11:46
  341754   Jörgen Hector Snättringe SK 11:48
  44418   Per Backlund Söders SOL Tyresö 11:50
  620701   Magnus Ullman OK Alehof 11:52
  227372   Per Ericsson Tumba-Mälarhöjden OK 11:54
  19468   Ronny Nordgren Sundbybergs IK 11:56
  306684   Torgny Toresson Södertälje-Nykvarn OF 11:58

 


H40    6420 meter    41 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  501777   Vidas Armalis SoIK Hellas 09:55
  650721   Örjan Tingström OK Klemmingen 09:57
  343543   Magnus Elwin IFK Enskede 09:59
  40905   Juha Loenberg Stigfinnarna 10:01
  218281   Håkan Söderqvist OK Ravinen 10:03
  15468   Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 10:05
  244080   Ulf Andersson Haninge SOK 10:07
  33603   Per B Nilsson Järfälla OK 10:09
  650408   Stefan Redtzer Attunda OK 10:11
  262848   Jonas Cederlöf Skattkärrs IF 10:13
  209886   Magnus Hellgren OK Ravinen 10:15
  244874   Mats Käll Tumba-Mälarhöjden OK 10:17
  408792   Stefan Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 10:19
  651231 369 Lars Håkan Sandvik Täby OK 10:21
  362580   Anders Karlsson Snättringe SK 10:23
  840904   Jonatan Lindell IFK Enskede 10:25
  43012   Stefan Lybert Väsby OK 10:27
  44312   Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF 10:29
  39843   Mats Fransson Snättringe SK 10:31
  205033   Gunnar Kindlundh Trosabygdens OK 10:33
  343496   Ulf Kivisäkk OK Hammaren 10:35
  711007   Staffan Kjellman OK Ravinen 10:37
  10489   Mattias Skeppling OK Södertörn 10:39
  501969   Peter Albinsson IFK Enskede 10:41
  30254   Johan Risberg Järfälla OK 10:43
  408780   Michael Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 10:45
  42298   Mikael Nyberg SoIK Hellas 10:47
  330848   Anders Hedberg OK Södertörn 10:49
  41498   Per Mårtensson OK Ravinen 10:51
  17465   Patrik Fors Attunda OK 10:53
  208803   Erik Forsberg OK Ravinen 10:55
  259475   Mats Åhman OK Klemmingen 10:57
  501966   Pär Hedlund IFK Enskede 10:59
  342385   Nicklas Bergström Täby OK 11:01
  970413   Jesper Hansson OK Södertörn 11:03
  421733   Ulf Bemm Haninge SOK 11:05
  41772   Fredrik Sone Attunda OK 11:07
  259053   Dan Giberg Södertälje-Nykvarn OF 11:09
  41797   Richard Nordberg OK Ravinen 11:11
  671201   Joakim Gimholt Trosabygdens OK 11:13
  895428   Martin Bjurner Bromma-Vällingby SOK 11:15

 


H35 L    8340 meter    21 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38295   Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 10:27
  42433   Torbjörn Olsson Sundbybergs IK 10:29
  30825   Peter Haglund Haninge SOK 10:31
  711012   Mattias Balck IFK Lidingös Skid o 10:33
  225391   Fredrik Nilsson Sundbybergs IK 10:35
  342852   Mats Sandin IK Vikings OK 10:37
  560203   Patrik Blidefalk OK Södertörn 10:39
  501970   Patric de Boussard IFK Enskede 10:41
  918266   Henrik Nord Väsby OK 10:43
  408774   Peter Ehrlin Sundbybergs IK 10:45
  516273   Hans Jonsson Väsby OK 10:47
  39715   Fredrik Stenebo Attunda OK 10:49
  234930   Niklas Henriksson Södertälje-Nykvarn OF 10:51
  418095   Niclas Sjögren Jönköpings OK 10:53
  38418   Ulf Persson IFK Enskede 10:55
  421330   Urban Freij Snättringe SK 10:57
  606013   Eric Roller Järfälla OK 10:59
  720221   Andreas Fredriksson Attunda OK 11:01
  342740   Henrik Sjögren IK Vikings OK 11:03
  405431   Mikael Larsson OK Hällen 11:05
  37215   Björn Rundlöf Väsby OK 11:07

 


H35    7060 meter    6 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  219937   Jonny Bergman OK Ravinen 11:10
  810325   Björn Lovang IFK Lidingös Skid o 11:12
  710914   Ola Eriksson Bromma-Vällingby SOK 11:14
  27259   Björn Linder Gustavsbergs OK 11:16
  253654   Rikard Pehrsson Snättringe SK 11:18
  37453   Johan Carlenstam Väsby OK 11:22

 


H35 M    5740 meter    8 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  552255   Nils Eriksson Väsby OK
  600916   Gunnar Anderling Täby OK  
  421740   Anders Lundquist Sundbybergs IK  
  302669   Thomas Hjelmblad Mälarö SOK  
  427069   Mattias Borg Södertälje-Nykvarn OF  
  1006521   Göran Ivarez OK Södertörn  
  15165   Fredrik Sundström IFK Lidingös Skid o  
  343155   Magnus Urdal Boxholm-Mjölby OL


H21    8350 meter    16 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  791130   Daniel Torén Tumba-Mälarhöjden OK 10:55
  245863   Emil Johansson Trollhättans SOK 10:57
  770707 577 Daniel Eklund Strängnäs-Malmby OL 10:59
  342442   Oskar Karlin Centrum OK 11:01
  33530   Niclas Behrenfeldt Skarpnäcks OL 11:03
  36813   Kristoffer Jansson OK Måsen 11:05
  18687   Henrik Sandahl IK Hakarpspojkarna 11:07
  20009   Jakob Larsen Centrum OK 11:09
  660708   Oskar Nederheim Skarpnäcks OL 11:11
  730515   Joel Ahlqvist Skarpnäcks OL 11:13
  880305   Marcus Ullman OK Alehof 11:15
  38175   Bengt Langels Skarpnäcks OL 11:17
  431063   Daniel Lennartsson Centrum OK 11:19
  590531   Stefan Gustafsson Skarpnäcks OL 11:21
  433381   Björn Bängtsson Centrum OK 11:23
  28086   Samuel Henriksson Skarpnäcks OL 11:25

 


H20    6430 meter    9 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  227149   Kalle Zetterström Söders SOL Tyresö 11:23
  227142   Rasmus Behrenfeldt Skarpnäcks OL 11:25
  352477 1158 Anders Granberg OK Klemmingen 11:27
  30950 911 Hugo Nissar Järla 11:29
  43001   Joakim Olsson Väsby OK 11:31
  43939 928 Patrik Nilsson Snättringe SK 11:33
  910422 713 Michael Refors Järla 11:35
  344563   Anton Dahlberg Haninge SOK 11:37
  12089   Björn Holgersson Snättringe SK 11:39

 


H16    4920 meter    40 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  245289   Rasmus Knutmejer Söders SOL Tyresö 11:18
  931292 980 Tiemo Schramm Snättringe SK 11:20
  940131   Niklas Karlsson Bromma-Vällingby SOK 11:22
  930326   Conrad Tingström OK Klemmingen 11:24
  940206   Jonas Rinnbäck OK Ravinen 11:26
  18576   Fredric Spjut Järla 11:28
  202536   Tim Solem Haninge SOK 11:30
  404229   Oscar Vagman OK Klemmingen 11:32
  27806   Anton Ekesiöö Bromma-Vällingby SOK 11:34
  930000   Jakob Redtzer Attunda OK 11:36
  940512   Erik Edén Täby OK 11:38
  418051   David Mellin Sundbybergs IK 11:40
  343922   Mikael Urdal Boxholm-Mjölby OL 11:42
  30953   Nils Amberg Järla 11:44
  41817   Olle Forsberg OK Ravinen 11:46
  930807   Rasmus Palmqvist Järfälla OK 11:48
  217225   Niklas Wickander IFK Enskede 11:50
  930411 975 Simon Fröjd Snättringe SK 11:52
  895429   Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö 11:54
  940118   Martin Dahlgren-Rosén Järla 11:56
  930216   Oskar Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 11:58
  347317   Markus Olsson Skarpnäcks OL 12:00
  941116   Markus Westblad OK Ravinen 12:02
  930324   Henrik Olsson Täby OK 12:04
  229610   Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 12:06
  930703   Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 12:08
  407254   Daniel Nilsson Nyköpings OK 12:10
  930717   David Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 12:12
  895427   Axel Wrådhe Attunda OK 12:14
  342465   Harald Henriksson Järla 12:16
  585958 885 Krister Kölzow OK Ravinen 12:18
  930514   Tobias Forsén Tullinge SK 12:20
  932403   Martin Olsson Täby OK 12:22
  941003   Jakob Ivarsson Haninge SOK 12:24
  930228 750 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 12:26
  931337   Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 12:28
  355678   Joakim Byström Järfälla OK 12:30
  242374   Martin Gelinder Attunda OK 12:32
  501040   Martin Løvald Hellberg Täby OK 12:34
  225301   Per Nyberg OK Ravinen 12:36

 


H14    3750 meter    46 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
71 208221   Anton Daniels Attunda OK 10:45
72 425173   Jonas Carlsson Sundbybergs IK 10:47
73 245697   Oliver Ekesiöö Bromma-Vällingby SOK 10:49
74 950721   Erik Nygren-Wåhlin OK Södertörn 10:51
75 362457   Axel Svensson OK Ravinen 10:53
76 345363   David Björelind Järla 10:55
77 245669   Karl Janrik Bromma-Vällingby SOK 10:57
78 950601   Jesper Andersson Snättringe SK 10:59
79 245682   Oscar Uggla-Helgby Bromma-Vällingby SOK 11:01
80 343819   Simon Martelius Attunda OK 11:03
81 950823   Jens Rönnols Täby OK 11:05
82 247625   Johannes Knutas Attunda OK 11:07
83 951115   Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 11:09
84 402721   Johan Karlsson Järla 11:11
85 960220   Andreas Hultqvist Tullinge SK 11:13
86 227109   Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL 11:15
87 960816   Karl Enges Attunda OK 11:17
88 418067   Erik Forsberg OK Ravinen 11:19
89 354325   Emil Hössjer Haninge SOK 11:21
90 409853   Nils Gumaelius Waxholms OK 11:23
91 241400   Erik Berzell Attunda OK 11:25
92 33473   Manne Frändén Järla 11:27
93 990420   William Nilsson OK Södertörn 11:29
94 208842   Morgan Hjort OK Ravinen 11:31
95 960810   Niklas Sundqvist Tullinge SK 11:33
96 244098   Totte Malmgård Haninge SOK 11:35
97 409852   Anton Gumaelius Waxholms OK 11:37
98 342007   Emanuel Urdal Boxholm-Mjölby OL 11:39
99 961201   Kalle Karlsson OK Ravinen 11:41
100 355800   Anton Blomdahl Tullinge SK 11:43
101 960910   Alexander Nilsson OK Södertörn 11:45
102 428975   Arvid Henriksson Järla 11:47
103 951001   Emil Granqvist OK Ravinen 11:49
104 212051   Joel Pettersson Tullinge SK 11:51
105 27231   Martin Nilsson Snättringe SK 11:53
106 417386   Gustav Ekvall Söders SOL Tyresö 11:55
107 950500   Alexander Fors Attunda OK 11:57
108 212583   Oliver Nilsson Nyköpings OK 11:59
109 950412   Måns Hellgren OK Södertörn 12:01
110 950119   Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 12:03
111 208514   Anders Nyberg OK Ravinen 12:05
112 950427   Daniel Bengtsson Tullinge SK 12:07
113 33587   Daniel Roos Attunda OK 12:09
114 202540   Oskar Greilert Haninge SOK 12:11
115 350082   Lukas Olsson Väsby OK 12:13
116 347187   David Hector Snättringe SK 12:15

 


H12    2970 meter    37 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  427852   Simon Alheim Tullinge SK 11:25
  19449   Martin Kihl Sundbybergs IK 11:27
  20465   viktor häggström Skarpnäcks OL 11:29
  345398   Joel Lagerberg OK Södertörn 11:31
  354260   Felix Ekesiöö Bromma-Vällingby SOK 11:33
  418273   Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 11:35
  245658   Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 11:37
  419771   Albin Andersson OK Ravinen 11:39
  27800   Alexander Uggla-Helgby Bromma-Vällingby SOK 11:41
  44222   Birk Bergman Snättringe SK 11:43
  421827   Jakob Alfredsson Attunda OK 11:45
  354284   Tobias Bjernulf Sundbybergs IK 11:47
  344569   Joakim Skärlén Haninge SOK 11:49
  972711   Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 11:51
  901111   Olle Skog Tullinge SK 11:53
  244385   Felix Hellgren OK Ravinen 11:55
  426978   Egil Morast Haninge SOK 11:57
  403581   Emil Roos Attunda OK 11:59
  801122   Victor Imark Tullinge SK 12:01
  981020   Jesper Hedar Eskilstuna OL 12:03
  347007   Simon Hector Snättringe SK 12:05
  234804   Linus Backlund OK Södertörn 12:07
  242353   Axel Forshällen Attunda OK 12:09
  417393   Felix Tidermann Söders SOL Tyresö 12:11
  226212   Erik Elverö Väsby OK 12:13
  711123   Jonas Kallhauge Snättringe SK 12:15
  245775   Simon Larsson OK Hällen 12:17
  431065   Christian Redtzer Attunda OK 12:19
  253868   Erik Engstedt Tullinge SK 12:21
  247616   Rickard Månkell Attunda OK 12:23
  409454   Markus Hellgren OK Södertörn 12:25
  364856   Anton Hördell Söders SOL Tyresö 12:27
  344558   Hugo Dahlberg Haninge SOK 12:29
  247606   Mattias Fors Attunda OK 12:31
  801121   Simon Imark Tullinge SK 12:33
  341839   Simon Elverö Väsby OK 12:35
  227398   Mattias Perneby IFK Lidingös Skid o 12:37

 


H10    1900 meter    22 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  425172   Niklas Carlsson Sundbybergs IK 10:19
  433234   Casper Sneitz Järfälla OK 10:21
  427034   Rasmus Kihl Sundbybergs IK 10:23
  244315   Lukas Hellgren OK Ravinen 10:25
  234748   Albin Andersson Tullinge SK 10:27
  234667   Adam Hedberg OK Södertörn 10:29
  30821   Emil Andersson Haninge SOK 10:31
  341563   Christoffer Nyqvist Järla 10:33
  10469   Mattias Kallhauge Snättringe SK 10:35
  900913   Emil Nilsson Järfälla OK 10:37
  417565   Olle Berggren Tullinge SK 10:39
  343330   Anton Karls Väsby OK 10:41
  246152   Linus Albinsson Järfälla OK 10:43
  344564   Ludde Persson Haninge SOK 10:45
  331648   Oscar Månkell Attunda OK 10:47
  990918   Axel Granqvist OK Ravinen 10:49
  990802   Oskar Enges Attunda OK 10:51
  421735   Rickard Bemm Haninge SOK 10:53
  990329   Calle Nilsson Järfälla OK 10:55
  433246   Jonas Engstedt Tullinge SK 10:57
  991211   Hugo Thorell OK Ravinen 10:59
  343407   Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 11:01

 


D75    2380 meter    5 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  409786   Ann-Gerd Eriksson OK Linné 10:32
  10364   Birgitta Vestergren Täby OK 10:34
  19215   Ann-Mari Moberg Solna OK 10:36
  36941   Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 10:38
  27595   Märtha Frykholm Södertälje IF 10:40

 


D70    2380 meter    9 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  26016   Gunnel Junegard OK Södertörn 11:07
  36141   Gunvor Granath Nynäshamns OK 11:09
  342440   Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK 11:11
  27894   Britt Ericson Hammarby IF OF 11:13
  19485   Sonja Sundell Sundbybergs IK 11:15
  27893   Solveig Dillman Hammarby IF OF 11:17
  26027   Ulla Andersson OK Södertörn 11:19
  43300   Margareta Sundberg Snättringe SK 11:21
  27884   Edda Nilsson Stockholmspolisens I 11:23

 


D65    3390 meter    10 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  30843   Siv Ragnhild Frölund Haninge SOK 10:39
  40414   Marianne Hamilton Enebybergs IF 10:41
  347191   Yvonne Roos Attunda OK 10:43
  27820   Inger Pahlén Söders SOL Tyresö 10:45
  36846   Gunnel Granqvist Nynäshamns OK 10:47
  431083   Solveig Tjernberg Södertälje IF 10:49
  41732   Barbro Cedérus Snättringe SK 10:51
  30845   Eva-Stina Svärd Haninge SOK 10:53
  27779   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 10:55
  27890   Gun Larsson Hammarby IF OF 10:57

 


D60    3390 meter    17 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  27413   Karin Tibbelin Turebergs IF 11:02
  602482   Louise-Marie Nilsson OK Klemmingen 11:04
  30201   Carin Runqvist Järfälla OK 11:06
  10291   Ann-Christine Ek Nyköpings OK 11:08
  19031   Edla Fornander Västerbergslagens OL 11:10
  30846   Aila Halttunen Haninge SOK 11:12
  25187   Marianne Sellgren Sigtuna OK 11:14
  30202   Anne Lundmark Järfälla OK 11:16
  27412   Viera Larbo Turebergs IF 11:18
  38884   Berit Edengren Nyköpings OK 11:20
  33602   Birgitta Nylund Järfälla OK 11:22
  27274   Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 11:24
  16932   Ulla Lindell OK Hällen 11:26
  52392   Karin Gustavsson Strängnäs-Malmby OL 11:28
  27232   Viviann Andersson Snättringe SK 11:30
  30250   Birgitta Billstam Järfälla OK 11:32
  27076   Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 11:34

 


D55    3930 meter    9 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  212216   Margareta Andersson SoIK Hellas 11:12
  354330   Helena Korhonen Haninge SOK 11:14
  419783   Rigmor Frändén Järla 11:16
  27277   Eva Nordin Gustavsbergs OK 11:18
  17386   Ingela Nelsén Falkenbergs OK 11:20
  41918   Ulla Gummesson Väsby OK 11:22
  27415   Margareta Hallmen Attunda OK 11:24
  351586   Anneli Lindkvist Gustavsbergs OK 11:28
  33474   Lena Jansson Järla 11:30

 


D55 M    3350 meter    5 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  26609   Kristina Johansson Vänersborgs SK  
  29115   Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK  
  10526   Margaretha Nylund OK Södertörn  
  30229   Majlis Bergqvist Järfälla OK  
  26062   Ewa Arvidsson OK Södertörn

D50    3930 meter    20 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  27253   Lotta Valentin-Larsson Gustavsbergs OK 11:42
  228100   Jette Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 11:44
  37484   Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 11:46
  560411   Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 11:48
  27427   Ann Leesment Mälarö SOK 11:50
  431073   Linda Spjut-Asplund Järla 11:52
  41599   Christina Moline Gustavsbergs OK 11:54
  10369   My Rönnols Täby OK 11:56
  30354   Margareta Granberg OK Klemmingen 11:58
  259435   Kristin Morén Snättringe SK 12:00
  570504   Monica Darland Solna OK 12:02
  343824   Margareta Meiton IFK Lidingös Skid o 12:04
  27088   EvaLena Ericson Södertälje-Nykvarn OF 12:06
  26019   Anita Karlsson OK Södertörn 12:08
  27792   Virve Berg Bromma-Vällingby SOK 12:10
  12061   Agneta Holgersson Snättringe SK 12:12
  30852   Karin Erika Ivarsson Haninge SOK 12:14
  895464   Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 12:16
  38284   Åsa Sundberg OK Södertörn 12:18
  38426   Annika Davidsson OK Klemmingen 12:20

 


D45    4470 meter    27 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  253638   Eva Anderling Täby OK 11:05
  44437   Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 11:07
  262408   Anna Lindskog-Petterss Attunda OK 11:09
  205216   Anna Brandhorst Järla 11:11
  30194   Anne Farbrot Göteborg/Majorna OK 11:13
  409851   Inger Zetterström Söders SOL Tyresö 11:15
  30854   Kerstin Ohlsson Haninge SOK 11:17
  229689   Caroline Johansson OK Ravinen 11:19
  36568   Gunilla Kallhauge Snättringe SK 11:21
  355747   Birgitta Olsson Täby OK 11:23
  306185   Ingrid Mattsson OK Älvsjö-Örby 11:25
  36729   Pirkko Hammarström OK Måsen 11:27
  26070   Helen Glännefors Söders SOL Tyresö 11:29
  30932   Annika Sundvall Järla 11:31
  631004   Kristina Bergstrand Söders SOL Tyresö 11:33
  226498   Monica Fröjd Snättringe SK 11:35
  264623   Anne Cecilie Løvald Täby OK 11:37
  409781   Annika Svensson Solna OK 11:39
  562116   Maria Hallmans Väsby OK 11:41
  991215   Carina Johansson Tumba-Mälarhöjden OK 11:43
  30294   Gunilla Thunstedt Järfälla OK 11:45
  30853   Karin Greilert Haninge SOK 11:47
  610904   Eva Svanberg Järfälla OK 11:49
  600611   Marie Malmborg Söders SOL Tyresö 11:51
  306805   Madelene Bjernulf Sundbybergs IK 11:53
  19448   Catharina Jäderberg Attunda OK 11:55
  355857   Christina Perneby IFK Lidingös Skid o 11:57

 


D45 M    3350 meter    7 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  426950   Susanne Lund Haninge SOK  
  419787   Birgitta Henriksson Järla  
  239517   Eva Boström Tumba-Mälarhöjden OK  
  340647   Kjerstin Markstedt OK Södertörn  
  33498   Mimmi Westblad OK Ravinen  
  408889   Lotten Lundeberg OK Södertörn  
  429950   Ellika Nyqvist Järla

D40    4470 meter    19 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  42420   Annika Knutas Nynäshamns OK 12:02
  244096   Johanna Almlund Haninge SOK 12:04
  351588   Sara Hektor Järla 12:06
  19633   Sonia Rodiére IFK Lidingös Skid o 12:08
  205032   Eva Kindlundh Trosabygdens OK 12:10
  44313   Anna Ek Södertälje-Nykvarn OF 12:12
  17467   Monica Roos Attunda OK 12:14
  37871   Maria Wallström Nyköpings OK 12:16
  26024   Pia Hellgren OK Södertörn 12:18
  41832   Ann Granqvist OK Ravinen 12:20
  259019   Lotta Thureson Giberg SoIK Hellas 12:22
  306682   Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn OF 12:24
  33469   Anna Refors Järla 12:26
  405422   Camilla Larsson OK Hällen 12:28
  19404   Anna Bogren Sundbybergs IK 12:30
  259096   Marie Hedar Eskilstuna OL 12:32
  620320   Annika Lindberg Attunda OK 12:34
  680219   Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 12:36
  19436   Lena Gumaelius Waxholms OK 12:38

 


D35 L    5240 meter    4 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  29910   Anna Strand Attunda OK 10:40
  700503   Ann Roller Järfälla OK 10:42
  27793   Kristin Åberg Nilsson Bromma-Vällingby SOK 10:44
  720223 238 Annika Lundström Sundbybergs IK 10:46

 


D35    4660 meter    6 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  29123   Lotta Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 11:12
  41829   Ewa Albrektsson OK Ravinen 11:14
  41783   Maria Lybert OK Ravinen 11:16
  33604   Pernilla Nilsson Järfälla OK 11:18
  38647   Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 11:20
  38715   Nadja Dahlström Snättringe SK 11:22

 


D35 M    3980 meter    8 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  423446   Ingegerd Carlsson Sundbybergs IK  
  41828   Karin Björklund OK Ravinen  
  19450   Liselott Kihl Sundbybergs IK  
  344560   Christel Nilsson Haninge SOK  
  38694   Malin Albinsson IFK Enskede  
  344110   Annette Bergström Täby OK  
  419691   Ulrika Andersson Haninge SOK  
  302668   Eva Lenell Mälarö SOK

D21    4670 meter    15 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  422440   Karin Fägerlind Centrum OK 11:50
  17374   Sofia Andersson Centrum OK 11:52
  36420 738 Linn Rönnols Täby OK 11:54
  433373   Moa Kjellstrand Centrum OK 11:56
  38783   Elin Ahlström IFK Enskede 11:58
  851031 201 Sofia Persson Snättringe SK 12:00
  28310   Mette Petersson Centrum OK 12:02
  304819   Jonna Rickard IFK Enskede 12:04
  12375   Åsa Linnersjö Söders SOL Tyresö 12:06
  30067   Carina Hallendal IFK Enskede 12:08
  27239   Therese Persson Snättringe SK 12:10
  38138   Therese Martinsson IFK Enskede 12:12
  12621   Elina Johnsson OK Vilse 87 12:14
  304816   Nina de Boussard IFK Enskede 12:16
  13941 333 Elin Woxlin IF Thor 12:18

 


D20    4500 meter    4 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  354324   Therese Wilson Haninge SOK 12:08
  900819   Sofie Redtzer Attunda OK 12:10
  341036   Johanna Takman Attunda OK 12:12
  408793   Malin Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 12:14

 


D16    4100 meter    29 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  227958   Malin Dahlström Tullinge SK 11:41
  262234   Hanna Toresson Södertälje-Nykvarn OF 11:43
  239720   Liisa Wettemark Sundbybergs IK 11:45
  931706   Matilda Hektor Järla 11:47
  347424   Embla Morast Haninge SOK 11:49
  239310   Linnea Daniels Attunda OK 11:51
  940219   Ellinor Fryxell Tullinge SK 11:53
  330830   Tove Sundh Sundbybergs IK 11:55
  217274   Mathilda Holmström OK Ravinen 11:57
  930420 445 Hilda Forsgren Täby OK 11:59
  940605   Laura dAngelo Attunda OK 12:01
  930323 487 Helena Markstedt OK Södertörn 12:03
  345173   Emma Käll Tumba-Mälarhöjden OK 12:05
  940703   Elina Sundqvist Tullinge SK 12:07
  264647 424 Hedvig Markgren Täby OK 12:09
  941115   Beatrice Huhta OK Måsen 12:11
  979899   Katarina Hammas Attunda OK 12:13
  408878   Lovisa Thunstedt Järfälla OK 12:15
  940122   Tove Lagerberg OK Södertörn 12:17
  241136   Tove Forshällen Attunda OK 12:19
  940502   Malin Carlsson Järla 12:21
  941109   Linnea Adolfsson Tullinge SK 12:23
  940310   Moa Leijon-Lind Haninge SOK 12:25
  940411   Cecilia Imark Tullinge SK 12:27
  245730   Karin Friström Skarpnäcks OL 12:29
  940622   Moa Nissar Järla 12:31
  331435   Johanna Ivarez OK Södertörn 12:33
  930330 648 Therese Huhta OK Måsen 12:35
  244811   Lovisa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 12:37

 


D14    3350 meter    21 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
1 247539   Sara Tynong Tullinge SK 09:52
2 239969   Siiri Nilsson Sundbybergs IK 09:54
3 38102   Josefin Glasell IFK Enskede 09:56
4 241386   Olivia Häggqvist Attunda OK 09:58
5 960104   Anna Kindlundh Trosabygdens OK 10:00
6 951202   Ida Kallur OK Ravinen 10:02
7 960609   Hanna Korhonen Haninge SOK 10:04
8 423389   May Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 10:06
9 343866   Alexandra Lengquist Tullinge SK 10:08
10 950428   Ronja Bergman Snättringe SK 10:10
11 950622   Sofia Pettersson Attunda OK 10:12
12 208840   Milla Hjort OK Ravinen 10:14
13 208885   Linnéa Engstedt Tullinge SK 10:16
14 41834   Nathalie Lybert OK Ravinen 10:18
15 426279   Viktoria Hallmans Väsby OK 10:20
16 244059   Jennifer Andersson Haninge SOK 10:22
17 428970   Magdalena Vande Voorde Tullinge SK 10:24
18 225314   Tyra Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 10:26
19 19864   Linnea Hersén Tullinge SK 10:28
20 419780   Ebba Pegestam OK Ravinen 10:30
21 225303   Emma Sundvall Järla 10:32

 


D12    2970 meter    30 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  419779   Tilda Andersson OK Ravinen 10:06
  342529   Hanna Tynong Tullinge SK 10:08
  239963   Ellen Robertsson Sundbybergs IK 10:10
  421829   Olivia Björklund OK Ravinen 10:12
  234732   Sonja Mellberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:14
  239351   Maja Hult Attunda OK 10:16
  362458   Sissel Svensson OK Ravinen 10:18
  306843   Matilda Fornstad Attunda OK 10:20
  981209   Tone Albrektsson OK Ravinen 10:22
  431398   Hanna Persson Tumba-Mälarhöjden OK 10:24
  971123   Frida Forsberg Tullinge SK 10:26
  241364   Josefin Carlsson Attunda OK 10:28
  347029   Hanna Hänström Täby OK 10:30
  351575   Agnes Hektor Järla 10:32
  229623   Amanda Berggren Tullinge SK 10:34
  227293   Matilda Forsberg OK Ravinen 10:36
  19447   Karin Jäderberg Attunda OK 10:38
  895423   Julia Frejd OK Ravinen 10:40
  345077   Caroline Längheim Tullinge SK 10:42
  248903   Olivia Ullman OK Alehof 10:44
  980511   Ebba Leickt Tullinge SK 10:46
  18734   Camilla Nyqvist Järla 10:48
  431095   Miranda Wide Irlander Attunda OK 10:50
  227390   Greta Forsgren Täby OK 10:52
  400069   Märta Skog Tullinge SK 10:54
  429200   Märta Fröjd Snättringe SK 10:56
  970216   Anna Dahlgren-Rosén Järla 10:58
  980619   Maja Bergman OK Ravinen 11:00
  970418   Alice dAngelo Attunda OK 11:02
  355750   Amanda Blomdahl Tullinge SK 11:04

 


D10    1900 meter    10 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  419687   Julia Engel OK Ravinen 11:30
  212544   Linnea Nilsson Nyköpings OK 11:32
  234945   Moa Westblad OK Ravinen 11:34
  23206   Emmy Albinsson Järfälla OK 11:36
  30966   Nora Hall Järla 11:38
  234608   Selma Gumaelius Waxholms OK 11:40
  253938   Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 11:42
  418046   Amanda Karlsson OK Ravinen 11:44
  419775   Astrid Henriksson Järla 11:46
  404133   Vera Bogren Sundbybergs IK 11:48

 


U4    3350 meter    3 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  427869   Emma Takman Attunda OK  
  343892   Patrik Johansson Attunda OK  
  249381   Linnéa Granlund Täby OK  

 


U3    2970 meter    5 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  403582   Jesper Roos Attunda OK  
  408880   Tove Thunstedt Järfälla OK  
  331371   Amanda Skaar Järla  
  355398   Yngve Rahlén OK Ravinen  
  331406   Elsa Rajala Tullinge SK  

 


U2    1900 meter    28 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  427932   Daniel Carlsson Attunda OK  
  30196   Tobias Farbrot Göteborg/Majorna OK  
  344568   Laban Thim Haninge SOK  
  344553   Martin Andersson-Björk Haninge SOK  
  344570   Martin Skärlén Haninge SOK  
  344566   Oskar Anderson Haninge SOK  
  418059   Agnes Asplund Järla  
  419789   Daniel Kjellman OK Ravinen  
  419774   Elin Berg OK Ravinen  
  419686   Emilia Engel OK Ravinen  
  364997   Moa Palmquist OK Ravinen  
  431039   Hanna Lagerberg OK Södertörn  
  209814   Tilde Backlund OK Södertörn  
  306552   Fredrik Glännefors Söders SOL Tyresö  
  245230   Tim Benchimol Söders SOL Tyresö  
  253981   Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF  
  253995   Johan Andreasson Södertälje-Nykvarn OF  
  431305   Albin Karlsson-Gustavsson Tullinge SK  
  343380   Elias Håland Tullinge SK  
  431485   Ella Sjöberg Tullinge SK  
  331434   Emma Olivier Tullinge SK  
  21258   Josefin Hersén Tullinge SK  
  331275   Julia Göransson Tullinge SK  
  43398   Kevin Nilsson Tullinge SK  
  431076   Lovisa Längheim Tullinge SK  
  331522   Ossian Rydhamn Tullinge SK  
  347120   Anton Hänström Täby OK  
  331563   Edvin Oberger Täby OK  

 


U1    1620 meter    19 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  344565   Evelina Solem Haninge SOK  
  331192   Felix Persson Haninge SOK  
  30816   Tora Malmgård Haninge SOK  
  991221   Rasmus Wallström Nyköpings OK  
  245774   Matilda Larsson OK Hällen  
  419789   Daniel Kjellman OK Ravinen  
  38892   Elon Albrektsson OK Ravinen  
  41820   Linnea Söderqvist OK Ravinen  
  428974   Signe Svensson OK Ravinen  
  419698   Karin Kallhauge Snättringe SK  
  19405   Kajsa Bogren Sundbybergs IK  
  426119   Jacob Hördell Söders SOL Tyresö  
  27097   Gustav Heldt Södertälje-Nykvarn OF  
  344663   Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF  
  510320   Adam Bratt Tullinge SK  
  431378   Alfred Längheim Tullinge SK  
  331345   Anton Göransson Tullinge SK  
  331311   Nathalie Nilsson Tullinge SK  
  331106   Evely Nord Tumba-Mälarhöjden OK  

 


INSK    1620 meter    5 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  991230   Emil Wallström Nyköpings OK  
  204653   Lisa Heldt Södertälje-Nykvarn OF  
  27073   Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF  
  331042   Max Sandberg Tullinge SK  
  553365   Embla Bergström Täby OK  

 


Ö4    3350 meter    1 anmäld    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  553993   Johnny Rahlén OK Ravinen  

 


Ö5    3980 meter    2 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  228074   Elisabet Hult Attunda OK  
  33456   Joachim Refors Järla  

 


Ö7    3930 meter    4 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  241258   Marie Forshällen Attunda OK  
  342944   Ann-Sofie Urdal Boxholm-Mjölby OL  
  350630   Lisa Perneby IFK Lidingös Skid o  
  426945   Lars Andersson OK Ravinen  

 


Ö9    7060 meter    1 anmäld    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  641113   Torbjörn Thufvesson Centrum OK  



Skapad 2009-05-01 12:21:41 med OLA version 4.1.0


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020