Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Vicky Teknik AB
Trimtex
Mila Halogen

Startlista Bornsjödubbeln - Medel


Skrivet av Henrik Persson Inlagt  2009-04-23 22:40:16
Uppdaterad 2009-05-01 18:11:29

Bornsjödubbeln medel, Startlista inklusive efteranmälda

2009-05-02


H80    2000 meter    5 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  41555   Bengt Åman Skogsluffarnas OK 10:12
  42484   Ingvar Norberg OK Södertörn 10:16
  431176   Runar Forsström Järfälla OK 10:20
  27899   David Jonsson Hammarby IF OF 10:24
  30269   Torsten Wiking Bromma-Vällingby SOK 10:28

 


H75    2520 meter    14 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  409785   Lars T Eriksson OK Linné 10:11
  751218   Ivar Nordberg OK Älvsjö-Örby 10:13
  408102   Mattias Grönberg Bromma-Vällingby SOK 10:15
  42058   Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 10:17
  41781   Anders Back OK Ravinen 10:19
  40900   Lennart Stenberg Stigfinnarna 10:21
  259207   Göran Larsson Södertälje-Nykvarn OF 10:23
  408877   Börje Palmqvist Järfälla OK 10:25
  259035   Alf Lundkvist OK Tor 10:27
  217134   Hans Jonsson Hammarby IF OF 10:29
  29699   Nils Tjernberg Södertälje IF 10:31
  37539   Lars Sandvik OK Ravinen 10:33
  264117   Karl-Erik Mogren Stigfinnarna 10:35
  30264   Kurt Lindblom Järfälla OK 10:37

 


H70    2520 meter    18 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  890806   Lars Roos Attunda OK 11:25
  15966   Ulf Eskilsson OK Södertörn 11:27
  776267   Erland Ljungström Spårvägens OK 11:29
  30062   Olle Johansson Söders SOL Tyresö 11:31
  403066   Rolf Johansson Södertälje IF 11:33
  38017   Errol Wicksell SoIK Hellas 11:35
  36463   Åke Andersson OK Älvsjö-Örby 11:37
  27216   Lars Cedérus Snättringe SK 11:39
  38623   Hugo Isgren IFK Enskede 11:41
  19416   Rune Carlsson Sundbybergs IK 11:43
  10401   Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid 11:45
  15153   Åke Sander IFK Lidingös Skid o 11:47
  331273   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 11:49
  347221   Sune Andersson Snättringe SK 11:51
  331106   Erkki Pulli Raja-Karjalan Suu, FIN 11:53
  530291   Arne Åhman OK Klemmingen 11:55
  344556   Bror Axel Wahlberg Haninge SOK 11:57
  26012   Ove Arvidsson OK Södertörn 11:59

 


H65    2730 meter    31 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  409440   Weine Johansson Södertälje-Nykvarn OF 10:59
  10409   Håkan Sjökvist Söders SOL Tyresö 11:01
  701037   Olle Öberg Skogsluffarnas OK 11:03
  33457   Jan-Erik Wiberg Järla 11:05
  840307   Leif Strandberg Gustavsbergs OK 11:07
  41613   Bernt Sundberg Sofia Cykelklubb 11:09
  807547   Per-Arne Johansson Vänersborgs SK 11:11
  10287   Arne Ek Nyköpings OK 11:13
  27224   Rune Rådeström Snättringe SK 11:15
  343498   Lars Nordin Solna OK 11:17
  38954   Tony Millbrant Skogsluffarnas OK 11:19
  38458   Bo Hedlund IFK Enskede 11:21
  229494   Hans-Olof Forsberg Umeå OK 11:23
  30214   Lars Jonasson Järfälla OK 11:25
  28467   Rolf Skoglund SoIK Hellas 11:27
  27256   Björn Linnersjö OK Orion 11:29
  37334   Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 11:31
  417394   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 11:33
  202539   Ingemar Johnsson Haninge SOK 11:35
  259106   Lars Schager Nynäshamns OK 11:37
  10407   Staffan Elmhagen Söders SOL Tyresö 11:39
  27222   Göran Johansson Snättringe SK 11:41
  27255   Jan Dahlgren Gustavsbergs OK 11:43
  29694   Lars Nord Södertälje IF 11:45
  27819   Börje Pahlén Söders SOL Tyresö 11:47
  500598   Stellan Fehrnström Enebybergs IF 11:49
  202599   Rolf Öhrn Nynäshamns OK 11:51
  29692   Arne Almström Södertälje-Nykvarn OF 11:53
  19486   Levin Svedberg Sundbybergs IK 11:55
  30204   Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 11:57
  30356   Bertil Granberg OK Klemmingen 11:59

 


H60    3030 meter    17 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37330   Leif Carlsson Skarpnäcks OL 10:39
  421744   Sverker Tirén SoIK Hellas 10:41
  811029   Lars Mårsell Södertälje-Nykvarn OF 10:43
  408943   Carl Gunnar Forsberg Snättringe SK 10:45
  229933   Leif Olov Nordin Attunda OK 10:47
  971213   Bo Christer Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 10:49
  204500   Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 10:51
  33508   Johny Lindmark Skarpnäcks OL 10:53
  37848   Ingemar Karlsson Nynäshamns OK 10:55
  30087   Åke Wansölin Söders SOL Tyresö 10:57
  30956   Göran Glanshed IFK Enskede 10:59
  27776   Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 11:01
  30066   Alf Lång Söders SOL Tyresö 11:03
  37042   Jörgen Widlund Nynäshamns OK 11:05
  36091   Per-Erik Carlenius Attunda OK 11:07
  27227   Bertil Gelius Snättringe SK 11:09
  38313   Gunnar Hedberg Östersunds OK 11:11

 


H55    3230 meter    24 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  302334   Bengt Aspvall Ronneby OK 11:13
  262244   Göran Hedström IFK Enskede 11:15
  248814   Lennart Larsson I 19 IF 11:17
  870521   Matz Larsson Gustavsbergs OK 11:19
  530014   Hans Andersson Strinning Attunda OK 11:21
  36102   Göran Andersson Attunda OK 11:23
  30831   P-O Ivarsson Haninge SOK 11:25
  253899   Rolf Johan Erling Emlén Vittjärvs IK 11:27
  12350   Thomas Zakrisson IFK Lidingös Skid o 11:29
  341939   Stefan Persson Nynäshamns OK 11:31
  216534   Bo Gustaf William Davidsson Solna OK 11:33
  530519   Thomas Wester Gustavsbergs OK 11:35
  510225   Crister Nordström OK Älvsjö-Örby 11:37
  30094   Ingemar Gard Söders SOL Tyresö 11:39
  38665   Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 11:41
  354327   Reijo Korhonen Haninge SOK 11:43
  354000   Sven Hedman Attunda OK 11:45
  41844   Per Åke Eriksson OK Ravinen 11:47
  27240   Olof Persson Snättringe SK 11:49
  343834   Clas-Göran Herrgård Täby OK 11:51
  29840   Anders Runander Trosabygdens OK 11:53
  264537   Dan Klang Solna OK 11:55
  510520   Jan Lindelöf Seskarö IF 11:57
  895424   Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 11:59

 


H50    3250 meter    30 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18710   Conny Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 11:00
  422433   Joakim Jörgensen Tumba-Mälarhöjden OK 11:02
  560509   Lars Forsstedt Söders SOL Tyresö 11:04
  580304   Mats Larsson IFK Enskede 11:06
  10433   Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid 11:08
  404262   Sten-Olof Mattsson Leksands OK 11:10
  33477   Rolf Karlsson Järla 11:12
  246023   Stefan Sundélius Järfälla OK 11:14
  403583   Magnus Forshällen Attunda OK 11:16
  550603   Torbjörn Bergman Snättringe SK 11:18
  212283   Karl-Erik Bäckström SoIK Hellas 11:20
  36668   Torbjörn Löfman Attunda OK 11:22
  19222   Johan Karlsten Solna OK 11:24
  354337   Jan Eskilsson Haninge SOK 11:26
  19239   Erling Gustafsson IFK Lidingös Skid o 11:28
  30257   Kenneth Pettersson Järfälla OK 11:30
  12051   Per Holgersson Snättringe SK 11:32
  245261   Christer Hördell Söders SOL Tyresö 11:34
  30940   Leif Göran Mattsson Järla 11:36
  42255   Peter Lundberg Järfälla OK 11:38
  213721   Jan Ekman KA 3 IF 11:40
  1006521   Göran Ivarez OK Södertörn 11:42
  580422   Björn-Ove Pettersson Attunda OK 11:44
  580719   Gunnar Svanberg Järfälla OK 11:46
  43901   Håkan Sjunnestrand Solna OK 11:48
  33452   Anders Nissar Järla 11:50
  17954   Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 11:52
  550412   Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 11:54
  27215   Jonny Nilsson Snättringe SK 11:56
  212539   Svante Larsson OK Vargen 11:58

 


H45    3540 meter    40 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  227312   Martin Carlsson Täby OK 10:47
  600600   Jörgen Batz Skarpnäcks OL 10:49
  17951   Olof Hansson OK Älvsjö-Örby 10:51
  341234   Ove Rinnbäck OK Ravinen 10:53
  41790   Anders Björklund OK Ravinen 10:55
  345373   Tomas Georg Björelind Järla 10:57
  30836   Lars Greilert Haninge SOK 10:59
  242042   Anders Önerud OK Ravinen 11:01
  350573   Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 11:03
  403071   Johan Markstedt OK Södertörn 11:05
  306197   Anders Mellergård Snättringe SK 11:07
  418064   Tomas Tapper IFK Lidingös Skid o 11:09
  205214   Fredrik Brandhorst Järla 11:11
  351071   Jan Ring Trosabygdens OK 11:13
  30300   Lars Palmqvist Järfälla OK 11:15
  227372   Per Ericsson Tumba-Mälarhöjden OK 11:17
  38549   Micke Wallström Nyköpings OK 11:19
  30275   Magnus Thunstedt Järfälla OK 11:21
  909205   Johan Hammarström OK Måsen 11:23
  306684   Torgny Toresson Södertälje-Nykvarn OF 11:25
  33497   Pär Westblad OK Ravinen 11:27
  620701   Magnus Ullman OK Alehof 11:29
  15173   Anders Stjerndahl IFK Lidingös Skid o 11:31
  306553   Peter Zetterström Söders SOL Tyresö 11:33
  354279   Anders Forsgren Täby OK 11:35
  30581   Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 11:37
  403170   Håkan Redtzer Attunda OK 11:39
  41792   Michael Granqvist OK Ravinen 11:41
  246086   Jonas Nylund Centrum OK 11:43
  239518   Mats Nord Tumba-Mälarhöjden OK 11:45
  41300   Göran Hellgren OK Södertörn 11:47
  426097   Hans Malmberg Waxholms OK 11:49
  345350   Ola Henriksson Järla 11:51
  306792   Anders Winald SoIK Hellas 11:53
  306900   Mats Hall Nyköpings OK 11:55
  816449   Kent Bergman OK Ravinen 11:57
  36413   Jari Pöyhönen IFK Lidingös Skid o 11:59
  25835   Patrik Ahlgren Täby OK 12:01
  408503   Jan Carlsson Söders SOL Tyresö 12:03
  553567   Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 12:05

 


H40    3820 meter    32 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  552255   Nils Eriksson Väsby OK 10:27
  501777   Vidas Armalis SoIK Hellas 10:29
  650721   Örjan Tingström OK Klemmingen 10:31
  417559   Arne Jansson OK Klemmingen 10:33
  262958   Mats Gustafsson IFK Enskede 10:35
  226703   Tom Svensson Hammarby IF OF 10:37
  501800   Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 10:39
  516273   Hans Jonsson Väsby OK 10:41
  970413   Jesper Hansson OK Södertörn 10:43
  997980   Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 10:45
  306417   Håkan Olofsson Ärla IF 10:47
  42298   Mikael Nyberg SoIK Hellas 10:49
  30841   Robert Haglund Haninge SOK 10:51
  362580   Anders Karlsson Snättringe SK 10:53
  343155   Magnus Urdal Boxholm-Mjölby OL 10:55
  27287   Ronnie Dahlgren Gustavsbergs OK 10:57
  408780   Michael Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 10:59
  59005   Tomas Glanshed IF Hagen 11:01
  330848   Anders Hedberg OK Södertörn 11:03
  33603   Per B Nilsson Järfälla OK 11:05
  19631   Ingemar Stenbeck IFK Lidingös Skid o 11:07
  343496   Ulf Kivisäkk OK Hammaren 11:09
  43008   Robert Elverö Väsby OK 11:11
  234502   Per Franzén OK Södertörn 11:13
  259053   Dan Giberg Södertälje-Nykvarn OF 11:15
  30948   Fredrik Trahn Järla 11:17
  244874   Mats Käll Tumba-Mälarhöjden OK 11:19
  302669   Thomas Hjelmblad Mälarö SOK 11:21
  17465   Patrik Fors Attunda OK 11:23
  205033   Gunnar Kindlundh Trosabygdens OK 11:25
  44312   Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF 11:27
  259204   Peter Jakobsson OK Södertörn 11:29

 


H35    3820 meter    20 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  28534   Harald Nordlund Tumba-Mälarhöjden OK 11:28
  42433   Torbjörn Olsson Sundbybergs IK 11:30
  351658   Henrik Persson Sundbybergs IK 11:32
  810325   Björn Lovang IFK Lidingös Skid o 11:34
  352289   Håkan Melin Bromma-Vällingby SOK 11:36
  38418   Ulf Persson IFK Enskede 11:38
  15165   Fredrik Sundström IFK Lidingös Skid o 11:40
  19455   Anders Kolmskog Sundbybergs IK 11:42
  38295   Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 11:44
  606013   Eric Roller Järfälla OK 11:46
  501970   Patric de Boussard IFK Enskede 11:48
  423396   Pär Lilja IFK Lidingös Skid o 11:50
  30825   Peter Haglund Haninge SOK 11:52
  30212   Mats Lundbäck Järfälla OK 11:54
  501969   Peter Albinsson IFK Enskede 11:56
  720221   Andreas Fredriksson Attunda OK 11:58
  421330   Urban Freij Snättringe SK 12:00
  204665   Mats Liwell Södertälje-Nykvarn OF 12:02
  262312   Martin Sundqvist Umeå OK 12:04
  501966   Pär Hedlund IFK Enskede 12:06

 


H21    4820 meter    60 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
311 920222 524 Joakim Carlsson Täby OK 09:34
312 909008 457 Fredrik Carlsson Täby OK 09:36
313 791130   Daniel Torén Tumba-Mälarhöjden OK 09:38
314 245863   Emil Johansson Trollhättans SOK 09:40
315 870226 270 Niklas Serrander Södertälje-Nykvarn OF 09:42
316 27592   Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 09:44
317 720512   Anders Bögevig OK Ravinen 09:46
318 820318 98 Crister Nygren Leksands OK 09:48
319 711012   Mattias Balck IFK Lidingös Skid o 09:50
320 502290 268 Giacomo Seidenari IFK Lidingös Skid o 09:52
321 901197 518 Jonas Haraldsson IFK Lidingös Skid o 09:54
322 820206   Martin Holth Johannessen IFK Lidingös Skid o 09:56
323 20009   Jakob Larsen Centrum OK 09:58
324 43142 412 Anders Axling Södertälje-Nykvarn OF 10:00
325 342442   Oskar Karlin Centrum OK 10:02
326 750120 163 Liutauras Bilevicius OK Linné 10:04
327 17713   Johan Ericsson Hammarby IF OF 10:06
328 860860 1000 Erik Mattsson Järla 10:08
329 501598 544 Mårten Frendelius IFK Lidingös Skid o 10:10
330 262742   Aaron Prince Sävedalens AIK 10:12
331 433381   Björn Bängtsson Centrum OK 10:14
332 2000112 201 Niklas Wrane Söders SOL Tyresö 10:16
333 264333 283 Mårten Waldenfjord Järfälla OK 10:18
334 42402   Joakim Backlund Södertälje-Nykvarn OF 10:20
335 502291   Antonio Serini IFK Lidingös Skid o 10:22
336 500169 70 Jakob Jansson Järla 10:24
337 501876 135 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o 10:26
338 51252   Tomas Håkansson Södertälje-Nykvarn OF 10:28
339 880305   Marcus Ullman OK Alehof 10:30
340 878787 556 Jonas Nordström Tullinge SK 10:32
341 500167 232 Nick Barrable OK Ravinen 10:34
342 899999 84 Martin Härberg Järla 10:36
343 710818 173 Ulrik Imberg OK Linné 10:38
344 820900 83 Isak Bergman Södertälje-Nykvarn OF 10:40
345 831231 54 Emil Lauri IFK Lidingös Skid o 10:42
346 820415   Fredrik Larsson Norbergs OK 10:44
347 41770 168 Per-Åke Olsson OK Ravinen 10:46
348 553570 349 Mikael Jansson IFK Lidingös Skid o 10:48
349 342740   Henrik Sjögren IK Vikings OK 10:50
350 10446 482 Robert Söderberg Söders SOL Tyresö 10:52
351 840824 531 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 10:54
352 901119 60 Olle Boström Järla 10:56
353 750622 1226 Martin Norling Söders SOL Tyresö 10:58
354 19456   Peter Kolmskog Sundbybergs IK 11:00
355 431063   Daniel Lennartsson Centrum OK 11:02
356 418095   Niclas Sjögren Jönköpings OK 11:04
357 790409   Martin Lampinen Södertälje-Nykvarn OF 11:06
358 830405 244 Petter Haraldsson IFK Lidingös Skid o 11:08
359 840811 219 Dan Wester Järla 11:10
360 651231 369 Lars Håkan Sandvik Täby OK 11:12
361 330931   Allan Mogensen OK Ravinen 11:14
362 580010 97 Per Ek Nyköpings OK 11:16
363 730809 85 Johan Näsman IFK Lidingös Skid o 11:18
364 306670   Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 11:20
365 870829 240 Patrik Lind Ärla IF 11:22
366 500008   Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 11:24
367 999983 142 Johan Höij OK Linné 11:26
368 39715   Fredrik Stenebo Attunda OK 11:28
369 760516 250 Martin Johnsson IFK Lidingös Skid o 11:30
370 517722 180 Petter Jönsson Järla 11:32

 


H20    3820 meter    22 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
289 920503 667 Eric Börjeskog OK Tor 09:50
290 352477 1158 Anders Granberg OK Klemmingen 09:52
291 881120 469 Christian Kollberg Järla 09:54
292 890306 40 Erik Johansson Halmstad OK 09:56
293 516387 114 Kalle Johansson Halmstad OK 09:58
294 891108 217 Kent Ohlsson Haninge SOK 10:00
295 890412 613 Axel Mattsson Järla 10:02
296 901001 193 Erik Pettersson Attunda OK 10:04
297 890325 934 Mårten Sundh Sundbybergs IK 10:06
298 921989 801 Jesper Eriksson OK Ravinen 10:08
299 259305 464 Thomas Werme Södertälje-Nykvarn OF 10:10
300 46981 614 Jonas Kärrström Tullinge SK 10:12
301 227021   Sebastian Runander Trosabygdens OK 10:14
302 910905 384 Oscar Andersson Stora Tuna OK 10:16
303 543345 41 Gustav Bergman OK Ravinen 10:18
304 900516 526 Adam Ivarsson Haninge SOK 10:20
305 901228   Erik Brandhorst Järla 10:22
306 30820 307 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 10:24
307 46982 360 Johan Kärrström Tullinge SK 10:26
308 910504 319 Jakob Enmark Gävle OK 10:28
309 900122 106 Jonas Leandersson OK Tyr 10:30
310 901126 715 Emil Hammarström OK Hällen 10:32

 


H18    3540 meter    23 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
266 910118 745 Tobias Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 09:53
267 553545 990 Mårten Lundqvist Sundbybergs IK 09:55
268 910704 512 Oskar Nordmark Järfälla OK 09:57
269 350032 530 Max Peter Bejmer Bromma-Vällingby SOK 09:59
270 555100 935 Henrik Hammas Attunda OK 10:01
271 910422 713 Michael Refors Järla 10:03
272 926666 835 André Sahlsten OK Ravinen 10:05
273 910918 746 Ola Grankvist Täby OK 10:07
274 910816 936 Adam Bäckström SoIK Hellas 10:09
275 920628 454 Kalle Bergman OK Ravinen 10:11
276 531808 767 Linus Ericson Södertälje-Nykvarn OF 10:13
277 920407 666 Fredrik Forsberg Tullinge SK 10:15
278 886988 898 Simon Mellin Sundbybergs IK 10:17
279 620221 860 Victor Karlsson Järla 10:19
280 920307 597 Joel Lenell OK Ravinen 10:21
281 30950 911 Hugo Nissar Järla 10:23
282 255472 872 Hampus Nord Tumba-Mälarhöjden OK 10:25
283 43939 928 Patrik Nilsson Snättringe SK 10:27
284 350511   Joakim Westblad OK Ravinen 10:29
285 910912 628 Calle Sundelius Järfälla OK 10:31
286 910528 595 Henning Hall Nyköpings OK 10:33
287 575859 747 Torbjörn Kölzow OK Ravinen 10:35
288 354254   Thomas KE Pettersson Bromma-Vällingby SOK 10:37

 


H16    3500 meter    32 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  404229   Oscar Vagman OK Klemmingen 10:34
  930326   Conrad Tingström OK Klemmingen 10:36
  940206   Jonas Rinnbäck OK Ravinen 10:38
  208055   Albin Björk Järla 10:40
  18576   Fredric Spjut Järla 10:42
  930228 750 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 10:44
  931022   Tintin Karlberg Tullinge SK 10:46
  342465   Harald Henriksson Järla 10:48
  355678   Joakim Byström Järfälla OK 10:50
  225301   Per Nyberg OK Ravinen 10:52
  930721   Anton Bergström Nyköpings OK 10:54
  940118   Martin Dahlgren-Rosén Järla 10:56
  585958 885 Krister Kölzow OK Ravinen 10:58
  930216   Oskar Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 11:00
  347317   Markus Olsson Skarpnäcks OL 11:02
  418051   David Mellin Sundbybergs IK 11:04
  343922   Mikael Urdal Boxholm-Mjölby OL 11:06
  941116   Markus Westblad OK Ravinen 11:08
  247598   Erik Berglund SoIK Hellas 11:10
  229610   Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 11:12
  931337   Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 11:14
  930411 975 Simon Fröjd Snättringe SK 11:16
  242509   Max Brandhorst Järla 11:18
  930514   Tobias Forsén Tullinge SK 11:20
  242374   Martin Gelinder Attunda OK 11:22
  216817   Johan Önerud OK Ravinen 11:24
  930703   Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 11:26
  930807   Rasmus Palmqvist Järfälla OK 11:28
  895427   Axel Wrådhe Attunda OK 11:30
  41817   Olle Forsberg OK Ravinen 11:32
  941003   Jakob Ivarsson Haninge SOK 11:34
  931292 980 Tiemo Schramm Snättringe SK 11:36

 


H14    2870 meter    33 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  229930   Viktor Berggren Tullinge SK 10:23
  950601   Jesper Andersson Snättringe SK 10:25
  345238   Andreas Movin Snättringe SK 10:27
  950721   Erik Nygren-Wåhlin OK Södertörn 10:29
  345363   David Björelind Järla 10:31
  227316   Henrik Broberg IFK Lidingös Skid o 10:33
  951115   Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 10:35
  343819   Simon Martelius Attunda OK 10:37
  347187   David Hector Snättringe SK 10:39
  355800   Anton Blomdahl Tullinge SK 10:41
  990420   William Nilsson OK Södertörn 10:43
  960816   Karl Enges Attunda OK 10:45
  354325   Emil Hössjer Haninge SOK 10:47
  212051   Joel Pettersson Tullinge SK 10:49
  951001   Emil Granqvist OK Ravinen 10:51
  950119   Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 10:53
  208514   Anders Nyberg OK Ravinen 10:55
  950500   Alexander Fors Attunda OK 10:57
  27231   Martin Nilsson Snättringe SK 10:59
  950427   Daniel Bengtsson Tullinge SK 11:01
  960910   Alexander Nilsson OK Södertörn 11:03
  428975   Arvid Henriksson Järla 11:05
  202540   Oskar Greilert Haninge SOK 11:07
  960220   Andreas Hultqvist Tullinge SK 11:09
  227109   Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL 11:11
  950404   Emil Andersson Tullinge SK 11:13
  950412   Måns Hellgren OK Södertörn 11:15
  409853   Nils Gumaelius Waxholms OK 11:17
  402721   Johan Karlsson Järla 11:19
  960810   Niklas Sundqvist Tullinge SK 11:21
  342007   Emanuel Urdal Boxholm-Mjölby OL 11:23
  961201   Kalle Karlsson OK Ravinen 11:25
  409852   Anton Gumaelius Waxholms OK 11:27

 


H12    2530 meter    19 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  231350   Måns Söder Skarpnäcks OL 11:29
  345398   Joel Lagerberg OK Södertörn 11:31
  227277   Simon Jansson-Järpling OK Klemmingen 11:33
  246742   Oscar Wiberg Järla 11:35
  341839   Simon Elverö Väsby OK 11:37
  227398   Mattias Perneby IFK Lidingös Skid o 11:39
  801122   Victor Imark Tullinge SK 11:41
  347007   Simon Hector Snättringe SK 11:43
  364856   Anton Hördell Söders SOL Tyresö 11:45
  901111   Olle Skog Tullinge SK 11:47
  981020   Jesper Hedar Eskilstuna OL 11:49
  431065   Christian Redtzer Attunda OK 11:51
  253868   Erik Engstedt Tullinge SK 11:53
  226212   Erik Elverö Väsby OK 11:55
  972711   Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 11:57
  421827   Jakob Alfredsson Attunda OK 11:59
  801121   Simon Imark Tullinge SK 12:01
  245775   Simon Larsson OK Hällen 12:03
  409454   Markus Hellgren OK Södertörn 12:05

 


H10    2450 meter    17 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  417565   Olle Berggren Tullinge SK 09:59
  234667   Adam Hedberg OK Södertörn 10:01
  423392   Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 10:03
  991211   Hugo Thorell OK Ravinen 10:05
  429727   Joel Rudander Sundbybergs IK 10:07
  900913   Emil Nilsson Järfälla OK 10:09
  433246   Jonas Engstedt Tullinge SK 10:11
  246152   Linus Albinsson Järfälla OK 10:13
  231194   Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 10:15
  990802   Oskar Enges Attunda OK 10:17
  421735   Rickard Bemm Haninge SOK 10:19
  343330   Anton Karls Väsby OK 10:21
  990329   Calle Nilsson Järfälla OK 10:23
  234748   Albin Andersson Tullinge SK 10:25
  253625   Ludvig Ek Nyköpings OK 10:27
  990918   Axel Granqvist OK Ravinen 10:29
  334335   Pontus Olofsson Bierfeldt Ärla IF 10:31

 


D70    2000 meter    5 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  409786   Ann-Gerd Eriksson OK Linné 10:35
  36141   Gunvor Granath Nynäshamns OK 10:39
  27894   Britt Ericson Hammarby IF OF 10:43
  30061   Inga Johansson Söders SOL Tyresö 10:47
  27893   Solveig Dillman Hammarby IF OF 10:51

 


D65    2000 meter    9 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  347191   Yvonne Roos Attunda OK 11:10
  41732   Barbro Cedérus Snättringe SK 11:12
  27779   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 11:14
  27890   Gun Larsson Hammarby IF OF 11:16
  27820   Inger Pahlén Söders SOL Tyresö 11:18
  36846   Gunnel Granqvist Nynäshamns OK 11:20
  15152   Margareta Sander IFK Lidingös Skid o 11:22
  431083   Solveig Tjernberg Södertälje IF 11:24
  423370   Monica Lindkvist Möller Södertälje-Nykvarn OF 11:26

 


D60    2520 meter    9 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  30202   Anne Lundmark Järfälla OK 10:54
  27274   Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 10:56
  30846   Aila Halttunen Haninge SOK 10:58
  29693   Karin Almström Södertälje-Nykvarn OF 11:00
  10291   Ann-Christine Ek Nyköpings OK 11:02
  27076   Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 11:04
  38884   Berit Edengren Nyköpings OK 11:06
  30250   Birgitta Billstam Järfälla OK 11:08
  30965   Gunilla Glanshed IFK Enskede 11:10

 


D55    2730 meter    9 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  212216   Margareta Andersson SoIK Hellas 09:59
  30873   Ingrid Graneli Haninge SOK 10:01
  342469   Ewa Persson Nynäshamns OK 10:03
  29115   Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 10:05
  17386   Ingela Nelsén Falkenbergs OK 10:07
  19477   Marita Samuelsson Sundbybergs IK 10:09
  27277   Eva Nordin Gustavsbergs OK 10:11
  354330   Helena Korhonen Haninge SOK 10:13
  33474   Lena Jansson Järla 10:15

 


D50    3030 meter    17 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  228100   Jette Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 10:36
  33504   Monika Larsson Skarpnäcks OL 10:38
  560411   Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 10:40
  431073   Linda Spjut-Asplund Järla 10:42
  27253   Lotta Valentin-Larsson Gustavsbergs OK 10:44
  33459   Kerstin Sandström Järla 10:46
  343824   Margareta Meiton IFK Lidingös Skid o 10:48
  30852   Karin Erika Ivarsson Haninge SOK 10:50
  12061   Agneta Holgersson Snättringe SK 10:52
  26019   Anita Karlsson OK Södertörn 10:54
  30354   Margareta Granberg OK Klemmingen 10:56
  895464   Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 10:58
  259435   Kristin Morén Snättringe SK 11:00
  30851   Ingmarie Eskilsson Haninge SOK 11:02
  580421   Eva Emanuelsson IFK Lidingös Skid o 11:04
  33509   Eva Molén Skarpnäcks OL 11:06
  38284   Åsa Sundberg OK Södertörn 11:08

 


D45    3030 meter    26 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  426950   Susanne Lund Haninge SOK 11:16
  10468   Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid 11:18
  226498   Monica Fröjd Snättringe SK 11:20
  355857   Christina Perneby IFK Lidingös Skid o 11:22
  241258   Marie Forshällen Attunda OK 11:24
  306418   Mona Bierfeldt Ärla IF 11:26
  419787   Birgitta Henriksson Järla 11:28
  610904   Eva Svanberg Järfälla OK 11:30
  30943   Helene Östling-Mattsson Järla 11:32
  36729   Pirkko Hammarström OK Måsen 11:34
  30854   Kerstin Ohlsson Haninge SOK 11:36
  208971   Ulrica Mellergård Snättringe SK 11:38
  562116   Maria Hallmans Väsby OK 11:40
  501850   Anita Seger-Wehlin Skogspojkarnas OK 11:42
  409781   Annika Svensson Solna OK 11:44
  306805   Madelene Bjernulf Sundbybergs IK 11:46
  30294   Gunilla Thunstedt Järfälla OK 11:48
  30932   Annika Sundvall Järla 11:50
  30853   Karin Greilert Haninge SOK 11:52
  991215   Carina Johansson Tumba-Mälarhöjden OK 11:54
  306185   Ingrid Mattsson OK Älvsjö-Örby 11:56
  205216   Anna Brandhorst Järla 11:58
  409851   Inger Zetterström Söders SOL Tyresö 12:00
  403177   Ann Bergman OK Ravinen 12:02
  355861   Kristina Klang Solna OK 12:04
  418047   Lotta Tapper IFK Lidingös Skid o 12:06

 


D40    3230 meter    17 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  244096   Johanna Almlund Haninge SOK 09:59
  680217   Carin Rosén Gustavsbergs OK 10:01
  26024   Pia Hellgren OK Södertörn 10:03
  37300   Moni Winsnes Södertälje-Nykvarn OF 10:05
  423394   Mia Lilja IFK Lidingös Skid o 10:07
  229788   Gunilla Rudander Sundbybergs IK 10:09
  405422   Camilla Larsson OK Hällen 10:11
  302668   Eva Lenell Mälarö SOK 10:13
  680219   Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 10:15
  33469   Anna Refors Järla 10:17
  259096   Marie Hedar Eskilstuna OL 10:19
  306411   Mia Bierfeldt Ärla IF 10:21
  37871   Maria Wallström Nyköpings OK 10:23
  351588   Sara Hektor Järla 10:25
  44313   Anna Ek Södertälje-Nykvarn OF 10:27
  620320   Annika Lindberg Attunda OK 10:29
  259019   Lotta Thureson Giberg SoIK Hellas 10:31

 


D35    3250 meter    9 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  30585   Åsa Pleiner Täby OK 09:56
  33447   Malin Samuelsson (fd Wiberg) Järla 09:58
  41783   Maria Lybert OK Ravinen 10:00
  38694   Malin Albinsson IFK Enskede 10:02
  33604   Pernilla Nilsson Järfälla OK 10:04
  402985   Sofia Smitt Södertälje-Nykvarn OF 10:06
  355829   Bodil Nord Södertälje IF 10:08
  38647   Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 10:10
  700503   Ann Roller Järfälla OK 10:12

 


D21    3930 meter    44 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
222 421421   Annica Sundeby Tumba-Mälarhöjden OK 09:36
223 29126 503 Eva Englid Tumba-Mälarhöjden OK 10:34
224 770818 905 Linda Sundin Västerås SOK 10:36
225 19479 704 Karolina Samuelsson Sundbybergs IK 10:38
226 888748 491 Erica Hellgren Järla 10:40
227 509141 236 Tina Eriksson Järfälla OK 10:42
228 306404 111 Karin Lundberg Järfälla OK 10:44
229 15141 50 Magdalena Danielsson IFK Lidingös Skid o 10:46
230 26484 26 Malin Sand IFK Lidingös Skid o 10:48
231 800610 114 Linda Sjögren IFK Lidingös Skid o 10:50
232 895042   Lena Spalinger IFK Lidingös Skid o 10:52
233 831003 52 Linda Byström IF Thor 10:54
234 17374   Sofia Andersson Centrum OK 10:56
235 433373   Moa Kjellstrand Centrum OK 10:58
236 800105 53 Linda Larsson Järfälla OK 11:00
237 860617 132 Terese Herlin Attunda OK 11:02
238 38138   Therese Martinsson IFK Enskede 11:04
239 29697   Lovisa Westbom Södertälje-Nykvarn OF 11:06
240 27239   Therese Persson Snättringe SK 11:08
241 910304 59 Linnea Martinsson OK Tyr 11:10
242 881223 36 Lina Strand Göteborg/Majorna OK 11:12
243 16206 331 Emelie Holmström Järla 11:14
244 870527 69 Eva Svensson IFK Moras OK 11:16
245 43777   Marika Nylund Ek Nyköpings OK 11:18
246 501069   Jo Stevenson Södertälje-Nykvarn OF 11:20
247 244255   Åsa Jönsson Järla 11:22
248 28310   Mette Petersson Centrum OK 11:24
249 851031 201 Sofia Persson Snättringe SK 11:26
250 350669 817 Amie Samuelsson OK 64 Torpa 11:28
251 19009 192 Hanna Brus Västerbergslagens OL 11:30
252 13941 333 Elin Woxlin IF Thor 11:32
253 304816   Nina de Boussard IFK Enskede 11:34
254 720223 238 Annika Lundström Sundbybergs IK 11:36
255 840610 589 Sarah-Jane Gaffney OK Ravinen 11:38
256 12621   Elina Johnsson OK Vilse 87 11:40
257 49898 906 Bára Malisova Tumba-Mälarhöjden OK 11:42
258 41778   Maria Sandström OK Ravinen 11:44
259 253890   Katrin Söderberg Söders SOL Tyresö 11:46
260 343346   Kajsa Jonson Sundbybergs IK 11:48
261 353496 301 Marie Rönnestrand Södertälje-Nykvarn OF 11:50
262 30020   Eva Hallsten IFK Lidingös Skid o 11:52
263 870205 361 Elin Karlsson Attunda OK 11:54
264 820720 882 Irina Nyberg SoIK Hellas 11:56
265 246198   Martina Forsberg IFK Enskede 11:58

 


D20    3230 meter    3 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
219 903664 403 Ellen Jansson Järla 10:40
220 227633   Emelie Lindgren SoIK Hellas 10:44
221 227148 574 Emma Zetterström Skarpnäcks OL 10:48

 


D18    3030 meter    21 anmälda    Start 1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
198 920423 462 Hanna Käll Tumba-Mälarhöjden OK 09:54
199 354324   Therese Wilson Haninge SOK 09:56
200 247508 590 Kajsa Eriksson Haninge SOK 09:58
201 910803 224 Malin Sandström Järla 10:00
202 920710 581 Anna Lindmark Skarpnäcks OL 10:02
203 920402 382 Kajsa Hammarström OK Hällen 10:04
204 910908 405 Elin Sundqvist Tullinge SK 10:06
205 824019 631 Cecilia Emanuelsson IFK Lidingös Skid o 10:08
206 913841 345 Ida Forsén Tullinge SK 10:10
207 403185 321 Annie Forsberg OK Ravinen 10:12
208 910213 179 Johanna Olsson Täby OK 10:14
209 404253 549 Sara Lundsten Vittjärvs IK 10:16
210 910206 383 Louise Markstedt OK Södertörn 10:18
211 920114 479 Anette Önerud OK Ravinen 10:20
212 504274 346 Rebecka Heinrup Tullinge SK 10:22
213 306525 354 Elisabeth Ahlgren Täby OK 10:24
214 405798 443 Sandra Karlsson-Bierfeldt Ärla IF 10:26
215 920800 257 Lovisa Adolfsson Tullinge SK 10:28
216 910218 427 Julia Bergström Nyköpings OK 10:30
217 33482 483 Klara Hall Järla 10:32
218 775751 300 Karolin Ohlsson Tullinge SK 10:34

 


D16    3220 meter    27 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  940627   Ellen Åström Wessel Tumba-Mälarhöjden OK 10:25
  227958   Malin Dahlström Tullinge SK 10:27
  931706   Matilda Hektor Järla 10:29
  347424   Embla Morast Haninge SOK 10:31
  245730   Karin Friström Skarpnäcks OL 10:33
  330830   Tove Sundh Sundbybergs IK 10:35
  264647 424 Hedvig Markgren Täby OK 10:37
  941115   Beatrice Huhta OK Måsen 10:39
  217274   Mathilda Holmström OK Ravinen 10:41
  940411   Cecilia Imark Tullinge SK 10:43
  431061   Agnes Björk SoIK Hellas 10:45
  940219   Ellinor Fryxell Tullinge SK 10:47
  204652   Anna Wehlin Skogspojkarnas OK 10:49
  940122   Tove Lagerberg OK Södertörn 10:51
  930330 648 Therese Huhta OK Måsen 10:53
  345173   Emma Käll Tumba-Mälarhöjden OK 10:55
  932407   Minna Sahlsten Skarpnäcks OL 10:57
  940502   Malin Carlsson Järla 10:59
  930323 487 Helena Markstedt OK Södertörn 11:01
  941109   Linnea Adolfsson Tullinge SK 11:03
  244811   Lovisa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 11:05
  940622   Moa Nissar Järla 11:07
  253930   Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 11:09
  331435   Johanna Ivarez OK Södertörn 11:11
  940605   Laura dAngelo Attunda OK 11:13
  930420 445 Hilda Forsgren Täby OK 11:15
  940703   Elina Sundqvist Tullinge SK 11:17

 


D14    2680 meter    18 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  950503   Matilda Jonasson Tumba-Mälarhöjden OK 10:08
  247539   Sara Tynong Tullinge SK 10:10
  227215   Ebba Jansson-Järpling OK Klemmingen 10:12
  253907   Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 10:14
  960609   Hanna Korhonen Haninge SOK 10:16
  208885   Linnéa Engstedt Tullinge SK 10:18
  225303   Emma Sundvall Järla 10:20
  343866   Alexandra Lengquist Tullinge SK 10:22
  950622   Sofia Pettersson Attunda OK 10:24
  426279   Viktoria Hallmans Väsby OK 10:26
  41834   Nathalie Lybert OK Ravinen 10:28
  960104   Anna Kindlundh Trosabygdens OK 10:30
  419780   Ebba Pegestam OK Ravinen 10:32
  428970   Magdalena Vande Voorde Tullinge SK 10:34
  423389   May Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 10:36
  19864   Linnea Hersén Tullinge SK 10:38
  362360   Alva Karlsson Snättringe SK 10:40
  951202   Ida Kallur OK Ravinen 10:42

 


D12    2530 meter    24 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  241364   Josefin Carlsson Attunda OK 10:32
  234732   Sonja Mellberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:34
  342529   Hanna Tynong Tullinge SK 10:36
  421829   Olivia Björklund OK Ravinen 10:38
  244267   Ida Torbiörnsson Järla 10:40
  351575   Agnes Hektor Järla 10:42
  980511   Ebba Leickt Tullinge SK 10:44
  431095   Miranda Wide Irlander Attunda OK 10:46
  345318   Isabella Enfors Tapper IFK Lidingös Skid o 10:48
  227293   Matilda Forsberg OK Ravinen 10:50
  971123   Frida Forsberg Tullinge SK 10:52
  431398   Hanna Persson Tumba-Mälarhöjden OK 10:54
  229623   Amanda Berggren Tullinge SK 10:56
  234976   Ida Malmberg Waxholms OK 10:58
  248903   Olivia Ullman OK Alehof 11:00
  429200   Märta Fröjd Snättringe SK 11:02
  400069   Märta Skog Tullinge SK 11:04
  970216   Anna Dahlgren-Rosén Järla 11:06
  980619   Maja Bergman OK Ravinen 11:08
  345077   Caroline Längheim Tullinge SK 11:10
  418075   Agnes Lundqvist Järfälla OK 11:12
  895423   Julia Frejd OK Ravinen 11:14
  347029   Hanna Hänström Täby OK 11:16
  355750   Amanda Blomdahl Tullinge SK 11:18

 


D10    2450 meter    11 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  350795   Jessica Grahn Södertälje-Nykvarn OF 10:38
  419775   Astrid Henriksson Järla 10:40
  422445   Frida Hector Snättringe SK 10:42
  245774   Matilda Larsson OK Hällen 10:44
  23206   Emmy Albinsson Järfälla OK 10:46
  351140   Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 10:48
  417471   Kristina Tedhamre Snättringe SK 10:50
  30966   Nora Hall Järla 10:52
  426946   Jonna Lundbäck Järfälla OK 10:54
  353185   Trine Karlberg Tullinge SK 10:56
  234945   Moa Westblad OK Ravinen 10:58

 


U4    2410 meter    3 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  214390   Johan Wehlin Skogspojkarnas OK  
  247527   Isak Andersson SoIK Hellas  
  249381   Linnéa Granlund Täby OK  

 


U3    2530 meter    7 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  330630   Johan Hagelin Gustavsbergs OK  
  20465   viktor häggström Skarpnäcks OL  
  421748   Markus Berglund SoIK Hellas  
  331275   Elsa Rajala Tullinge SK  
  247626   Erica Perneby Tullinge SK  
  435986   Oskar Forsberg Tullinge SK  
  331449   Marie Jörgensen-Moberg Tumba-Mälarhöjden OK  

 


U2    2640 meter    22 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  426977   Johan Martelius Attunda OK  
  403199   Veronica Redtzer Attunda OK  
  344568   Laban Thim Haninge SOK  
  343934   Rebecca Waldenfjord Järfälla OK  
  991221   Rasmus Wallström Nyköpings OK  
  431039   Hanna Lagerberg OK Södertörn  
  331434   Mattias Ivarez OK Södertörn  
  343911   Eira Movin Snättringe SK  
  431264   Olle Hennert Sundbybergs IK  
  245230   Tim Benchimol Söders SOL Tyresö  
  342893   Rebecca Winsnes Södertälje-Nykvarn OF  
  431305   Albin Karlsson-Gustavsson Tullinge SK  
  343380   Elias Håland Tullinge SK  
  431485   Ella Sjöberg Tullinge SK  
  353183   Inka Koskinen Tullinge SK  
  331345   Julia Göransson Tullinge SK  
  43398   Kevin Nilsson Tullinge SK  
  431076   Lovisa Längheim Tullinge SK  
  331522   Ossian Rydhamn Tullinge SK  
  431380   Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK  
  347120   Anton Hänström Täby OK  
  234700   Peter Malmberg Waxholms OK  

 


U1    2450 meter    11 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  426949   Johan Lundbäck Järfälla OK  
  41795   Ella Forsberg OK Ravinen  
  345293   Sara Movin Snättringe SK  
  431265   Johan Hennert Sundbybergs IK  
  426119   Jacob Hördell Söders SOL Tyresö  
  510320   Adam Bratt Tullinge SK  
  431378   Alfred Längheim Tullinge SK  
  331406   Anton Göransson Tullinge SK  
  331311   Nathalie Nilsson Tullinge SK  
  431392   Alva Pleiner Täby OK  
  306420   Malin Olofsson-Bierfeldt Ärla IF  

 


INSK    1870 meter    8 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  344611   Casper Hedar Eskilstuna OL  
  331192   Simon Lilja IFK Lidingös Skid o  
  331563   Noel Waldenfjord Järfälla OK  
  991230   Emil Wallström Nyköpings OK  
  431299   Jakob Tedhamre Snättringe SK  
  710621   Emil Enckell Södertälje-Nykvarn OF  
  344670   Lucas Winsnes Södertälje-Nykvarn OF  
  27073   Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF  

 


Ö4    2940 meter    9 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  15107   Rolf Lilja IFK Lidingös Skid o  
  234768   Ylva Torbiörnsson Järla  
  26062   Ewa Arvidsson OK Södertörn  
  417472   Anna Tedhamre Snättringe SK  
  343074   Elisabeth Hector Snättringe SK  
  417473   Ingmar Tedhamre Snättringe SK  
  431481   Karin Movin Snättringe SK  
  421746   Anders Berglund SoIK Hellas  
  421747   Astrid Berglund SoIK Hellas  

 


Ö5    3830 meter    1 anmäld    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  33456   Joachim Refors Järla  

 


Ö7    3130 meter    7 anmälda    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  342944   Ann-Sofie Urdal Boxholm-Mjölby OL  
  15106   Christina Lilja IFK Lidingös Skid o  
  350630   Lisa Perneby IFK Lidingös Skid o  
  41828   Karin Björklund OK Ravinen  
  421580   Katarina Sahlsten Skarpnäcks OL  
  12089   Björn Holgersson Snättringe SK  
  431482   Staffan Movin Snättringe SK  

 


Ö8    5050 meter    1 anmäld    Start 2    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36094   Reine Borgström Skogsluffarnas OK  



Skapad 2009-05-01 12:22:14 med OLA version 4.1.0


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar
 
Bornsjödubbeln   2009-05-01 10:15:40
H20 nu med i listan.
 
 
bertil granberg granis43@hotmeil.com 2009-04-30 18:17:53
H20 saknas i startlistan
lordagens tavling
 


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020