Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

 

 
 
Vi samarbetar med
 
Riksten Friluftsstad
Botkyrka - Långt ifrån lagom
Åströms Rör
Trimtex
Mila Halogen

Resultat Dag-KM

Skrivet av Henrik Persson Inlagt  2006-06-06 13:56:49
Uppdaterad 2020-12-16 11:53:45
Sidan visad 355 gånger

Filer
 Sträcktider i HTML-format (.html-format)

Resultaten nedan för KM 6 juni 2006. Resultatljusteringar? Maila Henrik Persson, mailto:hp@alternativet.nu för synpunkter. Kvarglömt (läggs i klubbstugan) En stycken uppblåsbar luftmadrass och en definitionshållare märkt "Classe". Sträcktider Winplits: http://www.obasen.nu/winsplits/online/sv/show_event.asp?id=6 HTML-format: Se länk upp till höger.


Tullinge SK Dag-KM, Klassresultatlista

2006-06-06

 

H70   3200 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Lars Olander Tullinge SK 64:12 0:00
2 Sven-Erik Flygar Tullinge SK 106:13 42:01
Stig Ekmo Tullinge SK Ej godk.

 

H60   4200 meter   4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jan-Erik Danell Tullinge SK 40:35 0:00
2 Benny Bogstedt Tullinge SK 57:01 16:26
3 Lars-Erik Perneby Tullinge SK 57:32 16:57
Enn Kivisäkk Tullinge SK Ej start

 

H50   5000 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Göran Ohlsson Tullinge SK 43:09 0:00
2 Bengt Kärrström Tullinge SK 43:57 0:48
3 Gunnar Ehn Tullinge SK 44:54 1:45
4 Anders Kärrström Tullinge SK 45:55 2:46
5 Lennart Hävrén Tullinge SK 46:34 3:25
6 Gert Pettersson Tullinge SK 46:57 3:48
7 Torbjörn Bergman Tullinge SK 53:05 9:56
8 Tommy Olausson Tullinge SK 68:52 25:43
Nils-Robert Persson Tullinge SK Ej godk.

 

H40   6300 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Torbjörn Staaf Tullinge SK 54:30 0:00
2 Kenth Berggren Tullinge SK 58:20 3:50
3 Mikael Sundqvist Tullinge SK 58:40 4:10
4 Göran Längheim Tullinge SK 58:47 4:17
5 Tomas Hultqvist Tullinge SK 75:07 20:37
6 Gösta Forsén Tullinge SK 78:14 23:44
7 Lennart Ström Tullinge SK 81:02 26:32
8 Ewert Engstedt Tullinge SK 133:37 79:07
Per-Arne Forsberg Tullinge SK Ej godk.
Claes Andersson Tullinge SK Ej start

 

H21   8000 meter   20 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Erik Thorsson Tullinge SK 53:53 0:00
2 Lars Lönnkvist Tullinge SK 55:46 1:53
3 Rikard Imark Tullinge SK 56:04 2:11
4 Henrik Persson Tullinge SK 57:05 3:12
5 Johnny Junegard Tullinge SK 57:16 3:23
6 Hans Sundqvist Tullinge SK 59:04 5:11
7 Lars Sjöberg Tullinge SK 59:45 5:52
8 Per-Ove Kivisäkk Tullinge SK 60:35 6:42
9 Mats Fryxell Tullinge SK 60:37 6:44
10 Anders Johansson Tullinge SK 63:41 9:48
11 Björn Axelsson Tullinge SK 64:35 10:42
12 Christer Backman Tullinge SK 64:37 10:44
13 Sune Södergrann Tullinge SK 66:20 12:27
14 Kenneth Jönsson Tullinge SK 67:38 13:45
15 Ingemar Åkerman Tullinge SK 72:39 18:46
16 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 82:01 28:08
17 Erik Berggren Tullinge SK 86:27 32:34
Peter Rosén Tullinge SK Ej start
Peter Karlberg Tullinge SK Ej start
Staffan Persson Tullinge SK Ej start

 

H16   4500 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Johan Kärrström Tullinge SK 39:01 0:00
2 Jonas Kärrström Tullinge SK 45:08 6:07

 

H14   3200 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Fredrik Forsberg Tullinge SK 31:03 0:00
2 Manne Norman Tullinge SK 35:12 4:09
3 Tobias Forsén Tullinge SK 43:10 12:07
4 Tobias Hultqvist Tullinge SK 55:00 23:57
Tintin Karlberg Tullinge SK Ej start

 

H12   2500 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Emil Andersson Tullinge SK 33:04 0:00
2 Anton Blomdahl Tullinge SK 42:26 9:22

 

H10   2300 meter   8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Niklas Sundqvist Tullinge SK 24:24 0:00
2 Andreas Hultqvist Tullinge SK 25:36 1:12
3 Simon Imark Tullinge SK 28:38 4:14
4 Olle Andersson Tullinge SK 29:05 4:41
5 Victor Imark Tullinge SK 35:47 11:23
6 Birk Bergman Tullinge SK 47:02 22:38
7 Erik Engstedt Tullinge SK 47:52 23:28
Joel Pettersson Tullinge SK Ej start

 

D70   3200 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+

 

D60   3200 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Maria Ehn Tullinge SK 50:59 0:00
2 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 57:40 6:41
3 Sonja Kivisäkk Tullinge SK 117:34 66:35

 

D50   4200 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Pia-Lena Putkonen Tullinge SK 42:47 0:00
2 Eva Persson-Hadmark Tullinge SK 49:30 6:43
3 Anna Blomgren Tullinge SK 61:57 19:10

 

D40   4500 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Lena Sundqvist Tullinge SK 41:03 0:00
2 Maria Jonsson Tullinge SK 47:52 6:49
3 Mari Heijkenskjöld Tullinge SK 48:45 7:42
4 Karin Forsberg Tullinge SK 51:28 10:25
5 Anna-Karin Ohlsson Tullinge SK 53:49 12:46
6 Anna Perneby Tullinge SK 68:50 27:47

 

D21   6300 meter   13 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Anna Ställberg Tullinge SK 52:22 0:00
2 Linda Ericsson Haninge SOK 55:20 2:58
3 Barbro Lönnkvist Tullinge SK 58:23 6:01
4 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 60:28 8:06
5 Jessica Sjöberg Tullinge SK 63:13 10:51
6 Kerstin Imark Tullinge SK 66:55 14:33
7 Linn Pettersson Tullinge SK 68:31 16:09
8 Nadia Larsson Tullinge SK 74:54 22:32
Sofia Karlsson Tullinge SK Ej start
Yvonne Andersson Tullinge SK Ej start
Lina Karlberg Tullinge SK Ej start
Sara Lundblad Tullinge SK Ej start
Julia Hadmark Tullinge SK Ej start

 

D20   5000 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Josefin Persson Tullinge SK 68:44 0:00
2 Malin Sundqvist Tullinge SK 74:47 6:03

 

D16   4200 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Elin Ström Tullinge SK 34:16 0:00
2 Karolin Ohlsson Tullinge SK 35:01 0:45
3 Rebecka Heinrup Tullinge SK 40:17 6:01
4 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 46:59 12:43
5 Elin Sundqvist Tullinge SK 47:56 13:40
6 Beatrice Köhler Tullinge SK 48:37 14:21
7 Johanna Persson Tullinge SK 54:10 19:54

 

D14   3200 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
Lovisa Adolfsson Tullinge SK Ej start

 

D12   2500 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Linnea Adolfsson Tullinge SK 26:54 0:00
2 Linnéa Engstedt Tullinge SK 31:50 4:56
3 Cecilia Imark Tullinge SK 35:54 9:00
4 Moa Heijkenskjöld Tullinge SK 40:49 13:55
5 Ronja Bergman Tullinge SK 50:04 23:10
6 Elina Sundqvist Tullinge SK 51:10 24:16
7 Elin Söder Tullinge SK 67:34 40:40
8 Erica Perneby Tullinge SK 75:32 48:38
9 Ellinor Fryxell Tullinge SK 78:24 51:30
Ella Bogstedt Tullinge SK Ej start

 

D10   2300 meter   4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Sara Tynong Tullinge SK 37:08 0:00
2 Amanda Emanuelsson Tullinge SK 38:10 1:02
3 Veronica Köhler Tullinge SK 45:42 8:34
Johanna Fryxell Tullinge SK Ej godk.

 

U-Bana   2300 meter   11 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Olle Skog Tullinge SK 27:52 0:00
2 Märta Skog Tullinge SK 30:55 3:03
3 Oskar Emanuelsson Tullinge SK 37:36 9:44
4 Lovisa Dufberg Tullinge SK 41:00 13:08
5 Albin Andersson Tullinge SK 41:17 13:25
6 Amanda Blomdahl Tullinge SK 42:13 14:21
7 Amanda Dufberg Tullinge SK 43:36 15:44
8 Jonas Engstedt Tullinge SK 44:22 16:30
9 Frida Forsberg Tullinge SK 50:40 22:48
10 Alexander Lind Tullinge SK 55:40 27:48
Amanda Berggren Tullinge SK Ej godk.

 

Vuxen Motion   2500 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jessica Söder Tullinge SK 38:57 0:00
2 Peter Emanuelsson Tullinge SK 40:45 1:48
3 Janne Söder Tullinge SK 43:14 4:17
4 Sharon Matthews Tullinge SK 51:32 12:35
5 Pysse Emanuelsson Tullinge SK 52:06 13:09
6 Sonja Perneby Tullinge SK 64:30 25:33
Patrik Blomdahl Tullinge SK Ej godk.



Skapad 2006-06-06 13:43:49 med OLA version 3.4.1


  Länkar
  

 

Kommentarer >> Lägg in en kommentar
 
Lennart Stenberg stenberg.le@telia.com 2006-06-07 20:15:19
Hoppas Ni trivdes med resp. bana.
Har studerat resultatlistan
Fin reessultatserv.

Hälsn Banläggaren
 
 
Kicki   2006-06-06 14:57:20
Imponerande resultatservice!
 


 

  >> Logga in för att editera denna sida

 

Tullinge Sportklubb, c/o Axelsson, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2020